ZATERDAG 29 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht Isa den morgen van 29 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Ins! te De Bilt. Hoogste barometers!: 773.1 te Yarmouth. Laagste barometers!: 746.8. te Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 30 Juni: Meest zwakke wind uit Zuidelijke rich tingen. Helder tot licht bewolkt. Droog warm weer. Het gebied van hoogen luchtdruk ver plaatst zich langzaam naar het Noordoos ten en ligt thans over de Noordzee. Zoo wel in het Oosten als in het Westen nam het luchtdrukverval toe, waarbij de hitte verdreven en in het Westen den wind naar Zuid deden draaien en het weer een regel matig karakter kreeg. Op IJsland daalde de luchtdruk in den nacht 12 m.M. terwijl in Oost-Duitschland de temperatuur sterk daalde. Na zware onweersregens werd het in het Westen en Oostelijk Frankrijk weer warmer en evenzoo in Engeland. Ook langs de Noorsche kust viel nog plaatselijk zware regen. In de Alpen zijn de temperaturen nog hoog. Het is te voorzien, dat het mooie zomerweer zal aanhouden met niet al te groote hitte en aanvankelijk geen on weerskans. LUCHTTEMPERATUUR. 20.9 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl 22 1/2 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagavond 9.56 uur tot Zondag morgen 4.10 uur. Van Zondagavond 9.56 uur tot Maan dagmorgen 4.11 uur. Van Maandagavond 9.56 uur tot Dins dagmorgen 4.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 30 Juni voorm. 2.09 uur en nam 3.31 uur. Op Maandag 1 Juli voorm. 3.52 uur en nam. 4.13 uur. Op Dinsdag 2 Juli voorm. 4.34 uur en nam. 4.52 uur. HET COLLEGE VAN B. EN W. De „Vooruit" heeft met mr. v. Eek, den voorzitter der Soc. Democr. Raadsfractie, een onderhoud gehad over de politiek in den Leidschen gemeenteraad, nu de sa menstelling van den Raad na de gehouden verkiezing is gewijzigd, nu de S. D. A. P. is geklommen van 11 op 14 zetels van de 35. Nu wij, aldus mr. v. Eek, in September met een fractie van veertien leden zullen terugkeeren, zal dit voor ons aanleiding moeten zijn, om een ernstige poging te wa gen aan het dagelijksch bestuur van de ge meente deel te nemen. Wij zullen daarbij zeker geen onvervulbare eischen mogen stellen, maar de andere partijen zullen van ons ook niet mogen verwachten, dat wij twee wethouderszetels aanvaarden, zon der dat een zekere basis voor een nieuwe koers gevonden zal zijn. Bedoelt u, vroeg de „Vooruit"-redac teur, daarmede, dat bepaalde concrete eischen zullen moeten-worden gesteld? Mijn persoonlijke meening is, aldus v. Eek, dat het niet in het belang van een goed democratisch stadsbestuur zou zijn, als dit gedaan werd. M.i. zal, indien het tot een overleg met andere partijen komt, dit gericht moeten zijn op de algemeene lijn, waarin gedurende de komende vier ja ren onze stad bestuurd zal moeten wor den. Indien het zoover zal komen, dat de S. D. A. P. twee zetels in het college van B. en W. kan aanvaarden, welke wethou ders zouden dan hun plaats moeten af staan? Hier maakte Van Eek een beweging, als of hij zeggen wilde, dat kan "ik nog niet beoordeelen. Ongetwijfeld zou wethouder Romijn als eenling dadelijk zijn plaats moeten af staan, maar wie de tweede wethouder is, of met andere woorden, welke partij geen wethouderszetel zal bezetten, is nog niet te zeggen. Men zou het standpunt kunnen innemen, dat dit de vertegenwoordiger der A.-R. moet zijn, maar daar zullen weer bezwaren aan verbonden zijn. Het zal wel in ieder geval moeten gaan tusschen een vertegenwoordiger van de R.-K. en één van A.-R. De Christelijk-Historischen zullen ook in het nieuwe college stellig een zetel moe ten innemen. We hebben ten slotte ook nog gesproken over de resultaten, die in het college van B. en W. bereikt zouden kunnen worden, ■door er deel van uit te maken. In het begin zal het kunnen gebeuren, dat we eenige teleurstelling ondervinden, aldus onze lijstaanvoerder, omdat we in de eerste plaats hier nog geen roode meer derheid hebben en ten tweede, omdat we op dit oogenblik nog te maken hebben met de regeering-Colijn. De regeering Colijn zal het echter geen vier jaar meer uithouden, terwijl de nieu we raad een vierjarige periode tegemoet gaat. Mijn vaste overtuiging is echter, aldus eindigde mr. van Eek dit onderhoud, dat, wil Leiden behoorlijk bestuurd worden in de volgende vier jaren, wij deel van het college van B. en W. zullen moeten uitma ken. i De beweringen en opmerkingen in dit interview zijn niet héél duidelijk. Bestaan de bezwaren, verbonden spe ciaal aan het aftreden van den A. R. wethouder, misschien hierin, dat de heer Goslinga o.m. de portefeuille van fi nanciën en het beheer der Lichtfabrieken (tarieven-politiek!) heef! en dat men daar voor geen sociaal-democraat beschikbaar heeft of liever niet beschikbaar wil stel len? t Is een veel-eischende en vooral ir>. dezen tijd zeer moeilijke taak! Naar de reden van de bijzondere appre ciatie voor de C.H., die in het college van B. en W. per se vertegenwoordigd zullen moeten zijn, kunnen wij eveneens slechts gissen! Intusschen wij zullen ons in dit alles niet verdiepen; de heer v. Eek schijnt in het interview de woorden te gebruiken om zijn gedachten en wenscheri te verber gen!Dat begrijpen wij er uit! Een ding is echter heel duidelijk: Voor het ge val, dat er twee sociaal-democraten in het college van B. en W. zullen zitting nemen, bereidt de heer v. Eek de zijnen nu al voor op teleurstelling. Zij zullen hun ge dane beloeften niet kunnen ten uitvoer brengen, maar: dat zal de schuld zijn van de niet-socialistische meerderheid en van Colijn! Zóó had de heer v. Eek vóór de Raadsverkiezing moeten schrijven! BONS VERDUISTERD. Dezer dagen heeft de politie te den Haag den 31-jarigen monteur T. J. en den 28- jarigen kistenmaker M. H. aangehouden, die met bons van de Hollandsche Con structie Werkplaatsen alhier, die zij had den weten te bemachtigen, de hand hebben weten te leggen op allerlei werktuigen, zooals boren, lampen enz. en benzine. Met deze bons, die het best met volg briefjes vergeleken kunnen worden ver- vpegden zij zich bij de firma's Stokvis en Helders te Rotterdam en verschillende ma len werden hun de verlangde werktuigen en machines verstrekt. De firma Stokvis kreeg echter op den duur achterdocht tegen het tweetal en toen zij dezer dagen bij het bijkantoor van de firma te 's-Gravenhage bons kwamen in wisselen stelde men zich telefonisch in verbinding met de N.V. Hollandsche Con structie Werkplaatsen alhier. Bij dit onderhoud kwam het bedrog aan het licht en men waarschuwde de politie die het tweetal aanhield. Zij zijn naar Rotterdam overgebracht en inmiddels reeds in het Huis van Bewa ring opgesloten. De politie heeft te den Haag een groot deel van de door oplichting verkregen goederen weten op te sporen en in beslag te nemen. MIDDELBARE HANDELSAVOND SCHOOL „KENNIS IS MACHT" Eindexamens cursus 1934/1935 Na afgelegd eindexamen heeft de exa mencommissie aan de onderstaande leer lingen het diploma verleend: Nederlandsche Handelscorrespondentie: de dames A. C. van Vliet, E. F. Wakka, en de heer W. Blok. Fransche Handelscorrespondentie: de heer A. J. van Zeijst. Duitsche Handelscorrespondentie: de da mes A. M. Janssen, G. von Ronnen, G. Stuizenberg, en de heeren G. Burger, H. B. van Hartevelt, W. Overduin en L. J. J. Prenen. Engelsche Handelscorrespondentie: de da mes A. W. C. Jungerius, M. F. Ridderik- hof, en de heeren C. Aalbersberg, G. Bak ker, D. van Gelder, H. B. van Hartevel! B. A. Stikkelorum. Boekhouden: Mej. A. C. van Vliet, en de heeren C. Aalbersberg, G. Bakker, H. A. Gieske, D. Schouten, A. L. Timan. Algemeene Handelskennis: de dames E. J. P. van der Blom, A. W. C. Jungerius, Th. Roesteen, M. I. J. Töth von Mezöberé- ny, J. van Ulden, A. C. van Vliet, E. F. Wakka; en de heeren J. P. Brandenburg, A. Crama, J. Ditmar, L. Elderhorst, H. A. Gieske, C. Kromhout, P van Leeuwen, P. G. L. van der Reijden, J. W. Ridderikhof, J. C. van Steen, A. Stikkelorum, H. Ver hoeven, A. J. van Zeist. Schoonschrijven: Mej. W. D. J. Osinga; en de heeren J. A. Griffioen, M. G. van der Klaauw. Stenografie: de dames E. Eswilder, J. Langezaal, H. Warmbrünn; en de heer J. N. Bouter. Machineschrijven: de dames C. H. J. Crama, M. M. Houffelaar, L. J. Kouw, E. j Kükler, en de heeren J. Engberts, E. M. i Laman, J. Smit. In den loop van het cursusjaar slaag- j den voor dit vak nog: de dames J. Buis, E. Eswilder, T. Holz, A. C. Hüner, L. van Oord, M. van Oord, C. de la Rie, E. Treur, J. Warmbrünn; en de heeren C. i Aartsen, B. R. v. d. Berg, J. N. Bouter, G. W. ten Braak, W. Eduard, J. van Ei sen, P. Geeven, J. v. d. Hoeven, G. H. Jansen van Mantgem, C. de Jongh, M. v. d. Klaauw, M. L. Knol, E. van Koolber gen, B. Krietemeijer, P. van Leeuwen, J. v. d. Ploeg. H. van Rijn, J. van Sisseren, N. Smit, F. Swagers, J. Verhoog, J. Ver mond, B. N. Vliegenthar! De examens werden afgenomen onder toezicht van voor elk vak aangewezen gedelegeerden. Eindexamen H. B. S. Aan de Gem. H.B.S. alhier slaagde voor het eindexamen, afd. B„ 5e groep: E. Schyfsma, Voorburg; W. E. Weidenaar, Wassenaar; N. de Roo, mej. H. M. Ver- sleijen, N. A. Verboog, C. C. Verhey van Wijk, D. A. L. J. Waasdorp, allen Leiden. Toelatingsexamen Stedelijk Gymnasium. Toegelaten voor de eerste klasse van het Gymnasium te Leiden: Hélène Marie Thé- rèse Barge, Hardina. Framcisca Bekkers, Guurtje van den Beidt, J. F. van Bemme- len, M. J. Blok, J. Bol, Maria Bos, D. Bos nia, Marijke Booy, E. Brederveld, Else Brinkgreve, L H. Brouwer, Tine Cleverin- ga, W. Colijn, C. van Eysinga, G. J. Geels, Maria Gul jé, Ferma Helena Maria van Ham, Johanna Clasina Elisabeth Harteveld, Li ze ter Heide, Ella van der Heyden, A. C. Hon- detrs, N. M. Hugeniholtz, W. A. Kalkman, Bertha Béartrice Kloots, Gerarda Rosina Koolloos, A. H. Krieger, Mies je Martij nt je Lodder, Gesina Johanna Christina Mak- kink, P. P. Nieboer, H. B. Nieuwenhuis, H. Ottenberg, P. van Schaik, Anna Geertruida Scheltema, Johanna Catharina Agatha Se- venster, W. J. Slagter, Ans van der Sluys, A. B. SmeOik, R. M. Smits, F. H. Varekamp, W. F. Veltman, Anneke van der Ven, J. Verkoren, J. D. Verschoor, L. Wartena, H. van der Wel, J. P. Westerman, H. de Wit, J. J. Woitjer, P. C. Zandee, P. Zwanenburg. Afgewezen: 15 candidaten. Mej. B. van Kampenhout alhier slaagde voor het examen akte L. O. aan de R. K. Kweekschool te Dongen. ZOMERPOSTZEGELS. Het Comité deelt mede, dat de collecte's te Oegstgeest en Leiden, op 25 en 27 Juni j.l. hebben opgebracht, resp. 47.59 en 46.88. Welwillende medewerking werd ver leend door de Leidsche Postharmonie en Werkman's Wilskracht, terwijl „de Padde stoel" gratis daarvoor is afgestaan door de B.V.L. afd. Barneveld. Medewerkers en gevers hartelijk dank. Intusschen zijn plannen gereed gekomen voor een kindermatinee en een cabaret avond. De feestelijkheden zullen plaats hebben „tusschen de tinnen van den Burcht". De inderdaad buitengewone program ma's en verdere bijzonderheden zullen na der per advertentie bekend gemaakt wor den. Geveide perceelen. Ten overstaan van. notaris A. D. Vijgh, alhier. Winkelhuis Ifieuwsteeg 12 in bod 4.200, kooper de heer J. B. Koopman qq voor 4.210. Ten overstaan van notaris J. A. van Ha mel, alhier. Perceel bouwterrein Oegst- geesterlaan is niet gegund. Wij verwijzen naar de Gemeentelijke Aankondiging in dit nummer, betreffende betalingen en geldwisselen aan den Toon- winkel der Lichtfabrieken, Hooigracht. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1565. Firma Gebre. Pa- pendrech! Sassenheim, Postwijkstraat 15. Kweeken van en den handel in bloembollen enz. De vennootschap is met ingang van 27 Mei 1935 in liquidatie getreden. Liq.: Mr. F. J. J. Trapman, Leiden. 676. N.V. Fabrieken van Kapok, bervee- ren, gewatteerde en donzen dekens voor heen R. M. Beuth en Zonen, Leiden, Kai- serstraat 23. N. Comm.: A. W. Hubers, Baarn. J. de Jong, Alkmade, RA.veen B. 309. Handelsdrukkerij, kantoorbehoeften, siga- renhandel. Oph. fil.: Noordwij keirhout, Ha venstraat 58. Opheffing. 6458. Onderlinge Vee ver zekering „Hazerswoude". Hazerswoude A 37. BIOSCOPEN. Lux or. Het Luxor-programma van deze week brengt om. in het Profilti-nieuws in' beeld de onthulling van het van Heutsz- monument te Amsterdam en het groot Concours-Hippique, aldaar gehouden. De eerste hoofdfilm van deze week is „Wilde Ballast", een interessante natuur film, waarin de belevenissen zijn vastge legd van een expeditie, welke in de wil dernissen van Ceylon, Malakka, Sumatra en Borneo op jacht is geweest naar zeld zame exemplaren van vreemde diersoorten en daarin wonderwel is geslaagd. Schitte rende natuuropnamen, zoowel uit het planten- als dierenrijk waren de beloo ning voor de moeilijke onderneming. Na de pauze komt Joseph Schmidt op het witte doek in de film „Ein Stern fallt vom Himmel", een film, waarin niet zoo zeer de inhoud als wel de zang van Joseph Schmidt het grootste aandeel vraagt. Van daar, dat alles zich concentreert om dezen zanger met zijn gouden stem, vandaar ook, dat de leden van het koor, waarin hij zingt, verbolgen zijn, dat een andere zanger met de stem van Joseph Schmidt ongeoorloofde reclame voor zich zelf maakt. Wie Joseph Schmidt nog niet gehoord heeft, ga nu naar hem luisteren. Casino. „De Regimentsdochter" met de schal k- sche Annn Ondra in de hoofdrol als Mary, de pleegdochter van 't 13de reg, Schotsche Hooglanders, is een amusementsfilm vol vroolijke en geestige tafereeltjes, die 't pu bliek m een opgewekte stemming brengen. Zoo is 't b.v. een genoegen te zien, hoe ze zich weert als tamboer, wanneer 't regi ment uitgezonden wordt om een bende smokkelaars onschadelijk te maken. En dan de viering van haar achttienden verjaar dag! 't Is alles vlot en guitig spel, wat ze geeft, waarin ze op een even vlotte wijze bijgestaan wordt door Otbo Wallburg. Ook Adèle Sandrock speelt op uitstekende wijze de rol van zuinige Schotsche dame van adeL In één woord, een kostelijke film om eens lekker te lachen onder 't genot van fleurige muziek. Voor de pauze de journaals en een span nende Wild-West-film, waarvan de titel „Oog om oog en tand om tand", voldoende verklaard, wat er in te zien is. Volwassenen aanbevolen. Lido. Een programma in de Lustrumweek dient vermakelijk te zijn, en voor zulk een pro gramma heeft „Lido" deze week gezorgd. Li de advertentie stond de film „Station- neerende Taxi's" aangekondigd als een dolle klucht, en daarmede is niet te veel gezegd. Het is een dolle boel met de twee taxi chauffeurs, die in de badkuip afkoeling vinden voor hun zeer Amerikaansche avon turen. Ook „De Controleur van de Nice-exjpres- se" is een komiek geval van persoons-ver- wisselingen. Het spel begint in München, maar op wonderbare wijze komen alle medespelenden aan de Riviera terecht, waar de duistere verwikkelinig door een race- partij in aftandsche auto's tot een vroolijk einde wordt gebracht. Het programma is voorbehouden. Wan neer men doorgaat met het vertoonen van steeds driester badfilms zullen we genood zaakt worden ook al zijn de hoofdfilms door de Kath. Film-Commissie goedgekeurd wegens de bijprograrnma's een afkeurend oordeel te vellen. Trianon. „Carnaval en Liefde" is een film met muziek, bewerkt naar motieven van Johan Strauss. Lien Deyers is geheel zooals wij haar kennen en Hermann Thimig zingt en laat ons genieten van zijn gulle lach, zijn geestige liedjes en galante manieren. Het heele filmgeval gaat om een huwelijk met een onbekende millionaire-doch ter en de liefde van een burgermeisje. Het scenario heeft er nogal wat verwikkelingen omheen gelegd, waaruit na vele amusante scènes, tenslotte het happy-end komt met het ge lukkig verloofde paartje. De film „Hij is voor den bakker" met den beroemden komiek Eddie Cantor is een lach-sohlager van den eereten rang. De toe schouwers beleven met Eddie Cansor als de would-be-reclameman spannende oog en- blikken, die echter herhaaldelijk afwisselen met grappige scènes. Op welk een manier hij voor den bakker is, moet men echter maar zelf gaan zien. Het Polygoon-nieuws brengt o.a de ac- tueele en interessante roeiwedstrijden op het Katwijksche kanaal. Van de belang- rijksche gebeurtenissen gedurende de Leid sche Lustrumfeesten worden filmopnamen gemaakt, zoodat men b.v. reeds vanavond de feestelijke intocht der reünisten, en Maandagavond de Historische optocht, in Trianon kan gaan zien. Als bijzonderheid deelen wij nog mede, dat ook de fakkel optocht gefilmd zal worden en wel met gebruikmaking van een nieuwe vinding nJ. van lichtfakkals, elk met een capaciteit van 25000 kaare, vervaardigd door de Leidsche vuurwerkfabriek Kat. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „De calorimetrie van enkele metalen bij zeer lage temperatu ren", de heer J. A. Kok, geboren te 's-Gra venhage; idem tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld: „De Tempera menten" de heer Th. H. Schlichting gebo ren te Graft. Geslaagd: voor het doctoraal-examen in de rechts geleerdheid (met lof) vrije studie mej. J. C. G. M. Kortmann, Oegstgeest; practisch apothekersexamen le gedeel te de heer C. H. Berghuis te Leiden. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K.JJVLV. Dit jaar is het lustrumjaar van onzen Diocesanen Bond. Zoo ooit, dan moet dezen keer onze Bondsdag een ecla tant succes worden. De Bondsdag wordt ge houden in Amsterdam op Zondag 14 Juli as. Alle K.J.M.V.'ers Zondag 14 Juli a.s. naar den Bondsdag. Voor inlichtingen bij Jac. Scholtes, secretaris. Zaterdag 29 Juni: Zwemmen. Zondag 30 Juni: Patroonsfeest Parochie. Maandag 1 Juli: Voetbalonrtmoeting tegen de K.J.M.V., afd. Voorburg op het A.V.V.-terrein, aan vang te 2.15 uur. Dinsdag te 8 uur Maria- Congregatie. Vrijdag 5 Juli Sociëteitsavond Studieclub. Onder voorzitterschap van den heer Gerard Berkel hield de Studie club der Leidschendamsche K.J.M.V. een studie-avond. Gerard van Berkel behandelde het leven van Petrus Canisius, den geleerden Pries ter, den grooten redenaar en schrijver, toonde aan, welke betrekkingen de heilige man onderhield met zijn bloedverwanten en besprak, hoe Canisius in zijn jongelingsja ren leefde te midden van jongelui, wier voorbeeld niet altijd prijzenswaardig mocht heeten, hoe hij de waarheid zocht en zich geheel ter beschikking Gods stelde om groote daden te verrichten en dat Duitsch- land, dank zij Canisius, den vloed van het protestantisme heeft kunnen weerstaan. Hierna sprak de heer Bijleveld over „Cri minaliteit. Hij behandelde hoe diverse mis daden werden opgespoord, besprak het ge bruik van schietwajpens enz. en zette op GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. STED. LICHTFABRIEKEN. "SPE Adm.: Geb. Langegrach! Toonwnikel Hooigrach! De Directeur der Stedelijke Lichtfabrie ken brengt ter algemeene kennis, dat ingaande 1 Juli a.s. betalingen en geldwisselen niet meer mo gelijk zijn op kantoor, Hooigrach! Voortaan is daarvoor uitsluitend gelegen heid in het Administratiegebouw, Lange- gracht 70, geopend van 8.3014 uur. De Toonwinkel blijft Hooigracht 14, ge opend van 8.30—12.30 en van 13.30—18 uur. De Directeur voornoemd, G. A. VAN KLINKENBERG. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Zitting Centraal-Stembureau. De voorzitter van het Centraal-Stembu- roau voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad van Leiden maakt be kend, dat het Centraal-Stembureau op Dinsdag 2 Juli a.s., des voormiddags te 9.30 uur, een zitting zal houden in een der lo kalen van het Gemeentehuis, tot het vast stellen van den uitslag der op Woensdag 26 Juni tevoren gehouden stemming. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 29 Juni 1935. OPHALEN HUISVUIL. In verband met de Maskarade op Maan dag 1 Juli a.s. zal het huisvuil in het alge meen op een vroeger tijdstip worden op gehaald. Men wordt derhalve verzocht nauwkeu rig te willen letten op het bellen der opha lers en in de namiddaguren geen vuil nisemmers aan den openbaren weg te plaatsen. De Directeur van Gemeentererniging, J. H. DE JONG. AGENDA LEIDEN. De Zondagdiensten der Huisartsen wor den te Leiden waargenomen door de dok toren Blanksma, v. Bockel, Nieuwzwaag, Rassere en Veldhuyzen. Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni as. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen- straat 35, teL 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. interessante wijze met diverse afbeeldingen uiteen, hoe in sommige gevallen misdaden werden gepleegd en verschillende kleine feiten aanleiding konden zijn tot ophelde ring van een misdaad. Enkele vragen wer den op duidelijke wijze beantwoord. Na dank gebracht te hebben aan den heer Bijleveld, sloot de voorzitter deze geslaagde studie-avond op gebruikelijke wijze. St. Josephgezellen. Zondag 30 Juni. Aanbiddingsfeest. Des avonds ontspanning. Dinsdag 2 Juli te 8 uur Maria-Congregatie waarna ontspanning. Donderdag 4 Juli te 7.45 uur biljartclub. Zaterdag te 7.30 uur ontspanning. Op Vrijdag 5 Juli begint de Novene voor de Heiligenverklaring van Adolf Kolping. No\fene boekjes a 10 ct. ver krijgbaar aan het Patronaat. 13 en 14 Juni bedevaart naar Keulen. 14 Juli bedevaart naar den Briel. 4 Augus tus: waarschijnlijk vacantie-uitstapje in Brabant. Voetbalwedstrijd. Zondag 7 Juli a.s. is er weer iets bijzonders op het A.V.V.- terrein. Om 1 uur speelt A.V.V I tegen P. F.C. I uit Poeldijk een nederlaagwedstrijd, terwijl om 3 uur een spannende strijd zal gestreden worden tusschen Zuid-Holland en Noord-Holland. Om 3 uur arriveerden de bezoekers op het terrein; een en ander zal worden op geluisterd door de Harmonie St. Cecilia. De wedstrijd belooft veel, daar deze een geheel komisch karakter zali dragen en de spelers buitengewoon getraind zijn. Om niet alels te verklappen, komen wij er volgende week bij de sportberichten nog eens op terug. Luisteraars-Commissie De luisteraars- commissie, wij'k Leidschendammaakt be langhebbenden bekend, dat Maandag 1 Juli van 4 tot 8 uur zitting wordt gehouden voor het in ontvangst nemen van week en maandbormen volgens de nieuwe rege ling. Men denke er aan, dat eenieder de volgende bescheiden moet medebrengen: le. werkloozen kaart of bewijs van het Burg. Armbestuur; 2e. laatste bestaaide kwitantie; 3e. lidmaatschapskaart van K.R. O., N.C.R.V., VA.R.A. of A.V.R.O. Zonder kwitantie of op een met potlood geschre ven kwitantie wordt geen bon verstrekt. Aan kinderen worden geen bonnen afge geven. Aanrijding. Bij de oude Tolburg aan den Westvlietweg te Stomp wijk had een aanrijding plaats tusschen een auto van Van Gend en Loos, bestuurd door G. J. de G. en een vrachtauto van den heer W. B. De aanrijding bleef beperkt tot eenige ma- terieele schade. De politie onderzoekt de zaak.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2