ZONDAGSBLAD ZATERDAG 6 JULI 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 6 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst te De Bilt Hoogste barometerst: 769.te Valencia. Laagste barometerst.: 740.9 te Vardö. Verwachting tot den avond van 7 Juli: Matige later afne mende Westelijke tot Noord-Westelij ke wind. Half tot zwaar bewolkt. Enkele re genbuitjes. Iets koe ler. De depressie in het Oostzeegebied begfnt aan den Westkant op te vullen. In Noor wegen stijgt de luchtdruk regelmatig. Het luchtdrukverval nam over ons land af, doch blijft in het Oostzeegebied en in Duitschland nog groot. In Denemarken en in Oost-Europa stormt het nog uit Noord- West tot West. Terwijl gisteren in Centraal Europa zomerhitte heerschte, wordt deze thans door de koelere luchtmassa's uit het Noorden teruggedrongen wat op vele plaatsen, vooral in Oost-Duitschland ge paard ging met zware regens. De luchtdruk- dalingen over Spanje tasten den hoogen druk boven de Golf van Biscaye aan de Zuidzijde aan. Door de luchtdrukstrijging in het Noorden is het zwaartepunt van het gebied van hoogen luchtdruk in het Wes ten bezig zich naar het Noorden te verleg gen. In de eerstvolgende etmalen zal het weer nog buiig blijven, met minder wind, betrokken lucht, niet warm en met koele nachten. LUCHTTEMPERATUUR. 17 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 .gr. C. LICHT OP YOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.53 uur tot Zondagmorgen 4.16 uur; van Zondagnamid dag 9.53 uur tot Maandagmorgen 4.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 7 Juli voorm. 7.28 uur en nam. 7.49 uur; op Maandag 8 Juli voorm. 8.07 en nam. 8.31 uur. Weekabonné's, die geabonneerd zijn op het Zondagsblad, worden er aan herinnerd, dat dit vanaf heden ad 50 cent betaald moet worden. DE ADMINISTRATIE. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heer S. Bartstra, Vreeland; Voorbereidend kerkelijk examen: de hee- ren G. W. B. A. Th oden van Velzen, te Oegstgeest, F. C. Kleinman, Leiden L. Lagerwey, Scheveningen; J. C. Hooy- kaas, Wassenaar en mej. A. Sigal, Haarlem; Economisch doctoraal examen Indologie de heeo W. Hazevoet, Haarlem; Candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heer L. W. H. Nevens, Den Haag en mej. P. G. Prins, Rotterdam; Candidaatsexamen Indisch Recht de heer Tjoe Bian Hing, Oegstgeest Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „The physical state of Chlorophyll in the living plastid", de heer B. Hubert, geboren te 's Gravenhage; idem op proefschrift getiteld: „Over.bio- typen van Anopheles Maculipennis Meigen, in het bijzonder in westelijk Nederland een taxonomisch onderzoek", de heer J. H. Die- mer„ geboren te Dronrijp; POLITIE-STOPTEEKENS i t r Voor verkeer, Voorverkeer, dat Voor verkeer, dat den agent den agent van voren en achteren dat den agent fan achteren nadert. van voren nadert. nadert. STADS NIEUWS GEMEENTERAAD. Aan de Raadsagenda van as. Maandag is nog toegevoegd: Voorstel tot wijziging van de begrooting, dienst 1934 met betrekking tot eenige pos ten van den Kapitaaldienst. Voorstel om de levering van betonpalen voor de fundeering van het nieuwe Stad huis ondershands op te dragen aan de N.V. Schokindustrie, te Zwijndrecht. Voorstel inzake het aanstellen van een drietal hoofdagenten van politie. POLITIE-BRANDWEER. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. ter zake van de reorganisatie van de brandweer zal bij de polite-brandweer een kern van enkele manschappen werkzaam zijn, onder leiding van den daartoe aange wezen inspecteur van politie. Deze kern zal om. het politiepersoneel, voor zoover dit bij de brandweer zal wor den betrokken, voor zijn nieuwe functie moeten bekwamen. De Commissaris van Politie, voorgelicht door den inmiddels in dienst getreden in specteur, die meer in het bijzonder met de brandweer is belast, acht thans het tijd stip gekomen om tot samenstelling van de kern over te gaan, opdat het daarvoor in aanmerking komende politiepersoneel voor zijn nieuwe taak kan worden voorbereid. De Commissie, die B. en W. met betrek king tot de reorganisatie van advies dien de, heeft als hare meening te kennen ge geven, dat de kern door vier hoofdagenten dient te worden gevormd. De Commissaris van Politie is echter van oordeel, dat met aanstelling van een drie tal manschappen voorloopig kan worden volstaan. Onder opmerking dat de Burgemeester zich met het gevoelen van den Commis saris van Politie geheel vereenigt, geven B. en W. den Raad in overweging mach tiging te verleenen tot aanstelling van een drietal hoofdagenten van politie. PROF. DR. D. PLOOT OVERLEDEN. Te Utrecht is gisteren plotseling overle den prof. dr. Daniël Plooy, hoogleeraar in de theologie aan de Universiteit te Utrecht. Daniël Plooy is op 14 April 1877 te Schie dam geboren en dus 58 jaren oud gewor den. In zijn geboorteplaats bezocht hij de lagere school en het gymnasium, waarna hij te Leiden in de theologie ging studee- ren. In 1902 promoveerde hij op een proef schrift, getiteld „De bronnen voor onze kennis de Essenen" (een gedeelte van een in 1900 te Leiden met goud bekroonde prijsvraag). Na zijn promotie werd dr. Plooy predi kant bij de Ned. Herv. Gemeente te Heeze (N.-Br.), in 1909 als zoodanig bij de Evan gelisatie te Tiel. In 1913 werd hij benoemd tot Ned. Herv. predikant te Leiden. Van 1926 tot 1931 was hy hoogleeraar aan de gem. universiteit te Amsterdam en sedert 1931 hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht in de oud-chris telijke letterkunde en de exegese van het Nieuwe Testament. Sedert 1932 was hij tevens buitengewoon hoogleeraar in deze vakken aan de Universiteit van Amster dam. Prof. dr. Plooy was lid van de Kon. Academie van Wetenschappen; Dr. Secred Theology Rutgers University (New Bruns wick N.J.); seer. Bezon Club for Study of the Western Text of the New Testa ment. Van zijn hand verschenen verschillende publicaties, o.m. de Chronologie van het leven van Paulus 1918 en de Leyden do cuments relating to the Pilgrim Fathers. R.K. VEREENIGING TER BESCHERMING VAN MEISJES. Dezer dagen hield de R.K. Vereeniging tot bescherming van Meisjes in „Huize Ma ria", Pieterskerkkoorsteeg te Leiden, een vergadering met correspondenten uit de omgeving. Aanwezig waren het dagelijksch bestuur de dames correspondenten der gemeenten Aarlanderveen, Alphen a. d. Rijn, Groenen dijk, Hoogmade, Nieuwveen, Noorden, Noord wijk, Noordwij kerhout, Roelof arends veen, Sassenheim en Stomp wijk, alsmede de dames voor het stadsonderzoek der Holl. en Duïtsche meisjes, mej. Straathof en mej. Plouvier, terwijl bericht van verhindering binnenkwam van de correspondenten uit Bodegraven, Voorschoten, Voorhout en Zoetermeer. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, wordt door den voorzitter een har telijk welkomstwoord tot de aanwezige correspondenten gesproken, waarbij Zijn- Eerw. zijn tevredenheid uitte over de zoo talrijke opkomst der dames. Z.Eerw. begint met een kort overzicht te geven over de werkwijze der vereeniging en de taak van de correspondente ten opzichte van dit werk, wil zij haar werk goed en nuttig ver richten. Het hoofddoel der Vereeniging is n.l. het meisje te beschermen en te helpen. Waar het meisje in geen enkelen tijd zoo zelfstan dig is geweest en zoo weinig van bescher ming wilde weten als juist nu, is het werk onzer vereeniging dubbel noodig en abso luut onmisbaar. Spr. wijst er op, dat, wan neer er meisjes van buiten een betrekking in de stad aannemen, eerst door de corres pondenten voldoende inlichtingen omtrent de betreffende betrekking moeten zijn in gewonnen, alvorens deze wordt aanvaard. Spr. haalt nu eenige voorbeelden aan van meisjes, die zonder informaties een betrek king hadden aangenomen en die, wanneer dot niet toevallig door ons was achterhaald, zeker op het verkeerde pad waren terecht gekomen, daarom spoort Z.Eerw. nogmaals de correspondenten aan, om vooral toch op dit punt een waakzaam oog in het zeil te houden om te voorkomen, dat de meisjes zich in betrekkingen begeven gevaarlijk voor haar godsdienstig leven en haar zede lijkheid. Vervolgens wordt op ons tehuis verwezen, wat geen pension is; maar tegen een zeer matige prijs logies biedt aan al leenstaande meisjes, waar altijd voldoende toezicht is op hun komen en gaan en waar door den voorz. zelf wordt nagegaan of de meisjes, die er zijn, hunne plichten vervul len. Ook is het een tehuis van bijeenkom sten, die onder leiding van eenige dames voor de Holl. en Duitsche meisjes afzon derlijk worden gehouden en waar zij een passende ontspanning kunnen vinden. Ver der wijst de spr. op het stationswerk, het welk hoofdzakelijk van nut is in de groo- te steden en op de grensplaatsen. Ook hierbij worden eenige voorbeelden aange haald van meisjes, die, dank zij dit nutti ge werk uit verkeerde handen gered zijn. Een tweede afdeeling van de bescherming is de Margaretha v. Cortonastichting. Het doel van deze stichting is om de helpende hand te bieden aan haar die niet opgewas sen bleek tegen de verleiding, wat niet al leen een christelijk werk, maar ook een zeer dankbare taak is. Meer en meer wordt ingezien, dat ook de niet-gehuwde moeder recht heeft op hulp en is er sinds dr. C. Meuleman zg. zijn beide redevoeringen voor den R.K. Radio- omroep hield een merkbare verandering ten opzichte hiervan gekomen. Daar de on dervinding geleerd heeft, dat vele katho lieke ongehuwde moeders uit de dorpen hom toevlucht nemen tot een neutraal zie kenhuis en het van het grootste belang is, dat zulke moeders door invloed van gods dienst weer tot beter inzicht komen, spoort spr. correspondenten aan, om, wanneer zul ke gevallen zich voordoen, him steun te willen veleenen en zich met de Mar. v. Cortonast. in verbinding te stellen. De prij zen zijn zeer gering. Ook is er gelegenheid om bij ziekte of af wezigheid van de moeder, kinderen bene den 6 jaar onder dak te brengen, die bij de Eerw. Zusters een liefdevolle verzor ging zullen vinden. Eenige corresponden ten zeggen, dat het zoo jammer is, dat een dergelijke gelegenheid niet bestaat voor ge huwde moeders. Deze kunnen zeer zeker ook in deze stichting worden opgenomen, maar daar het om financieele reden niet mogelijk is om de afdeeling der gehuwde en ongehuwde moeder gescheiden te ma ken moge nog eenmaal de tijd komen, dat ook in deze behoefte kan worden voor zien. Verder wijst spr. op het groote nut van het verkoopen dier jaarkalenders, wat door vele correspondenten .wel eens over het hoofd wordt gezien. Dit toch is een goede mander om aan het werk meer bekendheid te geven, het is zelfs voorgekomen, dat naar aanleiding van deze kalender een meisje zich heeft bekeerd, hetgeen door den voorz. uit het orgaan van Juni '35 wordt voorge lezen. Ook wordt gevraagd of in de ver schillende plaatsen de wit-gele kaarten die in de kerkportalen behooren te hangen nog aanwezig zijn en waar noodig zullen deze worden toegezonden of vernieuwd. In het kort wordt nu herhaald wat de taak van een goede correspondente is, Waarna aan de correspondenten gelegen heid wordt gegeven om vragen te stellen en verschillende gevallen te bespreken, waar druk gebruik van wordt gemaakt. Ten slotte sluit de voorz. deze geanimeerde vergadering met een woord van dank aan de dames correspondenten voor hunne tal rijke opkomst en wijst ZJEerw. op het feest van den dag O. L. Vr. Visitatie. Wij geden ken vandaag het bezoek van Maria bij hare nicht Elisabeth. Geen gebeurtenis uit het leven van Gods H. Moeder is zóó leerrijk voor ons werk der R.K. Meisjesbescherming als juist deze. Zij, Maria, de H. Moeder van God, gaat in alle nederigheid dienen en helpen. Moge dit heerlijk voorbeeld alle leden der R.K. Meisjesbescherming tot aan sporing zijn om in ootmoed des harten en in offervaardige dienende liefde haar steun behoevende of gevallen zusters in Christus te beschermen en te redden. Wij voegen hieraan toe de correspondent schappen welke behooren tot de afd. Lei den, met vermelding der namen van daimes- oorrespondenten, opdat ouders en meisjes zich tot hen om raad en bijstand kunnen wenden wanneer zij in moeilijkheden moch ten verkeeren. Aarlanderveen: mej. J. Kleyn-Brozius. Alphen a. d. Rijn: mevr. v. d. Putte v. d. Poel, Paradijslaan. Bodegraven: mevr. v. d. Heyden-v. d. Heuvel, Brugstr. 9. Groenendijk-Hazerswoude: mej. J. de Jong-Noordman. Hoogmade: mej. M. Otte. Katwijk a. d. Rijn: mej. v. d. Valk, Voor straat 20. Langer aar: mej. Th. v. Z wieten-Spieren burg. Nieuwveen: Wed. Rikelhof. Noorden: mej. A. v. Bemmelen. Noordwijk: mej. A. de Groot, Piquéstr. Noordwijkerhout: mevr. A. Pijnenburg-v. Oerle. Rijpwetering: mej. P. Oudshoom-v. d. Meer. Sassenheim: mevr. S. Wilking, te Lee- de 16. Stompwyk: mej. C. v. Leeuwen. Oegstgeest: mej. Schmier, v. Assendelft- straat 15. Voorhout: mevr. dr. Bots-v. Sdhaick. Voorschoten: mej. M. v. Geest, Leidsche- weg 115. Warmond: mej. P. Heemskerk „Weltevre den". Zoetermeer: mevr. A. Verhoeff-Haze- broek, Dorpstr. 36. Zoeterwoude: mevr. G. Schouten-Kram. PROCESSIE NAAR NOORDWIJK. De jaarlijksche processie naar Noordwijk zal dit jaar worden gehouden op Donder dag 8 Augustus as. MOEDERFONDS R.K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN. Wij herinneren hierdoor aan den verkoop van plaatjes, die morgen wordt gehouden aan de kerk van den H.E. Deken aan den Heerensingel ten bate van bovenstaand doel. Gezien het mooie doel van dit fonds en de krappe geldmiddelen der kas worden alle kerkgangers verzocht de dames niet teleur te stellen en dus zoodoende ook niet het bestuur der Vereeniging. Moge deze nieuwe wijze van geldinza- melcn een succes worden! GENOOTSCHAP M.S.G. Algemeen© vergadering. Onder voorzitterschap van prof. dr. W. H. Keesom werd gisteravond in de Stads gehoorzaal de jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Nadat spr. verscheidene genoodigden had welkom geheeten, zeide hij, dat het genoot schap staat aan de afsluiting van het 150ste jaar van genootschap en van de school. Over enkele weken zal bij de feestelijke herdenking van het 150-jarig bestaan, meer gelegenheid bestaan voor een terugblik. Het Genootschap telt thans: 7 leden van verdienste, 3 buitengewone leden, en 335 gewone leden. Spr. teekende hierbij aan, dat de aan tallen gewone leden over de hieraan voor afgaande 5 jaren bedroegen, respectievelijk 374, 377, 366, 367, 346. Een kleine teruggang valt dus te constateeren. Spr. hield zich overtuigd, dat een geringe aanmoediging voldoende zal zijn dien teruggang stop te zetten en weer in een vooruitgang te doen verkeeren. Het jaar 1930 toonde ook op eens een sprong van 347 op 374. Spr. huldigde hierna de afgetreden be stuursleden en bracht vooral hulde aan de nagedachtenis van mi. H. A. Sypkens voor de voorbeeldige wijze, waarop hy zijn taak als secretaris opvatte. Vervolgens begroette prof. Keesom de nieuwe en nieuw-benoemde leden van het bestuur, de leeraren en oud-leeraren, en deelde mede, dat op 1 Januari de school werd bezocht door 368 leerlingen, tegen 412 op 1 Januari 1934. Deze teruggang in het aantal leerlingen moet voornamelijk worden toegeschreven aan de nog steeds voortdurende zeer bijzondere ongunstige ©economische omstandigheden. In vroegere jaren ging een groot aantal leerlingen na het verlaten der lagere school overdag in de praktijk om 's avonds de school te be zoeken. Tegenwoordig worden zeer velen van hen naar ambachtsschool, U.L.O. of H.B.S. gezonden teneinde overdag onder dak te zijn. Gedurende het kalenderjaar 1934 bezoch ten 176 buitenleerlingen (dit zijn leerlin gen, die óf zelf óf wier ouders buiten Lei den wonen), de school, tegenover 161 in het vorige jaar. Aan het eindexamen 5e kl. werd deelge nomen door 83 leerlingen, waarvan 20 moesten worden afgewezen, zoodat aan 63 candidaten het diploma kan worden uitge reikt. Aan het eindexamen beschrijvende meet kunde en perspectief namen 9 leerlingen van den bouwkundigen vervolgcursus deel, die allen op één na slaagden en 3 oud-leer lingen van M.S.G., waarvan er 2 slaagden. Van 9 oandidaiten, die' deelnamen aan het eindexamen bouwkunde, slaagden er 8. Aan het eindexamen van den electro- technischen cursus namen 20 leerlingen deel, die allen het betreffende diploma elec- trotechniek M.S.G. konden verwerven. Bij het overgangsexamen van dezen ver volgcursus slaagden van het 1ste naar het 2de jaar 26 van de 29 leerlingen en van het 2de naar het 3de jaar slaagden alle 27 leer lingen. Spr. herinnerde voorts aan den brand op den avond van 8 Januari en wekte de leer lingen op zich aan te sluiten bij de vereeni ging van oud-leden, die zich opmaken het 150-jarig bestaan der school waardig en met liefde te herdenken. In het bestuur zijn herkozen: prof. dr. W. H. Keesom en de heer J. Heringa; tot be stuursleden zijn gekozen ir. P. Hoogeboom in de vacature P. M. J. van Oerle, ir. J. J. G. van Hoek in de vacature ir. W. J. Mod derman, prof. dr. W. v. d. Woude in de vacature rar. H. A. Sypkens. Hierna werd aan de leerlingen het diplo ma uitgereikt. Voor de prijsvraag in de afdeeling bouw kunde (ontwerp van een tramhalte) werd tweemaal een tweede prijs toegekend, na melijk aan de heeren J. L. Burgersdijk en J. P. C. v. d. Drift. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5783. Visser's Luxe Auto verhuur. Leiden, Haagweg 52. Uittr. E.: J. VisserMieremet, d.d. 1 Juli 1935. N.E.: D. S. Th. Visser, Leiden. De Ned. Bond van Huis- en Grondeige naren en Bouwondernemers zal as. Woens dag zijn jaarlijksch congres houden in den Burcht alhier. Het programma vermeldt o.m. een lezing van dr. G. Lubbers over het onderwerp: Saneeringsmogelijkheden van den gebouwden eigendom". Na een gemeenschappelijk noenmaal in den Burcht zal een wandeling door de stad worden gemaakt. Om 1.30 uur vertrekt het stoomschip „Tosca" met de deelnemers voor een rondvaart over de Kager- en Bra- semermeren, waarna in de Kaagsociëteit een gemeenschappelijk diner zal worden gehouden. AGENDA LEIDEN. Zaterdag, R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", inlevering vacantie- bonnen, Bondsgebouw 56 uur. Donderdag, R.K. Vereeniging van Gezins hoofden. Jaarvergadering, in den Burcht, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Kors, Lahr, Renaud en Simons. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genbolz. TeL 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli as. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS'. Jongem iddenstanders Zondag a.s. is weer een bijzondere dag voor de Leidsche K.J.M.V. Onze Haarlemsohe zustervereeniging zendt haar voetbalafdeeling naar onze Sleu telstad. Op hert: Sportpark „Haagweg" zal des avonds te half acht een ontmoeting met het P.K.-eLftal plaats hebben. De strijd zal ongetwijfeld fel, maar eer lijk gestreden worden. Alle leden zyn als supporters natuurlijk present. Na afloop gezellig samenzijn in „Zomer- zorg". K.J.M.V.-ers, wij rekenen op uw al ler komst. Spanning zal in den wedstrijd zelve niet ontbreken. Hoe meer enthousias te supporters, hoe meer geestdriftige toe juichingen, des te beter zal de strijd ge voerd worden en des te gezelliger wordt het samenzijn na afloop. K.J.M.V.-ers, gij komt dus allen! Het Bes tuur. Brievenbus Witte Rozenstraat- De Directeur van het P.T.T. te Leiden vestigt er de aandacht op, dat de brieven bus in de Witte Rozenstraat naar de over zijde van die straat is verplaatst. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de R.K. Begrafenis- associatie „Ad Sanctos", gevestigd te Lei den. Voor het eindexamen Gymnasium, diplo ma B, is alsnog geslaagd de heer A. W. Bots, Voorhout. Voor het examen M.U.L.O. diploma B, is geslaagd K. van Santen, alhier. Voor het examen gemeente-administra tie, afgenomen door de Ned. Vereeniging Gemeente-belangen, is geslaagd de heer C. W. T. M. Meuwese. (Verbeterd bericht). Gisteravond te 9 uur is mej. E. M. uit Leiderdorp in de Sumastraat met haar rij wiel geslipt, waardoor zij een linkerbeen breuk opliep. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Lido. Lido komt deze week met een buiten gewoon geslaagd programma voor den dag! De eerste film is de cineastische vertol king van een van Dickens' boeken. Men proeft Dickens' uit het grillige, maar toch huiselijk-gemoedelijke verloop van het verhaal. En Dickens heeft door het ver telsel menige wijze levensles geweefd, die men goed zal doen flink in de zak te ste ken. De tweede filf „Hollywood Party" is een zeer amusante film. Een verhaal zonder kop of staart, vermakelijk en geestig, vol dwaze invallen en leuke situaties. Als de film ten einde is zonder dat men op een spoedig einde verdacht is vraagt men zich af, wat al die heerlijke nonsens nu eigenlijk te beteekenen had. En het ant woord op deze vraag is: niets. Het is non sens en het blijft nonsens en deze film trotseert alle pogingen om een deftig ver haal ervan te maken. Een extra-complimentje voor het prach tige gekeurde teekenfilmpje en voor de interessante opname van de Lustrumfees ten. Het programma is geschikt voor volwas senen. Luxor. Het programma van deze week brengt in het wereldnieuws natuurlijk een uitge breide opname van de Lustrumfeesten: de roeiwedstrijden van Njord, den intocht der reünisten, den maskerade-optocht, enz. Een zeer goed geslaagde film, al heeft het zon licht hier en daar wat te donkere effecten gegeven. Voor de rest van het programma.re prises, maar reprises, welke er wezen mo gen. In de eerste plaats „die Csardas-fürstin", vervaardigd naar de beroemde operette met muziek van Erich Kalman. In de hoofdrol len Martha Eggerth, Hans Söhnker, Paul Hörbigèr, Paul Kemp, Ida Wüst, Hans Jun- kermann.... wat wil men nog meer! Na de pauze Brigitte Helm en Hans Al- bers in „Goud!", de fantastische film, die tot een wonder der cinematografie ge werd. Alles bijeen een programma, dat men gerust nog een tweede maal kan zien

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2