Haandag DE T.T. RACES TE ASSEN. DE NATIONALE WIELER- KAMPIOENSCHAPPEN. MAANDAG 8 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 DE STRIJD IN DE 250 CCM.-KLASSE. Zaterdagmorgen om half tien zijn de jaarlijksche T.T.-races op het 17 K.M. lan ge circuit bij Assen begonnen. In de 350 ccM.-klasse, welke om precies half tien het eeTst gestart werd, vertrokken in to taal 27 renners, terwijl 2 minuten later de lichte klasse vertrok met 20 deelnemers In de 250 ccM.-klasse namen de beide D. K. W.-rijders Winkler en Kluge spoedig de leiding, terwijl Van Hamersveld op New- Imperial de derde plaats bezette. Geert Timmer, eveneens op New Imperial, reed als vierde, terwijl de Rudge-rijder Tyr rell Smith als vijfed in deze klasse gerui- men tijd geklasseerd stond. In de zesde ronde ging Van Hamersveld tanken, doch zijn motor sloeg daar niet snel aan, het geen hem danig in zijn tijd scheelde. Man- ders op Excelsior werkte zich langzaam aan naar voren en na 10 van 18 af te leg gen ronden in totaal 311,4 K.M. was de stand: Aan den kop: Winkeler, ver volgens Tyrrell Smith, Manders en als eer ste Nederlander op de vierde plaats Tim mer op New Imperial. Daarna kwamen de Zweed Lambert Mul ler op Husqvarna en Geisz op D. K. W. De laatste had in de eerste ronde een grooten achterstand gekregen, doch als een duivel trachtte hij in de volgendé ronde zijn achterstand in te halen, hetgeen hem op fraaie wijze voor een belangrijk deel gelukte en in de 12e ronde sprong hij van de vijfde naar de tweede plaats, zoodat met Winkler weder twee D. K. W.'s aan het hoofd lagen. Geisz had inmiddels het ronde-record reeds gebroken met een gemiddelde van 127.9 KM. (oud recora 126.9 K.M.). In het verdere verloop bleef Winkler ook in de laatste ronde onbedreigd aan den kop en ondanks het feit, dat Geisz hard inliep eindigde Winkler met ongeveer 2 1/2 mi nuut voorsprong. Van Hamersveld had in het laatste gedegelte met zijn New Impe rial zijn achterstand, ontstaan bij het tan ken in de 6e ronde, prachtig ingehaald en bezette ten slotte nog de 3e plaats, waar door hij den kampioenstitel der K. N. M. V. behaalde. Timmer wer zesde. De gedetaillerde uitslagen luiden: 1. Winkler (Duitse hl and) met D. K. W. tijd 2 uur 33 min. 17 sec. Gem. uursnelheid van 121.8 KM. 2. Geisz (Duitschland) met D. K. W. tijd 2 uur 35 min. 46.1 sec. Gem. 120.1 KM. 3. Van Hamersveld (Nederland) met New Imperial tijd 2 uur 38 min. 53 sec. Gem. 117.6 K.M. 4. Manders (Ierland) met Excelsior tijd 2 uur 39 min. 2 sec. Gem. 117.4 K.M. 5. Tyrrell Smith (Engeland) met Rudge, tijd 2 uur 39 min. 22 sec, 6. G. Timmer (Nederland) met New Imperial tijd 2 uur 41 min. 46 sec. 7. J. Teeken (Ex celsior) tijd 2 uur 42 min. 6.2 sec. 8. Illich- man (Oostenrijk) met Alpha, tijd 2 uur 40 min. 11.3 sec. 9. P. van Dinter (Neder land) met D. K. W. tijd 2 uur 51 min. 9.1 sec., 10. R. Gulic (Duitschland). DE 350 ccM.-KLASSE. In de350 ccM.-klasse, welke 20 ronden moest draaien totaal 346 K.M. lag de groep spoedig geheel uit elkaar. De kop werd gevormd door Woods met Velocetta, Rusk op Norton, Thomas met Ve- locette en onzen landgenoot Bosman op de zelfde machine. In de 5e ronde verbeterde Stanley Woods het ronde-record, dat op naam van Rusk stond met 135.8 K.M., door deze ron de af te leggen in 7 minuten 13 sec. d.w.z. met een gemiddelde van 143.9 K.M., snel ler dan het ronde-record in de 500 klasse! Maar Woods zakte daarna een eind af, ter wijl White den kop nam. Bosman handhaaf de zich fraai in de voorste groep. In de elfde ronde een sensationeele me- dedeeling, White viel met Norton uit we gens een gebroken voorvork veer, terwijl Rusk den kop nam, gevolgd door Thomas en Bosman. In het verdere verloop viel Stanley Woods in de 14e ronde uit. Rusk werd on bedreigd winnaar, terwijl Bosman een fraaie prestatie verrichtte door in de laat ste ronde Thomas van de tweede plaats te verdringen. Nu Bosman op een der beste racemachines van Velocette uitkwam toon de hij welk een uitstekend renner er in hem schuilt. Met eere heeft hij den kampioens titel der K. N. W. M. V. veroverd en de tweede plaats in een dergelijk sterk inter nationaal veld te bezetten is een gebeurte nis op zich zelf. Na Bosman was van Wijngaarden wel de beste Nederlander. Zijn zesde plaats was eveneens zeer eervol. De resultaten der 350 cc-klasse waren: 1. Rusk (Engeland) op Norton tijd 2 uur 38 min. 14,2 sec. Gem. snelheid 131 K.M. 2. Bosman (Nederland) op Velocette, tijd 2 uur 40 min. 45.2 sec. Gem. 129,2 K.M. 3. Thomas (Engeland) op Velocette, tijd 2 uur 41 min. 26.1 sec. Gem. 128.6 K.M. 4. „Grizz- ley" (België) met Sarolea, tijd 2 uur 45 m. 41.3 sec. Gem. '125.3 K.M. 5. Mellors (Enge land) met N.S.U. tijd 2 uur 47 min. 57.1 sec. Gem. 123.6 K.M. 6. Van Wijngaarden (Nederland) met Norton, tijd 2 uur 56 m. Winkler wint op D K W, Rusk en Guthrie op Norton. 28.3 sec. Gem. 117.5 sec. 7. J. Moejes (Ne derland). 8. Ahlswede (Duitscchland). 9. Renier (België) 10. W. Peters (Nederland). 11. Poncin (België). 12. Postma (Neder land). De snelste ronde in deze klasse bij de Ne derlanders heeft Bosman gemaakt met een tijd van 7 min. 45 sec., d.w.z. met een ge middelde snelheid van 134 K.M. Rusk maakte de snelste ronde van alle deelne mers met een tijd van 7 min. 35,3 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 136.8 K.M., hetgeen een nieuw ronden- record beteekent. De Sportcommissie van de K. N. M. V. herriep hiermede den tijd van Woods ge maakt over een ronde van 7 min. 13 sec., d.w.z. met een snelheid van 143.9 K.M. Hier werd een fout van de tijdwaaraemers wel radicaal gewroken. De snelste ronde van een Nederlandsche renner was die van Van Hamersveld met een tijd van 8 min. 24.2 sec. Gem. van 123.5 K.M. De snelste renner in deze klasse was Geisz (Duitschland) met een tijd van 8 min. 6 sec. over een ronde, d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 128,2 K.M., het geen een nieuw ronden-record beteekent. DE ZWARE KLASSE. Des middags kwart over twee vond de start plaats van de deelnemers aan de 500 cc-klasse, waarvoor in totaal 23 machines vertrokken. Na ^e eerste ronde had Sunqvist den kop, de tijd bedroeg 7 min. 22 sec. hetgeen bijzonder snel mocht wor den genoemd. In de tweede ronde nam Guthrie dadelijk den kop en verbeterde al dadelijk met een tijd van 7 min. 13,2 sec. het rondenrecord met een gemiddelde van 143,8 K.M. op hem volgden Sunqvist en de Belg Milhoux, terwijl van Gent, die F.N. bereed in de 4e ronde op de 3e plaats kwam te liggen. Jammer was het, dat „Ginger Wood" al spoedig uit den strijd werd geworpen door een lekken band. En even later kwam Mil houx, de kleine lichte Belg doodkalm met zijn machine een deel van het circuit af wandelen, pech met den motor schakelde hem van verderen strijd uit. Twee geduch te mededingers voor de bovenste plaats wa ren daarmee uit het veld verdwenen. Intusschen raasden de motoren over den weg. Gumthrie nog steeds aan den kop met in de 6e ronde Sunqvist op 25 sec. achter stand en van Gent met 60 sec. op den lei der. „Charlier" was vierde met F.N. en Fyma op Velocette lag toen op de vijfde plaats. Williams, de Engelsche renner met Ve locette had zich uit de staartgroep naar vo ren gewerkt en na de 8e ronde nam hij de zesde plaats in. Van de 6e tot en met de 11e ronde bleef de volgorde in de kopgroep dezelfde. De stand na de 12e ronde dus toen de helft van den afstand van 415,2 K.M. was af gelegd was de volgende: 1. Guthrie tijd 1 uur 28 min. 42.1 sec. Gemiddelde uursnelheid van 140.4 K.M. 2. van Gent tijd 1 uur 39 min. 48,3 sec. 3. Sunqvist tijd 1 uur 33 min. 6.1 sec. 6. Wil liams tijd 1 uur 33 min. 35 sec. Guthrie tankte in precies 30 seconden en enkele seconden, nadat hij vertrokken was vloog van Gent voorbij zonder te tan ken. Hij meende eerst nog op Sunqvist een eind te kunnen uitloopen, alvorens nieuwen voorraad in te nemen. De Zweed tankte wel, evenals „Cahrlier" en Jaap Fijma, en daarna Williams. Na de 13e ronde tankte van Gent en ook hij verrichtte dit baantje in 30 seconden. En voort ging het weer, om Sunqvist als gevaarlijkste concurrent voor te blijven. Williams had inmiddels Jaap Fyma van de vijfde plaats verdrongen. Ronde na ronde werden afgelegd, zonder dat eenige verandering in den stand merk baar werd. Na de 14e ronde verdween Houtop met Sarolea, die op dat moment de negende plaats had bezet, voorgoed in de pits. Guthrie liep, zonder de allerhoogste eischen aan zijn machine te stellen, steeds meer uit, terwijl van Gent en Sunqvist om de tweede plaats vochten. Als vierde lag .„Charlier" in de baan, waarop volgde Wil liams, op de 6e plaats Fyma, gevolgd door Bizzozero. Van de 14 tot en met de 24ste en laatste ronde bleef deze volgorde gehandhaafd. De onderlinge verschillen veranderden de eene ronde wat meer, de andere wat min der. In een kleine 200 K.M. van deze race was dus de spanning vrijwel geheel ver dwenen en het was begrijpelijk, dat me nige toeschouwer dezen strijd, welke eigen lijk geen strijd meer mocht worden ge noemd, vervelend begon te vinden. In 2 uur 59 0.2 sec. eindigde de Norton- crack Guthrie als eerste. Van Gent werd als tweede aankomende niet minder luid toegejuicht dan de win naar, inderdaad is de prestatie van den Ne- derlandschen F.N.-rijder een bijzonder fraaie. De gedetailleerde resultaten waren: 1. Guthrie (Engeland) met Norton tijd 2 uur 59 min. 0.2 sec. Gemiddeld uursnelheid van 138.5 K.M. 2. Van Gent (Nederland) met ZWEMMEND NEDERLAND TEGEN DITO BELG IE. Beide winnen één nummer Onder groote belangstelling heeft in het open zwembad te Schaerbeek de landen - wedstrijd BelgiëNederland heeren plaats gehad. Deze wedstrijd bestond slechts uit een enkel nummer, nl. de 4 x 200 Meter estafette en een waterpolo-match. De estafette werd door de Nederland sche ploeg gewonnen met een grooten voor sprong. Het Nederlandsch waterpolo- ze vental moest echter een nederlaag boeken en werd door de Belgen met 53 geklopt, nadat de rust met gelijken 22 stand was ingegaan. Ter gelegenheid van deze internationale ontmoeting waren tevens verschillende da meswedstrijden georganiseerd, waaraan door een vijftal R.D.Z.-zwemsters werd deelgenomen. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 Meter vrije slag dames: 1. Willy den Ouden 1 min. 5 3/5 sec. 2. Annie Timmer mans 1 min. 11 3/5 sec. 3. Greta Brouwers 1 min. 12 3/5 sec. 3. Mej. Caliens lAntw. Zwem Club) 1 min. 20 1/5 sec. 5. Mej. Sla- ,ma (Brussels Swimming Club). 100 Meter rugslag dames: 1. Willy den Ouden 1 min. 23 2/5 sec. 2. Aninie Timmer mans 1 min. 27 sec. 3. mej. Aernoudts (Antw. Zwemclub) 1 min. 32 4/5 sec. 4. mej. Meyskens (Br. Swimming Club) 1 min. 34 2/5 sec. 5 x 50 Meter vrije slag estafette: 1. RD.Z. (met Riek Olsen, Willy van Leeu wen, Greta Brouwers, Annie Timmermans en Willy den Ouden), tijd 2 min. 44 sec. 2. België (gemengde ploeg) 2 min. 59 4/5 sec. België—Nederland, heeren. 4 x 200 Meter vrije slag estafette: 1. Nederland (met Sip- kema, Scheffer, Mooy en Kreffer), tijd 9 min. 54 4/5 sec. 2. België (met G. Blitz, Kint, Matthys, Guilini), tijd 10 min. 6 4/5 sec. Waterpolo: BelgiëNederland 53 (stand met de rust 22). NIEUW WERELDRECORD 100 METER RUGSLAG. Te Detroit verbeterde Adolph Kiefer het wereldrecord 100 Meter rugslag met een tijd van 1 min. 7,8 sec. Het oude wereldre- crod stond op naam van George Kojac met een tijd van 1 min. 8,2 sec., op 9 Augustus 1928 te Amsterdam gemaakt. In het voorjaar 1935 heeft de Amerikaan van der Weghe dezen afstand reeds in 1 min. 7,4 sec. gezwommen, doch dit record is tot dusver niet door de F.I.N.A. erkend. DE TITELS GEWONNEN DOOR VAN VLIET (amateurs), VAN EGMOND (profs), ENGELMOER (onafhank.) PIJNENBURG WINT IN DE ACHTERVOLGING,V. D. WULP BIJ DE STAYERS. F.N. tijd 3 uur 1 min. 57.8 sec. Gem. uur- snelheid 137.5 K.M. 3. Sunqvist (Zweden) met Husqvarna. Tijd 3 uur 1 min. 57.8 sec. Gem. uursnelheid 137 K.M. 4. „Charlier" (België) met F<N. 5. Williams (Engeland) met Velocette. 6. J. Fijma (Nederland) met Velocette. Tijd 6 min. 23.4 sec. Gemiddelde uursnelheid 133.5 K.M. 7. Bizzozero (Zwit serland) met Rudge. 8. Zwolle (Nederland) met Norton. Alle andere deelenemsr uitge vallen. Nadat de laatste renner was binnengeko men, werd het circuit voor het verkeer vrijgegeven. Al spoedig waren de wegen naar alle windstreken bezaaid met auto's en motorrijwielen, op verschillende pun ten ontstonden opstoppingen en menige auto en motorrijwiel is wat later thuis ge komen, dat men te voren had uitgerekend. Ook de extra-treinen naar Amsterdam en Den Bosch waren druk bezet. Weer 'oehooren d? jaarlijksche TT-races tot het verleden. Werden niet die snelhe den bereikt, welke men oorspronkelijk ver wacht had, de ronden-records in de diver se klassen zijn inmiddels toch maar weer verbeterd. Vooral het uitstekend rijden van de Nederlandsche renners in alle drie klassen is opgevallen. In van Hamersveld, Boesman en van Gent bezit Nederland drie kampioenen, die meer dan hun best hebben gedaan om den Nederlandschen naam in de internationale rennerswereld hoog te houden. In de avonduren was het in Assen nog een gezellige drukte. In de groote zaal van het Concerthuis werd de uitslag bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Een ge zellig samenzijn van renners, commissiele den en genoodigden besloot dezen dag. Zaterdag zijm in het Olympisch Stadion te Amsterdam de individueele baanikam- pioenschappen van de N.W.U. sprint en achtervolging begonnen. Het buiige weer in de ochtenduren beloofde niet veel goeds, doch in den middag klaarde het op en zelfs scheen de zon toen de wedstrijden op het vastgestelde "tijdstip een aanvang namen. De belangstelling echter was ook dit keer zeer matig. Er waren bij het begin maar enkele honderden toeschouwers aanwezig. Het programma werd geopend met het verrijden van de series voor het sprint kampioenschap, waarvoor stonden inge schreven 90 amateurs, 67 onafhankelijken en 18 beroepsrenners. Onder de inschrijvers voor het amateur- baankampioensohap was een oude bekende, n.l. de 48-jarige gewezen kampioen van Nederland Jhr. Bosch van Drakestein, thans redacteur van Sport-Echo, die het er maar weer eens op had gewaagd! Hij werd ech ter reeds vrij spoedig uitgeschakeld. Wat het kampioenschap achtervolging betreft, dit werd, zooals reeds is medege deeld, dit jaar voor de eerste maal verre den, iin verband met de mogelijkheid, dat hiervan binnenkort een wereldkampioen schap wordt gehouden. De belangstelling gistermiddag voor de eindwedstrijden der Nederlandsche wieler kampioenschappen was bijzonder groot. Meer dan 20.000 toeschouwers volgden de zeer spannende wedstrijden, waarbij voor al in de sprint en de achtervolging goede sport gegeven werd. In de sprint werd van Vliet, zooals ver wacht mocht worden, kampioen bij de ama teurs. Dezen titel behaalde Engelmoer bij de onafhankelijken, terwijl van Egmond door twee overwinningen op van der Lin den het profkampioenschap behaalde. In de ritten om het algemeen kampioenschap van Nederland sloeg van Vliet in beide rit ten op magnifieke wijze zijn tegenstanders. Vooral de wijze, zooals hij van van Eg- mond won, stempelt hem tot een groot kampioen. In de achtervolging, voor de eerste maal in de kampioenschappen verreden, behaal de Pijnenburg den veel begeerden titel en handhaafde daarmede zijn grooten naam van een der beste achtervolgers der wereld te zijn. Door het uitvallen van Wals in den stayerswedstrijd over 100 KM. kon van der Wulp een gemakkelijke overwinning beha len, waarbij aangeteekend mag worden, dat hem deze kampioenstitel voor zijn goede prestaties in dit seizoen onbetwist toekomt. DE SPRINT-WEDSTRIJDEN. In de finale der sprint amateurs won van Vliet beide ritten van Ooms. In den eer sten rit werd de beslissing zuiver in de snelheid verkregen, terwijl in den tweeden rit, toen Ooms bij het ingaan der laatste bocht te hoog ging om te beletten, dat van Vliet buiten om zou passeeren, de Woer denaar handig binnendoorsohoot, waarbij Ooms op het laatste rechte eind reeds eer. geslagen man was. Bij de onafhankelijken gaf Engelmoer zijn tegenstander van Reynen in beide rit ten totaal geen kans. Bij de profs nam van Egmond natuurlijk direct na den start den kop, van der Lin den volgde goed, waagde bij het uitkomen der laatste bocht zelfs een sprong, kwam op zij, doch het was te laat. In den twee den rit bracht van der Linden het niet eens zoo ver en kwam hij niet van het wiel af. Zoo waren van Vliet, Engelmoer en van Egmond de drie sprintkampioenen gewor den. De drie ritten om het algemeen sprint kampioenschap van Nederland verliepen zeer interessant. In den eersten rit vertrok van Vliet te gen Engelmoer op kop. De Woerdenaar versnelde het tempo geleidelijk en de on afhankelijke kampioen slaagde er niet in van het wiel van zijn tegenstander te ko men. Onbedreigd won van Vliet dezen eer sten rit. In den tweeden rit won van Egmond even gemakkelijk als van Vliet dat gedaan had, van Engelmoer. De locomotief van Egmond won zooals hij wilde. De derde rit tusschen van Egmond en van Vliet moest dus de beslissing brengen. Van Egmond nam den kop, het ging niet zoo snel als gewoonlijk bij den langen Haarlemmer. Bij het uitkomen der eerste bocht ging van Egmond rustig omhoog. Plotseling schoot van Vliet binnendoor naar beneden, versnelde voor de Mara thontribune nog zijn vaart en voor en al eer van Egmond van zijn verbazing beko men was, had van Vliet een dergelijken voorsprong, dat van Egmond een geslagen renner was. Prachtig hield van Vliet dit tempo vol, in den laatsten bocht en op het rechte eind en met vele langten voorsprong was van Vliet Nederlandsch kampioen ge worden. Een tactisch knappe rit, waarvoor hem een ovatie werd gebracht. De tijd over de laatste 200 Meter bedroeg 12 1/5 sec., de snelste van den dag. Een gelukkige dag, niet alleen voor van Vliet, maar ook voor zijn vader en den trouwen Guus Schilling, die heel eventjes ontroerd was door het geestdriftig applaus, toen hij bij zijn poulain geroepen werd. DE ACHTERVOLGING. Voor de halve eindstrijden der achtervol ging moest worden geloot. Pijnenburg reed tegen Bellenaars, terwijl van Hout tegen Slaats uitkwam. Den Pyn nam dadelijk een flinken voor sprong op Pellenaars, vergrootte deze in den loop der tweede vijf ronden nog aan zienlijk en won in den goeden tijd van 6 min. 45 3/5 sec. Van Hout had de pech tegen Slaats, dat hij twee ronden voor het eind een lekke band kreeg, waardoor deze halve eindstrijd na de pauze moest worden overgereden. Van Hout bleek toen nog beter te rijden dan daarvoor en hij sloeg Slaats in den prachtigen tijd van 6 min. 39 sec. De eindstrijd ging dus tusschen Pijnen burg ert van Hout, twee temporijders, twee krachten van allereerste hoogte. Pijnenburg nam dadelijk de leiding, het ging zeer snel en spoedig had hij bijna 100 Meter voor sprong. Daarna zakte het tempo iets en kon van Hout een gedeelte van zijn achter stand inhalen, maar in de laatste twee ron den gooide Pijnenburg met ijzeren wils kracht zijn laatste reserves in den strijd. En als Pijnenburg dat doet, dan is de te genstander gewoonlijk een geslagen man. Zoo ook thans. In den besten tijd van den dag 6 min. 36 3/5 sec. won Pijnenburg het Nederlandsch kampioenschap poursudte. DE STAYERSKAMPIOENSCHAPPEN. Om ruim half 5 werd begonnen met de finale om het kampioenschap van Neder land op de baan over 100 K.M., in één rit achter motoren. De volgorde van den start was: 1. Lorié (achter Slesker), 2. Korf (v. d. Bosch), 3. Blekemolen (Deliege), 4. Alke- ma (Ceurremans), 5. Wals (Paequier Jr.), 6. De Graaf (Bustraan), 7. Van der Wulp (Kaser), 8. Woldendorp (Sterke), 9. Buis (Wiersma). Leddy, de kampioen van 1934 reed dus niet mee, omdat hij in de voorwedstrijden niet was uitgekomen. De eerste tien ronden is het een positie zoeken, van der Wulp zoekt het direct in de voorste rijen, Wals en Blekemolen hangen achteraan met Woldendorp. Na 15 ronden krijgt Woldendorp reeds zijn eerste lap van van der Wulp te pakken. Deze versnelt, als er 25 ronden zijn afgelegd het tempo, pas seert Lof ié en Korf en direct daarop Wals. Het tempo, dat Kaser echter aanslaat, is van der Wulp te machtig en de laatste ge raakt los. Buis profiteert hiervan en neemt den kop over van van der Wulp, terwijl Wals zijn ronde terugpakt. Korf geraakt verscheidene ronden achter, omdat de mo tor van zijn gangmaker pech krijgt. Na 50 ronden is de volgende stand op te maken in totaal worden 200 ronden ge reden: Aan den kop Buis, gevolgd door van der Wulp, Alkema, Wals, Blekemolen, op 1 ronde de Graaf, op 2 ronden Lorié, op 4 ronden Wolendorp en op 5 ronden Korf. De volgende tijden zijn inmiddels gena- teerd: 10 K.M. in 8 min. 28 3/5 sec.; 20 K.M. in 16 min. 22 3/5 sec. en de 25 K.M. in 20 min. 24 1/5 sec. De strijd gaat in het tweede gedeelte van de eerste 50 K.M. hoofdzakelijk tus schen Buis, van der Wulp, Alkema en Wals, terwijl de anderen successievelijk 2 of meer randen achterstand krijgen. Midden in den strijd, op 122 ronden voor het einde verdwijnt Wals plotseling van de baan, op dat moment nam hij de derde plaats in! En terwijl de kamp verder tus schen Buis, van der Wulp en Alkema wordt voortgezet geraken de anderen steeds meer ronden achter. Van een inzinking van van der Wulp profiteert Buis handig door de leiding te heroveren, terwijl Alkema de derde plaats inneemt. Nu Wals den strijd heeft opgegeven is er reeds veel belangwekkends in de koers verloren gegaan. Op de helft van den af te leggen afstand is volgende stand op te maken: Aan den kop Buis, vervolgens van der Wulp, Alkemade, op 4 ronden achterstand De Graaf en Lorié, op 5 ronden achterstand Blekemolen ,op 8 ronden Woldendorp en op 11 ronden Korf. Deze 50 K.M. zijn afgelegd in 40 min. 30 2/5 sec. Enkele ronden later neemt van der Wulp den kop weer over en 88 ronden voor het

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6