KERKNIEUWS iiED. OOST-INDIE GEMENGDE BERICHTEN DE DIEF, DIE EEN DIEF VING UIT DE RADIOWERELD )ONDERDAG 4 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. S GERAFFINEERD OPLICHTER ONTMASKERD Zocht gratis logies in klooster Door de gemeente-politie te Boxtel is thans een eind gemaakt aan de geraffi neerde oplichterspraktijken van een zeke ren A. uit Boxtel, die er zijn beroep van maakte in diverse kloosters gratis logies te krijgen, meldt het „Hgz.". Hij verschafte zich eenige introductiebrieven, welke hij zelf geschreven en onderteekend had met namen van vooraanstaande geestelijken. In deze brieven werd dan verzocht den jongeman in het klooster op te nemen, daar hij werkelijk roeping voor het kloos terleven gevoelde. De brief ging altijd ver gezeld van een groot aantal getuigschrif ten, waarin over het gedrag van den jon gen, niets dan lof werd gezegd. Deze ge tuigschriften waren onderteekend met na men van vooraanstaande personen. Ook deze getuigschriften waren door den jonge man zelf geschreven en de handteekenin- gen eveneens, zoodat de jongeman behalve aan oplichting zich ook nog heeft schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte. Toen het gedrag van A. in een klooster te Box tel nog al wat te wenschen over liet, ging de Overste eens informeeren bij een gees telijke die den introductiebrief zou hebben geschreven. Deze was natuurlijk ten zeer ste verbaasd daar hij den jongeman niet kende en dus ook geen introductie-brief had geschreven. De Overste kreeg toen arg waan en de gangen van den jongeman wer den nauwkeurig nagegaan. Hij werd toen betrapt op het schrijven van een introduc tiebrief voor een ander klooster, welken brief hij eveneens valschelijk met den naam van een pater onderteekende. De Overste van het klooster vond de op lichterspraktijken van den jongeman zoo erg, dat de politie in de zaak werd ge moeid. Deze vond in een en ander aanlei ding, den jongeman te arresteeren. Na een langdurig verhoor bekende A. zich aan op lichting en valschheid in geschrifte te heb ben schuldig gemaakt. Voor het klooster leven voelde hij niets, alleen wilde hij gratis in de kloosters logeeren. Hij is aan de Justitie te 's Hertogenbosch uitgeleverd en in het Huis van Bewaring ingesloten. DE FRAUDE TE WORMERVEER Rechter der safehouders op uitkeering betwist De verzekeringsfirma te Wormerveer, bij wie het kassierskantoor, waar fraude ge pleegd was, verzekerd was, betwist, vol gens het „Handelsblad" de rechten der safe-houders op uitkeering, terwijl zij zich eveneens niet verplicht acht de schade aan de kassiersfirma te vergoeden, daar deze haar eigen safe heeft geplunderd. De grootste gedupeerde, de Mij. Electri- sche Stroomverkoop Zaanland, was voor het, uit haar safe ontvreemde effectenbezit a 300.000 niet alléén bij de firma Schaap verzekerd. Het onderzoek naar de positie der bank zal ten minste nog tien weken in beslag nemen. Pas dan zal de schade der reke ning-courant- en depositiehouders bekend zijn en dan zal de familie van den voort- vluchtigen bankier eveneens het accoord bepalen. Verwacht wordt echter, dat het percen tage, dat uitgekeerd moet worden, belang rijk lager zal zijn dan oorspronkelijk werd gedacht, aangezien er onder de debiteuren dubieuze posten voorkomen. MARGARINESMOKKELAARS. GESNAPT Gistermorgen vroeg zijn door de kommie- zen der directe belastingen, die per auto op controle waren, op den Rijksweg te Geulle aangehouden de bekende smokke laars P. J. H., oud 18 jaar en A. M., oud 24 jaar, beiden woonachtig te Beek, bene vens V., woonachtig te Geleen, die in een I Buick-wagen 360 K.G. Belgische margarine het land trachtten binnen te smokkelen. Op het teeken der kommiezen stopte de j auto onmiddellijk, waarop de wagen met j inhoud zonder verzet in beslag kon worden i genomen. De auto was bovendien voorzien j van een valsch nummerbewijs en van een verkeerde wegenbelastingkaart OVERVAL OP BEJAARDEN MAN Dinsdagmiddag heeft zekere S. uit Heer- lerbaan te Kaalheide onverwachts den be jaarden L. met een mes aangevallen. L. zeeg, met vier steken in den rug en twee in den arm, ineen, en moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. Zijn toestand is redelijk. De politie heeft den dader gear resteerd. AVONTUUR VAN DRIE JONGENS. Dinsdagmiddag waren drie jongens, af komstig uit Amsterdam, die een zeiltochtje maakten en met een marinesloep van Enk- huizen naar Stavoren wilden oversteken, daartoe door den sterken winid niet in staat, waarop zij besloten koers te zetten naar Lemmer. Ook dit mocht hun niet ge lukken en bij den Mixderhoek geraakten zij op een zandbank. Hun pogingen om de sloep vlot te brengen mislukten en zij be sloten daarom na hun inventaris geborgen te hebben, den nacht op de kust door te brengen. Ook gistermorgen hadden hun pogingen om de boot vlot te brengen geen succes, totdat de Lemster visscherman A. Vlier met zijn motorbotter assistentie kwam verleenen en zij verder veilig de haven van Lemmer konden bereiken, waarmede hun avontuur, dat goed afgeloopen was, ten einde was. Paters van den H. Geest. Donderdag 25 Juli a.s. zullen, uit de handen van Z. H. E. Mgr. Diepen, in de Parochiekerk der PP. Augustijnen te Nijme gen (Graafsche weg) de volgende 13 Theo loganten der P.P. van den H. Geest de H. Priesterwijding ontvangen: F. F. L. Mertens uit Oosterhout, A. Ver stegen uit Maasbree, J. Moors uit Deurne, J. de Boer uit Haarlemmermeer, J. Glaude- mans uit Breda, J. Kehl uit Heiloo, Jos. Poell uit Weert, G. Schrama uit Haarlem mermeer, W. v. d. Hout uit Tilburg, Jos. Vermeulen uit Amsterdam, J. van Horrik uit Someren, A. Jong uit Lutjebroek en Ph. van Esch uit Dommelen. De jong-gewijde priesters zullen daags daarna hun eerste H. Mis opdragen te Ge- mert, waar ze in het Groot-Scholastikaat der P.P. v. d. H. Geest him philosophische en theologische opleiding genoten. DE K. XVin 11 JULI TE SOERABAJA Voorbereiding van de ontvangst Aneta seint uit Batavia: De K XVHI is uit Fremantle vertrokken; zij zal op 10 Juli in Banjoewangi aanloopen voor het afha len van de mail, zoodat de opvarenden deze vóór aankomst te Soerabaja kunnen lezen. De K XVIII wordt op den 11 den Juli te 7 uur in den morgen te Soerabaja ver wacht. De Minister van Defensie zal waarschijn lijk op 11 Juli te 19.40 uur een kruisgesprek houden met den commandant van de K XVIII, welk gesprek in heel Indië en Ne derland te hooren zal zijn, daar de N.I.R. O.M. en de Phohi het zullen broadcasten. Eventueel zal ook de aankomst van de K XVin des avonds naar Holland worden geher-broadcast. SCHIPPERS ZOONTJE VERDRONKEN. In een onbewaakt oogenblik is het vijf jarig zoontje van schipper Montaan, die met zijn vaartuig „Flores" te Terneuzen in lossing ligt, over boord gevallen en ver dronken. Hoewel men er spoedig in slaagde den kleine uit het water op te halen, mochten de pogingen, die in het werk gesteld wer den om de levensgeesten op te wekken, niet baten. DOOR VALLENDEN BALK GETROFFEN. Gistermiddag heeft aan het bouwwerk van het klooster „Ave Maria" aan den Nieuwen Goirleschen Weg te Tilburg een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het ophij- schen van een zwaren balk brak door on opgehelderde oorzaak het touw en de 40- jarige Broens, de aannemer van het bouw werk, werd door den balk getroffen. Met een hersenschudding, en schedelbreuk en zware inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Voor «zijn leven wordt gevreesd. BEEN AFGEKNEPEN Aan pijler 5 van de nieuwe in aanbouw zijnde Moerdijkbrug is gistermiddag de 42- jarige dekknecht B. van Asperen uit Slie- drecht op de sleepboot „Meteor" met zijn linkerbeen verward geraakt in een staal draad, toen hij daarmee bezig was de boot vast te leggen. Tengevolge hiervan werd dit lichaams deel afgeknepen. In zorgwekkenden toestand is de man naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. KELDERBRAND IN EEN AMBACHTS SCHOOL. Partij houtkrullen verbrand. Gistermiddag om kwart over vijf werd de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand, welke was ontstaan in de kelderverdieping van de Vierde Ambachts school van de Maatschappij voor den Wer kenden Stand aan de Postjeskade. In ver band met den aard van het gebouw ruk ten twee motorspuiten uit, één van de ka zerne aan den Prinsengracht en één van den postnAmstelveensche weg. Bovendien verscheen de Gereedschapswagen- van de Hoofdwacht. Met één straal had de brandweer het vuur spoedig onder de knie. Zij is echter nog ge- ruimen tijd bezig geweest met de nablus- sching, welke veel werk vorderde, aange zien de smeulende krullenmassa nauwkeu rig moest worden omver gehaald. De oorzaak van d'en brand staat nog niet vast, doch men vermoedt, dat deze ontstaan is door het wegwerpen van een sigaret. De brand, werd ontdekt op het moment, dat de school uitging, toen een zware rook uit de kruHenbergplaats opsteeg. De schade aan het schoolgebouw bleef beperkt tot het ver branden van een deur en een raamkozijn. Voorts zijn eenige ruiten door de hitte ge sprongen. BRAND IN EEN KAPOKFABRIEK TE NIJMEGEN. Met «gen middelen gebluscht. Gistermiddag te ongeveer drie uur werd de brandweer te Nijmegen gealarmeerd voor een oogenschijnlijk zwaren brand, welke op dat tijdstip was uitgebroken in de kapokfabriek van de N.V. De Vreeze's In dustrie- en Handelsonderneming aan de Burghardt van den Berghstraat te Nijme gen. De brandweer rukte met groot materiaal uit. Er ontwikkelde zich een groote rook- massa. Het bleek, dat een vonk van een- der wolmachines gevallen was in de onder bewerking zijnde wol. Het personeel greep onmiddellijk in en bestreed het vuur met brandibluschapparaten en emmers water. Men slaagde er zoodoende in het vuur tot de machine te beperken, welke zwaar werd beschadigd. Toen de brandweer arriveerde, (behoefde zij niet meer in te grijpen. FEUILLETON. WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 52) XV. Nogmaals Baron Claeys. Toen Anthony Trent de oogen weer opende, deed ieder spier hem pijn. Een forsche man stond naast zijn bed. „Hoe voelt u zich?" vroeg de onbekende. Zijn stem klonk vriendelijk en Trent hoor de dadelijk, dat hij met een Amerikaan te doen had. „Alles doet me pijn, maar ik geloof niet, dat ik verder iets mankeer. Hoe kom ik hier? O ja, ik herinner het me al, ik ben door een taxi aangereden." „Wat is daar voor grappigs aan?" vroeg de dokter, toen Trent grijnsde. „Ik bedenk tot mijn vreugde, dat ik ver zekerd ben tegen alle gevaren van de Lon- densche straten, goed verzekerd." „Ik heb u al in Amerika ontmoet", zei zijn landgenoot. „Ik herkende u .dadelijk." „Ja?" vroeg Trent, maar hij glimlachte niet meer. In dergelijke herkenningen school voor hem gevaar. „Ik speelde zelf voetbal in Amherst, hoe wel niet in uw klasse. Ik was op het gym, toen uw klasgenooten in Harvard gingen studeeren." De oud-voetballer werd weer de be zorgde dokter. Er deden zich geen compli caties voor. Trent had alleen rust en ver zorging noodig. Dien middag mocht Wad ham hem bezoeken. Trents eenïg verzoek verbaasde zijn vriend. „Ik zou graag willen, dat je terugging naar Garland's woning en me die bundel couranten haalde, die kranten waaruit je me voorlas over di- Sinn Feiners. Neem een revolver mee, maar geen politie. Je zult er niemand vinden. Als je morgen te rugkomt zal ik je er alles van vertellen." „Meende je werkelijk, dat je Garland zag?" „Ja, ik zag Garland." Wadham's oogen fonkelden van opwin ding. „En we lieten hem ontsnappen! Had ik mijn oogen dan in den zak? Ik volgde je blik, maar ontdekte niets." „Zag je die reclame-mannen?" „Op die personen heb ik niet gelet. Be doel je, dat hij een van hen was?" „Dat zal ik je morgen uitleggen. Tus- schen twee haakjes, weet jij ook een ge schikt rustoord, waar ik verder kan op knappen? Ik ben op het randje geweest, vertellen ze me." „Ik weet iets heel geschikts, in de heu vels van Cumberland. Het is mijn geboor testreek en ik heb getelegrafeerd, dat we komen. Piergan was zoo beminnelijk om zijn voornamen landgenoot zijn salon wa gen ter beschikking te stellen. Dat betee- kent, dat je aan het Euston-station instapt en uitstapt vijf niijl van mijn broers huis in Cumberland, zonder dat het je een cent kost. Door te weigeren zou je Piergan maar beleedigen. Mijn broer en zijn vrouw zullen je wel bevallen." „Ik zou wel graag die beroemde herders honden aan het werk zien", zei Trent gre tig. „Dat zul je. Ik zal die kranten halen en morgen vragen, wanneer je vervoerd mag worden." Hij zou graag verder over Gar land gesproken hebben, maar had op dracht gekregen om den patiënt niet op te winden. Den volgenden dag had de dokter goed nieuws voor Wadham. „Je Amerikaan is taai als leer. Voor zoov?r we met X-stralen kunnen nagaan, heeft hij verder geen letsel opgeloopen. Over een paar weken is hij weer de oude. Intelligente kerel. Ik heb een heel gesprek met hem gehad over dieet en dergelijke. Hij wist blijkbaar, dat ik daar een speciale studie van gemaakt heb." De dokter liet zijn stem dalen. „Ik kon het hem natuur lijk niet vragen, maar is hij niet de man die verloofd was met een dochter van den Graaf van Rosecarrel, dat ongelukkige meisje, dat op de jacht haar rug brak?" „Ja", antwoordde Wadham," een treurige geschiedenis en hij spreekt er nooit over. Anthony Trent is een man, dien ik bijzon der hoogschat. Men waardeert moed in een man, en ik heb de bewijzen, dat hij die in hooge mate bezit." Piergan's salonrijtuig wachtte den rei zigers in Euston. Het was schitterend in gericht en een bediende en een kok reis den mee. Een verpleegster was niet noo dig. Toen de trein door Londen's voorste den raasde, kon Trent een glimlach niet onderdrukken. Tegen Wadham zei hij, dat het was, omdat hij het zoo grappig vond, dat Alfred Anthony Trent verzekerd had. Maar in werkelijkheid lachte hij bij de ge dachte, wat New York er van zou zeggen, dat de grootste .financier ter wereld hem deze eer bewees. Als alles goed ging, zou Piergan het schilderij van Matsys, van den bankier, die zijn goud telt in het bijzijn Programma's van Vrijdag 5 Juli Huizen, 301 M. Alg. programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgelspel. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Zang. Jr.30 Gramofoonplaten. 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 en 4.00 Ensemble v. d. Horst. 5.00 Declamatie. 5.45 Gramofoonplaten. 6.30 Causerie. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Literair halfuurtje. 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 Bij de „Vierkante Clubsi" te Am sterdam. 9.00 Kampeerpraatje. 9.30 NCRV-orkest. (Om 10.00 berichten). 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRO, 11.00 VARA. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Declamatie en „De Notenkrakers". 11.30 E. Walis en zijn orkest. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs La jos en zijn orkest en Gra mofoonplaten. 2.00 Voordracht. 2.30 Zang. 3.10 De AVRO-Decibels. 400 Zenderwisseling. 4.15 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurbje. 5.30 VARA-orkest en Declamatie. 7.00 Causerie. 7.20 Vervolg orkestconcert. 7.50 Persberichten. 7.56 „Veilig verkeer". 8.00 Causerie. 8.30 Uit het Kurhaus, ScheveningenRe sidentie-orkest. Om ca. 9.00 Lezing over Noord-Holland. 10.00 Persberichten en Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Literaire causerie. 11.(X) Jazzmuziek (Gramofoonplaten). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 m. 103510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 11.50 Orkest. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Het Birminghamsch Philharm. strijkorkest. 2.20 Orkest. 3.20 Sted. orkest Harrogate. 4.35 Orkest. 5.35 Het BBC-dansorkest. 6.50 Orgelspel. 7.20 BBC-Northern orkest. 8.20 Zang. 9.05 „Round the Bandstand", gevar. pro gramma. 10.20 Concert. II.2012.20 Harry Roy en zijn band. Radio-Paris, 1648 m. 12-36 Orkestconcert. 6.05 Concert. 8.20 Zang en declamatie. 10.55 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.505.50 BI aasorkest. 8.20 Griegconcert. 9.00 Vaudeville. 10.00 Viola-recital. 10.35 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 6.35 Concert. 12.20 Orkestconcert. 4.20 Pianoduetten. 5.20 Gevar. concert. zijner schoone gade, weer terugzien. „Als je je beter voelt", zei Wadham, trachtend zijn verlangen te bedwingen", moesten we het eens over Garland heb ben." „Zeker", antwoordde Trent", begin maar. Ik heb alleen dit te zeggen: ik weet hoe hij ontsnapt is. Ik heb hem gezien, hem gesproken en hem toch laten ontkomen. Zit daar niet je hoofd te schudden alsof je denkt, dat ik gek ben geworden. Het be gon dat wil zeggen ik begon het te be grijpen toen ik die lui met de reclamebor den zag loopen. Toen schoten me ineens die krantenuitknipsels te binnen. En toen dacht ik aan malaria tropica en hoe die goede dr. Hyde beefde, en andere interes sante dingen. En daarom sloeg ik me voor het hoofd en noemde het terecht een bol zonder hersens, alleen met been gevuld." „Je denkt toch zeker niet", en Wadham werd kwaad, „dat dit verhaal over Sinn Fein-wandaden en malaria me veel wijzer maakt?" „Misschien niet. Maar denk alsjeblietf niet, dat het ongeval, malaria of iets an ders mijn verstand heeft aangetast, wan neer ik je iets vertel, dat je direct voor ..onmogelijk zult houden." „Dat zal ik niet", zei Wadham gematig der. „Dat zul je wel", sprak Trent hem te gen, „dr. Hyde en Garland zijn een en de zelfde persoon!" „Beste kerel", klonk het vaderlijk, „deze obsessie verhindert je om logisch te den ken. Denk nu eens even na. Garland woog meer dan driehonderd pond en die onge lukkige Hyde, dien ik feitelijk de trap heb afgedragen, niet meer dan de helft daar van. Hun profiel was verschillend. Hun oogen waren verschillend en, wat het voor- 730 Kwintetconcert. 8.35 „Musica buffa", Zilcher. 10.20 Dansmuziek. 11.20-^-12.20 Orkest en koorconcert. R o me421 m. 9.00 ,3 fiore della vita", spel van Aiva- rez-Quintero. 10.10 Gev. Programma. '•«fcf. B r u s s e 1 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 GramofoompL 5.20 Omroeporkest. 6.35 Kamermuziek. 7.35 Pianorecital. 8.20 Salonorkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten en piano recital. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Zang. 5.50 Harmonicamuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 8.20 Symphonieeoncert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsend er, 1571 M. 8.35 Concert uit München. 9.05 Orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. II.05 Weerbericht. 113012.20 Concert 1111 Stgftgart. Gemeentelijk Radiodistrifrróebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. ±8.40930 Deutschlandsendser. 1030 Keulen. ±11.05 Londen Reg. 12.20 Brussel (Fr.). 1430 Londen Reg. 1735 Keulen. 1830 Brussel (Fr.). 19.20 Keulen. 21.05 Beromünster. 22.05 Keulen. 2230 Boedapest. 2.50 Leipzig. 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 1035 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.30 Sport-praatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Droitwich. 20.50 Gramofoonmuz. GJEt.D. 22.20 Droitwich. 23.05 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). DE NIEUWE KORTE GOLFZENDER TE HILVERSUM Uitstekende rapporten uit geheel Europa Naar wij vernemen, is bij de N.S.F. een zeer groot aantal rapporten ontvangen over de ontvangst van den experimenteelen 120 kilowatt-zender, die, gelijk men weet, des nachts op 301,5 meter proefzendt. Die rap porten komen niet alleen uit Nederland, maar uit practisch alle landen van Euro pa, tot uit Rusland toe. Zij maken alle mel ding van zeer prachtige ontvangst en uit stekende geluidskwaliteit. Wat ons land betreft, meldt men uit alle provincies keiharde ontvangst, ook in Zuid-Limburg, waar nu minder hinder van de daar bij deze golflengte nu eenmaal on vermijdelijke fading werd ondervonden. Bij de veldsterktemetingen te Eindhoven bleek, dat de veldsterkte des avonds 2.3 maal zoo groot is, hetgeen overeenkomt met 5.3 maal het vermogen, dat anders door den zender wordt uitgestraald. Er wordt nog op gewezen, dat bij toestel len met automatische volume-regeling de geluidssterkte bij gelijke instelling niet grooter wordt en het feitelijk alleen te merken is aan het feit, dat eventueele sto ringen geleidelijk minder worden ten op zichte van de signaalsterkte. naamste is, je vergeet dien leelijken mond van Hyde. Garland had. een goedgevorm- den mond, ik heb hem nog zonder baard gekend, zooals je weet, en hij had regel matig gevormde tanden, zijn eigen. Die van den ouden heer waren onregelmatig, groot en verkleurd. Nee, nee. Die mond maakt je theorie absurd." „Ben je daar vast van overtuigd?" „Kan het anders? Ik heb mijn opmer kingsgave geoefend. Ik wil aannemen, dat Hyde een medeplichtige was, al houd ik het er voor, dat hij missionaris geweest is. Hoe Garland hem er toe bewogen heeft, ons voor te liegen, zullen we vermoedelijk nooit te weten komen. Je hebt dringend behoefte aan rust. In de bergen Trent viel zijn vriend in de rede. Hij zag wel, dat Wadham hem voor abnormaal hield. „Je vergist je als je me voor gek houdt. Ik voor mij begrijp niet, hoe je zoo dom kunt zijn." „Dom?" snoof Wadham. „Ja, dom luister naar me. Zoodra Gar land bemerkte, dat hij gevolgd werd, trok hij zich in zijn tijdelijke woning in Adel- phi terug. Dat ik in de buurt rondzwierf, kon hem op dat moment minder schelen dan ooit te voren. Hij begon een zeer schrander plan ten uitvoer te leggen. Maar of wij hem er toe dwongen, of hij het idee al langer gehad had, weet ik niet." „Plan?" vroeg Wadham, „wat voor een ander plan had hij, dan daar te blijven, tot hy dacht, dat we de jacht hadden opgege ven? Toen hij het oogenblik gekomen acht te, heeft hij dien ellendigen loopjongen be dot ik geloof niet aan die theorie van een hoogere belooning en is er tusschen uit gefcnepen." Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9