BLUE BAND BLUE BAND PRIJSVRAAG! LUCHTVAART DE DIEF, DIE EEN DIEF VING DINSDAG 2 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 15 SCHIETEN PROV. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Om den Zilv. B. V. L.-Wisselbeker. De bekende Provinciale Schietwedstrijd om den zilv. B. V. L. Wisselbeker te Al phen aan den Rijn, (afstand 100 m. met scherp patroon no. 1) zal dit jaar gehou den worden op de Zaterdagen 20 en 27 Juli telkens aanvangende te halfdrie nam. Bij opgave van minstens twee 5-tallen ook Vrijdag 26 Juli aanvangende half vijf. De zilv. B. V. L. Wisselbeker is in 1928 ingesteld. De Beker moet 3 maal achter elkaar of 5 maal in het geheel zijn gewon nen, voor men eigenaar is. In 1928 is de beker gewonnen door de Alphensche Burgerwacht met 221 punten. In 1929 eveneens door de Alphensche Burgewacht met 223 punten. In 1930 door de Leidsche Burgerwacht te Leiden met 230 punten. In 1931 door de Alphensche Burgerwacht 3e maal met 230 punten. In 1932 door „Prins Alexander" te Rot terdam met 239 punten. ,In 1933 door „Prins Alexander" te Rot terdam voor de 2e maal met 236 punten. In 1934 door de Alphensche Burgerwacht voor de 4e maal met 228 punten. Dit jaar belooft de wedstrijd dus bijzon der spannend te worden. Inschrijving moet geschieden voor 12 Juli a.s WIELRENNEN „SWIFT." Zaterdagmiddag werden te Rijswijk de voorwedstrijden gehouden voor het a. s. clubkampioenschap van Nederland. Van de provincie Zuid-Hojland werden er twee clubs geplaatst voor de finale te Amster dam. Voor Swift namen hieraan deel J. Riet hoven, A. v. Amsterdam, J. Rietbroek, Chr. de Vink, A. van Egmond en J. van Wezel. Erf werd eesn sprint en -achtervolging ge reden, Uitslag demi-finale: 1ste serie: 1. van der Heuvel, 2. B. Leenen, 3. J. Riet broek. 2de serie: 1. J. Riethoven, 2. Buchly, 3. Boon. Finale: 1. v. d.- Heuvel, 2. B. Leene 3. Buchly, 4. J. Riethoven. Sparta wero 1, 2. Schrevenrage, 3. Swift in de sprint. 1ste serie achtervolging: 1. Sparta, 2. 's Gravenhage, 2e serie: 1. Rotter dam, 2 Swift. Door een lekken band van J. Riethoven werd deze rit verloren, v. Am sterdam en de Vink lieten hierin mooi werk zien. Finale achtervolging: 1. Sparta, 2. Rotterdam, 3. Swift, 4. 's Gravenhage. De Swiftploeg haalde 's Gravenhage geheel in. De totale uitslag is geworden: 1. Sparta, Den Haag, 2. Swift, Leiden, 3. Rotterdam te Rotterdam, 4. 's Gravenhage te Den Haag. Dus Sparta en Swift komen te Am sterdam in de finale. De uitslag van de handicaprace op Zon dag is: 1. W. Mens, 2. Groeneweg, 3. Bos man, 4. Koene. Deze leden gaan allen over naar de B-klasse. A.s. Woensdagavond wordt het kampioen schap van Z. Holland verreden. UITSLAG VAN DE Zoals bekend, stelden wij 1000. 250. - en 5 X 50.— als prijzen in bovengenoemde prijsvraag beschikbaar. Van de ingezonden versjes kwamen er vijf gelijkelijk voor de hoofd prijs in aanmerking. In verband hiermede heeft de Jury na rijp beraad beslist de prijs van 1000.- en die van 250.— gelijkelijk te verdelen onder de inzenders dier vijf versjes en de 5 prijzen van 50. toe "te kennen aan de vijf inzenders wier versjes daarna het best geoordeeld werden, Hier volgen de namen van de gelukkigen! 250.- werd gezonden aan onderstaande Dames en Heren: P. Geluk, Tomatenstraat 182,. Den Haag J. KreH, Spoorstraat 18, Boxtel L. Dolle, Dorpstraat 51, Zoeterwoude P. v. d. Pol-Schrave, Van Swietenstraat 5, Gouda J. J. Kuy per-Zwanen burg, Barentszstraat 5IH, Amsterdam C 50.- aan de Dames en Heren: F. van Beek, Kostverloren 22, Veenendaal W. Lange, Pastoriestraat 4, Eindhoven H. Walburgh Schmidt, Schroeder van der Kolkstraat 7^'", Utrecht A. van Wijmeren, B 169, Dorst N.B. A. Korthuys-van Es, Vlaggemanstraat 36. Rotterdam Alle overige inzenders, die op No. 23 hebben gestemd, ontvan gen in de loop van deze maand de toegezegde verrassing.. Voor Swift zullen uitkomen: J. Rietho ven, A. v. Amsterdam, J. Rietbroek, W. Severijnen, Chr. de Vink, A. van Egmond en J. van Wezel. R. van Aart is naar Den Helder vertrokken om zijn dienstplicht te vervullen. Vertrek van clubgebouw, Nieu we Beestenmarkt 13, half zes bijeenkomst. „NIEUW SWIFT". Zondagmorgen werd onder groote be langstelling van renners en supporters, de eerste sprintwedstrijd der nieuwe compe titie verreden. In de A-klasse wist a. van Amsterdam die een heel goede versnelling bereed, alle ritten te winnen, terwijl W. Scheffelaar met nog geen banddikte van R. Riethoven won, doch van Verburg weer verloor. De totaal uitslag was: 1. C. van Amster dam, 6 punten, 2. W. Scheffelaar en R. Riet hoven ieder met 8 punten; 3. C. Verburg 10 punten; 4. K. de Haas 11 punten; 5. Chr. de Roode 12 punten; 6. C. Paats; 7. J. Gsert- ma. In de B-klasse viel het heel goede rijden van J. Duindam en J. Benning op. De verschillende uitslagen waren als volgt: 1. J. de Haas 10 punten; 2. J. Duin dam 11 punten; 3. J. Benning 12 punten; 4. C. L. Boot en C. van Diemen, ieder 14 punten; 5. Hintzbergen Sr., 15 punten; 6. J. Sinteur 16 punten; 7. J. Ribot 17 punten; 8. P. van Deventer; 9. A. Lodewijks, 10. J. Brosius, 11. A. de Roode opgegeven. In de C-klasse bezette Hintzbergen Jr. de eerste plaats, terwijl W. Rijsbergen de tweede plaats bezette. In verband met de Lustrumfeesten zal op Woensdag a-s. geen recordrit worden verreden. NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. 16 stayers Dinsdagavond. Zooals bekend, werden tot nog toe de baankampioenschappen van Nederland on der zekere voorwaarden aan de Directie van het Nederlandsche Sportpark Het Sta dion te Amsterdam toegewezen. Dit jaar echter zullen zij, bij wijze van proef, in eigen beheer worden gehouden, waarbij de deelnemende renners volgens den vak term „op recette" rijden. Hierbij zy echter opgemerkt, dat de Nederl. Wielren Unie erin is geslaagd het totale onkostencijfer de zer kampioenschappen door een verzeke ring te dekken, welke maatregel uiteraard in het belang der renners is genomen. Het komt dus hierop neer, dat de kampioen schappen van Nederland op de baan, dit maal, voor zoover de financieele zijde be treft, een coöperatieve zaak van de ren ners zelf vormen. Uit het midden der deelrfemende be roepsrenners wordt een Commissie van drie dezer renners gekozen, welke wordt opgenomen in de financieele commissie van deze kampioenschappen. Het nemen van het besluit om deze kampioenschappen, by wijze van proef in eigen beheer te ver rijden, is in sterke mate beinfluenceerd ge worden door de klacht der stayers, dat niet alle stayers in de gelegenheid werden ge steld aan het nationale kampioenschap deel te nemen. Ditmaal nemen zij wel allen deel Niet minder dan 16 stayers heb ben aangemeld. Dit aantal maakt het hou den van voorwedstrijden noodzakelijk. Besloten is deze 16 renners te verdeelen over twee series van 8 renners elk. Uit elk dezer series gaan 4 stayers over naar de finale, welke dus wordt verreden tusschen 8 renners. Deze twee series worden verre- I den Dinsdag 2 Juli a.s. des avonds 8 uur I in het Stadion te Amsterdam. I In deze twee series komen de navolgen de renners achter groote motoren uit: I Wals, Buis, Domhof, Van der Valk, Wild- I schut, Alkema, De Graaf, Lorié, van der Meer, Massing, Woldendorp, Van der I Wulp, Blekemolen, Leddy, Korf en Van Wijk. Er wordt gereden in elke serie over 100 km. „aan een stuk". Er zijn ook twee Fransche gangmakers gecontracteerd nl. Deliège en Pasquier ten einde aan alle renners zoo goed mogelijke gangmakers te kunnen geven. Het programma der baankampioenechaip- pen is als volgt samengesteld: 2 Juli: Twee series over 100 km. met mo tor g an gm akin g, aanvang 8 uur. 5 Juli: Clubkampioenschap van Neder land op de baan, voorwedstrijden. 6 en 7 Juli: Irfdividueel kampioenschap van Nederland op de baan, sprint. 7 Juli: Finale 100 km. met motorgang- making. 11 Juli: Finale clubkampioensohap van Nederland op de baan. WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Op de wielerbaan te Gouda vonden Zon dag internationale wielerwedstrijden plaats waarvan de resultaten als volgt luiden: Achtervolging over max. 5 K.M. Pijnen burg haalt Slaats in na 26 ronden. Tyd 5 min. 43 sec. 10 K.M. klassementswedstrijd: 1 Jan van Kempen 34 punten; tijd 14 min. 38 4/5 sec. 2. Vereycken 32 p.; 3. Verschoor 6 p.; 4. Oszmella 6 pnt.; 5. Biesheuvel 6 pnt. 6. Verschoor 3 pnt. Achtervolging over max. 5 K.M. Cattel. haalt Wals in na 12 ronden. Tijd 2 min. 40 1/5 sec. Afvalwedstrijd voar nieuwelingen en amateurs: 1. E. de Jong, 2. K. Maren. Kop pelwedstrijd over 75 K.M.: 1. PijnenburgWals 21 punten. Op 1 ronde: 2. Van der HorstBieshelvel 10 p. 3. HazendonckxVereycken 9 p. Op 2 ronden; 4 OszmellaVerschoor 2 p., 5. Peek Cattel 0 p. Op 3 ronden: 6. SlaatsMath. Vroomen 3 p. Op 4 ronden: 7. Schöner- marck 9 p. BILJARTEN 3e KL. KAMP. L. B. B. Ook den laatsten avond is een der deel nemers weggebleven, zoodat slechts 2 par tijen zijn gespeeld. In de laatste partij wist Kantebeen te winnen van Chrispijn, die nog ongeslagen was, zoodat beiden met 3 gewonnen en 1 verloren partij eindigden. Door hooger alg. gemidd. behaalde Chris pijn het kampioenschap. Voor den heer Teegelaar is het jammer, dat deze wedstrij den niet zulk een vlot verloop hebben ge had, daar hij ook gezorgd had, dat het ma teriaal zeer goed bespeelbaar was. Hier onder de oudere uitslagen en eindstand. C. Slootbeek 100 35 16 2.85 P. Zon 91 34 17 2.67 W. Veen bóer 100 36 8 2.77 C. Slootbeek 67 35 12 1.91 Jac. de Bruin 100 36 10 2.77 K. Stuhldrayer 94 35 11 2.68 I. van Rijzen C. v. Duijn R. Kantebeen J. Crispijn 93 41 10 2.26 125 41 17 3.04 125 41 14 3.04 98 41 14 2.39 J. Chrispijn 4 3 473 142 24 4.62 3.33 3 R. Kantebeen 4 3 446 163 21 3.55 2.73 3 C. v. Duijn 3 1 293 124 17 3.04 2.36 1 I. v. Rijzen 3 0 215 134 10 2.26 1.60 0 L. A. 2 1 224 47 23 6.25 4.76 1 L. A. is onderaan geplaatst w. o. en gaat niet over naar de 2e klasse.. De heer J. Chrispijn gaat ook over naar de 2e kl. Deze wedstrijden beginnen vol gende week Dinsdag. Deelnemers zijn: A. Verstraaten, I. Mazurel, L. Lammens, C. Schouten, A. L. J. Neuteboom en J. Chris pijn. LISSER BILJART KRING. In café van den heer Jac. de Bruin te Lisse werden de wedstrijden der 2de klasse voortgezet: De uitslagen luiden: J. Bosch 100 32 18 3.12 C. v. Oosten 83 32 7 2.60 C. van Oosten 100 39 15 2.56 G. Diedericks 91 38 10 2.40 W. Mosseveld 100 42 8 2.38 P. Zon 79 41 12 1.92 W. Veen boer 100 29 23 3.75 W. Mosseveld 84 28 10 3.— Nic. van Velzen 100 39 14 2.56 J. Obdam 92 38 18 2.41 Nic. van Velzen 100 26 15 3.84 W. Mosseveld 56 25 7 2.24 C. van Oosten 100 37 13 2.70 C. Toledo 91 36 13 2.52 POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Creil (Frankrijk) afstand pl.m. 348 km. In concours 92 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld te 7.45 uur met Ooste lijke wind. De eerste duif bereikte het hok te 2206 sec. en had met een gemiddel de snelheid gevlogen van 881.74 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd ge constateerd'te 25323 en had gevlogegn met een gemiddelde snelheid vam 811.32 meter per min. De uitslag was: le, 6e en 15e prijs J. P. Brederode; 2e, 17e en 19e K. I. Waasdorp; 3e en 12e R. van Troost, 4e en 14e C. Versteeg, 5e A. l'Ami, 7e Th. Oosterveer, 8e en 10e J. H. Groene- veld, 9e, 11e en 13e L. J. Raaphorst, 16e W. Florusse, 18e W. van Beekum. DE F 36 BESCHADIGD OP WAALHAVEN. Door het springen van een band. Het groote Fokkervliegtuig de F 36 is Zondagmorgen op Waalhaven beschadigd. Het vliegtuig dat Zaterdagavond uit Lon den arriveerde, taxiede over het veld toen plotseling een band sprong. Hierdoor wip te de staart omhoog en werd de neus van het toestel beschadigd. Het toestel is in een hangar gereden en heeft Zondag geen dienst kunnen doen. VLIEGTUIG VERBRAND OP EILAND MAN. Zes passagiers gewond. Op het vliegveld Ronaldsay, op het eiland Man, is een vliegtuig kómen te val len en in brand gevlogen. Zes passagiers zijn gewond. TOEKOMSTVISIOENEN VAN KINGSFORD SMITH. De bekende Australische oceaan-vlieger, Sir Charles Kingsford Smith, heeft te Sydney een beeld opgehangen van het vlie gen over 65 jaar, in het jaar 2000. Alle lange-afstandsvluchten, aldus Sir Charles, zullen dan zoo goed als zeker in de stratosfeer worden afgelegd, en er zal zeer weinig beneden 15.000 meter gevlogen worden. By een snelheid van 1600 km. per uur, die bijna „onvermijdelijk" is, gezien den ge- ringen weerstand in de stratosfeer en de snelle ontwikkeling van den vliegtuigbouw, zal een reis om de wereld slechts een kwestie van uren zijn. Hoe het weer ook moge zijn, dichte mist of regen, infra-roode schermen zullen de piloten in staat stellen by het opstijgen of landen duidelyk den grond te zien. Navigatie-instrumenten zullen naar de meening van Sir Charles niet meer noo- dig zyn, tenzij voor geval van nood, aan gezien uitsluitend gevlogen zal worden door middel van den radiostraal, die reeds gedeeltelijk toepassing heeft gevonden. Hierbij moet men zich een aantal even wijdige lijnen voorstellen, langs elk waar van zich een vliegtuig beweegt. Motoren, werkende volgens het ttrbine- principe, en in staat 1000 P.K. te ontwik kelen, zouden niet meer dan 50 kg. wegen, terwijl de mogelijkheden van de terugslag- theorie, zooals deze door de proefnemin gen met raketten worden gedemonstreerd, het vooruitzicht openen op nog grootere vermogens en snelheden voor vliegtuigen, die gemakkelijk 500 personen zullen kun nen vervoeren. FEUILLETON. WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadrük verboden). 50) „Menschen beneden op straat. Ze liepen langs onze deur". Uur na uur kwam de koekoek naar bui ten en jouwde hen uit en iedere keer ke ken ze het dier nijdiger aan. Toen het licht werd, onderzocht Trent de woning nauwkeuriger dan hij aanvan kelijk gewaagd had te doen. Er waren toen leege kwartflesschen van die cognac, waarmee Garland Tom Micklewood inge palmd had. Deze en een paar leege soep- blikken en een groote kan, waar nog wat koffie in zat, was alles, wat ze vonden. In de medicijnkist was een verrassend aantal patentgeneesmiddelen, gewone huis middeltjes en twee fleschjes, die Wadham bijzonder interesseerden. „Digitalis", mompelde hij, „dat is een middel om de hartwerking te versterken, en laudanum. Zou onze vriend Garland op zijn ouden dag verdoovende middelen gaan gebruiken?" „Er is nergens een koffer", zei Trent. „Zelfs geen boord of een paar sokken. Wat denk je er van?" „Dat hij nog net op tijd met zijn bezittin gen is verdwenen. Misschien is er een kel der waar de huurders hun groote bagage kunnen bergen. Deze flat is te klein om al les te bergen, wat hij uit' Woodlawn heeft meegenomen." „De kelder heb ik vroeger al onderzocht. Daar is niets dan ratten en leege flesschen. Ik betwijfel, of hij het hierheen heeft mee genomen. Ik weet zeker, dat hij die groote koffers in het Adelphi niet bij zich had. Natuurlijk vinden we zijn bagage wel als we hem vinden." „Als?" vroeg Wadham, met een woes- ten blik op de koekoek, die duidelijk acht maal „mis poes! mis poes!" riep. „We kunnen de rest van ons leven niet hier blijven", hernam Trent. „We moeten ons scheren en ontbijten". Hij durfde niet veronderstellen, dat hij en Wadham weer het slachtoffer waren van Garland's sluw heid, maar de zaken namen geen gunstig verloop. Ook Wadham was bezorgd. Toen klonken luide schreden op de trap, passeerden de deur van de reclame-teeke naars en kwamen naar Garlands deur. Het waren niet die lichte en sluipende schre den van den man, op wien ze wachtten, het kon ook dr. Hyde niet zijn. Het was een telegrambeteller. met een telegram voor den ouden geestelijke. „Dat ben ik", zei Trent prompt, gaf den jongen een fooi en sloot de deur. Trent opende het telegram, dat geadres seerd was aan den geestelijke per adres James Wright. Zijn gezicht fleurde op, bij het lezen van het bericht, dat verzonden was uit St. Martin-le-Grand. „Kan tot mijn spijtafspraak niet hou- „denWacht zoo mogelijk op mijn „komst. Moeilijkheden met verkrijgen van „passen. Kom misschien vanavond laat te- „rug, vertel aan niemand bestemming. „Zendt duplicaat naar Gordon Street. WRIGHT". „Ik zei wel, dat hij terugkomt", riep Wad- hem triomfantelijk. „En die oude heer komt ook terug. Ver geet niet, dat dit zelfde telegram ook ge zonden is naar zijn adres in Blomsbury. Het is zoo eenvoudig als ik dacht." Hij las het bericht nog eens door. „Zooals je ziet, is hij vrij vaag. Hij schrijft „kom misschien vanavond laat!" „Als hij moeilijkheden heeft met zyn pas", meende Wadham, „kun je gerust aannemen, dat hij niet voor de koffie terug is. We moeten beslist wat eten; dat win keltje waarvan je me vertelde, is niet ver. Daarna een uurtje slaap en we zijn weer tot alles in staat." Het lot besliste dat Trent het eerste sla pen mocht. Wadham, in de hoop, een of andere aanwijzing te ontdekken in de och tend- en avondbladen die in een hoek la gen, begon ze zorgvuldig te onderzoeken en ontdekte, dat er nooit een compleet num mer bewaard was. Na alle pagina's te heb ben doorgekeken, kwam hij tot de slot som, dat in elk er van een bepaald onder werp steeds voorkwam. Hij zat hierover te peinzen toen Trent wakker werd. „Onze vriend Hyde nog niet versche nen?" vroeg hij. „Nog niet. "Zeg eens, heb je ooit aan de mogelijkheid gedacht, dat Garland een Sinn Feiner kon zijn of sympathie koestert voor de Iersche revolutionairen!" „Onzin, Sinn Fein beteekent, geloof ik, „Wij, voor ons!" Als er een genootschap be staat „Ik, voor my", dan is Garland er de vorzitter van. Waarom vraagt je dat?" „Hij heeft deze kranten blijkbaar be waard omdat er verslagen van de Sinn Fei- ners instaan." Trent keek naar de data en zag. dat ze dagteekenden uit den tijd, dat Garland op Woodlawn woonde en de nieuwste meer dan een maand uit was. „Het eigendom van een vroegeren bewo ner", stelde hij vast, „Garland geeft geen steek om iemand behalve zichzelf en de personen, die hij gebruiken kan. Er zijn maar twee mogelijke verklaringen voor dien komieken ouden geestelijke. Of hij is een spion, en in dat geval heeft hij zijn loon verdiend óf Garland gaat op de een of andere slinksche manier van zijn pas profiteeren." „Dat moet het zijn", geeuwde Wadham en liet zich op zijn beurt op den divan val len. „Ik sta voor zijn oprechtheid in en zijn Arabisch was uitstekend." Trent liet zijn vriend tot twee uur sla pen en zou hem ook toen niet gewekt heb ben, als er geen voetstappen nader kwa men, andere nu en zwaardere. „Er komt iemand aan", fluisterde hij, „sta op". Het was een andere telegrambesteller, een zwaardere en minder lenige. Het te legram was weer gericht aan dr. Hyde en nu verzonden uit Hermondsey. „Pasmoeilijkheden overwonnen. Boot „vertrekt morgenmiddag om twaalf uur. „Kom vermoedelijk morgenochtend tegen „tien uur thuis. Moet persoonlijk ver lading „meubels regelen. Kom u uiterlijk om elf uur van mijn kamer afhalen. WRIGHT." „Aan die verlading heb ik niet gedacht", zei Wadham, „maar het zal hem niet luk ken om die dingen voor hem door eenige douanecontrole te krijgen. Trent, ze zul len hem inrekenen!" „Geloof dat maar niet", zei Trent som- ber. „Op die manier zal hij het ook niet doen. Denk je soms, dat Garland als een amateur die dingen, die hem zooveel gekost hebben, tusschen zijn kleeren zal verstop pen? Ik verzeker je, dat hij hieraan even veel aandacht heeft besteed als aan het stelen zelf. Geloof jij, een oud-zeeofficier, dat elke boot een Engelsche haven uit moet varen en een Fransche of Belgische bin- nenloopen? Wie verhindert Garland om een zeevarenden Tom Micklewood te zoeken met een ruim geweten, een goede vis- schersboot en misschien een paar stevige maats, die baar geld kunnen gebruiken? Ze zouden zonder bezwaar de kisten in zoo'n boot kunnen laden, en naar wat ik me herinner van de Fransche kust tus schen Calais en Boulogne, is het kinder werk om de kisten ergens in de duinen te zetten. En waarom zou hy geen klein scheepje huren, en de boel naar zijn nieu we woning laten brengen, die immers aan een der groote rivieren ligt?" „Zou hem dat niet veel geld kosten?" „Maak je daarover geen zorgen! Hij stal 800 pond van den ouden markies en Lora Craig zei, dat hij nooit een cent uitgaf. Wat hij at, dronk, rookte en droeg, betaalde zij allemaal, en nu en dan vroeg hij nog als extraatje 'n paar honderd pond. Een onder nemende oom! Natuurlijk heeft hij geld. Hij zou desnoods zelf ook met dat bootje mee kunnen gaan, maar misschien geett dat moeilijkheden. Reken maar, dat hij den veiligsten weg kiest. In ieder geval is de zaak opgehelderd." <Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 15