Si ZATERDAG 29 JUNI 1935 de leidsche courant vierde blad. - pag. 14 IMTERPAROCHIEELE „SPIRIT". Een typisch verschijnsel bij vele jonge- het gebrek aan spirit, aan geestdrift. Ze zijn futloos als meelzakken. Ze loopen zich in het zweet voor miserabele dingen, weten alles van dingen, die zoo uiterst- leeg zijn als maar denkbaar is, en ze ver tikken het om eens de handen uit te ste ken tot nuttig werk. Gevolg van dat alles is, dat ze zelf zoo hol worden als een leege benzinebus. Eén tik en er is een lawaai van jewelste, maar de inhoud.de inhoud.die vind je niet. Zoo zyn er veel in de wereld, in hooger en lage kringen. En het beroerde is, dat zulke typen een lef hebben om van te sid deren. Ware het niet, dat de voosheid al spoedig zichzelf openbaart. Die geest moet het eigendom van ons niet zijn. Daar zijn we toch allereerst Chris tenen voor en de Leider zelf ging de men- schen voor in nederigheid. Eenvoud is het kenmerk van de grootsten der gfooten. Kunstenaars en uitvinders, staatslieden en geleerden, groeiden in eenvoud op, ook bij de grootste successen. En wij, doodgewone menschen, zouden een „swiet" slaan? Och kom, wees wijzer. Minder lef en meer spirit, meer daad kracht, dat is noodig. Gelukkig is er bij de onzen veel geestdrift voor edeler zaken dan louter sport en ontspanning. En daar zijn we blij om. Maar het kan nog beter, als we eens meer spirit hebben voor de kleine offers van eiken dag en voor het Heilig Offer van den Zondag. Streven naar beter is der Gezel len plicht. Tegenover de lafheid en de leeg heid van velen groeie bij ons de geestdrift, de spirit voor het goede. SEVERUS. PROPAGANDACLUB „DR NOLENS". Onder voorzitterschap van den Senior, die den Vice-Praeses verving, werd de jaarvergadering gehouden van onze pro- pagandaclub, Woensdag 19 Juni in de bo venzaal van het Gezellenhuis. Nadat geopend was gaf de secretaris een keurig jaarverslag, waaruit bleek in welk een behoefte deze onderafdeeling voorziet. Behalve bij de feesten assistentie verlee- nen werd om. gewerkt aan uitbreiding van het ledental der vereen iging, de pro paganda voor 't Kolpingsblad ter hand ge nomen en de handteekeningen voor Kol- ping's Zaligverklaring verzameld. Ook de financieele actie voor het Kempermanfonds wordt gevoerd door de propagandaclub. De „Kolpings-Lijf wacht" zal ook voort komen uit deze club. Uitvoerig werd hier over gesproken en de activiteit van het be stuur zal ongetwijfeld voeren tot een goed resultaat; ook wat het geld betreft. Bij de rondvraag werd besproken het le dental der club, waarna de bijeenkomst met dankwoord en gebed wordt gesloten. NAAR DEN KATHOLIEKENDAG. De medespelende Gezellen moeten mor gen te kwart vóór acht aan het station zijn. Allen op tijd! Gelijk bekend kunnen de overige deel nemers gebruik maken van alle treinen naar Den Haag. Zondagmiddag is de zaal gesloten. Maandagavond en Donderdagavond is de zaal gesloten. Woensdagavond 9 uur vergadering voor de leden van de raad van bestuur. Deze zal zijn Woensdag 10 Juli. JAARVERSLAG DER LIEDERTAFEL. Woensdag 19 Juni hield „Seb. Schaffer" de jaarlijksche wapenschouw. Na de ope ning door den vice-Praeses en het voorle zen der notulen, volgden jaarverslagen. De secretaris memoreerde de directie-wisse ling en het succesvol optreden bij verschei dene gebeurtenissen. De penningmeester bood een mager, doch gezond verslag aan. De voorlezing van het algemeen statuut was een goede voorlichting inzake de juis te plaats van een onderafdeeling der St. J oseph-Gezellen-Vereeniging. Het punt bestuursverkiezing was geen reden voor uitvoerig commentaar. De bei de aftredenden, J. Vreeburg en Jos. v. d. Meel, werden met meerderheid van stem men herkozen. In behandeling kwam een schrijven van de zangclub der Gez. Ver. Den Haag I, die op 29 Aug. een onderlinge wedstrijd wil houden van zangclubs in Gezellen-Ver band. Besloten werd deel te nemen, maar ijverig repeteeren zonder vacantiegeest is dan noodig. De directeur, de heer A. Mar- tijn, drong daar terecht op aan, want zoo alleen is er wat goeds te bereiken. Bij de rondvraag werd nog wat huishou delijk klein-goed besproken. Hierna sloot de vice-praeses met gebrui kelijk gebed. JAARVERSLAGEN EN NOG WAT. De meeste jaarvergaderingen zijn nu ge houden. Uit alles is gebleken de goede wil tot samenwerking in het belang van de Gez. Ver. Secretarissen en penningmees ters moeten volgens het reglement hun jaarverslagen inleveren bij den vice-prae ses. De meesten zijn nog niet binnen; wat meer acticiteit in deze is zeer gewenscht. Laat elkeen zorgen, dat de verslagen 5 Juli „binnen" zijn. VOOR ONS DISTRICT. Voor de biljartcompetitie zijn nog niet alle antwoorden geleverd. Als iedere Se nior er eens wat spoed achter zette? Bin nenkort wórdt ook begonnen met het or- ganiseeren van een schaakcómpetitie. Per circulaire zullen de mededeelingen spoe dig volgen. BIBLIOTHEEK. Zondag 30 Juni is de bibliotheek wegens de Diocesane Katholiekendag gesloten. Zaterdag 6 en Zondag 7 Juli worden geen boeken meer uitgeleend doch alleen terug genomen. Beleefd verzoeken wij onze lezers alle boeken die zij in hun bezit hebben terug te brengen. Bibliotheekbestuur. KEÜLSCHE REIS. De termijn voor opgave aan dezen reis is voorbij. Alle deelnemers hebben de noo- dige mededeelingen reeds gehad en dus vertrouwen we, dat alles duidelijk is. Ove rigens worden inlichtingen gaarne ver strekt door den comité-secretaris. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Onder voorzitterschap van Burgemeester Keijzer kwam de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Opening met het ge bruikelijke gebed. De notulen worden aan gehouden tot de volgende vergadering. Aan de orde komt de beëediging waar nemend-gemeente-secretaris. De heer P. v. d. Ven legt de vereischte eeden af, waarna de voorzitter hem feliciteert met zijn be noeming, waarop de heer v. d. Ven dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Voor de zooveelste maal de grensregeling-. In behandeling komt de grensregeling StompwijkV eurNootdorp. De heer Bloemheuvel wil alvorens tot de grensregeling te komen, de aandacht ves tigen op het prae-advies van dr. Radema ker, waarbij hij een nadere toelichting geeft. Komende tot de samenvoeging merkt hij op, dat door de voorgestelde samenvoe ging men verdeeld is en zelfs vijandig te genover elkaar staat, vooral in Veur. Wat is na 1928 veranderd om nu tegen samen voeging te zijn. Het raadslidmaatschap, aldus spreker, wordt voor het algemeen be lang gesteld en het verantwoordelijkheids gevoel is ver weg. Spreker haalt dan een elftal punten aan, welke voor samenvoe ging pleiten, o.m. omdat vereen iging tot bezuiniging leidt en samenvoeging noodza kelijk is, omdat beide gemeenten aangewe zen zijn op Rijkssubsidie, enz. Vele factoren zijn nog op te noemen, die samenvoeging eischen. De motiveering van Weth. v. d. Bosch vindt hij eigenaardig en onbegrijpe lijk en zelfs onvoorzichtig, hetgeen hij na der motiveert. Hij kan zich niet vereenigen met het voorstel van Ged. Staten om een gedeelte van den Veen weg bij Nootdorp te voegen, hij had het beter geacht, als geheel Nootdorp bij Stompwijk was gevoegd. De heer Willemse zegt, dat deze zaak reeds eenige malen is besproken en hij het daarom onnoodig vindt alle dingen, die in wezen niets zijn veranderd, weder naar vo ren te brengen. De voorstellen zijn thans echter iets anders en de grenswijziging, welke thans wordt voorgesteld, nopen hem hierover iets te zeggen. Zeer zeker meenen enkele menschen, dat Veur door de veran derde omstandigheden zelfstandig zou kunnen zijn. Hij kan echter niet onder schrijven de woorden van den heer Bloem heuvel, als zou in Veur een raadszetel bo ven het algemeen belang gesteld worden. Hij vindt dit niet juist en men moet hier voor motieven hebben. De verhouding tus- schen Veur en Stompwijk zijn veranderd, wat hij nader uiteenzet en wat hij ook kan begrijpen. Op breedvoerige wijze bespreekt hij dan het voorstel van Ged. Staten, waarin Ged. Staten den Veenweg bij Noot dorp willen voegen, waartegen hij geheel is; hij wil niets van de Gemeente laten af halen en niets afgeven, neen, hij wil zelfs nog een gedeelte meer bij Stompwijk voe gen en daarom doet hij namens de R.K. raadsfractie onderstaand voorstel en hij hoopt, dat B. en W. dit voorstel kunnen overnemen en de Raad dit voorstel zal be krachtigen. Voorstel van de Kath. Raads fractie. Dit voorstel van de R.K. raadsfractie luidt als volgt: Het mag geacht worden van voldoende bekendheid te zijn, hoe de R.K. Raadsfractie staat tegenover de samenvoe ging van Stompwijk en Veur. De vorige malen, dat deze zaak in het geding werd gebracht, is dit voldoende gebleken. Ten volle wordt erkend, dat samenvoeging der gemeenten in het algemeen belang kon zijn. Wij achten het niet noodig dit alles hier weder in zijn geheel te herhalen. Wij wijzen er evenwel op, dat de laatste maal, toen door de Gemeente Den Haag grens wijziging werd gevraagd, waardoor een stuk van onze Gemeente zou worden afge sneden de Raad eenparig te kennen gaf hiermede niet accoord te kunnen gaan. Dit standpunt wordt door de R.K. raadsfractie ook thans weder ingenomen. Er wordt in het belang der gemeente nog een stap ver der gedaan en voorgesteld aan Ged. Staten te verzoeken een klein gedeelte van de ge meente Nootdorp bij Stompwijk te trekken, opdat aan enkele ongewenschte toestan den aan den Veenweg een einde komen. Oorspronkelijk was de Veenweg een scheiding tusschen 2 waterplassen, met moeite is de polder, welke wordt voorge steld af te staan aan Nootdorp door onze voorvaderen aan het water ontrukt en tot vruchtbaar land ontgonnen. Het is dus zeer begrijpelijk, dat wij deze met zooveel moei te verworven grond niet aan een andere Gemeente willen afstaan. De grens tus schen Stompwijk en Nootdorp loopt niet midden over den Veenweg, maar verplaatst zich op verschillende punten naar achter Hl Oostelijke richting, waardoor verschil lende bebouwde perceelen aan dien kant van den weg in de Gemeente Stompwijk zijn gelegen. De verlichting van den weg, politietoezicht en een ophaaldienst van Vuil wordt door de Gemeente Stompwijk on derhouden, evenals de verzorging van de waterleiding. Langzaam is de toestand zoo geworden, dat verschillende perceelen, die aan den weg werden gebouwd, toevallig juist binnen de grens van Nootdorp kwa men te staan, zoo ook de R.K. kerk en school. Door deze omstandigheid konden deze bewoners niet profiteeren van de meerdere voordeelen, die de Gemeente Stompwijk biedt, o.a, van de schoolartsen- dienst en de gasfabriek, omdat hiervoor toestemming en medewerking noodig was van Nootdorp. De door Ged. Staten voor gestelde grenswijziging brengt in den toe stand van den Veenweg weinig verbetering, omdat het gedeelte Veenweg en Wilsveen over de electrische Spoor toch parochieel op kerk en school aan den Veenweg zijn aangewezen. Voor de bewoners van den Veenweg is het van groot belang, dat hier aan een einde komt en de grens een weinig naar het Noord-Oosten wordt omgelegd, zoodat alles onder de Gemeente Stomp wijk komt en ook het gasbuizennet zonder bezwaar kan worden doorgetrokken. Door de R.K. raadsfractie wordt daarom de vol gende grensregeling voorgesteld: Als grensscheiding aan te nemen de Wetering loopende van de Krommeikade in N.O. rich ting den Kerkweg kruisende, de Staats spoor kruisende tot aan de grens Nootdorp Stompwijk. Door deze grenswijziging komt een stuk van Stompwijk aan de Krommekade bij Nootdorp, terwijl een stuk van Nootdorp bij Stompwijk komt, waar door de Veenweg in zijn geheel aan Stomp wijk geen bezwaar tegen de vereeniging van grensregeling kan worden aanvaard, be staat er bij de R.K. Raadsfractie van Stomp wijk geen bezwaar tegij de vereeniging van de Gemeente Stompwijk en Veur". Men wil aan Nootdorp niets afstaan. De heer de Langen zegt met genoegen dit voorstel te hebben ontvangen, doch tot zijn spijt heeft hij gezien, dat Ged. Staten weer een stuk van de Gemeente willen af nemen. Over de samenvoeging zijn, vooral in Vexjr, reeds harde woorden gezegd. Zi. moeten Stompwijk en Veur een worden. Vanaf 1927 is deze kwestie reeds gaande en men blijft tobben en wij moeten ons af vragen, wat zal er nu gebeuren. Hij hoopt, dat het nu tot een goed resultaat zal ko men, omdat het zoo niet blijven kan, daar verschillende dingen, welke dikwijls van groot belang waren door deze hangende kwestie, moesten wachten of uitgesteld worden en daarom dient de samenvoeging van Veur en Stompwijk spoedig een feit te worden. Hij is ook niet voor het af staan van iets aan Nootdorp en zal zijn stem daarom ook geven aan het voorstel der RK. fractie. De heer Vink wil graag probeeren kart te zijn. Hij acht het noodzakelijk, dat iedere fractie iets zegt, opdat Ged. Staten kun nen zien, hoe men er over denkt. Hij hoopt, dat dit de laatste avond zal zijn, dat hier over gesproken wordt, want het is ge wenscht, dat er een beslissing komt. Wij waren op weg om een vijandige stemming te vormen tusschen de Gemeenten. Het conflict in Veur van Weth. de Koning en den burgemeester was verre van vriend schappelijk en de houding van den heer Zuidwijk ten opzichte van de raadsleden van Stompwijk was al evenmin vriend schappelijk. Ged. Staten brengen nu weder strubbe lingen, want als deze niet gekomen waren om den Veenweg bij Nootdorp te voegen, behoefden hierover niet zooveel woorden ge zegd te worden. Wij zuilen het cadeau aan Nootdorp niet met instemming en zoo maar afstaan. In Veur is het woord annexatie gebruikt dit vindt hij onjuist en hatelijk, omdat het een idee vormt, dat Veur aan Stompwijk zou overgeleverd worden. Er is sprake van samenvoeging, niets meer en niets minder. Spreker zet uiteen, dat er fi nancieel en principieel geen bezwaren te gen samenvoeging zijn en hoe economisch en cultureel de Gemeenten een zijn. Dat Ged. Staten niet veel zeggen, vindt hij juist, omdat hij van meening is, dat Ged. Staten deze zaak nu ernstig zullen behandelen. Leidschendam, aldus spreker, is onbe twist het middelpunt van beide gemeenten, het is het middelpunt van organisaties, enz. en in de toekomst zullen de Gemeenten in dit middelpunt eikaar vinden, wat nader wordt uiteengezet. Hij bespreekt de nota van wethouder v. d. Bosch, waarover hij breedvoerig uit wijdt en waarvan zi. het slot niets zegt. Komende tot het afstaan van een stuk aan Nootdorp, zegt hij het vreemd te vinden, dat Nootdorp enkele ja ren geleden tot een zelfstandige gemeente is ingericht, z i. had dit in deze tijden wei anders gekund. Men had Nootdorp kunnen verdeelen onder de 2 aanliggende gemeen ten, wordt er gezegd, en hij kan het hier mede eens zijn. Nu kan Nootdorp wel blij en ingenomen zijn niet zijn zelfstandig heid, dat is goed, doch nu moet men daar niet zeggen, nu gaan wij maar op roof uit en zullen zien te krijgen, wat we krijgen kunnen. Nu kan men wel zeggen, dat Ged. Staten dit voorstel doen, doch uit Noot dorp, aldus spreker, is de stoot gedaan om dit zoo te krijgen en het voorstel zoo te krijgen, dat Nootdorp er garen bij spon en Stompwijk werd afgekamd. Spreker is tot dezelfde conclusie gekomen als de R.K. raadsfractie en hij en zyn frac tie (C.H en A.R.) onderschrijven letter voor letter het voorstel van de R.K. raads fractie. Wij moeten rekening houden met de bewoners van den Veenweg, de toestand als deze daar nu bestaat, is niet aan te bevelen en er moet eenige wijziging ge bracht worden. Dat de Veenweg gebrand is om bij Nootdorp te komen, gelooft hij niet, doch de menschen willen verandering. Ofschoon spreker het er in principe me de eens is, dat hier over de argumenten, welke in den Raad van Veur zijn aange haald tegen samenvoeging, niet moet ge sproken worden, meent hij toch iets te moeten zeggen, omdat in Veur over Stomp wijk gesproken is. Breedvoerig wijdt hij hierover uit, doch daar oi. hier meer per sonen, partijpolitiek, enz. worden bespro ken en aangehaald, meenen wij dit uitvoe rig betoog gevoegelijk achterwege te kun nen laten. De heer Hoogeveen zegt als minderheid der R.K. raadsfractie tegen samenvoeging te zijn en zet zijn standpunt uiteen. De heer Waaijer zegt in eerste instan tie tegenstander geweest te zijn, doch door bestudeering en door bespreking in de R.K. raadsfractie voorstander geworden te zijn. Enkele heeren voeren in 2e instantie nog het woord, terwijl de heer Mooijman (Veenweg) nog opmerkt, dat de bewoners van den Veenweg onder een Gemeente willen behooren, wat hij nader demon streert; de oplossing volgens het voorstel der R.K. fractie vindt hij nog beter. Wethouder v. d. Bosch zet zijn standpunt, naar aanleiding van het gesprokene door enkele heeren nader uiteen en merkt ten slotte op, dat hij met het voorstel der R.K. raadsfractie geheel accoord kan gaan. Het voorstel van Ged. Staten met alg. st verworpen. Het voorstel van Ged. Staten, zooals het ter tafel ligt, wordt in stemming gebracnt en met algemeene stemmen verworpen, waarbij Weth. van Wijk opmerkt, dat hij tegen het voorstel van B. en W. stemde, omdat hij het voorstel van de R.K. fractie beter vond. Het voorstel der R.K. raadsfractie wordt dan in stemming gebracht en aangenomen met 101 sbammen, de heer Hoogeveen R.K. stemde tegen. Ter tafel komt de wijziging gemeente- begrooting, dienst 1935. De heer Willemse heeft met belangstel ling het schrijven van Ged. Staten gelezen, dat zij de pressie opleggen, waarvoor zij de hulp der regeering hebben ingeroepen, dat wel tot verhooging der straatbelasting moet worden overgegaan. Als hij met den eisch van Ged. Staten mede moet gaan, dan doet hij dit onder protest. Hij durft echter niet de noodlottige gevolgen dragen, welke zou den ontstaan als hij zich bleef verzetten. Men moet van 2 kwaden het minste kiezen. Ged. Staten zeggen, dat men nog wel ver der kan gaan, doch zeer terecht hebben B. en W. dit bestreden. Hij hoopt, dat men er hiermede afkomt en de wensoh van Ged. Staten wederom geen eisch wordt, want dan kunnen wij de begrooting wel aan Den Haag overlaten en kan den Raad wel naar huis gaan. Nader zet hij nog zijn standpunt uiteen en zal ander protest de wijziging goedkeuren. De heer Bloemheuvel heeft de ongemoti veerde eisch van Ged. Staten gelezen. Zij weten echter niet en ook de regeering niet, in welke moeilijkheden de Gemeente ver keert. Hij zet zijn standpunt uiteen en zal tegen stemmen. Hij bespreekt nog de poli- tiewoningen. De heer de Langen merkt op, dat men hem niet zoo gauw bang maakt, wel blij; hij kan echter het gesprokene van den heer Willemse onderschrijven. Hij juicht het toe, dat B. en W. niet hebben toegegeven aan den wensch van Ged. Staten om de sala rissen van ambtenaren en personeel te ver lagen. De heer Vink zet hieromtrent evenzoo zijn meening uiteen, ook wait betreft de loonsverlaging en hoopt, dat B. en W. zich hiertegen met hand en tand zullen verzet ten. Ook de heer Mooijman voert hierover het woord. De heer Willemse haalt nog even de po li tie woningen aan en zegt, dat de Raad hieromtrent nog altijd een voorstel van B. en W. wachtende is. De begrootingswijziging wordt dan z. h. s. aangenomen met alleen den heer Bloem heuvel tegen. De verordening veldwachters wordt z. h. s. goedgekeurd. Ingekomen is een brief van den heer Bloemheuvel over de winingen aan den Broekweg. De voorzitter antwoordt, dat hieromtrent met spoed maatregelen zullen genomen worden. Ter sprake komt nog de groentendistri- butie, waarvoor de heer Bloemheuvel de rijksregeling wensch. De voorzitter ant woordt, dat, als de menschen zelf mede werken, zij dan alle medewerking heb ben en dat B. en W. hun medewerking zul len verleen en, als er een groote aanvraag komt, doch anders kunnen zij de onkosten niet maken; de voorzitter zal echter een en ander nog in een wethoudersvergade ring bespreken. Hierna sluiting. Mxhjz witte thnden -IVOR OL DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. KALENDER DER WEEK FEESTDAG VAN HET KOSTBAAR BLOED DES HEEREN. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks Gloria en Credo. ZONDAG 30 Juni. Zondag onder hejt Oc taaf van het H. Hartfeest. Derde Zondag na Pinksteren- Mis: Respice. 2e gebed v. d. H. Paulus; 3e v. d. H. Petrus; 4e v. h. octaaf v. h. H. Hart; 5e v. h. octaaf v. d. H. Joannes den Dooper. Prefatie v. r. H. Hart. Kleur: Wit. Richten wij onze ziel tot God, Die de Beschermer is van wie op Hem hopen. Wij hebben weliswaar gezondigd, maar de rechtvaardige Rechter zal niet blijven toornen, als wy Hem vragen: „Vergeef ons onze zonden". (Introïtus; Gebed; Graduale en Alleluja-vers). Integendeel het is een groote vreugde voor den Herder der zielen en voor de Engelen des hemels als wij boet vaardigheid doen. (Evangelie en Commu nie). Luisteren wij in den geest van boet vaardigheid naar de vermaning van den H. Petrus ,om sterk in het geloof, de dui vel, onze tegenstander, weerstand te bie den. (Epistel). Vertrouwen wij op God, Die niet verlaat, wie Hem zoeken (Offerto rium), doch in den korten tijd van ons strijden met ons is met Zijn genade; Die Zijn genadewerking in ons zal voltooien en bevestigen in de eeuwige glorie. (Epis tel). MAANDAG 1 Juli. Feestdag van hejt Kostbaar Bloed des Heeren- Mis: Rede- misti. 2e gebed (alleen in stille H.H. Mis sen) v. d. octaafdag v. d. H Joannes. Pre fatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. „Wandelt in de korte pelgrimstocht uws levens in de heilige vreeze Gods, wetend dat gij niet met een vergankelijke prijs, voor goud of zilver zyt vrijgekocht, maar met het Kostbaar Bloed van het Onbevlek te Lam, Jesus Christus". DINSDAG 2 Juli. Feestdag van O. L. Vrouw Bezoek. Mis: Salve. 2e gebed v. h. H.H. Hartoctaaf; 3e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H.H. Processus en Martinia nus, Martelaren. Prefatie van Maria (in vullen: En U om het bezoek). Kleur: Wit. Het H. Evangelie van de H. Mis verhaalt ons de gebeurtenis, welke de H. Kerk van daag herdenkt. „Wees gegroet, Maria! Gij zijt de geze gende onder de vrouwen en gezegend is de vrucht van uw schoot", (woorden van Elisabeth tot Maria). WOENSDAG 3 Juli. Mis v. d. H. Leo II, Paus en Belijder: Sacerdotes. 2e gebed v. h. H. Hartoctaaf; 3e v. d. octaaf v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Prefatie v. h. H. Hart. Laatste Evangelie v. d. H.H. Pe trus en Paulus (Zie 3 Juli). Kleur: Wilt. Slechts negen maanden en zeventien da gen is de H. Leo Paus geweest. Ervaren als hij was in de muziek heeft hij een betere zangwijze gegeven aan de psalmen en lof zangen der Kerk. Hij was ook een ij ver aar voor den kerkelijken eeredienst (liturgie). Een vader was hij voor de armen, weduwen en weezen, die hij hielp niet alleen door geld, maar ook door daden, arbeid en goede DONDERDAG 4 Juli. Mis v. d. zevende dag onder het H. Hartoctaaf: Cogitationes (als op het feest) 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Petrus en Paulus. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wit. VRIJDAG 5 Juli. Octaafdag van het Feest v. h. H. Hart. Mis: Cogitationes. 2e gebed v. d. H. Antonius Maria Zaccaria, Belijder; 3e v. h. octaaf v. d. HH. Petrus en Paulus. Prefatie v. h. H. Hart. Kleur: Wtt De heilige Antonius Maria werd geboren uit een aanzienlijk geslacht in Italië. Te Padua ging hij studeeren voor dokter, maar spoedig wijdde hij zich aan het onderwijs der jeugd, ziekenbezoek en andere goede werken. Hij voelde zich geroepen tot het H. Priesterschap. Priester geworden sticht te hij een Orde van reguliere geestelijken, welke hij, in zijn devotie tot den H. Paulus, de naam gaf „van den H. Paulus". Een groot bevorderaar is de heilige geweest van de veelvuldige H. Communie. Na een zeer ver dienstelijk leven stierf de heilige in 1539, 37 jaren oud. N.B. Als votiefmis, wegens de eerste Vrijdag, wordt genomen dezelfde Mis, maar zonder 2e en 3e gebed. ZATERDAG 6 Juli. Octaafdag van het feest v. d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Mis: Sapientiam (zie 6 Juli). 2e gebed voor den Paus. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Rood. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: DONDERDAG. Mis v. d. Z. Raymundus Lullus, Martelaar: In virtulte. 2e gebed v. h. H. Hartoctaaf; 3e v. h. octaaf v. d. H.II. Petrus en Paulus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14