WOENSDAG 10 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 BEZUINIG1NGSONTWERP OP KAMERAGENDA. Woensdag 17 Juli openbare behandeling met avondzitting. ONTWERP VASTE LASTEN OP 16 JULI IN DE AFDEELINGEN. De Tweede Kamer heeft op voorstel van den voorzitter gisteren besloten, dat het groote bezuiniging6ontwerp in openbare be handeling zal komen Woensdag 17 Juli. De vergadering zal des avonds worden voort gezet. Het wetsontwerp tot verlaging van de vaste lasten zal 16 Juli a.s. in de af dee lingen worden onderzocht. VERLAGING DER VASTE LASTEN. Maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypotheek- en pacht overeenkomsten. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp houdende bijzondere maatregelen ten aan zien van loopende lanbouwhypotheék- en pacht-overeenkomsten. Hieraan wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden achten hetgeen thans wordt voorgesteld geenszins voldoende. Het spoedig tot stand brengen van een zoo volledig mogelijk stel maatregelen tot verlaging van de vaste lasten is dringend noodzakelijk. Een verlaging van vaste lasten over ge- heele lijn, waarbij ook de hoofdsommen worden betrokken, vormt een onafwijs bare aanvulling van de aanpassingspolitiek, welke de regeering voorstaat en volgt. Wordt in dit opzicht thans niet met voort varendheid opgetreden, dan wordt, tot groot nadeel van de geheele volkshuishou ding, de spanning, door die politiek ver oorzaakt, tot in het ondraaglijke opge voerd. Ook andere leden waren van oordeel, dat bij handhaving van de door de regee ring gevolgde politiek meerdere maatre gelen van dezen aard noodig zijn. Zou men niet slagen in den opzet, de zwaar drukende lasten te verlichten, dan zou naar hun meening de tot dusver door de regeering gevolgde politiek niet te hand haven zijn. Sommige leden zagen in de omstandig heid, dat de aanpassing op het gebied der vaste lasten zoo uiterst langzaam in haar werk gaat, een nieuw bewijs voor de juist heid van hun opvatting, dat devaluatie boven de thans door de r'egeering gevolg de politiek te verkiezen is. Een consequen te doorvoering van de toegepaste aanpas singsmethode is niet mogelijk. Dat treedt telkens opnieuw aan het licht. Weer andere leden gaven als hun mee ning te kennen, dat devaluatie waarvan zij met de regeering in het algemeen te genstanders waren in het bijzonder op het gebied van het landbouwhypotheekwe- zen geen redding kan brengen. Verscheidene leden verklaarden de ziens wijze der regeering, dat de voorgestelde regeling een saneerende werking op het terrein van den landbouw zal hebben, niet te kunnen deelen. DE PRIJZEN DER PHILIPS- GLOEILAMPEN. Minister streeft naar verlaging. In een nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer over het wetsont werp: Regeling van den invoer van metaal draad-gloeilampen, wordt o.m. gezegd: De passage uit de Memorie van Toelich ting, welke in het Verslag wordt aange haald, had betrekking op de volgende om standigheden. Korten tijd vóór het vervallen der be langrijke gasvulling-octrooien in het afge- loopen voorjaar, heeft de grootste produ cent van gloeilampen een overeenkomst ge sloten met de voornaamste kleinere fabri kanten van huisverlichtingslampen (de z.g. ,,Bergerha"-groep) waardoor o.a. een rege ling van de binnenlandsche markt tot stand kwam. Het is den Minister bekend, dat nog steeds een aanzienlijk verschil bestaat tusschen de prijzen in Nederland en in verschillende andere landen. In het bijzonder geldt dit voor den grootsten producent. De aandacht van den minister zal bij voorduring gericht blijven op een verlaging van het prijspeil. Ten einde te groote moeilijkheden voor de onderhavige industrie met haar groote be langen, ook buiten de Nederlandsche gren zen, te vermijden, zal een. eventueele ver mindering der prijzen evenwel slechts ge leidelijk kunnen plaats vinden. Het prijs niveau der gloeilampen wordt ongetwij feld beinvloed door de belangrijke alge- meene onkosten. Het is den Minister even wel niet bekend, dat deze laatste hderin een overmatig aandeel zouden hebben. In diit verband kan hij mededeelen niet van mee ning te zijn, dat het distributie-apparaat te kostbaar zou zijn. PRIJS VAN TAXE-MELK. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op regeeringscon- tract, is voor de volgende week bepaald op 4 3/4 cent per liter, eventeel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht van de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 ct. per liter. Goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een goedkoope trein naar Arnhem en Nijmegen op de Woensda gen t~m. 4 September. HET 750-JARIG BESTAAN VAN 'S-HERTOGENBOSCH. Na de officieele opening van de herden kingsfeesten ter gelegenheid van het 750- jarig bestaan van 's-Hertogenbosch en de kerkelijke plechtigheden, op Zaterdag en Zondag j.l., liggen de feestelijkheden deze week stil, zulks in verband met den Stil len Omgang, Welke jaarlijks van 7 tot en met 15 Juli gehouden wordt. Zondag 14 Juli wordt de Maria-omgang gehouden, die evenals andere jaren duizen den belangstellenden naar Den Boech zal trekken. De groote feesten vangen aan op Dinsdag 16 dezer; zij duren tot en met Woensdag 31 Juli voort. Ter gelegenheid van het 750-jarig be staan der stad stelt het Gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch zich Voor gelukwen- schen te ontvangen van alle personen en vereenigingen, die op eenigerlei wijze van hun belangstelling voor de hoofdstad van Noord-Brabant wenschen blijk te geven. Tot dat dóel wordt op Zaterdag 13 Juli a.s. van 14.30 tot 16.30 uur ten Stadhuize een officieele receptie gehouden. KERKNIEUWS KARD. LA FONTAINE. Patriach van Venetië. Z.Em. Kardinaal La Fontaine, Patriarch van Venetië is gisterochtend in het Se minarie van Fietta overleden. Kardinaal La Fontaine, die lijdende was aan suikerziekte, had zich ee'nigen tijd ge leden voor herstel van gezondheid naar Fietta de Treviso begeven. Pietro La Fontaine werd 29 November 1860 te Viterbo geboren en ontving den 4den December 1916 den kardinaalshoed. DE BEKEERING VAN ANGLIKAANSCHE GEESTELIJKEN. Prachtig werk der Engelsche Katholieken. Het is een algemeen bekend feit, dat talrijke Anglikaansche priesters van een bekeering tot de Katholieke Kerk worden teruggehouden, omdat zij en hun huisge zinnen dan geheel broodeloos worden. De Engelsche Katholieken, die dit hebben in gezien, zijn enkele jaren geleden overge gaan tot de stichting van een fonds, waar uit bekeerde Anglikaansche geestelijken kunnen worden gesteund. Mgr. Hinsley is de nieuwe voorzitter van deze hulp-actie. Uit het jaarverslag blijkt dat o.m. 8000 gulden is uitgegeven als een tegemoetko ming in de studiekosten van de kinderen der bekeerde Anglikaansche geestelijken die zooals men weet gehuwd zijn. Een be drag van 4500 gulden was bestemd voor de opleiding van priesterstudenten. DE KERK IN DE VER. STATEN. 20 millioen Katholieken. Volgens het j aarlij ksche overzicht van de „Christian Herald" hebben de Chr. Kerken in de Vér. Staten in 1934 in totaal 1.222.064 nieuwe leden ingeschreven. De R.-K. Kerk heeft thans 20.398.509 leden, hetgeen voor 1934 een toeneming van 198.915 beteekent; zij is de grootste. De Baptisten zijn met hun 10.027.929 leden de grootste protestantsche groep; op hen vol gen de Methodisten met 8.976.492 leden. Zij zijn met 210.475 vooruitgegaan, de Presbyterianen met 21.764, de Baptisten met 161.720, de Episcopalen met 22.159. 10e Nationale St Bonifacius-bedevaart naar Dokkum. Z-H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. J. H. G. Jansen, heeft voor de ko mende 10e Nationale Bedevaart, die ter eere van de H.H. Bonifatius en Gezellen op 11 en 12 Augustus a.s. naar Dokkum als algemeene intentie aangegeven: „de ker stening der zeden" en is voornemens zelf de geestelijke leiding van de bedevaart op zich te nemen. RECHTZAKEN Leider van „Zwart Front" veroordeeld. In hooger beroep is de leider van „Zwart Front", de heer A. Meyer, die door de Bredasche Rechtbank was veroordeeld tot 100 boete subs. 50 dagen hechtenis we gens het verstoren van een godsdienst oefening in de R. K. kerk te Lepelstraat, door het Bossche Gerechtshof veroordeeld tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verdachte had tijdens de preek, waarin de kapelaan vermaande fascisten-bijeen komsten niet te bezoeken, geroepen: „De kerk is een huis des gebed6, maar gij maakt er een politiek roovershol van". WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Stomp wijk naar Haarlem per fiets? Hoe veel K.M.? Antwoord: Leiden, Rijnsburgerweg, Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bermebroek, Haarlem. Afstand 31 K.M. Op Dinsdag 16 - en de Donder dagen 11 en 18 Juli geen gelegenheid tot het verkrijgen van mondelingen juridische inlichtingen. De eerste gelegenheid is dus Dinsdag 23 Juli a.s. van 34 uur. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechts geleerdheid op proefschrift, getiteld: „Overzicht der staat kundige denkbeelden van Jahan Rudolph Thorbecke (1798—1872)", de heer W. Ver kade, geboren te Amsterdam; idem, tot doctor in de Godgeleerdheid, op proefschrift geiteld: „Das Danielbuch, Sein hietorischer Hintergrund und seine li terarische Entwickhmg", de heer M. A. Beek, geboren te Ambt-Ommen. Geslaagd: doctoraal examen Theologie de heer J. H. Hanneman, Le id en; doctoraal examen Indisch Recht de heer Kaaiman Djojopoetranto, Den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heerên J. H. P. Bande wijnse, Amsterdam en A. v. Vuure, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F de dames J. A. de Haas, Leiden en G. Hoskam, Rotterdam; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Wiskunde de heer 1L Pleysier, Rotterdam; Economisch doctoraal examen Indologie de heer J. Michels, Amsterdam; candidaats-examen Wis- en Natuurkun de, letter E de heer P. L. M. v. d. Weyden, Wassenaar; idem, letter L de dames G. S. Smid, Rotterdam, J. Schönfeld, Hil versum; Propaedeutisch examen Theologie mej. A. M. Broekman, Den Haag, de heer D. G. van VféUmingèn, Leiderdorp; candidaats-examen Nederlandsche Lette ren mej. J. G. W. ten Holt, Den Haag, mej. G. ten Den Ham, den Haag; candidaats-examen Rechtsgeleerdheid de heeren H. C. R M. van Cranenburgh, Haar lem, M. Feekens, Rotterdam, L. v. Haaren, Delft; doctoraal-exam en Rechtsgeleerdheid de heer J. C. van Heuven, Den Haag, de heer C. J. Woudstra, Oegstgeest. SPORT ROCKEFELLER'S RECEPT OM OUD TE WORDEN. Gezondheid van den ouden heer beter dan sinds jaren. Maak u geen zorgen. Pas op, niet te dik te worden. Drinik eiken dag driekwart liter water. Slaap in een friseh vertrek. Ziedaar het levensrecept van John D. Rockefeller Sr., die de deugdelijkheid van zijn leerregels op overtuigende wijze heeft Ibéwezen, door vandaag 96 jaar te worden. „Nog vele jaren" wenschen hem de Ame- rikaansche bladen toe en wanneer men be denkt, op welke een schitterende wijze Amerika's bijna 100 jaar oude „grand old man" zijn ziekte van eenigen tijd geleden te boven is gekomen, kan men er nauwe lijks aan twijfelen, dat hij gemakkelijk de tien kruisjes zal halen. „Er zijn duidelijke symptomen, dat de gezondheid van mijn vader beter is, dan in de laatste drie jaar het geval is geweest", verklaarde John D. Rockefeller Jr., die zijn ouden vader op diens landgoed te Lake- wood is gekomen gelukwenschen. Den dienst in de Presbyteriaansche kerk heeft John D. Maandagochtend evenwel niet bijgewoond, daar hij het te warm vond. Ook wilde hij om die reden zijn gebruike lijk verjaardagsinterview niet toestaan, ter wijl hij ook geen foto's wilde laten maken. Ondanks zijn verjaardag volgde Rocke feller zijn gewone leefwijze. Hij stond om acht uur op, gebruikte een licht ontbijt, deed zijn gebruikelijke lichaamsoefeningen in een speciaal vertrek dat naast zijn slaap kamer is gelegen en nadat hij verder den ochtend kalm had dooorgebracht, gebruik te -hij de lunch, welke hoofdzakelijk uit ge roosterd brood en melk bestond. 's Middags hield hij zijn gebruikelijke siësta in den tuin en na het diner ging hij, zoodra het donker werd, naar bed. Sinds 1932 is John D. niet meer in staat geweest, golf te spelen op de links, welke hij op zijn buitengoed heeft laten aanleg gen. Een van zijn meest geliefkoosde vor men van ontspanning is thans een soort patience-speL Wanneer het mooi weer is maakt hij gewoonlijk een toertje in zijn auto in het park of soms ook buiten zijn landgoed. Ofschoon zijn bezittingen steeds nauwlet tend worden bewaakt, was Maandag het aantal particuliere bewakers nog uitge breid, om te Verhinderen, dat vreemden zijn rust zouden verstoren. Zijn verjaardag bracht hij door onder gezelligen kout met vrienden en verwanten. Al het mogelijke was gedaan, om hem te beschermen tegên alles, wat hem te veel zou kunnen opwin den. De honderden gelukwenschtelegram- men liet men zelfs niet aan huis bestellen, daar dit te veel geroesemoes in huis zou teweegbrengen. Van tijd tot tijd werden de telegrammen daarom door een bood schappenjongen van het telegraafkantoor te Lakewood afgehaald. „Tel." StikiGuGJi behkóder\l Nederland-Hongarije in het Stadion. Hongaarsche meerderheid over bijna de geheele linie. Gisteravond vond onder begunstiging van fraaie weersomstandigheden de athletiek- landenwedstrijd NederlandHongarije plaats, welke in een overwinning der Hon garen eindigde. De belangstelling in het Olympisch Sta dion was maar matig, hetgeen zeker te betreuren viel, omdat over hét algemeen goede sport werd ten beste gegeven. Begonnen werd fiïèt de drie internatio nale nummers hoogspringen met aanloop, kogelstooten en hinkstapsprong, terwijl daar tusschèndoor enkele nationale num mers verwerkt Werdefi. Terwijl men nog bezig was aan boven staande nummers werd de 400 Meter ge- loopen. De beide Hongaren Zsitvai en Va- das weren in alle opzichten sneller dan onze landgenooten Klasema en Jansen. Zsitvai was de eenige die binnen dé 50 sec. bleef, fraaie tijden Wefdén dus geenszins gemaakt. Hongarije nam hiermede de lei ding met 7 tegen 3 puüten. De 100 Meter. Gestart werd door Berger (binnenbaan), Sir, Osendarp, Gerö. Tweemaal werd er valsch gestart, n.l. Berger ging telkens te vroeg weg. Ook de derde start was niet geheel in orde, waarvan Osendarp de dupe werd. Berger was dadelijk voor, maar op de 50 Meter ging Sir fraai naar voren en passeerde als eerste de finish in den tijd van 10.6 sec. Berger's tijd was 0.1 sec. langer. Osendarp werd derde, zoodet de puntenverdeeling in dit nummer gelijk was 5 om 5. Intusschen was het hoogspringen be slist. Kesmarki (Hongarije) was de eenige, die de 1.85 M. haalde, de tweede Hon gaar Rovo, alsmede de beide Nederlan ders Jansz en Roelofs bleven op 1.80 Me ter staan. Bij het kogelstooten bleef De Bruyn, pas uit Zweden teruggekeerd, onder de verwachtingen. Onder ieiding van Kreigs- man had hij de 15 Meter enkele malen ge passeerd, doch op eigen bodem wist de Olympiaman het niet verder den 14.47 M. te brengen. Als altijd was het nummer 110 Meter horden een der mooiste van het geheele programma. Aan den start kwamen Mes man, Schultz, Kovacs, Wim Kaan en Endre Szabo. Het werd een nek aan nek race tusschen den Europeeschen kampioen Kovacs en on zen recordhouder. Prachtig vlogen beide athleten over de horden en tot op de laat ste horde lagen beiden gelijk. Eerst in de laatste meters wist Kovacs een kleinen voorsprong er uit te halen. Hij won in den tijd van 15.1 sec. De tijd van Kaan was 15.2 sec. In het nummer 800 Meter hardloopen kwamen uit de Europèèschê kampioen op dezen afstand Miklós Szabo, wiens beste tijd 1 min. 52 sec. was, voorts zijn landge noot Iglio, en de Nederlanders Taêckema en Bouman. Szabo nam bij het ingaan van de twee de ronde de leiding, doch Taeckema spurt te hem voor de Marathontribune voorbij. Het bleek spoedig, dat onze landgenoot te vroeg zijn krachten had verspeeld. Op het laatste rechte eind kon hij het tempo der Hongaren niet meer volgen en met een fraaien eindsport ging Szabo het eerst door de finish in 1 min. 56.6 sec. De tijd van Igloi was 0.1 sec. meer. Taeckema werd derde in 1 min. 59 sec. Hongarije vergrootte dus weer aanzien lijk zijn puntenvoorsprong. De eerste plaatsen bij den hink-stap- sprong werden door Peters en Szirmak ge deeld, die beiden 14.281/2 Meter haal den. Jammer was het, dat Blankers hier ver bij de prestaties der anderen achter bleef. Osendarp wint de 200 M. Op prachtige wijze wist Osendarp zich te revancheeren op de 200 Meter. Aan den start verschenen Osendarp, Gyenes, Ber ger en Kovacs, die voor Sir inviel. Osendarp, die de binnenbaan had geloot, ging bijzonder snel weg, op den voet ge volgd door Kovacs. Op de laatste 100 M. ontstond een scherpe race tusschen Osen darp en Kovacs. Met miniem verschil ging de Hagenaar als eerste door de finish in 21.7 sec. De tijd van den Hongaar was 21.8 sec. Berger had een verwoeden strijd met Gyenes te voeren voor de derde plaats. De Amsterdammer slaagde er in zij het met groote moeite den tweeden Hongaar ach ter zich te houden. Nederland kreeg in dit nummer dus 6, Hongarije 4 punten. Na dit nummer werd gepauzeer en Hon- garij leidde toen met 451/2 punt tegên 34 1/2 punt. 17j, /j'i wv.ww j,»- \'Va- delijk zijn voorsprong door een dubbele zege in het discuswerpen, want Donogan en Madarasz belegden de beide eerste plaatsen. Ook thans stelde de Bruyn te leur, hij bracht het tot 42.91 Meter. Dono gan won dit nummer met 45.94 Meter. Voor de 5000 Meter startten voor Hon garije Kelen en Szilagyi, voor Nederland Petit en Meyer. Aanvankelijk kon Petit het tempo, dat de Hongaren aangaven uit stekend volgen. Meyer geraakte reeds na de eerste ronde achter. Elkaar steeds af wisselend aan den kop werd ronde na ronde geloopen. Vier rónden voor het ein de kon Petit echter niét meer volgen en liepen de Hongaren uit. De afstand werd steeds grooter en toen Kelen op de laatste 200 Meter een spurt inzette kon ook zijn landgenoot niet meer volgen. Op werkelijk prachtige w-ijze won hij in 15 min. 9.4 sec., d.w.z. hü liep een tijd aanzienlijk bin nen het Nedeflandsche record, dat op naam van Jan Zeegers staat met 15 min. 16.4 s. De tijd van Petit was 15 min. 57.8 sec., zoo dat het verschil toch nog aanmerkelijk groot was. Onze athletiekploeg was ook op de es tafette 4 maal 100 Meter niet tégen de Hon garen opgewassen. In den tijd van 41.9 sec. won Hongarije dit laatste nummer van het internationale programma. Daarmede had Hongarije den 1 andenwed strijd gewonnen met 751/2 tegen 441/2 punt en deze cijfers toonen duidelijk de groote meerderheid van onze tegenstan ders aan. Mid Wat de nationale nummers betreft, op de 1000 Meter slaagde de Volewyckers- athleet de Ruyter er in het Nederlandsch record op de 1000 Meter te verbeteren en te brengen op 2 min. 34.9 sec. Het oude re cord stond op naam van Hoogerwerf met een tijd van 2 min. 35,2 sec. Wederom be wees De Ruyter, dat men in hem een loo- per van de eerste kracht gevonden heeft en ongetwijfeld zal men in de toekomst nog veel van hem hooren. Waarom hij gister avond niet aan het internationale gedeelte deelnam, b.v. de 800 .Meter, mag mis schien wel eenige verwondering wekken. Zijn prestatie was van den geheelen avond verreweg de beste aan Nederlandsche zijde! Wat de andere nationale nummers betreft, hier werden geen bijzondere re sultaten bereikt en daarvoor verwijzen wij naar de uitslagen. Om ruim half 11 waren de wedstrijden reeds afgeloopen, dank zij een uitstekende organisatie. De gedetailleerde uitslagen luiden: 400 Meter: 1. Zsitvai (H.) 49.8 sec. 2. Vadas (H.) 50.1 sec. 3. Klasema (N.) 52.9 sec. 4. Jansen (N.). Hongarije 7 punten, Nederland 3 punten. Hoogspringen: 1. Kesmarki (H.) 1.85 M. 2, 3 en 4 ex aequo Rovo (H.) Jansz (N.) en Roelofs (N.), allen 1.80 M. Hongarije 6 punten, Nederland 4 pun ten. Kogelstooten: 1. Baranyi (H.) 14.83 M. 2. De Bruin (N.) 14.47 M. 3. Ccanyi (H.) 13.98 1/ M. 4. Houtzager (N.) 13.17 M. Hongarije 6 punten, Nederland 4 punten. 100 Meter: 1. Sir (H.) 10.6 sec. 2. Ber ger (N.) 10.7 sec. 3. Osendarp (N.) 10.8 sec. 4. Gerö (H.). Hongarije 5 punten, Nederland 5 punten. 110 Meter horden: 1. Kovacs (H.) 18.1 sec. 2. Kaan (N.) 15.2 sec. 3. Mesman Schultz (N.) 15.5 sec. 4. Endre Szabo (H.). Hongarije 5 punten, Nederland 5 punten. 800 Meter: 1. Miklós Szabo (H.) 1 min. 56.6 sec. 2. Igloi (H.) 1 min. 56.7 sec. 3. Taeckema (N.) 1 min. 59 sec. 4. Bouman (Ned.). Hongarije 7 punten, Nederland 3 punten. Hink-stap-sprong: 1 en 2 ex aequo Szir mak (H.) en Peters (N.) 14.28 1/2 M. 3. Bessenyei (H.) 13.75 M. 4. Blankers (N.) 12.82 M. Hongarije 5 1/2 punt, Nederland 41/2 p. 200 Meter: 1. Osendarp (N.) 21.7 sec. 2. Kovacs (H.) 21.8 sec. 3. Berger (N.) 22.2 sec. 4. Gyenes (H.). Hongarije 4 punten, Nederland 6 punten. Discuswerpen: 1. Donogan (H.) 45.94 M. 2. Maadrasz 44.02 M. 3. De Bruyn 7 pun ten, Nederland 3 punten. 5000 Meter: 1. Kelen (H.) 15 min. 9.4 sec. 2. Szilagyi (H.) 15 min. 14.8 sec. 3. Pe tit (N.) 15 min. 57.8 sec. 4. Meyer (N.). Hongarije 7 punten, Nederland 3 punten. Polsstokhoogspringen: 1. en 2 ex aequo Czanyi en Zsuffka (H.) 3.80 M. 3. Oorschot (N.) 3.50 M. 4. Hoven (N.) 3.40 M. Hongarije 7 punten, Nederland 3 punten. Estafette 4 maal 1-00 M.: 1. Hongarije (Minai, Paisz, Kovacs en Sir) 41.9 sec. 2. Nederland (Berger, van Beveren, Jansen en Osendarp) 42.4 sec. Hongarije 7 punten, Nederland 3 punten. Totale uitslag: 1. Hongarije 75 1/2 punt, 2. Nederland 44 1/2 punt. Nationale nummers. 1000 M. klasse B.: 1 v. d. Berg (Hellas) 2 min. 45.8 sec. 2. v. d. Bos (Zandvooft) 2 min. 47.2 sec. 3. Megchelse (Alphia) 2 min. 47.8 sec. 1000 M. klasse A.: 1. De Ruyter (Vole- wijckers) 2 min. 34.9 sec. (nieuw Ned. record). 2. Feenstra (Trekvogels) 2 min. 39.5 sec. 3. Heymans (AAC) 2 min. 40.5 sec. Vèrspringen A: 1. Houtman (AV 1923) 0.58 M. 2. Stakman (TOV) 6.48 M. 3. vap Welsenes (Haarlem) 6.45 M. Vèrspringen B.: 1. Coomans (Olympia) 6.56 M. 2. Kuiper (AV '23) 6.28 M. Estafette 400, 200, 200, 800 M.: 1. Haar- leml 3 min. 43 sec. 2. AAC 3 min. 43.7 sec. 3. AV 1923. 4. Haarlem II. Speerwerpen: 1. v. d. Poll (AV 1923) 58 52 1/2 Mè 2. Lutkeveld (AAC) 56.20 M. 3. Verhagen (Amstel) 51.15 M. WANDELSPORT LEIDSCHE POL. SPORTVEREENIGING. De jubileummarsch. Naar aanleiding van het feit, dat vêlên zich eerst na 2 Juli deden inschrijven voor de marschen op Zaterdag a.s. en zich daar voor beroepen op de voorbije lustrumweek en op grond daarvan clementie verzoeken, heeft het bestuur van de L". P. S. V. beslo ten de inschrijving zonder dat een ver hoogd inleggeld zal wórden geheven open te stellen tot en met Vrijdag a.«.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7