STADS NIEUWS DINSDAG 2 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEVALLEN VAN BUIK-TYPHUS. Waarschuwing de melk te koken. De directeur vam den Gem. Geneeskundi gen Dienst, dr. M. D. Horst, maakt bekend, dat zich in de afgeloopen week twee geval len van buik-typhus hebben voorgedaan. Daarom wordt dringend aangeraden de melk voor het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken tenzij van gepas teuriseerde melk gemaakt. JONGEN VERDRONKEN Zondagmorgen werd de 8-jarige Chr. A. B., alhier uit de ouderlijke woning ver mist. Gisteravond is het lijk van het knaapje uit het wpter van de Langegracht opgehaald. Vermoedelijk is het knaapje spelende te water geraakt. Ribfractuur opgeloopen Gistermiddag te 4 uur is de 14-jarige M. B., zoontje van een woonwagenbewoner, bij het oprijden van den wagen tegen de brug aan de Rijnsburgersigel, bekneld ge raakt tusschen wagen en brugleuning. Het ventje liep een ribfractuur op en werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6622 Neder- landsche Fabriek van Aluminiumproducten Nefaline, Fabr. vain Aluminiumverven en Industr. lakken. Voorschoten, Veurscheweg 21, E.: B. Ossedrijver, 's Gravenhage. Aanbesteding Door den directeur van gemeentewerken is hedenmorgen aanbesteed het afbreken van de panden Kaasmarkt no. 37, Koppen- hinksteeg nos. 2, 4, 4a, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en Hooigracht nos. 108, 10, 110a, 112, 112a, 114 en 114aa, het uitvoeren van rio- leerings- en bestratingswerken, een en an der tot verbreeding van de Koppenhink- steeg tusschen Kaasmarkt en Hooigracht en het maken van een walbeschoeiing. Ingeschreven was als volgt: de Groot, IJmuiden 10456, A. Groen, IJsselmonde 8500, Gperlof, Rotterlam 8000, P. A. Ross, Rotterdam 7700, H. Zuurmond, Schevningen 5565, Stolker en Knijff te Schiebroek 5405, A Knijff, Schiebroek ƒ4780; D. M. v. Steenbergen, Almelo ƒ4129, C. Godschalk, Leiden f3988; W. F. Marcelis. Leiden 3845, M. Konings, Lei den ƒ3800, v. d. Velde en de Jong, Oegst- geest 3737, A. v. Halem en I. Doornik, Leiden 3600, Jelle v. d. Wal, Zandvoort 3450, v. d. Berg, Leiden 3155, H. C. Heemskerk. Leiden 3062, N. Tummers, Leiden 2652, De gunning is aangehouden. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Aan de R.K. Vakschool voor Meisjes al hier zijn geslaagd voor het theoretisch ge deelte van het examen voor de akte N VIII (leerares Koken en Voedingsleer) de dames: A. D. E. Brouwers, M. A. Elfrink, M. J. A. ten Thij, H. C. M. Verdegaal, G. M. M. Breuers, A. H. C. M. Keulemans, C. M. H. Leesberg, J. M. M. A. Meeuwese, L. J. Rietdijk, J. W. B. Visser, A. E. M. van Horn. Toelatingsexamen Meisjes H. B. S. Toegelaten tot de 1ste klasse der H. B. S. voor Meisjes met 5- en 6-jarige cursus te Leiden. A. J. J. van Apeldoorn, S. I: H. Bentfort van Valkenburg, Y. M. Berg- hegge, E. M. Blink, H. de Boer, C. J. Bon- sel, C. W. Boogerd, M. J. Bungenberg de Jong, C. Coenraads Nederveen, N. Dekker, S. C. Delbeek, E. Denzier, M. van Driel, K. Dubbeldam, M. F. de Gunst, E. P. de Haas, M. C. Houtkamp, J. A. Huijsman, M. H. Iwes, E. C. Jager, M. de Jong, M. E. A. Kern, M. L. Kieviet, H. E. C. Kimme- naede, C. van der Kloot, G. W. J. Knoop Pathuis, E. A. de Koning, M. W. de Ko ning, M. M. Kooiman, S. I. Kuiper, J. M. van Linschoten, M. M. Maartense, E. M. van der Meulen, J. F. de Moed, W. Molen dijk, J. A. Mulder, M. J. Munk, C. C. Naeff, C. van der Nat, J. M. Th. de Nes, C. E. Noorduijn, C. H. L. Nuijt, P. J. Olthof, G. •H. Paauw, E. A. Philippo, H. C. Ponsen, A. C. Pool, T. Punt, H. J. Roodenburg Ver- maat, C. P. van der Sandt, M. Scheer, E. A. Schilt, B. Schippers, C. E. Schippers, A. M. A. Schrandt, M. M. Smalt, G. Spiecker, A. L. de Stoppelaar, D. Vreede, G. V. G. A. van der Woude, C. M. M. Woudstra, A. Za- nen, C. W. M. van Zwol. Afgewezen 14, mondeling 9. Eindexamen Gymnasinm. Voor de afd. B., 2e groep van het Sted. Gymnasium alhier slaagden de heer J. Bakker, Wasensaar; de dames J. van Gilse, Leiden; T. Verschuur, Oegstgeest; de hee- ren C. la Lau, J. E. Muller, Leiden. Van afd. B. Ie groep slaagde alsnog de heer W. G. K. Pluymh Mentz, Oegstgeest. Het examen wordt met één candidaat voort gezet. Voor het machinisten-examen voorloopig diploma is te 's Gravenhage geslaagd de heer P. J. Otto, alhier. Onze oud-stadgenoot, de heer W. Eduard, rijksklerk der Dir. Bel. enz., ter Inspectie dier middelen te Delft, is geslaagd voor het j.l. gehouden examen voor adj.-com- mies der.Dir. Belastingen, enz,, deel 1. Geslaagd voor het examen voor rijks klerk der D. B. I. en Acc. onze stadgenoot de heer P. Fakkel, insp. I. en A. Aan de R. K. Kweekschool te Den Haag slaagde voor het onderwijzersexamen mej. H. C. M. Goddijn, alhier. Oplichter aangehouden Door de politie is aangehouden de 54- jarige B. H. v. K., kunsthandelaar te Am sterdam, die in het Alg. Politieblad stond gesignaleerd terzake van oplichting. Overtreding Loterijwet Terzake van overtreding der loterijwet is tegen vier personen procesverbaal opge maakt. Zakkenrollerij Bij de politie is aangifte gedaan door een Leidenaar, dat hem op den Stationsweg een portefeuille met 50 vermoedelijk is ontrold, terwijl een Hagenaar een horloge met ketting vermiste. Los van deze gevallen werden door de politie aangehouden de 58-jarige I. J. v. H. en de 69-jarige C. W. v. d. S., beiden uit Den Haag, verdacht van zakkenrollerij. De Leidsche Belasting-ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 14.414.53 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 1.811.54 aan den gemeente-ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen, binnen 4 we ken na de dagteekening ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten wor den ingeschreven. Morgen is het tien jaar geleden, dat de officieele opening plaats vond van de tramlijn Den HaagWassenaarLeiden. De luister van de versierde Haarlemmer straat zal hedenavond verhoogd worden door de Leidsche Harmonica-club, die van 810 uur muzikale wandelingen door de Haarlemmerstraat zal maken. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Juni '35) ingelegd ƒ399.632.97 en terugbetaald f 377.814.13; 96 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 112 boek- jer werden gehaal uitgetaald. Het te goed der 18.563 inleggers, inclu sief 1.450 deelnemers aan den afhaal- dienst, bedroeg einde Juni 1935 8.751.109.39. In 5851 posten is in deze maand door den afhaaldienst 17.310.50 ontvangen. Geen eongregatie. Aan de leden der Meisjes Congregatie van-de Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, wordt medegedeeld, dat heden avond geen congregatie zal worden gehou den. In Leiden gevestigd; J. W. Boerma en Familie, correspondent, Coornhertstraat 14. E. M. F. A. Bol- sius, Rijnsburgerweg 165. P. C. A. ten Broek en F am., Lammens ohansw. 50 Wed. M. J. de Haas-Crama, Prinsenstr. 39a C. D. Driebergen, Pr. Hendrikpl. 9a H. v. Duuren en Fam., wolwasscher, Lust hoflaan 3a I. v. Duuren, fabr.arb., Prin senstr. 39a J. Kramer-v. Dijk, L. Rijn dijk 6c Wed. M. Staphorst-Fasseur, Prin senstr. 39a J. Filemon, meubelmaker, Lusthoflaan 3a M. P. Filemon, dienst bode, Lusthoflaan 3a A. H. Hagen, Bosch en Gasths.polder 6 J. ter Horst, verpleegster, Thorbeckestr. 16 U. M. Houffelaar en Fam., kapper, Coornhertstr. 59 L. G. M. Jaquet, H. Rijndijk 60 K. J .de Jaeger en Fam., bankwerker, Prinsenstr. 88a M. E. v. d. Kant, dienst bode, Lorentzkade 24 H. J. J. la Lau en Fam., machinist, J. Michielsh. 12 C. R. M. Meijer, Terweepark 6 M. F. Retel, dienstbode, Witte singel 83 P. M. L. Schleurholtz Boerma en Fam., arts, Ma- riënpoelstr. 2a P. H. Schrauwen, Pieters- kerkohoorsteg. 24 A. v. Slooten en Fam., constr.werker, R. Visscherstr. 22a G. E. Heuzen-Stoffels, da Costastr. 6a P. Ver meer, manufacturier, Koningsstr. 24 P. Vlas en Fam., inspect. Levensverz., Lam- menschansw, 56 P: Waasdorp, hulp-spin ner, Schelpenkade 6 J. S. de With, Oegstgeesterln. 47 C. N. J. Witte en Fam., Hartsteeg 2a. Personen uit Leiden vertrokken. W. F. van As. Oegstgeest, Abspoelweg 12 A. C. Binnéndijk en Fam., Den Haag, Benoordenhout 89 H. A. Blom, Leider dorp, Lindelaan 19 L. H. Broers en Fam. Leiderdorp, v. d. Doesstraat 13 A. J. M. Brouwers, Heerlen, Ambachtstraat 12 F. D. Carets, Brussel J. C. Th. Coster en Fam., Hilversum, Siriusstraat 59 P. A. Coté, Utrecht, Pijlstraat 1 bis a Wed. N. Wattez—den Duik, Zeist, J. W. Friso- laan 3a H. van Duuren, Amersfoort, Cel- siusstraat 9 A. Gdoschalk, Eindhoven, Leenderweg 97 E. M. Gottschewski, Bottrop C. Groeneveld en Fam. Haar lem, Caninefatenstraat 21 G. J. Kwaad grasHoger werf, Noord wijk, Schiestraat 21 G. Hoogenraad en Fam. Loosduinen, Emmastraat 16 P. C. Kamberg, Den Haag J. van Nassaustraat 8 F. L. F. H. Klaue, Eindhaven, Olmenlaan 9 J. C. H. Klem, Rotterdam, Schiekade 122c J. Kramer, Den Haag, J. v. Nassaustraat 8 E. Kwaadgras, Noord wijk, Schiestraat 21 J. C. van Leeuwen, Rijswijk, Tulpenstraat 82 F. G. Th. Lovink en Fam., Wassenaar Schulpstraat 13 G. Mark, Katwijk, Kon. Emmakade 2b E. J. M. Meershoek, Ove- zande, R. K. Pastorie W. C. Meiss en Fam., Den Haag, J. v. Nassaustraat 8 A. Minderhoud, Enschede, Marthalaan 8 H. Ph. Möller, Zandvoort, Brugstraat 5a F. Nobbers, 's Bosch, Schapenmarkt 16 A. G. Nijhuis, Ovezande, R. K. Pastorie A. van Oosten, Assen, Roderstraat 85 J. Overduin, Zeist, Slotlaan 55 E. Poste- VAN ONZE ADVERTEERDERS. Eendaagsche retourkaarten Wij verwijzen naar een advertentie in dit, nummer van de Nederlandsche Spoor wegen betreffende eendaagsche retour- kaarten. ma, Groningen, O. Badstraat 48 J. M. v. d. Sman, Lisse, 3e Poellaan 1 C. Spaan derman, Soest, v. Lenneplaan 9 M. J. Tannhauser, Rotterdam, Schieweg 146b C. C. van Valkenburg, Bloemendaal, Rijp- weg 3 A. P. van Veen, Rotterdam, Nw. Binnenw. 306 P. Visser en Fam., Den Haag, Bodaertstraat 41 H. v. d. Vliet, Tilburg, Ger. de Bondtstraat 6 P. Vol der en Fam., Irak M. N. v. d. Voort, Sassenheim, Teyloosstraat 27 E. P. van Wageningen, Amsterdam, W. de Withstr. 97 J. P. Weenink en Fam., Leiderdorp Berkenlaan 6 J. F. E. Westerdijk en Fam. Arnhem, Parallelweg 3f G. van Rijnv. d. Weijden, Katwijk, Zeesteeg 7 A. S. de wit, Den Haag, Wilhelminastraat 141 L. Witsenburg, Weert, C. Abelsstraat 22 J. G. Wijnbeek en Fam. Groningen. Ko- ninginnelaan 32a J. LovinkZwaan, Wassenaar, Schulpstraat 13 M. Zwaan, Den Haag, Jos. Israëlsplein 7. LAATSTE BERICHTEN DE KAMER VAN KOOPHANDEL TE NOORDWIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zal den 4den Juli des mid dags te half drie in het Gemeentehuis te Noordwijk vergaderen. Het succes van de vergadering ten vorige jare in Sassenheim gehouden heeft het Bu reau doen besluiten thans de medewerking van het Gemeentebestuur van Noordwij k te vragen, welke met de meeste vlotheid werd verleend. Het Bureau der Kamer van Koophandel zal reeds des morgens 10.30 uur ten Raad- huize aanwezig zijn teneinde corporaties en personen, die met het Bureau der Ka mer wenschen kennis te maken of bepaalde belangen wenschen te bespreken, daartoe goede gelegenheid te bieden. De agenda vermeldt o.m.: Verkiezing Voorzitter van de Afdeeling Grootbedrijf, tevens Onder-Voorzitter der Kamer. Verkiezing van een lid v. d. Commissie voor Vervoer, Poet en Telegrafie. Vaststelling prae-advies inzake regeling autoverhuurbedrijf te Leiden. Voorstel om adhaesie te betuigen aan het adres der Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Arnhem en Omstreken, inza ke: inning van kleine vorderingen. Instelling van een specialen inlichtingen dienst voor de ingeschrevenen in het Han delsregister. Voorstel vam het Bureau om den Voor zitter te machtigen namens de Kamer mede-oprichter te zijn van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Voorstel van het Bureau der Kamer om het Bureau te machtigen in het Algemeen Bestuur van het Rijnlandsch Borgstellings fonds als afge.vaardigden van de Kamer drie leden te benoemen. Voorstel van het Bureau der Kamer om, in verband met de oprichting van het Rijn landsch Borgstellingsfonds, op te heffen de Bemiddelingscommissie ter verkrijging van Crisiscrediet voor den Middenstand in Rijn land. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Het eerste woord van de N. S. B. Hedenochtend elf uur werd in het ge,- bouw der Eerste Kamer de eerste gewone zitting 1935 van de Provinciale Staten van Zuid-Holland gehouden, onder voorzitter schap van den commisaris der Koningin, minister van Staat Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. Namens de commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven deelt mr. v. Baren (A. R.) mede, dat de geloofsbrieven van alle 82 leden in orde zijn bevonden. De voorzitter gaat daarna over tot beëediging van de leden. Spr. wenscht allen geluk met hun be noeming. Vervolgens dankt spr. de niet terugge keerde, leden van wie er waren, die meer dan 20 jaar zitting in de Staten hadden voor hetgeen zij in het belang der provin cie hebben gedaan, terwijl hij de nieuwbe noemde leden in het bijzonder welkom heet. De verschilende agendapunten worden hetzij aangenomen voor kennisgeving dan wel in handen gesteld van commissie of om praeadvies toegezonden aan Ged. Staten. Öij het praeadvies van Ged. Staten om trent het bij besluit der Staten van 20 Ja nuari 1932, daartoe in hun handen gestelde voorstel van het Statenlid J. ter Laan in zake bebossching van de duinen maakt de heer v. Hoey Smith (N.S.B.), dien de voorzitter mede had uitgenoodigd zitting te nemen in een commissie, ten einde deze zaak te onderzoeken, bezwaar tegen het zitting nemen in die commissie, zulks om dat hij in deze zaak belanghebbende is en naar zijn meening geen belanghebbenden behooren zitting te nemen in commissies als de onderhavige. Spr. zou anders in elk geval een besluit der Staten daaromtrent verlangen. De voorzitter merkt op, dat hij den heer Hoey Smith niet als belanghebbende doch als deskundige heeft uitgenoodigd. De heer Ter Laan (S.D.) is met den heer Hoey Smith van meen in g, dat deze geen zitting in de hierbedoelde commissie behoort te hebben. De heer Jansen Manenschijn A. R.) deelt dit bezwaar niet. Na repliek van den 'heer Hoey Smith wordt op voorstel van den voorzitter goed gevonden, dat de heer Hoey Smith geen zitting zal nemen in de commissie. Morgen zal in de aanvulling wordt vorzien. De vergadering wordt verdaagd tot mor genochtend elf uur. BUZIAU IN HET ZIEKENHUIS OPGENOMEN. Naar wij vernemen is de heer Buziau die zooals men weet enkele dagen geleden bij een val tijdens de repetitie van de re vue werd gewond, heden in het R. K. Ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gra- venhage opgenomen, omdat bij het Röntgen onderzoek is gebleken, dat in de wervel kolom van den patiënt een beschadiging was ontstaan. De heer Buziau moet volko men rust houden. MEDAILLE VAN HET RIJKSCOLLEGE VOOR DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. Het Rijkscollege voor de Lichamelijke Opvoeding heeft, hiertoe gemachtigd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, een medaile ingesteld voor lichamelijke opvoeding en sport. Naar aan leiding hiervan zal de Minister zelf in het algemeen niet meer rechtstreeks medail les of eere-prijzen op dit gebied uitloven. Het College zal de medaille slechts in uitzonderlijke gevallen ter beschikking stel len, namelijk wanneer een wedstrijd of de monstratie op het gebied van sport of li chamelijke opvoeding wordt georganiseerd, waarvan het college oordeelt dat deze de lichamelijke opvoeding in belangrijke mate bevorderen kan of de beoefening van sport, in het bijzonder onder jeugdige per sonen, aanzienlijk stimuleert. De waarde van deze officieele medaille zal aldus op een hoog peil worden gehouden. Het ligt in de bedoeling de medaille in den regel als vereenigingsprijs (dus niet als individueele prijs) beschikbaar te stel len. VECHTPARTIJ OP DE KERMIS. Drie gewonden. Tijdens de kermis te Goirle heeft gis teravond een ernstige vechtpartij plaats gehad. Te twaalf uur, toen de eigenaar van café „De Twem" zijn zaak wilde sluiten, wei gerde een aantal personen weg te gaan. De hulp der marechaussee werd ingeroe pen en toen deze verscheen, werden de be zoekers verwijderd. Hierop ontstond een vechtpartij. Een der manschappen van de marechaussee, zekere Wachtelenberg uit Tilburg, werd door een messteek onder den rechter schouder getroffen. Zijn collega loste hierop eenige schoten, waarop de aan vallers de vlucht namen. Twee der vluch tenden wérden nog door sabelhouwen licht gewond, n.l. zekere V. en J., beiden uit Tilburg. Een nader onderzoek wordt ingesteld. R. K. Electrotechnische Werkgevers. Op Donderdag 27 en Vrijdag 28 Juni j.l. hield de Nationale Bond van R. K. Electro technische Werkgevers te Maastricht zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Baars uit Rotterdam, opende de vergade ring op de gebruikelijke wijze, waarna de heer J. Geraerds, voorzitter der afdeeling Maastricht, alle aanwezigen hartelijk wel kom heette. Nadat Mr. G. W. J. Jonker de notulen en het jaarversag had voorgelezen, jwerd de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer Joh. G. Spruyt uit Haarlem, goedgekeurd. De secretaris, de heer C. Fischer uit Poeldfjk werd als zoo danig herkozen. Vervolgens werden nog en kele statutenwijzigingen aangenomen. Den tweeden dag werden de afdeelings- voorstellen behandeld, benevens een inter ne aangelegenheid. Bij die voorstellen kwam groote ontstemming der leden tot uiting tegen een firma, die aan de instal lateurs de gebruikelijke vergoeding wilde onthouden. Het bestuur zegde toe deze aan gelegenheid ten spoedigste te zullen afwer ken. TELEGRAMMEN BRAND IN EEN NEW YORKSCH LUNAPARK. NEW YORK, 2 Juli. Een gedeelte van het beroemde lunapark Palisades-park aan den oever van de Hudson in New Jersey is door een groote brand vernield. Vele motorspui ten uit New York moesten assistentie ver- leenen. Een schiettent werd door het vuur vernield waarbij een aanzienlijke hoeveel heid munitie in de lucht vloog, tengevolge waarvan een persoon werd gewond. Onge veer 2000 kinderen, die tijdens het uitbre ken van den brand in het Lunapark ver liefden, konden veilig het park verlaten. NEUTRALISATIE VAN OOSTENRIJK. PARIJS, 2 Juli. Het blad „Le Jour" geeft een bericht uit Londen weer, volgens het welk in diplomatieke Engelsche kringen goede aandacht besteed wordt aan een niet- officieel Oostenrijksch denkbeeld, dat het Tsjecho-Slowaaksche voorstel eener neu tralisatie van Oostenrijk, naar Zwitsersch voorbeeld te berde brengt. In»officieele Engelsche kringen verklaart 'men, dat Engeland wel bereid is alle po gingen tot ontspanning van den toestand in centraal-Europa te bevorderen, maar geen verplichtingen op zich kan nemen, welke een militaire interventie zouden mee brengen. PLANNEN VOOR EEN NON-STOP- VLUCHT OM DE WERELD. SANDIEGO, 2 Juli (A.N.P.). De beken den vlieger Bennett H. Griffin, is voorne den vlieger Bennett H. Griffin, isc voorne mens tegen het einde van de maand uit BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Helena Jaeoba, d. van K. Ravensbengen en A. de Mooij Gerardina Wilhelmina Elisabeth, d. van P. J. de Raad en E. M. Jansen Jacobus, z. van A. La- terveer en J. P. Kooien Christina Catha- rina Elisabeth, d. van J. Tesike en C. E. v. d. Linden Johannes Clemens Maria, z. van F. H. M. Kok en W. M. v. Egmond. Ondertrouwd: J. Kooien jm. 23 j. en E. Chaudron jd. 20 j. H. J. Hansing jm. 25 j. en A. v. Duijl J. A. Siebert jm. 26 j. en C. M. v. Oosten jd. 24 j. J. Riet kerken jm. 26 j. en J. Jansen jd. 21 j. C. Wolters jm. 22 j. en S. Springer jd. 19 j. G. v. d. Linden jm. 25 j. en G. M. Lui ten jd. 28 j. J. Brugge jm. 30 j. en E. Daalmeijer jd. 25 j. H. Bateiaan jm. 20 j. en S. A. S. de Winter 18 j. L. C. Se- gaar jm. 28 j. en M. F. Kukler jd. 29 j. Overleden: C. Swaonenburg m. 76 j. A. H. de Vries-Groot Enzerink wede. 88 j. H. C. Baljé-Snoep vr. 41 j. J. v. d. Hulst m. 85 j. A. Beuth-Würzburger wede. 71 j. E. L. W. v. Huls-Stolle vr. 67 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Sandiego te starten voor het maken van een non-stopvlucht rondom de wereld, Pangborn had in vier en een halve dag zonder tusschenlanding den afstand van ongeveer 27.000 km. af te leggen, en wel via New York, Moskou en China in het Oosten van Siberie, met een kruissnelheid van ongeveer 250 km. per uur. Het ligt in de bedoeling dat de brandstoffenvoorra- den in de lucht driemaal worden bijge vuld. RET EINDE VAN DEN CHACO-OORLOG. Opening van de vredesconferentie. BUENOS AIRES, 2 Juli. Gisterenmid dag is de vredesconferentie ter beëindi ging van den oorlog in den Gran Chaco in de Witte Zaal van het regeeringspaleis te Buenos Aires door den Argentijnschen president Generaal Justo plechtig ge opend. In een korte toespraak wenschte gene raal Justo de conferentie succes bij haar werk. De aanwezigheid van zes Zuid-Ameri- kaansche ministers van buitenlandsche za ken verleent de conferentie een beteeke- nis van wijdere strekking dan haar eigen lijke doel. Zij zal er naar streven niet slechts den oorlog in den Gran Chaco te beëindigen doch ook nieuwe vormen te ontwikkelen voor het behoud van den vrede en de internationale samenwerking in Zuid-Amerika. NEDERLANDSCH AUTOMOBILIST VEROORZAAKT ONGELUK TE KNOCKE. KNOCKE, 2 Juli. (A. N. P.) In deze ge meente is het 13-jarig dochtertje van den heer Bietsman uit Westcapelle door een Nederlandsche auto aangereden en gedood. De automobilist reed na het ongeluk door in de richting van de Nederlandsche grens, zonder zich om het slachtoffer te bekom meren. DE BASELER NACHRICHTEN VERBODEN. BERLIJN, 2 Juli (A. N. P.) Rijksminis ter Goebbels heeft de verspreiding van het Zwitsersche dagblad „Baseier Nachrich- ten" in Duitschland voor onbepaalden tijd verboden. Door dit verbod is thans het laatste in de Duitsche taal geredigeerde Zwitsersche dagblad van beteekenis uit Duitschland verdwenen. BAADSTER DOOR HAAIEN VERSCHEURD. MILAAN, 2 Juli. Aan het strand van Sussak aan de grens van Joego-Slavië be merkten de baders gisteren tot hun ontzet ting plotseling twee reusachtige haaien. De menschen probeerden zich zoo snel moge lijk op het strand in veiligheid te brengen. Een Tsjecho-Slowaaksch meisje wist zich echter niet meer tijdig uit de voeten te maken. Zij werd door de monsters gegre pen en verscheurd. TWEE SMOKKELAARS VERDRONKEN. VISé, 2 Juli. (A.N.P.) Te Virgne aan de Maas werd een troep tabaksmokkelaars door douane-beambten verrast. Zij sprongen in de rivier, doch slechts vier personen ge lukte het den overkant te bereiken. Twee smokkelaars verdronken. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Londen 7.233/s Berlijn 59.20 Parijs 9.717/g Brussel 24.7Si/2 Zwitserland 48.071/2 Kopenhagen32.30 Oslo36.35 Stockholm 37.30 New York1.46"/^ Madrid 20.17i/2 Milaan 12.17 Praag6.14 Weenen Boedapest Prolongatie 3%

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3