STADS NIEUWS DONDERDAG 4 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht is den morgen van 4 Juli 1935, medegedeeld door het Kom Ned. Met Inst. te De Bilt Hoogste barometerst.: 774.0 te Biarritz. Laagste barometerst.: 742.3 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 5 Juli: Meest matige Zuid- Westelijke tot Wes telijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op regenbuien, weinig I verandering in tem peratuur. De depressie in het Noord-Oosten diepte zich uit en beslaat thans geheel Scandina vië. Het hoogste minimum ligt in Finland. Een secundaire depressie kwam gisteren avond bij Ierland in zicht en veroorzaakt hier te lande toename der bewolking en van den wind. De hooge druk in het Zuid- Westen handhaaft zich. De vochtige lucht- massa's van den Oceaan dringen steeds dieper in het vasteland door en geven over al aanleiding tot bewolkt weer. De Duit- sche middelgebergten zijn alle in wolken op het Jungfraujoch en op de Zugspitze sneeuwde het hedenmorgen. In Oost- en Zuid-Duitschland en in de Alpen vielen nog onweersregens en plaatselijk zeer groote regenmassa's (München 81 mm.); aan de Riviera heerscht zware mistral. Het is te verwachten, dat de thans passeerende se cundaire depressie wel door meerdere ge volgd zal worden, waardoor het weer af wisselend opklarend en zwaar bewolkt en mogelijk regenachtig zal zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 18 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. LICHT OP FOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 9.54 uur tot Vrijdagmorgen 4.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 5 JuE voorm. 6.17 uur en nam. 6.34 uur. Cancrinus; 2e prijs Wim Post; 3e prijs Jan Se pers. Mooist versierde fiets: le prijs G. Zwart; 2e prijs T. Overdevest; 3e prijs J. Verberg. Den uitslag van den ballon wedstrijd zul len wij t.z.t. bekend maken. Zeilen en voetbal. Voor de zeilwedstrijden op de Kagerplas- sen en den voetbalwedstrijd op het ASC- terrein zie men onder de sportrubriek. Wedstrijd verlichte vaartuigen. Door de buurtcomm issie Oude Singel Oude Vest was gisteravond een wedstrijd in verlichte en versierde vaartuigen georga niseerd. In het begin van den avond ver zamelden deze bootjes zich in het water tusschen de Blauwpoorts- en Turfmarkt- brug, waarna gevaren werd naar de Hee rengracht. Versierd en verlicht kwamen zij tegen elf uur terug naar de verlichte Schouwburg, waar ten overstaan van de Lustrum-com missie van het L.S.C. de beoordeeling plaats vond. Er was van de vaartuigjes veel werk gemaakt, maar helaas waren zij weinig talrijk, zoodat het effect wat tegenviel. Het publiek heeft lang op deze gondelvaart ge wacht, maar toen de bootjes verschenen, kon men er niet enthousiast over worden, hoewel zij met elkaar toch een aardigen aanblik opleverden. Een groote verlichte 'boot droeg het muziekgezelschap „Werk- rnans Wilskracht", dat vroolijke wijsjes blies en de stemming erin hield. Toen de Lustrum-Commissie op de groote boot was ontvangen werd wat vuurwerk afgestoken. De belangstelling op Oude Vest en Oude Singel was zeer groot. De uitslag luidt: lste prijs zilveren beker, aangeboden door de Buurtcommissie O.O., no. 10. 2de prijs medaille aangeboden door de Buurtcommissie O.O., no. 8. 3de prijs medaille aangeboden door Lustrum-Commissie LS.C., no. 12. 4de prijs medaille aangeboden door Lustrum-Commissie L.S.C., no. 4. 5de prijs Lauwerkrans aangeboden door den voorzitter O.O., no. 13. 6de prijs zilveren sigarettenkoker aange boden door de Firma M. Runks, no. 7. 7de prijs klokje aangeboden door Firma W. Brouwer, no. 1. 8ste prijs chroom nikkelen aschibak, no. 5. 9de prijs lederen portemonnaie, no. 2. 10de prijs Reis necessaire, no. 11. Na afloop werden de prijzen aan de win baars met een toepasselijk woord uitgereikt SPORT MOTORSPORT De T. T. Races 5(Vervolg van het 3de blad). DE EERSTE TRAININGSDAG. Men meldt ons Woensdagavond uit As sen: Heden is de training aangevangen; *s mor gens van 1012 en 's middags van 1416 uur was het circuit voor alle verkeer afge sloten en alle toegangswegen erheen door imarchaussee en rijksveldwacht bewaakt. Alleen de renners snorden over de baan. De uitgebreide veiligheidsmaatregelen, die dit jaar genomen worden tijdens den wed strijd, heeft de Commissie ook tijdens de trainingsuren reeds toegepast. Langs het geheele circuit zijn. posten uitgezet, die telefonisch met het hoofdkwartier verbon den zijn, terwijl doktoren en leden van de brigade „Eerste Hulp bij Ongelukken" aan wezig zijn. Ook wordt er streng op gelet, dat de rijders niet anders dan in rencos- fuum, valhelm en leeren ren vest op de baan verschijnen. Waar niet alle renners van deze nieuwe voorschriften op de hoogte bleken te zijn gaf dit in de morgenuren (nogal eenige verwarring, daar sommige zonder valhelm of renvest verschenen wa ren. De uiterst sportieve geest, die in de renwereld heerscht, kwam hier op zeer sympathieke wijze tot uiting. Voortdurend werden valhelmen en renvesten uitgewis seld tusschen de tegenstanders van aan staande Zaterdag. Snelle ronden werden heden nog niet ge maakt, er werd meer gereden op afstelling der machines en telkens zag men rijders dan ook na een paar ronden naar hun pit terugkeeren om nieuwe bougies te probee- ren of de carburatie te veranderen. Ieder deelnemer is verplicht tien ronden af te leggen en zij die blijk geven over onvol doende rijvaardigheid te beschikken worden Zaterdag niet tot de wedstrijd toegelaten. 's Morgens trainden bijna uitsluitend de Hollanders, de buitenlanders, die Dinsdag avond pas laat aangekomen waren, rusten in de morgenuren uit en maakten 's mid dags hun machines in orde. De Belgen Grisly en Poncin, de Duit- scher van Zwoll en de Egyptenaar Toyo trainden echter den geheelen dag. Zooals gezegd, wordt er heden nog niet zeer snel gereden, maar van Wijngaarden en van Gent maakten toch reeds een bui tengewoon goeden indruk. Van Gent maak te zelfs op een ouden trainingsmotor een ronde van 133 K.M, per uur. Dat belooft wat als hij éénmaal zijn renmachine, een F.N., die pas hedenavond aankomt, tus schen de beenen heeft. De twee New-Imperia 1 -rijders van Ha- mersveld en Timmer zijn hedenmiddag pas op de baan verschenen, waar zij een paar rondjes hebben gedraaid. Van Wijngaarden cirkelde alleen gedurende de morgenuren op het circuit rond. Van Dinter op zijn loeiende D.K.W. reed zoowel gedurende de morgen- als de middaguren, maar spaart voorloopig zijn nieuwe motor nog. De Rid der en Grizzly, de twee Sarolearijders blij ven voortdurend bij elkaar, beiden kennen ■het circuit goed en bekommeren zich voor loopig nog maar alleen om de juiste afstel ling hunner machines. Huybrechts en Huisman laten geen mi nuut ongebruikt voorbij gaan, en bevin den zich voortdurend op de baan, om iede re 'bocht en ieder onderdeel van het circuit grondig te leeren kennen. Huybreghts kwam in een bocht te val len, maar zonder eenig ander letsel dan een paar vleeschwonden aan de hand, dank zü de pakken stroo, die in iedere bocht zijn opgesteld en waarop zijn val dan ook ge broken werd. Het ambulance wagentje, dat telefonisch gewaarschuwd, onmiddellijk ter plaatse was, behoefde dan ook geen dienst te doen. Toen het verscheen, stapte Huy breghts net weer op zijn motor en reed weg. Hartman, Houtop, Sarin es en van Dalsum waren de verdere renners, die nog eenige oogenblikken op de baan verschenen, ter wijl 's middags tegen het einde van de trai- ningsuren een paar Duitschers zich nog even vertoonden. Morgen verschijnen de Zweden en Engel- schen en in de middaguren zullen alle ren ners aanwezig zijn. Tegen het einde van den middag ver schenen nog even de twee Britsche Norton rijders de Schot Guthrie en de ErugeLsch- man Duncan op de baan om een paar trai ningsronden te rijden. Reeds dadelijk zet ten zij er een groote snelheid in, maar plotseling brak er een geweldige sensatie onder het talrijke aanwezige publiek los toen bekend werd, dat Guthrie in zijn derde trainingsronde het rondenrecord geslagen had en dit gebracht had op 144 K.M. per uur. Guthrie zelf wist heelemael niet dat hij zoo snel gegaan was! Dat belooft wat voor Zaterdag!! Mr. H. Lamberts Hurrelbrinck. RECHTZAKEN door den voorzitter van de Lustrum-Com missie van het L.S.C. Li den Schouwburg werd gisteravond de tweede uitvoering gegeven van de Vos Reinaerde en ook nu was de belangstelling zeer groot. Het progTamma van heden. Hedenmiddag, den laatst en middag der lustrumweek, werden de sportfeesten voor het garnizoen gehouden op het U.V.S.-ter rein aan den Kanaalweg. Vanavond te 11 uur tot slot: vuurwerk op ihet Schuttersveld. <Jv MOORD IN DEN IJPOLDER. *",r' Verdachte vrijgesproken. Xi,Tr De Amsterdamsche rechtbank wees van daag een vrijsprekend vonnis in de ge ruchtmakende strafzaak tegen C. S., die zich te verantwoorden heeft gehad, ver dacht van doodslag op den boerenarbeider G. Verhoeven. Verhoeven werd in den nacht van 27 op 28 September 1933, toen hij op bezoek was by zijn meisje, die woonachtig was in den grooten IJpolder, door een onbekende doodgeschoten. Eenige dagen later werd S. gearresteerd, doch spoedig moest hij weer op vrije voe ten worden gesteld. In 1934 doken echter nieuwe geruchten op tegen S. Bekenden van hem verklaarden, dat zij een revolver en patronen voor hem hadden verborgen. Op him aanwijzing vischte de politie 'n doos je patronen uit de Prinsengracht. Opnieuw werd een instructie tegen den man ge opend en op 2 Mei stond hij voor de vijfde kamer terecht. Verdachte ontkende hardnekkig; de be zwarende verklaringen schreef hij toe aan de wraakgevoelens van zijn vrienden. De Officier van Justitie achtte de dood slag bewezen en requireerde het maximum, n.l. vyftien jaar gevangenisstraf. Op 16 Mei wees de Rechtbank een interlocutoir vonnis en gelastte een nader onderzoek naar de gevonden kogels en naar een ko gel in het lichaam van den verslagene ge vonden. Dit onderzoek leverde geen nieuwe ge zichtspunten op en de Officier persisteerde bij zijn eisch. Vandaag deed de rechtbank uitspraak en sprak verdachte vrij, aangezien zij het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd achtte. Verdediger was mr. H. G. Stibbe. DE DOODSLAG TE ABBENES. Verdachte tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Haarlemsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 19- jarigen landbouwerszoon C. R., die in den avond van Goeden Vrijdag vlak vóór de boerderij van zyn ouders nabij Abbenes, den 52-jarigen molenaar K. Duyzer van 't leven heeft beroofd, door hem met een zak mes verscheidene steken toe te brengen. Daarna heeft hij de portfeuille van zijn slachtoffer, welke ongeveer duizend gulden bevatte, weggenomen en is met diens auto weggereden. Later is hij te Lochem gear resteerd. Veertien dagen geleden eischtte het O. M. bij de Haarlemsche rechtbank wegens dood slag, gevolgd door diefstal, twaalf jaar ge vangenisstraf. De rechtbank veroordeelde R. heden tot 4tien jaar gevangenisstraf, eenerzijds de ernst van het misdrijf en anderzijds de jeugd van den verdachte overwegende. OPENLIJKE GEWELDPLEGING. De Amsterdamsche Rechtbank wees he den vonnis in de strafzaak tegen zeven jongelieden uit Weesp, die in den nacht van 23 en 24 December te Hilversum de boel op stelten zijn komen zetten en zich daarbij schuldig maakten aan openlijke geweldpleging tegen een rechercheur. Zij maakten het een Hilversummer lastig en deze riep een rechercheur te hulp, die toevallig in de nabijheid stond. De Wees pers keerden zich tegen den rechercheur, die het kwaad te verantwoorden kreeg. Zij drongen hem in een portiek van het café, dat zij eenigen tijd te voren hadden verla ten. De caféhouder van Schaik en zijn zoon kwamen den rechercheur te hulp, zoodat het zevental vluchtte. De rechtbank sprak de beide verdachten F. en K. vrij. H. I. B. en de gebroeders Br. werden wegens het openlijk met vereende krachten geweld plegen ieder tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld; H. L en M. E. B. werden als hoofdschuldigen gequalificeerd en tot zes maanden veroor deeld. Het O. M. had tegen vijf verdachten vier maanden en tegen de hoofddaders vijf maanden gerequireerd. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder, le HELFT JULI. In den bloemenhof. De tijd is er weer, dat het Vingerhoedskruid bloeit en met de mooie, lange bloemtrossen vol kleurige klokjes onze tuinen versiert. Een algemeen voorkomende soort is het Purperen Vinger hoedskruid: Digitalus purpurea, waarvan tal van gekweekte kleurvariëteiten be staan met licht en donkerpurperen, witte en fraaigevlekte bloempjes. Er zijn echter nog verscheidene andere soorten van Vin gerhoedskruid, die als sierplanten in tui nen nu en dan worden aangetroffen, bijv. het grootbloemig Vingerhoedskruid. D. grandiflora, het geel Vingerhoedskruid D. lanata en het rosetkleurige Vingerhoeds kruid D. ferruginea, de beide eerste met ge le, de laatste met lichtbruine en roestkleu rige bloemen. Het ligt niet in onze bedoe ling hier de verschillende soorten te be spreken, ofschoon ze als sierplanten hun bijzondere beteekenis hebben. Wij wilden er alleen even de aandacht op vestigen, ge lijk ze verdienen, en mede even wijzen, in dit verbond, op het kruisen van planten als een allerprettigst werkje, ook voor den amateur tuinier, omdat de verwachting van het resultaat hem in aangename spanning houdt: „wat zal het geven; zal ik zoo geluk kig zijn een nieuwen vorm te winnen?" Nu is het kruisen van bloemen niet al tijd even gemakkelijk. Het eischt, vooral bij planten met kleine bloemen groot ge duld ep' voorzichtigheid. Men kan niet te voorzichtig en te nauwkeurig zijn: Bij planten met groote bloemen is de bewer king echter wel veel gemakkelijker, en het Vingerhoedskruid is in dit opzicht een dankbare en gemakkelijk te behandelen plant. Maar de vraag rijst hier: met welk doel gaan we de planten kruisen: Is het „Spielerei" en meer niets? De wetenschap pelijke onderzoeker of de kweeker zal het hiermee niet eens zijn. De eerste bestudeert er mee de wetten der erfelijkheid, en de laatste tracht er bijzondere fraaie vor men door te winnen, door bijv. de uitmun tende eigenschappen van meerdere soorten in één individu te vereenigen. Dit laatste moet nu bij het kruisen van planten ook het doel zijn van den amateur-tuinier. Hij moet dus ook met zorg het materiaal kie zen en letten op de bijzondere eigenschap pen der verschilende planten, om een goed resultaat te mogen verwachten en een fraaien tusschenvorm te winnen. Anjers. Naast de roos is de Anjer langen tijd de meest geliefde bloemen geweest van de kooplustige menigte en van allen, die belang stellen in ert liefde gevoelen voor de kinderen Flora's. Niet zonder reden: de bloemen zijn mooi van vorm en zuiver van kleur; daarbij hebben ze lange stelen en zachte aangename geur. Ook bezitten zij het groote voordeel, niet spoedig slap te worden, maar zeer duurzaam te zijn: alles te zamen eigenschappen, die men bij wei nig andere bloemen terug zal vinden en de Anjers tot snijbloemen maken bij uitne mendheid. Er zijn verschillende soorten en rassen van Anjers. Vele soorten zijn ech ter voor liefhebbers van weinig waarde. De Zomer Anjers worden in 't voorajaar gezaaid en bloeien m den loop van den zo mer. Ze komen in verschillende kleuren voor en zijn zeer geschikt, zoowel voor het be planten van perken als voor snijbloemen. De Gras-anjers zijn vaste of overblijvende planten. Zij zijn geheel winterhard en bloeien bijtijds in het voorjaar met mooie zuiver witte bloemen, die in zulk een mas sa verschijnen, dat de planten als met een wit laken bedekt zijn. 't Is een bijzonder geliefd materiaal voor voorjaarsperken. Na den bloei neemt men de planten op, scheurt ze, zoodig, en plant ze ergens in den tuin op een bed weer uit. Bij goede verzorging zullen de planten zich in den Icop van den zomer weer geheel hersteld hebben en flink uitgegroeid zijn, zoodat ze het volgende seizoen weer dienst kunnen doen. Staan de planten niet in den weg, dan kan men ze natuurlijk laten staan en zullen ze groote pollen vormen. Even wel, na verloop van enkele jaren is het toch gewenscht de planten eens op te ne men en te verplanten, hetgeen trouwens bij de meeste overblijvende planten aan te raden is. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 10 Juli 1935, des namiddags 4 uur in een der vertrekken van het Gemeentehuis zal wor den overgegaan tot uitloting van 50 obli gaties ad 1.000.in de 4% geldleening der gemeente Leiden van 1930, groot 2.000.000. LEKDEN, 4 Juli 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRüDJEN, Secretaris. «w* AGENDA -HM 3 LEIDEN. Zaterdag, R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", inlevering vacantie- bonnen, Bondsgebouw 56 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. Laat bij ons van Uw zware veeren bedden lichte 3-deelige matrassen maken, ook kapokma trassen kunnen wor den bijgevuld, alles in één dag gereed Gehr. BRIEER, Hoogewoerd 71 TELEFOON No. 1721 Voor de keuken: Meermalen is in de laatste jaren geschreven over de groote voedingswaarde van de soja boonen, die van 37 tot 44 procent eiwit bevatten. „De so ja-boon heeft echter een groot zuurover- sctiot", zoo heeft men als een bezwaar aan gevoerd. Maar de erkende voedings-specia- list Bagnar Berg vindt dit geen reden om sojaboonen of sojameel niet te gebruiken. Hij zegt: de zuurvormende stoffen zijn voor het leven evenzeer noodig als de basenvor- mende; men moet allen zorgen dat eerst genoemde niet in overmaat genomen wor den. 't Is evenwel niet noodig dat iederen maaltijd, en zelfs dat iederen dag het basenoverschot verkregen wordt. De vloei bare Japansche soja heeft basenoverschot: deze is zeer smakelijk bij rijst en neutra liseert al thans ten deele het zuur over schot van de rijst. BOOT-ONGELUK TIJDENS DE VAARTUIGEN-WEDSTRIJD Zes personen te water. De belangstelling tijdens den wedstrijd voor versierde en later verlichte vaartui gen in den Ouden Singel was gisteravond oorzaak, dat vele toeschouwers een plaats je zochten op een zolderschuit, welke nabij den Schouwburg gemeerd lag. Ondanks de politie herhaalde malen waarschuwde, dat het gevaarlijk was op die schuit te blijven, wijl men vreesde, dat zij zou omslaan, hadden te ruim 9 uur zich toch weer zooveel menschen op het vaar tuig verzameld en natuurlijk aan één zijde dat de kettingen doorbraken en de schuit dreigde om te slaan. De reactie bleef natuurlijk niet uit en de toeschou wers stormden naar den anderen kant, waarop liet vaartuig nu naar deze zijde overhelde. Verschillende personen spron gen op den wal, doch vier kwamen in het water terecht. Het waren de 33-jarige mej. M. L., de 39-jarige mej. A. P., een onbe kend gebleven jongetje en de 8-jarige J. R. Deze laatste liep een polsfractuur op en werd door den E. H. D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Alle personen werden door omstanders op den wal getrokken. Twee kano-vaarders in één kano, de 24- jarige A. J. en de 13-jarige E. J., snelden eveneens te hulp, doch de kano sloeg om. De inzittenden konden zwemmend een volgboot bereiken en werden daar aan boord genomen. Bij het ongeval, dat begrijpelijkerwijs nogal consternatie verwekte en waarvan de berichtgeving natuurlijk dadelijk schrome lijk overdreven werd, verleende de E. H. D., de E. H. B. O. en een medisch student, die zich onder de toeschouwers bevond, hulp. Het ongeluk is gelukkig nog goed afge- loopen. PROF. DR. JAN VAN DER HOEVEN- STICHTING. Voor theoretische biologie van dier en mensch. Dezer dagen is bovengenoemde stichting, welke aan de Rijksuniversiteit alhier is verbonden, in het leven geroepen. Tevens is het bestuur en het beheer van deze stichting aanvaard door het Leidsch Uni versiteitsfonds, waarmee deze stichting de eerste is, welke op grond van de onlangs gewijzigde statuten van het Leidsch Uni versiteitsfonds zich onder de hoede van dit fonds gesteld heeft. Het doel der stichting is de bevordering van de theoretische biologie van dier en mensch. Daaronder wordt verstaan in de eerste plaats theorieën en beschouwingen van algemeenen aard op het gebied van de biologische wetenschappen van dier en mensch. Niet minder belangrijk is het 2de doel n.l. de studie van de grondslagen van den inhoud van genoemde wetenschappen, waaronder zoowel de speciale mathesis als ook de speciale logica van deze biologi sche wetenschappen is begrepen. Bij bei de onderdeelen gaat het om het belang van het" inzicht in de tegenwoordige biologie en zoo mogelijk om het belang van de voorbereiding van de biologie van de toe komst; het historische op zich zelf valt bui ten de doelstelling van de stichting. De Stichting is genoemd naar dengene onder de vroegere hoogleeraren in de zoö logie aan de Leidsche Hoogeschool, die zich het meest op dit terrein heeft bewogen, n.l. prof. dr. Jan van der Hoeven (1801 1868), die van 18261868 als hoogleeraar in de natuurlijke historie aan de Leidsche Hoogeschool was verbonden en in zijn tijd een ook in het buitenland zeer bekend ver gelijkend anatoom en anthropoloog was (Van der Hoeven was ook medicus). Reeds in zijn jonge jaren schreef Van der Hoe ven over theoretisch biologische onder werpen, o.a. over de beteekenis van de vergelijkende anatomie en over de „eind oorzaken", zijn laatste hoofdwerk (uit 1864) was zijn „Philisophia zoologica", „waarin zich de geest van Van der Hoe ven het duidelijkst weerspiegelt", zooals zijn biograaph prof. Harting het uitgedrukt heeft. De Stichting tracht haar doel te berei ken: 1) door het organiseeren van lezin gen en cursussen aan de R. U. te Leiden, 2) door een wetenschappelijke en organisa torische band te leggen tusschen de beoefe naars van de theoretische biologie te Lei den, als ook van in Nederland woonachti ge in het algemeen, zoomede met buitenlan ders; 3) door het bevorderen van de uit gave van geschriften op haar gebied en 4) door het stichten van een bibliotheek op haar gebied. Als directeuren, belast met de bevorde ring van het doel en de keuze der midde len ter bevordering van het doel treden voor het eerst op prof. dr. C. J. van der Klaauw, hoogleeraar in de algemeene Zoö logie te Leiden, prof. dr. J. A. J. Barge, hoogleeraar in de ontleedkunde van den mensch te Leiden en prof. Adolf Meyer, hoogleeraar in de theoretische biologie te Hamburg.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2