ZATERDAG 29 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD. - PAG. 7 BUITENLANDSCHE BERICHTEN. PASSAGIERSSCHIP OP DE ZWARTE ZEE GEZONKEN. Vermoedelijk vier opvarenden verdronken. Naar uit Roemenië aan de autoriteiten van Weenen wordt gemeld, is het Oosten- rijksche passagiersschip „Marie" tijdens een storm op de Zwarte Zee gezonken. Het grootste deel der passagiers kon door te hulp gesnelde schepen worden overgeno men. Vier opvarenden zijn echter waar schijnlijk verdronken. De aardbeving, welke eergisteren in Zuid-Duitschland is gevoeld, blijkt veel grooter schade te hebben aangericht, dan uit de eerste berichten kon worden opge maakt. Zoo wordt uit Riedlingen in Opper- Zwaben vernomen, dat de stationsstraat in deze plaats een toonbeeld van verwoesting biedt. Uit tal van dorpen in dit district ko men berichten binnen, volgens welke er in deze plaatsen geen huis onbeschadigd is gebleven. NOODWEER IN JAPAN. Uit Kyoesjoe (Japan) komen berichten omtrent een hevig noodweer, dat aldaar gewoed heeft en waarbij 10 personen het leven hebben verloren. 200 huizen stortten in, 8000 huizen werden overstroomd. Troe pen zijn ter assistentie ontboden in het district Koezoeme, teneinde de oevers van de rivier Tsjikoego te versterken. Zware schade is toegebracht aan de te velde staande oogsten. NED. OOST-INDIE KANNIBALISME IN KRIAN BIJ SOERABAJA. Aneta seint uit Soerabaja: In het dis trict Krian is groote opwinding veroor zaakt door het vermoeden, dat een doe koen inlandsch geneesmeester en gees ten-bezweerder in de dessa Paran-Krad- jan eenige personen naar zijn woning heeft gelokt en daar heeft geslacht en opgege ten. De doekoen is gearresteerd. Verder zijn reeds een partij beenderen en een schedel opgegraven, waardoor al thans is kóme vast te staan, dat een man en een vrouw door hem zijn vermoord. Krian is een district ten Z.W. van de stad Soerabaja. Bij het nader onderzoek inzake de moorden te Sidorono is gebleken, dat het hier een gevaarlijke geloofsbeweging be treft. De betrokken doekoen noemde zich een gezant van Allah. Hij had vijftien ge wapende volgelingen om zich heen verza meld. In verband hiermede werd hij door den wedana met zijn assistenten overval len. Zij arresteerden den doekoen met alle volgelingen. Bij de daarna gehouden huiszoeking werd een aarden pot gevonden, waarin een geroosterd menschenhoofd en een partij beenderen wefden aangetroffen. Tijdens zijn verhoor bekende de doekoen dat hij een man en een vrouw gewurgd had ten einde geesten uit te drijven. Het vermoe ken bestaat echter, dat de slachtoffers zijn vermoord met een slagwapen, en dat daar na het vleesch gegeten is door den doekoen en diens volgelingen ten einde krachtig te zijn voor den strijd. Een groote partij krissen, speren, bij len en slagwapens, werd in beslag geno men. LUCHTVAART VLIEGONGELUKKEN. Naar mt Kokand in het gouvernement Turkestan (Rusland) wordt gemeld, is daar bij een proefvlucht het vliegtuig van den politieken commissaris der luchtstrijd- ikrachten van Midden-Azio, Abramowitsj, door nog onopgehelderde oorzaak neerge stort. Abramawitsj, die het toestel zelf bestuurde, was op slag dood. Het vliegtuig verbrandde geheel. Bij Toulon (Frankrijk) is een militair watervliegtuig neergestort en volkomen vernield. De beide inzittenden verbrandden. Op het vliegveld te Königgratz (Tsje- cho-Slowakije) is een militair vliegtuig neergestort. Beide inzittenden werden ge dood. Van de te hulp snellende soldaten werden twee zwaar en eenige lichtgewond. RECHTZAKEN Kind verdronken. Voor den kantonrechter te Leeuwarden stond terecht een bewoner van ALmen/um, wien ten laste was gelegd, dat hij niet vol doende hulp had geboden aan zijn zes-jarig dochtertje, dat in de vaart voor zijn wo ning verdronk. Uit de verhooren kwam vast te staan, dat de man het kind in het water had zien zinken, doch werkeloos had toe gezien, toen het kind verdronk. Hoewel de vaart niet diep was, en verd. vrij groot, had hij zich toch niet te water begeven. De ambtenaar van het O. M. eischte te gen den man een maand hechtenis. De kan tonrechter veroordeelde hem conform den edsah. BINNENLAND CENTRAAL VERBAND ST. JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. De Hollandsche Gezellen ter bedevaart naar Kolping's graf te Keulen. De belangstelling voor deze Beevaart is groot, aanmerkelijk grooter dan men in deze tijden had durven verwachten. 64 Gezellen-Veïeenigingen schreven reeds in met een totaal van 438 deelnemers, waaronder 12 Vice-Presidenten. Het stemt wel tot oprechte tevredenheid dat zóóvelen zich opmaken voor een bezoek aan Keulen, om daar neer te knielen aan Kolping's graf in de Minoritenkerk Dankbaar mogen wij constateeren, dat de ruim 10.000 Hollandsche Gezellen een dergelijke waardige afvaardiging zenden; dankbaar, omdat dit geschiedt in onzen tijd van vervlakking. De karakteristiek van de Gezellen-Ver- eeniging: de Priester als Vader temidden van zijn Gezellen, zal ook tijdens deze reis en Beevaart bewaard blijven. Een heerlijk getuigenis van het schoone Kolping's Program, dat aan geen tijd en plaats gebonden is en dat ook thans nog ifl- staat blijkt te zijn geestdrift te wekken bij onze katholieke jongeren! Toch wel een veelzeggend bewijs voor de actualiteit van dat program. Moge de opzet van deze bedetocht: de personen nog weer beter Gezel en dus beter katholiek te majjcen, volkomen slagen. KATH. BOEREN- EN TUINDERSBOND. Adres aan de Tweede Kamer. Het bestuur van den Katholieken Neder- landschen Boeren- en Tuindersbond heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden naar aanleiding van de indiening van het wetsontwerp tot verlaging van de open bare uitgaven. In het adres wordt de noodzakelijkheid betoogd van de bevrijding van het bedrijfs leven van de zware lasten, waaronder het gebukt gaat, en van opleving en activeering ervan, opdat de werkloosheid afneme. Het bestuur meent, dat zonder een spoedige en ingrijpende verlaging van de vaste lasten het bedrijfsleven zich onmogelijk zal kun nen herstellen en dat daarom de politiek van deflatie, welke de regeering voert, schipbreuk lijden moet, ook al gaan de openbare uitgaven sterk naar beneden. Verder wordt in het adres uiteengezet, dat naast een welbewust ingrijpen op het ge bied der vaste lasten een constructieve wel- vaartspolitiek noodig is, onder leiding der regeering, welke op de nieuwe basis, op het door vermindering van openbare uit gaven en verlaging van vast lasten nieuw verkregen productiekosten-niveau, den stoot geeft voor een opleving van het be drijfsleven. BOTER NAAR DUITSCHLAND De bezwaren der exporteurs zijn ondervangen Op de vragen van het Tweede Kamerlid Lovink in zake spoedige vaststelling van een tijdelijke garantieregeling ter bevorde ring van den uitvoer van boter naar Duitschland, welke uitvoer door de leden van den Bond van Coöperatieve Zuivelver- koopvereenigingen werd gestaakt, heeft minister Gelissen o.m. geantwoord, dat in middels, ten einde dezen export wederom voortgang te doen vinden, een regeling is getroffen in den zin als heeft gegolden in den aanvang van dit jaar. De bezwaren der importeurs zijn hierdoor ondervangen. WAT AMBTENAREN MOGEN DRAGEN Insignes en onderscheidingsteekenen De voorzitter van den Raad van Minis ters heeft een beschikking doen uitgaan, waarbij aan ambtenaren in dienst of bij ge kleed gaan in uniform vergunning wordt verleend, behalve het oranje of de nationale kleuren, de volgende insignes of onder scheidingsteekenen te dragen: Het kruis „Po Ecclesia et Pontifice" en de medaille „Bene Merenti", verleend door den Paus; de insignes en onderscheidingsteeke nen van het Nederlandsche Roode Kruis, de ordeteekenen van de buitenlandsche ver- eenigingen van het Roode Kruis en die van het Comité international de la Croix Rouge; het schildje van Eerste Hulp bij Ongeluk ken; de insignes en -onderscheidingsteeke nen van de Nederlandsche Reddingsbrigade; het insigne van den Nederlandschen Bond tot het redden van drenkelingen; de onder scheidingsteekenen, medailles en kruisen van de Koninklijke Nederlandsche Brand weervereniging; de kenteekenen en insig nes verleend door het verbond van vereni gingen voor Veilig Verkeer; de gouden me daille der Koninklijke Nederlandsche Ver- eeniging voor de Luchtvaart; de medaille van het Nederlandsch Olympisch Comité; de onderscheidingsteekenen, uitgereikt aan de deelnemers aan de internationale af- standsmarchen; het kruis van verdienste en de medaille voor bijzondere toewijding van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten; de medailles van de 24- uurs oefenrit uitgeschreven door de Vrij willige Burgerwacht te Amsterdam; het mobilisatiekruis; de Esperantoster en ten slotte speldjes, kunstbloemen, vlaggetjes, enz,, welke dienen als bewijs voor de bij drage in een van overheidswege toegestane collecte, doch slechts op den dag, waarop deze collecte wordt gehouden. Goedkoope retours bij het spoor Op Maandag 1 Juli zal de uitgifte van ééndaagsche retourkaarten tegen verlaag de prijzen voor het geheele net der Neder landsche Spoorwegen een aanvang nemen. DE ZAAK VAN DEN HOOFDCOMMIS SARIS VAN POLITIE TE DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft de arbitrage commissie in de zaak tusschen de familie van Vredenburch en den gewezen hoofd commissaris van politie te Den Haag, den heer F. van 't Sant, heden uitspraak ge daan. De beslissing der Commissie luidt geheel ten gunste van den heer van 't Sant. De tegen hem ingébrachte beschuldigingen zijn volkomen onbewezen geoordeeld. De vorderingen, tegen hem ingesteld, zijn alle afgewezen, terwijl de familie van Vreden burch in de kosten van het geding is ver oordeeld. Wij verwachten de publicatie van het rapport. De omstandigheden rondom bedoel de zaak zijn zoodanig, dat deze publicatie moet worden geëischt, tenzij de familie van Vredenburch alsnog een aanklacht zou in dienden -bij de Justitie of de Justitie zelf de zaak aanhangig zou maken, waardoor o<p andere wijze aan den eisch van publiciteit zou worden voldaan. PLEIDOOI VOOR EEN TABAKS CENTRALE. Op de te Eindhoven gehouden algemeene jaarvergadering van de Ned. R. K. Vereeni- ging van Sigarenfabrikanten heeft de voor zitter, het Kamerlid van der Putt, een be langrijke voordracht gehouden over orde ning en saneering in den tabakshandel en -nijverheid. Aan de hand van de onlangs aangenomen Wet op de verbindende kracht van onder nemersovereenkomsten, bepleitte de spre ker een saneering tusschen alle groepen van belanghebbenden in de sigaren-, sigaretten en pijptabaksindustrie, vanaf den groothan del in ruwe tabak tot de winkeliers. Het meest geëigend orgaan voor een der gelijke samenwerking achtte hij een tabaks centrale, waarin ook de werknemers ver tegenwoordigd zullen zijn De vergadering betuigde haar instemming met het gesprokene. De heer Van der Putt verklaarde zich bereid om wanneer daar voor belangstelling bestaat, zijn plan in alle kringen van belanghebbenden uiteen te zetten en te verdedigen. LETTEREN EN KUNST PROF. L. A. WENCKEBACH. Bij Kon. besluit is benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de afdeeling der bouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in het boetseeren en de beeldhouwkunde, L. O. Wenckebach te Noordwijkerhout. De heer L. O. Wenckebach werd 16 Juni 1895 te Heerlen geboren. Hij ontving het eerste onderricht van zijn oom, den schil der H. W. R. Wenckebach. In 1914 vertrok hij naar Weenen waar zijn vader tot hoog leeraar was benoemd. De jonge Wenckebach zette te Weenen zijn studies voort aan de academie voor beeldende kunsten van 19141918. Hij keerde naar Nederland terug en beoefende hier, naast de schilder- en grafische kunst, verschillende kunstambachten. Daarbij bleef hij zich het meest tot de beeldhouw kunst aangetrokken gevoelen, waarvan tal van studies en beeldhouwwerken getuige nis afleggen. Van zijn werken mogen o.a. genoemd worden de Hermes-figuur in marmer in de Twentsche Bank te den Haag, de Hy- pocratesbuste in het Acad. Ziekenhuis te Leiden, het Lorentz-monument te Arn hem, verschillende versieringen en por tretbustes. Voor het gerestaureerde raadhuis te Veere vervaardigde hij op voordracht van de Rijkscommissie voor de Monumenten zorg de zeven gevelbeelden in steen, waarvan de laatste twee nog onderhanden zijn. Vrijdagavond kwam de Gemeenteraad in openbare spoed eisch ende vergadering bij een onder voorzitterschap van den Loco- Burgemeester, Wethouder G. Tromp. Deze opende de vergadering op gebruikelijke wijze, waarna de notulen werden vastge steld. Allereerst had de beëediging plaats van den heer Abr. van Aalst als opvolger van den heer J. Noorlandt voor de A.-R. Partij. De gebruikelijke eeden werden afgelegd. Een schrijven betreffende reglementee ring van het taxibedrijf in deze Gemeente van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland werd voor kennisgeving aan genomen, aangezien het taxi-bedrijf in deze gemeente tot reglementeering naar het oordeel van B. en W. nog geen aanleiding geeft. Alzoo besloten. Een verzoek van de plaatselijke kappers om een verordening in het leven te roe pen om de vrije Maandagmiddag' in te voeren, werd goedgekeurd. Alle kappers zaken zullen, na goedkeuring der verorde ning door Ged. Staten, des Maandags na 1 uur gesloten zijn. De heer Van Aalst vreesde, dat op an dere wijze toch gewerkt zou worden, al is het niet in de salon. De heer Berbee stem de tegen. Hij achtte het geheel niet op den weg der overheid om alle arbeid aan ban den te gaan leggen. Vergunningen. In behandeling komt nu eens voorstel van B. en W. om het aantal vergunningen van 11 op 13 te brengen, in verband met het verzoek van den heer van Diemen voor zijn zaak aan de 3e Poellaan. Hierover werd nogal van gedachten gewisseld. Men was van meening, dat het drankgebruik in de gemeente er wel niet door vermeer deren zou. Om echter het verzoek van den heer van Diemen toe te staan, moet ook mej. wed. Streng vergunning worden ver leend, aangezien deze de eerste op de lijst is. De heeren A. Th. v. K ester en en C. Schram a voeren het pleit om het aantal dan op 14 te brengen en ook den R.K. Volks bond vergunning te geven. Dit voorstel werd echter verworpen en eveneens het voorstel van B. en W., zoodat het aantal blijft gesteld op 11. Een verzoek van de Ghr. H.BB. te Lei den om een subsidie over het jaar 1932 toe te kennen werd afgewezen. De comptabiliteit werd door den Secre taris stuk voor stuk toegelicht. Enkele vra gen werden gesteld. Een post kwam hier bij aan de orde betreffende een vereffening ingevolge overdracht van een strookje grond aan de Ned. Spoorwegen, welke transactie reeds had plaats gehad in. 1905. Ingekomen was nog een verzoek van de Kistenfabriek om een gedeelte van de ijs baan te mogen huren. Door B. en W. zijn echter voorwaarden gesteld, waarmede de Kistenfabriek zich niet vereenigen kan. De heeren Segers en Kingma zouden het be treuren, evenals de heer A. H. Schrama, als de ijsbaan hiermede geschonden werd. Na bespreking werd bij stemming uitge maakt, dit niet te doen en andere voor stellen te doen over een ander stukje grond. Door het Eleotr. bedrijf werd als winst in de Gemeentekas gestort een bedrag yan 10.000.—. De „bijslag-regeling". Vervolgens kwam nu de bijslag-regeling aan de orde voor tewerkstelling van werk- GEMEENTERAAD VAN LISSE loozen, waarbij op het loon 1/3 als toeslag van het Rijk wordt vergoed. Weth. Tromp zeide, dat wij dit voorstel van de Regeering met tranen in de oogen moeten laten doorgaan. Wij zijn hiertoe wel gedwongen, omdat Katwijk deze re geling heeft aangenomen. Doet onze ge meente dit niet,'- dan komt er een groote stroom naar hier en komen onze eigen ar beiders niet aan het werk. Weth. Tromp ziet er groote onheilen van komen. Spr. zet uiteen wat er in de afgeloopen week al over doende is geweest. Hij geeft echter nu het woord aan den Wethouder van Soc. Za ken, den heer P. Warmerdam, welke een scherpe critiek gaf op deze regeling, die hij een afslachting noemde. De heer Warmer dam sprak ongeveer als volgt: Deze week werden wij verrast met een publicatie in de bladen en eenzelfde ken nisgeving aan de Gemeentebesturen, dat men zich in Den Haag eens op tareede ba sis zou gaan bemoeien met den zorg en steun der werkloozen. Echter bij nader be zien der voorschriften kan ik niet ontko men aan de gedachte, dat men zich in Den Haag alleen de vraag stelt welke midde len staan ons ten dienste om het uit te kee- ren steunbedrag zoo laag mogelijk te krij gen. Bij deze regeling staat zeer duidelijk alleen deze vraag voorop. Met dit systeem wordt niet één arbeider meer geplaatst en worden vele arbeiders gedupeerd. Het zal u bekend zijn, dat thans werk loozen te werk worden gesteld in het bloembollen bedrijf. De tewerkstelling gaat geheel willekeurig zonder eenige norm per H.A. bollen, dat moet men in Den Haag echter zelf weten. Het lijkt wel of er alles op gesteld wordt om regelingen zoo onge regeld mogelijk te doen verloopen. Steuninhouding en loondruk. Zooals thains deze regeling is opgezet, spot ze met alle sociaal begrip. Het heet te werkstelling, maar het is verkapte vorm van steuninhouding en loondruk. Het staat namelijk zoo: Een werkgever kan zijn menschen aan de arbeidsbeurs uitzoeken. Hij kiest de menschen die hem bekend zijn, maar nu zijn daarbij toevallig ook menschen, die weinig of geen steun trekken en dan krijgt de werkgever voor die menschen geen bij slag op het loon. Nu is er groote kans, dat de werkgever voor dezen man een ander aanvraagt, die wel loomtoeslag krijgt en dan komt de eerste weer op straat en kan nergens slagen voor het contractloon. Die man moet dan wel gaan probeeren om te werken onder het loon. Ook worden de menschen uitgeschakeld als een vrouw of dochter gaat bollen pellen, want dan ver dient zoo'n gezin teveel. Het is goed deze zaak eens goed te be- studeeren. De gave gulden wordt hiermede wel gesteund, maar weer ten koste van de minste weerstand van de armste volks klasse. Den ambtenaren aan het Departement schijnt het koud te laten, welken geest er onder de bevolking gekweekt wordt. Ban den tusschen patroon en arbeider, zoovele jaren verbonden, worden verbroken, on- noodig en zeer tot ontevredenheid der bei de partijen. De jonge arbeiders, waarvoor men zegt, zich bijzonder te interesseeren, worden met bosjes aan den kans gezet. M.H. de Voorzitter, is het geen groot schandaal en een totaal negeeren der Ge meentebesturen, om zoo'n prul van een re geling zonder voorkennis en zonder over leg met de ten Departemente bekende Com missie voor de bollenstreek, bekend te ma ken? Het" kan de Heeren in Den Haag schijnbaar niet veel schelen, hoe de geest der bevolking wordt in het algemeen, maar die der bollenstreek in het bijzonder. Wij vinden bij nadenken geen ander motief dan dat van de kat diie in he nauw zit. Wij vra gen nog eens: speelt ook hier de gave gul den een rol? M.H. de Voorzitter, het zal niet baten, maar wij hopen, dat men massaal protes teert tegen verdere uitvoering van derge lijke verderfelijke maatregelen. Nog eens M.H. de Voorzitter een plan met grooter nadeelen voor nu en later was moeilijk denkbaar, wat nu? Afslachting van nog bestaande goede verhoudingen. Ons kan geen verwijt treffen, dat wij ona inzake dat vraagstuk niet tijdig hebben in gewerkt. Plannen zijn in algemeen over leg opgemaakt en aan het Departement bekend gemaakt reeds iy2 jaar geleden. Wordt het geen tijd, dat wij aan de Hee ren in Den Haag laten weten, dat wij wel aan de gezondmaking der maatschappij wil len medewerken, maar aan een afslachting van de nog bestaande goede verhoudingen in het bedrijf tusschen patroon en arbeider in geen geval. Ik hoop, dat onze volksvertegenwoordi gers in de Kamer alles zullen doen, om te werkstelling te bevorderen, maar dan op een minder grievende manier. Laat Den Haag toeslag geven voor eiken werkkracht, die boven den bepaalden norm aan het werk komt, dan zijn de werkmen- sahen er allen mede gebaat en wordt niet de één uitgestooten om den ander te plaat sen. MJi. de Voorzitter, ik ben mij volkomen bewust van de scherpte van mijn protest, maar ik heb het wel overwogen en meen den plicht te hebben, het eens klaar en duidelijk te zeggen, opdat men ons later niet verwïjte, dat wij deze stumperige maatregel niet goed hebben toegepast. Dit kloeke protest van Weth. Warmer dam ontlokte een applaus van de tribune, waar een 25-tal werkloozen gezeten waren. Ook de andere Raadsleden gaven hun verontwaardiging over deze regeling te kennen, waardoor velen zwaar gedupeerd worden. De heer Kingma uitte zich ook dn een scherpe critiek, waarop weer applaus volgde. Besloten werd aan B. en W. over te la ten een scherp protest aan den Minister te zenden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen: Petrus Versluis, van Roterdam. Saron P. Westmaas, van Ben- nebroek. Cornelia A. Maas, van Ha- zerswoude. Cornelis Meerloo en gezin, van Ter Aar. Geertruida Verhorik, van Hazerswoude. Trijntje Berfshoeff, van Rotterdam. Margaretha van 't Riet, van Amsterdam. V ertrokken: Christina M. J. van Huik naar Voorschoten. Theodora M. van Beek, naar Nieuwkoop. Pieter Kei zer, naar Zandvoort. Anthoon de Rooy, naar Oostzaan. Jacob Koenekoop, naar Nieuwveen. Maria M. G. Vreeswijk, naar Leiden. Pieter Bontenbal, naar Rotter dam. Margarete Neumann, naar Ter Aar. Sijtze Zeilstra, naar Nieuwkoop. Siemke G. Bijlsma, naar Maasland. Alida P. van Leeuwen, naar Nieuwkoop. Hendrik van Essen, naar Barendrecht. Geboren: Cornelis zoon van Barend Donker en Cornelia Laros. Petrus Joan nes zoon van Gijsbertus Johannes Ver geer en Antonia Maria Mulders. Nelly d. van Jan van Beusekom en Alida Ver donk. Pieternella Heilina d. van Wil lem Tromp en Hendrika Jacoba Kroon. Leender z. van Dirk Kwakernaak en Neel- tje van Zwieten. Cornelis Johannes z. van Johannes Cornelis Sprokkerneft en Aartje Cornelia Haak. Danemina Ma ria Jacoba d. van Klaas van Donk en Johanna Oosthoek. Gehuwd: Simon Nicolaas van Ooster- om 32 j. en Jannetje Trijntje Knor 28 j. Jan Pieter van der Veer 28 j. wonende te Amersfoort en Geertje van Niedek 29 j. Arie Couvée 27 j. met Maria Johanna Schrijver 22 j. Overleden: Catharina Wiltenburg 66 j. gehuwd met Gerardus Kraan. Cor nelia Elisabeth van Deuren 62 j. gehuwd met Gerbertus van Capel. Cornelis Zwalve 16 j. Jan van der Tol 55 jaar ge huwd met Hendrika van der Maat. KOUDEKERK. Geboren: Jan z. van Arie van der Vis en van Dina Wille. Pieter zoon v. Johannes Langhout en van Agatha Wilhel- mina de Jong. Gehuwd: Johannes van Doesburg 26 j. en Clasina van Velde 21 j. NIEUWKOOP. Geboren: Antonius z. van J. Simmer- man en A. van de Loo. Overleden: O. Steenbeek 8 dagen. Ondertrouwd: D. Klerks 29 j. en M. J Eijs 28 j. Getrouwd: J. Kuijf 23 j en C. P. Le- liveld 25 j.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7