Zet 'n waker in Uw slaapkamer! ACADEMIENIEUWS LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 9 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Stuif wat Shelltox en slaap rustig! Geen muggen zullen U storen, want Shelltox beteekent den dood voor elk insectl Ver krijgbaar bij Uw drogist. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Plaatselijk Comité Leiden. De afgevaardigden in het Plaatselijk Comité Leiden, worden uitgenoodigd ter spoed-Comité-vergadering op Donderdag 11 Juli a.s., 's avonds te 8 uur, in het ge bouw van den R. K. Volksbond, Steen- schuur. Het bestuur verwacht alle afgevaardig den, of bij verhindering van de afgevaar digden, twee dagelijksch bestuursleden. De agenda is zeer belangrijk en bevat o.m. bespreking van den a.s. bloempjesdag. TERAARDEBESTELLING PROF. DR. D. PLOOY. Onder groolte belangstelling op „Zorgvlied". Onder zeer groote belangstelling uit Aca demische pn Kerkelijke kringen is gisteren ter aarde besteld het stoffelijk overschot van prof. dr. D. Plooy, hoogleeraar in de Exegese van het Nieuwe Testament aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en buitenge woon Hoogleeraar aan de Gemeente Uni versiteit te Amsterdam, een van de bekend ste theologen in ons land, die zich ook over onze grenzen door zijn geschriften inter nationale vermaardheid verworven heeft. Onder de velen, die, ter bijwoning van de plechtigheid, naar de begraafplaats „Zorgvlied" aan den Amsteldijk te A'dam waren gekomen, merkten wij op den Presi dent-Curator van de Rijksuniversiteit te Utrecht mét den Secretaris der Curatoren, resp. de heeren dr. H. Th. 's Jacob en mr. B. J. L. Baron de Geer van Jutphaas. Ver der vertegenwoordigers van den Aoad. Se naat te Utrecht, de Kon. Academie van We tenschappen en tal van andere vereenigin- gen. Namens de Rijksuniversiteit te Utrecht sprak prof. Obbink, die zeide, dat de Uni versiteit zwaar is getroffen. De Senaat heeft een mensch, medelid en geleerde ver loren. Door zijn vele goede eigenschappen was hij een zeer gezien lid van den Senaat; hij was een geleerde als weinigen. Scherp zinnig als hij was, beroerde hij steeds den kern van de zaken. Diep zijn wij door zijn heengaan getroffen. Donderdag nog was hij in ons midden, om examens af te ne men. Zijn nagedachtenis als mensch en ge leerde zal in Utrecht niet spoedig verge ten worden en een zegening voor zeer ve len blijven. Prof. van Bakel sprak mede namens Se naat en Theologische Faculteit der Univer siteit te Amsterdam. Ds. Groot Enserink, Herv. Predikant te Leiden, richtte namens de Leidsche Ge meente woorden van troost tot mevrouw Plooy, de kinderen en de familie. Dertien jaren lang, zoo zeide. ds. Groot Enserink, is de overledene predikant te Ledden ge weest, de laatste maal dat ik onder zijn prediking mocht zijn, was op Kerstdag, waarop hij de Kerstboodschap verkondde. Wij waren toen allen diep onder den in druk van zijn hooge gedachten. Mag ik u en uw kinderen troosten met de woorden, die iemand ook eens tot mij heeft gespro ken: Niemand kan u troosten, maar staat u stil bij de gedachte, dat het een groote genade is, dat de Heer uw man heeft toe gevoegd bij de schare, die niemand tellen kan. Mevrouw Plooy, dit bid ik u toe, na mens de Leidsche gemeente, die dankbaar het werk van uw man in Leiden blijft ge denken. Namens de Utrechtsche Theologische stu denten sgpak de heer G. Lans. Namens de Amsterdamsche Theologische studenten voerde de heer J. van Leeuwen het woord. Namens alle Utrechtsche studenten sprak de heer Slingenberg een kort woord. Vervolgens voerde namens de directie van het Academisch Ziekenhuis te Leiden ds. E. L. Nauta het woord. Spr. herinnerde aan zijn jarenlange samenwerking met den overledene, met wien hij den Zondagsdienst aan het ziekenhuis verzorgde. Prof. Sn eiders de Vogel sprak als vriend van den overledene. Spr. fierdacht den overledene als mensch en geleerde. De laatste spreker, ds. G. W. Goedhard uit Zeist, sprak als oud-collega en vriend gevoelvolle woorden, wijzende op de groote eenvoud, waarmede de overledene geze gend is geweest. Spr. besloot met het richten van troost rijke woorden tot de familie. Onder treurmuziek van het orgel, be speeld door den heer Weggelaar, werd de met witte lelies bedekte kist hierna uit de aula uitgedragen naar het graf, waar de oudste zoon voor de betoonde belangstel ling heeft dankgezegd. LEIDSCHE PLUIMVEEVEREENIGING. Jaarvergadering. Gisteravond hield de Leidsche Pluim- veevereeniging haar 27ste jaarvergadering in „De Harmonie". Te halfnegen opende de voorzitter, de heer M. van Mens, de vergadering met al len een hartelijk welkom toe te roepen. Spr. drukte er zijn spijt over uit, dat nog niet meer leden aanwezig zijn. De notulen v/orden daarna met algemeene stemmen onder woorden van dank goedgekeurd. Na behandeling der ingekomen stukken kwam de secretaris, de heer M. G. Emeis, aan 't woord voor de voorlezing van het jaarverslag. Hieraan ontleenen wy het l volgende. Wij mogen geen al te vroolij- ken toon aanslaan. Er is nog geen ople ving. Om een goed inzicht te krijgen heeft de L. P. V. het vorig jaar een commissie van advies trachten op te richten, waarin zij is geslaagd. Met woorden van opwekking besloot de secretaris zijn jaarverslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester wees uit, dat er een klein voordeelig saldo was. Beiden functionarissen werd voor hun verslagen door den voorzitter dank ge bracht. Nadat de commissie van advies, bestaan de uit de heeren dr. H. E. Th. van Sille- voldt, F. v. d. Mark Sr. en T. Taconis, was geinstalleerd, was de verkiezing van een bestuurslid aan de orde. Dr. H. E. Th. van Sillevoldt stelde zich niet meer herkies baar. Op voorstel van het bestuur werd gekozen de heer dr. D. J. van Driesum Jr. Voorgesteld werd door het bestuur om de contributie te verlagen van f 3.50 tot 2.50. Dit voorstel werd door de verga dering met algemeene stemmen overge nomen, terwijl bovendien de entree tot de vereeniging werd verlaagd tot vijftig cent. Het bestuur hoopt, dat velen zich als lid der L. P. V. zullen opgeven. Dit kan geschieden bij de heeren M. van Mens, Dacostastraat 43 en J. C. de Jongh, Haarlemmerstraat 201. Een voorstel tot het houden van een ten toonstelling werd niet verder behandeld; alleen werd besloten om niet met de club show van „Avicultura" (Den Haag) mee te doen, maar in een eerstvolgende bestuurs vergadering een zeker bedrag vast te stel len voor eereprijzen. Van de rondvraag maakte niemand ge bruik zoodat de voorzitter deze vergade ring met woorden van dank aan de opge komen leden en een opwekkend woord kon sluiten. BOND VAN HARMONIE- EN FANFAREVEREENIGINGEN. Het eerste lustrum. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfarevereenigingen, welk lustrum in verband met de weinige kasmiddelen van den Bond op sobere wijze wordt gevierd, werd gisteravond in de fraai versierde tuin van Oud-Hortuszicht, een concert gegeven door vier der aangesloten vereenigingen, welk concert vanavond zal worden voort gezet door de vier andere vereenigingen. Gisteravond concerteerden de Harmonie kapel T. en D., onder leiding van den heer J. Noordanus Sr., het Muziekgezelschap „Orpheus" waarover de nieuwe directeur, de heer de Vries uit Haarlem, den scepter zwaaide, de R. K. Muziekvereen. „Perosi" onder leiding van den heer J. Noordanus Sr. en de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" onder directie van den heer Gerardus Dik. Een groot aantal bezoekers, pl.m. 300, woonde het concert bij. De verschillende corpsen, die in onze stad een goeden naam bezitten, leverden uitstekende prestaties en het publiek toonde daarvoor telkens haar ingenomenheid door luide by val. De Bond, die tot doel heeft, tusschen de verschillende muziekvereenigingen in onze stad een nauwer contact te bewerkstelli gen, heeft dit doel door dit mooie concert ongetwijfeld ten zeerste gediend. •Vanavond concerteeren dus de vier an dere vereenigingen. Laat ook thans het publiek weer toonen, dat het dergelijke concerten op prijs weet te stellen. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3045. N.V. Meelfabriek „De Rijn" v.h. Firma Wed. T. J. Bots, Lei den, Utr. Jaagpad 2. Overl. dir.: J. Bots, d.d. 27 Juni 1935. 6526. Perfect. Geb. Daamen. Leiden, Hooge Rijndijk 21. Fabricage van midde len voor behoud v. zoolleer. De zaak is ver plaatst naar Ermelo, d.d. 15 Juni 1935. 1155. N.V. „De Leidsche Courant", Dag blad voor Leiden en Omstreken. Leiden, Papengracht 3234. Overl. plaatsverv. voorz.: J. Bots, d.d. 27 Juni 1935. In Leiden gevestigd.- A. C. v. d. Bergh, zilversmid, Heeren gracht 67. C. Blom, grondwerker, Jan Vossensteeg 44. J. Bruggemann en fam., boekdrukker, Haag weg 162. R. Cohen, hulp in de huish., H. Rijndijk 26. S. W. v. d. HeidenEdam, Formosastraat 14a. R. A. M. Engelbrecht, geneesheer m. v., Kagerstraat 12. H. Evers en fam., Zee- manl. 23. J. Goudkuil, dienstbode, Cele- besstraat la. J. C. Hemerik, huishoud ster, G. Doustraat 63. N. Hollander, kantoorbed., Kemperstraat 7. H. J. Hop, Rijndijkstraat 71. G. Hordijk en fam., vakbondbestuurder, Thorbeckestraat 14. C. de Jong, ass. nat.k. museum, Hoo ge woerd 14. W. van Kaam en fam., con troleur, Stationsweg 11. B. Kalshoven, dienstbode, Rapenburg 15. A. J. de Ko ning, Maredijk 159. J. Kuijf en fam, schipper, R. en Schiek. 137. H. Levy, verpleegster, Oegstgeesterlaan 22. J. Neeleman en fam., automonteur, Fr. v. Mie risstraat 31a. W. J. van Noort, Tib. Siegenbeekstr. 1. Ik Sioe Oeij, Lijster straat 36. P. Otte, v. 01denb.str. 42. C. B. Ottespeer, off. L. d. Hae Hooigr. 30b. J. M. de VosPleijte, Woutershof 5. M. Schouten, Rijnsb.weg 10. P. J. M. Sjaukes, onderwijzeres, H. Rijndijk 147. R. Slothouwer, apotheker, Lammenschans- weg 59. C. G. v. Tongeren, v. Speijk- straat 8a. A. Viele en fam., textielarb., Voorstraat 54. J. G. Vinju, Stationsweg 45. M. M. G. Vreeswijk, Botermarkt 27. A. de Wagemaker en fam., vertegenw. Tesselschadestr. 17a. P. H. Weijers, dienstbode, Lijsterstraat 1. J. Wuite en fam., zuivelbewerker, Merelstr. 16. J. H. L. v. Wijk, koopman, Wotershof 5. Uit Leiden vertrokken. M. C. J. Aalbersberg, Tjimahi, Pr. Hen- drikl. 1. Wed. S. de MooyBa velaar en fam., Katwijk, Kerkstraat 49. B. A. Blijleven, Voorschoten, Leidscheweg 216, W. L. de Booij, den Haag, Schenkweg 44. J. Bosman, Rotterdam, Statenweg 43. W. D. J. GoddijnBrandse, Velsen, Ha- gelingerweg 179. J. Diepenbach, Utrecht, Mariaplaats 17bis. H. W. Doorneveld, Dordrecht, Jac. Catsstraat 7rd. P. H. L. Eggermont, Den Haag, Ericalaan 7. C. v. Heekeren, Den Haag, Klimopstraat 26. J. H. Hekkema en fam., Sleen, Noorfdslean B 85. G. LindhoutHoogkamer, Noord- wijk, Marcelisstraat 7. H. E. Kellermann Deibei, Den Haag, Copernicusstraat 242. J. N. Kieft, Amsterdam, D. v. Hasseltstr. 14. B. S. v. Kloeten en fam., Den Haag, Theresiastraat 277. H. Kreb, Z. en N. Schermer., J. J. Lasander en fam., Den Haag, Stortstraat 27. J. P. v. Loon, Oegstgeest, Duivenvoordestr. 35. W. F. Mastenbroek, Delft, N. Plantage 19. A. Meyering, Smilde, A 92. Wed. C. Ter- mondden Ouden, Soest, Soesterbergsche- straat 20a. J. C. Overdevest, Leider dorp, Achthovenerweg 236. J. Phet en fam., Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. 18. J. Roth, Den Haag, Gr. Hertoginnel. 234. J. M. Swart, Zeist, Utrechtschestr. 18. M. v Trigt, Den Haag( Mechelchestraat 18. Wed. P. E. PeemanVader en fam., Den Helder, Joubertstraat 34. F. J. Vrij, Am sterdam, Sarphatistraat 106. L. Waas dorp en fam., Bandoeng. C. J. Walrave, Rotterdam, Gr. v. Prinstererstr. 17b. M. W. v. Wieringen, Voorhout, Teijlingerl. 30. G. G. Wissema, Oegstgeest, W. Pyr- montl. 16, W. J. Wissema, id., id. M. F. de Wit, Bussum, Singel 54. G. H. Witvliet, Leimuiden, Dorpsstr. 341. Th. v. Wijk, New-Brunswick. LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De Nederlandsch Indische betalingsbalans", de heer A. J. A. Prange, geboren te Soerabaja; idem, tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Corneatroebeling en intraoculaire druk", de heer C. B. Duyster, geboren te Leiden. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch Recht de heer Goei Ing Bie, Oegstgeest; doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid de dames C. M. Verveen, Den Haag en W. H. Verveen, Den Haag; doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdv. Pharmacie de heer F. H. H. Kün- zal, Leiden; doctoraal-examen Geneeskunde de heer C. F. Schudel, L i d e n; doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie de heer R. Martin, Wassenaar; idem hoofdvak Scheikunde de heer J. van Braam Houckgeest, Den Haag; idem, hoofdvak Natuurkunde mej. J. H. M. Brunings- Heelsum; candidaatsexamen Rechtsgeleerdhei,d de heeren H. A. M. v. d. Heyden, Aerdenhout; candidaatsexamen Theologie de heer K. Luyendijk, de Lier, de heer H. Bartlema, Voorburg; doctoraal-examen Indisch Recht de heer A. A. Veenstra» Den Haag; Economisch doctoraal-examen Indolo gie de heeren E. Haas, Den Haag en J. J. de Wilde, Haarlem; candidaats-examen wis- en natuurkunde letter L de heer J. A. Damen, Den Haag. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Hedenmorgen is de 88-jarige heer I. Ha venaar, te Berkel (Z.-H.) toen hij met de fiets op weg was naar de markt te Rotter dam, bij het afrijden van een brug op het oogenblik, dat hij den Rodenryscheweg na bij den Bovendijk wilde oversteken, door een met groote snelheid rijdende perso nenauto aangereden. De heer Havenaar werd zoo ernstig gewond, dat hy spoedig overleed. De auto, welke bestuurd werd door den heer Vingerhoed, uit Rotterdam, is ernstig beschadigd. De wagen is door de politie in beslag genomen. Het staat nog niet vast, aan wiens schuld het ongeval te wijten is. Het slachtoffer was een van de eerste pioniers der glascultuur, in de omgeving van Rotterdam. TE VER IN ZEE GEWAAGD. Omstreeks 4 uur gistermiddag hadden zich twee 14-jarige meisjes, resp. wonende in de Hofwijckstraat en in de Ch. de Bour- bonstnaat te Den Haag en een 27-jarige be woner uit de Westerbaenstraat aldaar aan het Noorderstramd te Schevenin gen te ver in zee gewaagd. De beide meisjes werden door een tweetal burgers gered, terwijl de main werd gered door een agent van politie met behulp vhn een redstok, welke vanaf een golfbreker werd toegestoken. Slechts de man kreeg eenige onbeduidende schaaf wonden aan de beenen, welke aan het po- Idtieposfchuis werden verbonden. LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Adriana, d. v. A. de Joode en W. M. v. Ark. Jacobus Joannes Petrus Maria, z. v. H. J. M. de Graaf en A. P. A. Leenen. Femmetje, d. v. J. P. v. d. Linden en F. de Roode. Alexandrina Johanna, d. v. H. Sadburg en C. Peet. Theresia Wilhelmina, d. v. W. H. Kanis en Th. W. G. Agterdenbosch. Wil helmus Bernardus Johannes, z. v. A. C. v. Vliet en P. E. Berg. Wilhelmina Adriana, d. v. J. Roodberg en H. J. de Jongh. Edith, d. v. V. C. K. Kaslander en M. Wies. Lena, d. v. L. Schellingerhout en N. Oostrum. Max, z. v. B. Spergel recte Königberg en E. Schiffmann. Cornelis, z. v. B. Star en M. v. Rooijen. Nicolaas Adrianus, z. v. N. Heemskerk en C. v. d. Weijden. Louwerina Catharina, d. v. L. de Koning en A. C. Weststeijn. Cornelis Ambrosius, z. v. G. A. Homringhausen en W. ten Pierick. .Jan Willem, z. v. D. Car- ree en L. G. v. Poelgeest. Jacobus Her- manus Marinus, z. v. H. J. H. M. Berlemon en S. A. C. v. d. Wetering. Willem Adriaan, z. v. J. Keereweer en W. K. Mül- ler. Johan, z. v. R. v. d. Berg en A. J. Swets. Getrouwd: C. H. Croese jm en J. Lin- schoten jd. B. D. Jager jm en J. H. M. Wories jd. K. C. Koopmans jm en M. J. H. Mulder jd. Overleden: M. Feensitra-Wijntoeek, wede 85 j. G. Kok m. 77 j. H. Verdonk m. 32 j. H. v. Wieringen m. 60 j. KIND VERBRAND. Toen het 6-jarig zoontje van de familie M. te Helmond met lucifers speelde, vat ten de kleeren van het kind brand. Met zware brandwonden werd het ventje naar het ziekenhuis vervoerd, waar het heden morgen is overleden. FAMILIE-TRAGEDIE. In een perceel in de Jan Wapstraat te Den Haag, heeft zich gisteravond een droe vig ongeval voorgedaan, waaraan echte lijke oneenigheid niet vreemd schijnt te zijn. Tijdens afwezigheid van haar man heeft een 47-jarige vrouw getracht zich met haar 5-jarig dochtertje door middel van gasverstikking van het leven te be- rooven. De andere kinderen, die om streeks 8 uur van Scheveningen thuis kwa men, ontdekten het gebeurde en waar schuwden de buren. De Geneeskundige Dienst heeft moeder en kind in bewus- teloozen toestand overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal, alwaar beide ter verpleging zijn opgenomen. De toe stand der moeder baart zorg, terwijl het meisje weer tot bewustzijn is gekomen. BRANDEN TE ROTTERDAM. Beddenmagazijn uitgebrand. Vannacht om 1 uur heeft een felle brand gewoed in de Benthuizerstraat op den hoek van de Raephortstraat te Rotterdam. Hier is gevestigd een beddenmagazijn van de firma Alex Severen en Zonen, waarin een groote voorraad beddengoed, cocosmatten en linoleum was opgeslagen. De brand had aanvankelijk een zeer ernstig karakter. De vlammen sloegen fel uit en daardoor is het houtwerk van hui zen aan den overkant van de Raephorst- straat ernstig geschroeid. Bovendien zijn in deze straat eenige ruiten door de hitte gesprongen. De eigenaar van de zaak woonde met zyn gezin boven den winkel. Men wist zich tijdig in veiligheid te stellen. De winkel is totaal uitgebrand. Verze kering dekt de schade. De zolder van den winkel is op één plaats doorgebrand, waar door de badkamer van de eerste etage, waar de eigenaar van de zaak woont ook in brand is geraakt en totaal uitgebrand. Brand in een goederenloods. Hedenmorgen omstreeks negen uur is brand uitgebroken in een houten loods, staande aan de Van Helmondstraat 15 te Rotterdam. Aanvankelijk dacht men, dat de brand woedde bij de Heer's Koekfabrie- ken, dit bleek echter niet het geval te zyn. De loods waarin de brand was ontstaan, is in gebruik bij de firma van Holst en Baars Goederenvervoeronderneming. Deze brand had een uiterst gevaarlijk karakter, omdat de loods direct grenst aan het steenen gebouw van de N.V. Techni sche Oliehandel D. BoestGips. In dit pand bevond zich een groote voorraad olie, zoowel in vaten als in groote tanks. Gerui- men tijd bestond het gevaar, dat de vlam men het oliepakhuis zouden bereiken. De brandweer maakte daarom groot alarm en een aantal motorspuiten verscheen ter plaatse. Het pakhuis, waarin partijen hooi en stroo lagen en waaruit men nog tijdig een vrachtauto heeft kunnen halen,, is door den brand geheel vernield. Het oliepak huis heeft men weten te behouden. Bijzon der gevaarlijk vooral was het, dat de af scheiding tusschen het oliepakhuis en de houten loods met hooi en stroo slechts be stond uit een gegalvaniseerde ijzeren muur, met houten omlijsting. Dit hout is dan ook aan het branden gegaan en ook het dak van het oliepakhuis heeft even ge brand. Pakhuis ingestort. Hedenmiddag is een pand aan het Ha ringvliet te Rotterdam, waar op den zol der (naar men zegt) 10 millioen KG. erw ten waren opgeslagen, ingestort. Een kan toorjuffrouw stortte omlaag, doch bekwam geen ernstig letsel. Het pand was een graanpakhuis van de firma De Visser. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Werktijdverkorting bij den P.T.T.-dienst? De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft dezer dagen een deputatie ontvangen uit de samenwerkende organisaties Neder- landsche Bond van Christelijk Prot. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „Door Plicht tot Recht", Centrale Nederlandsche Ambtenaars bond, Nederlandsche R.K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „St. Petrus" en Centrale Bond van Neder landsch Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel) ter bespreking van bovenstaand on derwerp. De deputatie pleitte voor de invoering van den achturendag voor die groepen van personeel, welke thans nog 51 uur of laa» ger per week arbeid verrichten. Vooral ook met 't oog op de dringend g«" wensohte werktijdverruiming en ter be strijding van de werkloosheid werd deze maatregel verdedigd. Indien bij het Staats bedrijf P.T.T. de werktijd met 3 uur per week wordt verkort, zullen hier eenige honderden personen werk en brood vinden. De Minister verzocht de argumentatie nog eens schriftelijk ter kennis van de Re geering te brengen en zegde toe dit vraag stuk met dein Directeur-Generaal der P.T. T. te bespreken. DE OVERSTROOMINGEN IN DEN STAAT NEW YORK. Tot nog toe 58 dooden en vermisten. NEW YORK, 9 Juli (A. N. P.) Omtrent de overstroomingen in den staat New York wordt nader gemeld, dat dit de grootste overstroomingsramp is die dezen staat ooit heeft getroffen. Vannacht waren reeds 27 lijken van slachtoffers aangespoeld en ge ïdentificeerd. Duizenden kilometers bouw land en bosch staan onder water. Dertig a veertig bruggen zijn weggerukt en hon derden villa's zijn vernield. Tal van zieken huizen waren zonder drinkwater terwijl de watervoorziening van vele steden wordt bedreigd. Over afstanden van kilometers zijn van verschillende spoorwegen de rails weggespoeld, terwijl ten gevolge van de verwoesting van wegen vele plaatsen zon der verbinding met de buitenwereld zijn. Alle overheidsinstellingen hebben alle be schikbare krachten gemobiliseerd, terwijl het Roode Kruis op de meeste plaatsen de eerste hulp verleent. DE GELOOFSVERVOLGING IN MEXICO Verzoek tot interventie. WASHINGTON, 9 Juli (A. N. P.) De lei ding van de orde der Knights of ColumbuS hebben zich tot president Roosevelt ge wend met het verzoek, dat de Vereenigde Staten stappen zullen doen bij de regee ring van Mexico, in verband met de kerk vervolging in Mexico. Kerkkoepel door den bliksem vernield. PAVIA, 9 Juli. (A. N. P.) Tijdens een hevig onweer werd de koepel van de pa rochiekerk te Rocca de Gorgi door den bliksem getroffen en vernield. De brok stukken van den vernielden koepel vielen omlaag en beschadigden de daken van de nabij de kerk staande huizen. Persoonlijke ongevallen kwamen hierbij echter niet voor. ROTTERDAM, 9 Juli. Vee. Totaal aanvoer 2684 stuks, paarden 151, veulens 15, magere runderen 603, vette runderen 613, vette kalveren 207, graskalveren 1559, 738 nuchtere kalveren. 184 schapen en lamme ren, 1 varken, 13 bokken of geiten. Pry zen p. K.G.: vette koeien 5046, 3035, vette ossen 4642, 33—36, stieren 43—39, 30—34, vette kalveren 70—60, 3545, schapen 35, 31, 28; lammeren 36, 32, 28; graskalveren 35, 25; nuchtere kalveren 26, 20; slacht- kal/veren 40, 35, 30. Prijzen per stuk: scha pen 15, 11, 8; lammeren 10, 8, 6; nuchtere kalveren 6.50, 6.5.fokkalveren 13, 12, 8.slachtpaarden 160, 120, 80; werkpaar den 222, 140, 80; hitten 90, 70, 60; stieren 210, 160, 110; kalfkoeien 190, 140, 90; melk koeien 185, 135, 85; vaarzen 95, 75, 60; pin ken 70, 60, 50; graskalveren 36, 35, 25, 20. PURMEREND, 9 Juli. Kaas. Verhan deld 17 partijen wegende 53.000 KG. han del goed. Hoogste prijs 11.50. 22 kleine Boerenkaas 11.50 per 100 K.G.; Volvette 13.— per 100 K.G. 2092 K.G. boter 1.30— 1.45, weiboter 1.05 per K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.29 Berlijn 59.23 Parys 9.73 Brussel 24.79 Zwitserland48.131 /2 Kopenhagen32.55 Oslo36.62l/2 Stockholm 37.60 New Yorkt.46'/ls Madrid 20.171 Milaan 12.13 Praag6.14 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3