ZATERDAG 6 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT rWEEDE BUD. - PAG. 7 va ~"N ZIJN DE WOUDEN. Van vele jaren van intensieve bestudee ring van het Noord-Amerikaansche wilde dieren leven, is dat, wat mij het meest be lang inboezemde een 'zekere persoonlijk heid, die elk dier uit instinct bezit; een be paalde geestelijke en physieke eigenschap, die het dier onderscheidt van andere leden van zijn soort En daarom is het zoo inte ressant om wilde dieren gade te slaan op het witte doek. Zij zijn natuurlijke acteurs, menschelijk in hun doen en laten. De wouden zijn vol Greta Garbo's, Wal lace Beery's, Jean Parker's en Clark Gable's. Hier volgen eenige voorbeelden: Ik zal nooit vergeten, dat, toen bij een zekere gelegenheid regisseur Chester Franklin en ik keken naar dieren, die graasden op een kleine weide voorberei dingen voor de Metro-Goldwyn-Mayer film „Sequoia" wij een hinde zagen, die op dook uit het omringend struikgewas en zich onder de andere dieren mepgde. Haar joyeuse entrée was een uitnemend voor beeld van ongekunstelde tooneelkunst. Zij kwam naar voren met de grandeur van een groote dame, majestueus en elegant. Alsof zij alles ervan wist, alsof zij zich be wust was, dat de camera op haar was ge richt, pauseerde zij met koninklijke onver schilligheid voor de lens, toen zij het mid den van de kudde had bereikt, nam een houding aan van vorstelijke hoogheid en vrouwelijke lieftalligheid. Deze hinde was een actrice van het eerste plan Waarom een hinde zulk een waardige entrée kon maken is welhaast onverklaar baar dieren schijnen blij kbaar de zelf waarde te begrijpen van hun belangrijk heid, overigens een zuiver menschelyke trek. Wat ik mij nog heel goed herinner, is een lange beer zoo groot als een „grizzly" met een witte vlek op zijn kop. Wanneer wij maar ook op zijn gebied werkten, stak hij altijd zijn kop voor de lens, en de ma nier, waarop hij dit deed, deed herinneren aan de manier, waarop een andere beken de filmster dit zou gedaan hebben. Sinds de verfilming van „Sequoia" heb ik talrijke brieven ontvangen, waarvan de schrijvers mij verzoohten of ik hen een dier kon bezorgen net als Malibu, of een bergleeuw net als Gato. Er bestaat maar één manier om goede vrienden te worden met wilde dieren en dat is, om met hen samen te leven op een eenzame plaats, zooals ik heb gedaan, net zoolang, totdat zij bevriend met mij wer den en hun menschenangst verloren. De vriendschap van een dier met een mensch is een volkomen persoonlijke zaak. Mijn vriendschap met wilde dieren is zoo een natuurlijk iets geworden, dat ik geen verschil meer zie tusschen mijn genegen heid voor de woudbewoners en de men- schen, die mijn beste vrienden vormen. Ik zou nog heel wat kunnen vertellen van de overeenkomsten, die er zijn tusschen menschen en dieren, die ten slotte alle ac teurs zijn op 's levens schouwtooneel. De wouden zijn vol dieren, en de wouden zijn vol acteurs, zoowel in Hollywood als in de oerwouden KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag 3 uur Wandel- en Fietstocht naar de duinen.*'Inlichtingen en opgeven aan den Burcht. Maandag 7 uur K. J. C. Mis Parochie He melvaart en St. Jozef. Aller opkomst gewenscht. Dinsdag 8 uur Tarcisiusban. Woensdag 7.30 uur Sloyd. 8.30 uur Aloysius en Godfriedban. Donderdag 7.00 uur Franciscusban. 8.15 uur Willibrordus- en Don Boscoban. Vrijdag 7 uur C. Musiusban. 7 uur K. J. C. Mis St. Petrus Parochie. 6.006.30 uur Afrekenen Penningmees ter J. Wachtclub. ..Zondag 14 Juli Handbalwedstrijd in Sas senhei m. Wie meegaat geeft zich voor Woensdagavond aan de Burcht op. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Contributie betalen, bi bliotheek. Zondag: 4 uur Ontspanning. Maandag 7 uur Antonius-, Franciscus-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag 6 uur Postzegelclub. 6 uur Missieclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Schildknapen bijeenkomst. 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Servatrus- ban. Zaterdag 2.30 uur Bijeenkomst van het Maria Vendel en het Vendel van St. Jan. 5 uur Zangclub. 7 uur Contributie betalen en Bibliotheek. ST. PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St Joseph) Maandag 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. 7.30 uur Bijeenkomst Vendel St. Lode- wijk. Donderdag 7.30 uur Bijeenkomst Vendel St. Joris. Zaterdag: 4.455.45 Afrekenen voor ban penning meesters en 3 cents fonds. Tegelijkertijd is de Kampspaarbank ge opend. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.00 10.20 uur. BODEGRAVEN. Op hol. De heer C. K., wonende in Buitenkerk, reed met paard en hooiwagen, toen plotseling het paard op hol sloeg en K. van den wagen viel. Met 'n gebroken been en enkele verwondingen werd hij opgenomen en naar het St. Elisabeth-zie- kenhuis te Leiden vervoerd. Concours. De dameszangvereeniging „St. Caecilia", gaat 8 Augustus onder lei ding van haar directeur, den heer J. M. Kouwenhoven, naar het concours te De Bildt. Concentratie Christelijke scholen. Vanaf Maandag 15 Juli zal de concentratie der scholen reeds een voldongen feit zijn. Deze concentratie beoogt bezuiniging, ter wijl de concentratie ook de scholen, ten goede zal komen. De lagere onderwijsaf- deeling van den heer P. Maaskant wordt opgeheven en de leerlingen van deze 6 klassen worden verdeeld over de scholen van de heeren D. Kruymer en P. M. Smit. De toestand zal als volgt worden: 1. Groen van Prinsterer school, hoofd de heer P. Maaskant; school uitsluitend voor U.L.O. onderwijs. 2. Verhoeff Rollman school, hoofd de heer D. Kruymer; school uitsluitend voor Lager Onderwijs, doch aansluitende aan de U.L.O. school van den heer P. Maas kant. 3. Da Costa school, hoofd de heer P. M. Stnit, school uitsluitend voor Lager Onder wijs, doch aansluitende aan de U.L.O. school van den heer P. Maaskant. De Da Costa school en de Verhoeff Roll- man-school werken in het vervolg volgens dezelfde methode en hetzelfde leerplan en geven dus beiden na het 6e leerjaar aan sluiting aan de U.L.O. school. De Chr. scholen worden thans bezocht door 511 leerlingen. KOUDEKERK. EEN MANIER VAN COLLECTEEREN. Welke géén navolging verdient Men zond ons uit Koudekerk het volgen de bericht: Woensdag 10 Juli zal door de werkloozen in deze gemeente langs de hui zen een collecte worden gehouden ten bate van de kas van het plaatselijk Crisis-comité. Wij hopen niet, en wij gelooven Köt even min, dat het voorbeeld, door Koudekerk hier gegeven, ook maar ergens in den lan de navolging zal vinden. Jeugdige werkloozen. Vanwege het Comité voor het oproepen en uitzenden van deelnemers voor de werkkampen is bekend gemaakt, dat jeugdige werkloozen van 1725 jaar zich kunnen opgeven voor het werkkamp (Oostvoorne). Behalve kost en inwoning, werkkleeding en werkschoenen genieten zij bovendien een vergoeding van f 2 per week. De duur van uitzending bedraagt 8 weken. Aanmelding bij den heer f"*7Le Jong, secr. v. d. Chr. Besturenbond alhier. Werkloosheid. Het aantal ingeschre venen bij het agentschap der arbeidsbe middeling alhier is den laatsten tijd sterk afgenomen en bedraagt thans 41, waar van plm. een 20-tal gesteund worden in gevolge de steunregeling. LEIDERDORP. Ziekte van Wefl. By een tweetal personen uit Zoeterwou- de, die alhier in den Rijn hebben gezwom men, is de ziekte van Weil geconstateerd.- Men zij gewaarschuwd. ZEVENHOVEN. Ouden van dagen. Donderdagavond had in café Smit de verloting plaats van de loten, die verkocht waren ten bate voor de tocht van de ouden van dagen, die zal gehouden worden op Woensdag 10 Juli e.k. De eerste prijs werd gewonnen door den heer J. Smit; de prijs was een pracht theeblad. Wij wenschen den ouden van da gen een goede en voorspoedige reis en veel pleizier. ZWAMMERDAM. Personalia. Voor het examen gemeen- te-adiministraitie is geslaagd de heer J. H. Stöckar. De verschrikkelijk ver strooide Professor Zwei- Btein hangt zijn jas aan den kapstok» (Ballyhoj. FILMNIEUWS. DAVID COPPERFIELD, HET LIEVELINGSKIND VAN CHARLES DICKENS. „Hoewel Chales Diskens al vijfenzestig jaar dood is, is de glans van zijn naam voortdurend toegenomen, en neemt nog steeds toe. De evolutie in de literatuur liet de baken van zijn genie onaangetast, waar dit zoo een volkomen meesterschap van karakterbeschrijving, zulk een uitne mende kennis der menschelijke zwakheden en vakkundige behandeling van de intrige openbaarde." George Zukor, die een plaats apart in neemt in Hollywood als de belangrijkste regisseur van literaire klassieken, heeft bo venstaande verklaring afgelegd. Hij zei dit tijdens de verfilming van „David Cop- perfield" voor Metro-Goldwyn-Mayer, een rolprent, waarvan Davik O'Selznick de pro ductieleider is. „De waarachtige waarheid omtrent Dickens", zei Zukor onlangs, langzaam zijn kamer op en neer loopende en zijn woor den aanvullende met bijbehorende geba ren, terwijl hij sprak met de radde snel- heidj die een van zijn teekenende karak tereigenschappen is, „is de trouw aan de menschelijke natuur. Zijn figuren zijn men schen, zooals ze thans nog zijn, en zij zul len dezelfde zijn over honderd jaar. Micawber bijvoorbeeld is een type, dat iedereen kent: een goedaardige, gemakke- kelijke ziel, die 't wil doen voorkomen, dat hij het altijd verschrikkelijk druk heeft, maar die zyn intieme kennissen toever trouwt, dat hij nog steeds wacht op zijn „groote kans" om iets groots te bereiken. En hoeveel families hebben niet een „tan te Betsey Trotwood", een vrouwspersoonu met een harden wil, die haar natuurlijke zachtheid van karakter verbergt onder een masker van ruwheid, ongetwijfeld het resultaat van een teleurgestelde liefde. In de film wordt deze figuur uitgebeeld door Eddy May Oliver. „Dora, David's kindvrouwtje, is een fa miliair modern type, het aanhankelijk vrouwtje, wier onbekend zijn met de we reld haar geheel ongeschikt maakt voor de plichten van het huishouden, maar die haar gebrek aan handigheid in dit opzicht verbergt onder haar onbeperkt vertrou wen in haar man, in haar liefde voor hem. Maureen O'Sullivan zal deze rol spelen. En de jonge en tragische figuur van een mevrouw Copperfield, David's moeder! Hoeveel gelijke naturen kennen wij niet al lemaal: een jonge weduwe, die verliefd raakt op een man met een hard, ruw ka rakter, en met hem trouwt, met tot resul taat een geruineerd leven." „Persoonlijk ben ik van meening, dat „David Copperflied" linea recta het hart van den menschen raakt, meer dan één ander werk van den vermaarden acteur." De beroemde regisseur is van meening, dat er een groote vraag zal komen naar verfilming van dergelijke geliefde romans. „Men begrijpe mij goed", voegt hij er vlug aan toe, „ik beweer geen moment, dat het publiek geen interesse heeft voor een mo dern oorspronkelijk verhaal, maar het moet literair zijn, werkelijk origineel en geen afgezaagd gegeven uitspinnen. Daar staat tegenover, dat de klassieken en ik denk daarbij aan een geliefd werk als „Goud- Eiland" nimmers iets van hun frisch- heid hebben verloren, omdat him figuren begrijpelijk en menschelijk zijn, en hun intrige een vasten .grondslag bezit." Zukor zei, dat zijn reis naar Engeland met David O'Selznick, den productieleider en Howard Estabrook, scenarioschrijver, zijn opinie slechts had bevestigd, en die meening wordt, naar hij er aan toevoegde, gedeeld door Hugh Walpole, den eminenten Britschen essayschrijver en autoriteit op Dickensgebied, die de dialoog'voor de film „David Copperfield" bewerkte. „In Engeland zal Dickens natuurlijk im mer onsterfelijk blijven voor elke genera tie", zei Zukor, „Dickens leeft nóg, wordt bemind in de harten van zijn volk, meer nog dan tijdens zijn leven." „Wij bezochten alle monumenten, die aan zijn naam en nagedachtenis zijn gewijd en werden in het Dickens' House in Londen hartelijk ontvangen; dit gebouw is thans een museum geworden voor „Dickensiana". Wij maakten een pelgrimstocht naar de streken, die in „David Copperfield" worden beschreven, door de paden en wegen te volgen, langs welke het kereltje in zijn jeugd moet hebben gezworven. Van Lon den gingen wij naar Dover, waar tante Betsey woonde. Wij bezochten het huis in Canterbury van Agnes Wickfield, David's trouw meisje; we gingen naar Yarmouth, waar de Peggottys woonden in hun omge slagen boot; naar Blundeston en alle an dere plaatsen. Ieder Engelsch hart gaat uit naar al die geliefde, historisch geworden plekjes, en met eerbied traden wij ze te gemoet." Zukor wijst er dan op, dat er een zeer begrijpelijke reden is voor het echt men schelijke karakter van „David Copper field": grootendeels is het de geschiedenis van Dickens' eigen leven. „Hij had het plan om een autobiografie te schrijven", zei de regisseur, „en begon inderdaad aan die taak. Algemeen wordt aangenomen, dat hij zijn karakter te in tiem vond, te scherp, en temperde het ef fect een beetje. Eenigen tijd later heeft hij het weer ter hand genomen, en werkte het. om in de geschiedenis van „David Copper field." „Dickens schreef de hartroerendste ge beurtenissen neer uit zijn eigen leven, en daarom kon hij in vurige bewoordingen al zijn momenten van extase neerschrijven; het waren zijn eigen aandoeningen, zijn eigen ontroeringen. „Die zelfde innerlijke warmte gaf gloed aan de liefde, waarvan Dickens verhaalt. Zijn ontmoeting met Dora en zijn verliefd wordenzijn vertrouwen in Agnes, die hem innig liefhadzijn huwelijk, dat in een tragedie eindigde en de ontdekking van de ware liefde in zijn levenhet zijn alle feiten, die spreken. En het beste be wijs van het wenschelijke in Dickens' pen- nevruchten is, dat thans, honderd jaar la ter, deze gevoelens nog modern zijn." De film „Davtd Copperfield", door Me tro-Goldwyn-Mayer vervaardigd, heeft een all star cast, die behalve de reeds ge noemde, nog de namen omvat van spelers als Lionel Barrymore, Frank Lawton, Le wis Stone, Hugh Williams, Roland Young, Jean Cadell, Herbert Mundin en vele an deren. STAN LAUREL, EEN MAN VAN EEN VEELZIJDIG TALENT. Acteeren en schrijven is voor Stan Lau rel, die met Oliver Handy in de Metro- Goldwyn-Mayer film „Kleuters in Speel- goedland" de hoofdrol speelt, een natuur lijk iets. Laurel's vader en moeder waren reeds schrijvers van hun beroep. Stan volgde zijn vader's voorbeeld, en schreef een belang rijk deel van de comedies, waarin hij zelf optrad. Eenvoudig en bescheiden als Stan is, ziet men hem weinig tezamen met de andere leden der film kolonie. Hij houdt ervan om oude kleeren aan te trekken en daarin te werken in zijn tuin tusschen de bloemen van zijn „home" in Beverley Hills, ofwel Catalina Island op te zoeken om te gaan visschen. Laurel werd geboren in Ulverston, in En geland, 39 jaar geleden. Zijn opvoeding was tamelijk eentonig en eindigde met een korte studieperiode aan het Tynemouth College in Britsah-Indië. Stan is een hartstochtelijk lezer, en geeft den voorkeur aan historische verhalen en avonturen. Wanneer zijn eerste schuchter heid in gezelschap achter den rug is, blijkt hij een interessant en goed op de hoogte zijnde converseur. Hij houdt ervan om dik wijls naar de bioscoop te gaan, en ziet daar het liefste avonturenfilms en films van ro mantiek. Na door Europa gereisd te hebben op tournee en later opgetreden zijnde in En gels che music halls, kwam Laurel in 1910 in Amerika, met Fred Kaxno's revue, de zelfde die ook Chaplin naar de Vereenigde Staten bracht. In Amerika trad hij in Ame rikaansche variètènummers op gedurende vier jaar en trad daarna voor de eerste maal voor de film op. Met Hal Roach maak te hij in 1922 kennis, terwijl 'hij met Oliver Hardy voor de eerste keer in 1926 samen speelde. Sindsdien boekte beide komieken een onafgebroken succes. Harde slagen in het leven en verdriet vormen den grondslag van succes voor veel groote komieken. Oliver Hardy, de dikke helft van het wereldberoemde Hal Roach- Laurel en Hardy team, maakt op deze re gel geen uitzondering. Ruimschoots heeft Oliver zijn deel gehad in tegenslagen en verdriet, maar hoe het ook zij, een der grootste „lachverwekkers" der wereld is hij toch geworden. Hij doet ons weer van zijn geestige, op wekkende vroolijkheid genieten in de nieuwste Hal Roach productie, een bewer king van Victor Fleming's onsterfelijke operette „Kleuters in Speelgoedland", waar in hij met Stan Laurel de hoofdrol vervult. Oorspronkelijk bestemd voor de rechts studie, was Hardy genoodzaakt om de cur sussen aan de Georgia Universiteit te sta ken na een jaar te hebben gestudeerd in verband met den plotselingen dood van zijn vader, eens een beroemd politicus uit Georgia, waardoor hij ineens voor het feit kwam te staan, zelf de kost te moeten ver dienen. De eerste verschijning in Hollywood van den corpulenten komiek werd eveneens ge kenmerkt door veel harde slagen. Hij was al gedurende langen tijd aan de film, speel de in het begin alleen obscure rollen, maar zijn salaris was ternauwernood voldoende om zijn levensonderhoud te betalen. Maar op den duur ontwikkelden zich toch in hem de ware eigenschappen van een groot komiek. Toch duurde het nog tot zijn combinatie met Stan Laurel in 1926 in de Hal Roach studio's, voordat Oliver Hardy's succes was gemaakt, en hij financieel on afhankelijk werd. De twee zagen de komi sche tegenstelling van elkaar en het duo werd een wereldsucces, dat nimmer zijn weerga heeft gevonden. Het is blijkbaar altijd Hardy's fort ge weest om zijn medemenschen te amusee ren. In Milledgeville, Georgia, waar hij op de Militaire School ging, voordat hij zijn rechtscolleges volgde, beheerde Hardy een een-mans-theater. Hij moest kaartjes ver- koopen, afscheuren, het projectie-apparaat bedienen, het theater schoonhouden, en dan ten tooneele komen om voor het publiek een liedje te zingen tusschen de acten door. Het gaf hem een goed inzicht in de sympa thieën en antipathiën van het publiek, en was voor hem een bijzonder belang iin zijn latere jaren. Op het witte doek is Oliver Hardy een dik, zelf-ingenomen, dom maar onschuldig soort mensch, maar in het werkelijke le ven is hij een geniale, vriendelijke, beschei den en intelligente man. Hij zit vol grap pen en houdt er van om de menschen aan het lachen te maken. Hij is een van Holly wood's meest vooraanstaande golfspelers, en jaagt en vischt, dat het een lieve lust is. LEIDER. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelieden vanaf 17 jaar iederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, in de Presidents kamer van het Gezellenhuis. De toegang voor de bijeenkomsten is voor fietsers Pieterskerkhof en voor voet gangers Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: F. v. Hal en H. Klein. Maandag: A. Friezema en J. de Groot. Dinsdag: vervalt. Donderdag: C. Otten en Th. van Schaik. Zaterdag: C. v. d. Meel en N. Breedeveld. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de Sint Jo seph's Spaarkas. De spaarkas wordt waar genomen door de heeren L. Bayer en C. van Oerle. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening zela- teurs „St. Petrus Liefdewerk". Dinsdag 8.30 uur Verplichte maandverga dering afdeeling Gehuwde Gezellen. Woensdag: 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 Jaarvergadering „Raad van Bestuur" Donderdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag 8.45 uur Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaars. Zondag 7 Juli om 1 uur sluit de Biblio theek. Gelieve alle boeken in te leveren. Dinsdag 9 Juli 49ste Stichtingsfeest onzer Vereeniging. Op deze dag heeft Z. H. Paus Pius IX een volle aflaat verleend op de gewone voorwaarden. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 7 uur cadettenclub en Engelsche conver satie voor gevorderden. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 11 uur vergadering voor de Graalwachtleidsters uit het Centrum Lei den. 121 uur contributie betalen. 2 uur dadenclub ,,'t Stralende Zonne licht". 2.30 uur dadenclub „De Roode Graal". 3 uur vertrek van een fietsclub. 4.30 uur zang. Maandag 7.45 uur H. Mis. 7.008.30 uur knippen. 8.009.45 uur missiehandwerken, hand werken, naaien, charitatief naaien, volks zang en huisvlijt voor gevorderden. 7.30 uur vergadering voor de Sportbe- sturen. Dinsdag: 7.008.00 clubs in handwerken en naaien 7.30 uur Inkleedingscursus. 8.009.45 uur Engelsch voor begin tien den. Woensdag: 23 uur kruiskinderen. 7.008.30 uur handwerken. 8.009.30 uur reidansen, naaien en huis vlijt. Donderdag: 8.3010.00 uur Vioolclub. 8.009.45 uur Alg. Ontwikkeling en cha- rttat'.efnaaien. 910 uur Turnclub „Actief" Darr.esafdee ling I. Vrijdag: 7.158.15 Turnclub „Actief", Afd. Meis jes. 8.309.30 uur Turnclub „Actief", Afd. Dames II. 8.00 uur tooneelclub. Op Zondag 14 Juli wordt de zomerwan- deltocht van 30 K.M. gesloopen. Wjj zullen daarom morgen, 7 Juli, gaan trainen en om 3.30 uur vertrekt een wandelclub. Maandagavond moeten alle geuniformde leden om 8.30 uur in huis zijn om.... ZOETERWOUDE (DORP). Maandag: 7.309.00 uur knippen en cha- ritatiefnaaien. Dinsdag 7.00 uur contributie betalen. 8.15 uur Inwijdingscursus. Woensdag: 7.309 uur handwerken. Donderdag: 7 uur Inkleedingscursus. 7.309.00 uur reidansen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7