DE LEIDSCHE LUSTRUMFEESTEN. - MASKERADEDAG - De inkomst der Rederijkers als hoofdschotel der feesten. DINSDAG 2 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ONDANKS DE WARMTE VEEL BELANGSTELLING. BAROMETER. naar waarnemingen verricht ia dec morgen van 2 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 770.1 te La Coruna. Laagste barometerst.: 745.3 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 3 Juli: Matige, later afne mende Westelijke tot Zuid-Westelijke wind half tot zwaarbewolkt weinig of geen regen, iets koeler. Het secundaire luchtdruk-minimum, dat gisteren in het Kanaal lag, trok over het Zuid-Oosten van Engeland naar de Noord zee en gaf onweersregen in Bretagne en Kent. Het passeeren ging gepaard met eenige afkoelying en omslag van den wind naar het Westen. De hooge druk in het Zuid- Westen vertoont nog neiging, zich over Frankrijk uit te breiden, die in het Oosten trekt zich verder in het continent terug. In het Oosten blijft de temperatuur nog hoog, evenzoo in de Alpen, in Zuid-Frank rijk en in Zuid-Zweden. Behalve in Zuid- Oost Engeland vielen onweersregens in Frankrijk en het Schwarzwald, echter min der hevig. Het is te voorzien, dat de wind voorloopig niet onmiddellijk weer naar Oost terug zal gaan en dat de maritieme winden de groote warmte zullen temperen met koelere nachten. LUCHTTEMPERATUUR. 17.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 22 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer", 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 9.55 uur tot Woensdagmorgen 4.12 uur. BOOG WATER. Te Katwijk op Woensdag 3 Juli voorm. 5.10 uur en nam. 5.27 uur. Z.H. de Paus over de Graal Het hoofdbestuur van de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" schrijft ons het volgende: Zoo juist bereikte ons de verheugende mededeeling, dat Zijne Hoogwaardige Ex cellentie Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem dezer dagen uit het Vaticaan een schrijven heeft mogen ont vangen, waarin op bijzondere wijze gepre zen wordt de vitaliteit van genoemde Meisjesorganisaties èn de vurige ijver ha- rer leden. (La vitalité de la Société elle- même et la ferveur des associées) en waar in verklaard wordt, dat zij verdient deel uit te maken van de Katholieke Actie (cette Société mérite de faire partie de 1'Action Catholique). Verder wordt in dat schrijven medege deeld, dat de H. Vader „van ganscher har te" (de trés grand coeur) „een bijzonderen Apostolisch en Zegen" (une particulière Bénédiction Apostolique) verleent aan de Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katho lieke Actie „De Graal" en al haar leden, die met zulk een heiligen ijver helpen en zich toewijden om in het volkrijke Haar- lemsche Diocees uit te breiden en te ver- versterken het gezegende Rijk van Onzen Heer. (C'est de trés grand coeur, qua Sa Sainteté envoie pour Vous-même, et pour toutes celles, qui vous aident et se dé- vouent avectant d'ardeur a dilater et a révigorer dans votre Diocese si peuplé le règne béni de Notre Seigneur, une parti culière Bénédiction Apostolique). Het is ten volle begrijpelijk welk een blijdschap deze lofprijzing van den H. Vader in onze kringen zal verwekken en hoe rijk wij ons allen gevoelen met Zijn bijzonderen zegen. Onze harten vloeien over van dankbaarheid en het is ons een vreugde onze aanhankelijkheid, onze lief de en onze trouw aan onzen H. Vader te vernieuwen. Verrijkt met Zijn Vaderlijken Zegen, be loven wij Hem te zullen blijven werken met dezelfde toewijding en met denzelfden vurigen ijver, die door Hem zoozeer ge prezen wordt, aan de uitbreiding en de versterking van het gezegende Rijk van Christus overeenkomstig de grondlijnen der Katholieke Actie, die wij aan Hem te danken hebben. De Zaterdag, de Zondag en de Maandag zijn voorbij. Zaterdagde intocht der reünisten. Jong en vroolijk huppelden de jongere oud-studenten Zaterdagmiddag Leiden bin nen stijf en stram, maar met stralend gelaat stapten de „oudere" oud-studenten' de trappen van het station af. Er volgde 'n inspectie der Pro Patria- eerewacht, 'n tocht door de stad, 'n begroe ting en 'n antwoord.de reünie was een feit: Leiden was weer veroverd door tal van eerbiedwaardige oud-studenten, die vroeger meer nog dan de studenten van thans „stu dent" waren. Er volgden maaltijden, recepties, enz. enz. en de Zaterdag was voor velen waar schijnlijk wel heel erg lang. Dan volgde de Zondag. Begrijpelijker wijs een heel kalme ochtend zonder eenig feestelijk vertoon, doch in den middag ge volgd door het Concours Hippique op het U.V.S.-terrein aan den Kanaalweg. Voor bijzonderheden hierover zie men de Sport- rubriek. In den middag wederom recepties, daarna maaltijden, soupes en cabaret op de So ciëteit en zoo kwam men aan den Maan dag, den grooten dag van den Historischen Optocht der Rederijkers. 'n Prachtige zonnedag, voor velen wel wat te warm, omdat de menschenmassa's op den dag het overigens heerlijke briesje verhinderden door te dringen om de ge- wenschte verkoeling te brengen. De ochtend bracht geen Maandagochtend beeld. Er werd gewerkt, door velen koorts achtig hard gewerkt, maar de jeugd had vrij en vele huismoeders namen het er ook van, zoodat de stad een ongewoon beeld bood. De voorbereidingen voor den grooten in tocht der Rederijkers waren al vroegtijdig begdnnen. Voor de Leidschen Kamer even wel toch niet tijdig genoeg, want deze moest te 12 uur vanaf de Zeevaartschool vertrek ken en het werd bijna één uur. 'n Slecht figuur maakte hier de gastvrouwe. Rond Molen „De Valk", waar het verza melpunt der Kamers was, bleef het lang stil. Ondanks de hitte heerschte er een ijs koude stemming. Er was weinig publiek. Velen waren' wellicht nog niet aan het feesten, omdat er des morgens gewerkt moest worden terwijl vele feestgangers op de verschillende punten in de stad eerst den intocht der Rederijkers wilden af wachten. Het Collegium was reeds geariveerd voor dat de Leidsche Kamer present was en men besloot nog maar ..eens om te rijden". Eindelijk tegen kwart over één kwam Willem van Lochorst, Keizer van „de Witte Acoleyen" met zijn stoet het plein van „De Valk" op en men stelde zich daar op, om de verschillende Rederijkerskamers te ont vangen, wier Keizers en edelen Willem van Lochorst kwamen begroeten. Evenzoo deden het Collegium en de burgemeester van Leiden en diens echtgenoote. 'n Kleurrijke stoet van voorname per sonen. Keurige costuums, gedragen door waardige dragers, die bovendien door een uitstekende grimeering pracbt-typen weer gaven. Wij waanden ons verplaatst in de Mid deleeuwen, ware 't niet, dat onze eigen mo derne kleeding en die van anderen er ons aan herinnerden, dat we toch kinderen der 20ste eeuw zijn. Het was 'n mooi gezicht die bonte kleu renmengeling op het oude bolwerk aan den voet van zulk pracht-molen uit den ouden tijd en velen op Lammermarkt, Binnenvest gracht en Rijnsburgersingel sloegen het in- terrsante schouwspel gade. Zotten en narren hadden onder het ge boomte verkoeling gezocht, nadat zij bij een gevecht door de hellebaardiers uiteen wa ren gejaagd en vele deelnemers laafden zich met een verfrisschenden dronk, om bestand te kunnen zijn tegen de vermoeienissen van den nog te maken tocht. Alvorens het zoo ver kwam lieten twaalf vendelzwaaiers hun handigheid in het ven- delzwaaien zien en brachten alzoo een origineelen welkomstgroet. De vendels klapperden in den feilen bries van d§pa Noordenwind en met dof tromgeroffel weTd het vendelzwaaien begeleid Daarna ging ging men zich gereed ma ken voor het groote schouwspel. De intocht der Rederijkers. Des middags gaan wij terug naar den tijd vóór de stichting der Leidsche Universiteit. Het is de tijd der Rederijkers, die terug- keeren tusschen de ondulation Marcel, C. en A. en P. en C., de overvloed van vroe gere eeuwen tusschen de moderne zake lijkheid. Dat is in den middag als de studentikoze Rederijkers door de straten trekken. Die Rederijkerstijd die juist afgesloten werd ten tijde der stichting der Leidsche Universiteit, willen wij eerst in uw gedach ten terugroepen. Dat was een tijd, eigenlijk precies als nu, met vakvereenigingen, die toen „gil den" heetten en tooneelconcoursen, die toen „landjuweelen" werden genoemd. Het eenige verschil was, dat er toen geen mo derne zakelijkheid was en de menschen meer fantasie en meer geld hadden. Immers als nu de tooneelvereeniging „Vriendschap" in Zwammerdam een too- neelconcours uitschrijft, dan komen acht Zondagen achtereen eerst de Bleiswijkers, en vervolgens de Leimuidenaren, de Vleu- tenaren en Aarlanderveenders, de Meye'rs enz. uit een autobus rollen om hun gewel dige tooneelkrachten te demonstreeren. Dat kost dan voor de Zwammerdammers tien cent entrée en na afloop gaat ieder weer naar zijn eigen huis. Alleen de autobus op terugreis da vert wat van de geweldige successen van dien avond en van de onderlinge critiek. Maar de Leidsche studenten hebben ons nu eens laten zien, hoe dat vroeger ging en ons een Landjuweel voor oogen getooverd. Misschien zult u vragen: Wat is dat, een landjuweel? Het programmaboek vermeld de daarvan het volgende: Het Landjuweel. Het eigenlijke Landjuweel was een zil veren schaal, de eerste prijs in dat Mid- deleeuwsch tooneelconcours en daaraan had naderhand de geheele feestelijkheid haar naam te danken. Zulk een Landjuweel was dus een too neelconcours tusschen de verschillende Re derijkerskamers. De leden dier vereenigingen, Rederij kers geheeten, hielden zich in hoofdzaak bezig met het schrijvén van gedichten en tooneelstukken, waarvoor zij meestal op Zondagen bijeenkwamen, omdat allen daarnaast nog hun gewone dagelijksche ar beid te verrichten hadden. De leiding bij die bezigheid berustte bij den z.g. Facteur of Maker, die, dichter en schrijver van be roep, als een betaalde leermeester de le den onderwees in de schoone kunsten van lezen, schrijven en tooneelspelen. Deze man was echter niet het hoofd van zoo'n véreeniging; voor het dagelijksch bestuur treedt een Hoofdman op, dien als voorzit ter beschouwd kan worden, en naast hem staan als verder bestuursleden twee de kens, twee kerkmeesters, een griffier en een schatbewaarder of hoefmeester. Boven deze allen verheven staat de Ee^voorzit- ter der vereeniging, den z.g. „Keyzer", een persoon van zeer hoogen bloede, die als zoodanig de beschermheer der Kamer was. De stukken der leden werden geregeld opgevoerd op het marktplein der stad, zoo dat de heele bevolking kon meegenieten. Dit laatste heeft niet weinig tot de popula riteit der Rederijkers in hun tijd bijgedra gen, en het stadsbestuur bevorderde der gelijke voorstellingen ook zooveel moge lijk, daar een voorstelling steeds veel vreemden naar de stad trok. Dit heeft zijn hoogtepunt gevonden in den tijd dat die gewone voorstellingen zich uitbreidden tot wedstrijden in de welsprekendheid en in het tooneelspel tusschen de Kamer van de uitnoodigende stad en de diverse andere Kamers uit den omtrek, die voor uitnoodi- ging in aanmerking waren gekomen De gastheeren loofden dan als prijs voor de beste voorstelling een, meest zilveren, schaal uit, het z.g. Landjuweel. Het lan ger hoe grootscher en uitgebreider werden die feesten in den loop der jaren; het aan tal prijzen nam sterk toe, evenals dat der wedstrijden waarvoor prijzen werden uit geloofd. De Kamer die den schoonsten in tocht maakte, die den dwaasten zot mee voerde of den schoonsten praalwagen, al len hadden kans op het winnen van een der vele prijzen. Aldra ook maakten de burgers er een gewoonte van om bij zulke gelegenheden hun huizen te versieren, eenerzijds ter eere der gasten, anderzijds om meerdere vreemdelingen te trekken. Dat zulks ook sue ces had mag de sleep van kwakzalvers, ker misklanten, marskramers en waarzeggers bewijzen, die de stad vulden in de dagen, dat er een Landjuweel gehouden werd. Zoo'n tijd van drukte moet in die meest zoo stille steden een welkome afwisseling geweest zijn in den dagelijkschen sleur, en de heele bevolking legde dan ook voor die dagen het werk neer, om zich ten volle aan de feestelijkheden te kunnen wijden. Voor de niet-leden der Kamers vormt de intocht der gezelschappen natuurlijk wel de hoofdschotel in de viering van het Landjuweel en daarom besteedden de Ka mers dan ook gemeenlijk heel wat werk, tijd en kosten, om dezen zoo goed mogelijk te doen slagen. Vol pracht en praal, voor afgegaan door herauten, bedienden, wapen dragers en vaandeldrager trokken de ver schillende Kamers door de stadspoorten de stad binnen. Dan volgden de Eere-voor- zitter of Keizer, een aantal gewapende gil- debroeders en een groep gezellen. Op de markt had de begroeting met de gastheeren en met de schout en schepenen van de feestvierende stad plaats, en daarna trok ken alle Kamers nog eens gezamenlijk de stad rond om de versierde straten te be wonderen en hun logementen aangewezen te krijgen. De optocht. Juist aldus is het gisteren geweest. De binnenkomst in Leiden van de verschillen de Rederijkerskamers, die voor het Land juweel naar Leiden kwamen. En het moet gezegd, dat de Leidsche studenten de historie zeer getrouw gecopieerd hebben. Want het was maar niet een gewone op tocht van de Rederijkers, die door de stad trokken. Neen, zij waren eerst, zooals het behoorde aan de poorten der stad binnen gekomen en naar de plaats van samen komst gegaan, van waar zij in een glorieu- zen optocht door Leiden zouden trekken. De Leidsche Kamer „De Witte Acco- leyen" kwam binnen bij het Noordeinde. De Rotterdamsche en Goudsche Kamer resp. „De blauwe Accoleyen" en „De Gouds bloem" bij de Heerenstraat, de Noordwijk- sche en Delftsche Kamer resp. „De lelie onder den doom" en „De Rapenbloem" bij de Hooge Rijndijk en de Haarlemsche Ka mer „Pellecaen of Spelcooren" bij de Zijl poort. En alle leden en factota der Ka mers waren er present. Daar waren de he rauten, die de landjuweelen afkondigden, de banierdragers, die het vaandel droe gen, de Kamersotten, die voor grappen zorgden, de Facteurs, de dichters der Ka mers, en voorts de Keyzers, vaandrigs, pa ges, blazoendragers, gildebroeders, edel lieden, schepenen, stadsboden, hoofdlieden, schatmeester, vinders, en ten slotte alle gildelieden van Notaris, Chirurgyn en der en tingieter toe. Alle waren present. In hun zware Middeleeuwsche kleedij gingen deze allen, kamer bij kamer, te voet, te paard, een enkele „sot" zelfs per ezel, des middags door de brandende zon. De schoone deviezen werden meege voerd als: „Liefde is het Fondament", „Met Minnen Versaemt", „Uyt Jonsten begre pen", Trou Moet Blyckeri', „Uyt Liefd' Be- staen" en „Wij rapen Geneucht". Voorop ging de Leidsche Kamer achter de muziek van het 6e Reg. V. A., dat nog in het begin reeds lustig speelde: 't Is mooi geweest, 't Is mooi geweest, Jandoppie, dat was mooi! Allen, hellebaardiers, facteurs, vaan drigs, keizers en gildebroeders waren ge tooid in rood met grijs en bijzonder kleur rijk was wel de groep edellieden uit de omgeving, „die sich wel ghewaerdigden de Leydsche Kamer met hun selver te- ghenwordicheit te vereeren". In deze groep reed nog mede een wagen met de tooneelisten, die het „spel van den Vos Reinaerde" zouden opvoeren, het spel uit rond 1250 van Willem van Oostvlaanderen en een zekeren Arnout, welk spel heden avond in den Leidschen Schouwburg zal worden opgevoerd. Dan kwam de Rotterdamsche Kamer in rood, grijs en bruin, waarna groep III volgde: de wagen waarop Minerva, de Go din der Wijsheid met den oorsprong der vrouwelijke studenten. (Men zie de foto hiervan in onze foto-pagina). Deze oorsprong zag men in een aantal snoezig gekleede meisjes, die door hun klein cavaliertpes zeer correct aan den arm werden geleid. Daarna kwam de Goudsche Kamer in groen en wijnrood en vervolgens de kleurige groep van het Har moniegezelschap „De Post", als gezellen der „Witte Accoleyen" in zware kleedij en gewapend met brieventasschen. De stum pers moesten aldus niet alleen loopen in den brandenden zon, maar ook nog blazen. Dan kwam Haarlem in groen en rose, Noordwijk in bruin en goud en Delft in goud en grijs. En daartusschen ging de wa gen met den Chineeschen goochelaar met het opschrift: Mundus vult decipi de wereld wil bedrogen zijn. Wat hebben ze gezweeten die arme Re derijkers. Daar gingen ze in hun tricots, wambuizen en zware fluweelen mantels, terwijl de zon onbarmhartig op hun in dikke pruiken ge stoken hoofden brandde. Zoo liepen of stonden zij van twaalf uur tot half zes. Maar gelukkig gingen er min zame dames, die er uit zagen als dikke waardinnen, rond met manden vol kersen en zelfs de zot, die met een sierlijke nei ging alle schoone meisjes groette aan den kant, moet in Oud-Hortuszicht, waar ge pauzeerd werd, wel onmachtig naast 'n glas bier zijn neergezegen. Vierhonderd personen namen aan dezen fraaien maskerade-optocht deel, waarvan honderd te paard, twee praalwagens wer den in den stoet meegevoerd. Drie muziek korpsen droegen, met de bij zulk een op tocht ten eenen male onmisbare muziek, het hunne bij tot het slagen van deze vroo- lijke en sierlijke Land ju weel-vertooning. Zou men dezen optocht beoordeelen naar den geest der feestelijkheden, waarin men de Leidsche burgerij geheel wilde betrek ken, dan moet het gezegd, dat men geen beter onderwerp had kunnen vindem Maar daarbij was er tevens niet aan te ont komen, dat het geheel wat eentonig werd. Misschien had men dit door een andere keuze van Kamers kunnen voorkomen, b.v. door tevens een uitbeelding te geven van den strijd tusschen de Brabantsche Kamer te Amsterdam ,,'t Wit Lavendel" en de „Eglentier", waardoor men tevens gelegen heid zou gekregen hebben beroemde le den als Hooft, Spieghel §n Roemer Vis- scher uit te beelden. Hoe dit echter zij, de duizenden die dezen optocht „vol gloed en verve" zagen, hebben genoten. Het was een dag van feest en zonne schijn, het was een zomersche 3-October- middag. Wij zouden alleen zeggen, dat het gehee le aanzien iets deftiger was. Men kon zich „per koets" door de stad laten rijden. De stad zelf was feestelijk versierd. En last not least de menschheid ging in vroolijke zomersche toiletten, die lachten in den wat al te mflden zonne schijn. Maar overigens was het feest als op 3 October. Des avonds om 10 uur trok een klein ge deelte dezer stoet nog eens door de stad, een gedeelte slechts en zonder praalwagens. De verlichting door fakkels was slechts ma tig, zoodat het schouwspel niet zoo kleur rijk was als in den middag. Er kwam bo vendien nog een onweer opzetten, verge zeld van een regenbui, maar gelukkig was de tocht toen reeds bijna ten einde. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. VERKIEZING GEMEENTERAAD De Voorzitter van het Centraal Stembu reau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad van Leiden r#iakt be kend, dat het besluit, waarbij de uitslag der verkiezing is vastgesteld, voor een ieder ter Gemeente-secretarie (afd. Alge- meene Zaken) ter inzage is nedergelegd. De Voorzitter voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 2 Juli 1935. AFSLUITING MORSCHSINGEL Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat de Morschsingel, in verband met de verbete ring van de Spoorhavenbrug in dien sin gel, met ingang van 3 Juli a.s. tot nadere aankondiging vo:r doorgaand rij verkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 Juli 1935. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594; J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. HET PROGRAMMA VAN HEDEN Vanmorgen was het een ochtend van rust. Te 12 uur bood de Commissie van Orde en Vertegenwoordiging der Sociëteit Minerva aan de besturen der bevriende Sociëteiten een lunch aan. Verder hielden verschillende gezelschappen een lunch, Hedenmiddag te 4 uur heeft in de Laken hal voor deelnemers aan den optocht met dames en hunne genoodigden de receptie plaats van Willem van Lochorst, Ridder, Heer van Dever en Cronesteyn, Keizer der Leidsche Rederijkerskamer „de Witte Accoleyen". Te 5 uur receptie yan den Senatus Ve- teranorum in „In den Vergulden Turk". Hedenavond te 8 uur muziekfestival door Werkmans Wilskracht in den tuin der Zeevaartschool en door T. en D. op de Korenbeurs. In den Schouwburg vindt te 8.15 uur de eerste opvoering plaats van het spel van den Vos Reinaerde. HET PROGRAMMA VOOR WOENSDAG Te kwart voor acht verzamelen de deel nemers aan het hengelfestijn zich op de Kaasmarkt, om vervolgens gezamenlijk naar den Hooge Rijndijk te marcheeren, begeleid door de muziek van Ulrich. De hengel-,,wedstrijd" duurt van 9 tot 12 uur, waarna prijsuitreiking. Van 2 tot 6 uur worden verschillende wedstrijden voor de studenten op de Kaag gehouden, terwijl van 2 4 uur op het ter rein aan de Kanaalweg kinderfeesten plaats hebben. Morgenavond te 7 uur heeft de voetbal wedstrijd op het A.S.C.-terrein plaats tus schen een versterkt Leidsch en een Zwalu wen-elftal. Morgenavond te 8.15 uur tweede uitvoe ring in den Schouwburg en wedstrijd in verlichting en versiering van vaartuigen Oude VestOude Singel. De prijzen welke beschikbaar zijn gesteld voor dezen wedstrijd zijn vanaf heden in de étalage van de kapperij W. F. Tegelaar Oude Singel 4 te bezichtigen. Met de treinen zijn gisteren uit de rich ting A'dam, R'dam en Utrecht 7350 perso nen aangevoerd, welk aantal verre beneden de verwachting is gebleven. De N.Z.H.T.M. kon ons nog geen cijfer geven omtrent het personenvervoer, doch men deelde ons mede, dat ook daar het ver voer zeer ver beneden verwachting is ge bleven. Ter vergelijking diene, dat met 3 Octo ber verleden jaar de trein circa 12.000 per sonen aanvoerde, terwijl de tram zelfs meer dan 45.000 personen naar de Sleutelstad brachten. SPORT CRICKET DE TWEEDE TESTMATCH ENGELANDZUID-AFRIKA. De tweede innings van Zuid-Afrika. Gistermiddag begon Zuid-Afrika aan de tweede innings en aan het einde van den tweeden dag was de score voor de Zuid- Afrikanen 208 runs voor 6 wickets. Mitchell noteerde daarbij 129 not out. RECHTZAKEN De moord op den Schiedamschen politie commissaris. De gewezen hoofdagent tit. van politie G. te Schiedam, die j.l. Woensdag door het Haagsch Gerechtshof ter zake van doodslag op den commissaris van politie Ellenber ger te Schiedam tot 15 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, heeft in dit vonnis berust.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2