te BRUSSEL DINSDAG 2 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Veméde, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer J. J. Dijkman. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een viertal missiven van Ged. Staten goedkeurende eenige genomen raadsbeslui ten. Deze stukken worden voor kennisge vang aangenomen. De vergoeding voor het dienstjaar 1932 voor U.L.O. voor het R. K. Meisjespatronaat huize Bijdorp wordt vastgesteld op 597.75. Voor de school op Gereformeerden grond slag aan de Wijngaardenlaan wordt vast gesteld op 1806.84. Voor de overige scho len worden in verband met de 3 jaarlijk- sch afrekening over 1931/1933 berekend als volgt: (per leerling 14.06). Voor: de R. K. Jongensschool 1246.75; de R. K. Meisjes school 1788.80; de Christelijke School 3210.54; R. K. Meisjespensionaat Bijdorp afd. L.O. 349.48; te samen 6645.57. De R. K. Jongensschool moet terugstorten 870.86, R. K. Meisjesschool 178.79, de Christ. School nog te verstrekken 42.10, het R. K. Meisjespensionaat nog te ver strekken 16.20. Besloten wordt aan het verzoek van den archivaris belast met het beheer der 3e Af- deeling te den Haag om een gedeelte van het Gemeente-archief betreffende de voor malige Wees- en Moniboirkamers naar het Rijksarchief over te brengen, te voldoen. Door het bestuur der Christ. H.B.S. te Leiden is verzocht om een subsidie voor de leerlingen uit deze gemeente, welke de school bezoeken. B. en W. stedden den Raad voor aan dit verzoek te voHoen. De bijdrage in de kosten per leerling zal bedragen 52.88 per jaar voor 1932, en aldus te sa men 405.36. Zonder discussie of hoofde lijke stemming wordt aldus besloten. Door de N.V. Gekro destructiebedrijf te Overschie is de overeenkomst aangegaan met de gemeente per 31 December a.s. op gezegd en tevens een nieuwe overeenkomst aangeboden, welke zal loopen tot 31 De cember 1938. Thans is men overgegaan tot een uniforme overeenkomst voor alle ge meenten, waarbij de Vereeniging van Ned. Gemeenten optreedt als controleerende in stantie. De kosten per inwoners en per H.A. blijven ongewijzigd. B. en W. adviseer en den Raad deze overeenkomst met de N.V. Gekro aan te gaan betreffende de destrictie van vee en vleesch. De heer W. G. Duijnisveld uit zijne te vredenheid over de werking des destructie van vee en vleesch, waardoor aan een zeer ongewenschten toestand een einde is ge komen en kan zich met dit voorstel van B. en W. zeer goed vereenitgen. Aldus besloten. Door den Raad is de vorige maal de ver ordening vastgesteld inzake de benoembaar heid der veldwachters, doch de Minister van Binnenlandsche Zaken kan zich met de in artikel 2 opgenomen bezoldiging niet vereenigen. Deze salarissen zullen nog met 50 moeten worden verminderd, tevens zullen de periodieke verhoogingen niet 100 maar 50 per jaar moeten bedragen, zoo dat het maximum over meerdere jaren kan worden bereikt. De Minister menscht deze salarissen vastgesteld te zien voor de veld wachters op 14001800 en voor den chef- veldwachter op 16502060. Echter de kin dertoeslag zal reeds een aanvang moge nemen bij het eerste kind. Voorheen was dit bij het 3e kind. Dit be tee kent dus een voor deel voor den betrokkkene. Er is niets aan te doen en wij zullen dus aan den wensch van den Minister moeten voldoen, aldus de voorzitter. De heer J. Braggaar zegt dat hij het vol komen eens is met de laatste woorden van den voorzitter. Dat is helaas maar al te waar. De vorige keer heeft het politiekorps reeds een zeer aanzienlijke verlaging on dergaan. Hij moet zich uit beginsel tegen deze verlaging verzetten, ook omdat de manier waarop dit geschiedt sprekers sym pathie niet heeft. De taak van de politie is een zeer verantwoordelijke taak en moet dus behoorlijk worden gesalarieerd. Spr. wenscht geacht te worden te hebben tegen gestemd. i De heer L. J. van Leeuwen verklaart zioh geheel te kunnen vereenigen met het ge sprokene van den heer Braggaar en wenscht ook geacht te worden te hebben tegenge stemd. De voorzitter merkt op dat de thans voor gestelde wijziging niet van groote betee- kenis is. Immers het salaris wordt nog met 50 verminderd, maar de kindertoeslag van 3% begint reeds bij het eerste kinds zooals bij dé rijksregeling. Ook spr. heeft vroe ger de theorie inzake kindertoeslag bezien zooals thans de heer Braggaar, doch thans heeft spr. deze theorie over boord gewor pen; men moet zich thans afvragen, wie heeft het het meest noodig. De heer Braggaar zegt de kindertoeslag buiten beschouwing te laten, daar hij er een principieele tegenstander van is. Doch protesteert tegen de manier waarop wij ge dwongen worden de besluiten van den Mi nister uit te voeren. Daarna wordt het prae-advies van B. en W. aangenomen met 8 tegen 2 stemmen (n.l. J. Braggaar en L. J. van Leeuwen). Vervolgens worden genomen eenige be sluiten Comptabiliteit. De poet uitgetrokken voor werkloozensteun op dc begrooting groot 29.000.blijkt veel te laag te zijn en deze post zal moeten worden verhoogd tot 52.000.doch daar de draagkracht der gemeente veel minder geworden is, zal deze post bijna geheel ontvangen worden uit het werkloozenfonds. Bij de rondvraag bespreekt de heer D. Limburg de circulaire inzake toeslag op de loonen van den Minister en vraagt of onze gemeente er ook aan kan meedoen. De voorzitter zegt dat onze gemeente niet opgenomen is in deze regeling, doch het college van B. en W. heeft reeds over deze aangelegenheid gecorrespondeerd, waarna de openbare vergadering wordt ge sloten. i De lunch zal worden gebruikt in het Grand Restaurant Ober Bayern i' op de terreinen der Tentoonstelling, waarbij inbegrepen een glas Dier, t! 1] een glas wijn ol een lleschje mineraalwater. ijj In den namiddag bezoek aan Oud-Brussel met entree, waar eveneens li het diner zal worden gebruikt in het Grand Restaurant L'Ecu de !i j j] i France op het Marktplein aldaar, eveneens met een der bij de lunch j genoemde dranken. Het diner bestaat o.a. uit soep, tusschengerecht, ij aardappelen, vleesch, groenten en toespijs. Na beëindiging diner bezoek aan het attractieterrein, waarna vertrek jj Eer autocar op een nader vast te stellen uur c.a. IVi of 8 uur naar n eiden. Aankomst aldaar c.a. 12 uur. jj j] Aldus een prachtige reis voor weinig geld. Natuurlijk gaan wij ook weer door met onze tweedaagsche reizen en 5! jj i wel op: ZONDAG en MAANDAG 14 en 15 JULI, nu twee volle da- jj j [j j gen voor 13.25 (verhoogd met 1.— administratiekosten). j j| I jjIn dezen reis is alles inbegrepen dus: reis heen en terug, alle maal- S) j a j tijden, logies in een eerste klas hotel en toegang tot de tentoonstelling. j jg Deze reis gaat alleen door bij deelname van minstens 20 personen. 1 u j i) j De deelnemers gelieven te zorgen voor een bewijs van Nederlander- J i jj1 schap. i 'j ij j Opgave van deelneming kan geschieden aan ons bureau Papen- 1! I jj j gracht 3234 voor de eerste reis tot Donderdag 4 Juli des middags jj j jj I te 4 uur, voor de tweede reis tot Donderdag 11 Juli des namiddags jj J j\4 uur, j i' [iVóór het vertrek moet de reissom worden voldaan. j j N.V. DE LEIDSCHE COURANT - PAPENGRACHT 32—34 - LEIDEN UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Auto in de sloot. Gistermiddag om streeks half 4 had op den Achterweg te Leidischendam een aanrijding plaats tus- schen een luxe auto, bestuurd door H. v. G. uit Rijswijk en een groentenwagen van M. J. W. uit Stonnpwijk. Bij het passeeren heeft de bestuurder van de auto blijkbaar te spoedig omgehaald, uit vrees voor de zachte 'berm, waardoor hij met het linker voorwiel het linker-achterwiel van den groentenwagen raakte. De auto is hierdoor plotseling gezwenkt en in de Ringvaart te recht gekomen. Daar de vaart daar echter ondiep is- en de auto niet over den kop sloeg, kwam de bestuurder er met een paar natte broekspijpen af. Door een kraan- wagen uit Delft is de auto opgehekeld. ZILK. Meisje aangereden. Gistermiddag is een 15-jarig dochtertje van v. B., in de kleine Zilk aangereden door een bakfiets, waardoor zij op den weg kwam te vallen en bewusteloos bleef liggen. Door voorbij gangers is het meisje, hetwelk het hoofd bezeerde, een nabijstaande woning binnen gebracht, alwaar zij door dr. H. uit Hille- gom is behandeld. Den bestuurder van de bakfiets treft geen schuld. Motorrijder op den kop geslagen. Toen Maandagavond j.l. de 20-jarige B. uit Am sterdam per motorrijwiel den bocht nabij boerderij Kerkvliet met groote snelheid passeeren wilde, raakte hij van den weg, reed tot tweemaal tegen eenige verkeers- palen aan, die afknapten en. sloeg vervol gens van zijn motorfiets tot driemaal toe over den kop en bleef tot slot bewusteloos aan de overzijde van den weg ligigen. Dr. Versluys uit Hillegom was direct ter plaat se aanwezig en heeft het slachtoffer, die verschillende ernstige hoofdwonden had bekomen, de eerste hulp verleend. Wonder boven wonder bevond zich juist niemand op dit anders drukke wegdeel, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. Per luxe auto is de woeste motorrijder naar zijn woonplaats vervoerd. Door den gemeente veldwachter is van een en ander proces verbaal opgemaakt. ZOETERMEER. De nieuwe Raad. In de Zaterdag 29 Juni IX gehouden zitting van" het hoofd stembureau zijn tot leden van den Raad dezer gemeente benoemd verklaard de hee- ren: A. J. M. van Well, J. W. Groenewegen, P. J. Smits en J. A. Duinisveld, allen R.-K. en aftr., A. G. Scheer en.G. P. Roos, A.-R. en aftr., G. van Straalen, C.-H. en aftr., J. M. van der Tas, S. G. P., J. Laman, H. G. S., J. D. P. van Duyvenbode, V.B. en aftr. en L. Glas S. D. A. P. De eerste zitting van den nieuwen Raad heeft plaats op 30 Juli e.k. Alsdan zal o.a. de wethoudersverkiezing plaats hebben. In de samenstelling van den Raad, wat de politieke constellatie betreft komt geen verandering. Alle partijen zijn in den Raad vertegenwoordigd. Met den heer Glas doet de eerste S. D. A. P.'er Zijn intrede in den raad der gemeente. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Koningin Moeder-Herdenkingsfonds. In onze gemeente heeft zich een comité gevormd voor het Nationaal Koningin-Moe der Herdenkingsfonds, waarin zitting heb ben genomen de heeren Burgemeester A. Wamaar, voorzitter, B. den Braver, secre taris, notaris F. C. Engelberts, dr. M. Heu- zeveldt, pastoor J. Ruyter pastoor G. C. J. van Leeuwen, pastoor H. H. Vaessen, dr. P. L. Kiehl, de heer T. Wezelenburg en dr. J. C. K. Zoete. Het voornemen is de oprich ting van een stichting tot steun aan on- en min-vermogende tuberculose-lijders. Het doel, de nagedachtenis van onze zoo zeer betreurde Koningin-Moeder te eeren, heeft ongetwijfeld ieders warme sympathie, evenals de wijze waarop dit gebeuren zal. Woensdag 3 Juli a.s. zal aan de ingezetenen onzer gemeente een speldje ten verkoop worden aangeboden, waarvan de bate zal 6trekken voor genoemd fonds. We bevelen deze zaak in aller belangstelling aan, en vertrouwen dat ieder naar vermógen zal bijdragen voor dit doel. Nieuwe brug geopend. Gisterenmorgen te half tien is de groote nieuwe brug aan den Provincialen weg voor het publieke verkeer opengesteld. Nadat de heer Nièti- wenhuis, opzichter der Provinciale werken en de Burgemeester der gemeente Hazers- woude woorden van geluk we nsah hadden gesproken bij dit voor deze gemeente gröot- sche werk, werd het lini-doorgeknipt en de brug voor geopend verklaard. BOSKOOP. Personalia. Tot hoofd van de L. O. en U. L. O.-school aan de Rozenla&n is be noemd in de plaats van den heer H. A. van 't Laar de heer A. v. d. Lêeden te Hilligers- berg. Handelscursus. De Handelscursus al hier beëindigde Zaterdag 29 Juni jj. het leerjaar 1934—36. Na gehouden schrifte lijk en mondeling eindexamen behaalden het einddiploma de dames C. Binken, S. A. van Breggen (te Waddinxveen) en C. Nieuwsteeg, benevens de heeren G. v. Aalst (te Hazerswoude), T. Aarsen, I. d'en Bael- de, G. J. van Dam, W. van Helden, C. v. Horzen, Joh. Ravenéberg, J. D. de Regt en M. Both, voor zoover niet anders is aan gegeven uit Boskoop. Tot de 3de klas werden bevorderd: de dames R. Pannebakker, R. Rombouts, C. M. Stolker en A. Vermeulen; en de heeren: Fr. Pannebakker, Ant. Hendriksen, M. Köoy A. J. den Hollander, A. S. Janmaat, Jac. Loef, Ant. Rijnbeek, P. Oosterwijk, M. J. v. Oostrom en W. G. Turkenlbung. Naar de 2de klas gingen over: de dames W. Elsholz, T. de Regt, M. Rooymans en dé heeren C. v. d. Bas, H. Brand, Ph. Groo- têndonst, W. H. Hoogendoorn, M. Kompeer, G. Loene, C. J. van Os, Ant. Stolwijk, J. Timmermans, P. v. d. Tol, C. Verhey, C. Verbij, G. v. Vliet en J. Wezelentourg. De nieuwe cursus vangt weder aan per 1 October a.s. Geboren: Theodorus Gerardus, z. v. A. G. Véhbey en H. M. van Lint. Arie Wynand, z. v. A. Hoogendoorn en A. Zaal. Hendrik, z. v. W. Windhorst en C. A. Koster. Willem, z. v. M. Verwey en H. Timmerman. Lena Gerri, d. v. G. Gel derblom en J. C. van Eyk. Hugo Dirk, z. v. L. van Dijk en G. Verboom. Cla- zina, d. v. B. G. J. R. v. Maanen en C. V. Eijk. Ondertrouwd: KI. Koning en J. Al- blas. Overleden: Willem Oosterom, 74 j. Wiéberen Cornelis Zeilstra 17 j. ZOETERWOUDE. Examen. Dezer dagen slaagde de heer A. Moerkerk alhier voor de examens van „Mathesis'' te Leiden in de vakken burger lijke bouwkunde," meetkunde en perspec- tiefleer. Muziekconcours. In het eere-comité voor het concouns van den Bond van R. K. Harmonie- en Fanfarekorpcen, dat alhier óp 21 en 28 Juli gehouden Wordt, hebben zitting genomen de hoogeerw. heer C. M. Jonckbloedt, deken van Zoeterwoude, de zeereerw. heer G. M. Klaverweijden, pas toor par. H. Kruisverheffing, de weleerw. heer J. van Bemmelen, kapelaan te Delft, geest, adviseur van den Bond, de edelachtb. heer W. Keijzer, burgemeester te Leid- schendam, eerevoorzitter van den Bond, de edelachtb. heer P. Wap burgemeester van Zoeterwoude de heeren Dr. J. B. J. Kort man, J. Schouten en H. A. J. J. Smeets. *t Is verschrikkelijk moei lijk en doodeljjk gevaarlijk, de anti-alcoholwetten te trotseeren. (Politiken). INGEZONDEN STUKKEN Roelofarendsvéén, 1 Juli 1935 Doorgedraaide groenten voor de werkloozen Naar aanleiding van een vraag in dê 1.1. gehouden raadsvergadering inzake vernie tiging groenten aan de veiling alhier, zóu ik gaarne, om misverstand te Voorkomen, een plaatsje in uw blad willen verzoeken! Het is waar, dat l.L Dinsdag 25 Juni, een partij van eehigè zakken peulen is doorgedraaid, en een paar dagen later ver nietigd is geworden. Het geval heeft zich als vólgt voorgedaan. Toen de peulen dié dag waren doorge draaid, heeft de Directie na afloop der veiling aan de afdeeling gröénten-distribu- tié bekend gemaakt, dater eenige zakken peulen, van goéde kwaliteit, waren door gedraaid. Door de afdeeling groenten-dis tributie te Den Haag, is toêh gerapporteerd geworden dat deze groenten naar Alk maar Verzonden moesten worden, en daar óm den volgenden morgén door een ex pediteur zouden worden gehaald. Door een samenloop van omstandigheden zijn de peulen door den expediteur niet gehaald gewonden, en toen wij daarna dê zaak on derzochten, kwam de fout hunnerzijds voor den dag. Omreden er tóen weer een dag was vêtloopen, hebben wij geadviseerd de partij maar te vernietigen, daar er anders groote kans bestond dat de partij, gezien het Warme weer, bij aankomst ter plaatse Zou worden afgekeurd. Verder is tóen déze zaak door ons geregeld geworden mét de Ned. Groenten- en Fruitcêntrale in Den Haag, zoo dat de getroffen tuinders tóch het volle geld zal worden betaald. Wat echter de zaak betreft „Distributie van doorgedraaide groenten voor werkloo- zen" zoo zouden Wij dè belanghebbenden kunnen verwijzen naar dé Ned. Groénten- ên Fruitcentrale, afdeeling Gfóentên-dis- tributiè. Javastraat 80, Den Haag. Met dank voor dé verleende plaats ruimte, N. WAGENAAR, Directeur-veiling. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juli. Groentenveiling. Pér 100 stuks: andijvie f 0.50—2.50, kroten f 1.70 —2.40, komkommers f 0.70—6.40, bloem kool f 1.50—3.00, roodêkoöl f 5—5.10, pie terselie f 1.00—1.80, radijs f 0.70—1.20, kropsalade f 0.50—1.90, selderie f 0.30—1.10, uien f 1.70, wor.telen f 3.30—8.20, rabarber 50—90 cent, perziken f 1—9, pér 100 kg.: snijboonen f 13—26, stambóonen f 12—34, tuinbóonen f 3—5, doperwten f 0—15, Peu len 3—25 oént, postelein f 2—4, spinazie f 2 —6, tomaten A f 0—7, B f 0—11, C f 5.20—6 CC f 2.60—0.00. AAN ONZE LEZERESSEN EN LE Verkiezingen en Lustrumfeesten h bracht in onze reizen naar Brusse tentoonstelling. Wij hebben intusschen niet stil ge prijs een nieuwe reis voor onze le Deze zal bij deelname van mins voerd op Zondag 7 Juli a.s. voor sl administratiekosten). Het programma dezer reis is als v half zeven uit Leiden over Antwerj aankomst te c.a. 11 uur. Te Bri Na aankomst wordt den deelnemei een verfrissching aangeboden in e Boulevard Anspach. Hierna vertrek naar de terreinen zoek onder leiding van een of met en bezienswaardigheden, o.a. het den bezocht. 2 Juli. Vette varkens. Aanvoer 165 stuks w.o. 157 zwaar 3435 cent en 8 licht 3132 cent per kg. levend gewicht, Han del vlug. Kleine aanvoer wegens hooibouw BODEGRAVEN, 2 Juli. Kaas. Aange voerd 425 partijen. Goudsche kaas, tótaal 17.820 stuks, Wegende 160.380 kg. met rijks merk le soort f 15—17, 2e soort f 12J14, handel matig, zwaardere tot f 20. AMSTERDAM, 1 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 326 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 54—58 cent, 2e kwal. 42—52 cent, 3e kwal. 30—38 cént per kg. slachtgèwicht; 18 stie ren 34—40 cent, 90 melk- ên kalfkoeien f 130—160 per Stuk; 109 vette kalveren 2e kwal. 34—38 cent, 3e kwal. 28—33 cent per kg. levend gewicht; 121 nuchtere kal veren f 3—5.50, 38 schapen f 11—15, 22 lammeren f 9—12 per stuk, 475 varkens vléèschvarkens 90—110 kg. 40—41 cent (énkele hóóger); zware varkens 38—39 cent vette varkens 3738 cent per kg. «lacht- gewicht. Twee wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 1 juli. Vêe. Aangevoerd 461 vette runderen, 328 vette kalveren, 7 nuchere kalveren, 445 Varkens, 142 scha pen en lammeren; vette koeien lê kwal. tot 48 cent, 2e kwal. tot 44 cent, 3e kwala 28—34 cent, vêttè ossen le kwal. tot 44 cent, 2e kwal. tot 40 Cént, 3e kwal. 32—36 Cent, vette kalveren le kwal. tót 02 cent, 2e kwal. tot 52 cent, 3e kwal. 30—40 cent, varkens (levend gewicht) le kwal. 34 cent, 2ê kwal. 33 cént, 3e kwal. 32 cent, schapen le kwal. 35 cent, 2e kwal. 31 cent, 3ê kwal. 20 cent, pér stuk resp. f 15—118, lamme ren le kwal. 36 Cêht, 2e kwal. 32 cent, 3e kwal. 28 cent per stuk -resp. f 10—85. gw8)3if)5 -Oquu f2hjTuèY OjHtJooz ROELOFARENDSVEEN, 1 Juli. Groen- tenveillng. Bloemkool f 1.5Ö—3.Ó0 per 100 stuks, peen 3—5 cent per bos, sla f Ó.5Ö 1.30 per 1ÖÖ króp, aardbeien 18—24 cent per kg., Snijboonen f 2.00—2.55, idem stek f 0.95 —1.40, princêsseboonên f 2.203.30, dubb. stam f 2.75, peulen f 0.30—2.05, doperwten 33—53 cent, capueijnèrs 41—42 cent, tüin- boonen 27—30 cent per 10 kg., grof f 1.80 1.90, bommen f 1.551.85, Augurken stêk f 1,00—1.05 per 25 kg. TER AAR, 1 Juli. Centrale Veiling. Peulen f 0,30—1.95, doppers f Ó.31—0.79, capc. 33—59 cent, witte capc. f 0.95—1.05, tuinboonen 16—35 cent, 3 x wit f 0.41, snij boonen f 1.902.40, stek f 0.70—1.40, stam- princesseboonen f 2.403.00, spinazie per bak 35—40 Cént, andijvie 10—14 Cent, pos telein 24 cent, peen 37 cent, breekpeen f 3.40, spitskool f 2.40—2.90, bloemkool f 1.50—3.20, aardbeien 914 cent, perziken 7 cent, frambozen 9 cent, tomaten 3—7 cent, komkommers f 2.30—4.20, sla f 1.00— 2.20. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juii. Groenten- veiling. Vroêge aardappelen groote pér kist van 25 kg. f 1.55—1.85, idem Drielin gen f 1.001.40, idem kriel 70—85 cent, peen per 100 bos f 7.60—8.70, kroten f 1.50 —2.20, sla per 100 f 0.50—1.40, radijs 50—70 cent, rabarber f 2.80—3.10, bloemkool I f 1.60—3.30, tuinboonen f 4—6 per 100 kg., •ben een oogenblik stagnatie ge- ter bezichtiging van de Wereld- ten en voor een ongeloofelijken ressen en lezers samengesteld, ns 25 personen worden uitge- hts 7.50 (verhoogd met 0.50 gt: Vertrek des morgens te c.a. n-Mechelen naar Brussel, alwaar iel wordt de H. Mis bijgewoond, namens de Directie van ons blad der groote Restaurants op den n de Tentoonstelling. Entree. Be- gidsen aan de diverse gebouwen ederlandsche pavilloen zal wor- postelein 46 cent per kg. Bosuien per 100 bos 4060 cent. BOSKOOP, 1 Juli. Bloemenveiling. Roze per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 710 cent, Marcel Rouyer 712 cent, Hadley 1530 cent, Claudius Pernet 14 cent, Columbia 6—12 dent, Butterfly 8 15 cent, Mac Keiler 1015 cent, Juliana 1020 cent, Mme Jules Bouché 815 cent, Rosalandia 813 cent, Florex 1220 cent, Phóebe 610 cent, Briarcliff 815 cent, Kraus 45 cent, Edith Helen 1530 cent, Aug. Nóack 1015 cent, Else Poulsên 15 30 cent, Gloria Mundi 2545 cent, Oran ge Perfection 1525 cent, Ellen Poulsen 1016 cent, Marie Heemskerk 1530 cent, Paul's Scarlet 1018 cent, Goldfrich 20 cent, Wendland 4056 cent, St. v. Nes 17 32 cent, 'Iris 6 cent, Gladiolen 25 cent, La thyrus 25 cent, Gerbert 30 cent. Clema tis Dufandi 1520 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.70, Clematis The President 25 cent, Clematis l'Azurstem 40 sent, Violie ren 25 céht, anjer 2035 cent, Alstroeme- ria 22 cent, Campanula 46 cent, Ligus- trum 18 cent. BOSKOOP, 29 Juni. Bloemenveiling. Rózen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 712 cent, Mafdel Rouyer 814 cent, Hadley 1725 cent, Claudius Pernet 20 35 cent, Columbia 815 cent, Butterfly 10 16 cent, Mac Keller 1015 cent, Mme Jules Bouché 815 cent, Rosalandia 814 cent, Florex 10—18 cent, Steward 15—22 cent, Kfaus 35 cent, Edith Helen 1540 cent, Aug. Noack 10—20 cent, Else Póulsen 15—25 cent, Glorita Mundi 25-40 cent, Oranje Perfection 1525 cent, Paul Gram- pel 15—30 cent, Paul's Scarlet 815 cent, Str. van Nels 1520 cent, Ingar Ohlson 12 20 cent, Wendland 20—35 cent Iris 4—8 cent, Lathyrus 33 cent, Pioerten 15 cent, Clematis Durandi 1217 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.201.70, Clematis The President 25 cent, Ligustrum 17 cent, Vio lieren 15—26 ceht, Anjers 1216 cent, Campanula 46 ceht, Alstroeftieria 20 ct., Delphinium 712 cent ROELOFARENDSVEEN, 29 JUrti. Groen de veiling. Aardbeien 2328 cent per kg., snijboonen f 1.55—2.05, stek f 0.85—1.15, Prinsesseboonen f 2.85, peulen 3085 cént, doperwten 33—50 cent, Capueijnèrs 44—46 cent,, witte capueijnèrs 66 cent, tuinboonen 24—29 cent. DEN HAAG, 29 Juni. Haagsche velling. Aardbeien: Mad. Mathot le 11—18 cent, id. 2ë 410 cent. Kersen: vroege Duitsehe 2G| —40 cent, Idem rood 510 cént, Mêikêrsèn lê 2235 cent, idem 2e 15—20 cent, idem rood 8—13 cent, Böskoopers 2832 cent. Frambozen 25—30 cent. Alle prijzen per kg.: Dagelijks veiling om vier uur des morgens. DEN HAAG, 1 Juli. Haagsche veiling. Aardbeien: Mad. Mathot le 9—18 cent, id. 2e 08 cent, Kersen: Vroege Duitschê le 20—32 cent, Zwarte kersen le 2030 cent, idem 2e 812 ceiit, Böscoopers le 22—30 cent, Meikersen le 15—36 cent, idem 2e 7—13 cent, idem rood 3—13 cent, foódê bês- sei le 30—33 cent. Alle prijzen per kg. Da- gelijk* veiling om 4 uur -*"»ens.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7