MAANDAG 8 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT tERSTE BLAD - PAG. 2 van de prijzen niet waren vastgesteld. Een dergelijk verloop van zaken spreekt voor zichzelf en zal steeds zijn waar te nemen, ingeval de prijs van een product wordt vastgelegd op een betrekkelijk hoog peil, terwijl de prijzen van concurreerende pro ducten worden vrijgelaten. Indien de con curreerende producten direct kunnen die nen als plaatsvervanger voor de gecontro leerde producten, zal de vraag uitgaan naar het niet-gecontroleerde product, waardoor de positie van het artikel, ten behoeve waarvan wordt ingegrepen, nog slechter wordt Teneinde deze moeilijkheid ten aanzien van de botercontrole in Holland te ontgaan, moesten twee maatregelen worden geno men. De eerste en voornaamste was het vaststellen van een compenseerende hef fing op concurreerende en plaatsvervangen de producten. De tweede maatregel was de invoerbeperking van ongesmölten dierlijke vetten en overeenkomstige producten. Ter voorkoming van ongelukken werd boven dien de invoer van boter onder controle ge steld, zoodat het land niet zou worden over stroomd met groote hoeveelheden boter diie in het buitenland worden geproduceerd, en die door de hooge prijzen in Nederland zouden worden aangetrokken. Het plan werd ontworpen krachtens de Crisis-Zuivel- Controle, die de zuivelproducenten, de mar garinefabrikanten, de verbruikers en andere belanghebbende groepen vertegenwoordig de. Teneinde de controle over den invoer te verzekeren, werden vergunningen uitgege ven, die door de importeurs moesten wor den aangevraagd. De maatregel van de ban derolles werd ingevoerd teneinde toezicht te hebben op den aanvoer op de binnen- landsche markt. Aflevering voor binnen- landsch verbruik is verboden, tenzij deze banderolles zijn aangehecht. Voor de ban derolles wordt uiteindelijk door den ver bruiker betaald, daar de producent, die ver plicht is de banderolles te koopen den prijs daarvan op den verkoopprijs van zijn pro duct legt. Aan de rfiaatregelen wordt tevens kracht bijgezet, doordat geëischt wordt dat invoer en uitvoer van boter, margarine en andere eetbare vetten vergezeld moet gaan van een vervoer-vergunning. De opbrengst van deze vervoerv er gun ning, benevens de verbruikbelasting op zuivelproducten voor inlandsch gebruik, zijn de twee voornaamste bronnen die de middelen' opbrengen, waarvan de steun- uitkeering aan de producten wordt betaald. De prijs die den producenten wordt gega randeerd, is gegrondvest op de productie kosten en steun wordt gegeven, teneinde te bewerkstellingen, dat zij minstens die prijs ontvangen. Deze controle wordt thans reeds drie jaar uitgeoefend. De mededeeldngen, welke dien aangaande worden gedaan zijn schaarsch, Volgens een studie, door het Departement van Landbouw gemaakt, had de verbruiks belasting op boter en margarine de neiging om de kleinhandelsprijzen te doen stijgen. Dit werd gevolgd door een vermindering van het verbruik der belaste en een toene ming van het verbruik van onbelaste arti kelen. Teneinde dit te voorkomen, werden heffingen op andere eetbare vetten vastge steld. Iri een bespreking onlangs door de „Economist" aan deze controle gewijd, werd geraamd, dat de boterprijs in Holland in 1934 drie maal zoo hoog was als de export prijs. Het plan is nog steeds in werking, en zooals steeds het geval is geweest, is het voordeel, verkregen door het geven van een hooger prijs aan den producent, ge neutraliseerd door het nadeel dat de ver bruiker ondervindt en bij een verminderd boterverbruik in het eigen land. dezer dagen is vertrokken naar Uitgeest, en de sportvereenigingen alhier tot groo te groei heeft gebracht, zal eveneens trach ten dezen dag bij te wonen. Niemand verzuime dezen dag zijn be langstelling te toonen, en de Katholieke Sportbeweging te propageeren. Op het uitgebreid programma komen Wij deze week nog nader terug. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.K. Vereeniging van Gezins hoofden. Jaarvergadering, in den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502, D. J. van Driesem, Mare 110, telef. 406, en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. „Voltana" die „De Landbouw" brengt Is melk die elk voldoening schenkt. „DE LANDBOUW" - LEIDEK 4317 STADSNIEUWS ZOMERPOSTZEGELS. Met welwillende toestemming van het Gemeentebestuur, organiseert het comité voor de Zomerpostzegels een kindermati nee en een cabaret-avond op „Den Burcht" resp. op Woensdag 10 en Donderdag 11 Juli as. De opbrengst komt geheel ten goede aan cultureele en sociale doeleinden, ten bate waarvan ook de Zomerpostzegels worden verkocht. Voor beide dagen heeft het comité een in derdaad bijzonder programma kunnen sa menstellen: de kinderen zullen zich een heelen middag dol amuseeren met poppen kast, goochelaar, muziek, zang. enz., de bezoekers van de avond-voorstelling zul len genieten van een uitstekende uitvoe ring en daarna gelegenheid hebben een dansje te maken. Opgemerkt zij, dat voor de kindermati nee nog maar enkele plaatsen beschikbaar zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende adver tentie. Wacht echter niet te lang, doch koopt eerst uw toegangsbewijzen. Gem. H. B. S. Aan de Gemeentelijke H. B. S. zijn ge slaagd voor de afd. A. de heeren F. H. A. Grijve, J. J. Koene, P. Masurcl, J. van Rees, Voorburg; A. Spiro, mej. H. Willems, C. Zaayer. Afgewezen 2. K. J. M. V. Morgenavond van 7.56—8 uur zal door de Radio de Lustrum-viering van den Haarlemschen Bond besproken worden door den Bondsvoorzitter Ton Lohman. Handelsregister K- v. K. Wijzigingen: 1877. N.V. Verzeke ringsbank „De Nieuwe Eerste Nederland- sche" (f.) Leiden, Breestraat 10a. Hoofdz. 's-Gravenhage, Prinsessegracht 13. N. Beh. fil. Leiden: A. W. Zechner, Den Haag. 6424. Wybenga en v. Ginhoven, Alphen aan den Rijn, Julianastraat 30b. Meubilee ring en stoffeering. Vest. fil.: Alphen aan den Rijn, van Mandersloostraat 46. 3152. Leidsche Goud- en Zilverhand el van Rossum du Chattel en Driessen N.V. Lei den, Breestraat 95. N. Dir.: J. P. J. M. Driessen, Amsterdam. N. Comm.: Mr. C. Punt, Noordwijk aan Zee. 1995. N.V. American Petroleum Compa ny. Leiden, Zijlsingel 33. Hoofdz.: 's-Gra venhage. Uittr. beh. fil. Leiden: J. H. L. J. de Lange, Oegstgeest. N. Beh. fil. Leiden: A. Hardenbol. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht Sm den morgen van 8 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.3 te Yarmouth. Laagste barometerst.: 752.2 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 9 Juli: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos telijke wind, half bewolkt droog weer, iets warmer overdag. De hooge drukking verplaatst zich lang zaam in de richting van de Oostzee en de depressie op den Oceaan wordt wel dieper, maar trekt meer Noord- dan Oostwaarts; een zeer vlakke secundaire ligt over Zuid- Frankrijk. In Scandinavië begint de lucht op te klaren en stijgt de temperatuur, aan de Noorsche kust valt nog regen. De Brit- sche Eilanden hebben fraai weer met stij gende temperatuur; in Ierland nadert re gen. In Duitschland is in het Oosten de lucht nog zwaarbewolkt onder invloed van den koelen Noord-Wester stroom, in het Zuiden liep de wind naar het Oosten en klaart de lucht op bij stijgende tempera tuur. Frankrijk, Zwitserland en Oostenrijk hebben fraai weer met zeer hooge tempe ratuur in Zuid-Frankrijk, waarbij in het Westen onweer dreigt. Hier te lande zal de lucht geleidelijk opklaren en de tempera tuur overdag gaan stijgen, terwijl de nach ten nog koel blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 18.3 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Maandagnamiddag 9.52 uur tot Dinsdagmorgen 4.17 uur voorm. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 9 Juli voorm. 8.55 en nam. 9.23 uur. DE BOSSCHE HERDENKINGSFEESTEN. Pontificale Hoogmis en Uitvoering der Missa in Die Festo van Diepenbock. Ter herdenking van het 750-jarig bestaan van 's-Hertogenbosch, droeg Zondagmor gen Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, in de kathedrale ba siliek van St. Jan een Pontificale Hoogmis op. Het parochiaal Zangkoor en het Ko ninklijk 's-Hertogenbosch Mannenkoor zon gen onder leiding van Peter Kallenbach de schoone Missa in Die Festo van dr. Diepen- borek. De tenor^soli werden uitgevoerd door Kees Smulders. Piet Hörmann bespeelde het orgel en de wisselende liturgische mis gezangen werden door het knapenkoor der basiliek onder leiding van den rector can- tus, kapelaan J. Heerkens, gezongen. Weder om waren vele vooraanstaande persoonlijk heden aanwezig, evenals talrijke bewon deraars van kerkmuziek uit ons land. Duizenden geloovigen woonden de Pon tificale Hoogmis bij. DE JAARWEDDEN DER GEDEPUTEERDEN. Na aftrek der tijdelijke kortingen. In het „Limb. Dagblad" treffen we een opgaaf aan van het bedrag der jaarwedden van de leden van Gedeputeerde Staten in de verschillende provincies. Die jaarwed den bedragen na aftrek der tijdelijke kor tingen (Overijsel en Friesland hebben nog niet gekort): Zuid-Holland4750. Noord-Holland 4500. Noord-Brabant4250. Gelderland4562.50 Overijsel4000. Utrecht 4680.— Friesland 3000. Groningen 3690. Zeeland 2850.— Drentef 3335. Limburg2900. HET NIJVERHEIDS-ONDERWIJS. De organisaties en de regeering. In een te Emmen gehouden vergadering van belanghebbenden bij het nijverheids onderwijs in de provincie Drenthe, waar de bekende bezuinigingsplannen voor dit on derwijs besproken werden, heeft de heer Wapstra, uit Utrecht, lid van het comité van Actie tegen verslechtering van het nij verheidsonderwijs, ter sprake gebracht den brief van den Minister van Onderwijs, waarin gevraagd wordt of het comité en de daarbij aangesloten vereenigingen in houd en toon van het manifest tegen de voorgenomen bezuinigingen voor hun ver antwoording nemen. De heer Wapstra ver klaarde dat het manifest inderdaad door alle vereenigingen van leeraren, directeu ren en besturen van nijverheidsscholen was goedgekeurd en dat moeilijk kon worden verwacht, dat deze nu de verantwoorde lijkheid zouden afwijzen. De Minister mo tiveerde zijn houding met te zeggen dat voor de verspreiding van het manifest ge bruik is gemaakt van personeel, hulpmidde len en leerlingen der scholen en dat in ver band hiermede de toekomstige houding van zijne Excellentie tegenover de organisaties afhankelijk zal zijn van het antwoord in zake de verantwoordelijkheid. Ddt mede met het oog op verdere besparingen in de toekomst. De heer Wapstra deelde in dit verband mede, dat juist na jarenlangen strijd een commissie voor georganiseerd overleg voor het nijverheidsonderwijs tot stand scheen te zullen komen. De beteeke- nis van den brief van den Minister is nu, dat daarin de bedreiging voorkomt, dat het contact van de regeerinig met de organisa ties zal worden verbroken. Desondanks zul len de organisaties het manifest zeker niet verloochenen omdat zij meenen, dat hierin niets ongeoorloofds voorkomt. De vergadering heeft een motie aangeno men tegen de voorgenomen omzetting van driejarige en tweejarige ambachtscholen en tegen de verhooging van toelatingsleef tijd voor leerlingen van nijverheidsscholen voor meisjes. DE NIEUWE PACHTWET. Enkele opmerkingen van de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond heeft aan de Tweede Kamer der Staten Generaal een adres gericht, met betrekking tot het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. In dit adres wordt betoogd, dat het ontwerp goeddeels tege moet komt aan de voornaamste bezwaren, welke onder de huidige wettelijke regeling aan het pachtwezen kleven. Nochtans maakt het bestuur enkele op merkingen. Met betrekking tot art. 1 wordt de vraag gesteld of de begripsbepaling van wat onder pacht wordt verstaan niet iets te ruim is genomen. Het bij lid 2 van artikel 19 aan den pach ter gegeven recht gaat, zoo wordt betoogd, wel ver. Het zal 'meermalen aanleiding geven tot verschil van meening of een be paalde reparatie al dan niet „noodzakelijk" is. Wellicht zou hier kunnen worden voor geschreven, dat bij verschil van meening tusschen verpachter en pachter de Pacht- kamer zal moeten uitmaken of een bepaal de reparatie al dan niet noodzakelijk is. Met betrekking tot de restrictie op het continuatierecht, in artikel 36 neergelegd, wordt gezegd: Indien de pachthouder wer kelijk steekhoudende, motieven heeft, om de pacht op te zeggen, kan hij altijd van de overeenkomst af. Waarom moet hij nu nog eens iedere 10 jaar een extra-gelegenheid krijgen om de pachtovereenkomst te be ëindigen? Hij heeft deze extra-gelegenheid niet noodig, daar hij ook zonder deze reeds gelegenheid genoeg heeft om er af te komen. En het is daarenboven onredelijk en onlo gisch hem deze extra-gelegenheid te geven, omdat hierdoor afgeweken wordt van het in art. 36 overigens gehuldigde, zeer juiste principe: wiens belangen het zwaarst zijn, moeten ook het zwaarst wegen. Heeft het Bestuur dus tegen het bepaalde bij het voorlaatste lid van art 36 ernstig bezwaar, dan is het van meening, dat over dit bezwaar zou moeten worden heenge stapt, indien bij schrapping dezer bepaling de aanneming der wet werkelijk in gevaar zou worden gebracht. M.a.w. het Bestuur heeft deze Wet liever met deze bepaling dan de bestaande wettelijke regeling, die immers bij verwerping van dit wetsont werp in vigeur zou blijven. Met betrekking tot artikel 42 wordt ge zegd dat, tegen de samenstelling van de Pachtkamer eenig bezwaar bestaat met name tegen de bepaling, dat de Pachtkamer naast den voorzitter slechts twee bijzitters zal hebben. De beperking tot slechts twee bijzitters houdt geen rekening met het feit, dat in sommige streken b.v. Friesland en Zeeland het aantal pachtbedrijven veel tal rijker is dan in andere. OPENING MUSEUM BOYMANS TE ROTTERDAM. Het nieuwe Boymans Museum te Rot terdam is Zaterdag onder groote belang stelling officieel geopend door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. De minister heeft een rede gehouden, waarin hij er op wees, dat dit museum niet alleen van belang is voor Rotterdam, maar voor de heele natie en zelfs internationale beteekenis heeft. Spr deelde mede, dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd den heer D. Hannema, directeur, en Ir. A. van der Steur, bouwmeester van het mu seum te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Het Werkfonds. Naar wij vernemen is zeer binnenkort de benoeming te verwachten van dr. ir. B. BÖlger, tot secretaris van het Werkfonds 1934. De heer Bölger, die thans secretaris is van Centraal Overleg in Arbeidszaken voor Werkgeversbonden te Haarlem, is een zeer bekende persoonlijkheid in eco nomische kringen van ons land, die door tal van publicaties naam heeft verworven. Dr. Bölger werd in 1919 werktuigkundig ingenieur en studeerde vervolgens aan de Ned. Handelshoógeschool te Rotterdam. In genoemd jaar werd hem de gouden me- maille voor de prijsvraag der Technische Hoogeschool in Delft toegekend. Iu 1929 promoveerde hij tot doctor in de technische wetenschappen. Voor dien tijd was de heer Bölger eenige jaren als ingenieur in Spanje werkzaam geweest. Van zijn publicaties noemen wij: Pro ductie en Maatschappelijk Leven; Organi satorische verhoudingen tusschen werkge vers en arbeiders (dissertatie in 1929), Loo- nen en loonsverhoudingen in Nederland en Omvang en bevordering der werkgelegen heid in Nederland. Ook verschenen tal van artikelen in verschillende periodieken en vakbladen van zijn hand. CRISISWETGEVING. Nederland wordlt in Amerika als voorbeeld aangehaald. In Commerce and Finance wordt een be schouwing gewijd aan het prijsregelend op treden in Nederland, waaraan het A.N.P. het volgende ontleent: Hoewel men in breeden kring de meen in g is toegedaan, dat de Vereenigde Staten nieuwe paden bewandelden, toen zij de A. A.A. instelden, doet een nauwkeurig on derzoek van de maatregelen, in andere lan den genomen, uitkomen, dat Amerika niets nieuws heeft gedaan. Inplaats van den weg te banen met dat nieuwe programma volg de het slechts het pad, dat door andere lan den was gemaakt. De experimenten iin Nederland zijn in het bijzonder belangwekkend, daar de regle menteering van varkens en boter, die over eenkomst vertoonen met onze eigen con trole, ongeveer een jaar eerder van kracht werd. Een andere factor, die van groot be lang is, in verband met de Hollandsche proefneming inzake het vaststellen van prijzen is het feit, dat het land deel Uit maakt van het goudbloc. Het is niet algemeen bekend, dat de lan den van het goudbloc onder leiding van Holland, talrijke pogingen in het werk heb ben gesteld, om ten aanzien van binnen- landsche voortbrengselen prijsregelend op te treden. Holland is met deze controle ver der gegaan dan eenig ander land van de groep. Het tusschen beide komen bij de vorming van een natuurlijk prijspeil, kon dus even goed worden waargenomen in de goudlan den als in de staten die hun munteenheid hebben gedeprecieerd. Uit bovenstaande blijkt duidelijk, dat deze proefnemingen niet alleen worden ge nomen als onderdeel van een algemeen programma tot herstel van een land, wan neer het den gouden standaard heeft ver laten, maar dat die eveneens kunnen wor den geprobeerd binnen hét raamwerk van dien standaard. De resultaten van derge lijke experimenten in het verleden bewij zen echter, dat zij falen, afgescheiden van de monetaire omstandigheden van de lan den, waarin zij worden genomen. Ten aanzien van de maatregelen om de boterprijzen in Nederland te controleeren, wordt het volgende gezegd: De prijsregeling van de boter werd vast gesteld volgens de landbouwcrisiswet van 1932. Zij is een onderdeel van een omvang rijker plan om de melkproducenten te hel pen (melk die als grondstof voor.de ver vaardiging van kaas, boter en geconden seerde melk wordt gebruikt). De voor naamste maatregelen zijn tot dusverre ge nomen met betrekking' tot de controle op boter en plaatsvervangende producten, zoodat hier hoofdzakelijk dat onderdeel van het plan zal worden besproken. Teneinde den prijs van boter zoo goed mogelijk te controleeren, zijn verscheidene grondmaatregelen uitgevaardigd. De meeste daarvan hebben ten doel een evenwicht tusschen den prijs van boter en concurree rende producten te voorschijn te roepen. Daarom zijn voorzieningen getroffen, ten einde een vastgestelde prijsverhouding tus schen den boterprijs en den margarineprijs te bewerkstelligen. Bovendien zijn voor schriften gemaakt inzake het percentage boter, dat in de margarine moet worden gemengd. Kort na de uitvaardiging van de con trole-maatregelen viel een groote vraag naar dierlijke vetten waar te nemen, waar- WILT U IETS WETEN? V r aa g: 1. Wat kost een bewijs van Nederlanderschap voor België. Hoelang is dit geldig? 2. Wat kost een pas voor Duitschland. 3. Kan men ook krijgen een pas voor Duitschland voor man en vrouw en wat is daar de prijs van? 4. Hoelang zijn deze passen geldig? Antwoord: Een bewijs van Nederlan derschap kost ƒ2.50, geldig vijf jaar. 2 en 3. Een pas voor Duitschland kost 6 voor één persoon, 8.50 voor twee personen of voor familiepaspoort (man, vrouw en kin deren niet ouder dan vijftien jaren). 4. Deze passen zijn twee jaar geldig (verlenging nog mogelijk binnen zes maan den na afloop). Vraag: Welke is de mooiste weg per fiets van Leiden naar Maastricht. Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Bodegra ven, Woerden, Kamerik, Harmeien, Utrecht Houten, Schalkwijk, Cluemborg, Gelder- malsen, Zalt-Bommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Boxtel, Eindhoven, Leendg, Weert, Roermond, Eecht, Sittard, Geleen, Beek, Maastricht. Afstand 240 K.M. GEEN RECHTSKUNDIG ADVIES. Morgen, 9 Juli, Donderdag 11 Juli, Dins dag 16 Juli en Donderdag 18 Juli bestaat er geen gelegenheid voor kosteloos rechtskun dig advies. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Spotrdag. Door de R.-K. Voetbalver- eeniging V. O. G. E. L. en de R.-K. Gym- nastiekvereeniging N. A. S.. is een groote Spotrdag georganiseerd op Zondag 14 Juli a.s. op het R.-K. Sporttrein V. O. G. E. L. aan de Dorpsstraat. Deze dag zal een aan vang nemen te 1.30 uur, met een openings rede van den edelachtbare heer H. C. A. M. schölvinck, burgemeester van Nootdorp. De weleerw. heer A. N. Duinisveld, die WASSENAAR. Verkeersongelukken. De 13-jarige D. uit den Haag is aan de Bronckhorstlaan zoodanig gevallen, dat hij aan een der beenen gewond werd, terwijl het rijwiel totaal vernield werd. Na geneeskundige hulpverleening is de jongen per taxi naar de ouderlijke woning overgebracht. Op het Blauw-Zwart-terrein aan de Katwijksche weg is de 24-jarige T. H. uit den Haag tijdens een voetbalwedstrijd zoo hevig getrapt in de rechterzijde, dat daar door de rechterrib gekneusd of gebroken is. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp, waarna T. H. per taxi naar zijn woning is overgebracht. De 28-jarige A. uit Veur, met duo rijdster de 27-jarige mej. van R. uit Kat wijk overreed aan den Katwijksche weg een hond. Beide personen kwamen te val len, waarbij mej. van R. aan het rech terbeen gewond werd. Zij is op het poli tiebureau verbonden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Indisch Recht de hee ren J. J. F. Pino, Den Haag en J. P. N. Klein, Den Haag; Doctoraal examen Indisch Recht de heer H. van Andel, Den Haag; Propaedeutisch examen Theologie: mej. G. van Drimmelen, Apeldoorn, de heer P. M. van Galen, Monster; Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren B. G. Stempels, Den Haag; Th. J. A. M. van Lier, Den Haag; H. W. Engelbrecht, Den Haag; O. H. Wehrmeijer, Voorburg. Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid: de heer M. Blei Weismann, Den Haag. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer over Van der Schuyt's auto- reizen in binnen- en buitenland. Iets voor de vacanties! De Leidsche Geitenfokver. heeft Zater dag j.l. een excursie gemaakt naar de Hortus. De heer Veendorp had voor des kundige leiding gezorgd in den persoon van den heer J. Mater. Op zeer bevatte lijke wijze heeft deze den pl.m. 50 deelne mers de planten laten zien die giftig zijn voor geiten. Het woord van vriendelijken dank, door den voorzitter den heer J. Jonk gericht tot den heer J. Mater, was zeker wel verdiend. Dat de a.s. tentoonstelling der Leidsche Geitenfokver. zich in veler belangstelling mag verheugen blijkt wel uit het lijstje van giften, medailles enz. Prijzen kwamen binnen van de Ned. Ver. tot Besch. van dieren den Haag, van het bestuur der afd. Leiden van Politie-ambtenaren tot besch. van dieren, afd. Noordwijk, Hazerswoude en Voorhout, van de Prov. Bond van Gei ten fok ver. in Zuid-Holland en tal van particulieren. De leden der R. K. Gemengde Zangver. „Pulchri Studio" worden beleefd doch dringend verzocht hedenavond allen ter repetitie te komen wegens het te geven concert op Maandag 15 Juli a.s. in het ge sticht „Rhijngeest". Voor het staatsonderwijzersexamen slaagde te Den Haag, de heer P. R. R. Venhuizen, alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2