WOENSDAG 3 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OVERIJSSEL. In de heden gehouden vergadering der Provinciale Staten van Overijssel werden tot leden van Gedeputeerde Staten be noemd: De afgetreden leden J. J. Beukenkamp (a.r.), H. J. Schoemaker (r.k.), Mr. Dr. J. W. Schneider (r.k.), J. E. Vogt (sd.a.p.) en Mr. D. te Winkel (c.h.). Voorts werden be noemd Mr. J. C. T. Resius (v.b.) in plaats van Ir. S. L. Louwes (v.d.) die niet in de Staten werd herkozen. Tot buitengewoon lid van de Gedeputeer de Staten is in plaats van den heer J W. Bartels (c.h.), die zich niet meer als can- didaat voor de Staten beschikbaar stelde, benoemd de heer J. Weitkamp (c.h.). GRONINGEN. De aftredende leden L. H. Mans-holt, A. van Geuns, beiden sociaal-democraten, Mr. Dr. R. Koppe (a.r.), Tj. Krol (c.h.) en E. H. Ebels (lib.), werden wederom herbe noemd. In de vacature-Kloppenburg (vrijz. dem.), die niet weer als Statenlid was gekozen, werd benoemde Prof. Mr. I. B. Cohen (vrijz. dem.). Prof. Cohen verklaarde zijn benoe ming in beraad te willen houden. Aan de verkiezing ging een uitvoerige discussie vooraf. De heer van Houten (chr. dem. unie en Kolthek („Recht en vrijheid") ka rakteriseerden daarbij de verkiezing als een comedie, een zetelverdeeling door de meerderheid met volkomen negeeren van de minderheid. Uit protest wenschten deze fracties aan de stemming niet deel te ne men Evenals de Christelijk Democratische Unie stemden ook de vier N,S.B.-ers blanco. De heer Kolthek had de zaal inmiddels weer verlaten en nam aan de verkiezing dus geen deel. DRENTHE. Gekozen zijn de heeren K. Brok (S.D.A. P)., Lansingh Meyer (V.D.), Gorter (A.R.), Knoppers (Christ. Hist.), Klasen (S.D.A.P.) bijzonder lid. DE PROEFUITZENDING VAN DEN IIILVERSUMSCHEN ZENDER. Naar wij vernemen zijn bij de N. S. F. een zeer groot aantal rapporten ontvangen over de ontvangst van den 120 Kilowatt zender. Die rapporten komen niet alleen uit Nederland, maar uit practisch alle lan den van Europa, tot uit Rusland toe. Zij maken alle melding van zeer prach tige ontvangst en uitstekende geluidskwa liteit. Wat de ontvangst in ons land betreft meldt men uit alle provincies keiharde ontvangst ook in Zuid-Limburg, waar nu minder hinder van de daar bij deze golf lengte nu eenmaal onvermijdelijke fading werd ondervonden. Bij de veldsterktemetingen bleek, dat de veldsterkte des avonds 2,3 maal zoo groot is, hetgeen overeenkomt met 5,3 maal het vermogen dat anders door den zender wordt uitgestraald. Er wordt nog op gewezen dat bij toe stellen met automatische volume-regeling de geluidssterkte bij gelijke instelling niet grooter wordt en het feitelijk alleen te merken is aan het feit, dat eventueele sto ringen geleidelijk minder worden ten op zichte van de signaalsterkte. JONGEN DOOD GEVONDEN. Gisterenavond is bij het inhalen van het hooi te Westenesch bij Emmen de 14-jarige Roelof Wesseling om het leven gekomen. Hoe het hem overkomen ongeval zich pre cies heeft toegedragen, is niet bekend. Men vond echter den jongen, die met een leegen met een paard bespannen wagen naar het hooiland onderweg was, in een sloot nabij het inrijhek der weide. Dokter Hospers te Emmen constateerde een schedelbreuk, waaraan de jongen in middels reeds was overleden. Vermoedelijk heeft hij een slag van het paard gehad. Boeren die in de omgeving bezig waren met melken, zagen paard en wagen onbe- stuurd hun weg vervolgen, en werden daardoor op het gebeurde opmerkzaam ge maakt. Glazenwasscher gevallen. Vanmorgen te 9 uur is een 69-jarige gla zenwasscher die werkzaamheden verricht te bij een perceel aan de Blasiusstraat te Amsterdam, ter hoogte van de derde ver dieping van de ladder gevallen. Ernstig gewond werd de man opgendfrien en door den G. G. en G. D. naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis vervoerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Lummigje d. van K. v. d. Meer en J. Boeff Hendrik Lambertus z. van A. H. Ph. Hartmann en G. Kasteel Izaak z. van L. Zitman en J. C. Nieuwcn- huizen Arnold us Johannes z. van L. Zit man en J. C. Nieuwenhuizen Huig z. van L. M. v. Duijvenvoorde en D. v. Duijn Anna d. van M. Vooijs en W. Guijt - Jan z. van H. v. d. Bent en D. de Jong Hendrik Petrus z. van P. H. J. E. Beere- boom en A. M. Slootweg Christiaan Jo hannes z. van A. Brouwer en M. v. Dijk Jacobus Bernadus Jozef z. van P. J. v. d. Berg en C. E. A. v. d. Hoeven Johannes z. van J. Vermaas en A. L. de Vries Edith d. van J. C. W. Top en K. W. Grewe Wllhelmina Maria d. van A. C. Slinger land en M. de Jong Johanna Catharina d. van G. C. v. Dijk en M. M. Ammerlaan Willy Louise Nicoline d. van N. Hou wer en J. Planje. Overleden: P. de Vries m. 72 j. W. C. Oostveen ongeh. vr. 63 j. Chr. A. Bouwman zn. 8 j. J. A. Kas m. 62 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. hooger, zware 3839 cent, vette 3738 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren flinke aanvoer, handel vlug en prijzen hooger, varkens weinig aanvoer, alleen vraag naar vleeschvarkens. WOERDEN, 3 Juli. Kaas. Aanvoer 572 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 1517 2e kwal. f 1214, zware f 18. Handel ma tig. DEN HAAG, 3 Juli. Haagsche Veiling. Aardbeien: le 815 cent, 2e 56 cent, ker sen: Meikersen le 1217 cent, idem 2e 49 cent, zwarte kersen extra 25 cent, le 1821 cent, 2e 713 cent, Variksche zwar ten le 1618 cent, idem 2e 57 cent, wijn kersen 2023 cent, Boskoopers 1215 cent rood 48 cent, roode bessen extra 42 cent, e 1819 cent, frambozen 3040 cent. Alle prijzen per kg. Dagelijks veiling om 3.30 uur 's morgens. BOSKOOP, 2 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 610 cent, Marcel Rouyer 69 cent, Hadley 1018 cent, Claudius Pernet 1532 cent, Columbia 612 cent, Butterfly 514 cent, Mac Keiler 610 cent, Wilh. Kordes 916 cent, Mme Jules Bouché 1015 cent, Rosalandia 812 cent, Florex 1016 cent, Phoebe 610 cent, Briarcliff 815 cent, Kraus 40 cent, Edith Helen 1530 cent, Aug. Noack 814 cent, Else Poulsen 1530 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Orange Perfection 1520 cent, Paul Grampel 20— 35 cent, Marie Heemskerk 1015 cent, El len Poulsen 1016 cent, Paul Scarlet 10 15 cent, Wendland 2040 cent, Ingar Ohl- son 1520 cent, Iris 48 cent, Lathyrus 24 cent, Asparagus 15 cent, Lelies umbel- laium 1015 cent, Clematis Durandi 18 23 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.30 1.60, Clematis The President 2030 cent, Violieren 35 cent, Altroemeria 1016 cent, Anjers 1525 cent, Gladiolen 1015 cent, Ligustrum 814 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Juli. Groenten- veiling. Aardappelen per kist van 25 kg. groote f 1.501.75 idem Drielingen f 0.90 1.40, idem kriel 4080 cent, peen per 100 bos f 5.407.10, rabarber per 100 f 2.00 2.90, radijs 5060 cent per 100 bos, sla per 100 f 0.50—1.50. KOUDEKERK, 2 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 4280 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.302.80, en eendeneieren f 1.702.10 per 100 stuks, boter 6972 cent en kaas 15 cent per pond, kippen 3575 cent en konijnen 1070 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.23l/0 Berlijn 59.20 Parijs 9.72l/g Brussel 24.781/0 Zwitserland 48.081/2 Kopenhagen32.30 Oslo36.35 Stockholm 37.30 New York1.461/2 Madrid 20.171/„ Milaan l2.16i/2 Praag6.14 Weenen Boedapest BEURSOVERZICHT. UITVAART EN BEGRAFENIS VAN WIJLEN J. BOTS. Maandagmorgen te 9J4 uur had in de parochiekerk van den H. Leonardus a P. M. aan den Haagweg de plechtige uitvaart dienst plaats van wijlen den heer J. Bots. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den zeereerw. heer pastoor Ign. Smeets, geassisteerd door de weleerw. pa ters J. ten Brink en L. van Lieshout. Het zangkoor zong de Gregoria^nsche Requiem-mis en enkele gedeelten uit de twee-stemmige Requiem-mis van Frans- sen. Bij de uitvaart en begrafenis was een groote belangstelling uit verscheidene krin gen. Wij zagen o.m. de zeereerw. heeren pastoor S. Smitz O.F.M., rector R. Reijnen en kapelaan E. v. d. Snoek O.F.M., de eerw. Moeder-Oversten Sebastiana en Avel- lina, de leden van het Kerkbestuur, pres.-commissaris, ged. commissarissen, commissarissen, directie en hoofdre dactie van de N.V. „De Leidsche Courant", bestuursleden, directie, leeraressen en em- ployé's van de Zita-Ver. en de R. K. Vak school, afgev. van de woningbouwver. „De Goede Woning", afgevaardigden van di rectie en personeel van de N.V. Meelfa briek „De Rijn" en zakenrelaties van den overledene, enz. „SANCTA VERONICA". Morgen 4 Juli houdt de Ver. „Sa. Vero nica" haar maandel. zitting in 't Vincen- tiusgebouw van 35 uur. Vooral ook omdat in Augustus wegens vacantie geen zitting gehouden wordt, hoopt het bestuur op een drukke opkomst. De vacantie staat voor de deur, ieder krijgt weer meer tijd en wil hiervan zoo nu cn dan een kwartiertje productief ma ken, voor de Ver. Sa. Veronica. Door de nog steeds heerschende werk loosheid zal er in het komende najaar en den winter weer heel veel gevraagd wor den voor Stille Armen. Helpt ons nu reeds door uwe aller t,u- misbaren daadwerkelijken steun. Komt morgen materiaal halen voor naai-, haak- of breiwerk, welke gratis verstrekt wordt. In 't najaar brengt u 't kant en klaar te- rog en do Stille Armen zullen u er zeer dankbaar voor zijn! Wij hebben een grooten voorraad geknipt goed, wol en katoen gereed liggen, dus niemand behoeft bang te zijn, dat er voor haar niets meer zal zijn. Het bestuur noo- digt alle dames tot een bezoek uit. R.K. VEREENIGING VAN GEZINSHOOFDEN Door deze vereeniging worden a.s. Zon dag 7 Juli plaatjes verkocht ten bate van het „Moederfonds" der afdeeling. Uit dit fonds worden bij geboorten uitgekeerd tien gulden volgens de reglementen van het fonds. Onnoodig* te vermelden, dat vooral in deze tijden deze uitkeeringen in vele nooden voorzien. Op boven genoemden datum worden deze plaatjes verkocht aan de kerk van den H.E. Deken aan den Heerensingel. Deze verkoop wordt reeds nu bijzonder aanbevolen. Jonge dames, die genegen zijn aan dezen verkoop mede te doen, worden vriendelijk verzocht zich daarvoor op te geven bij den secretaris der afdeeling, Heerensingel 2a. Zouden ook niet oudere dames, ja zelfs moeders, genegen zijn hare medewerking te verleenen? Mogen zelfs velen zich niet tevreden stellen met het traditioneele dubbeltje te offeren! EINDEXAMENS KATH. H. B. S. Geslaagd voor het eindexamen H. B. S. Afd. B.: W. Audiffred, Den Haag; D. v<|fc Beek, Oegstgeest; K. Braakman, Leiden; L. Hermans, Oegstgeest; E. van Ooijen, Den Haag; B. van der Reep, Leiden; N. Reynders, Roelof arendsveen; G. Smit, Voorschoten; P. Walter, Leiden; J. de Witt Hamer, Noordwijkerhout; E. Zwartelé, Roelof aren ds veen; P. van Zijp, Leiden. Geëxamineerd 14 candidaten, afgewe zen 2. Voor het examen L. O. zqn aan de St. Joseph Kweekschool der Eerw. Zusters Ur- sulinen geslaagd de dames G. M. E. A. Broerse en E. M. Dijkmans. Verder is voor dit examen geslaagd te Den Haag mej. G. J. Krol, alhier. Benoeming privaat docent. Dr. L. U. de Sitter, alhier is tot weder- opzeggens toegelaten als privaatdocent in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversiteit alhier, om onderwijs te geven in de geologie. Op Zaterdag 6 Juli is het 40 jaar gele den, dat mr. J. van de Kasteele, te 's Gra- venhage, aan de Leidsche Universiteit pro moveerde tot doctor in de Rechtsgeleerd heid. Handelsregister K. v. K. N. Inschrijving: 6623. Boot en Co., Sassenheim, Hoofdstraat 143, bloembollen- kweekerij en exporthandel. E.: F. Boot, Sassenheim. Proc.: C. Spilker, Sassenheim. W ij z i g i n g: 2402. Naamlooze Vennoot schap Bloembollenbedrijf Boot en Co., Voorhout, Loosterweg 1820. De zaak is overgedaan aan: Boot en Co., Sassenheim. 3177. P. Kort Jr., Rijnsburg. Koestraat 12, timmerman. Uittr. E.: P. Kort Jr.,d.d. 1 Jan. 1935. Wijz. handelsn. in: P. Kort Pz. 3227. M. Schoneveld, Rijnsburg, Vliet N.Z. 64, schilder cn handel in drogerijen. Overl. E.: M. Schoneveld, Rijnsburg d.d. 10 April 1935. Wijz. handelsn. in: Wed. M. Schoneveld. N. E.: Wed. G. Schoneveld van den Haak, Rijnsburg. Opheffing: 3562. De Leidsche Groen ten en Fruithal, Leiden, Haven 58. Groen ten en fruithandel. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Het bestuur van de afd. Leiden van bo- vengenoemden bond verzoekt om het vol gende mede te deelen: Zaterdag 6 Juli van 5 tot 6 uur inleve ring der bonneh voor de a,s. vacantie in zaal 6 van den Volksbond. Nadien geen gelegenheid meer. R.K. Esperantoklub Aan de leden wordt bij deze bekend ge maakt, dat er Donderdag a.s., 4 Juli g.een conversatie zal plaats hebben, maar alle leden worden verzocht om Vrijdag 5 Juli om 8 uur in de zaal van de Harmonie, Breestraat, aanwezig te willen zijn. Daar zal komen spreken dr. Lepp, uit Lethland over de zeden en gewoonten van zijn volk. Dus alle leden zorgen aanwezig te zijn. Ook zijn alle andere esperantisten wel kom. Dus leden en geen leden hebben vrij entree. LAATSTE BERICHTEN PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de hedenochtend te elf uur in het ge bouw der Eerste Kamer voortgezette ver gadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland was aan de orde de benoe ming van de leden der Ged. Staten. De heer J. ter Laan (S. D.) zegt, dat, nu het aantal soc.-democraten in de Pro vinciale Staten is gestegen van 21 tot 23, de sociaal-democratische fractie opnieuw in overleg is getreden met de andere fracties, die in het college van Ged. Staten zijn ver tegenwoordigd, t.w. de R.-K., C.-H., A.-R., en V. B.-fracties, ten einde een meer even redige vertegenwoordiging in de sociaal democratische fractie in het college te ver krijgen. Het standpunt van die andere fracties was echter afwijzend tegenover dat der S. D. Toch kan deze geen genoegen blijven nemen met de bezetting van slechts één zetel in het college van Ged. Staten. Indien de invloed van de Raadsverkiezin gen ook hier reeds tot uiting zou zijn ge komen, dan zouden de sociaal-democraten hier 26 a 27 zetels in de Provinciale Sta ten hebben. De R.-K. hebben slechts 14 ze tels in de Prov. Staten, doch houden vast aan het standpunt, dat zij twee zetels in het college moeten bezetten. De soc.-dem. Statenfractie heeft nu ge meend, dat naast den heer De Bruin mr. J. In 't veld als lid van Ged. Staten behoort zitting te nemen, en wel in de plaats van mr. Bolsius, het jongste van beide R.-K. le den in het college. De heer v. Baren (A.-R.) zegt, dat zijn fractie in .meerderheid bereid is den be- staanden toestand te bestendigen. Een deel dezer fractie was zelfs van oordeel, dat in het geheel geen sociaal-democraat in het college van Ged. Staten zitting behoort te hebben. Intusschen kan de kwestie van verhouding nader worden besproken in de winterzitting. De heer Drost (V. B.) sluit zich aan bij het standpunt van den heer Van Baren. De S. D.-fractie behoeft niet te vragen naar den bekenden weg. De heer Menist (Rev. Soc.) acht het argument, dat de S. D.-fractie met twee zetels in het college van Ged. Staten be hoort te zijn vertegenwoordigd, weinig steekhoudend. Ook met twee zetels zullen de sociaal-democraten in het college de gevangenen zijn van de burgerlijke par tijen. Eenige verbetering voor de arbei ders is van de reactionnairen in het col lege, waar zij de meerderheid hebben, niet te verwachten. Spreker zal aan deze ver kiezing in het geheel niet medewerken. De heer L. de Visser (comm.) betoogt, dat voor hem de buiten-parlementaire -ac tie "hoofdzaak blijft om den aanval op het kapitalistische stelsel te doen slagen. Daar naast zou in de vertegenwoordigende licha men een anti-kapitalistisch eenheidsfront kunnen worden gevormd, doch hiervoor schijnt de sociaal-democratie niet te vinden te zijn. Spr. wijst op den gemeenteraad van Amsterdam, waar de marxistische par tijen de meerderheid hebben, doch waar de S. D. A. P. de samenwerking op princi- pieele gronden heeft afgewezen omdat zij zich op het standpunt van de democratie stelt, terwijl de communisten de dictatuur willen. Maar, zoo vraagt spr. aan zijn sociaal democratische vrienden, hebt gij dan geen principieele verschillen met de Roomsch- Katholieken of de anti-revolutionnairen? Zijn dat allemaal democraten? De. stemmenwinst van de S.D.AP. kan slechts tot verdere verwatering in haar be ginselen leiden, tenzij zij zich tot een een heidsfront met de communisten vereeni gen. Afwijzing hiervan brengt de S.D.A.P. hoe langer hoe verder van den klassen strijd af. Spr. wijst verder op de intreding van de fascistische elementen de N.S.B. in de Provinciale Staten. Van deze heeren zou spr., tenzij zij lichtschuw zijn, gaarne eens vernemen wat zij van plan zijn in deze colleges. Of moet alleen Mussert daar over beslissen? De heer Ter Laan repliceert. Hij zal thans niet ingaan op een debat met com munisten of rev.-socialisten. Wel vraagt hij den heer Menist welke verkiezingsbelofte de S.D. hier gedaan hebben. De S. D. fractie neemt ook in deze Sta ten haar eigen democratisch standpunt in. Indien de communisten of de fascisten hier de meerderheid hadden dan was er van debat geen sprake meer. Aan den heer van Baren antwoordt spr., dat uitstel tot de najaarszitting een erbar melijk argument zou zijn om thans van deze zaak af te komen. De heer Van Baren (A. R.) acht het thans niet den tijd te praten doch te han delen. Een debat over de samenstelling van Ged. Staten is z.i. niet aan de orde, doch alleen is aan de orde de verkiezing zelve. De heer Menist (Rev. Soc.) gelooft niet aan de plannen der sociaal-democra tie, die reeds vroeger een socialisatie-rap- port het licht deed zien en thans weer met een plan van den arbeid is gekomen, doch in de practijk niet anders kan doen dan samenwerken met de bourgeoisie, ten zij zij zich stelle op revolutionnair stand punt. De heer De Visser (Comm.) wil gaar ne de sociaal-democratie helpen verlossen uit haar knellende banden van de bour geoisie. Inderdaad zouden colleges als Ged. Sta ten niet bestaan indien de communisten de macht in handen hadden. Maar dat wil niet zeggen, dat er dan geen debatten meer mogelijk zouden zijn. Spr. wijst op Rus land, waar het proletariaat regeert. De heer N ij e (N.S.B.) zegt ter verkla ring waarom van de zijde zijner fractie niet aan deze discussie is deelgenomen, dat het standpunt der N.S.B. is, dat derge lijke debatten geen practisch nut hebben. De heer De Visser (Comm.): Dat is wel 'n gemakkelijk woord om er van af te komen. Overgegaan wordt tot de eigenlijke ver kiezing. In de vacature-Von Fisenne worden uit gebracht 78 stemmen, waarvan 10 blanco. De heer Von Fisenne verkreeg 62 stemmen, de heer L. de Visser 2, de heer Zandt (S.G.) één en de heer Kersten (S.G.) 3, zoodat herkozen is jhr. mr. L. E. M. von Fisenne (R.K.). In de vacature-Heukels worden uitge bracht 77 stemmen, waarvan 7 blanco. De heer Heukels verkreeg 64 stemmen, de heer L. de Visser 2, de heer Zandt één en de heer Kersten 3, zoodat herkozen is de heer Th. Heukels (A.R.). In de vacature-Van Boeijen worden uit gebracht 78 stemmen, waarvan 10 blanco. De heer Van Boeijen verkreeg 62 stemmen, de heer L. de Visser 2, de heer Zandt één en de heer Kersten 3, zoodat herkozen is de heer H. van Boeijen (C.H.). In de vacature-Verbroek worden uitge bracht 78 stemmen, waarvan 9 blanco. De heer Verbroek verkreeg 62 stemmen, de heer L. de Visser 3, de heer Zandt één en de heer Kersten 3, zoodat herkozen is mr. J. D. Verbroek (Lib.) In de vacature-De Bruin worden uitge bracht 78 stemmen, waarvan 19 blancp. De heer De Bruin verkreeg 49 stemmen, de heer Bolsius (R.K.) 2, de heer Gardenier (S.D.) één, de heer De Visser 2, de heer Kersten 4 en de heer Zandt één, zoodat her kozen is de heer P. de Bruin (S.D.). In de vacature-Bolsius worden uitge bracht 78 stemmen, waarvan 8 blanco. De heer Bolsius verkreeg 41 stemmen. De heer In 't Veld (S.D.) 23, de heer Zandt één, de heer Kersten 3 en de heer De Visser 2, zoo dat herkozen is mr. E. J. M. H. Bolsius (R.K.). Alle leden van Ged. Staten verklaren hun herbenoeming te aanvaarden. Tenslotte wordt als buitengewoon Bd in Ged. Staten herkozen de heer W. Waarnaar (A.R.) met 43 van de 76 stemmen. Blanco waren uitgebracht 9 stemmen, en voorts waren uitgebracht 21 stemmen op den heer Van Zadelhoff (S.D.), één op den heer In 't Veld, één op den heer Kersten en één op den heer Schouten (A.R.). Ook de heer Warnaar aanvaardt zijn herbenoeming. De voorzitter deelt mede, dat de commissie betreffende het voorstel inzake duinbebossohing geen aanvulling, in de plaats van den heer Hoeij Smith zal ge schieden. Voorts deelt de voorzitte r mede, dat de heer Hoeij Smith (N.S.B.) een voorstel heeft ingediend inzake de jaarwedden der Ged. Statenleden. Dit voorstel is van den zelfden inhoud als het reeds in de bladen gepubliceerde betreffende de Staten in Noord-Holland, Gelderland en Utrecht. Een tweede voorstel- Hoeij Smith strekt tot het verplichten van de leden der Prov. Staten om tijdens de vergaderingen op hun zetels te blijven zitten en geen interrupties toe te laten. Een derde voorstel-Hoeij Smith strekt om bij samenstelling van commissies de na men der door den voorzitter voorgedrage nen tevoren op de agenda te vermelden. Alle deze voorstellen zullen worden ge drukt en rondgedeeld ten einde in de vol gende vergadering te worden behandeld. De vergadering wordt gesloten tot Dins dag 23 Juli a.s. VERKIEZING GEDEPUTEERDE STATEN NOORD-HOLLAND. Gekozen zijn de heeren: mr. J. B. Bo- mans (R.K.) aftr.; mr. dr. J. P. J. Witte- man (R.K., in plaats van den heer Ver- schure), mr. A. Bruch (A.R.) aftr.; A. W. Michels (S.D.A.P.), aftr.; E. Polak (S.D.A. P., in plaats van den heer Gerhardt) en mr. M. Slingenbergh (V.D.), aftr. Tot buitenge woon lid van Ged. Staten gekozen de heer E. Luden (Christ. Hist.). UTRECHT. In de heden gehouden zittin-g van de Prov. Staten der Prov. Utrecht werden de aftredende leden van het College van Ged. Staten, de heeren G. A. J. van Spanje (R. K.), mr. G. A. Diepenhorst (A.R.), J. H. T. O. Kettlifcz (V.B.), mr. H. W. de Vink (R. K.), jhr. mr. M. W. L. de Beaufort (C.H.), en B. J. J. Weitkamp (S.D.A.P.) herkozen. NOORD-BRABANT. In de heden gehouden zitting van de Prov. Staten van Noord-Brabant werden alle aftredende leden van het College van Ged. Staten, de heeren W. C. J. I. Kipp, J. J. de Vlam, A. G: A. Schrouwen, A. Th. van Rijen, jhr. mr. J. Th. Smits van Ooyen, J, P. J. Asselbergs Czn. en mr. P. H. Loef als buitengewoon lid herkozen. (Deze allen zijn RX.). TELEGRAMMEN NOG MEER SLACHTOFFERS VAN DE HITTE IN NOORD-ITALIë. RQME, 3 Juli (A. N. P.) De hittegolf in het Noorden van Italië heeft nog meer slachtoffers gemaakt. Gisteren zijn 19 per sonen, voornamelijk bij den oogst werk zame landarbeiders, ten gevolge van zon nesteek overleden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 3 Juli. Vee. 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 280 vette kalveren: le kwal. 4448 cent, 2e kwal. 38 42 cent, 3e kwal. 3236 cent per kg. le vend gewicht; 88 nuchtere kalveren f 37 per stuk, 183 varkens: vleeschvarkens, wa gende van 90110 kg., 4041 cent, enkele De verruiming op de geldmarkt kwam heden opnieuw tot uiting in een daling der geldkoersen. Prolongatie noteerde welis waar onveranderd, doch was op deze prijs eerder aangeboden. Ned. Staatsfondsen vast. De 4% obligaties Nederland steeg tot 99 1/2. De 4% obligaties Ned. Indië open den 1% hoven het vorig slot. De hoogste noteering bleef echter niet ten volle ge handhaafd. Oude Schuld goed prijshoudend. Gemeenteleeningen hooger. Pandbrieven vandaag iets gemakkelijker. Op de aandee- len markt trokken Kon. Olie's 1% aan; daarentegen waren Amerikaansche soor ten iets luier. Aku's liepen tot 33 op; men sprak van buitenlandsche aankoopen. Uni levers een fractie lager. Philips ruim 1% beter. Rubbers eenigszins verdeeld, doch neigden meerendeels tot reactie. A'dam Rubbers moesten ongeveer 1% afstaan. Tabakken flauwer; Deli-Batavia liepen 3% terug. Voor Suikers was de belangstel ling gering; de stemming echter prijshou dend. Amerikanen zwakker, in verband met het teleurstellend verloop van Wall- street. Duitsche obligaties ondergingen weinig verandering. De wisselmarkt was kalm, met nagenoeg onveranderde koersen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3