DONDERDAG 4 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN OP WEG NAAR BRUILOFT TE WATER GEREDEN Vrouw gestorven aan de gevolgen Het echtpaar Wassink uit Woubrugge, begaf zich gistermiddag per auto naar de bruiloft van een hunner kinderen. Te Lei- muiden werd hun wagen aangereden door een vrachtauto. Hoewel de wagen te water geraakte, kon het echtpaar worden gered en met een andere auto werden beiden naar Woubrugge teruggebracht. Bij aankomst aldaar moest echter medi sche hulp worden ingeroepen, omdat man en vrouw zich onwel gevoelden. De vrouw bleek er het ergste aan toe te zijn en haar toestand verergerde zoo, dat zij enkele uren nadien overleed. De toestand van den man is naar om standigheden redelijk wel. De zoo tragisch verstoorde bruiloft werd afgelast. KATWIJK. Geboren: Cornells, z. van A. van Dijk en M. v. d. Plas Niesje Jacoba, d. van A. Hasenoot en J. Hoek Cornells, z. van Kr. Haasnoot en L. v. d. Oever Huibert, z. van J. van der Plas en Kr. Hoek Arie, z. van D. v. d. Oever en A. v. Zwet Ja cob, z. van J. Guyt en J. van Duyn. Ondertrouwd: Joh. Haasnoot en C. Houwaard Jac. Floor en R. Eeuwes. Getrouwd: M. v. Velzen en A. Guyt P. Parlevliet en G. Sloot J. v. Duyn en A. Kuyt. Overleden: C. v. <L Plas 79 j., echt- genoote van A. de Haas A. v. Rihijn 66 eohtgenoote van A. Schaap. LISSE. Personalia. Voor het Mulo-examen is geslaagd (aanvulling) J. G. Tromp. Commissie toeslag arbeidsloon. In de commissie, ingesteld ingevolge de regeling betreffende het opnemen van arbeiders in de land- en tuinbouwbedrijven, hebben, naar wij vernemen, zitting genomen: den Edelachtb. heer Burgemeester voor het ge meentebestuur, den heer J. W. A. Lef eb er, als vertegenwoordiger voor de werkgevers en den heer C. de Vries, als vertegenwoor diger voor de werknemers. Werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is in deze week met ongeveer 140 werkzoekende personen verminderd, die geplaatst zijn bij de patroons in deze ge meente, ingevolge de regeling, betreffen de het opnemen van arbeiders in de land en tuinbouwbedrijven. NOORDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagde voor het diploma Nederlandsche Handels-corres pondentie, uitgaande van den R-K. Bond St. Genesius, mej. C. E. M. de Boer alhier. Te Den Haag slaagde voor de akte Gemeente-Financiën de heer F. de Goede, ambtenaar ter Secretarie, alhier. Mooie belooning. Een tijdelijk alhier verblijf houdende heer verloor dezer dagen een portefeuille, inhoudende pLm. 700. De heer H. had het geluk deze te vinden en mooht hiervoor een belooning in ont vangst nemen van f 50. Botsing. Op den Heer en weg is de be stuurder van het vierwielig motorrijtuig H. 44290, de heer v. d. L. te 's-Gravenhage, tegen een aldaar stil staande autobus aan gereden. Beide motorrijtuigen werden vrij ernstig beschadigd. Geen persoonlijke on gelukken. NOOTDORP. Afscheid van kapelaan Duinisveld. De Jeugd-organisaties hebben gisteren avond afscheid genomen van kapelaan Duinisveld, die door den Bisschop is be noemd tot kapelaan te Uitgeest. De burgemeester, de heer Schölvinck, sprak woorden van lof tot den kapelaan voor het vele werk, in Nootdorp tot stand gebracht en voor het tot bloei brengen van het organisatieleven. Spr. noemde hierbij de Congregaties, Sportvereenigingen, Jonge Mannen-vereeniging, Graal, Harmonie enz. De Burgemeester dankte den kapelaan namens de geheele parochie, ja namens alle inwoners van Nootdorp. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Kroon, uit Leidschendam, gym nastiekleraar alhier, door den heer A. C. van der Helm, voorzitter van het hoofdbe stuur der Sportvereenigingen, die een siga rendoos aanbood, door den heer Ant. van der Sman, die namens de Maria-congrega ties een fraaie schemerlamp aanbood en door mej. Nellen, die dankte namens de Graal. Daarna nam kapelaan Duinisveld het woord, die zeide, dat het afscheid van Noot dorp hem zeer zwaar viel. Hij spoorde de jongens en meisjes aan trouwe en ijverige leden te blijven van hun vereenigingen. Met een hartelijken handdruk kwam ten slotte ieder der aan aanwezigen van kape laan Duinisveld afscheid nemen. NOORDWIJK. Personalia. Voor het Mulo-examen, diploma A, zijn geslaagd D. de Bruin en G. D. van Went. OEGSTGEEST Concert ad. Morsch. Gisterenavond gaf de R.K. Harmonie „Triumph" een con cert op het plein der Chr. School aan de Morsch. Reeds vóór het uur van aanvang begaven groepjes Morschenaren zich naar bovengenoemd plein, waar door de goede zorgen van „gastheer", den heer van Til, een aantal stoelen waren geplaatst. Bij aankomst werden directeur en leden verwelkomd door den heer v. Til, waar na „Triumph" met 'n kloeke marsch opende. De verschillende concertnummers wer den op bevredigende wijze uitgevoerd. Ge durende de pauze werd den muzikanten vcrverschingen aangeboden, waarna het verdere gedeelte van het programma, dat bestond uit meer populaire muziek, werd afgewerkt. Natuurlijk moesten tot vermaak van jong en oud nog enkele extra marschnummers worden uitgevoerd, waarbij men gelegen heid had tot „hossen". Bij het einde dankte wethouder van Eg- mond de vereeniging en haar directeur voor de bereidwilligheid om naar de Morsch te komen. Ook bracht spreker dank aan de auto bezitters, die met genoegen wederom hun „wagen" beschikbaar stelden, om het corps naar hier te brengen. Hierna werden de auto's wederom opge zocht en met een flink gangetje naar huis gereden, nagewuifd door de dankbaar ge stemde Morschbewoners! Feestavond. Gisteravond werd voor de leden der Mariacongregatie een feest avond georganiseerd in St. Willibrordus. Door de tooneelsectie werden onder lei ding van mevr. Spitzen enkele tooneelstuk- jes opgevoerd, terwijl voorts ook nog een filmvertooning plaats vond. Er heerschte begrijpelijkerwijze een opgewekte stem ming. ROELOFARENDSVEEN. Tuinbouw-huishoudcursus. Woensdag middag had in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden de opening plaats van de eerste tuinbouwhuishoudcursus, uitgaan de van den R-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem. De voorzitter van gemelden Bond, prof. Cleo- phas, richtte een woord van welkom tot de geestelijkheid van de parochie, den heer Kampschöer, voorzitter van het hoofdbe stuur van den L.T.B., den gemeente-secre taris, het afdeelingsbestuur en de ouders van de cursisten. Spr. schetste in korte woorden hetgeen aan de opening was voor afgegaan en bracht dank aan kerk- en ge meentebestuur voor de ontvangen mede werking, waarna hij het woord verleende aan mej. Duinstee, leerares van den cursus. Spr. zette op aangename wijze het doel en nut van den cursus uiteen, daarbij vooral de leerlingen erop wijzende, dat een niet-regelmatig bijwonen van de lessen niet tot het gewenschte resultaat zal lei den, zij spoorde daarom de meisjes aan niet dan noodzakelijk de lessen te verzui men. Hierna was het woord aan den zeer- eerw. heer Pastoor, die zijn groote voldoe ning uitsprak over de deelname daarbij de beste wenschen uitsprekende voor den nieuwen cursus. Vervolgens spraken de heer Kampschöer en den gemeente-secre taris, ieder een kort woord waarna eenige ververschingen werden aangeboden. Daar na sprak nog de heer de Jong namens het afdeelingsbestuur, waarbij hij dank bracht aan het hoofdbestuur van den L.T.B. voor de wijze waarop dit bestuur steeds de be langen van de Veen voorstaat. Na een slot woord van den voorzitter werd de bijeen komst gesloten. .Personalia. Voor het eindexamen R.K. Hoogere Burgerschool met 5-j. cursus slaag den onze plaatsgenooten Zwartelé en Reijn- ders. SASSENHEEVÏ. Aanrijding met de tram. Gisteravond reed een meisje in de Hoofdstraat tusschen de tram en een vrachtauto en raakte de macht over het stuur kwijt, zoodat zij kwam te vallen. Zelf kwam ze er goed af, doch het voorwiel van haar fiets werd door de traan vernield. Geboren: Johanna Maria, d. van J. Wierimg en A. C. van der Poel Maria Cornelia Luise, d. van J. J. Kipping en E. L. Ritter Gerrit Jan, z. van W. Smit en J. de Jong. Ondertrouwd: H. van Duinen 27 j. en D. Kersten 25 j. Vertrokken: C. W. J. Meijer naar Noord wijk C. J. van der Meij naar Oegstgeest A. A. H. Witteman naar Oegstgeest ZOETERMEER. K-R.O.-excursie. Bij genoegzame deel name zal op Zondag 21 Juli aa. een excur sie per autobus worden gemaakt naar de KRO-studio. Aan het adres van de ijveri ge correspondente van den K.R.O., mej. P. Adegeest, Zegwaartscheweg 68, kan men zich als deelnemer(ster) opgeven. Zij, die plannen hebben, geven zoo spoedig moge lijk kennis van hun voornemen, opdat de toegangskaarten tijdig kunnen besteld wor den. De veteranen deden hun best De gis teravond gespeelde voetbalwedstrijd tus schen Zoetermeersche en Delftsche vetera nen-elftallen mocht zich niet in een groo te belangstelling verheugen. Toch was het doel, waarvoor de wedstrijd werd gespeeld, wel een bezoek waard, nJ. voor de ouden van dagen en „Het Groene Kruis". Om 8 uur stelde de elftallen zich onder leiding van den heer C. Lompert op. De wedstrijd had een prettig verloop. Het eer ste doelpunt was voor de Delftsche vetera nen, hetwelk de Zoetermeersche dito zoo inspireerden dat zij al spoedig een tegen- punt maakten. De eindstand was 43 voor Delft. De Delftsche ploeg speelde stukken beter dan de Zoetermeersche. Dat de score niet hooger was, is te danken aan de uit stekende verdediging van den Zoetermeer- schen keeper. Geboren: Andreas Cornelis Maria, z. van Th. B. van Galen en H. C. van der Meij Jan, z. van B. Oosterhoff en T. de Weerd. Gehuwd: P. van Egmond 28 j. en G. van Puffelen 25 j., beiden wonende te Zoe- termeer. Overleden: Margaretha Maria van Well, d. van A. J. M. van Well en E P. Wubben 3 j. UIT DE RIJNSTREEK SPOORLIJNEN LEIDEN—HOOFDDORP EN ALPHEN—UITHOORN. Stopzetting, ook voor goederenvervoer. Naar wij van zeer bevoegde zijde ver nemen is thans door den Minister van Wa terstaat goedgevonden dat de exploitatie van de lokaalspoorwegen HoofddorpLei den en UithoornAlphen aan den Rijn met zijtak NieuwveenTer Aar, met ingang van 1 Januari 1936, zoowel voor reizigers- als voor goederenvervoerd, zal worden ge staakt. ALPHEN AAN DEN RIJN. De a.s. Koninginnefeesten. Door de Chr. Oranjevereeniging en Wilhelminaver- eeniging werd in tegenwoordigheid van verschillende vereenigingen besprekingen gehouden over de a.s. feestviering op 2 Sep tember a.s. Na opening door den heer Bei- graver, voorzitter der C.O.V., ontvouwde de heer W. van Diest voor de verschillende aanwezigen de plannen die men zich heeft gedacht. Er werd een commissie benoemd uit de samenwerkende besturen die Middel- eeuwsche Volksfeesten zal trachten te or- ganiseeren. Hieraan zullen kunnen deel nemen vereenigingen en ook individueele personen. Het is de bedoeling op het ijs baanterrein een burcht te bouwen met oud- Ho llandsche huisjes. Op de binnenplaats heeft een bruiloft plaats en zal men tevens verschillende tableaux opvoeren. Kortom het geheel belooft zeer interessant te wor den. Enkele vereenigingen gaven zich reeds bereids op tot deelname terwijl binnenkort opnieuw een bijeenkomst zal worden be legd, waar men de deelname definitief kan vastleggen. Boottocht voor de ouden van dagen. De destreffende commissie die telkenjare voor de ouden van dagen een uitstapje or- ganiseerd heeft thans besloten een boot tocht aan te bieden over de Braassemer- en Kagermeeren met als uitdoel Schiphol. Speldjesdag. De opbrengst van de al hier gehouden speld'jesdag ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" van het Chr. Nat. Vakverbond heeft opge bracht 142.20 1/2. BOSKOOP Personalia. Op het op 2 Juli alhier gehouden examen voor lingerie-naaien, slaagden alle candidaten, n.l. de dames J. v. Loon, M. v. Vliet, J. Boekraad en N. Houdijk. Voor het examen costumière slaagden de dames N. Nederlof, Ag. v. d. Werf en Ag. v. Vliet. Alle leerlingen van de R.K. Naaischool alhier. Te Woerden slaagde mej. D. van Rijn voor het eindexamen H.B.S. Mej. C. Kelfkens behaalde voor de Vereeniging van Leeraressen in Mode vakschool te Eindhoven, het diploma voor Parijsche Coupe (cum laude). Esto. Morgenavond vindt er op het Esto-terrein een veteran en-wedstrijd plaats HAZERSWOUDE. Radio-comité. In de gehouden verga dering van het Radio-Comité is bij -de re kening van de penningmeesteresse geble ken dat de kas sloot met een batig saldo van 1 cent (zegge 1 cent). Aangezien het Comité dit jaar geen beroep gedaan heeft op financieele hulp bij de ingezetenen, blijkt het toch wel noodig dat de kas wat versterkt wordt. Derhalve zal binnenkort de gelegenheid daartoe worden aangeboden. Het bestuur bestaat thans uit de dames: Zuster J. C. Boer, mej. Y. Hortensius, mej. N. Windhorst, mej. Heesterman, mej. Pan nebakker, mej. Jacobs. Op heden zijn vijf toestellen bij de zieken in gebruik. WOERDEN. Waterpolo. In een zeer enthousiasten strijd heeft Forel I in het gemeenteewem- bad van De Vest I (Naarden) met 41 ge wonnen. Hoewel de gasten al gauw met 10 de leiding hadden, was deze in een ommzien na rust te niet gedaan. Het dameszevental maakte met niet min der dan 80 Zwemlust H in. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij een adres geven voor de opleiding akte M.O. aardrijkskun de? Antwoord: Aan de R.-K. Leergangen te Tilburg en aan de Universiteit te Utrecht bestaan hiervoor cursussen. Wend u tot mr. B. J. M. yan Spaendonk, Willem n-straat 4749, Tilburg of tot de Universiteit te Utrecht. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE GEMEElNTERAAiDSVER- KIEZINGEN. Aan een artikel indeMaasbodeis het volgende ontleend: „Zooals te verwachten was, lokt de toe passing van de nieuwe methode van zetel toewijzing ook voor de grootere gemeenten allerlei commentaar uit, vooral nu spe ciaal de S. D. A. P. op opvallende wijze van heit nieuwe stelsel profiteerde. Dat de resultaten van de eerste toepassing bij de gemeenteraadsverkiezingen min of meer opvallend moesten zijn, stond trouwens van te voren vast. De overgang van het eene stelsel naar het andere gaat nu eenmaal met schokken en schokjes gepaard. Zoo kon het gebeuren, dat speciaal de S. D. A. P. ver geleken met 1931 een zetel winst behaalde, die in geen verhouding staat met den voor uitgang in stemmental. In Rotterdam sprong zijn van 15 op 20, in Amsterdam van 16 op 17ondanks teruggang in stemmenper centage: ware ook reeds in 1931 hetzelfde stelsel van de grootste gemiddelden toege past, dan zou Rotterdam voor de S. D. A. P. een vooruitgang hebben getoond van 18 op 20 (en dan nog alleen dank zij de K. D. P.) en Amsterdam een teruggang van 18 op 17. Men moet zich door tijdelijke overgangsverrassingen niet al te zeer laten beïnvloeden. Vooral niet, omdat het stelsel der groot ste gemiddelden ongetwijfeld het meest bil lijke is en het meest in overeenstemming met het evenredigheidsbeginsel dat overi gens in de praktijk nooit tot de uiterste consequentie kan worden doorgevoerd. De „Nederlander", die bezwaar maakt tegen het stelsel der grootste gemiddelden, erkent, dat in theorie daarvoor „misschien wel het meest" te zeggen is. Ook uit andere krin gen, die destijds tegen de invoering van het stelsel opponneerden, klonk sindsdien nu en dan een sympathieker geluid. Het stelsel geeft inderdaad de zetels aan den meest betalende. En het is ons dan ook een raad sel, dat de „Rotterdammer" als 't ware in 't voorbijgaan even vaststelt, dat het stelsel van het grootste gemiddelde aan de groote partijen eenige „onbetaalde" zetels in den schoot werpt. Bij ieder ander stelsel, met name bij dat van het grootste overschot, wordt als regel veel minder zetel betaald dan bij het stelsel van het grootste gemid delde. Als men zetels, waarvoor men ge middeld b.v. 5000 betaalt gedeeltelijk „on betaald" noemt, wat dan te zeggen van een stelsel, dat, terwijl er partijen zijn die 5000 stemmen betalen kruinen, de zetels toe wijst aan een partij, die b.v. 4000 stemmen per zetel betaalt?" ALS Mussert laat geen blad verschijnen, of hij verkondigt, dat de R-K. Staatspartij weg moet. Hij doorziet blijkbaar goed, dat die partij een sta-in-den-weg is voor zijn persoontje evenals voor den rooden in vloed. Als hij de Kath. Partij met behulp van graaf d'Ansembourg en nog een paar Katholieken a la von Papen maar eerst onder de knie had, dan was zijn bedje ge spreid. Daarom, in het jongste nummer van Volk en Vaderland, het volgende: Alleen reeds daarom zal het een ze gen voor ons volk zijn, als deze partij verdwijnt en haar macht niet langer op het katholieke volk drukt. Duizen den en tienduizenden zullen verlicht opademen en den rug weer kunnen strekken, zullen weer rechtuit en eer lijk kunnen spreken en handelen, wan neer de Staatspartij verdwenen is. De strijd tegen de Staatspartij is een stuk volksbevrijding". Wie het niet gelooft, ga maar eens kijken naar Duitschland, waar de duizenden.... opademen! te Amsterdam 2 maal 1.50 subs. 2 maal 1 d.; W. H. H. te Hilversum 2 maal 2 subs. 2 maal 1 d.; J. J. v. M. te Leiden 2 maal 1.50 subs 2 maal 1 d.; G. ten B. ƒ2.50 subs. 2 d.; G. A. v. V. te Loosdui nen ƒ7.50 subs. 3 d.; H. V. te Stolwijk 7.50 subs. 3 d.; M. de J. f 1.50 subs 1 d.; C. J. v. B. te Roelofarendsveen ƒ2.50 subs. 2 d.; M. K. te Zw.dam 2.50 subs. 2d.; G. M. H. te Zwammerdam 2.50 subs 2 d.; A. Vè te Nieuwveen 6 subs. 3 d.; J. S. te Zeg- waart ƒ3 subs. 2 d.; Overtreding van de Vleeschkeuringswet: G. v. T. te Zevenho ven 80 subs. 40 d.; ovetreding der Boter - wet: A. K. te Nieuwkoop 25 subs. 10 d. en 4 subs 2 d.; overtreding der Algemee ne Politieverordening Alphen aan den Rijn; L. H. ƒ1 subs. 1 d.; K. E. zonder bekende woonplaats 1.50 subs. 1 d.. Overtreding Alg. Politie-verordening Hazerswoude: W. S. te Leiden ƒ3 subs. 2 d. Ovettreding der Alg. Pol.verordening te Bodegraven: G. A. K. te Voorschoten 3.50 subs. 2 d.; C. v. d. O. 4 subs. 2 d. Overtreding der Alg. Politieverordening te Koudekerk A. Z. te Leiden 3 subs 2 d. INGEZONDEN STUKKEN Het groote gezin in nood. Hartelijk dank aan allen die bijgedra gen hebben, voor het groote gezin te Ze venhoven in nood. Van de overgelukkige vader en moeder kreeg ik een brief dat dit bedrag 92 is geworden, plus een doos met baby-kleertjes. Wie van de jonge meis jes maakt de 100 vol. Veel kleintjes een groot. Wie van de moeders heeft nog klee- ren te missen. Zoodat de grond een beetje vast wordt. Burgemeester M. Bocxe, van Zevenho ven, is nog steeds bereid alles voor dit ge zin in ontvangst te nemen. Zr. A. M. HOSKAM, Enquêtrice Wit-Gele Kruis. Euch. Actie Pius X. Morgen is t weer Eerste Vrijdag. Gij kent toch nog wel de op u genomen verplichting om ten minste 1 maal per week tot de H. Tafel te naderen; zoo mo gelijk op Zondag? Wij mogen toch wel verwachten van u, dat gij ook (zoo ge eenigzins kunt) op de Eerste Vrijdagen zult communiceeren? Toont u leden van de Euch. Actie Pius X en helpt mede door uw voorbeeld, de wereld herstellen in Christus. N.B. Houdt Donderdag 25 Juli den avond vrij voor onze maandelijksche bij eenkomst. M. P. K. Leiden, 1 Juli 1935. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het ingezonden stuk over bedanken van den commandant van de Leidsche Burgerwacht, d.d. 29 Juni, zou ondergeteekende het navolgende geplaatst willen zien, u bij voorbaat dankend. Is het feitelijk niet in strijd met onzen vrijheidszin en de trouw aan de regeering, die wij burgerwachters c.s. beloofd heb ben, dat de commandant van de Burger wacht een candidatuur aanvaardt voor „Nationaal Herstel". Want, zooals bekend, sympathiseert „Nationaal Herstel" met de N.S.B. En ik geloof, dat de meeste leden het daar toch niet mee eens zullen zijn, te meer daar de N.S.B. voor militairen, B.V. L. en B.W. verboden is. Nu moge X. in zijn ingezonden stuk verkondigen, dat wij een onbegrensd vertrouwen stellen in zijn kunde en aan hem gaarne als de nood dwingt zullen gehoorzamen. Maar zullen zij dan ook gewaarschuwd en geleid 'wor den, wanneer zulks niet in het belang zou zijn van de N.S.B.? Commandant van Mens mag dan een man zijn ten volle voor zijn taak berekend, maar in dit geval schijnt het toch van niet, daar hij niet geheel vrij meer staat tegenover de poging tot omver- weiping van het gezag, wanneer deze om verwerping zou komen van de zijde der N.S.B. Hoogachtend, Een lid dier B. W.: W. D. In een begeleidend schrijven vraagt in zender onze meening. Wij willen dan opmer ken, dat in ieder geval „Nationaal Herstel" niet verboden is voor militairen, enz. Uit het feit, dat iemand, lid is van „Nationaal Herstel", mag niet zoo maar worden ge- cortHnHftor^ dat hij in zijn hart N.S-B.'er is! Ter Aar, 1 Juli 1935 Geadhite Redactie. Beleefd, verzoek ik u eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Wü, als R.K. middenstanders, zijn ver plicht georganiseerd te zijn in een Mid- denstandvereeniging, waarvan de contribu tie uitermate hoog is. Op zich is dit echter niet zoo'n groot bezwaar, daar ons bij de aanvang van het lidmaatschap werd mede gedeeld, dat alle benoodigdiheden etc. wer den gegund aan leden der R.K. Midden- standsvereeniging hier ter plaatse. Het is echter dezer dagen voorgevallen, dat bij een Intronosatiefeest in de R.K. school, alhier, versnaperingen als reepen chocola, welke aan de kinderen werden uit gedeeld, zijn betrokken van een groote zaak buiten de gemeente. In mijn oog is dit m strijd met de beginselen van onze organi satie en wordt hierdoor niet alleen een groote afbreuk gedaan aan onze mooie R.K. organisatie, maar ook een groot nadeel aan de plaatselijke middenstanders toegebracht. Moge dit voor de overheid een aanspo ring zijn, in het vervolg in deze zaken be ter toe te zien, waardoor zij de RK. orga nisatie kan helpen opbouwen en de mid denstand financieel kan steunen. Hoogachtend, Een R.K. Middenstander. Fl&RA-THEJ» j TOMA^ORp^ De fakir die de vrouw doormidden zaagt, verblijft die hier? Ja, wat moet U van hem? Of hij met me mee wil gaan naar hnis, ik heb daar een werkje voor hem op te knappen. XLachende 5Vett). Door het kantongerecht te Alphen aan den Rijn werden gisteren de navolgende verstekzvonnissen gewezen. Wegens over treding der Motor- en Rijwielwet Ph. van L. 2 subs. 1 week tuchtschool; W. A. P. te Amsterdam 3 subs. 2 d.; Th. C. B. te Leiden ƒ4 subs. 2d... W. B. te Moer- capelle 7 subs. 3 d.; J. v. d. K. te hBilt- hoven 7.50 subs. 3 d.; G. de K. te Haarl. meer 2 subs. 1 d.; J. N. te Den Haag 2.50 subs. 1 d.; H. v. L. te Den Haag 2 maal 1.50 subs. 2 maal 1 dag; P. L. te Wou brugge 2 maal 1 subs. 2 maal 1 d.; H. M. te Lisse ƒ6 subs. 3 d.; M. A. H. te Bos koop, P. A. v. d. S., H. S. D. te Den Haag; R. V. te Zeist allen 4 subs 2 d.; P. v. B. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: W. Snieder, Haarlemmermeer. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8