Mussolini inspecteert te Littoria de werklieden, die gewapend naar Afrika zullen vertrekken. Te Eeauvais, het Fransche plaatsje, dat door het ongeluk van het Engelsche luchtschip naam kreeg, is het feest van „Jeanne Hachette" gevierd, door wier moedig gedrag de stad in 1472 van den vijand werd verlost, Jeanne Hachette" doet een kanon ontbranden. Te Arnhem trad gisteren in het huwe lijk de heer D. J. Gerritsen, kampioen schoonspringen, met mej, A. Riggellng. De kerk te Roosendaal wordt afgebroken. Er komt een nieuw gedeelte in oud-Vlaamschen stijl, De afbraak. Ter herdenking van den sterfdag van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik gaf de Koninklijke Militaire Kapel gisteren op het Binnenhof te den Haag een uitvoering van rouwmuziek, welke door verschillende autoriteiten en veel publiek werd bijgewoond. De groote kerk te Alkmaar verkeert in verregaanden staat van verval. Zes jaar geleden moesten de restauratiewerkzaamheden wegens gebrek aan geld middelen worden gestaakt. Thans zijn deze werkzaamheden in werkverschaffing hervat. Een der vervallen gedeelten. Ook de St. Bavokerk te Haarlem moest noodig worden gerestaureerd hetgeen thans met steun van de provincie geschiedt. De werk zaamheden op den prachtigen toren. Het koppel Hosmus (rechts) en Enklaar (links) voor de avondzesdaagsche, welke dezer dagen te Arnhem werd ge houden. De piloot Fairbairn, die in 1932 van Engeland naar Australië vloog, stort te met zijn toestel nabij Melbourne neer, waarbij hij en zijn vrouw het leven verloren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8