Iteuii te BRUSSEL WOENSDAG 3 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 NED. OOST-INDIE WERKLOOSHEID IN INDIE BLUFT GELIJK Jeugdige werkloozen nemen toe Aneta seint uit Batavia: In het thans verschenen jaarverslag over 1934 van het Centraal Steun Comité wordt vooropge steld, dat een zuiver denkbeel van het ver loop der werkloosheid onmogelijk is, daar de werkloosheidsstatistiek in Ned.-Indië ontbreekt. De indruk bestaat dat zich geleidelijk een nieuwe vraag naar arbeidskrachten ontwikkelt, welke vraag ongeveer de nieu we ontslagen compenseert. Daarnaast staat echter een voortdurend opdringen van jeugdige werkloozen die een toenemenden druk op de arbeidsmarkt uitoefenen. Het verslag vermeld voorts dat aan par- ticuliere bijdragen over het jaar 1934 een totaal bedrag van ƒ570.000 binnenkwam, tegen ƒ499.000 in 1933. Voor het jaar 1935 wordt verwacht dat dit bedrag belangrijk minder zal bedragen. Geconstateerd wordt dat nog altijd de bijdragen uit de Euro- peesche samenleving veel ruimer vloeien dan die uit de Inheemsche en Chineesche bevolkingsgroepen. UIT DE OMGEVING Drie dooden, twee gewonden Aneta seint uit Posso: Aan boord van het motorschip „Mastoor", dat op weg was naar Posso (residentie Menado) is ter reede van Tobolombang amok gemaakt door een pas sagier. Hij doodde drie menschen en ver wondde er twee. De moordenaar sprong over boord, wist aan land te komen en ontsnapte. Hij wordt thans achtervolgd. DEENSCH SCHIP STOOMT ZINKEND TANDJONG-PRIOK BINNEN Lading niet beschadigd? Aneta seint uit Tandjong-Priok: Het Deensche motorschip „Falstria" toebehoo- rende aan de East Asiatic te Kopenhagen (waarvan agentschappen in Ned.-Indië zijn gevestigd), op weg van Semarang naar Colombo, seide Maandagavond draadloos uit de Javazee, dat het, in verband met bodemlekkage, de haven van Tandjong- Priok wenschte binnen te loopen. De „Fal stria" stoomde te kwart voor tW&alf in den nacht, practisch in zinkenden toestand, de kom van de Tandjong-Priok-haven bin nen., De „Falstria" meet 4358 ton bruto en heeft een volle suikerlading aan boord, welke waarschijnlijk niet beschadigd is, daar de lekkage zich ter hoogte van de machinekamer bevindt en de ruimen geen water meer maken. Het schip is thans droog, nader zal worden besloten waar en op welke wijze de bodem-schade zal wor den hersteld. LAND- EN TUINBOUW VOORSTEL TOT INVOERVERBOD NAR CISSEN EN IRISSEN IN AMERIKA. In de „Florists' Exchange" van 15 Juni lezen wij. dat op 4 Juni Senator SchweEen- bach uit Washington een voorstel heeft in gediend om den invoer van alle narcissen en irisbollen te verbieden, behalve die, in gevoerd onder „special permit". Als reden wordt opgegeven, dat voorkomen moet worden het overstroomen van de Ameri- kaansche markt, dat door sommigen ge vreesd wordt als resultaat van de aange kondigde opheffing van het embargo voor narcissen. Het voorstel was om aan de Planten- quarantainewet 1912 het volgende toe te voegen: „De invoer van boHen van narcissen en irissen is verboden, behalve dat nieuwe en zeldzame variëteiten, die in de Vereenigde Staten niet verkrijgbaar zijn, voor plant- doeleinden onder „special permit" inge voerd mogen worden, maar slechts in hoe veelheden, die 200 bollen van narcissen en irissen elk door een bepaalden invoerder in een bepaald jaar niet te boven mogen gaan. Al die ingevoerde bollen moeten aan de laatst goedgekeurde warmwaterbehan deling worden onderworpen en ook aan andere regelingen, die voorgeschreven wor den door den secretaris van den Land bouw". De redactie van de „Florists' Exchange" teekent hierbij het volgende aan: „Niemand wenscht een overstrooming van de Amerikaansche markt met laag geprijs de boUen uit het buitenland, als resultaat van de opheffing van het embargo in 1936. Maar of de bovenvermelde bepaling de weg is om zulk een resultaat te voorkomen, is nog de vraag. Zonder dat we de meening van een deskundige kunnen steunen, ge- looven wij dat de uitsluiting van een be paalde specifieke plantensoort geen wet tige plaats vindt in de Plantenquarantaine- wet, die een grondslag is; de administra tieve bijzonderheden behooren thuis in de quarantaine-orders, die erop steunen. Het uitvaardigen hiervan behoort tot de be voegdheid van den secretaris van land bouw, maar niet tot die van het Congres". Zooals men ziet, geeft men de pogingen om de aangekondigde opheffing van Qua rantaine 37 practisch ongedaan te maken, niet op. Het is zeer de vraag, of men hier in slagen zal, maar in elk geval een waar schuwing om al het mogelijke in het werk te stellen om te bewijzen, dat die ophef fing volkomen gerechtvaardigd was. Wan neer de redactie van de „Florists' Exchan ge" gelijk heeft met haar aanteekening, kan de boven gesignaleerde poging overigens geen. groot gevaar inhouden. „Weekbl. v. Bloemb.cult.". OPNEMEN VAN ARBEIDERS IN BLOEMBOLLENBEDRIJVEN. Het „Weekbl. v. Bloembollencultuur" verneemt, dat Z.Exc. de Minister van So ciale Zaken, op hét telegram van gemeente besturen uit de bloembollenstreek naar aan leiding van de regeling tot opneming van arbeiders in bloembollenibedrijven, heeft geantwoord, dat bij de betrokken gemeen tebesturen (blijkbaar eeniig misverstand be staat omtrent de beteekenis van deze rege ling; een verplichting om tot de regeling toe te treden bestaat nJ. niet, waarom be zwaarlijk tot opschorting der regeling kan worden overgegaan. Z. Exc. acht een be spreking zooals hem was verzocht, daarom voorshands niet noodig. De Minister van Sociale Zaken heeft zich bereid verklaard om, als de betrokken ge meenten een andere regeling inzake loon- bijslag op het oog hebben, daaraan alle aandacht te geven. Het zou daarom aange naam zijn, schrifteEjk omtrent deze rege ling nader te worden ingelicht, waarna Z. Exc. de deskundigen kan raadplegen. Hierna zal zoo noodig nog een bespreking kunnen plaats hebben. Kostelooze rijwielplaatjes. De inspecteur der invoerrechten en ac cijnzen te 's-Gravenhage verzoekt mede te deelen, dat voor hen, die meenen in aan merking te komen voor een kosteloos rij- wielbelastingmerk voor het jaar 1935'36 en woonachtig zijn in de hieronder ver melde gemeenten, op de daarbij vermelde plaats en de daarbij opgegeven dagen en uren, gelegenheid zal worden gegeven tot het afhalen en inleveren van aanvragen tot het eventueel in ontvangst nemen van kostelooze rijwielmerken, te weten: Inwoners van Pijnacker en Noot dorp. Ten raadhuize te Pijnacker op Vrijdag 19 en Vrijdag 26 Juli en op Vrij dag 2 Aug. as. telkens van 79 uur n.m. Inwoners van Veur, Stompwijk en Leidschendam. Ten gemeentehuize te Stompwijk op Vrijdag 19, Dinsdag 23, Vrij dag 26 en Dinsdag 30 Juli, Vrijdag 2 en Dinsdag 6 Aug. a.s., telkens van 7.308.30 n.m. Inwoners van Wassénaar. In het stempellokaal v. d. Pauw gemeente Was senaar a. d. Pieter Twentlaan naast No. 10 op Vrijdag 19, Dinsdag 23 en Vrijdag 26 en Dinsdag 30 JuE on op Vrijdag2 en Dins dag 6 Aug., telkens van 78 uur n.m. Inwoners van egwaart en Zoeter- meer, In het stempellokaal a. h. Raad huis te Zoetermeer op: Vrijdag 19, Vrijdag 26 en Dinsdag 30 Juli en Dinsdag 6 Aug. as., telkens van 89 uur n.m. HÏLLEGOM „Hulp in Nood". Deze vereeniging hield gisteravond een buitengewone alg. verga dering in „Flora". De voorz., de heer C. Veelneturf,. opent met een woord van wel kom. De notulen worden vastgesteld. Na enkele korte mededeelingen wordt over gegaan tot stemming voor nieuwe bestuurs leden wegens bedanken der heeren A. de Boer, Ph. Salman, C. Veelenturf en J. Was senaar. Deze wenschen aUeen weder zit ting te nemen, indien bestuurd wordt vol gens de voorgestelde statutenwijzigingen. Daar de vergadering hiertoe haar mede werking niet wenscht te verleenen, zal op de oude manier door 't te kiezen bestuur worden gewerkt. Gekozen worden de hee ren H. C. v. d. Berg, C. Seysener, N. Schip pers en Th. Paase. De verkiezing van 3 le den voor de commissie van Toezicht wordt aangehouden. Hierna sluiting. Waterpolo. H.Z.V. contra H.P.C. 52. De gisteravcond in de gemeentelijke zwem inrichting gespeelde wedstrijd is door de thuisclub op overtuigende wijze gewon nen. Vóór de rust scoorde K. Alberts drie maal, waartegen H.P.C. één tegengoal wist te plaatsen. Na rust wist P. Velthuys den stand op te voeren tot 5 goals voor de thuisclub, terwijl de gasten op keurige wijze nog een tweeden goal maakten, die wel houdbaar was geweest. Volgende week komt Halfweg op bezoek. KATWIJK Aanbesteding. De aanbesteding voor den bouw der Chr. School aan de M. A. de Ruyterstraat had de volgende uitslag: M. van der Plas 26900, J. Houwaard 26100, N.V. Duyvenbode ƒ25990, Firma Vooys en Verdoes ƒ25669, H. v. Leeuwen ƒ25375, Gebr. Verloop ƒ25444, G. de Best ƒ25370, G. Haasnoot ƒ25200, L. Guyt ƒ24310, M. v. d. Bent ƒ24390, A. de Best ƒ24336, J. Parleviet 24450, Gebr, Ouwehand 23600, T. Heijvogel ƒ23200. Het werk werd ge gund aan den laagsten inschrijver. Inschrij ving loodgieterswerk Jac. Dubbelaar 1665, Gebr. Kuyt ƒ1646, Gebr. Bloot ƒ1621, S. Burgerhout 1535, aan wien als laagste inschrijver het werk werd opgedragen. KATWIJK AAN ZEE. Betere verlichting. Door Gemeentebe drijven is thans een begin gemaakt met een betere verlichting van Noordelijk Katwijk aan Zee. Hiermede zal aan een lang gekoesterde wensch der bevolking aldaar worden vol daan. Er zullen binnenkort ook nog ster kere lampen worden aangebracht. Ook zal nog op enkele plaatsen een armverlichting aan den muur worden aangebracht. En nu het trottoir aan de Boulevard vernieuwd wordt hoopt men dat dit werk zich ook wat meer binnenwaarts zal uitstrekken. LEIDSCHENDAM. Voetbal. Zondag 7 Juli as. zullen de lachspieren wederom danig in beweging worden gebracht door de komische voet balwedstrijd, welke is uitgeschreven, Noord HollandZuid-Holland, welke om pl.m. 3 uur zal aanvangen. Vooraf om 2 uur zal de R. K. Harmonie- vereeniging „St. Cecilia" een muzikale rondgang maken door het dorp, terwijl ook de wedstrijd door muziek zal worden op geluisterd. De edelachtb. heer Burgemees ter W. Keijzer, zal den aftrap doen. Het geheel staat onder goede leiding en wij twijfelen er niet aan, of alle toeschouwers zullen wederom een prettige middag mee maken, daar de geheele wedstrijd zal wor den één vroolijkheid en dolle klucht. Wij zuUen hopen, dat het thans zonder z. g. ongelukken zal afloopen, ofschoon aEe maatregelen genomen zijn om de even- tueele gewonden te verzorgen. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat de donateurs voor dien middag geen vrije toegang hebben en het vertrouwt, dat allen Zondag zullen optrekken naar het A. V. V. terrein, waardoor men zal steu nen de eigen katholieke beweging, wat zeker noodzakelijk en nuttig is. Een pret tige middag is een ieder gewaarborgd. NOORD WIJKERHOUT Examens. Aan de St. Jozef Meisjes school alhier slaagde voor costumière de dames: Dora v. d. Burg en Cato v. d. Burg. Voor lingerie-naaien, de dames: Cato v. d. Berg, Annie v. d. Klugt, Marie Slob be, Marie van Dam, Neeltje Geerlings en Toos Kaptein. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier stonden op 1 Juli 1935 ingeschreven 210 werkloozen tegen 252 op 1 Juni. Op hetzelfde tijdstip stonden het vorig jaar ingeschreven: 190 personen. ZILK. Vrachtauto omgekanteld. Gisternacht omstreeks 3 uur begaf de groentenkoopman D. M. uit Rijnsburg zich met een opgela den vrachtauto met groenten naar de markt te Amsterdam. Bij het passeeren der bocht bij boerderij KerkvEet had de be stuurder het ongeluk naast den weg te raken, waardoor de auto kantelde en met lading en al in een kippenloop terecht kwam, waardoor een heg en afrastering werden vernield. Met behulp van eenige passeerende vrachtauto's werd de auto op den weg geholpen. Voor de M. is zulks een groote schadepost, daar een groote partij onbruikbaar geworden was. De gemeente veldwachter was spoedig ter plaatse en maakte proces-verbaal op. SASSRNHEIM. Ver koop ing. Door Notaris W. Wach ter alhier werden bij afslag va-kocht de perceelen bloembollenland met bloembol- lenschuur en de in het land aanwezige bloembollen, gelegen aan den Beurscheweg te Warmond, groot 3.20.58 H.A. De 6 perceelen stonden in bod op 22.500 en werden bij de eindcombinatie gemijnd op 10.door den heer J. Hendriks q.q. te Wassenaar. STOMPWIJK. Personalia. Voor het examen costu mière zijn te den Haag geslaagd: Cato Olst- hoorn, Jo Kuypers, Anny van den Bosch, Willy den Hollander, Nini Lexmond, aUen leerlingen van de eeuw. Zuster Christina. VALKENBURG. Br^nd. Bij den landbouwer L. J. al hier ontstond hedenmorgen in de hooi schuur brand wegens hooibroei. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, waarvoor ook de brandweer uit Katwijk aan den Rijn werd opgeroepen. Deze was spoedig ter plaatse, waardoor het mogelijk was de belendende woonhui zen te behouden. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen L. O. is geslaagd mej. E. C. Gerth. Zomerfeest van de Jeugdbeweging. Door de gezamenlijke jeugdorganisaties, Jonge Wacht, Graalwacht, St. Josephgezel- len en Katholieke Jonge Middenstand, is een grootsch opgezet zomerfeest georgani seerd in het R.K. Vereenigingsgebouw van de Kerkstraat. De beide groote zalen en ook de tuin zijn dicht bezet met velerlei attracties, waarvan wij noemen Japansche tuin, Pop penkast, draaimolen, Ritschbaan, Theater Variété, schiettent, Amerikaansche hoepla, spiritisme, geheimzinnige pomp, bloeiende rozeboom enz enz. Het belooft dan ook iets reusachtigs te worden. Dit zomerfeest, dat voor iedereen vrij toegankelijk is, zal worden gehouden op a.s. Zaterdag van 7.3011 uur, Zondag van 3.305 en van 7.3011 uur, en Maan dag van 7.3011 uur. Niemand verzuime het zomerfeest .te gaan bezoeken. Er is volop muziek. Er zijn Indianen en Japanneezen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot P. Ko ren is met ingang van 1 Juli aangesteld tot 2e klerk ten kantore der Gem. water en licht-bedrij ven. Arrestatie. Verdacht van diefstal zijn gisteren in onze gemeente aangehouden ze kere H. en v. L. Bij gedane huiszoeking zijn een zeer groot aantal voorwerpen in beslag genomen, vermoedelijk afkomstig van diefstal. Beide verdachte worden heden ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 's Gravenhage. AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Verkiezingen en Lustrumfeesten hebben een oogenbtik stagnatie ge bracht in onze reizen naar Brussel ter bezichtiging van de Wereld tentoonstelling. Wij hebben intusschen niet stil gezeten en voor een ongeloofelijken prijs een nieuwe reis voor onze lezeressen en lezers samengesteld. Deze zal bij deelname van minstens 25 personen worden uitge voerd op Zondag 7 Juli a.s. voor slechts 7.50 (verhoogd met 0.50 administratiekosten). Het programma dezer reis is als volgt: Vertrek des morgens te c.a. half zeven uit Leiden over Antwerpen-Mechelen naar Brussel, alwaar aankomst te c.a. 11 uur. Te Brussel wordt de H. Mis bijgewoond. Na aankomst wordt den deelnemers namens de Directie van ons blad een verfrissching aangeboden in een der groote Restaurants op den Boulevard Anspach. Hierna vertrek naar de terreinen van de Tentoonstelling. Entree. Be zoek onder leiding van een of meer gidsen aan de diverse gebouwen en bezienswaardigheden, o.a. het Nederlandsche pavilloen zal wor den bezocht. De lunch zal worden gebruikt in het Grand Restaurant Ober Bayern op de terreinen der Tentoonstelling, waarbij inbegrepen een glas bier, een glas wijn of een fleschje mineraalwater. In den namiddag bezoek aan Oud-Brussel met entree, waar eveneens het diner zal worden gebruikt in het Grand Restaurant L'Ecu de France op het Marktplein aldaar, eveneens met een der bij de lunch genoemde dranken. Het diner bestaat o.a. uit soep, tusschengerecht, aardappelen, vleesch, groenten en toespijs. Na beëindiging diner bezoek aan het attractieterrein, waarna vertrek per autocar op een nader vast te stellen uur c.a. 7H of 8 uur naar Leiden. Aankomst aldaar c.a. 12 uur. Aldus een prachtige reis voor weinig geld. Natuurlijk gaan wij ook weer door met onze tweedaagsche reizen en wel op: ZONDAG en MAANDAG 14 en 15 JULI, nu twee volle da gen voor 13.25 (verhoogd met 1.administratiekosten). In dezen reis is alles inbegrepen dus: reis heen en terug, alle maal tijden, logies in een eerste klas hotel en toegang tot de tentoonstelling. Deze reis gaat alleen door bij deelname van minstens 20 personen. De deelnemers gelieven te zorgen voor een bewijs van Nederlander schap. Opgave van deelneming kan geschieden aan ons bureau Papen gracht 3234 voor de eerste reis tot Donderdag 4 Juli des middags te 4 uur, voor de tweede reis tot Donderdag 11 Juli des namiddags 4 uur. Vóór het vertrek moet de reissom worden voldaan. N.V. DE LEIDSCHE COURANT - PAPENGRACHT 32—34 - LEIDEN NIEUWKOOP WATERSPORTVEREENIGING OPGERICHT „Noord-Zuid" Aldus is de naam, waarmede onze jong- opgerichte watersportvereeniging in een gisteravond in het „Vliegende Paard" al hier gehouden ledenvergadering is ge doopt. Men wil er mede demonstreeren de onverbrekeijke band tusschen de Noord en Zuideindterplassen en van de boord- bewoners van het Noorden tot het Zuiden. Bedroeg het aantal leden in de eerst ge houden vergadering 28, de voorzitter, de heer C. P. T. de Graaf kon mededeelen, dat dit aantal intusschen geklommen was tot 38. Overgegaan werd tot behandeling van de door het bestuur ontworpen statuten met huishoudelijk reglement. Als doel van de vereen iging werd om schreven, dat de belangen van de water sport in de omgeving van Nieuwkoop in den ruimsten zin bevorderd worden, welk doel men zal trachten te bereiken: door zorg voor de vaar- en werfgelegenheid, door coöperatieve inkoopen en verzameling en uitleening van boeken, tijdschriften, kaarten, enz., door het organiseeren van vergaderingen, voordrachten, feestelijkhe den, clubtochten, wedstrijden e.d. Vanuit den boezem der vergadering kwam een voorstel voor een paar aanvul lingen. Ten eerste om de watersport zoo veel mogelijk in zedelijke banen te leiden. Hiermede wilde men de vereeniging kleur laten bekennen en stelling doen nemen voor de reinheid van zeden en tegen de verwildering, waartoe de watersport zoo vaak en zoo licht aanleiding geeft. Of schoon verzet rees, werd het voorstel, dank zij de medewerking van den voorzitter een parig goedgekeurd. Een tweede voorstel behelsde, dat de Vereeniging in haar sta tuten openlijk zou vastleggen, dat zjj de naleving zal bevorderen van de verorde ningen van Gemeente en Waterschap, wel ke liggen op het terrein van- of verband houden met de watersport. Hiertegen was het verzet nog grooter, doch dank zij een sterk pleidooi van prof. ir. Chr. K. Vis ser uit Delft, die groot-eigenaar is in den polder en met zijn zoon de vergade ring bijwoonde, werd ook dit tenslotte met algemeene stemmen aangenomen. Bestuursleden moeten zijn inwoners uit Nieuwkoop om daarmede baas te blijven op eigen terrein en 't ligt ook in den eigen lijken opzet om den zin voor watersport meer aan te kweeken onder de eigen in woners. Een aanvullende bepaling voor ziet er in, dat het bestuur bij een vacature een aanbeveling verstrekt van 2 personen. De contributie wordt voor elk jaar op nieuw vastgeteld en bedraagt voor dit jaar ƒ2. De kleuren der Vereeniging zijn donker groen en wit. Voor een standaard en clubvlag, waarop het wapen van Nieuw koop voorkomt, zal worden gezorgd en te gen kostprijs voor de leden verkrijgbaar Het bestuur stelde voor om Zondagmid dag a.s. op den Zuidednderplas langs het Meije-pad een roei- en kanowedstrijd te houden, wat groote bijval vond. Deze wed strijd zal verfilmd worden, zoomede ver schillende mooie waterplassen op de plas. Bij het uitgaan van de vergadering meldde zich nog weder tal van nieuwe le den aan. Personalia. Voor het examen L. O. b geslaagd de heer J. Geerling. Arbeidswet. Aan de navolgende sme den alhier is door den hoofdinspecteur van den Arbeid te 's Gravenhage vergunning verleend vanaf 1 Juli tot 31 December a.s. de 51-urige arbeidsweek toe te passen: Gebr. Bodegraven G. Zwart, D. de Rooij, N.V. Nieuwkoopsche Stoolm smeder ij, v.h. N. G. Bon, P. van Koert Wzn„ W. Verlooij Czn„ N. Meijer, G. Verlooij Pzn., D. Kra nenburg, P. den Hollander Jr., PI. Voor sluis, J. C. Bon en P. Verlooy Czn. NOORDEN Sportfeest. De R.K. Voetbalvereeni- ging D.S.V. alhier organiseert op Zondag, 14 Juli, a.s. een sportfeest op haar terrein aan den Kouserweg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Weet u een middel tegen iep ziekte? Antwoord: Helaas niet. Vraag: Hoe geneest men een hond, die stuipen heeft! Antwoord: Wij weten veel, maar dat niet. Vraag: betreffende aanduiding tijd; 18.45 des namiddags of 6.45 des namiddags, of voor zeven u&fr. Antwoord: Alle drie schrijfwijzen zijn goed; alleen dient bij de opgave 18.45 het toevoegsel „des namiddags", als zijnde overbodig, te warden weggelaten. Vraag: Is het geoorloofd of passend, dat de R.K. Kies vereeniging iemand can- didaat stelt, die zich 4 jaren gfcleden heeft laten oandideeren door niet-Katholieken op een vrije lijst en die op die wijze 70 stemmen voor de R.K. Staatspartij verloren heeft doen gaan? Antwoord: Reglëmentair geoorloofd is het wel. Of het passend is, hangt van bijkomende omstandigheden af. V r aa g N. de J. inzake betaling van verplichte aflossing eener hypotheek. Antwoord: U is wel verplicht om de aflossing te betalen, maar indien u niet kunt betalen, kunt u een eventueele execu tie waarschijnlijk voorkomen door u te wenden tot den minister van Economische Zaken te Den Haag. Uw zaak wordt dan behandeld door de z.g. Hypotheek com missie. Vraag,: C. A. C. te N. inzake octrooi. Antwoord: Wend u eens tot den Oc- trooiraad, W. Witsenplein, den Haag, of tot een der vele Octrooi-bureaux in Den Haag of Delft.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7