DE LUSTRUMFEESTEN IN DE SPORT DONDERDAG 4 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 SPORT WATERPOLO A.Z.C. I—Poelmeer I 1—1 De Alphenaren, die Dinsdag in Waddinx- veen met 30 over „de Gouwe" zegevier den, wisten het gisteravond tegen het vrij sterke „Poelmeer" niet verder dan een ge lijk spel te brengen. Reeds direct na den aanvang kwamen de bezoekers in den aan val. De bovenlat brengt daarbij voor A.Z.C redding. Het blijkt maar een kort uitstel, want wanneer den midvoor der bezoekers van rechts de bal wordt toegeworpen, scoort hij (01). Ondanks eenig overwicht van Poelmeer blijft voor rust de stand on veranderd. In de tweede helft gaat de strijd meer gelijk op, hoewel de aanvallen der bezoe kers gevaarlijker zijn, doch ook de Alphe naren forceer en soms enkele snelle door braken, die veel gevaar opleveren. Wan neer de A.Z.C.-voorhoede eens snel op- zwemt, geraakt een der backs van Poel meer zoodanig in de knel. dat hij den bal in eigen doel werpt (11). Onder veel spanning komt het einde, zonder dat een der partijen het niet meer wist te vinden. De scheidsrechter bleek voor zijn taak niet geheel berekend. A.Z.C. IIElfhoeven II 20 De A.Z.C.-reserven bleven met 20 over Elfhoeven de meerdere. Over het geheel waren de Alphenaren sneller en technisch Iets beter. In de eerste helft maakte Kemp een keurig doelpunt, toen hij een goed doorgegeven bal van Jansen onhoudbaar inschoot. Na de rust was het weer Kemp, die uit een voorzet van links den voorsprong voor A.Z.C. wist te vergrooten. Hoewel de be zoekers enkele malen door snel opzwem- men trachtten den achterstand te verklei nen, slaagden zij daarin niet en kwam on veranderd het einde. De Zijl II—H.P.C. IV 0—3 Gisteravond vond bovengenoemde wed strijd plaats in de zweminrichting „De Zijl" te Leiden. H.P.C. was volledig, terwijl de Zijl met een invaller verscheen. In den aanvang wogen de partijen goed tegen elkander op. Beide kregen verschil lende uitstekende kansen om de score te openen, maar het schieten liet veel te wen- schen over. Tegen het einde van de eerste helft werd H.P.C. sterker, zonder haar overwicht in een doelpunt te kunnen om zetten. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel met een licht overwicht van de gasten. Zij wisten nu echter van de geboden kansen gebruik te maken en met regelmatige tus- schenpoozen voerden zij den stand op tot 03, waartegen de Leidenaren geen enkel doelpunt vermochten te stellen. Het einde brak derhalve aan met 03. Het laatste doelpunt ontstond door een foutieve beslissing van den scheidsrechter, die overigens goed voldeed. S.Z.V. 1—DE ZIJL 4 1—8. Gisteravond vond te Sassenheim boven staande wedstrijd plaats voor den kring den Haag, welke eindigde in een groote over winning voor onze stadgenooten. Rust 16. Einde 18. Morgenavond 8 uur speelt de Zijl I haar eerste nederlaagwedstrijd in de Zwemin richting „De Zijl" .alhier tegen de Haar- lemsche tweede klasser H.V.G3. L Voor deze nederlaagwedstrijden zijn diverse be kende Vereenigingen uitgenoodigd. Vooraf worden gespeeld: De Zijl II iH-VjGJ3. H en voor de competitie van den Kriniig den Haag: De Zijl 5H.GA 1. MAASDJ.K. 41. Gisteravond heeft bovengenoemde wed strijd in het Kralingsche Zwembad te Rot terdam plaats gehad. Mousset in het doel van D.JJK. rede enkele malen uitstekend door een paar lastige schoten goed te stop pen. Hij wist zelfs een strafworp door Han van Senus genomen, te verwerken. Mousset zwom echter uit zijn doel en daarbij kwam de ibal wederom bij Han van Senus terecht, die zijn broer P. F. van Senus een kans gaf, waarvan hij dankbaar gebruik maakte om het eerste doelpunt te scoren. Een der D.J-K.-ers werd hierna wegens wangedrag het water uitgezonden. Uit een hoekschot vergrootte Maas door toedoen van P. F. van Senus nog voor de rust den voorsprong tot 20. Na een overwicht van de Maas •ging daarna het spel vrijwel gelijk op, doch sterk bewaakt door een drietal DJ.K.-ers, wist P. F. van Senus toch nummer drie in het net te deponeeren. D.JK. begon zich nu te roeren, doch P. F. van Senus doelpuntte weder, maar juist had de arbiter voor straf worp gefloten, waaruit A. H. C. van Senus vervolgens tooh scoorde. Tenslotte zette D.J-K. er alles op en slaagde Senf er in een tegenpunt te maken. BELGIe—NEDERLAND TE BRUSSEL. Nederlandse he waterpoloploeg samengesteld. Naar wij vernemen is de waterpolo ploeg, welke op Zondag 7 Juli as. te Brussel tegen België uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Veenstra (Y). Achter: Van Oostrom Soede (Y), K. Kohier (Y) en Regter (R.Z.C.). Voor: Van Aelst H.Z. en P.C.), Daatselaar <U2£.) en van den Bosch (Y). Regter was oorspronkelijk gekozen in de estafetteploeg en hierin is hij nu vervan gen door Sipkema van de Heemsteedsche Polo Club. Onder leiding van Mevrouw van Wuyck- huise nemen de R.D.Z.-zwemsters Willy den Ouden, Annie Timmermans, Greta Brouwers, Riek Olsen en Willy van Leeu wen deel aan verschillende dameswedstrij den, welke ter gelegenheid van den landen- wedstrijd BelgiëNederland zijn georga- mseerd. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Naar wij vernemen zal de waterpolowed- strijd NederlandDuitschland op Zondag 4 Augustus as. in het natuurbad Doorweth onder Oosterbeek worden gehouden. LAWNTENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN WIMBLEDON. .Perry en von Cramm in den eindstrijd.. Gisteren werden onder groote belangstel ling op het centrecourt te Wimbledon de ibeide halve eindstrijden gespeeld in het hee renenkelspel. Perry won in 4 sets van den Australiër Crawford, terwijl Von Cramm ongeveer met de zelfde cijferverhouding den jeugdigen Amerikaan Budge sloeg. Perry en Cramm zullen elkaar dus in den eindstrijd ontmoeten. Budge won den eersten set met 64 en von Cramm won den tweeden set met de zelfde cijfers. Hierna was de Duitscher in alle opzichten de sterkere en met vrij veel gemak won hij de twee volgende sets en daarmede te partij. Perry stuitte tegen Crawford aanvanke lijk op heftigen tegenstand, waarbij de Engelschman den tweeden set met 36 •moest afgeven. Ook in den derden set werd fel gestreden (64 voor Perry) terwijl de match in den vierden set reeds beslist werd. De belangrijkste uitslagen luiden: Heerenenkelspel. Halve eindstrijden: Von Cramm (Duitschland) sloeg Budge (Amerika) 46, 64, 63, 62. Perry (Engeland) sloeg Crawford (Australië) 62, 36, 64, 64. Damesenkelspel Hilde Sperling (Denemarken) en Mevr. Mathieu (Frankrijk) sloegen Miss Harvey en Miss Ingram (Engeland) 46, 63, 62. Gemengd dubbelspel: Mevr. Sperling en von Cramm (Denemar ken—^Duitschland) sloegen Miss Hard wiek en Farqueharson (EngelandZuid-Arika) 7—5, 64. VOETBAL DISTRICT LEIDEN—VOLENDAM. De wedstrijd van het District Leiden tegen Volendam zal niet plaats hebben op Zondag 28 Juli, zooals gisteren werd ver meld, doch op Zondag 21 Juli. MOTORSPORT De T.T. Races a s. Zaterdag Assen in feesttooi Assen maakt op het oogenblik den in druk van een groot huis, waar binnen en kele dagen een bruiloft zal worden gevierd. De naaste familieleden zijn reeds aan gekomen en hebben hunne geschenken meegebracht; telkens komen nieuwe gas ten aan, die druk verwelkomd worden; de gevel wordt versierd, bloemen worden aan gedragen, een zeer zenuwachtige en voor- loopig nog ordelooze drukte heerscht in alle kamers, door de geheele woning. In dit stadium verkeert thans Assen. In alle straten worden versieringen aan gebracht, vlaggen wapperen van de hui zen, de haven aan den ingang van de stad is er mee omringd. De zware tank wagens van olie- en benzine-maatschap- pijen A. P. C., Shel en Texaco denderen onophoudelijk door de straten; Philips Radio is er met drie groote installatiewa gens en telkens duikt een helgekleurde auto in de straten op, die onderdeelen naar het circuit brengt. Op en langs het geheele circuit van 17 K.M. lengte wordt druk gewerkt. Veegwa- gens met enorme bezems vegen voortdu rend den weg schoon; telefonische instal laties worden langs het geheele circuit ge legd, overal verrijzen tribunes, restau rants, post-, telephoon- en telegraafkantoor De steeds toenemende snelheden der mo derne motoren maken ieder jaar uitgebrei der voorzorgsmaatregelen noodig en de veiligheidsmaatregelen, die dit jaar geno men worden overtreffen alles wat op dit gebied tot dusver is vertoond. Iedere bocht is 200 meter tevoren aangeduid door een rood bord van 3 meter hoogte waarop de richting van de bocht door een kromme pijl is aangeduid. Boomen in de bochten zijn gekapt en alle sloten in de bochten zijn met houten vlonders afgedekt of op gevuld met stroobalen. Morgen Woensdag ochtend is de eerste trainingsdag en wordt het circuit des morgens en des middags gedurende enkele uren voor alle verkeer gesloten. Van Wijngaarden en Huybrechts, die Maandag aangekomen rijn, trainden reeds op het circuit, terwijl vele andere renners, die in den loop van den dag kwa men er zich mee vergenoegden met een paar maal het circuit rond te rijden om alle verbeteringen in oogenschouw te ne men. Vanavond worden de laatste ren ners verwacht, waarvan een groot deel uit Zwitserland komt, waar zij Zondag te Bern reden. Dan brengen zij dadelijk him motoren naar de door hen gehuurde boer derijen langs het circuit of garages in de stad, waar alles reeds voor hun komst in gereedheid is gebracht. De Rotterdamsche firma Stokvis, die met een heel stel rij ders komt heeft zelfs een geheel huis afge huurd. Het D. K. W.-team uit Duitsch land komt met 19 man, ingenieurs, mon teurs, helpers en rijders, die allen in een uitspanning zijn ondergebracht. Het ge heele Norton-team woont te Hooghalen in een pension langs het circuit. Dit dorp is eveneens geheel versierd en aan den ingang staat een groote eerepoort. Zoo ontvangen Assen en omliggende plaat sen hunne gasten. De jeugd zwerft buiten de schooluren den geheelen dag door op straat en telkens wanneer een renner of een vreemd uitziende vrachtwagen met moto ren een renner of een vreemd uitziende vrachtwagen met motoren beladen, de stad binnen rijdt holt alles er heen. Des avonds is het circuit stampvol fiet sers, zoo vol als de Kalverstraat te Am sterdam met voetgangers. Op rijen van twee, drie of vier rijden zij over het cir cuit. Het is de avondrit der Assenaren ge worden, waar zij iederen avond vertoeven, totdat het donker is geworden, om daarna de drukte in de stad gade te slaan, waar het nu reeds vol is in alle café's en waar op alle pleinen vreemde auto's staan ge parkeerd. Dit is maar de voorbereiding. Morgen Woensdag begint de training. Mr. P. LAMBERTS HURRELBRINCK. WIELRENNEN „SWIFT." Morgen worden te Amsterdam de wed strijden gereden om het Ned.Clubkam pioenschap. Van Zuid-Holland zijn als win naars van de voor wedstrijden geplaatst „Sparta" Den Haag en „Swift" uit Leiden. De renners, die gisteren hebben gereden, gaan nu ook naar Amsterdam. Hiervoor komen zij om 2 uur aan het clublokaal samen om per auto te vertrek ken. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. Gisteravond is op de Rijswijksche Wie lerbaan de tweede serie gereden van de wedstrijden om het clubkampioenschap van Zuid-Holland. De resultaten zijn: Sprint wedstrijd over 800 M. (2 ronden): le serie: 1. Govers (Voorwaarts), 2. Bies heuvel (Excelsior). 2e serie: 1. Meyer (Voorwaarts), 2. v. Amsterdam (Swift). Beslissing: 1. Biesheuvel, 2. Govers 3. Meyer, 4. v. Amsterdam. Puntentelling: Ex celsior 5 pnt., Voorwaarts 5 prut, Swift 1 pnt. Achtervolging over max. 4 K.M. (10 ron den). Ie serie: 1. Excelsior met de heeren Caittel, Verwaal, Peek en v. d. Meer haalt Hollandia. in na 9 ronden. 2e serie: 1. Voor waarts met de heeren Meyer, Govers, Grirn- me en v. d. Meer, wint van Swift na 10 ron den met 20 meter. Tijd 5 min. 29 sec. Be slissing om de 3de en de 4de plaats. Swift wint van Hollandia in 5 min. 56.4 sec. met 100 meter. Beslissing om de 1ste en 2de plaats. Excelsior wint van Voorwaarts in 5 min. 41 sec. met 150 meter. Puntentelling: Excelsior 5 pnt, Voorwaarts 2 pnt., Swift 2 pnt., Hollandia 1 p. Tijdrace over 1 K.M.: 1. Cattel (Excel sior) 1 min. 19.6 sec.; 2. Riethoven (Swift) 1 min. 20 sec.; 3. Rietbroek (Swift) 1 min. 20-2 sec.; 4. Biesheuvel (Excelsior) 1 min. 20.6 sec. Puntentelling: Excelsior 6 pnt., Swift 5 pnt. Puntenrace over 10 KM. (25 remden). El ke 5 ronden een klassement. 1ste klasse ment: 1. Riethoven (Swift), 2. Biesheuvel (Excelsior), 3. Vink (Swift), 4. Hofstede (Excelsior). 2de klassement: 1. Biesheuvel (Excelsior), 2. v. Amsterdam (Swift), 3. Riethoven (Swift), 4. Peek (Excelsior). 3de klassement: 1. Riethoven (Swift), 2. Bies heuvel (Excelsior), 3. Hofstede (Excelsior), 4. v. Amsterdam (Swift). 4de klassement: 1. Biesheuvel (Excel sior), 2. v. Amsterdam (Swift), 3. Riethoven (Swift), 4. Hofstede (Excelsior). 5de klas sement: 1. Biesheuvel (Excelsior), 2. Riet hoven (Swift), 3. Vrauwenvelde (Voor waarts), 4. Hofstede (Excelsior). Totaal- uitslag: 1. Biesheuvel 21 punten; 2 Rietho ven, 17 punten; 3. van Amsterdam, 7 pun ten. Excelsior 6 punten; Swift 5 punten. Eindtotaal: Excelsior 22 punten; 2. Swift 13 punten; 3. Voorwaarts, 8 punten; 4. Hol landia, 1 pnt. Woensdag 10 Juli wordt de derde serie gereden. BILJARTEN LISSER BILJART KRING Kampioenschappen 2e klasse De uitslagen van de voortgezette strijden luiden": W. Mosseveld ItX) 36 12 2.77 B. Ransdorp 98 35 18 2.80 W. Mosseveld 100 37 14 2.70 C. Toledo 58 36 8 1.61 K. Stuhldrayer 100 34 10 2-97 G. Diedericks 54 34 9 1.60 Th. Sprengers 100 41 8 2.43 C. v. Oosten 93 40 10 2.32 P. Zon 100 45 16 2.22 C. Toledo 75 45 8 1.66 P. Zon 100 45 15 2.22 G. Elfering 74 45 8 1.65 W. Veenboer 100 47 14 2.12 G. Elfering 71 47 13 1.51 W. Veenboer 100 34 11 2.97 J. Bos 89 34 10 2.61 EEN TEAMWEDSTRIJD OP DE KAAG VOOR DE JOLLEN- ZEILERS. LEIDEN WINT VAN DE OVERIGÉ UNIVERSITEITEN. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 2ste Lustrum der Leidsche Hooge- school waren Woensdagmiddag verplaatst naar de Kagerplassen, waarvoor het pro gramma o.m. vermeldde: interacademiale zeilwedstrijden, polo-wedstrijd, wedstrijd' tusschen het Collegium, Lustrum-Commis sie, Commissie van Orde en Vertegenwoor diging en de Senaten der erkende Corpora. Voorts: steekspel te water en onderlinge Ibehendi'gsheidswedstrijden. Al die grandiooze festijnen moet men met een beetje van de noodige studentenfanta sie nemen, om er de draagkracht van te begrijpen. Wij zullen ons niet wagen aan een verslag van al die feestelijkheden en ons bepalen tot het eenige, wat goede sport genoemd kon .worden: de interacademiale zeilwedstrijd tusschen Leiden, Amsterdam, Groningen, Utrecht en Delft. Er werd een wedstrijd in de 12 Voetsjol- lenklasse gezeild, waarbij van elke univer siteit twee deelnemers uitkwamen en wel als volgt: Leiden met P. H. R. Borgerhoff Mulder en J. Wermeskerken; Amsterdam met S. de Wit en J. de Jong; Utrecht met L. V. Ar nold en J. B. Hillen; Grpningen met T. de Jong en R. W. Weisfeit en Delft met W. J. J. van Troostenburg de Bruyn en J. M. Dietz. Over de voorbereidingen zullen we het maar niet hebben. Er vielen verschillende startschoten zelfs, doch, toen allen gereed waren en het „laatste" startschot over de wijde plassen weerklonk, vertrokken allen toch in een mooie start met den wind in den rug. De gewone wedstrijdbaan van de Kaag werd gezeild en de meeste der mede dingende zeilers waren hiermede genoeg zaam bekend. De Leidsche vertegenwoor digers maakten al een heel goeden start, maar Sam de Wit had ook al spoedig een goede positie gekozen en voor den wind ging het op Zweiland aan. Daar begonnen de moeilijkheden echter, want na het ron den van den 'boei kwam er naar het Norre- meer een kruisrak, die veel technische vaar digheid van de zeilers vereischte, doch waarmee Borgerhoff Mulder al niet de min ste moeite had, want in het nauw van de groote doorvaart bleek hij met mooi ver schil de leiding te hébben. Van Troosten burg de Bruyn, Arnold en Hillen volgden echter op geringen afstand en de strijd werd veelbelovend. Bij den boei op het Noorremeer hadden deze vier in genoemde volgorde de leiding. Daarna volgden T. de Jong, van Wermes kerken, Sam de Wit, J. de Jong, J. M. Dietz en WeisfeitHet bleek, dat Sam de Wit het met zijn jol alle booten waren wel willend in gebruik afgestaan niet bijster getroffen had, want de mast ervan was in een koperen omhulsel gebroken, zoodat hij, wanneer de schoot wat strak werd aange haald, finaal meeboog. Deze zeiler leverde dan ook geen gevaar meer op voor de con currenten van de eerste plaats. Op het rak van Norremeer naar Dieper- poel, dat geheel voor den wind ging, wij zigde zich de volgorde der zeilers weinig of niets, maar de terugweg lag weer sterk in den wind, zoodat dit kruisrak weer de volle oplettendheid van de zeilers vroeg. Hoewel Borgerhoff Mulder en Arnold hier leelijk werden afgedekt door twee meevarende zeiljachten, welke htm den wind uit de zeilen nam, wisten zij zich toch aan den kop te handhaven. Troostenburg de Bruyn en van Wermeskerken volgden met gering verschil. Op eenigen afstand volgden T. de Jong en Hülen, weer iets verder de Wit en J. de Jong en tenslotte heel achteraan Dietz en Weistfelt. Het laatste rak, van het Zweiland terug naar de finish, leverde nog onverwachts een verrassing op doordat Borgerhoff Mul der, die als het ware de eerste plaats maar voor het grijpen had, zich gepasseerd zag door de drie op hem volgende zeilers. De uitslag werd tenslotte: 1. W. J. J. van Troostenburg de Bruyn, 2. L. V. Arnold, 3. J. van Wermeskerken, 4. P. H. R. Bor gerhoff Mulder, 5. T. de Jong, 6. J. B. Hil len, 7. J. de Jong, 8. S. de Wit, 9. J. M. Dietz, 10. R. W. Weisfelt. Het totaal-resultaat werd: 1. Leiden 15 pnt., 2. Utrecht 14 pnt., 3. Delft 10,1 pnt.; 4. en 5. Amsterdam en Groningen elk met 7 pnt. Het versterkt Leidsch elftal verslaat de Zwaluwen met 6-2. De voetbalwedstrijd tusschen het ver sterkte Leidsche elftal en de Zwaluwen, als onderdeel der lustrumfeestelijkheden, ka» in alle opzichten geslaagd genoemd wordenEen talrijk aantal toeschouwers omzoomde het A. S. C.-terrein, als scheids rechter Neurenberg de elftallen in het veld fluit. Het Leidsche elftal verscheen m de reeds gepubliceerde opstelling, dus met de drie Ajax-spelers Schubert, Deijke en Blom- vliet en v. d, Togt (H. F. C.). Het Zwaluwen-elftal was als volgt sa mengesteld: Doel: d'Ankerman (HW). Achter: Denis (HBS) en Chouffoor (ADO). Midden: B. Adam (HW), Boo4 (HW) en Graafland (HBS). Voor: v. Dijk (HW), v. Vliet (HBS), La- gendaal (Xerxes), v. d. Laar (HW) en Boelhouwer (HBS). Het Leidsche elftal wint den toss, zoodat Lagendaal aftrapt. De Zwaluwen trekken dadelijk ten aanval maar buitenspel doet de kans te niet gaan. De Zwaluwen-combi natie is iets in de meerderheid, maar voor- loopig weten zij het niet verder te bren gen dan een goeden kopbal, die over gaat. Het Leidsche elftal probeert het dan ode eens, maar Blomvliet schiet over, hetgeen hij bij een volgenden aanval nog eens doet. Nadat Mooten nog eens naast geschoten •heeft, gaat de Zwaluwen-voorhoede er van door. Goed combinatiespel tusschen Lagen daal en v. Vliet weet de laatste in een doel punt om te zetten (01). Even later schiet Lagendaal in het zijnet. Een goede trough pass van Mooten naar Blomvliet wordt door d'Ankerman gehou den. Een schot van Mooten weet de keeper nog juist corner te tippen, maar levert niets op. Het Leidsche elftal oefent nu een grooten druk op het Zwaluwen doel tut. Een schuiver van Goddijn weet de keeper te stoppen. Toch komt de verdiende gelijk maker als de keeper een hoogen bal mist, waarvan Weerlee dankbaar profiteert door den bal onhoudbaar in te koppen (11). Het Leidsche elftal heeft nu den smaak te pakken, Goddijn zet prachtig voor en Blom vliet zorgt met zijn hoofd voor de afwer king (21). De Zwaluwen probeeren het weer eens aan de overzijde, maar de Leid sche verdediging met v. d. Togt (H. F. C.) aan het hoofd weet van geen wijken. Weerlee maakt er 5 min. voor rust met een onhoudbaar schot 31 van doordat de keeper een schot van Mooten juist voor zijn voeten plaatst. Even later is het rusten. Na de pauze is het Leidsche elftal dade lijk in den aanval. De tweede helft is 5 minuten oud, als Blomvliet een prachtig aangegeven bal benut (41). Weer trekt de Leidsche voorhoede ten aanval, maar Mooten schiet juist over. Deze achterstand prikkelt de Zwaluwen. Lagendaal gaat er alleen van door, lokt den keeper uit zijn doel en plaatst dan onhoudbaar over den uitloopenden keeper in het doel (42). Dan is Leiden weer aan bod. Een hard schot van Mooten gaat rakelings naast. Na 25 minu ten maakt Vermond er met een kopbal 52 van uit een voorzet van Goddijn. Nog maals weet de Leiden-voorhoede het vijan delijk doel te doorboren, als Blomvliet een goeden pass van Mooten benut. (62). De Zwaluwen probeeren nog den achter stand te verkleinen, maar de Leidsche ver dediging weet verdere doelpunten te voor komen. Met een verdiende 62 uitslag komt het einde van dezen aardigen wed strijd. Het Leidsch elftal verdient een pluim voor zijn keurig spel. Namen noemen zul len we niet, daar er geen zwakke plekken waren. Jammer was het, dat Schubert even voor het einde uit moest vallen, waarvoor Herreur (LFC) nog even inviel. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAB8LAB ADVERTEEREN HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 95. „Weet je wat, hernam Piet Prikkel, nadat hij even had nagedacht, we moesten eigenlijk maar een paar kanon nen zien op te scharrelen. Daarmee kunnen we ons altijd verdedigen. Weldra liep Piet Prikkel met drie kanonnen te sjouwen, terwijl Drein Drentel hem daarmee hielp. 96, De kanonnen werden aan het strand opgesteld en Piet Prikkel en Drein Drentel gingen op een paar steenen zitten om te kijken of het zeemonster van Nagasaki zich weer vertoonde, Piet verveelde zich het eerst en stak een sigaar op!

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10