MAANDAG 8 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 Finales Leidsche Courant bekers. D.O.S. legt opnieuw beslag op den grooten beker. S. J. C. Ill wint den kleinen beker (na verlenging) van St. Hooger. Prachtig voetbal weer en een talrijk pu bliek waren twee factoren, die den eind strijd voor de beide bekers uitmuntend deden slagen. De vele aanwezigen zullen zich niet verveeld hebben, daar zorgden de strijdende elftallen voor. Er waf spanning. De favorieten werden luide aangemoedigd door hun trouwe support eis, zoodat dc^e wedstrijden een waardig slot vormden van het voetbalseizoen. Begonnen werd met den wedstrijd S. J. C. Hl—STEEDS HOOGER I (4—3). Het begin is geheel voor S.J.C., dat met open aanvallen op het vijandelijk doel afgaat. Reeds na vijf minuten weet de mid- voor van SJ.C. met een goed doelpunt de score voor zijn elftal te openen (10). Weer trekken de Noord wij kers ten aan val, maar het schot wordt door de lat ge keerd. Steeds Hooger probeert het ook eens aan de overzijde. Een corner is het resul taat. Deze goed genomen weet de keeper juist weg te werken. De midvoor van S.J.C. krijgt een goede kans om nogmaals te doelpunten, maar door te lang treuzelen gaat deze kans voor open doel verloren. Na een half uur doet de rechtsbuitenspeler het beter en maakt nu geen fout (20). Dit wordt S. H. te bar. Fanatiek vallen de Rijpweteringers aan en zij weten door haar midvoor den achterstand te verklei nen (21), terwijl de rechtsbuiten even voor rust een fout van den keeper afstraft door den bal in het doel te plaatsen (22). Onveranderd komt de rust. Na de pauze is S.J.C. het eerst in den aanval hetgeen zij na minuten weet uit te drukken in een doelpunt van den links binnen (23), even later gevolgd door een schot tegen de latkruising. Aan de over zijde weet de keeper juist bijtijds redding te brengen. Toch weet de midvoor van S. H. met een prachtig doelpunt de partijen weer op gelijken voet te brengen (33). Onver anderd breekt het einde aan. Daar er geen resultaat bereikt is moet er verlengd worden. In de eerste verlenging is het weer de midvoor van S.J.C., die met een kopbal zijn club de leiding geeft (43). S. H. ziet geen kans meer om het vijande lijk doel te doorboren, zoodat S.J.C. m winnaar werd van den kleinen beker. Voor den hoofdbeker stelden zich ver volgens op D.O.S—V.VX. (4—2). Reeds vanaf den aftrap zet D.O.S. er een vervaarlijk tempo in. V.VX». kan haar juis- ten vorm niet te pakken krijgen. D.O.S. pro fiteert hiervan Aanval op aanval wordt ondernomen op de V.V.L.-veste. Binnen vijf minuten heeft de midvoor reeds suc ces als hij een hard schot lost, dat hoog in het doel verdwijnt (10). Een gevaarlijk moment voor het D.O.S.- doel weten de backs te bezweren. Als dan een der V.VX.-backs een wel wat al te ste- vigen duw uitdeelt, krijgt D.05. een vrijen schop te nemen. Deze wordt goed genomen door den midvoor en de bal verdwijnt ach ter den keeper (20). Het uitzicht van den doelman werd dusdanig belemmerd, dat hij den anders volkomen houdbaren bal juist langs zich heen zag gaan. V.VX. trekt intusschen ook weer ten aanval, maar de D.OB.-keeper, die een prachtigen wedstrijd speelde, weet den bal nog juist corner te werken, welke niets op levert. Na een kwartier weer een gevaarlijke D.O.S.-aanval, de keeper van V.VX. wil den bal vangen, maar dit gebeurt zoo non chalant, dat tot ieders verbazing het leder over zijn handen in het doel springt (30). Trots dezen 30 voorsprong speelt D.O.S. fanatiek verder. Zij is zelfs te fanatiek, zoo dat zij achtereenvolgens eenige vrije schop pen en een strafschop tegen zich krijgen. De vrije schoppen leveren niets op, terwijl de strafschop recht op den keeper wordt geschoten en door deze wordt weggewerkt. Nadat aan beide zijden nog diverse kan sen omhals zijn gebracht, breekt rusten aan. Na de pauze is het een geheel ander V.V.L. dat den strijd begint. Een kleine omzetting in de ploeg blijkt een goede ver betering te zijn geweest. Met mooie open aanvallen wordt het D.OB.-doel bestookt. De tweede helft is 15 min. oud als de rechts binnen hard inkogelt (31). Twee minuten later begaat een der D.OB.-menschen een overtreding in het beruchte gebied en nu wordt de strafschop benut (32). Het spel wordt nu forscher. D.O.S. schiet een vrijen schop tegen de lat. V.VX. zet alles op alles. Een kans voor open doel wordt grandioos gemist, terwijl uit een scrimmage de bal naast gaat. Met nog 20 min speeltijd plotseling een doorbraak van D.O.S. De linksbuiten lost een hoog schot, dat via keepers handen in het doel ver dwijnt (42). Het laatste gedeelte van den wedstrijd is geheel voor V.VX., maar de D.OB.-keeper is in zulk een buitengewonen vorm, dat er geen doorkomen aan is. Onveranderd komt het einde en is D.O.S. evenals het vorig jaar winnaar van den grooten beker. Na afloop van de wedstrijden werden de beide bekers met eenige toepasselijke woor den, namens de directie der „Leidsche Cou rant", uitgereikt door den heer M. Zon- derop en met hartelijke woorden van dank aanvaard. Tijdens de wedstrijden is scheidsrechter J. Hoogduin, wonende Oegstgeesterweg 51, Rijnsburg, zijn polshorloge verloren. De eventueele vinder of vindster wordt ver zocht het uurwerk aan bovenstaand adres te willen bezorgen, alwaar hem of haar een belooning wacht. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. TEIJLINGEN ILEIDEN COMB. 4—3 Begunstigd door fraai weer werd gister middag een aantrekkelijke voetbalwedstrijd gespeeld door het eerste elftal van Teij- lingen en een combinatie van de katho lieke voetbalclubs uit Leiden. Onder lei ding van scheidsrechter Hoogeboom trapt v. d. Ploeg af, en wordt in de eerste oogen- blikken het terrein verkend. De Leide- naars zetten direct een goede spurt in en reeds na eenige minuten werd een fiksche aanval ondernomen, het is hierbij de rechtsbuiten, die goed voorzet en de links binnen die ineens doelpunt (01). De strijd gaat dan gelijk op met beurtelings mooie aanvallen, maar van schieten komt niet veel. Toch weten de gasten hun voor sprong te vergrooten. Als spil van Brakel zijn voorhoede aan het werk zet, mist v. d. Geest, de bal komt gevaarlijk voor doel en buiten bereik van Koenders verdwijnt het leer in het net (02). Teijlingen gooit er nu een. schepje op; van links en rechts vliegen de ballen voor doel, doch steeds zonder succes. Een toe gewezen penalty wordt door v. d. Ploeg niet benut, maar even later wordt door een handsbal weer een elfmeterschop toe gekend, welke keihard door Nobel langs den keeper wordt gejaagd (12). In de tweede helft verschijnt Teijlingen in een gewijzigde opstelling, waarbij v. Nobelen de midvoorplaats bezet. Thans is Teijlingen aan het woord en bestookt de Leiden-veste geducht. De stand is dan spoedig gelijk als Zwaan na mooi solo- spel zijn werk met een mooi doelpunt ziet beloond (22). Ook Leiden zit echter niet stil, want al zijn de aanvallen minder tal rijk, zij weten toch met een mooi schot de leiding weer te nemen (23). De restee- rende tijd is nu vrijwel voor Teijlingen. Voortdurend is het Leiden-doel in gevaar, en het is een lust te zien, welk werk de keeper daar verricht. Nobel scoort na goed samenspel no. 3 voor Teijlingen (33). Als de gasten een toegewezen penalty niet willen benutten ontvangen zij een applaus. Linksbuiten Homan sluit dan na herhaalde pogingen de reeks van doelpunten met een keihard schot, dat via keeper en paal in het doel vliegt (43). Na enkele minuten was deze wedstrijd ten einde, welke zeer geani meerd verliep. Nederlaag-wedstrijden Junioren Teijlingen aD.O.S. a 03. Teijlingen bS.M.C. a 62. R.K. Sportver. „Rood-Wit" De reserven traden in het strijdperk te gen V.V.L. H en deze belangrijke laatste promotie-wedstrijd stond zoowel qua spel peil als sportiviteit beneden peil. V.V.L. opende de score en vlak daarna wees de scheidsrechter wegens hands van één van de R.WD.-backs naar de befaamde witte plek. Een knal in den rechter-beneden- hoek, maar de keeper versperde door een geweldigen uitval den bal weg. R.W.D. snelt op 't V.V.L. doel, de midvoor wordt genomen en ook nu kent de scheidsrechter geen pardon. Een hopeloos schot doet deze kans verloren gaan. Na de rust is R.W.D. er een tikje beter in en de verdiende ge lijkmaker komt bij een corner van rechts. Ettelijke kansen worden tenslotte om zeep gebracht. Het kampioenschap hangt nu af van de verdere prestaties van V.VX. dat nog gelijk kan komen De junioren speelden een gelijk spel (1 1), tegen hun stadgenooten, Kolping Boys R.K. Sportver. „Nic. Boys" Om 1 uur werd op het Nic. Boys-terrein de medaille-wedstrijd gespeeld, tusschen H.V.V. (Den Hoef) en Nic. Boys H. Met rust stonden beide partijen gelijk (00). De wedstrijd, verliep weer gelijk 11, en daar het een beslissing moest worden, wer den er penalty's genomen, waardoor Nic. Boys winnaar werd. Na afloop speelde Adolf Kolping I (Ter Aar) tegen D.S.V. I uit Noorden den be kerwedstrijd. Met rust stond het 10. voor D.S.V. Na hervatting zette Adolf Kolping flink op, zoodat zij den beker won met 3-1. Tenslotte speelde Nic. Boys I tegen A.V. B. (Aarlanderveen), den verliezerswed strijd. Ruststand 10 voor de Nic. Boys. Eindstand 31 voor Nic. Boys. Tijdens den wedstrijd Adolf Kolping D.S.V. werd een speler van D.S.V. tegen een been geschopt. Eerst vermoedde men dat het niet zoo ernstig was, doch hij moest zich toch onder geneeskundige be handeling stellen, waarna de dokter con stateerde, dat het kuitbeen stuk geschopt was, zoodat hij overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. R. K. Sportver. „Majella". In den strijd Majella IIMajella Jun. wisten de Junioren hun oudere broeders met niet minder dan met een 50 neder laag naar huis te sturen. Flink gewerkt, jongens! De daarop volgende wedstrijd Majella I- Alph. Boys II was een prachtige, sportieve wedstrijd. De Boys toonden zich weldra de meerderen en door mooi combinatiespel wisten zij al spoedig de Majella-verdedi ging en keeper te passeer en. De rust brak aan met 41 voor de Alph. Boys. Na de rust zat Majella er beter op en wist dit dan ook spoedig uit te drukken in een tweetal goals. Het einde kwam evenwel met een welverdiende overwinning voor de Alph. Boys, welke in de cijfers 53 zeker goed zijn weergegeven. R. K. Sportvereen. „D. O. S." D.O.S. 1 overtuigde V.V.L. 1 voor de zooveelste maal van haar meerderheid en liet zich den Leidsche Courant-beker niet afhandig maken. D.O.S. 2 behaalde op fraaie wijze het lste klasseschap, door T.Y.B.B. in Haar lem met 31 te kloppen. Onze hartelijke gelukwensch D.O.S. 2. D.O.S. a leverde prachtig werk door Teylingen a in eigen huis met 30 te kloppen. R. K. Sportver. „Alph. Boys". Het eerste elftal nam deel aan de neder laagwedstrijden tegen A.V.V. te Leidschen- dam waarvan de Boys met 41 wisten te winnen. Alph. Boys II wist te Oudewetering door een 5—3 overwinning op Majella I den voor den winnaar beschikbaar gestelden beker te veroveren. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". Van de drie thuiswedstrijden gingen er twee door, terrein D. van het Sportpark was door het te lange gras (en toch was het een paar weken geleden pas gemaaid!) onbespeelbaar. Ons tweede zal in ieder ge val thans binnenkort naar Noordwijk ko men. De a-junior en konden het tegen R.WD. a niet verder brengen dan een gelijk spel 11. Zij hadden geruimen tijd de leiding, maar uit een penalty maakte R.W.D. ge lijk. De b-junioren hielden het oranje-zwart hoog en wisten een kranige 63 overwin ning op K.R.V. b te behalen. Een drietal onzer spelers maaktendeel uit van het R. K. Leidsch elftal en vooral onze doelverdediger speelde een kranige wedstrijd en heeft veel bijgedragen tot het ongetwijfeld eervolle resultaat dat tegen Teylingen I werd behaald. Boys denkt toch om de training op Vrij dagavond, 't is werkelijk noodig! R. K. Voetbalver. „N. V. C." Onder een mooi luchtig voetbalweer speelde gisteren om 2.30 uur N.V.C. I een oefenwedstrijd tegen Lisse I en H. 't Was een zeer vriendschappelijke strijd ge paard gaande met goede spelmomenten, welke eindigde in een gelijk spel (22). Hiervoor had N.V.C. 3 tegen v. Nispen 3 den strijd aangevangen, welke zich liet aanzien goede spelers voor de toekomst te bezitten. Zij wisten dan ook met een groot aantal goals van v. Nispen 3 te winnen. As. Zondag 14 Juli gaat onze vereeniging per autobus een bezoek brengen aan ZA.P. te Anna-Paulowna. Liefhebbers melden zich bij 't bestuur. R. K. Sportver. „O. D. I."e Gisteren speelde OD.I. II uit tegen K.R.V. Hl om den uitgeloofden prijs door een oud O.D.I.-lid, welke door O.D.I. met 32 werd verloren. Ruststand was 30 voor K.R.V. Daarna speelde O.D.I. I tegen K.R.V. I om den beker eveneens uitgeloofd door 't oud O.D.I.-lid OD.I. verloor met 12. Ruststand 10 voor K.R.V. K.R.V. is 2e klasser, O.D.I. nog 4e klasser. Gaat zoo door O.D.I., de geestdrift is weer aanwezig. Bezoekt de trainingsavon den trouw en jullie zullen nog veel berei ken in dit seizoen. R. K. Sportver. „Foreholte". Bij uitnemend voetbalweer werd giste ren de eenige wedstrijd op ons terrein ge speeld tusschen Foreholte II en V.V.F. I. DeHaarlemmers bleken een goede en spor tieve tegenpartij te zijn, al hadden met wat meer fortuin de onzen den stand wel gelijk kunnen houden. V.V.F. profiteerde beter van de geboden kansen en won verdiend de medaille met 42. R. K. Voetbalver. „K. R. V." Gisteren speelde het eerste elftal tegen OD.I. I en won met 21. Het derde liet zich ook van haar beste zijde zien en won ook met 32 van O.D.I. II, zoodat beide eerste prijzen in het bezit aan K.R.V. kwa men. De B-Junioren kwamen met een ne derlaag thuis en moesten in K. B. b met 63 haar meerdere erkennen. Senioren denkt om de training as. Dins dag, aanvang 8 uur, junioren Donderdag 8 uur. R. EL V. V. „van Nispen". De nederlaagwedstrijden werden Zon dag tegen O.I.V. uit IJmuiden vortgezet. Te 12 uur speelden de Junioren tegen el kaar. De IJmuiden aren konden het niet bolwerken en verloren met 42. Te 1.30 uur verschenen de beide reser ve-elftallen. Al direct blijkt dat O.I.V. sterker is en toont dit direct door te scoren 01. „van Nispen" pakt goed aan, maar weet het niet verder te brengen dan de backs, terwijl de keeper in laatste instan tie uitblinkt. Voor rust weet O.I.V. nog maals te scoren 02. Na rust geeft O.I.V. den toon aan en voert de stand tot 06, waarmede het einde komt van deze in de beste verstandhouding gespeelde wed strijd. De scheidsrechter leidde goed. Te 3 uur komen de beide eerste elftal len in het veld. „van Nispen" trapt af en brengt een bezoek aan de O.I.V.-veste, waar naast wordt geschoten, „van Nispen" zit er goed op en weet spoedig'de score te openen door den linksbinnen, gevolgd door een goal van den midvoor (20). O.I.V. komt nu krachtig opzetten en weet te sco ren 21. „van Nispen" is nu weer aan de beurt en maakt er 31 van. O.I.V. valt vinnig aan en smaakt het genoegen nog maals te doelpunten 32, waarmee de rust aanvangt. Na rust maakt van Nispen er 52 van. O.I.V. onderneemt nu een stormaanval en scoort 53. „van Nispen" vindt het nu welletjes en doelpunt keer op keer. O.I.V. wordt van het kastje naar den muur gestuurd, behoudens enkele onge vaarlijke aanvallen. Hoe O.I.V. ook werkt, van Nispen geeft nu den toon aan en laat dit blijken door den uitslag welke 93 is. De scheidsrechter leidde uitstekend. R.K. Sportver. „Meerburg" Leden van Meerburg. Denkt er vooral aan, dat de voetbaltraining niet meer plaats heeft op Woensdagavond, maar op Dins dagavond. Om 8 uur zijn alle leden pre sent, dus ook de senioren. Om 9 uur gymnastiek in de zaal. Dan zijn de leden van Groenendijk er ook. KON. NEDERL. VOETBALBOND. HET ALPHENSCHE ELFTAL. Alvorens tot definitieve opstelling te komen van het Alphensche elftal, is be sloten door een commissie, gevormd uit PAARDENSPORT UITSTEKEND CONCOURS HIPPIQUE TE WASSENAAR. De eerste dag van het door het bestuur van de Concours Hippique Vereeniging „Wassenaar" georganiseerde tweedaagsche Concours Hippique kan als zeer geslaagd beschouwd worden. Alles had een aange naam en vlot verloop. In de morgenuren vonden eenige voorkeuringen plaats en werd de geschktheidsproef gehouden, met daarop volgende de cross, twee onderdee- len van den sam en gestelden wedstrijd. Des middags werd begonnen met het springconcours M. om den Prijs van Sint Maarten, voor professionals. De uitslagen luiden: Prijs van de Paauw, springconcours M: 1. Lt G re ter met Dünebank van D. H. Pas man (7 ft. 2 min.); 2. Lt. Vlielander met Mücke (8—1 min. 41 sec.); 3. dezelfde met Wapi 13 3.39); 4. Lt. Greter met Ca rina (18yK 2.39); 5. Lt P. J. Ruys de Prez met Eichenkranz (15 1.48); 6. D. H. Pasman met Jagdheid (16 150). Prijs van St. Maarten, springconcours M. open voor professionals: 1. Sauerzapf met Rudnyansky van D. Modderman (ll ft. 1 min. 39 sec.); 2. C. Dietrich met Pascha van D. H. Pasman (19 1.58). Prijs van de Kieviet, dressuurproef L: 1. Lt W. C. H. v. Reede met O'Duffy; 2. G. A. Brender a Brandis met Elimar; 3. Ritm. Mazel met Verone; 4. Kapt. jhr. v. d. Bran- deler met Thronfolger; 5. mej. Paupit met Brown Eyes van de Oranje Manege. Concours eenspannen landbouwtuig- paarden: 1. Gebr. Bruyinis, N. Vennep, met Jetta; 2. C. v. d. Heuvel Jr., Ouderkerk a. d. IJsel, met Latrucia I; 3. A. D. van Gaa ien, Den Haag, met Roland; 4. N. C. Duy- vesteyn met Bob. Prijs van het Hooge Hek, barrière-spring concours: 1. Lt Vlielander en H. Gesch er met resp. Mücke en Dakota; 3. Wapi met lt. Vlielander; 4. Dragoner van dezelfde. De beide attractie-nummers, zoowel het carrouselrijden als de demonstratie van het artilleriekorps uit Leiden met 4 vuurmon den en 8 bespanningen onder eliding van luit. H. A. Luytwieler, vonden grooten bij val onder het publiek. DE TWEEDE DAG. Ook op den tweeden dag was de rege lingscommissie er in geslaagd een genoege- lijk en boeiend programma samen te stel len. Het weer was nu veel beter; de nog tamelijk koele wind bleek velen in de zon welkom te zijn. Morgens werden ten overstaan van majoor Camerling Helmolt en kapitein Dudok van Heel de dressuur- proeven afgelegd voor den prijs van Duin- rell. Het is jammer, dat er altijd pech met de paarden schijnt te wezen; ditmaal zijn er weer vier van de negen inschrijvers niet uitgekomen! Maar zij, die den proef afleg den, gaven zeer veel goeds te zien. Het ge vraagde programma was zwaarder dan op Zaterdag en de belangstelling grooter. Ook 's middags was het erg vol. Het blijkt wel duidelijk, dat hert Wassenaarsohe concours zeer in trek is. De dames hadden veel werk gemaakt van haar toilet; alleen waren de zoo charmante groote hoeden am den wind thuisgelaten; jammer! Generaal Fabius, inspecteur der Cavale rie, generaal Kappelhoff, inspecteur der Koninklijke Marechaussées en kolonel Die- mont, behoorden tot de aanwezigen. Het middagprogramma ving aan met het spring concours van den samengestelden wedstrijd; het was een oonditieproef over hindernissen van hoogstens 1 meter 10. Zaterdag waren de twee eerste proeven afgelegd: een ge- schiktheidsproef en een cross country. Er kwamen voor het springen slechts 7 deel nemers uit, daar een paar ruiters den wed strijd in of na den cross moesten opgeven. Het parcours bleek niet gemakkelijk te zijn. Mevrouw van Eekelen-Broens met Scamp v/as de eenige, die zonder fout rond kwam. Daar zij ook in den cross verreweg de beste was, won zij den eersten prijs (en daarbij den wisselprijs)een Prins Hendrik-me daille) met glans en glorie. Tonny van Duyvendijk, "die het hoogste aantal punten verwierf in dresuur: 76 2/3 moest bij het springen helaas worden uitgebeld. Bijzonder nestjes was de demonstratie van tilbury's: 8 wagentjes namen hier aan deel en reden een, onder leiding van op perwachtmeester De Kort in zeer weinig tijd ingestudeerde, caroussel. De bespannin gen zagen er alle 8 keurig uit en de paartjes zelf waren op hun Paaschbest in de Zon- dagsche plunje. Het was aardig om de glun derende gezichten te zien, toen mevrouw Crommelin aan alle dames een zilveren servetring uitreikte! Het volgende nummer was weer springen; nu om den prijs van het Jagersduin een springconcours B, open voor amateurs. Van de 18 inschrijvers kwamen er 15 uit. Ook nu moesten er weer verscheidenen worden uitgebeld, maar we zagen tevens eenige mooie vlotte parcour- afgevaardigden der voetbalver. Alphen, Al- phia en A.R.C. en de supportersvereniging van „Alphen", dat er een selectiewedstrijd tusschen twee proefelftallen gehouden zal worden. Deze wedstrijd vindt waarschijn lijk plaats op Dinsdag 16 Juli, aanvang half acht, op het Alphen-terrein. De opstelling van de beide elftallen is als volgt: Wit: doel: A. v. Heusden (A.R.C.)ach ter: J. v. d. Woensel (Alphen), A. v. d. Bijl (A.R.C.); midden: S. Verkerk (Al phen), A. Bergshoeff (A.R.C.), C. Mulder (Alphia); voor: H. Vellekoop (A.R.C.); J. G. Groenenberg (A.R.C.), A. Ram (Al phen), G. v. Wilgen (A.R.C.), W. J. Bergs hoeff (A.R.C.). Zwart: doel: Lou Huinenburg (Al phen); achter: H. Hesseling (Alphen), P. Boudhoorn (Alphia); midden: J. Broer (Al phen), A. Bergshoeff (A.R.C.), J. v. d. Leek (Alphen); voor: M. Bezem er (Al- sen. Het zal wel raadzaam zijn om een volgend jaar de hindernissen te kalken of in levendige kleuren te verven, zoodat de paarden ze goed kunnen zien. Vol belangstelling keek het publiek naar de dressuurpaarden, die vervolgens in den ring kwamen, om hun prijs in ontvangst te nemen, waarbij Wainda de oranje strik ver wierf. Daarna werd wederom de guirlande Champetre gereden door de Leidsche meis- jesstudenten-carousselvereeniging, die even als Zaterdag veel succes had. De zomerzon deed de kleuren der aardige Bretonsche oostuums extra goed tot hun recht komen en de meisjes hebben zichzelf nog over troffen in het keurig uitvoeren der figu ren, onder leiding van den heer Lij&sen. Het publiek was hoogst enthousiast, vooral ook na de zeer hartelijke hulde, die burge meester Wiegman tot de kloeke amazones en haar leider richtte. De middag werd be sloten met een zwaar springconcours, iat inderdaad zeer zwaar was, maar er is schitterend gesprongen en slechts twee ruiters moesten uitgebeld worden. Niemand slaagde er in om zonder fouten rond te komen; luitenant Greter maakte ra- met „Dünenbank" 7 en won daarmee den eersten prijs. Voor de verdere resultaten verwijzen wij naar de uitslagen hieronder. Het concours was om half 6 afgeloopen. De organisatoren hebben alle eer van hun werk en moeite gehad; beide dagen waren een mooi succes. Uitslag: Samengestelde wedstrijd om don prijs van Hasebroek: eerste prijs: mevrouw van Eek el en-Broers met Soamp dressuur 56 2/3 punt (het max. was hier 100 punten, dus werd opgegeven: 43 1/3 verliespunt). Cross country 70 verliiespunten; springen geen verliespunten; totaal 113 1/3 verlies punt. Tweede prijs: ritmeester baron Sirtema van Grovestins met Blitzmadel dressuur 71 2/3, dus 28 1/3 verliesp.; cross 140 verL punten; springen 10 verl.p.; totaal 178 1/2 verl.punten. Derde prijs: Luitenant Greter met Sa pristi, dress. 64 dus 36 verl.p.; cross 176 verl.p.; springen 10 verl.p., dus totaal 222 verl.p. Vierde prijs: De heer Ruys met Marigold, dressuur 57 2/3, dus 421/3 verLp.; cross 498, springen 30; in totaal 570 1/3 verl.p. Prijs van het Jagersduin: Springcon cours. Eerste prijs de heer D. Modderman met Pesty 4 fouten, 1 minuut 35 sec.; 2e prijs de heer D. H. Pasman met Bupchanan 4 fouten, 1 min. 3 sec.; derde prijs de heer Ruys met Marigold 11 fouten, 2 min. 5 sec.; 4e prijs D. H. Pasman met Princess Mary 19 fouten; 1 min. 48 sec. Prijs van Duinrell: Dressuurproef: eerste prijs kapitein Jhr. Den Beer Poortugaal met aWnda, 811/4 punt; 2e prijs G. A. Brender a Brandis met Elimar 78 3/4 p.; 3e prijs kapitein Jhr. van den Brandeler met Thronfolger 75 1/2 p.4e prijs Ritmees ter Hazel met Nerone, 69 3/4 p.; 5e prijs mevrouw Blok met Nordland König gere den door den heer C. Klein, 64 punten. Prijs van Wassenaar: zwaar springcon cours voor amateurs en professionals: eer ste prijs Wisselbeker van Wassenaar de heer D. H. Pasman met Dünebank, gere den door luitenant Greter 7 fouten. Tweede prijs de heer T. van den Eynden met Aal, gereden door den heer Hensen, mevrouw Pasman met Lotka, gereden door den heer Dietrich en de heer H. B. Gescher met Al lah, gereden door den heer Ballegooien, allen 12 fouten. Vijfde de heer D. H. Pas man met Pascha gereden door den heer Dietrich 16 fouten. Zesde luitenant Vlie- lande met Dragoner 19 fouten. COURSES TE DUINDIGT. Gisteren vonden op Duindigt draverijen plaats, welke het volgend resultaat ople verden: Derde Aanmoedigingsprijs. Prijzendra- verij 4e klasse. Afstand 1740 meter: 1. Voor- looper, eig. J. de Vlieger; 2. Willy Quette- ville, eig. C. v. d. Burg. Carmenprijs. Ren op de vlakke baan. Af stand 1900 meter: 1. Etna, eig. Mej. E. H. Jongeneel; 2. Kenya, eig. Mej. M. M. Wil- Cherubin-prijs: Prij zendraverij le klasse. Afstand 2040 meter: 1. Xuthus, eig. W. H. Geersen; 2. Weidlooper, eig. R. F. Sormani. Clairefontaine-prijs. Prij zendraverij 4e klasse, Afstand 1740 meter: 1. G. Xenia, eig. Stal Birkoven; 2. Young Henriot, eig. A. Vringer. Casa d'Oroprijs. Ren op de vlakke baan. Afstand 1300 meter: 1. Coroner, eig. Stal Duinhoeve; 2. The Centaur, eig. P. Pauptit. Consuela-prijs. Handicap le klasse. Af stand 2000 meter: 1. Uitblinker K., eig. C. Kleyne; 2. Determination, eig. J. de Vlie ger. Derde Heerrijdersprijs. Heat-prijzendra verij 2e en 3e klasse. Afstand 1740 meter: le heat: 1. Voici, eig. G. de Lange. 2e heat: Welkom van Aduard, eig. J. de Vlieger. 3e heat: Voici, eig. G. de Lange; Vendu, eig. G. Ensing; Welkom van Aduard, eig. J. de Vlieger. phen), A. Windhorst (Alphen), L. Tuinen- burg (Alphen), J. Windhorst (Alphen), H. Binnenkamp (Alphen). Nederlaagwedstrijden Sportman Evenals vorige jaren organiseert Sport man voor de zomeravonden nederlaag- wedstrijden voor al haar elftallen. Maandag wordt geopend met den wed strijd Sportman IIU.V.S. IV. Dinsdag avond wordt gespeeld Sportman IRoo- denburg I (4e kl. K.N.V.B.). De wedstrij den worden gespeeld op het terrein Groen- oordstraat en vangen aan te half acht. Sportman komt als volgt in het veld: Doel: C. Gans; achter: W. v. Egmond en Wezel en J. de la Rie; voor: F. Bouman, F. Filippo, H .J. Heijmans, C. Termeer en J. v. Polanen; midden: C. PenseeL S. v. M. Schlagwein.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10