De Leidsche Lustrumfeesten WOENSDAG 3 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 772.7 te La Coruna. Laagste barometerst.: 749.6 te Reykjavik en Akureyri. Verwachting tot den avond van 4 Juli: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, wei nig verandering in temperatuur. Het vlakke luchtdruk-minimum, dat ons gisteren de afkoeling bracht, na de groote zomerhitte, trok verder naar het Noorden door en verdiepte zich tot een belangrijke depressie over Scandinavië, die thans be langrijker wordt dan die bij IJsland, welke bezig is op te vullen. De hooge druk ont wikkelde zich krachtig achter de wegtrek kende depressie en bedekt thans het gehee- le vaste land. De afkoeling, die gisteren in den loop van den dag ons land passeerde, ging verder voort naar het Oosten en gaf hier en daar onweersregens. In Duitsch- land is de bewolking sterk toegenomen en zijn alle middelgebergten weer in de wol ken en evenzoo de alpen. De depressie gaf veel regen voor de Noordse he kust. Voor onze omgeving is niet veel verandering in het weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 20.3 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 4 Juli: vu 5.43 en nam. 6.uur. Minister stelt personeele belasting vast. De minister van Financiën heeft be paald, dat de aanslagen in de personeele belasting voor het belastingjaar 1935 in de gemeente Heerlen en in de gemeente Wie- ringen zullen worden opgelegd met een voorloopig aantal opcenten van 200; in de gemeente Diepenveen voorloopig 80. Ministerieel bezoek op Texel. Gistermiddag om zes uiur arriveerden alhier de ministers van Birmenlandsche Za ken en van Defensie. Een marine-vaartuig had de ministers van Den Helder naar de Texelsche haven gébracht. Des middags had ter gelegenheid van het bezoek een schietwedstrijd plaats gevonden van leden van de Bijzonder Vrijwillige Landstorm. Deze wedstrijd, waarvan de prijsuitreiking des avonds door de minis ters zou worden bijgewoond, werd om. door generaal Duymaer van Twist bijgewoond. In hotel De Lindeboom sprak de burge meester van Den Burg, de heer Oort, de ministers toe, waarna generaal Duymaer van Twist het woord voerde en meedeelde, dat Texel dit ministerieel bezoek dankte aan den wensch van den minister van bin nen landsche zaken, mr. de Wilde, om met het interne leven van een afdeeling van den Bijzonder Vrijwillige Landstorm eens nader kennis te maken, waarvoor Texel was uitgezocht. Minister De Wilde sprak hierna de Land storm-leden toe, waarbij hij o.m. wees op de groote kracht, die vooral in dezen tijd de regeering ondervindt van een instituut van geschoolde vrijwilligers van ruim 83.000 man, zooals de Bijzonder Vrijwillige Land storm is. De ministens logeeren in het Badhotel te De Koog en Zouden heden na nog een be zoek te hebben gebracht o.m. aan verschil lende vogelbroedplaatsen op Texel, waar schijnlijk met de boot van elf uur weer ver trekken. R.K. Bond van Schoenwinkeliers en Patroons De tweede dag van de jaarvergadering van den R.-K. Bond van Schoenwinkeliers en Patroons werd begonnen met een alge- meene H. Communie voor de zielerust van de overleden leden en tot welzijn van den Eond. Oe H. Mis werd opgedragen door den Bondsadviseur, pastoor F. Huf, uit Voorburg. Na een gemeenschappelijk ontbijt werd de jaarvergadering voortgezet. Als plaats voor de volgende jaarvergadering werd Den Bosch aangewezen. De heer Aug. Linneweever uit Den Haag werd als voorzitter gekozen in verband met het aftreden van den heer J. A. Schlaghecke, Arnhem. De heer Egb. van Heesch te Venlo, pe riodiek aftredend als bestuurslid werd her kozen. In de vacature van wijlen den heer van Hal werd gekozen de heer Schlag hecke en in de vacature-Linneweever de heer Mols, te Breda. De vergadering werd besloten met de behandeling van een technisch onderwerp. KERKNIEUWS BENOEMINGEN PATERS MINDERBROEDERS. De Hoogeerw. Pater Provinciaal der Min derbroeders heeft benoemd tot eersten Overste van de nieuwe stichting te Rotter dam (Heemraadsingel) Pater Dalmatius van Heel, die van Z.H.Exc. den Bisschop van Haarlem eervol ontslag ontving als assistent te 's-Gravenhage H.H. Antonius en Lodewijk; in zijn plaats werd op voor dracht van den H. E. P. Provinciaal door Z.H.Exc. benoemd Pater P. A. de Vries uit het klooster Alverna te Wychen, vroeger kapelaan te Leiden (Haagweg). DR. JOS. CREYGHTON SJ. Men bericht ons uit Rome. dat de wel- eerw. Pater Jos. Creyghton S.J. te Nijme gen, heden aan de Pauselijke Gregoriaan- sche Universiteit promoveerde tot doc tor in het Kerkelijk Recht. De titel van zijn proefschrift luidde: „De Juridica Inter- pretatione Legum Ecclesiasticarum". Pater Jos. Creyghton S.J., werd 17 Fe bruari 1901 te Nijmegen geboren. Zijn la gere studies deed hij op het Canisius-Col- lege aldaar. Den 8sten September 1922 trad hij in de Sociëteit van Jezus. Van 1924 tot 1927 studeerde hij te Oudenbosch Phi- losophie; van 1927 tot 1931 te Maastricht Theologie; van 1932 tot 1935 te Rome aan de Juridische faculteit der Gregoriana Kerkelijk Recht. Pater Creyghton is in ons land als pu- DE RECEPTIE. De Lustrumfeesten zijn gisterenmiddag voortgezet met een der best geslaagde en te vens een schilderachtige receptie, welke in den Lakenhal werd gehouden. Hier recipieerde Willem van Lockhorst, Ridder, Heer van Dever en Cronesteyn, de Keizer der Leidsche Rederijkerskamer „de Witte Acoleyen". Hier werden het Collegium van het L. S. C-, de Lustrumcommissie en deelnemers aan den optocht, benevens de stadsbestuurderen in audiëntie ontvangen. In meerdere mate nog dan zulks bij den optocht van Maandag j.L het geval was, heeft deze receptie een schouwspel opge leverd, welks gelijke in costuumweelde en kleurenrijkdom wij ons in het nabije ver leden niet herinneren. In de eerste plaats werkte daartoe de omgeving mede; onze onvolprezen Lakenhal vormt voor een der gelijk gebeuren een uniek en weergaloos milieu. Hier vielen de anachronistischet tegenstellingen weg, welke Maandag j.L nog een beletsel vormden voor een onge hinderd genieten; hier was de omgeving in volkomen harmonie met de sfeer der middeleeuwsche costuums, een sfeer, die ook door hen die ter receptie kwamen, geheel zuiver werd aangevoeld en die ieder trachtte te bewaren. Een bekend Leidsch hoogleeraar, die toch heusch netjes „in het zwart" was, drukte het zoo karakteristiek uit: „ik schaam me voor m'n plunje". In derdaad, deze kleurige verzameling van fraaie en met gratie gedragen costuums, vormde een streeling voor het oog. Het feit, dat ook de dames van de deelnemers aan den optocht ditmaal in middeleeuwsch ge waad verschenen, kwam den luister nog verhoogen. Wanneer wij met betrekking tot deze ontvangst iets zouden betreuren, dan ware het alleen het feit, dat niet meerdere stadsgenooten van dit zeldzaam mooie schouwspel hebben kunnen genieten. Wel iswaar waren ettelijke tientallen belangstel lenden op eenigen afstand getuigen van het komen en gaan der gasten, maar juist him verblijf in het voor deze gelegenheid als geknipte milieu verleende aan deze bijeen komst een bijzondere aantrekkelijkheid. Onder de velen, die Ridder Willem kwa men complimenteeren merkten wij o.a. op jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, die door den heraut werd aangekonigd als „de oud schout" van Leiden; voorts de rector-mag nificus, prof. dr. W. van der Woude; „de hoofdman der Leidsche weermacht", over ste Haitsma Muiier; de heeren prof. dr L. Knappert en F. G. Rosier namens de Ge meente-commissie voor de Lakenhal; de se naten der bevriende corpora; mr. P. J. Iden- burg, secretaris van het college van curato ren; den gemeente-archivaris, mr. dr. W. J. Verburgt; tal van reünisten, waarvan ver scheidene in middeleeuwsch gewaad; het Collegium van het Leidsch Studentencorps, welks praeses, de heer H. C. Dresselhuys aan Ridder Willem een gouden herinne ringsmedaille aanbood; de Lustrumcommis sie, en, last but not least, de schout van Lei den, mr. van de Sande Bakhuyzen met zijn echtgenoote. De burgemeester had de aardige gedach te om den keizer der Leidsche Rederijkers in de taal der 16de eeuw als volgt toe te spreken: blicist geen onbekende. Hij leverde bijdra gen voor meerdere katholieke tijdschriften en dagbladen, o.a. voor Studia Catholica, Studiën, Boekenschouw, Dux, Maasbode, Tijd. Benoeming in het Aartsbisdom Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Zeereerw. heer H. J. J. Wach ters op zijn verzoek om gezondheidsrede nen eervol ontslag verleend als oeconoom van het Seminarie Culemborg, en heeft be noemd tot oeconoom den Zeereerw. heer M. J. Ydema, leeraar aan voornoemd Semina rie. Wetenschappelijke Berichten BEHANDELING VAN SUIKERZIETE Een verbetering van insuline? Het Tass-agentschap meldt uit Moskou, dat prof. Sacharoff een geheel nieuwe me thode voor de behandeling van suikerziek te heeft gevonden. Hij heeft een bijzonder preparaat samengesteld, dat hij „pancreo- toxine" heeft genoemd. Dit pancreotoxine zou niet slechts de zelfde uitwerking hebben als insuline, doch na een behandeling van eenigen tijd zou het tot duurzame genezing leiden, zoodat het niet meer noodzakelijk zou zijn, dat diabetici de behandeling, zooals dit bij in suline het geval is, hun geheele leven voortzetten. RECHTZAKEN DE MOORD TE DEIL. Verdachte veroordeeld (tot twee jaar gevangenisstraf. De Redhtbank te Utrecht heeft den 60- >irigen landman uit Deil wegens doodslag, gepleegd op een bejaarde vrouw, rekening houdende met zijn niet geheel normaal zijn de geestvermogens, veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. Eersamen constliefhebbenden in der Redenrijcken'! Ick doe miin andtwoordt op de chaerte, uytgesonden aen dén Schoute van Leyden bi den Keyser der Witte Acoleye: daer Liefd' es t' Fondament deur de zoet- vloeyende harmonie der poëzye. Alsoo men in de vaderlantsche chronycken vint beschreven, Is het drie eeuwen en sestich jaeren geliden, Dat de roemrike Hoochschole Leyden is gegheven Ten aensien van chijchsnoot getrouwich gesustineert, viel tiden. Waerumme wi ons hedendaechs verbliden. Een rhetorische feeste, triumphant en heerlick, Van Cameren, die upqnamen van vele siden, Sal gecelebreert syn solemnelicken ende eer lick Voor grote heren ende t' gemeyn volck begeerlick. Vermakelick is d' oude vrije conste der Rederycken, Maer costelick de bant, die de earners samenhoudt. Het Landtjuweel behoort geheel tot de oude tijden, Maer op de spraec der Leidsche Camer moet steeds worden voortgebouwd. Naer d' oude trant is het aldus, wèl beschouwd: Liefd' es t' fondament, *t welck den gront van alle deucht is; Die daerop bouwen sellen haer nooit hebben berouwd, Te zijn versmaders van tweedracht; Want tis een quaet landt, daer nimmermeer vreucht is. De Keizer (de heer B. ter Haar) dankte hierop de Leidsche vroedschap voor hare medewerking, „waardoor dit Landjuweel is geworden tot het schoonste van alle". Omstreeks half zes kwam er een einde aan deze receptie, waaraan allen, die haar bijwoonden, een onvergetelijke herinnering zullen bewaren. De echtgenoote van den directeur der Lakenhal, mevrouw Coert, liet haar waakzaam oog gaan over de buf fetten, waardoor het overbodig is te zeg gen, dat ook dit onderdeel uitstekend ver zorgd was. Des avonds was de belangstelling in de stad heel wat minder dan we de laatste dagen gewend zijn geweest. Het frissche weer en eenige vermoeidheid in de beenen zullen hiervan wel mede oorzaak geweest zijn. In den tuin van de Zeevaartschool con certeerde de Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht", doch het concert van „T. en D." ging niet door, wijl deze kapel voor een „gesloten huis" kwam. Men had n.l. vergeten op de Korenbeurs lessenaars en stoelen klaar te zetten en dan man, die hier mede belast was, kon men nergens vinden. Natuurlijk ook aan het „feestvieren"! Zoo trok de Harmoniekapel „T. en D." onver richter zake af. 't Spel van den Vos Reinaerde OPVOERING IN DEN SCHOUWBURG. De Rederijkers van Rotterdam, Gouda. Delft, Haarlem, enz. zijn Maandag in gloeiende hitte onze aloude veste binnen getrokken en zijn alhier glorieus onthaald door de Leidsche Rederijkerskamer „De Witte Acoleyen". Gisteravond zijn zij allen opgetrokken naar den Leidschen Schouwburg om het spel te zien dat de Leidsche Rederijkers hun kunstbroeders van buiten de stad aan boden. Dat spel was dat „van den Vos Rei naerde", „een favele, die noint en verveelt, bedi dat sie heerlic beelt dese werelt van alle tiden". Wij leefden gisteravond in een „tijdloo- zen" tijd. Vooreerst begon, omdait de voor afgaande maaltijd eenige vertraging had gebracht, de voorstelling een uur te laat. Maar wat hinderde dat, nu de tijd toch scheen uitgeschakeld en de historie van eeuwen terug was herleefd. De geheele Schouwburgzaal, die door een eenvoudige versiering zoowel van buiten als van bin nen onkenbaar was vermomd, werd na 8 uur langzamerhand gevuld met een uitge lezen Middeleeuwsch gezelschap. Slechts hier en daar zag men moderne damestoi letjes en het stemmige zwart van rok of smoking, maar overigens was het overal een kleurenweelde van 16e eeuwsche klee- dij. Een ongewoon schouwspel in deze zaal, althans aan deze zijde van het voetlicht. Leidens „Schout", burgemeester van de Sande Bakhuyzen, was eveneens aanwezig, hoewel niet in het costuum van zijn 16e eeuwschen voorganger, evenals de rector der juibileerende universiteit prof. v. d. Woude. Toen te ruim 9 uur ook de keizers en prinsen der Kamers hun entree hadden ge daan en allen gezeten waren, trad de keizer van „De Witte Acoleyen" naar voren en sprak tot de „heren ende vrouwen ende borgheren mede" een inleidend woord tot het 13e eeuwsche dieren-epos, dat nu, voor moderner ooren bewerkt door Janne, ghe- seit Walch, zou worden opgevoerd. Bijna 7 eeuwen is deze dierengesohiede- nis oud, maar nog weet zij deze wereld van menschen zoo „heerlic te beelden", dat zij van alle tijden is gebleven. Jan Walch, de auteur van deze bewerking, heeft de ge- dachtengang van het aloude epos volkomen bewaard, en ook het verhaal nagenoeg in tact gelaten. Hij heeft zelfs heele stukken gelaten zooals zij waren voortgekomen uit de hand van de oude makers, en hij heeft, bij al zijn vermakelijke uitstapjes naar de 20e eeuw zich voortdurend bediend van het Middel -nederlandsoh Dat Middel-nederlandsch, onze taal in de Middeleeuwen, heeft zijn eigenaardige be koorlijkheid. Het is als de geur van ouden belegen wijn. Hoe ouder de wijn, hoe kos telijker is de drank voor hen, die hem we ten te waardeeren. Een Middeleeuwsch ge dicht of spel verliest zijn smaak en geur als men het ontdoet van zijn Middel eeuwsch gewaad; maar wie niet thuis is in de oude taal (en dat zijn wij nagenoeg geen van allen) heeft de grootste moeite om het spel te volgen. Verschillende kwinkslagen en geestigheden gaan op die wijze teloor. Men kent over 't algemeen wel de ge schiedenis van den slimmen vos, dien gees- tigen schelm, die al zijn vijanden om den tuin weet te leiden. Als het Pinksteren is geworden en koning Nobel, de leeuw, naar oud-Germaansche zede rechtszitting houdt, zijn alle dieren versohenen, behalve Heintje de Vos, die 1 goede reden heeft om weg te blijven, want alle dieren hebben zich over hem te bekla gen. Daar is bijv. Courtois, het nuffige hondekijn, dat een twist had met Tibeert, den kater, om het bezit van een worst. Hij heeft de twist laten beslechten, door Rei naerd, die advocaat is, en deze heeft de worst zelf opgegeten. Daar is verder Ise- grijn, de wolf, die zich beklaagt over de verleiding van zijn vrouw Hoersinde en de verminking van zijn kinderen. En ook de kakelende hennen spreken schande van de schelmerijen van den vos. Alleen Grim- beert, d£ das, spreekt ten beste van Reintje en hij bericht den koning, dat hij zijn neef onlangs als boeteling en kluizenaar heeft aangetroffen, vol berouw over zijn misda den. Bijna had hij de stemming ten gunste van Reinaerd doen omslaan, als Cantecler de haan, aankomt met het lijk van zijn dochter Coppe, die Reintje zoo juist heeft doodgebeten. Reinaerd wordt nu „staetsviand no. 1" en hij wordt gedaagd voor 's konings recht bank. Bruin, de beer, zal hem gaan halen, maar hij komt er „kaal" vanaf, want Reintje weet hem in te palmen door hem aan te spreken als heer de Bruine, dat „clinckt so harde chic!", hem dronken te voeren met Bols en hem tenslotte de kruin te scheren met een strijkijzer. Den dronker beer laat hij vervolgens weghalen door Boude wijn, den ezel, die politieman is. Nauwelijks is Bruin onschadelijk gemaakt of daar komt Piecelijn, de raaf, aanvliegen; hij zal Rei naerd „testen" want hij is doctor ten hove en constateert dat Reinaerd lijdt aan klep- tomanie, godsdienstwaanzin en onsociale neigingen, en dat hij derhalve ontoereken baar is. Ten slotte komt Grimbeert, de das, en nu voelt Reinaerd, dat het meenens wordt. Hij biecht zijn zonden aan heer Grimbeert en gaat met hem mee naar ko ning Nobel. Daar staat hij op het punt om opgehangen te worden en weet ten slotte toch nog den dans te ontspringen, door den wat aftandsohen koning een verhaal op den mouw te spelden van een verborgen sahat, die eigenlijk had toebehoord aan Bruin, den beer, en aan Isegrijn, den wolf, die een sa menzwering hadden gesmeed tegen het be wind van den koning. Bruin zou dictator hebben willen worden! De koning vliegt AGENDA LEIDEN. Zaterdag, R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", inlevering vacantie- bonnen, Bondsgebouw 56 uur. De avond-, nachts en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594: J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85 en C. van Zijp,. Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. erin en de beer en de wolf krijgen straf. Zij moeten hun schoenen uittrekken, waar op de slimme vos een pelgrimsreis naar Ro me gaat maken, volgens zijn zeggen. Een reistasch wordt gesneden uit de huid van den beer en Reintje krijgt Cuwaert, de haas, en Belijn, de ram, s' konings kape laan, mee als reisgezellen. Zoo poetst Rein tje de plaat en als hij even weg is, stuurt hij den koning de reiszak terug, waaruit de afgebeten kop van Cuwaert, de haas, te voorschijn komt. Reinaert hevet het weer gewonnen, Emmer es noch die reinaerdie here ter werelt, alset was ie! Isangryn ende Bruun sonder vel Si be wisent der menighe wel! Dit wilde u leren die Camer tleyen, die gheselt es Witte Acoleyen. Syn goet die lesse die men tleyden ghevet? Ic mene, men heel syn leven hevet profyt daeraf. So syt besonnen: dat Leyden es emmer der wysheit bronne! Zoo eindigt het spel, dat een waardige bekroning is geworden van het Landjuweel. Terecht werd na afloop te middernacht hulde gebracht aan dr. J. Walch voor zijn geestige bewerking en aan den ontwerper van het Landjuweel den heer Lensvelt. De regie van Paul Storm was in verschillende aardige trekjes en leuke vondsten duidelijk te bespeuren. Het tooneel ontworpen door David Grey, voldeed uitstekend, vooral het interieur van Reinaerds huis in het tweede bedrijf. De bij H. Dresselhuys vervaardigde costuums waren buitengewoon goed geslaagd, vooral van den vos en van het hondekyn, maar ook de dikbuikige beer was uitstekend en koning Nobel en de anderen, teveel om op te noemen. De muziek, een mengelmoes van oud en nieuw, geïnspireerd op de geluiden uit het woud, was o.i. minder goed ge.- slaagd, al was de opzet niet onaardig. Aan het slot vele speeches en kransen en toen.bal na. DE WOENSDAG. Het was vandaag een dag voor het volk en vroeg waren de visschers in de weer. Te kwart voor acht verzamelden de deelne mers aan het hengelfeest zich op de Kaas markt, vanwaar met de muziek van U1- rich voorop naar het Nieuwe Kanaal werd gemarcheerd, waar te ongeveer half tien de hengels werden uitgehangen. 't Was een aardig gezicht zoovele deel nemers (263 in getal) langs den wal te zien turen naar den dobber, wachtend tot een vischje zich zou laten verschalken. Elke tien deelnemers hadden een contro leur, daarboven stond een jury en een comité van uitvoering, terwijl jhr. mr. M. W. C. de Jonge het eere-praesidium waar nam. Er was veel belangstelling langs den weg. Vrouwen en kinderen kwamen va der natuurlijk opzoeken en informeerden belangstellend, of hij al wat gevangen had. Een deelnemers, die zich nog nimmer te voren aan visscher „bezondigd" had, wist er al spoedig twee uit te slaan! Hedenmiddag te 2 uur werden de fees telijkheden voortgezet met de kinderspelen op het terrein aan het Nieuwe Kanaal en met de wedstrijden op de Kaag Vanavond te 7 uur voetbalwedstrijd, te 8 uur concert van „De Post" in Oud-Hor- tuszicht, te 8.15 tweede voorstelling in den Schouwburg en wedstrijd in verlichting en versiering van vaartuigen, georganiseerd door de Buurtcommissie Oude Singel Oude Vest. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. Morgenmiddag vinden de garnizoens feesten plaats op het U. V. S.-terrein aan den Kanaalweg. 1.30 athletiek, 2.30 voetbal 4e Reg. Inf. en 6e Reg. Veld-Art., 3.45 springconcours onderofficieren 6e Reg. Veld-Art. Morgenavond 11 uur vuurwerk op het Schuttersveld. STADSNIEUWS Overste St. Elisabethgesticht. Na zes jaren Overste te zijn geweest in het St. Elisabeth-gesticht zal de eerw. Moe der Sebastiana nu als zoodanig aftreden. Gelukkig echter zal zij Leiden niet verla ten. Moeder Sebastiana is n.l. benoemd tot overste van de Margaretha van Cortona- stichting aan den Haagweg, dat sinds 1 jaar onder beheer der Bredasche Zusters staat. De eerw. Moeder Avellina, die geduren de dat jaar aldaar als overste optrad, zal nu de plaats van Moeder Sebastiana in het St. Elisabethziekenhuis innemen. Zuster Sebastiana is reeds 22 jaar en Zuster Avellina 12 jaar in Leiden werk zaam. Schilderachtige receptie en uitstekende uitvoering van den Vos Reinaerde

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2