DINSDAG 2 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 12 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Huldiging Pastoor W. C. van Benten. Zondagmiddag hebben de leden van de H. Familie officieel afscheid genomen van hun tot Pastoor benoemden Directeur, den Weleerw. heer W. C. van Benten. Na de vergadering van de Aartsbroeder schap begaven zich alle leden naar Flora, waar op een groote tafel een klok was ge maakt van zilveren geldstukken, ter waarde van meer dan 100. Door den secretaris van de H. Familie, den heer P. H. Hoogervorst, werd namens de leden dit geschenk aange boden met eenige toepasselijke woorden. Vervolgens werd namens de leden nog het woord gevoerd door den heer B. C. Vos, een der oudste leden van de Aartsbroederschap, terwijl vervolgens Pastoor Kosters even eens hartelijke "woorden van afscheid sprak. De scheidende Directeur was zeer getrof fen door de hartelijke woorden en het moote geschenk. Vaandel wijding. De leden van het Overheidspersoneel St. Paulus (onderafd. van den R.-K. Volksbond) hebben door sparen een schitterend vaandel verkregen. Hedenavond zal dit door den geestelijk ad viseur, kapelaan Schneiders worden gewijd en aan de betreffende organisatie worden aangeboden. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. M. Duys slaagde voor het examen L. O. Zij werd opgeleid aan de De Costa-kweek- school te Haarlem. Arbeidsbeurs. Volgens de laatste op gave van het gemeentelijk Arbeidsbemid delingsbureau bedraagt het aantal werkloo- zen thans 505. HAARLEMMERMEER. Geboren: Wilhelmina <L van R. G. C. Hoffschlag en W. Zuiver. Pieter z. van H. Wilner en A. Kool. Johanna Pieter- nella d. van A. Ellenbaas en G. Pot. Dirkje Catharina d. van W. Verschoor en C. C.,Hogerwerf. Antonius z. van P. H. Haagsma en J. H. Van Ankeren. Marinus z. van C. Bakker en G. Schutte. Grietje d. van J. W. Kost en L. Mulder. Corne- lis z. van L. Kolle en T. Bogaard. Adria- nu z. van C. Mol en W. D. Versteegh. Lentje cL van P. F. Boh en LJ. Volbeda. Pieter z. van A. P. Vogelaar en H. iBes- heuvel. Hendrik van M. Buies en H. van Huizen. Wiebe Lieuwe z. van L. Anema en G. Ooms. Elisabeth d. van J. Timmer en E. Boxman. Theodora Maria d. van L. van Alphen en Tha Karei Petrus Johannes z. van P. J. Rens en C. van Tilburgh. Ondertrouwd: Henricus J. Zandber gen 32 jaar en Petronella C. Granneman 26 j. Krijn Vinke 45 j. en Anthonia v. d. Haven 28 jaar. Antonie Brus 23 jaar en Gerrigje Terlouw 21 j. Jacobus W. d'Hane 34 jaar en Hendrika H. Fieske 29 jaar. Tij men Rebel 24 jaar en Corne lia M. Korthals 19 jaar. Lambertus van Wijk 29 jaar en Adriana-W. Bos 22 jaar. Getrouwd: Gerrit den Dekker 30 j. en Femegije Spitse 25 j. Jan van Vuren 27 j. en Pieternella v. d. Panne 21 j. Overleden: Jannetje van Heeringen 75 j. wed. van A. Verkaik. Johannes Pe trus Jacobus Calvelage 2 dagen z. van J. B. Calvelage en S. G. Rewijk. Hendrikus Johannes v. d. Kwast 59 j. geh. met N. Oudshoorn. Hendrik van Dort, 1 mnd. z. van H. W. van Dort en H. v. Bar- neveld. Pieter van Keulen 67 jaar, on gehuwd. Alberdina v. Dijk 3 jaar d. van F. van Dijk en J. M. Noppen. Marga- retha Molenaar 82 jaar geh. met N. van Lieshout. KATWIJK. Verbindingsweg KatwijkNoord wijk. De z.g. Zwarte weg, vroeger vrij onoogelijk van aanzien, een noodverbinding zouden we dezen weg genoemd kunnen hebben, de weg via de Binnensluis langs de duimreep, is thans een pracht weg geworden. Door de gemeente Katwijk is deze weg, de Zwarte weg, vanaf de grens der gemeente Noord- wijk, in een mooie Bitumenweg herscha pen. Het berijdbare gedeelte is ruim 5 M. breed, terwijl de bermen nog 1 Meter breed zijn. Het verkeer langs dezen weg naar Noord wijk zal hierdoor zeker toenemen en er is 'n goede verbinding tusschen de beide badplaatsen hierdoor tot stand gekomen. Het werk, in werkverschaffing uitgevoerd, is thans gereed en de weg kan m gebruik worden genomen. KATWIJK AAN ZEE. Overdracht van de Centrale Tent aan de Katw. Reddingsbrigade. Zaterdagmiddag IJ. v/as het èn voor de Vereeniging „Kat- wijks Stille Strand" en voor de Katwijk- sche Reddingsbrigade een niet onbelang rijke middag. De Reddingstent, die „Kat- wijk's Stille Strand" op het Noorderstrand alhier heeft doen bouwen, teneinde de ijverige leden der Katwijksche Reddings brigade, een eigen tehuis te verschaffen en daardoor de veiligheids- en eerste- hulp dienst op het strandgedeelte te vervolma ken en te centra liseeren, zou dan op IJ. Zaterdagmiddag door of namens den Bur gemeester officieel worden geopend en aan de Katwijksche Reddingsbrigade "worden overgedragen. De Burgemeester was ver hinderd, doch aanwezig was mevr. Wol- dringh van der Hoop-André de la Parte, die de plechtigheid namens den Burgemees ter zou verrichten. Verder waren aanwezig de heer G. van Dijk, voorzitter van K. S. Strand uit Dordrecht, de heer G. A. Kin ker te Utrecht, secretaris, mevr. v. Dijk uit Rijswijk, permingmeesteresse, bestuursleden mevr. Spaanderman en de heer C. Visser, dr. Eikelenboom, voorzitter van de Kat wijksche Reddingsbrigade en de bestuurs leden mevr. Boot, D. C. O. Boekhoven, P. Ruwhof, vele leden van het eere-comité ds. W. M. A. Kalkman, de heer en mevr. Slo- temaker-Borgesius, de heer en mevr. de Bruyn secr. van de afdeeling Rijnland van het Roode Kruis, de heer J. Overduin, voorzitter van de Brigade uit Voorschoten met eenige leden dier brigade, de leden der Katwijksche Reddingsbrigade, enz. Als eerste spreker noemen we den voorzit ter van Katwijks St. Strand, die in welge kozen woorden naar voren bracht de betee ken is van hetgeen heden kon plaats heb ben. Vervolgens sprak mevr. Woldringh van der Hoop, die het een aangename, ge lukkige en bevoorrechte taak noemde deze plechtigheid te mogen verrichten, iets wat ongetwijfeld zal bijdragen tot nog grooter bezoek aan Katwijk en tot heil der mensch- heid. Vervolgens sprak dr. Eikelenboom, voorzitter van de Katwijksche Reddingsbri gade. Spr. bracht ook dank aan het be stuur vain Katwijks St. Strand en prees de bestaande samenwerking die er bestaat tusschen K.S.S. en K.R.B. Spr. bracht dank aan de heeren van Dijk en Kinker, resp. voorzitter en secretaris van Katwijks Stille Strand voor hetgeen zij in deze deden. Spr. verzocht verder de medewerking van het publiek. Spr. was buitengewoon verheugd en dankbaar met te kunnen mededeel en, dat H. K. H. prinses Juliana een bijdrage voor deze tent had gezonden. Verdere spre kers waren nog P. H. J. van Veen, redac teur van „de Brigade" en wel namens den Nederl. Bond tot redding van drenkelingen. Dr. Henmanides namens de Noord wij ksche Reddingsbrigade, de heer Overduin voorzit ter van de Reddingsbrigade Voorschoten. Ten slotte een slotwoord van dr. Eikelen boom, die hiermede de tent aanvaardde. Nadat de thee was aangeboden, werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de tent te bezichtigen, waarna verschillende red dingsdemonstraties plaats hadden: 1. de kettinggreep, 2. Redding met kleine haspel door dames (Juniores) Drenkeling heeft linkersleutelbeen gebroken. 3. Redding uit zee door een vlet. Een drenkeling is schijn dood en heeft een gapende wonde aan het hoofd. De 2de is schijndood en heeft ge compliceerde rechterbovenbeenbreuk. 4. Redding met haspel. Drenkeling is schijn dood en heeft gebroken bovenarm. 5. Jon gen heeft op het strand met spelen zijn rechter onderbeen gebroken en heeft tevens bloedende spuitende wonde aan den slaap. 6. Jongens spelen in kano en vallen in zee. Begrijpelijk, dat deze demonstraties bui tengewoon veel belangstelling trokken. Het was, zooals gezegd, voor K.S.S. en voor de K.R.B. een belangrijke gebeurtenis die, naar men algemeen verwacht, in de toe komst groot nut zal hebben. Aannemer van de Centrale tent was de aannemer Jac. Parlevliet te Katwijk. LISSE. „Herwonnen Levenskracht". Zaterdag namiddag had de jaarlij ksche bloempjes verkoop plaats ten bate van Herw. Le venskracht. Vrijdagavond had de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" voor dit doel reeds een rondgang door het dorp en naaste omgeving gemaakt terwijl weth. Warmerdam Zaterdagmiddag zijn auto be schikbaar stelde om de buitenwijken te bewerken. Het plaatselijk comité alsmede de jongedames verkoopsters kunnen tevre den zijn, want de opbrengst bedroeg 194.10! Tien Lisser Missionarissen.. Vrijdag avond met een hartelijke toespraak door pastoor Thomann geopend, werd Zaterdag en Zondag in het Patronaatsgebouw een tentoonstelling gehouden voor onze Tien Lisser Missionarissen door de Lisser Mis sie- en Naaikrans, onder leiding van Mej. M. Akerboom. Bij de opening waren mede tegenwoordig de zeereerw. heer H. Agte- rof, secretaris van ons Bisdom en de eerw. pater assistent. Een woord van lof werd door pastoor gebracht aan mej. M. Aker boom en haar staf van trouwe medewerk sters voor het mooie werk dat door hen is gepresteerd, waarvoor zoowel de nikker tjes als onze missionarissen dankbaar zul len zijn. Het bezoek op de tentoonstelling alhoewel het grooter had kunnen zijn, was bevredigend. Geitenfokvereeniging. Vanwege de RE. Geitenfokvereeniging „De Werkmans koe" werd Zaterdagnamiddag door S. de Jong, Rijiksveeteeltconsulent te 's Graven- hage, en den heer Roest uit Brielle de jaar- lijksche geitenkeuring gehouden. Aange voerd waren 25 geiten en 8 lammeren, waaronder zeer mooie exemplaren. Negen geiten werden in het Stamboek ingeschre ven. Daartoe door de ingezetenen in staat ge steld, had het bestuur eenige prijzen be schikbaar gesteld, bestaande uit huishou delijke artikelen, welke werden toegekend als volgt: Oudere geiten: P. Clemens Hz. Ie pr., W. van Noort 2e pr., J. v. Haasteren 3e pr., H. Siebert 4e pr., J. Akkerman 5e pr., J. Ver- degaal 6e pr., St. Vincentiushuis 7e pr. en J. v. d. Laan 8e pr. 1-jarige geiten: J. Ver- degaal medaille, D. Koelewijn le en 2e pr., St. Vincentiushuis 3e pr. Lammeren: W. v. Noort le en 2e pr. en J. v. d. Laan 3e pr. De keurmeesters waren zeer tevreden over het mooie aantal geiten. 2 (Linkerhelft l van het bord: l wit; rechter- helft: roode rood doorge- streeptezwar- teP)=Aande rechterzijde De linker-' der straat Is straathelft «jparkeeren dus vrij. verboden. LEID SCHEND AM KJJVÏ.V. Heden ontvingen wij het uitgebreide maandprogram voor Juli van de Leidschendamsche K.J.M.V., welk pro gram als volgt is: 1 Juli: voetbalontmoeting tegen K.J.M.V., afd. Voorburg. 4 Juli: oefenmarsch wande len. 5 Juli: Societeitsavond. 6 Juli: Zwem men. 7 Juli: Uitstapje naar „Duinrell". 8 Juli: S.O.O.S.: 11 Juli: Studieclub. 13 Juli: Zwemmen. 14 Juli: Bondsdag te Amster dam. 15 Juli Societeitsavond. 18 Juli: Foot- ball-match St. JozefgezellenK.J.M.V. 20 Juli:-Zwemmen. 24 Juli: Groote excursie naar de Leverszeepfabriek. 25 Juli: Stu dieavond. 27 Juli: Zwemmen. 28 Juli: Ex cursie naar de wereldtentoonstelling te Brussel. 29 Juli: Voetbalontmoeting tegen K.J.M.V., Loosduinen. NOORDWIJKERHOUT. ERNSTIGE AANRIJDING. Eén persoon gedood. Zaterdagmiddag heeft op het zeer ge vaarlijke kruispunt GoowegLangelaan alhier een aanrijding plaats gehad tus schen een auto en motorrijwiel, waarbij de motorrijder om het leven is gekomen. Om pl.m. 4 uur in den middag kwam de motorrijder L. T. uit Haarlem met zijn mo tor, op de duo waarvan was gezeten de W. uit Haarlem, van de Langelaan en wilde het kruispunt Langelaan—Gooweg overste ken. De snelheid waarmede de motorrij der reed was ongeveer 60 K.M. per uur. Gelijkertijd naderde uit de richting Noord- wijk een luxe-auto, bestuurd door E. de G. uit Noordwijk, bedoeld kruispunt hetwelk door houtgewas heel slecht te overzien is voor het verkeer. De auto en motorrijder waren nagenoeg gelijk op het kruispunt. De autobestuurder G. gooide zijn stuur nog naar links, om een botsing te voorko men, het mocht echter niet baten, de mo torrijder reed met een snelheid van 60 K. M. per uur in de rechterflank van de luxe auto, de duopassagier vloog dwars de straat over, bekwam een wondje aan het voor hoofd en brak den luiker duim, de motor rijder sloeg rechts van den weg en bleek kort nadien te zijn overleden. De doktoren Niekerk uit Noordwijk en B. Wösten, alhier verleenden geneeskundige hulp. Het lijk van T., de auto en'het motorrijtuig wer den door de gemeente-politie in beslag ge nomen. De motorrijder laat een vrouw en een kindje achter. Menig ongeluk met doo- delijken afloop is op dit zeer gevaarlijke kruispunt reeds geschied en het einde is er nog niet zoolang men met groote vaart op onverantwoordelijke wijze aldaar de weg oversteekt en het struikgewas ter plaatse niet radicaal verwijdert. Het Retraitehuis jubileert. Op 28 Juli a.s. wordt het 25-jarig bestaan gevierd van het Retraitehuis „St. Clemens" .alhier, be stuurd door de zeereerw. paters Redemp toristen, directeur de weleerw. pater Lou- rijsen. Iri de H. Missen a.s. Zondag zal in de parochiekerk van het dorp een collec te worden gehouden ten bate van het re traitehuis. Velen zullen met liefde iets af zonderen voor dit doel, daar men ontzag lijk veel geestelijke gunsten in het retrai- tenhuis heeft kunnen vergaren voor eigen ziel en hierdoor ook voor de huisgenooten. Als blijk van erkentelijkheid en dankbaar heid zullen velen a.s. Zondag hun offertje brengen, vooral de oud-retraitanten. We komen nog nader op dit jubileum terug. NOORDWIJK. Personalia. Te Den Haag slaagde voor het examen Gemeente-Administratie de hèer C. A. Baron Bentinck, volontair ter Secretarie alhier. Eerste Hulp-Brigade. Met groot genoe gen hebben wij een vergadering mee mo gen maken van onze E. H. Brigade, gehou den in het Hof v. Holland. Wij hebben op deze bijeenkomst kunnen ervaren met wat een enthousiasme de Brigade haar loffelij ke taak opvat om zich te bekwamen en zich in dienst te stellen der hulp-behoeven de menschheid.Tot vreugde stemmend was het te kunnen constaiteeren, dat ook een zoo groot aantal dames de deugd der naas tenliefde beoefenen, door middel van de nog te weinig bekende Brigade, welke toch reeds een 60-tal leden telt. De bijeenkomst werd door den voorzitter, den heer Z and voort, met een woord van welkom geopend, in het bijzonder tot den medischen leider dr. Visser en tot de geslaagden van het di ploma le cursusjaar op deze bijeenkomst tegenwoordig. De keurig gestelde notulen der jaarvergadering van 25 Januari 1.1. werden onder applaus ongewijzigd vastge steld. Met een kernachtig woord bracht dr. Visser hierna naar voren het verloop van het le cursusjaar, waaraan 18 cursisten deelnamen, van wie re niet minder dan 14 slaagden. Nieit alleen dit feit, maar ook dat der behaalde cijfers, welke zeer goed wa ren, stemde spr. als medisch leider tot vreugde en met genoegen reikte hij hierna de diploma's uit aan de dames Elstgeest, Siemerink, Braun, v. d. Plas, Beuk, Ter- steege en v. d. Zwet en de heeren A. Ruig- rok, J. Braun, W. Braun, P. v. Kampen, G. v. Rhijn, P. J. Vink en L. Stout. Dit diplo ma is 3 jaar geldig, doch kan op advies van den medischen leider, mits er vol doende geoefend wordt, worden verlengd, anders zal een her-examen moeten worden afgelegd. Dr. Visser sprak den wensch hier bij uit, dat ook alle geslaagden aan den volgenden examen-cursus zullen deelne men. Namens de cursisten bracht mej. Els- geest dank aan dr. Visser, voor de aan gename en bevattelijke wijze waarop hij den cursus heeft gegeven. Met groot ge noegen hadden allen bijgedragen om den dokter een geschenk aan te bieden. De dok ter bracht wederkeerig zijn dank onder toe zegging, dat hij steeds zijn beste krachten voor de cursussen zal blijven geven. Aan de gediplomeerden werd nu een verband- trommel uitgereikt, waarbij de inededee- ling werd gedaan da* de trommels belang loos waren afgestaan door dan heer J. AugustAnus. Dankbaar werd nag ter ken nis gebracht, dat door de Stoomwasscherij „Th ijs wijk" geheel belangloos alle oefen- verband chemisch was gereinigd. Het ap plaus van de vergadering wees wel op aller instemming. Naar aanleiding van het ge-' nomen besluit om het bestuur uit te brei den met 2 leden, werd tot stemming over gegaan, waarbij als nieuwe bestuursleden werden gekozen mevr. v. d. Weijden-de Groot en de heer M. Ruigrok. Door den voorz. werd medegedeeld, dat in den 9en druk van het Oranje-Kruis nog al eenige ingrijpende veranderingen zijn gekomen. Spr. zegt toe deze aan de leden ter kennis te zullen brengen, ter bestudee ring. Besloten was tot het aanschaffen van banden voor de leiders bij het houden van oefeningen, terwijl tevens de hulp der da mes werd verzocht tot het aanmaken van enkele hulpmiddelen. Een leerzame gedachten wisseling ont spon zich nog over de gehouden wedstrijden te Leiden. Op den eerstvolgenden oefen- avond zal een en ander nog nader worden bespraken. Hierna sluiting. SASSENHEIM Arbeidsbeurs. Bij den correspondent van het arbbeidsbureau alhier staan heden ingeschreven 163 werkloozen tegen 135 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Vo rige week waren nog 252 personen, doch deze week zijn 89 bloemist-arbeiders aan het werk gekomen. Thans zijn nog 117 ge huwden en 46 ongehuwden werkloos. Speldjesdag. De opbrengst van den gehouden speldjesdag voor het doofstom- meninstituut „Effetha" heeft opgebracht ƒ51.94. LEIDEN. H. PRIESTERWIJDING PATER AMBROSIUS MARTIJN Op Zondag 7 Juli hoopt de weleerw. fra ter Ambrosius (Gerard Martijn) van de Orde der Paters Passionisten in de Basi liek van St. Jan van Lateranen de H. Priesterwijding te ontvangen. Zijn eerste plechtige H. Mis hoopt de nieuw gewijde priester op te dragen in de kerk van de H. Joannes en Paulus te Rome. STOMP WIJK Geboren: Adrianus Reinier Jozef z. van J. G. v. d. Helm en M. A. Hilgersom. Getrouwd: W. Evers en C. H. van Nierop K. J. v. Zunder en Ph. v. d. IJsel. Overleden: J. E. v. d. Helm 80 j. J. H. Tas 20 j. J. v. d. Loo 79 j. VEUR Geboren: Helena Jacoba d. van J. Adegeest en C. Rijsdijk. Ondertrouwd: H. J. Mulder en M. F. E. Heggers. Overleden: Th. B. A. Laurentius 66 j. J. M. de Wilde 35 j. TER AAR Graal. Graalleden, a.s. Woensdag, 3 Juli, wordt er een algemeene ledenverga dering gehouden. Zorgt allen ervoor kwart vóór negen aanwezig te zijn, Met het oog op de werkzaamheden, heb ben we de vergadering zoo laat mogelijk gezet. Komt nu dus allemaal zonder uit zondering! En op tijd! We verwachten ook de grooteren. VOORSCHOTEN Gemeenteraad. De heer A. J. van Hilten, no. 1 van des lijst „Gemeentebelang" heeft thans officieel bedankt. Thans komt aan de beurt de heer E. Ch. Muiholland, no. 2 van de lijst „Gemeentebelang". Zonnestraalcollecte. De gehouden Zon nestraalcollecte heeft opgebracht de som van 89.34. Geboren: Jacobus, zoon van J. J. Abspoel en E. Korpershoek. Ondertrouwd: A. L. Bakker, 29 jaar en D. M. Kuhlkamp, 38 jaar. Gevestigd: H. Elfiink, van Den Haag D. Wiepjes, van Alkmaar W. A. Weiss van Leiden D. Klune van Hilversum Wed. E. B. C. HekkerLamboo van Voor burg C. J. Snijder van Rotterdam A. Buising van Rotterdam Jkvr. J. E. van der Meer de Walcheren van Voorburg N. Stikvoort van Leiden H. en F. van der Hoogt, van Leiden L. P. G. Bors- boom van Voorburg C. H. van Haas trecht van Wassenaar R. van Aken, van Wassenaar C. Megchelse van Leiden. Vertrokken: P. Teske naar Leider. G. Hakker naar Oegstgeest. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Woubrugge kwam Vrijdag j.l. in openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen. Na opening met gebed en voorlezing der notulen door den secretaris, welke notulen onveranderd worden goedgekeurd, wordt door den voorzitter, burgemeester Mumsen mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken. Het verzoek van de plaatselijke Midden- standsvereeniging, om de distributie van vleesch, gehakt en boter, wederom via de slagers en kruideniers te doen plaats heb ben, wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat dit een zaa'k is welke B. en W. aan gaat. De heer van Ruiten vindt evenwel, dat distributie van boter via de winkeliers steeds goed gegaan is en zou gaarne zien, dat B. en W. in die richting werkzaam wil den zijn. Spr. vindt, dat de winkeliers niet de dupe moeten worden van de onjuiste distributie van vleescht en gehakt door de slagers. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. besloten hebben de boter weder door de kruideniers te doen verkoopen. Ten aan zien van vleesch en gehakt maakt spr. eeni ge restructie. Uit een overzicht blijkt, dat, nu de gemeente zelf het vleesch en gehakt verkoopt, het aantal te verkoopen bussen met meer dan een derde verminderd is. Ook in verband met gebleken fraude bij de dis tributie meenen B. en W. deze zaak eerst eens te moeten aanzien. De voorzitter deelt mede, dat de Minister heeft medegedeeld, dat de salarissen der veldwachters meer uniform geregeld moe ten worden. In verband hiermede moet de salarisnorb van 1400.tot 1600.ver anderd worden in 1300.tot 1700."—. Verhoaging van salaris zal hieruit niet voortvloeien, omdat de veldwachters met 1 Januari 1935 een huur van 2.50 per week hebben te betalen. Spr. deelt mede, dat B. en W. tegen deze verhooging aan vankelijk bezwaren hadden aangevoerd. De begrooting was, na herhaalde wijzigingen op verzoek van hoogerhand, kloppend ge maakt hiet o.m. dit huurverhaal, dat nu door deze nieuwe verhooging, voor een groot deel genivelleerd wordt. De Minister heeft evenwel zijn standpunt gehandhaafd. B. en W. stellen voorts voor de vergoe ding voor het bezit van het politiediploma bij de aanstelling niet extra uit te keeren; de vergoeding voor het rijwiel te bepalen op 25.per jaar; de kindertoelage, vanaf het derde kind te bepalen op 50.voor elk kind beneden den leeftijd van 14 jaren. Het verzoek van Verkade, om het plaats je ingevolge de Landanbeiderswet verkre gen, in eigendom te mogen overdragen aan zijn zoon Y. Verkade, wordt ingewilligd, nadat de voorzitter op een desbetreffende vraag mededeelt, dat het verlijden der hypotheek gratis door den notaris moet ge schieden, -terwijl voor het verlijden der overdrachtsakte een vergoeding kan gevor derd worden. Hierna wordt de vergadering geschorst en gaat de Raad over in geheime zitting. Na opening der zitting wordt besloten een gedeelte van het aan de Kleer verkochte woonhuis, annex schoolgebouw, bestaande uit vereenigingslokaal, brandspuithuis en transformatorlokaaltje, te huren voor de som van 50.per jaar, gedurende drie jaren met 3 optiejaren. Bij de rondvraag informeert de heer Ton- du naar de mogelijkheid om op den Achter weg tusschen de groote Baan en het woon huis van Dr. Loth een straatlantaarn te plaatsen. De voorzitter zegt toe hieraan aandacht te besteden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. WARMOND Hoog bezoek. Daartoe uitgenoodigd door den heer Alb. Oudshoorn, eigenaar van de bekende jachthaven ,,'t Fort" al hier, bracht de burgemeester van Noord wijk in gezelschap van de beide kinderen van den koning van België, een bezoek aan deze gemeente. Met een der motor jachten van den heer Oudshoorn werd een tocht gemaakt over de Kagerplassen. De prins en de prinses hebben heerlijk geno ten en waren opgetogen over dit schitte rende watertochtje. Zomerconcert. Onder meer dan bui tengewone belangstelling gaf de muziek- vereeniging St. Mathias haar tweede zo merconcert op de gemeentelijke muziek tent alhier. Er was voor deze gelegenheid een programma samengesteld, waarin het beste van het beste was opgenomen. On der meer prijkten hierop twee stukken, waarmede de vereeniging op 28 Juli a.s. deel neemt aan het concours te Zoeter- woude, en de wijze waarop deze stukken werden vertolkt, doet het beste voor dit concours verwachten. Bij het einde wer den een paar vroolijke marschen ten ge hoor e gebracht en werd door de jeugd een rondedans gemaakt om de tent, het geen altijd een zeer prettige attractie schijnt te zijn. Geen wonder, dat de uit voeringen van Mathias altijd met buiten gewone belangstelling worden tegemoet gezien. Werkloozen. Volgens mededeeling van den Correspondent der arbeidsbemiddeling werden op 1 Juli 56 werkloozen in deze gemeente gesteund, waaronder 6 timmer lieden, 1 metselaar, 4 houtbewerkers, 2 terreinwerkers, 21 bloemistknechten, 1 landarbeider, 4 schippers, 2 chauffeurs, 11 transportarbeiders, 1 machinist en 1 kan toorbediende.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12