GEMENGDE BERICHTEN DE DIEF, DIE EEN DIEF VING UIT DE OMGEVING UIT DE RADIOWERELD MAANDAG 8 JULI 1935 ÖE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 ERNSTIGE MOTORONGELUKKEN. Motorrijder krijgt na T.T.-raees een doodelijk ongeluk. Zaterdagavond is op den straatweg naar Zwolle even ten zuiden van Meppel de 23-jarige ongehuwde A. Timmermans uit Den Haag, die per motorfiets van de T.T.- races huiswaarts keerde, door te krachtig en plotseling remmen over den kop gesla gen. De jongeman werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij even na aankomst is overleden. Twee dooden, een zwaar gewonde te Venlo. Zaterdag is te Venlo de zeventig-jarige heer J. Cl. bij het oversteken van den weg door een motorrijder gegrepen en zooda nig gewond, dat hij na overbrenging naar het ziekenhuis is overleden. De motorrijder en een dame, die op de duo zat, beiden afkomstig uit Brunssum, werden van het motorrijwiel geslingerd en kregen zware verwondingen. In zeer zorg- wekkenden toestand zijn zij eveneens naar het ziekenhuis gebracht. In het R. K. Ziekenhuis te Venlo is gis termiddag ook de motorrijder, de 27-ja rige R. Glaser uit Brunssum overleden. De toestand van de duorijdster mej. A. Jürisch uit Brunssum, die na de aanrijding eveneens met ernstige verwondingen naar het R. K. ziekenhuis te Venlo werd over gebracht, is nog steeds zorgwekkend. Een doode te Voorthuizen. Op den rijksstraatweg nabij Voorthui zen is Zaterdagavond de 41-jarige motor- fietsrijder Demmers uit Soest, die op weg was naar Apeldoorn, in botsing gekomen met een personen-auto, welke uit de te genovergestelde richting kwam. Hij werd ernstig gewond en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis „De Lichten berg" te Amersfoort vervoerd, waar hij des nachts is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. DOOR AUTO AANGEREDEN. Zondagavond te omsteeks tien uur stak op den Rijksstraatweg onder de gemeente Heesch de 50-jarige weduwe Dinter uit Nistelrode plotseling den weg over, zonder acht te slaan op het verkeer, met het nood lottig gevolg, dat zij door een personen auto werd aangereden. Met ernstige hoofd wonden is zij in bewusteloozen toestand een woning binnengedragen en, nadat dr. Bouman de eerste hulp had verleend, naar het St. Ludo Vitus-gesticht overgebracht. Door de marechaussee uit Geffen werd een onderzoek naar de oorzaak van het on geval ingesteld. Waarschijnlijk treft den bestuurder van de auto geen schuld. JONGETJE VERDRONKEN. Gistermiddag is een 4-jarig jongetje spelenderwijs in de Scheepmakershaven te Rotterdam gevallen. Het was de 4-jarige K. J. Hageman, gewoond hebbende in de Wijnbrugstraat. Een schipper wist het knaapje na eenigen tijd met een haak op te halen; de levensgeesten waren echter reeds geweken. MAN VERDRONKEN. Zaterdagmiddag omstreeks half twee ge raakte de 75-jarige J. Roodenburg te Dor drecht terwijl hij in den Kalkhaven bezig was een boot te schilderen te water. De man verdween direct in de diepte. Hij kon spoedig op het droge worden gebracht, doch de levensgeesten waren toen reeds geweken. FEUILLETON. Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. (Nadruk verboden). 55) Toen de verkooping, waarop de Mem- ling geveild zou worden begon, beving Trent een aangenaam gevoel van opwin ding. Het schilderij was nog steeds veilig. Het zou gestolen worden, indien zijn theo rie aangaande Garland juist was, nadat het verkocht was, op weg naar de nieuwe be stemming. Men vermoedde, dat het naar Amerika zou gaan. De ingewijden wisten veel bijzonderheden, waar Trent belang in stelde. Om te beginnen wilde hij graag weten, of alle employé's oudgedienden wa ren of dat op het laatste oogenblik een nieuweling had moeten invallen, omdat een hunner iets overkomen was. In dat geval mocht hij dien nieuweling wel in de gaten houden. Doch hij besefte, dat hij, door dergelijke vragen te stellen, zelf wantrouwen zou wekken. Alvorens het stuk te veilen deelde de af slager mede, dat zijn opdrachtgevers, op gezag van personen als Friffith Wadham, en enkele andere kunstkenners, dit voor een echten Memling hielden, maar de echt heid niet garandeerden. Dit scheen eenigen invloed op het bie den te hebben. Het bracht dertigduizend pond op en werd aan den handelaar toe gewezen. Het kostte Trent een bankje van GROOTE BRAND IN EEN COMESTIBLES- ZAAK TE ROTTERDAM. Zaterdagmiddag te ongeveer half drie is brand uitgebroken in het groote gebouw van de grossierderij in comestibles van de firma B. van der Sluys aan de Leuvenha ven Oostzijde, hoek van de Twee Leeuwen- steeg te Rotterdam. De brandweer heeft met groot materiaal o.a. drie drijvende spuiten en vier motor spuiten het vuur bestreden. Omstreeks kwart over drie stortte onder hevig geraas het sierlijke torentje, dat bo ven den gevel staat naar beneden. Een ge deelte daarvan kwam in het benedenge- bouw terecht, doch een groot gedefelte stortte ook op straat. De motorspuit, die vóór het gebouw was opgesteld, was door het neervallende puin beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats, wat wel een wonder mag heeten, daar ver schillende manschappen op de smalle kade voor het huis aanwezig waren. Omstreeks vier uur had de brandweer, die met ruim 25 stralen werkte, het vuur bedwongen. De bovenste verdieping van het gebouw, dat zich uitstrekt over een lengte van ruim 100 Meter, is totaal uitge brand. Ook het dak is over groote gedeel ten doorgebrand. De nablussching heeft Zaterdagmiddag nog geruimen tijd geduurd. Omtrent de oorzaak staat momenteel nog niets vast. GEHEIMZINNIGE VONDST TE ROTTERDAM. Misdrijf in het spel? Gisteravond omstreeks zeven uur werd de politie te Rotterdam er van in kennis gesteld, dat in het benedenhuis van pand 14 aan het Ungerplein een lijk gevonden was. Kinderen die aan het spelen waren had den door een kelderraam een hoop rommel gezien en meenden op een bed een man te zien. Bij informatie bleek, dat men van den bewoner reeds eenige weken niets meer gezien had. De politie verschafte zich toegang tot het perceel en vond in het sousterrain op een bed het lijk van den 58-jarigen W. H. D. Suringar. Het lijk verkeerde in verren staat van ontbinding. Er-werd direct een uitgebreid onderzoek ingesteld. Uit gevon den couranten en correspondentie, die in ae gang lagen, kwamt vast te staan dat de man reeds omstreeks 15 Mei gestorven moet zijn. Daar het geheele huis overhoop gehaald was en men alle kasten en laden open vond, werd zelfmoord uitgesloten geacht en ging men aan misdrijf denken, waarop het onderzoek voortgezet werd. Bij een door een dokter 'op het lijk inge steld onderzoek bleek, dat er op het voor hoofd een wonde was. Ook het Parket, dat inmiddels gewaarschuwd was, verscheen ter plaatse. Heden zou de sectie op het lijk verricht worden. Men weet nog niet of de man een natuurlijken dood gestorven is, dan wel of misdrijf in het spel is. De overledene stond als een hoogst zon derling man bekend. Twee maanden gele den had hij zijn dienstmeisje weggestuurd met de boodschap, 4at hij de stad uit zou gaan en dat zij af en toe maar eens moest komen kijken of hij al terug was. Zij had dit eenige malen gedaan, doch had bij haar bellen geen antwoord gekregen. Zij dacht toen natuurlijk, dat de man nog niet terug was. Het onderzoek werd heden voortgezet. GEHEIMZINNIG SCHOT. Vrijdagmiddag omstreeks 6 uur wandel de de 25-jarige van D. uit Maastricht over den O. L. Vrouwewal aldaar. Van de te genovergestelde zijde kwam een mansper - 'soon aanwandelen en op het moment, dat zij elkaar passeerden, viel plotseling een schot. Van D. voelde tegelijkertijd een kogel door zijn linkerhand gaan. Ijlings begaf hij zich naar den Gem. Geneesk. Dienst, van waar men terstond de politie waarschuw de. Een onmiddellijk door de recherche in een pond en een uur tijd om te weten te komen, dat de kooper Baron Claeys uit Brussel was. Baron Claeys, de eigenaar van zoovele kunstwerken, de Congo-millioniair, wiens eerzucht het was, om de beroemdste par ticuliere verzameling van Vlaamsche mees ters te hebben. De Baron, in wiens museum Garland al eens was doorgedrongen! Waarom zou Charles Garland het gevaar loopen, in Londen herkend te worden, als hij mis schien al in Dover wachtte op de boot naar Ostende, waarin het schilderij met zijn nieuwen eigenaar de reis zou maken? Het kostte meer kostbaren tijd om er achter te komen, dat de baron in Trents hotel logeerde en dien nacht afreisde. Toen Trent vernam, dat de baron al op weg was naar de boottrein, nam hij een taxi en volgde naar Charing Cross: Hij had geen flauw idee hoe de Belg er uit zag, en kon niet alle passagiers stuk voor stuk vragen of zij het waren. Aangezien de tijd te kort was, om den heelen trein na te zoeken, stapte Trent in en ging mee naar Dover. In Dóver regende het en er was geen an dere mogelijkheid, indien hij een onder houd met den baron wenschte, om hem te waarschuwen, dan een kaartje te nemen naar Ostend.e. Aan boord ontdekte hij den baron. Ba ron Clays was een gezette, bejaarde heer, klein van stuk, met een stroogèlë baard. De Baron had met zijn bediende bagage, waar onder, naar Trent meende te mógen aan nemen, oök de Memling was, een privé appartement, en beide mannen Waren slachtoffers der zeéziektë. Hij kreeg geen kans hen te spreken. Trent gebruikte dit leege uur om de boot af te zoeken, maar vond geen spoor van Garland. Het verb aas- gesteld onderzoek, gaf tot heden nog geen oplossing in deze geheimzinnige zaak. Of hier een poging tot misdaad in het spel is, of dat het een toevallige omstan digheid is, zal het onderzoek uitwijzen. Van D. kende den onbekenden man ab soluut niet. INBRAAK BIJ DE LIGA-FABRIEKEN TE BERGEN OP ZOOM. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een brutalen inbraak gepleegd in de Liga- Biscuitfabrieken te Bergen op Zoom. In de brandkast op het privékantoor van de directie was een bedrag van 13.400 aanwezig, welk bedrag gereed lag voor de betaling van diverse nieuwe machines, die pas in het bedrijf waren gesteld. De dieven hebben zich toegang Weten te verschaffen door het uitsnijden van een ruit en het forceeren van drie deuren. Ofschoon verschillende sleutels zijn ge bruikt hebben de inbrekers de sleutels van de safe achteloos weggeworpen en zich met een kleinere buit tevreden moe ten stellen, nadat zij vergeefsche pogingen hadden aangewend om de brandkast te forceeren. De diefstal werd gistermorgen door het dochtertje van den directeur ontdekt. On middellijk werd de politie van de inbraak in kennis gesteld. Tot op heden ontbreekt van de daders elk spoor. De politie heeft ter plaatse vin gerafdrukken genomen. HILLEGOM Toeslagregeling. Deze week zijn hier 93 werkloozen te werk gesteld ingevolge de ministerieele toeslagregeling. De pa troons ontvangen een toeslag, gelijk aan een derde van het contractloon. Hoewel de gemeente de regeling heeft aanvaard, is de aanwijzing van de werkloozen nog niet door den rijksinspecteur voor de werkver schaffing goedgekeurd, zoodat de tewerk stelling geheel voor risico der werkgevers is. Tot leden van de commissie van con trole zijn benoemd de heeren Tom van Wa- veren (werkgevers) en B. N. Loerakker (werknemers) en wethouder J. O. Ver meer als onpartijdig lid. We gv er be tering. De twee scherpe hoeken aan Loosterweg II zijn afgesneden en de nieuwe weg is vrijwel gereed. Daar door zijn twee vrije driehoeken ontstaan, die geplantsoeneerd zullen worden. Eerste zomerconcert. Morgenavond geeft de Hillegomsche Harmoniekapel haar eerste zomerconcert in de tent aan de van Waverenstraat. Geslaagd. Voor het examen L. O. slaagde mej. A. C. Schilpzand alhier. KATWIJK Stand der werkloosheid. Opperlieden 25, grondwerkers 44, timmerlieden 11, metselaars 16, fabrieksarbeiders 10, schil ders 2, kuipers 14, losse arbeiders 87, land arbeiders 25, visschers 90, stokers 13, bin- neunschippers 7, varensgezellen 7, machi nebankwerkers 4, loodgtetens 3, tuinlie den 2, smid 1, molenaar 1, mandenmaker 1, autogeenlasscher 1, motordrijvers 2, broodbakker 2, kok 1, straatmakers 2, kel ner 1, scheepmakers 6, letterzetter 1, chauffeurs 4, fotograaf 1, stucadoor 1, ver- warminpsmonteur 1, tot. 386. Vrouwen: dienstmeisjes 5, tot. 391. Jeugdige werk loozen* Jongens 8, meisjes 11, tot. 410. Bij de werkverschaffing zijn deze week werkzaam 12 arbeiders. Geboren: Nicolaas Huig z. van B. den Haas en W. v. d. Plas Dirk z. van A. Durieux en J. Barnhoorn Adrianus z. van F. Haasnoot en J. v. d. Plas Adri- aan z. van A. v. a. Boon en J. J. v. Duyn Adrianus Jacobus z. van J. Freke en M. J KleinLouf. O n d e r tr o u w d: P. Groen en H. Ouwehand. Getrouwd: J. v. Rhijn en M. Bron- gers A. Pronk en S. M. de Best. Overleden: A. Riedijk 84 j. echtg. de Trent niets en stelde hem heelemaal niet gerust betreffende het lot van den Mem ling. Vlak achter den baron en diens bedien de stapte hij in den sneltrein naar Brussel. De bediende droeg een platte blikken trom mel, vier voet lang en drie voet breed. Hij was in een uitstekend humeur. Nu was de Hertog van Devonshire niet meer de eenige persoon, die een Memling bezat. Clayes had zich een plaats in de rijen der beroemdhe den gekocht en was gelukkig. Hij keek boos toen, juist op het moment dat de trein vertrok, eeu vreemde in zijn coupé sprong en tegenover hem plaats nam. De trein stopte niet tusschen Ostende en Brngge. Als ze in Brugge aankwamen zou hij den conducteur een standje maken. Vijf francs had hij dezen dignitaris gege ven om een cöüpé allleen te hebben. De baron wist niet, dat de jongeman tegen over hem een Engelsch tienshilling-biljet gegeven had. De baron zag, dat het een Amerikaan was. Hij dacht bij zichzelf: „Dat jong- mensch uit Amerika hindert me. Hij zal me als reisgids willen gebruiken en ik wensch door niemand als reisgids ge bruikt te worden. Mon Dieu, daar begint het al." „Neemt u me niet kwalijk", zei Trent, „maar bent u niet baron Claeys uit Brus sel?" De baron erkende dit. Dié Amerikaan wist ten minste, dat hij van adel was. „Ik ben uit Londen gekomen, een plot selinge ingeving volgend, en zonder eenige bagage, om u 'een dienst te bewijzen." „Meneer heeft zich misschien voor niets moeite gegeven". De baron keek afwijzend. „Misschien hoor ik het liever niet." Programma's voor Dinsdag 9 Juli. Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcprt. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoon. 4.15 KRO-orkest en gramofoon. 6.40 Zwemcursus. 7.15 Practische reclasseering. Gramofoon. 7.50 De a.s. Lustrumbondsdag van de Kath. Jonge Middenstandsvereenigingen. 8.00 Berichten, waarna groote Schlager- revue m. m. v. de KRO-boys en gramofoon. 9.25 Internat. Sportrevue en Gramofoon. 10.00 Aansluiting met Heek te Amster dam. 10.30 Berichten en Gramofoon. 10.50 Vervolg aansluiting met Heek. 11.30 Gramofoon. Hilversum 1875 M. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetty Cantor. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Vervolg Jetty Cantor. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Orgelconcert en Gram.pl. 2.30 Voordracht. 2.504.00- Omroeporkest. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Kovacs Lagos' orkest en Gram.pl. 7.10 Causerie. 7.30 Radio-volkszang. 8.00 Berichten. 8.05 „Les cloches de Corneville", van Planquette. Verkorte uitvoering m. m. v. solisten, koor en orkest. 9.05 Voordracht. 9.25 Het Aeolian-orkest. 10.00 Voordracht. 10.15 De AVRO-Decibels en de „Jungle Serenaders". 11.00 Berichten, waarna Gramofoonmu- ziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.20 BBC-Northern-orkest. I.20 J. Muscant en zijn orkest. 3.05 Het Wynford Reynolds-octet. 4.35 Kwartetconcert. 5.35 Troise en zijn Mandoline-orkest. 6.50 Het Serge Krish Septet. 7.35 BBC-Dansorkest. 8.20 „Sedgmoor", historisch spel. 9.10 Militair concert uit Italië. 10.20 BBC-Theaterorkest. II.3512.20 Dansmuziek. Ra di o-P a r i s 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 5.20 Orgelconcert. 9.05 Zang. Hierna Gevarieerd concert. van P. v. d. Pijl Clasjna Johanna Sto ter 5 j. d. van J. Stoter en Cl. Gründer- mann. Gevestigd: J. de Klerk, Zeehosoi- tium M. H. M. Hartog, N. Duinweg 50 46 J. Kwak en gezin, Varkvisserstraat N. de Heijer en gezin, de Waal Malefijtstr. 112 J P.h. v. d. Born, Ligusterstr. 38 M. M. van Broeren, Boulevard 13 A. L. C. Boon, Varkevisserstraat 75 H. C. Broekman, Boulevard 56a E. Hecht en echtgenoote, Driepl.weg 50. Vertrokken: C. F. de Goede naar Rotterdam Wed. DurieuxZaalberg en gezin naar Voorschoten C. A. Lutz n. Delft. LEIMUIDEN Kloosterjubileum. Op 24 Juli a.s. hoopt de eerw. Zuster Celesta van 't St. Josephsgesticht alhier den dag te herden ken, waarop zij vóór 25 jaar werd gepro fest. Daar de eerw. Zuster tevens hoofd der St. Josephschool is, zal 't haar dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. O.D.S. Vrijdag j.l. hield O.D.I. een Anthony Trent was op het punt om woe dend te worden, maar bedwong zich. Hier wilde hij iemand helpen, die hem aanstaar de alsof hij kwam bedelen. „U moet me aanhooren", hernam hij. „Val me niet in de rede en trek niet aan de noodrem. Ik ben hier om de Memling te redden." De baron schrok. Was dit een dief? „Ik geloof', sprak Trent met nadruk, „dat de man, die vier jaar geleden bij u heeft ingebroken en die Chineesche kra len stal, op dit schilderij zal afkomen. Ik geloof, dat hij de handigste dief ter we reld is en dat uw leven gevaar loopt als u probeert het te verhinderen. Hij Is ook mijn vijand. Dat is de reden, wa^om ik u wil helpen en hem vangen. Ik verlang uw hulp. Ik wil me in uw museum verbergen." De baron luisterde verward. Hij was in zijn soort een schrander man en zocht al tijd naar verborgen beweegredenen als men hem hulp of vrendschap aanbood. Hij gaf toe, dat niets in het uiterlijk van dezen vriendelijken en goed geyeeden vreem deling op misdaad of geweld duidde. Maar de baron had niet voor niets van de Ame- rikaansche misdadigers gelezen, en dat ze beter gekleed waren en betere manieren had de'n dan die van het vasteland. Daarbij kwam. dat de Belg op dat oogenblik Amerika vijandig gezind was, want hij had in olie-aandeelen gespeculeerd en verlo ren. En deze Amerikaan zocht zich handig toegang te verschaffen tot het huis in de Avenue Louise! „Waarde vriend", weerde de baron ijzig af, „in een derde klasse-coupe zit mijn be diende." „Ik hoop, dat hij het er naar zijn zin heeft", antwoordde Trent, „om op die Mem ling terug te komen." Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 Orke9t van werklooze musici. 8.20 Vocaal kwartet. 9.00 Piano-recital. 10.0510.35 en 10.5011.25 Revue-pro gramma. Keulen, 456 M. 12.20 Middagconcert uit Leipzig. 4.20 Koorconcert. 5.20 Concert uit Koningsbergen. 8.30 Vroolijk programma. Rome, 421 M. 9.00 Piano- en viool-recital. 10.10 Zang. 10.50 Concert door Mandoline-kwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.lp. 12.50 Omroeporkest. I.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 „Omdat ik zwart ben", voordracht en concert. 9.35 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gram.pl. 6.50 Kamermuziek. 7.20 Zang. 8.20 Hoorspel. 8.50 Salon-orkest. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Robert Gaden's orkest m. m. v. so listen en piano-duo. 10.20 Berichten. 10 50 Orgelspel II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Kamermuziek. Gemeentelijk Radio- Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Plm. 8.409.20 DeutsohLsender. 10.20 Keulen. 12.20 Brussel VI. 14.20 DeutschLsender. 15.20 London Reg. 17.20 Brussel VL 19.20 Brussel Fr. 19.40 Parijs Radio. 22.00 Beromünster. 22.35 Weenen. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. J. Jon ker, chef afd. Gem. PL 19.30 Droitwich. 20.20 London Reg. 21.10 Droitwich. 21.50 London Reg. 22.20 Droitwich. ledenvergadering in café van de Kamp. De waarnemend voorz. opende de bijeen komst met den Chr. groet. Hij heette de- vergadering welkom. Deze vergadering Was belegd, omdat de voorz. als zoodanig had bedankt en men van meening was, dat het bestuur nood zakelijk moest uitgebreid worden. Ook hadden twee leden van de elftallencom- missie bedankt, zoodat in deze vacatures moest voorzien worden. Tot stemming voor 2 leden van de elftallen-commissie over gegaan, werden gekozen de heeren W. den Hollander en J. de Rijk, die hun benoe ming aannamen. Om in het bestuur plaats te nemen, waren aangezocht de heeren H. de Rijk en M. Janssen die deze functies aannemen. Bezwaren tegen deze benoe ming werden niet ingebracht. Van de nu volgende rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De voorz. stelde nog heel wat mooie wed strijden in uitzicht en spoorde de leden aan om zich onder leiding van den trainer flink te oefenen en steeds trouw op te ko men. Hierna sloot hij deze vergadering met den chr. groet. „Daar wensch ik niet over te spreken." „Maar ik wel, baron." „Ik wil er niet over spreken", de baron was beslist, „mijn bediende is bij de hand. Hij is gewapend, en ik ook. En ik schiet goed. Ik heb al heel wat duels gevochten. En ik heb een heftig temperament. U zegt, dat u een verre reis hebt gemaakt om me een dienst bewezen. U zult me zeer ver plichten door terstond terug te keeren". Weer bedwong Anthony Trent zijn opko mende toorn. Om Garland te krijgen was het noodzakelijk, in de buurt van de Mem ling te blijven. En daarin kon alleen baron Claeys hem helpen. „Begrijpt u me goed", drong hij ernstig aan, „ik wil me niet bij u indringen. Ik wil geen geld van u hebben of introductie. Ik wil een man inrekenen, die zal probee- ren om dat schilderij te stelen, zoo zeker als u hier zit. U kunt referenties over me inwinhen bij den gezant der Vereenigde Staten in Londen". „Maar niet bij den gezant in Brussel?" De baron glimlachte zuur. „Ik verlang alleen toesteming, om me in uw tuin te verbergen, zoodat ik dien man kan opwachten. Het is de kerel, die er al eerder geweest is, en waarop meneer Wad ham geschoten heeft." De baron lachte beleedigencL Zijn gele baard schudde. „Eenvoud is het kenmerk van het ware. De grootste mannen zij stèeds de simpelste. Vriend, ik maak je mijn compliment. He laas ben ik alleen maar een schander finan cier, die merkt, dat men hem in de val wil lokken. Ik móet u helaas teleurstellen." Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11