ZATERDAG 6 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Casino. Kapitein Torrance en Speed Morrow, een jong ingenieur hebben een race-boot ge bouwd, die een ongeëvenaarde snelheid be zit en waarmee Morrow zal uitkomen op de eerlang te houden kampioenswedstrij den. Dit wekt den naijver op van een an deren scheepsbouwer, die, geholpen door twee gewetenlooze schurken, wil verhin deren, dat Morrow den prijs behaalt en zoo zien we hen in de film „De Snelheidsdui vel te water" gebruik maken van allerlei lage middelen om him doel te bereiken, hetgeen hun eerst gelukt. Doch dan volgt de mislukking en zegeviert het recht, maar eer 't zoover is, zijn er heel wat sensatio- neele gebeurtenissen op 't witte doek aan ons oog voorbijgetrokken. In een andere film „De witte Adelaar" vinden we Buck Jones als hoofdpersoon. Hij is als diligence-bestuurder en postrij der in dienst bij Dave Brand. Op zekeren dag wordt de postkoets aangehouden en ge plunderd door twee schurken als Indianen vermomd. De Indianen krijgen de schuld van dezen overval. Buck Jones, als „de Witte Adelaar", springt evenwel voor hen in de bres en overmeestert na heel veel moeite de schurken, die den aanval ge raamd hadden en zoo zien we deze boeien de en spannende geschiedenis weer eindi gen met een gelukkige ontknooping n.l. het huwelijk tusschen de Witte Adelaar en Janet Brand, de dochter van zijn werkge ver. De gewone journaals, een leuke tee kenfilm en de twee-acter „Cohen en Kelly in moeilijkheden", die 'n echt lichtsucces is, vprmen met de bovengenoemde films een boeiend en aanbevelenswaardig pro gramma voor volwassenen. Trianon. Het Trianon-Theatcr vertoont deze week een zeer interessant programma. Voor eerst de speciale Polygoon-reportage van de belangrijkste gebeurtenissen tijdens de Lustrumfeesten is zeer uitgebreid. De be langstelling in de zaal voor dit gedeelte was merkbaar door een luid applaus. Bommen op Sjanghai is een spannende vlotgespeelde spionnagefilm, welke zich afspeelt gedurende een Chineesch-Japan- schen oorlog. Baxter, geheim agent van de Amerikaansche marine, het toonbeeld van energie en kracht, paart zelfbewustheid aan list en wikkelt zich in een avontuur waarin geslepenheid en niets ontziende win zucht van de spionnagebende zijn leven in voortdurend gevaar doen zijn. Om de film nog spannender te maken koos men voor dit voortreffelijk gespeelde stuk den ach tergrond in een entourage van Chineesche huizen en tuinen en geheimzinnig rondslui pende Chineezen. De robuste figuur van Baxter, deinst echter voor geen gevaar en wint ten slotte den kamp. Na'de pauze wordt onze aandacht ge vraagd voor het filmwerk „Misdaad zon der hartstocht". De gevraagde aandacht valt 't niet moeilijk belangstellend te zijn, omdat ze. geboeid wordt door een onge meen sensationeele handeling. Na een reeks tumultueuze en suggestieve close-ups is de spanning er al in. Claude Reins als de ge niale advocaat voor kwade zaken, speelt op zeer verdienstelijke wijze de hoofdrol. Zoo alles bij elkaar is het dus een pro gramma van aangenome amusements waarde. LAATSTE BERICHTEN DE TARWEFRAUDES IN GELDERLAND. Omtrent de knoeierijen met de tarwe- afleveringen in de Betuwe meldt men ons nog het volgende: Sedert een viertal weken heeft de ma joor der rijksveldwacht A. H. van den Berg te Eist, met behulp van twee controleurs van den Rijks-crisis-controledienst, de hee- ren Vermeulen en de Vries, een uitge breid onderzoek ingesteld naar knoeie rijen bij de tarwe-afleveringen in de Be tuwe en omgeving. Dit onderzoek heeft tot gevolg gehad, dat kon worden overgegaan tot de arres tatie van het gemeenteraadslid G. W. te Eist en een tweetal andere verdachten. Tevens heeft de politie draden in handen gekregen, die aan het licht hebben ge bracht, dat de fraudes nog grootere afme tingen hebben aangenomen. Een onderzoek bij de Gewestelijke Cen trale te Arnhem had tot resultaat, dat werd overgegaan tot de aanhouding van den taxateur en keurmeester A. F. J. al daar. Sinds de oprichting dier Centrale is A. F. J., daarbij werkzaam. Aan zijn graan- pakhuis en kantoren, gelegen aan de Ko renmarkt te Arnhem, werd door de ver bouwers uit den verren omtrek van het gewest en door de regeering overgenomen tarwe afgeleverd, na gewaardeerd en ge classificeerd te zijn. Ten huize en in de kantoren van dezen ambtenaar heeft gisteren het parket uit Arnhem een huiszoeking verricht. De ge- heele administratie is daarbij in beslag ge nomen. Tevens heeft dit onderzoek geleid tot een vijfde arrestatie en wel van A. R., boekhouder van genoemde A. F. J. De na sporingen werden nog verder voortgezet met als resultaat de arrestatie van den technisch leider van de Gewestelijke Tar we Organisatie voor de Provincies Gelder land, Utrecht en Overijsel, den landbouw kundig ingenieur W. A. V., die op het po litiebureau te Arnhem werd ingesloten. Heden zal deze aangehoudene naar het huis van bewaring te Arnhem worden overgebracht. Ook Ir. V. was taxateur en keurmeester van de door de boeren inge leverde tarwe. Hij was de rechterhand van den secretaris der Crisis-organisatie Gel derland, het lid van de Eerste Kamer H. Ruijter, bij wien, als secretaris van den A. B. T. B., voor genoemde provincies alle ge gevens voor den Crisis-akkerbouw binnen kwamen. In verband met een en ander is de tij delijke leiding van de Gewestelijke Tarwe- centrale in Arnhem direct overgedragen aan den Rijkscontroleur. Het veelomvattende onderzoek is hier mede allerminst als geëindigd te beschou wen. Waarschijnlijk zijn nog meer verras sende gebeurtenissen te verwachten. Be halve met de aflevering van goedkoope buitenlandsche tarwe inplaats van eigen verbouwd inlandsch koren schijnt ook ge knoeid te zijn met denaturatie van tarwe en rogge, waarbij ambtenaren van de crisis-instellingen hun medewerking heb ben verleend. ALGEMEENE VERGADERING A.N.W.B. In de heden in het Oranje-hotel te Leeu warden gehouden algemeene vergadering van den A.N.W.B. toeristenbond voor Ne derland is het jaarverslag uitgebracht. Allereerst in strijd met de chronolo gische volgorde der gebeurtenissen wordt het eindigen van de samenwerking tusschen A.N.W.B. en K.N.A.C. gememo reerd. Elf jaar heeft het gemeenschappelijk ap paraat gewerk tot volle tevredenheid van den weggebruiker en in aangename ver houding tot de autoriteiten. Door samen gaan werd efficiency bereikt. Belang van de vereenigingen en ook het algemeen be lang zou gediend zijn door voortzetting der samenwerking. Het Bondsbestuur heeft de breuk dan ook niet gewild en het beëindigen der samenwerking diep be treurd. Vervolgens herinnert het jaarverslag aan het gouden voorzittensjubileum van den heer Edo Bergsma. H.M. de koningin verleende het praedi- caat „koninklijke" aan den Bond, in een schrijven, waarin gezegd werd, dat dit praedicaat werd verleend met waardee ring voor het vele en mooie werk, dat door den bond gedurende meer dan een halve eeuw, op elk verkeersgebied, in het heele land is verricht. Verschillende bijzonderheden Het ledental bedroeg op 1 Juni 1934: 101.108, op 1 Mei 1935: 98.321. Ter opvoe ring van dit ledental, dat om de 100.000 schommelt, werden o.a. de bondsavonden voortgezet. Op 1 Januari 1935 is de concentratie van de directie van den Bond te Den Haag tot een feit geworden. Voor het toerisme bleef de belangstelling zeer groot; het aantal verstrekte reisinlich- tingen bedroeg in 1934: 17.161. In den loop van 1934 is de A.N.W.B. er in geslaagd een pasje par tout te ontwer pen ten dienste van wandelaars om zoo mogelijk te ontkomen aan de groote moei lijkheden, welke steeds verbonden zijn aan liet aanvragen van toegangskaarten voor landgoederen, welke zonder deze vergun ning niet betreden mogen worden. Betreffende het ruitertoerisme deelt het jaarverslag mede, dat op 1 Mei 1935 waren aangesteld: 151 ruiterconsuls, 117 paarden artsen, 63 hoefsmeden en 105 stallingen. De afdeeling ruitertoerisme organiseer de voor het comité „Ruitertocht naar Hon garije" twee tochten, waarvoor groote be langstelling was, een belangstelling die aanleiding was tot het oprichten van de Nederlandsche Ruiter Toeristen Club. Steeds meer watertoeristen blijken in te zien, dat het A.N.W.B. werk ten dienste van het watertoerisme in ons land onge ëvenaard is, zoodat er een dankbaar ge bruik van wordt gemaakt. De voorzitter der commissie J. C. Redele trad af en werd opgevolgd door den heer Ernst Crone. Het totaal aantal inlichtingen door het bureau van watertoerisme verstrekt be droeg rond 2100. Vele waterkaarten za- gen het licht; het aantal waterconsuls werd verder uitgebreid tot 84. De samenwer king met andere lichamen was voor dit jaar uitstekend. De werkzaamheden van het Bureau voor luchttoerisme van de K.N.V. v. L. en den Bond werden in het verslagjaar op den nu toe gevolgden weg voortgezet. Er ver scheen een luchtvaartkaart van Neder land die tot heden nog niet in ons land bestond. Het aantal landen, waarvoor de door den A.N.W.B. afgegeven grensdocumenten geldig zijn, nam in het afgeloopen jaar weer belangrijk toe. Suriname en Curasao traden toe tot het verdrag, waarop het gebruik der internatio nale rij- en wagenbewyzen berust, hetgeen vooral van belang is voor verlofgangers bij een bezoek aan Europa. Het aantal afgegeven grensdocumenten bedroeg 125.283 tegenover 116.386 in 1933. Ook het aantal reisinlichtingen nam sterk toe. Het verkeer. Het verkeer vervult de laatste jaren niet alleen een uiterst belangrijke maatschappe lijke functie, het staat bovendien in het brandpunt der belangstelling van onze economen, onze politici en onze regeering. Van „ordening van het verkeer" verwacht de een een compensatie voor het chronisch millioen en-deficit der spoorwegen, de an der hulp en redding voor de binnenvaart. De schatkistbewaarder beziet het motorver- keer van den fiscalen kant en ontdekt tel kens nieuwe mogelijkheden om dit verkeer te doen bijdragen in de enorme sommen, welke de staatshuishouding heden ten dage vergt. Het verkeer stelt den wetgever voor problemen op het gebied van veiligheid en stedenbouw. Helaas resulteeren al deze met het ver keer verband houdende maatregelen in meerderheid in een belemering van het wegverkeer. Tegenover een enkel hoopvol feit b.v. de bruggenbouw staat de aan neming van het wetsontwerp tot instelling van een Verkeersfonds en tot verhooging der Wegenbelasting, tegelijk tot Motor rijtuig-belasting gepromoveerd, om daar- door tot uitdrukking te brengen, dat die belasting niet meer in haar geheel voor de wegen verbetering zal worden besteed. Het krachtig verzet, mede onder leiding ge organiseerd, tegen deze wettelijke maat regelen, had verschillende kleine verbete ringen tot resultaat; o.a. werd de door de regeering voorgestelde verhooging der rij wielbelasting van 2.50 op 3.voor komen en werd vastgelegd, welke mini mumgedeelte van de belastingopbrengst dient besteed te worden zoowel aan de Rijks- als aan de Provinciale wegen. Doch thans dreigt deze regeling weder geheel op losse schroeven te worden gesteld door de in het bekende „bezuinigingsontwerp" ge vraagde machtiging, om, met terzijdestel ling van alle tezake geldende wetten, het verkeer te mogen ordenen! Dat tegen de verleening van dergelijke vergaande be voegdheden waarbij het wegverkeer zeker het kind van de rekening zou worden, ook in het Parlement ernstig verzet is gerezen, doet ons hopen, dat deze niet aanslag op de rechten der zwaar belastingbetalende weggebruikers zal worden afgewend. Contributie-verlaging. Het slot van het omvangrijk jaarverslag is gewijd aan de toekomst. Een contributie wijziging is voorbereid, welke in deze ver gadering wordt behandeld: „het lidmaat schap wordt teruggebracht op f 4.50; naast dit gewone lidmaatschap wordt ingesteld een lidmaatschap van 3.50, Dit geeft geen recht op de gebruikmaking van de bonds- diensten voor grens documenten, reisinlich tingen etc. Wie „de Kampioen" wil lezen abonneert zich afzonderlijk daarop; de prijs zal vermoedelijk 1.50 per jaar bedragen. De Kampioen wordt een algemeen toeris tisch weekblad, veel verbeterd en ver fraaid. Het bestuur spreekt de hoop en verwach ting uit, dart. het aantal leden door deze maatregelen zal toenemen. Rede van voorzitter Bergsma. Aan het slot vaar de vergadering hield de bondsvoorzitter, de heer Edo J. Bergsma de volgende rede: De taak, die onze toeristenbond vervult is prachtig maar zwaar, aldus ving spreker aan. Naast bijzondere belangen hebben alle toeristen veel belangen gemeen. Behalve het feit, dat maar een zeer ge ring percentage slechts met één soort ver voermiddel deelneemt aan het verkeer, hebben bovendien alle toeristen en allen, die deelnemen aan het verkeer, er belang bij, dat er harmonie zij tusschen hen allen en de belangen van anderen. Het samen gebruiken van eenzelfden weg is voor automobilisten, wielrijders, ruiters en wandelaars een gevaar. Wie ieder zijn eigen weg en pad geeft, bewijst allen tegelijk een dienst. Ook wat betreft datgene, dat het toeris ten maakt tot iets edels en moois, dat ken nis en ervaring een breede ontwikkeling geeft, dat het schoone leert opmerken en zoeken, dat het denkvermogen oefent en de ziel rijker maakt,dat sportiviteit dus ook ridderlijkheid en objectiviteit en waardeering van anderen leertook wat dit alles betreft, hebben de toeristen van alle gading, eenheid van doel. Er zijn tal van gemeenschappelijke be langen, die door behartiging van één cen traal lichaam uit het best gediend kunnen worden en dus het bestaan van zulk een lichaam met uitnemende outillage noodig maken. Die volledige uitrusting met nooit rusten de en zich steeds meer volmakende studie- en voorlichtingsdiensten met de uitvoeren de hoofden en handen, stelt aan het cen trale lichaam, dus aan den A.N.WH., zware eischen. Doordat een aantal toeristische belangen voortaan niet meer gemeenschappelijk met een zuster-organisatie behartigd kunnen worden, zullen zoowel aan onze financieele ais administratieve en bestuurskracht bij zondere eisohen worden gesteld. Het is goed, dat wij dit goed voor oogen stellen en ernstig rekening mee houden. Wat eöhter ook voor anderen moge, niet onzen moed om verder te werken, niet on ze wil om den bond zijn nuttigen arbeid steeds meer aan Land en Volk ten goede te doen komen. Ongebroken is onze wil om den A.N.W.B. te doen blijven de groote werkelijk nati^ nale Bond van Nederland. Laat ons het wel bedenken: de A.N.W.B. is een stuk „Nederland op zijn best"! In onzen bond zijn alle burgers één; van den hoogste tot den laagste. De A.N.W.B. is een stuk samenwerking van ons volk, samenwerking van arm en rijk, van Noord en Zuid, van alle klassen, alle gelooven, alle partijen en alle stam men en gewesten tot een gemeenschappe lijk niet-politiek nationaal doel. Het is een waarachtig nationale Bond nationaal in zijn samenstelling, nationaal in zijn stre ven en nationaal in zijn doel. Ernstiger dan ooit, met meer nadruk dan ooit, doe ik een beroep op allen, die voe len voor den zinspreuk der vaderen „Een dracht maakt macht" om mee te helpen den grooten algemeenen verkeersbond, den werkelijk algemeenen toeristenbond, den A.N.W.B. groot en sterk te doen blijven, door eendracht krachtig en machtig, Ko ninklijk naar den naam niet alleen, doch ook in doen en laten werkend tot een ieders nut, in het belang van hoog en laag, in het belang van ons volk, in het belang van Ons land. RIAN DOOR AUTO AANGEREDEN Gisteravond te omstreeks 10 uur is op het kruispunt naar Nederasselt naby de Graafsche Brug de caféhouder van Has selt uit Oss bij het oversteken van den weg door een bestelauto welke op weg naar Nijmegen was, aangereden. Met een BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrikus Jacobus z. v. P. J. Mink en J. H. Webbers. Henriette Bernarda d. v. H. Burgersdijk en J. L. Eerdmans. Ruurd z. v. D. J. Coorn en A. v. Mourik. Antonia Petronella Christi na d. v. C. L. v. Egmond en A. P. C. Merts. Clemens Joannes z. v. C. F. Wis se en L. Saintfliet. Alida Janne d. v. H. A. H. v. d. Toorn en T. A. de Bruijn. Aloysius Hendrikus z. v. P. J. A. Laanen en J. Tilburg. Rosalie Leonie d. v. A. J. v. d. Wal en L. W. Meelhuijsen. Jaco- ba d. v. P. Korthals en L. Eijk. Gerrit z. v. G. Beerthuizen en P. Tiggelman. Mary d. v. G. Th. Boening en E. G. Ro mer. Sophia d. v. N. Beijderwellen en C. J. de Haan. Margaretha Johanna d. v. P. H. Rietbroek en M. Bouguenon. Grietje d. v. A. den Heijer en E. M. Bin nendijk. Gerrit Johannes z. v. W. S. v. Schooten en C. G. v. d. Berg. Ida d. v. A. de Graaff en A. Kluit. Maria Petro nella Johanna d. v. J. Hoogervorst en A. Q. Hoogenboom. Eleonora Jacoba d. v. A. C. L. A. Castelein en J. E. Tabben. Ma ria Hendrika d. v. J. H. Keunen en A. M. H. v. Noort. Petrus Marinus z. v. C. P. v. Fulpen en G. M. Jansen. Ondertrouwd: C. Visser jm. 28 j. en C. v. Wegren jd. 28 j. D. W. v. Ees jm. 29 j. en S. Blansjaar jd. 24 j. H. v. Berkel jm. 27 j. en I. J. v. d. Wal jd. 25 j. Overleden: I. Smit wedn. 88 j. gapende hoofdwonde en eenige blessures bleef de man liggen. Nadat door dr. Can ters uit Grave de eerste hulp verleend was is de man, wiens verwondingen niet van zoo ernstigen aard bleken te zijn,.als men aanvankelijk dacht, per auto naar zijn woning vervoerd. Door de politie is een onderzoek naar het ongeval ingesteld, waarbij gebleken is. dat den bestuurder van de auto waarschijnlijk geen schuld treft. TELEGRAMMEN VENISELOS NIET VOGELVRIJ VERKLAARD. ATHENE, 6 Juli. (A. N. P.). Minister president Tsaldaris heeft weten te bewer ken dat de senator, die deze week een voorstel deed tot uitloving van een beloo ning voor dengene, die kans zag Venizelos te vermoorden, thans zijn voorstel heeft ingetrokken. EEN GENTLEMAN'S AGREMENT MET DE HABSBURGERS. WEENEN, 6 Juli. (A. N. P.). Naar al hier wordt vernomen, hebben ex-keizerin Zita en aartshertog Otto van Habsburg een soort gentlements-agreement aanvaard, waarbij zij zich verbinden niet te pogen naar Oostenrijk te gaan zoolang de inter nationale situati^ daartoe niet geschikt is. Dit bericht is althanS wat ex-keizerin Zita betreft, in tegenspraak met een be richt, waarin wordt gemeld, dat de ex- keizerin zich met haar kinderen naar Oos tenrijk zou begeven. 'IMEft* OVERSTROOMINGEN IN OHIO EN HITTE TE NEW-YORK NEW-YORK, 6 Juli. Te Columbus in den staat Ohio hebben wolkbreuken groo te schade veroorzaakt. Te Columbus over stroomden geheele wijken, waaronder de markt. Ook buiten de stad staat het land mijlen in den omtrek onder water. De schade door het water aan oogst en ge bouwen toegebracht wordt geraamd op een millioen dollar. Te New-York werd gisteren de hoogste thermometerstand van dezen zomer geno teerd. Bij een temperatuur van 32 graden Celsius werd de atmosfeer al buitenge woon onaangenaam door de hooge voch tigheidsgraad van de lucht. Veel personen werden door de warmte onwel en enkelen overleden. Duizenden overnachtten op de daken, in de parken en aan het strand. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.502.00, kroten f 0.70 2.30, komkommers f 0.904.80, bloem kool I f 1.5015.90, bloemkool II f 1.50 8.10, roode kool f 4.80, meloenen f 7. pieterselie f 1.103.60, prei f 1.krop salade f 0.502.10, selderie f 0.301.30, uien f 1.202.50, wortelen f 1.506. rabarber f 0.300.90, perziken f 110, per 100 kg.: snijboonen f 328, stokboo- nen f 9,( stamboonen f 1627, tuinboonen f 25, doperwten f 312, peulen f 324, postelein f 24, spinazie f 27, tomaten A f 4.40—4.80, B f 4.40—5.20. C f 3.20—3.80, CC f 2.wortelen f 35, aardappelen f 4.306.60, andijvie f 2. 6 Juli. Boter. Aanvoer 1680 kg., prima fabrieksboter f 1.49 en prima boerenboter f. 1.341.40 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 1 tot en met 6 Juli. Lange turf geen aanvoer, prijzen f 7.00 7.50 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN, 5 Juli. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie f 4.506.00, tuinboonen f 2.504.20, heerenboonen f 16 21, snijboonen f 1217, postelein f 2.00 4.10, per 100 bos: selderie 3090 cent, peen f 3.205.80, andijvie f 1.001.80, per 100 stuks: kropsla f 1.001.20, komkommers f 1.303..00, bloemkool f 1.506.20, per 100 pond: aardbeien f 69. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Lux or: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Eierenveiling. Aanvoer 6500 stuks, kippeneieren f 2.002.40, eendeneieren f 1.60 per 100 stuks. BOSKOOP, 5 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 0—12 cent, Marcel Rouyer 814 cent, Hadlty 1220 cent, Claudius Pernet 15 30 cent, Columbia 612 cent, Butterfly 6 15 cent, Mac Keiler 612 cent, Wilh. Kor- des 1016 cent, Mme Jules Bouché 815 cent, Rosalandia 1016 cent, Florex 1220 cent, Briarcliff 815 cent, Steward 1530 cent, Kraus 25 cent, Edith Helen 2540 ct. Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 20— 30 cent, Gloria Mundi 2050 cent, Orange Perfection 1525 cent, Paul Grampel 20 35 cent, Paul Scarlet 1220 cent, Wendland 1060 cent, Ellen Poulsen 1520 cent, In- gar Ohlson 1630 cent, Juliana 1830 cent, Gerbera 25 cent, Clematis Durandi 2030 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.00 1.20, Clematis The President 4070 cent, Gladiolen 17 cent, Delphinum 610 cent, Violieren 1930 cent, Iris 58 cent, Ligus- trum 1020 cent, Campanula 610 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Juli. Groenten veiling. Aardappelen per kist van 25 kg. groote f 1.38—1.85, idem drielingen f 1.10 1.35, idem kriel 6085 cent, sla per 100 1 0.601.90, radys per 100 bos f 0.600.85, peen per 100 bos f 3.505.20, bloemkool per 100 f 2.104.70, Aanvoer 1434 kisten aardappelen. NOORDWIJKERHOUT, 5 Juli. Groen tenveiling „De Eendracht". Aardbeien 24 46 cent per slof, tuinboonen 3462 cent, peulen f 1.451.85, krom bek 4590 cent, doppers 4575 cent Will Hurst 3545 cent witte cap. 55120 cent.e raspers 85125 cent, blauwe schokkers 70115 cent, won ders 3035 cent, alles per 10 kg. NOOTDORP, 5 Juli. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippen eieren f 2.202.75 (aanvoer 6978 stuks), eendeneieren f 1.902.20, hanen 1235 cent, kippen 3550 cent, konijnen f 4.15 1.00, kaas 1316 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 5 Juli. Groen tenveiling. Bloemkool 3 cent per stuk, peen 35 cent per bos, postelein 3 cent per kg., sla f 0.501.70 per 100 krop, aardbeien 12 17 cent per kg., snijboonen f 2.052.65, stek f 0.951.25, peulen f 0.302.80, dop erwten 3035 cent, capucijners 30 cent, tuinboonesn 2124 cent per kg., grof f 1.35, bommen f 1.101.25, stippel 75 cent per 25 kg. TER AAR, 5 Juli. Centrale Veiling. Peulen f 0.302.35, doppers 3052 cent, capc. 3043 cent, witte capc. f 0.601.30, tuinboonen 1433 cent, snijboonen f 1.90 2.70, stek f 0.701.50, stamprincesseboonen f 2.002.50, spinazie 824 cent, andijvie 822 cent, peen 26 cent, breekpeen f 2.10 3.20, postelein 24 cent, rabarber f 2.50, peterselie f 1.00, selderie 80 cent, aardap- peslen 6 cent, Prei f 2.80, sla f 1.002.20, bloemkool f 1.507.00, komkommers f 1.00 3.20, Frambozen 17 cent, aardbeien 68 cent, grof f 1.40, tomaten 14 cent. VINKEVEEN, 5 Juli. Groentenveiling. Peulen 311 cent, doperwten 39 cent, tuinboonen 23 cent, snijboonen 628 ct. Wagenaars 18 ct., stamspercieboonen 24 30 cent per kg. tomaten 15 cent per pond, groene komkommers 13 cent, gele kom kommers 15 cent, bloemkool 212 cent, per stuk; kropsla 520 cent per 10 krop, aardbeien 710 cent per pond, rabarber 14 cent per bos, spinazie 4—8 cent en pos telein 24 cent per kg., peen 26 cent per bos. ZEVENHOVEN, 5 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 3275 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.202.70, eendeneieren f 1.802.00, aard beien 13 cent per pond, bananen 1015 ct. per 5 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.271/8 Berlijn 59.23 Parijs 9.72 Brussel 24.79 Zwitserland 48 07 Kopenhagen32.47l/2 Oslo36.55 Stockholm New York Madrid Milaan Praag Weenen Boedapest Prolongatie 2 3/4% 37.50 1.471/g 20.20 12.16l/o 6.15

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3