Cb°t O UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 8 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. '0 LEIDSCHENDAM R.K. Sportdag. Onder begunstiging van prachtig voetbalweer, had Zondag op het A.V.V.-terrein de aangekondigde Sportdag plaats, welke in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten, zoowel wat het vertoonde betreft, als de publieke belastingstelling, daar wij het aantal toe schouwers op plm. 1300 schatten, zoodat. deze dag een ware propaganda is gewor den voor de katholieke sportbeweging. Allereerst werd gespeeld de nederlaag- wedstrijd A.V.V. IAlphensche Boys I. Onder leiding van scheidsrechter Teunis- sen werd te plun. 1 uur begonnen. In den aanvang gaan de partijen aardig tegen elkaar op, ofschoon het spel der Boys be ter is mede door het minder enthousiaste spel der A.V.V.'ers. Aan beide zijden wor den mooie aanvallen opgezet, doch de ver dedigingen blijven meester van het ter rein. A.V.V. neemt het wel wat kalmpjes op, waarvan de Boys handig gebruik ma ken en nog voor de rust 3 maal weten te doelpunten, met welken stand de rust komt Na de rust is A.V.V. geenszinn de min dere, doch vrouwe Fortuna is niet met de A.V.V.'ers, terwijl mede door een min der goede verstandhouding van een twee tal spelers der beide partijen, het spel danig afzakt en alle aantrekkelijkheid ver liest Nadat de Boys er 40 van gemaakt hebben, weet de A.V.V.-rechtsbinnen op werkelijk magnifieke wijze de eer te red den. Verder gebeurt er niets bijzonders meer zoodat de Boys een geflatteerde 41-over winning behaalden. Intusschen is de Harmonie St Cecilia na een muzikale omwandeling door het dorp op het terrein aangekomen, en krijgen wij de clou van den dag, ni. de wedstrijd Z.- HollandN.-Holland. Door een haag van A.V.V.-junioren doen allereerst de Noord- Hollanders, gedost in fleurige costumes en gezeten op een boerenwagen, voorafgegaan door de Harmonie hun joyeuze entree, wel ke inderdaad origineel was en groote be langstelling had en met luid applaus werd begroet. Dan betraden de Zuid-Hollanders eveneens gedost in origineele costumes en voorafgegaan door de Harmonie, het ter rein; ook zij werden hartelijk toegejuicht. Nadat enkele foto's zijn genomen en het Wilhelmus is gespeeld, wordt, nadat bur gemeester Keijzer den aftrap heeft gedaan, onder leiding van een dienaar van den H. Hermandad, die voorzien was van een flinke fluit en een groote wekker, enz. een aanvang gemaakt. Een verslag van den wed strijd kunnen wij gevoegelijk achterwege laten, daar van voetballen geen sprake was, doch het is begrijpelijk, dat er dave rend is gelachen en volop is genoten om de komische en koddige voorvallen, waar bij zich enkele z.g. ongevalletjes voorde den, zoodat èn dokter èn fietspomp èn zuurstofapparaat er aan te pas moesten komen, om de gevallenen wederom op de been te helpen. Enkele gemoedelijke vecht partijtjes, waarbij de een en ander zijn broek of jas verloor, werden door den po- litiescheidsrechter spoedig beslecht. Dat dit alles veel vroolijkheid bracht, behoeft niet gezegd. Als de scheidsrechter het ein de fluit van deze komische en welgeslaag de vertooning, blijkt Zuid-Holland met 4 3 gewonnen te hebben, waarmede zij het bezit namen van den grooten, uit tafel poot, emmer, enz, vervaardigden, doch werkelijk orginieelen vergulden beker, welke met een groote draagbaar op het terrein werd gedragen en welken beker burgemeester Keijzer met hartelijke woor den uitreikte en waarbij allen werden aan- spoord de roomsche sport te steunen, ter wijl de A.V.V. voorzitter den burgemees ter, de spelers, enz, hartelijk dank bracht voor de medewerking tot het zoo schitte rend slagen van dezen dag en inderdaad A. V.V. en bijzonder het bestuur kunnen met genoegen op dezen mooien dag terugzien. NOORD WIJKERFHOUT Vergadering R.K. Kiesvereen. „Recht en Orde". In café Brama vergaderde de RJC Kiesvereen. „Recht en Orde". De ver gadering werd geopend met den chr groet door den 2den voorz., den heer J. v. d. Voet, die de vergadering mededeelde, dat de heer H. Langevelt reeds in de laat ste bestuursvergadering afscheid had ge nomen en daardoor niet aanwezig was. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris, den heer N. v. d. Klauw, voorgelezen en onveran derd vastgesteld. De heer Taskin merkte naar aanleiding van deze notulen op, dat bij de stemming voor de groslijst voor den gemeenteraad de leden van de stembu- reaux, die zich daarvoor beschikbaar had den gesteld, niet allen aanwezig waren, wat de heer v. d. Voet deed opmerken dat men hieruit kan zien niet altijd op de menschen te kunnen rekenen. Punt 3: Mededeelingen. De voorz. deel de mede, dat dit punt vervallen kon daar hij reeds bij het begin van de vergadering de noodige mededeelingen heeft gedaan. Punt 4. Verkiezing bestuur volgens art. 24 en 35 van het reglement. De voorz. acht te de moeilijkheden wel groot om dezen avond al tot verkiezing van een definitief bestuur over te gaan. Het aantal leden, dat dezen avond aanwezig is, is wel wat klein om' daaruit bestuursleden te kiezen; men moet een verkiezing van een bestuur niet als een lolletje beschouwen, want de bestuursleden moeten de vertrouwens mannen van de vergadering zijn. Na eenige discussie werd besloten een definitief bestuur nog dezen avond te kie zen. De voorz. leest hierna de ingediende candidaten voor en zegt ter toelichting, dat 9 bestuursleden gekozen moeten worden. De ingediende candidaten zijn de navol gende heeren: J. Roelin, E. Hogervorst, N. v. d. Klauw ,C. Geerlings, C. v. Noort, M. Braun, H. v. Kampen, J. v. d. Slot, B. J. Wissels, N. Hulsebosch, J. v. d. Meer en J. R. Zonneveld. Tijdens de vergadering werd alsnog candidaat gesteld de heer G. Warmerdam. Na de gehouden stemming bleek dat uitgebracht waren het navolgen de aantal stemmen op de heeren E. Ho gervorst 56, N. v. d. Klauw 65, C. Geer lings 54, J. Roelin 50, B. J. Wessels 40, G. Warmerdam 40, R. Zonneveld 39, H. van Kampen 38. C. v. Noort 37 en M. C. J. Braun 32. Zoodat deze volgorde besliste over de 9 gekozenen, wat tot gevolg had dat de heer M. Braun niet gekozen werd. Alle leden verklaarden hun benoeming aan te nemen. De heer P. Koelwijn bracht dank aan het afgetreden bestuur en aan den oud-voorzitter, den heer H. Langeveld. De heer Koelewijn merkte verder nog op, dat er maar al te veel op de vrije lijs ten is gestemd bij de jongste raadsverkie zing; zij die niet willen moeten maar heen gaan. We kunnen beter bestaan uit een kiesvereeniging van goedwillende leden dan uit 1000 anderen. Punt 5. Verkiezing voorzitter. Dit punt wordt nog even uitgesteld om punt 6: de rondvraag af te werken. De heer Taskin vraagt of het waar is, dat het bestuur dezelfde meening is toegedaan als sommi gen die hebben opgemerkt, dat het ver loop van de gehouden gemeenteraadsver kiezing te wijten zou zijn aan de actie die tegen de bestuursvoorstellen in de laatste vergadering is gevoerd. De voorz. merkt op, dat het bestuur niet die meening is toegedaan. Als men behoorlijke critiek heeft, kan men die op behoorlijke wijze in de vergadering naar voren brengen. De heer J. v. Dijk vraagt aan den voorz. welk lid het was, dat in 1934 als lid der kies vereeniging werd geweigerd. De voorz. antwoordt den heer v. Dijk, dat dit de heer L. M. v. Noort betrof. De heer v. Dijk vraagt dan den voorzitter welke de drie voorwaarden waren die het bestuur ge steld heeft om den heer L. M. van Noort wederom als lid te kunnen aannemen. De voorz. zegt, dat deze voorwaarden be stonden uit: le. bedanken als raadslid; 2e. het vragen van excuus; 3e. het doen van de belofte, dat hij niet in zijn oude fout zou vervallen. De heer v. Dijk vraagt of door het bestuur der kiesvereeniging wel alles is gedaan om tot een verzoening te komen, hetgeen de voorz. deed opmerken, dat behoorlijk gehandeld is. De voorz zei- de hierna nog het te betreuren, dat de heer v. Dijk met dergelijke vragen na de gemeenteraadsverkiezing in de vergadering komt. Waren deze vragen reeds vroeger gesteld, dan zou dit wellicht er toe hebben bijgedragen, dat deze kwestie misschien nog op te lossen was geweest. De heer Taskin merkt naar aanleiding hier van op, dat het de taak van het nieu we bestuur zal zijn een verzoening te be werkstelligen. De voorz. verzoekt over dit punt niet langer te discussieeren daara het reeds laat geworden is. Hij stelt ver volgens aan de orde de verkiezing van een voorzitter. Na de gehouden stemming bleek dat uitgebracht waren het navolgend aan tal stemmen: J. Roelin 46, E. Hogervorst 6, N. v. d. Klauw 2 en J. R. Zonneveld 3 stemmen, zoodat met groote meerderheid van stemmen de heer Roelin als voorzit ter is gekozen. De heer J. v. d. Voet wenscht de nieuwe bestuursleden en den nieuw gekozen voorz. geluk met hunne verkiezing. Hierna vraagt de nieuw verkozen voorz. het woord en dankt de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij hoopt zijn functie naar behooren te vervullen en vraagt de volledige medewerking van het op dezen avond gekozen bestuur. De jong ste gemeenteraads- en Provinciale Staten verkiezingen hier te lande, aldus spreker, hebben ons geleerd dat het hoog tijd wordt dat wij als Katholieken in de plaatselijke kiesvereeniging vereenigd blijven. Waar om is het noodig, dat er zooveel stemmen verloren moeten gaan? De band moet steeds nauwer aangehaald worden en, om dit te kunnen bereiken, is een grootere actie van de kiesvereeniging noodzakelijk. Spr. doet mededeeling, dat, wanneer de financiën het eenigszins toe zullen laten, hij zal trachten in de komende winter maanden diverse sprekers voor de R.K. kiesvereeniging te laten komen, en ook deze avonden te doen afwisselen met film, lichtbeelden, enz., zoodat deze vergaderin gen een meer propagandistische strekking krijgen. We moeten er voor zorgen dat al len zich in de R.K. kiesvereeniging leeren thuis gevoelen. Na nogmaals een woord van opwekking te hebben gesproken, be sluit de nieuw gekozen voorz. zijn maiden speech. De heer Taskin dankt hierna den heer J. v. d. Voet, voor al hetgeen ook hij voor de kiesvereeniging heeft gedaan. Hierna volgt sluiting door den voorz. STOMPWIJK Kapelaansbenoeming. In plaats van den weleerw. heer C. M. Klaver is benoemd tot kapelaan alhier de weleerw. heer A. Bregten, thans kapelaan te Wormer. Ka pelaan Bregten is geboren in 1908 en pries ter gewijd in 1933. Geboren: Petrus Mattheus Albertus z. van M. A. Warmerdam en M. J. Waaijer Wilhelmina Johanna d. van W. L. de Bruin en E J) de Vreede. Getrouwd: J. Th. v. d. Geest en G. Schrama P. C. v. d. Meer en J. C. v. d. Sande P. N. Verbeek en J. M. J. Caspers WARMOND Lnxe jacht afgebrand Het bekende luxe motorjacht „Olga" van den heer Key uit Rotterdam is nabij de Kever in brand geraakt en totaal uit gebrand. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Omtrent de oorzaak tast men nog in 't duister, doch vermoedelijk is de brand ontstaan door vlam vatten van de aan boord zijnde benzine. Toeslag arbeidsloonen. In de commis sie voor de uitvoering van de regeling in zake de toeslag op de arbeidsloonen heb ben zitting: voor het gemeentebestuur wet houder C. Zwetsloot; voor de werkgevers: J. K. Heyl; voor de werknemers: H. J. Weyers. ALPHEN AAN DEN RIJN. NIEUWE PROVINCIALE WEG LANGS DE GOUWE. Volgend jaar wordt met aanleg begonnen. Naar het „HJbld." verneemt, hebben de voorbereidende maatregelen, verbonden aan den aanleg van den nieuwen provin cialen weg langs de Gouwe van Boskoop tot Alphen aan den Rijn, een zeer vlot ver loop. De onderhandelingen tusschen het provinciaal bestuur en de eigenaren der kweekerijen, welke geheel of gedeeltelijk zullen moeten worden ontruimd, zijn boven verwachting geslaagd, zoodat er geen vrees behoeft te bestaan voor eindelooze ont eigeningsprocedures. Met verscheidene kweekers is men bereids tot overeenstem ming gekomen, terwijl met eenige anderen nog slechts enkele details zullen moeten worden geregeld om tot een aocoord te ge raken. Het ligt dan ook in de bedoeling van den Provincialen Waterstaat nog dezen zomer de kunstwerken van den nieuwen weg, welke tot Gouwsluis zal worden doorgetrok ken, aan te besteden. Met den aanleg van den weg zelf zal dan waarschijnlijk het vol gend jaar worden begonnen. In de Rijnstreek wordt reeds langen tijd verlangend naar de totstandkoming van de zen nieuwen verkeersweg uitgezien, daar deze het schier onberijdbare Goudsche Rij pad met de twee dure tollen zal vervangen. EERSTE PLECHTIGE H. MIS Gisteren heeft de weleerw. pater Joh. Fase van de Sociëteit der Witte Paters, zijn eerste plechtige H. Mis in de paro chiekerk alhier opgedragen. De kerk was voor deze gelegenheid fees telijk versierd, terwijl van de meeste hui zen de vlag met de pauselijke wimpel waaide. Voorafgegaan door bruidjes, werd de jonge priester door de kerk naar het al taar geleid, onder de feestelijke tonen van het orgel. Met een plechtig Veni Creator werd de dienst aangevangen, gecelebreerd door pa ter Joh. Fase, geassisteerd door den wel eerw. kap. J. Stroek, als presbyter-assis- tten, den weleerw. pater dr. Adr. Panne bakker (S.C.) als diaken, den weleerw. kapelaan Joh. Klijn als sub-diaken en den weleerw. pater M. Vergeer (S.C.) als ce- rcmoniaris. In het priesterkoor hadden de plaatse lijke geestelijken plaats genomen. Door het zangkoor werd op 'prachtige wijze uitgevoerd de „Missa Jubilaei" van Aug. Wilt bergen. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer J. Groe nen, kapelaan te Rotterdam als oud-stu diegenoot van den neomyst. Als tekst had de predikant gekozen: „Gij kind zult profeet van den Allerhoog ste genoemd worden". In ieder menschelijk leven en in ieder huisgezin en in iedere parochie aldus de predikant komen wel eens dagen voor die verschillen met de andere en die een feestelijk karakter dragen Zulk een dag is het ongetwijweld nu, voor u jonge priester, omdat hiermede is verwezenlijkt, datgene wat door u met vurig verlangen in die lange jaren van studie steeds is te gemoet gezien. Voor de familieleden, om dat ook zij nu de lange jaren van schei ding beloond zien met het schoonste en mooiste wat hun gegeven kon worden. Voor de parochianen, omdat een uit hun midden is genomen, die opgegroeid is en geleefd heeft te midden van hen en nu terugkeert met het grootste, dat hij berei ken kon. Jonge priester, de woorden van mijn tekst zouden kunnen zijn een verklaring van uw priesterschap. De woorden die ik ga zeggen, zijn niet rechtstreeks een uiteenzetting van uw priesterroeping, die overeenkomt met den patroon uwer pa rochie St. Johannes den Dooper. Bij zijn geboorte werd de vraag gesteld, wat zal er van die jongen worden en noch Zacharias noch Anna wisten hier een ant woord op. Wat zal er van dien jongen worden is ook bij u gevraagd en ook uw ouders wisten dit niet, tot God hierop antwoord gaf. Evenals St. Jan hebt ook gij gehoor ge geven aan die roepstem en ver van fami lieden, vrienden en kennissen hebt gij u 13 jaar lang voorbereid tot het H. Pries terschap. Gij zult zijn de stem eens roepende, de stem van Christus en evenals St. Jan zult ook gij gaan prediken in de wereld die met Christus en Kerk wil breken. Chris tus' leer te prediken zal uw roeping zijn. Gij moet licht brengen in de harten van hen die leven in de domheid van het hei dendom en leven brengen bij hen wier harten leven in duisternis. Gij zult. zijn een zaaier, die het woord Gods zal gaan uitstrooien over de wereld; gij zult zijn een herder, die zijn schapen hoedt. O, jonge priester, heerlijk en verheven is uw taak in de toekomst. Gij zult zijn de pionier, die de weg klaar maakt voor Chrinstus, opdat Christus Koning worde in aller harten. De wapenspreuk van den H. Johannes was: Hij moet grooter worden en ik steeds kleiner, dw.z. steeds meer afstaan van eigen ik. Christus moet in u leven. Dit ideaal zult gij bereiken indien gij u iede- ren morgen spiegelt aan de woorden: „Doet dit te mijner gedachtenis". Steeds meer moet gij offeren, wan1" dan zal uw pries terleven een offerleven worden en zult gij terecht zijn de priester van den Aller- hoogsten. O, jonge priester, dit is ons aller wensch waarvoor wij allen zullen bidden. Gedenk ook ons echter in uw offer en op de eerste plaats uw goede moeder, want naast God hebt gij haar het meest te dan ken. Zij heeft u afgestaan aan God. Ge denk ook uw familie en uw vrienden. Uw priesterleven zal dan zijn een over vloeiing van genade. Dcor den heer Joh. Houtman werd op schitterende wijze het „Pa .*s Angelicus" van Cesar Frank gezongen. Een ontroerend oogenblik was het, toen de jonge priester zijn moeder en verdere familieleden de H. Communie uitreikte. Na de H. Mis werd nog door het zang koor de Priestercantate van Dobbelsteen uitgevoerd. Een woord van Jof tot het zangkoor is ditmaal op zijn plaats. De H. Mis werd op waarlijk schitterende wijze uitgevoerd, terwijl ook het „Panis Ange licus" en de Priestercantate buitengewoon mooi werden gezongen. Des middags om 1 uur had er in het R.K. Vereenigingsgebouw een receptie plaats, welke zeer druk bezocht werd. De zaal was mooi met bloemen en planten versierd. De jonge priester werd binnen geleid door eenige bruidjes en de K.J.C., waarna een welkomstlied werd gezongen. De heer J. G. Vermeulen, voorz. van de feestcommissie, sprak namens de pa rochianen den neomyst toe. Het is mij een groote eer u, jonge pries ter aldus ving spr. aan op dezen dag de gelukwenschen te mogen aanbie den, niet alleen van mij zelf, maar ook als voorzitter van de feestcommissie, van alle parochianen van Boskoop. 't Is vandaag werkelijk een echt paro chie-feest. Dat heeft de commissie de laat ste weken weer eens goed ondervonden. Overal mochten wij de sympathie erva ren, die er onder de Katholieken leeft, voor den priester. En nu gij, weleerw. neomyst, door de goedheid en genade van God tot dit heerlijk priesterschap zijt uitverkoren, komt die eerbied en aanhankelijkheid der Boskoopers weer tot uiting. Zaterdag, 29 Juni, hebt u in het verre Afrika, in het land van Sint Augustinus, de H. Wijding ontvangen, die u geheel maakte tot werker en strijder voor God, tot hulp der geloovigen en tot licht voor de vele heidenen. Beter dan wij leeken, beseft gij de hooge uitverkiezing, die u toen is ten deel gevallen. En hedenmorgen hebt gij hier in Boskoop uw plechtige eerste H. Mis opgedragen. Over zee en land zijt ge gekomen naar het eenvoudige dorp in ons kleine land. Daar wachtte uw dierbare moeder. Voor haar was deze week een lange week, even lang wellicht, als de overige jaren van uw afwezigheid. En bij haar en uw overige familieleden, en te midden van ons, de oude medeparochia nen, werd uw eerste H. Mis opgedragen. Dat heeft alle aanwezigen geroerd en ge sticht. Dat was een der hoogtepunten, zoo als alleen onze H. Godsienst die geven kan. 't Is de bekroning van een lang en moei lijk werk. Als jongen nog zijt ge uitge trokken naar uw priesterstudie, uw goede en brave ouders hebben zich alles ge troost om aan God het offer van him kind te brengen. God heeft het willen aanvaar den. Hij heeft de genade der volharding geschonken. Gij, weleerw. neomyst, hebt medegewerkt, en thans is het hooge pries terschap uw deel. Een schoon, doch moei lijk leven gaat beginnen. Velen zullen naar u uitzien, naar u luisteren, bij u komen om raad op den weg naar den hemel. God geve, dat uw priesterloopbaan vruchtbaar moge zijn, een zegen voor Kerk en maat schappij. En wij, uw mede-parochianen, hebben u in onze gebeden niet vergeten en zullen u ook niet vergeten. Mag ik dan namens de parochianen u dit couvert over handigen, dat gij gebruiken kimt naar RKVer. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 ▼erleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 eigen goed-dunken. Het zij mij vergund, mevr. Fase, een woord van gelukwensch ook tot u te richten. Grooter vreugde dan gij vandaag smaakt, kan geen moeder ten deel vallen. En uw zorgen en lijden, uw verdriet ook om de lange afwezigheid van een kind, worden vandaag meer dan honderdvoudig beloond. Wel zult ge vandaag meermalen denken: Dat moest vader zien! Maar ge weet, dat hij het medeziet en vandaag, op dit heilige feest, is hij dichter bij u allen dan ooit. En in den hemel viert hij van daag ook feest, op een mooiere wijze dan wij hier, met een vreugde die nooit ver gaat. Voor hem ook is het heden feest, een heerlijke dag. Ook de verdere familieleden feliciteeren wij met de hooge eer, die u te beurt valt, nu een uit uw midden onder Gods beste dienaren is opgenomen. Moge zijn verdere loopbaan ter eere Gods u steeds steeds vreugde en sterkte geven. Voor de commissie is het een groot ge noegen geweest, iets te hebben mogen bij dragen tot den luister van dit priester feest. De commissie is er blij om, een steentje te hebben aangedragen voor den eerbied, die wij den priester verschuldigd zijn. Diep ontroerd dankte de neomyst voor de woorden van den heer Vermeulen en de vele blijken van medeleven der paro chianen, ook namens zijn moeder en ove rige familieleden, waarna de parochianen in de gelegenheid gesteld werden, om per soonlijk den jongen priester en zijn fa milieleden geluk te wenschen. Een plechtig lof met Te Deum, gecele breerd door den neomyst, sloot dezen voor den jongen priester alsmede voor zijn fa milieleden zoo schoonen dag. Geboren: Jacobus Henricus Jozef z. van A. P. Wognum en A. J. M. Distel. Herman us Hendrik z. van A. N. Schoema- ker en K. A. de Jong. Ondertrouwd: S. J. Vermeul en S. den Dunne. Getrouwd: C. Brand 31 j. en C. M. Nederlof 31 j. C. de Jong 25 j. en A. J. v. d. Heerink 25 j. T. Oostdam 23 j en N. Slappendel 25 j. NOORDEN Drankbestrijding. Verleden week is een ledenvergadering van Kruisverbond en Mariavereeniging gehouden. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de jaar vergadering van den Diocesanen Maria- bond op 31 Juli te A'dam. Besproken wordt het jaarlijksch reisje voor de jeugdleden. Bezocht men in het vorig jaar Ouwehands Dierenpark te Rhenen, dit jaar wil men het in Noordelijke richting zoeken, door per autocar naar Noord-Holland te gaan en tegelijk een bezoek te brengen aan de bedevaartplaats Heilo. Gelezen wordt een brief van Dr. Ariënsvereeniging over de Stille Reddingsbrigade. Kennis genomen wordt van een kleine brochure welke door de R.K. Vereeniging tot bestrijing- van de drank in betrekking tot onderwijs en opvoeding in het Bisdom Haarlem gratis toegezonden is aan ale hoofden van R.K. Scholen in het Bisdom. Nog eenige zaken van huishoudelijken aard werden behan deld. Uit de bibliotheek worden weder tal van brochures over drankbestrijding ingeruild. WOERDEN Personalia. Voor leerares in het mode vak, welk examen te Eindhoven werd ge houden, slaagden dezer dagen de dames C. Verkley en E. v. d. Beek; voor costu- mière C. v. Dommelen, allen alhier. Voor het MULO-examen B slaagden J. Vink, B. Nap, J. Hoogendoorn en R. Doornebal, alhier. Voor het examen gemeente-adminis tratie te Den Haag gehouden, slaagde de heer H. J. C. Cramer, volontair op het ge meentesecretarie, alhier, terwijl onze plaatsgenoot J. G. A. Koedam eveneens voor dit examen slaagde. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 101. Het was maar een geluk dat Drein Drentel ook goed terecht was gekomen. Hij daalde vlak bij een mandje dat in zee dreef. Met een beetje spartelen wist hij de mand te bereiken en klom er in. Gelukkig was het juist vloed zoo dat het mandje in de richting van de kust dreef. 102. Drein Drentel vond dat hij geluk had. Maar dat zou hem weldra tegenvallen. Niet ver van de kust zag hij be weging in het water en opeens kwam er een kop te voor schijn met een lange hals. „Help, riep Drein Drentel, daar heb je het zeemonster van Nagasaki!" Maar er was nie mand in de buurt om hem te helpen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12