Effectenkoersen MAANDAG 8 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Bosman en v. Eecke. Een verzoek van de bewoners van de Rijn- en Schiekade om op dezen weg een verhard wegdek aan te brengen, alsmede om de straatverlichting aldaar te verbete ren, wordt in handen gestéld van B. en W. tér fine van prae-advies. In behandeling komt daarna de agenda, waarvan punt 1 wordt afgevoerd in ver band met het feit dat de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmans woningen haar voordracht heeft inge trokken. 2o. Aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van een Commissaris der N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. Aangewezen wordt de heer M. H. de Reede. 3o. Benoeming van een technisoh-amb- tenaar, tévens chef der teekenkamer bij den dienst van Gemeentewerken. Benoemd wordt de heer A. Dubbeldam.. 4o. Voorstel tot overplaatsing van een tweetal onderwijzeressen. Aangenomen z.h.st. 50. Praedavies op het verzoek van H. Me ij link om ontslag uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Jongensschool voor U.L.O. Aangenomen z.h.6t. 60. Praeadvies op het verzoek van mej. S. C. W. Bader om ontslag uit hare betrek king van onderwijzeres aan de o.l. school aan de Paul Krugerstraat. Aangenomen z.h.st. 7o. Voorstel tot verhuring van een lo kaal van het voormalige schoolgebouw aan de Pieterskerkgracht No. 9 aan het Ge nootschap „Ars Aemula Naturae". Aangenomen z.h.st. 80. Voorstel tot verhuring van de bene- denachterkamer in het perceel Breestraat 119 aan de Leidsohe Maatschappij van Wel dadigheid ter voorkoming van verval tot armoede. Aangenomen z.h.st. 9o. Voorstel inzake den aankoop van het perceel grond, kad. bekend Gemeente Oegstgeest, Sectie B. No. 1940, en tot vast stelling van de desbetreffende begrootings- regelingen. Aangenomen z.h.st. lOo. Voorstel tot aankoop van eenitge strookjes grond aan de Hendrikstraat ten behoeve van de venbreeding van die straat. Aangenomen z.h.st. llo. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1934, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden en kosten van pensioenen, wachtgelden en ongevallen- en ziekteverzekering van amb tenaren en werklieden. Aangenomen z.h.st. 12o. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1934, waarvan de raming te laag is geble ven en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. Aangenomen z.h.st. 13o. Vaststelling van het verslag betref fende de verstrekking van schoolkinder- kleeding en -voeding gedurende het jaar 1934. Aangenomen z.hst. 14o. Voorstel inzake nadere vaststelling van de bouw- en grond voorschotten ten behoeve van het 7e plan van de Woning- bouwvereeniging „de Eendracht" en het 4e plan van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Aangenomen z.h.st. 15o. Voorstel tot verhooging van het cre- diet ten laste van het Stadhuisfonds. Aangenomen z.h.st. 16o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen J. A. van der Voort te Stompwijk, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, haar toe gebracht door aanrijding van een leuning van de Kippenbrug. Aangenomen z.h.st. 17o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen K. van den Nieu- wendijk te Voorschoten, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de scha de, haar toegebracht door aanrijding van eon gaslantaarn. Aangenomen z.h.st. 18o. Herstemming over de motie van den heer van Stralen inzake de wijze van ver strekking van aanvullenden steun door de afd. B. van het Crisis-Comité Leiden. Opnieuw staken de stemmen met 15 tegen 15. Het voorstel wordt daarom geacht te zijn verworpen. Tegen stemden de heeren v. d. Reyden, Manders, v. Es, Beekenkamp, Coster, Tobé, Lekkerkerker, Eikerbout, Lombert, Tepe, Splinter, Goslinga, Romijn, Bergers en de Reede. 19o. Voorstel inzake het verleenen van medewerking aan emigratie van werkloo- ze inwoners naar Zuid-Afrika. Aangenomen z. h. st. 20o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, houdende regeling, als bedoeld in art. 21, derde lid, der Ziektewet, voor het inwonend personeel der gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", voor zoover op grond van het Koninklijk Besluit van 11 October 1929, S. 456 van de verplichte verzekering, geregeld in de Ziek tewet, niet uitgezonderd. Aangenomen z. h. st. 21o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, houdende voorwaarden van op neming en verpleging van lijders in het Krankzinnigengesticht „Endegeest" en de afdeeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voorgeest" te Oegstgeest. Aangenomen z. h. st. 22o. Voorstel: a. tot intrekking van het Raadsbesluit van 25 Januari 1935 tot ver hooging van de korting op de subsidie aan de vereeniging „Herstellingsoord de Leid sche Buitenschool", tevens praeadvies op het voorstel van den heer Groeneveld om de subsidie aan die vereeniging niet ver der te verlagen. b. tot het verleenen van een bijdrage ineens van ten hoogste 1000 aan ge noemde vereeniging ten behoeve van den bouw van een tweede eetzaal aan hare in richting te Katwijk. c. tot vaststelling van de desbetreffen de begrootingsregeling. Aangenomen z. h. s t 23o. Voorstel tot wijziging van het Re glement van Orde voor de vergaderingen van den Raad der Gemeente Leiden. De heer van Eek (S. D.) maakt en kele opmerkingen namens de Commissie voor de Verordeningen. Deze commissie verschilt met B. en W. over bepaalde zaken van meening. De commissie acht het geheel doên vervallen van art. 14, lid 2 waarin bepaald wordt, dat voortgezette raadsver gaderingen steeds, dus zooveel wanneer zij óp denzelfden dag, als wanneer zij op een anderen dag wordt gehouden, ten aanzien van de vergoeding als nieuwe vergaderin gen worden beschouwd, niet juist. De com missie stelt voor deze clausule te handha ven, zoo, dat er uit blijkt dat op den vol genden dag voortgezette vergaderingen opnieuw worden vergoed. Deze clausule is van Ged. Staten zelf en deze kunnen er moeilijk bezwaar tegen ma ken. Voorts stelt de commissie voor om in het reglement van orde op te nemen dat in den regel de raadsvergaderingen worden gehouden 14 tot 17 1/2 uur en van 20 tot 23 uur. Als dichtsnoer voor de leiding en de besprekingen acht spr. dit noodig. De heer Beekenkamp (A.-R.) ver dedigt het standpunt van de commissie op juridische gronden en behandelt speciaal de interpretatie van artikel 64 van de ge meentewet; Ged. Staten hebben alleen het bedrag van het presentiegeld te bepalen. De voorzitter verdedigt het praead vies. Dé clausule die de commissie wil handhaven, hoort niet in het reglement van orde thuis. De regeling van de onderhavige zaak behoort tot de bevoegdheid van Ged. Staten en het is overbodig, dat de raad deze kwestie regelt in zijn reglement van orde. Spr. kan hierin niet zien een aantas ting van de autonomie der gemeente. B. en W. achten het ook niet gewenscht de duur der raadsvergaderingen in het regle ment van orde te nemen. Hierbij moet de noodige soepelheid mogelijk blijven. De heeren v. Eek en Beekenkamp ver dedigen nogmaals hun standpunt. De heer Vos (V. D.) valt hen bij wat betreft de zaak van art. 14. De duur van de verga deringen wenscht spr. aan den voorzitter over te laten. De heer Manders (R.-K.) steunt beide voorstellen van de commis sie. Het voorstel-van Eek (handhaving van de clausule) wordt aangenomen met 25 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de hee ren Wilmer, Coster, Tepe, Splinter, Gos linga, Romijn en de Reede. Het voorstel van Eek, bepaling tijd raadsvergaderingen) wordt verworpen met 17 tegen 15 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Reijden, v. Es, Wilmer, Cos- ter, Tobé, Lekkerkerker, Eikerbout, v. Tol, Vos, Lombert, Tepe, Splinter, Wilbrink, Goslinga, Romijn, Bergers en de Reede. (Wordt vervolgd). b. dat de planken of schotten in de bo dem van uw wagen vastzitten. Het is an ders hinderlijk in alle opzichten voor red der en drenkeling en het water kan dan niet zoo snel binnenkomen. c. dat ge u op de hoogte stelt, hoe ra men en deuren geopend worden, indien u plaats neemt in een onbekende auto d. dat uw auto een van binnen en bui ten uitneembaar of draaibaar achterraam bezit. Dit verhoogt ten zeerste de red dingsmogelijkheid. Het moet van vol doende afmetingen zijn, vooral voor de achterinzittenden, die vaak het meest de kans loopen, te verdrinken. Aan de Fordfabrieken werd het met succes gedemonstreerd. De achterzijde van de auto is voor 99 pet. de veiligste kans, want zelden of nooit zal een auto op zijn achterkant staande aangetroffen worden! Bij voorafgaande botsing is het vaak de eenige uitgang. e. dat u een sleeptouw met haken er aan in uw wagen hebt. Het kan nuttig voor u en anderen zijn bij ongelukken te water of te land. f. dat in elke auto, die langs waterwe gen rijdt, een kaart met deze wenken aan wezig is. g. dat gij vooral en ten allen tijde, wan neer de gelegenheid zich voordoet, het zwemmen en het reddend zwemmen pro pageert. Een zwemmer (ster) toch is ver trouwd met het water en er kan verwacht worden, dat hij of zij de benarde situatie het best overziet en blijk geeft van zelf- beheersching. WENKEN VOOR AUTOMOBIELISTEN. LANGS WATERWEGEN. Bedenk, dat het minder kwaad kan met flinke snelheid te water te rijden, dan te- j gen huis, boom of iets dergelijks, maar: 1. Tracht bovenal uw zelfbeheersching ite bewaren. 2. Rijd zooveel mogelijk met dichte ra men op smalle, bochtige dijken en wegen langs water. 3. Tracht alle ramen te sluiten, zelfs als de auto te water is. Bedenk, dat men bij i gesloten auto minstens op 3 tot 6 minuten lucht kan rekenen. 4. Schakel ten alle tijde licht in. Het brandt onder water en uw redders kun nen zich sneller oriënteeren. 5. Sla geen ruiten stuk. U zoudt u on- noodig verwonden, de deuren en ramen gaan na intreding van de evenwichtstoe stand onder water gemakkelijk open. Eenige tegenstand zal men ondervinden, daar men water verplaatsen moet. 6. Tracht niet het dak open te snijden. U vermorst kostbare tijd, want er zit vaak ijzedrdraad of ijzergaas in het dak. 7. Tracht vooral met de inzittenden een ketting te vormen. U vermijdt dan het dichtslaan der deuren, hetgeen door de strooming van het water, de stand der auto e.d. vaak geschiedt. Dht de eerste persoon, die de auto verlaat, de tweede vasthoudt, de tweede dan de derde en zoo vervolgens, want de laatsten zullen vaak het eerst bewusteloos zijn. Eerst kinderen en vrouwen; goede zwemmers(sters) ver laten de auto het laatst. 8. Vergeet nooit, dat in het hoogste ge deelte der auto in den regel een hoeveel heid lucht te vinden is, die niet uit de auto kan. 9. Tracht zooveel mogelijk lucht in te ademen, open dan onmiddellijk raam of portier en verlaat ee auto. .Uw longen werken dan als een ballon en gij zijt snel ler boven. 10. Schuiframen van een onbeschadigd dak gaan gemakkelijk open, zoodat evenals bij de deuren en de ramen de druk van buiten gelijk is aan de druk van binnen. 11. Heb steeds voor een auto met op vouwbare kap een zwaar voorwerp bij de hand. Men kan dan, indien noodig, het lin nendak doorslaan. 12. In welke stand de anto ook te water komt, zoek steeds naar de naaste uitgang, indien u rechtop staat, want daar is ook de kans de meeste lucht te vinden. En zorg er voor: a. dat de zitplaatsen van uw auto vast zitten. Zij drijven anders onder water in dc auto en zijn hinderlijk bij reddingspo gingen van binnen of pogingen, die van buiten aangewend worden; AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis „Ziekenzorg" te En schede stierf gisteravond de 87-jarige J. N. verpleegde uit het Oudmannen en Vrou wenhuis, die op de Hengeloschestraat door een auto uit Hengelo was aangereden en een hersenschudding en schedelbreuk op liep. De autobestuurder trachtte nog een aanrijding te voorkomen hetgeen hem evenwel niet gelukte. ROERENHOFSTEDE AFGEBRAND. Hedennacht te omstreeks half drie is de kapitale hofstede aan de Westerbrugsloot, j nabij Sneek, bewoond door den eigenaar, 1 den heer J. Hoogland, tot den grond toe 1 afgebrand. De bewoners, de boer, zijn vrouw en twee zoons met een dienstbode konden het huis ternauwernood in nacht- i gewaad verlaten. Niets kon worden gered, j Vermoed wordt, dat de brand ontstaan is door hooibroei. De gemeentelijke motor- 1 spuit was spoedig ter plaatse, doch kon het terrein van den brand niet bereiken, zoodat de slang over weilanden en slooten moest worden gelegd. Binnen een uur was alles afgebrand. Een groote hoeveelheid hooi blijft nog steeds doorbranden. De hofstede en de inboedel waren verzekerd. De schade wordt op circa 18.000 geschat. BURGERLIJKE STAND LEIDER. Geboren: Jacobus z. v. P. Kolderman en P. W. den Houter. Ondertrouwd: J. Zaalberg jm. 23 j. en W. W. P. Crama jd. 23 j. F. W. Pont jm. en E. P. B. Bik, jd. B. Leijendekker jm. 43 j. en A. van Helden wed. 41 j. M. Links jm. 31 j. en J A. van Maris jd. 25 j. J. M. Aniba jm. 20 j. en D. Brandt jd. 19 j. K. Offerman jm. 30 j. en C. v. Wee- ren jd. 23 j. HET WETBOEK VAN DEN TURKSCHEN TAFELSCHUIMER. nl een verzameling brieven, geschreven stukken en andere officieele documenten, berustend bij de Academie voor Oostersohe talen te Weenen, vond men eens een docu ment, waarvan hieronder de letterlijke ver taling volgt: le. De personen, die den titel van tafel schuimer aannemen, zijn gehouden, wan neer zij zich voor de grooten vertoonen, en alvorens ingevolge hun plicht den zoom van derzelver kleed te hebben gekust, plaats te nemen op een kleine matras, voor hen bU de eettafel gereed gemaakt; 2e. Het gezelschap te vermaken door vroolijke verhalen en gezegden, vallende in den geest van dien gastheer; 3e. Zorgvuldig rich van elk beleedigend woord of platte uitdrukking te onthouden; met de meest mogelijke geveinsdheid alle gezegden van den heer des huizes toe te juichen; 4e. Den gastheer nimmer tegen te spre ken; ook al mocht deze onredelijk zijn; 5e. Zoo zij behoefte mogen gevoelen, om te kuchen of te geeuwen, deze onbeta melijkheden behendig te onderdrukken; 6e. onder het eten de overblijfselen, zoo als beenderen van vleesch, niet in het mid den der tafel te leggen, maar een gunstig oogenblik af te wachten, om ze onder den rand van heit bord te schuiven, ofwel onder de tafel te gooien; 7e. De spijzen niet met de vingers te eten, wanneer de heer des huizes zich van een lepel bedient; 8e. Nimmer druppels op tafel te laten vallen; 9e. Nooit vór den heer des huizes de hand naar een schotel uit te strekken, ook niet wanneer de heer des huizes beveelt de i spijzen weg té doen halen; 10e. Eindelijk, wanneer een kippensoep wordit opgediend, het vleesch met den le- pel en niet met de vingers af te scheiden. Uitgevaardigd den 23en dag der maand van djemasi-el-ewwel 1216 (1800). (was get eek end) EL-HAD J ALI. MOTORFIETS TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Drie personen gewond. Tengevolge van het springen van een voorband is gisterenavond, te omstreeks acht uur, op de Eeuwige Laan te Bergen een motor met zijspan tegen een boom ge botst. Drie personen, t.w. de berijder, de duopassagier en een dame, die in de zijspan gezeten was, werden gewond. Op advies van een geneesheer werden zij overge bracht naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, waar zij opgenomen zijn. De be stuurder, de heer P. Bos uit Velsen heeft een hersenschudding bekomen, terwijl de duopasasgier, de heer K. van Essen, uit Bloemendaal en mejuffrouw T. Bergman uit Haarlem, die in de zijspan zat, ernstige vleeschwonden hebben gekregen. MOTORRIJDER GEWOND. Te St. Anthonis (N.B.) is Zondagnacht zekere v. K. uit Rijkevoort, terwijl hij van de kermis te Gemert per motorrijwiel naar huis terugkeerde, tegen een langs den weg liggenden teerketel gereden. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. TELEGRAMMEN EEN NIEUW GEHEEL-GELASCHT STOOMSCHIP VAN STAPEL GELOOPEN. LONDEN, 8 Juli. (A.N.P.). Het van sta pel loopen van het op de werf van Swan, Hunter Wigham Richardson Ltd. ge bouwde stoomschip „Joseph Medill" heeft in Engelsche sóheepsbouwkringen sterk de aandacht getrokken, omdat de voltooiing van dit geheel gelasohte vaartuig, het grootsite dat op deze wijze vervaardigd werd, als een belangrijken vooruitgang wondt beschouwd in de laschtechniek in het scheepsbouwbedrijf. Tot dusverre werden op de werf van deze maatschappij drie gelaschte schepen gebouwd, waarvan twee voor Canadeosche en een voor Noorsche re kening. Gezien het succes, dat deze con structie-methode heeft gehad meent men, dat zij een groote toekomst tegemoet gaat. WHISKEY IN BRAND GEVLOGEN. Drie brandweerlieden gedood. LONDEN, 8 Juli. (A.N.P.) In een fa briekscomplex en opslagplaats in Oost- Londen nabij de Dokken is een geweldige brand uitgebroken, die met groote snelheid om zich heen greep en zich ontwikkelde tot een der zwaarste branden die Londen tot nóg toe in het havenkwartier heeft gehad. De brand woedde in een fabriek van zak ken en emballage en sloeg over op een trein van de North British Distillery te Edinburgh en tastte verscheidene vaten whiskey aan, die allen in brand vlogen. Door het instorten van een muur der fa briek raakten drie brandweerlieden onder het vallende puin bedolven en werden op slag gedood. Zeer veel brandweer-perso neel met al het beschikbare materieel na- men aan het blusschingswerk deel. De scha de wordt geraamd op meer dan 20.000 pond sterling. ARRESTATIE VAN DEVIEZEN- SMOKKELAARS. KREFELD, 8 Juli. (A.N.P.In de laatste dagen hebben beambten van het douane kantoor bij Bracht en Kal/denkirchen nabij de Nederlandsche grens weer verscheidene personen wegens het overtreden der devie- zenverordeningen gearresteerd. O.a. is ge arresteerd een Nederlandsch gezin en kor ten tijd later een Spanjaard bij het smok kelen van deviezen. Bij de „Witte Steen", een beruchte srnok- kelhoek in het grensbosch, is een pater ge arresteerd, die Nederlandsche deviezen over de grens wilde smokkelen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwaseenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Aardbeien le 1116 cent, 2e 610 cent, Kersen: Meikersen extra 2426 cent, le 18 23 cent, 2e 616 cent, rood 412 cent, Zwarte kersen le 20—25 cent, 2e 1115 cent, Variksche Zwarten le 2125 cent en 2e 10—15 cent, Volgers 15—22 cent, Oran jekersen 1215 cent, Roode bessen 1025 cent, kruisbessen 816 cent, Frambozen 19—32 cent. Alle prijzen per kg. Dagelijks veiling 3.30 uur 's morgens. BOSKOOP, 6 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 612 cent, Marcel Rouyer 614 cent, Hadley 1525 cent, Claudius Pernet 20 35 cent, Columbia 814 cent, Butterfly 816 cent, Mac Keiler 815 cent, Wilh. Kordes 1220 cent, Mme Jules Bouché 7 14 cent, Rosalandia 1020 cent, Florex 15 25 cent, Briarcliff 1018 cent, Julina 2035 cent, Edith Helen 2045 cent, Aug. Noack 10—16 cent, Else Poulsen 2540 cent Orange Perfection 1525 cent, Paul Gram- pel 2035 cent, Marie Heemskerk 10—18 cent, Paul Scarlet 10—18 cent, Ingar Ohl- son 1830 cent. Ellen Poulsen 1525 cent, Wendland 3045 cent, Iris 68 cent, As paragus 1520 cent, Gerbera 25 cent, Cle matis Diirandi 2535 -cent, Clematis Prins Hendrik f 1.001.20, Clematis The Presi dent 3050 cent, Violieren 2540 cent, Delphinium 712 cent. ROELOFARENDSVEEN. 6 Juli. Groen- tenveiling. Bloemkool f 3.00 per 100 stuks, sla 5070 cent per 100 krop, aardbeien 19 25 cent per kg., snijboonen f 2.052.60, idem stek f 0.701.20, peulen f 0.302.10, tuinboonen 2122 cent per 10 kg. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN FIETSRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen te omstreeks zeven uur is de ongeveer 50-jarige J. Rampen uit Scha- gen, die op zijn rijwiel gezeten terugkeer de van werkzaamheden, welke hij op het land verricht had, ter hoogte van de Bur gervlotbrug in den Rijksweg Den Helder Alkmaar, door een hem achterop komende auto uit de richting Den Helder gegrepen en vrijwel op slag gedood. Vermoedelijk heeft Rampen, doordat hij een emmertje aan het .stuur van de fiets had bevestigd, geen richting kunnen houden, met boven vermeld gevolg. Het rijwiel werd geheel vernield. De voorruit van de auto werd verbrijzeld. ROTTERDAM, 8 Juli. Vee. Aanvoer 1963 stuks. 551 vette runderen, 404 vette kalve ren, 410 schapen en lammeren, 593 var- 1 kens, 5 nuchtere kalveren. Vette koeden 50, 46, 3045; vette kalveren 70, 60, 3545; varkens Lg. 34, 33, 32; schapen 35, 31, 28; lammeren 36, 32, 28; schapen, prijzen per stuk 15, 11, 8; lammeren pr. p. stuk 10, 8, 6. AMSTERDAM, 8 Juli. Vee. Aanvoer 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 323 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren 54—58, 42—52 en 30—38 cent per kg. slachtgewicht, 15 stieren f 3240, 105 melk- en kalfkoeien f 120160 per stuk, 262 vette kalveren 2e kwal. 3240 cent, 3e kwal. 2430 cent per kg. levend gew., 167 nuchtere kalveren f 2.606.00 per stuk 83 schapen en lammeren: schapen f 1617 en lammeren f 8—11 per stuk. 479 varkens vleeschvarkens van 90110 kg. 4142 cent, zware 3839 en vette varkens 3738 cent per kg. slachtgewicht. 4 paarden f 60 100 per stuk. Overzicht: Runderen be hoorlijke aanvoer, handel gedrukt en prij zen onveranderd. Melkkoeien iets ruimer aanvoer, handel minder traag. Vette kal veren aanvoer zeer ruim, handel traag, prijzen lager, behoudens eenige van betere kwaliteit. Nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel vlug eenige zware 12 gul den hooger. Schapen iets betere aanvoer, stijve handel, prijzen iets hooger. Varkens gewone aanvoer, handel stijver, prijzen vleeschvarkens een weinig hooger. Paarden zeer korte aanvoer en trage handel. DEN HAAG, 6 Juli. Haagsche veiling. 8 Juli 1935 L.K. Heden li Industrie: Alg. Kunstz. Unie 331 u 331/, Berkels Patent 551/2 561/, Caivé Delft c. v. A 57»/8 Küchenm. Acc. 250 Ned. Ford 244 Philips Gem. Bez 253 Uni Lever 100 101 l'etroleum: I88I/4 Kon. Olie 189'/8 Perlak 861/8 Rubber: A'dam Rubber 108 108 Deli Bat Rubber 71 71 Va Vico 119 Serbadjadi 661/4 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 333/, Oude Boot - Mijnbouw: 401/, Boeton Alg. Explor. Mij. I"'/, 170 3uiker: iNVa H.V. A'dam 1721/, Vorstenlanden 13 17Vs Java Cultuur 361/, N.I.S.U. 32»/, »Wa Tabak: 144 1447/g Deli Mij. Senembah Jül/4 145 Deli Bat Tabak 137 1371/j Oostkust 321/, 32 Am. Fondsen: Am. Smelting 24s/, Anaconda 9 Ass. Gas en Elec /a Bethlehem Steel 16;/u 175/ê Cities Service l5/l« Central Public. Continental Oil 13'Vl, 12S/4 Sen. Aviation 3"/l, 2*/8 Lnt Nickel 13'Vi» Kennec. Copper ll'/M Milwaukee S/8 ld. Pref. ^16 Keesport Tin PI. 69»/, North American It Nevada Shell Union e'/« 67*5 -I'/vs Unit St Leather 4'/l6 Union Pacific 62 Wabash United St Steel 6 <5uAfi Tidew. Aaa. Oil 20V, 218/8 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7<2$ Berlijn 69.25 Parijs 9.721/4 Brussel 24.80 Zwitserland 48.09 Kopenhagen32.52i/2 Oslo 36.60 Stockholm 37.55 New York1 -46i3/16 Madrid 20.20 Milaan 12.16 1 Praag6.15 Weenen I Boedapest

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3