ZATERDAG 29 JUNI 1935 0E LEIDSCHE COURANl' DERDE BLAD. PAG. II Urr DE OMGEVING ALKEMADE. Zwemmen. Tegen een zestal inwoners dezer gemeente, waaronder er ook zijn van het vrouwelijk geslacht is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van het verbod tot zwemmen binnen een afstand van 100 meter van wegen en voetpaden. Het is ten zeerste te betreuren, dat dezul ken zich nog in zwemcostuum langs we gen en voetpaden vertoonen, temeer, daar het gemeentebestuur voor een uitstekende zwemgelegenheid, zoowel voor dames als heeren heeft zorg gedragen. De politie houdt bij voortduring strenge controle, zoodat een ieder gewaarschuwd zij. HILLEGOM. Gevestigd: Wed. A. van de Castel van den Burg, Oosteinderlaan 38. A. Kerkhofs, Hoofdstraat 133. A. Overpelt, Molenstraat 2. A. W. Paulik, Hoofdstraat 109. M. E van HoutenPrins, Meer straat 16b. R. H. KreeftMakkele, le Amerikadwarsstraat 15. M. H. Wijn gaarden, Meerdorpstraat 47. Vertrokken: H. van Leeuwen naar Lisse. J. de Wagt, naar Oegstgeest. M. Schlimbach, naar Oonstwedde. G. J. Muller, naar Haarlem. S. J. A. van Zuilen, naar Heemstede. G. M. Tuijl Schuitemaker—Schmitz, naar Bennebroek. F. K. Grundman, naar Bennebroek. H. de Kroon met gezin, naar Haarlem. M. Vreeken, naar Haarlem.*— M. A. M. Hermans, naar Antibes (Fr.). N. Hol lander, naar Leiden. B. Tabbernal en gezin, naar Delft. Geboren: Inge Ruth, d. v. P. J. van Keulen en G. W. van den Ban. Agnes Maria d. v. J. Wilhelmus en E. H. Schijns. Ondertrouwd: K. Klitz en H. Bre- derode. P. Berkhout en M. van de Wa ter. Getrouwd: J. J. Hageman en S. J. A. Rijnders. H. Rikkers en D. de Jong. P. C. Smit en P. Smits. W. Mohlman en H. van Leeuwen. KATWIJK. Geboren Cornelis z. v. C. Vermaas en P. Veldhoen. Johannes Antonius z. v. J. v. d. Voort en M. v. d. Akker. Rachel d. v. J. Imthorn en C. v. Ëijn. Jacob z. v. P. v. d. Walle en- A. Haasnoot. Lida Aatha Illegonda d. v. J. v. Beelen en H. Ouwehand. Cor z. v. A. Wassenaar en C. de Haan. Jacob z. v. H. v. Beelen en L. Guyt. Overleden G. Oudehand 4 j. z. v. H. Ouwehand en K. Barnhoorn. C. Schui temaker 46 j. d. v. O. Schuitemaker en J. Guyt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vroege aardappelen. t Is wel bijzon der laat van dit jaar doch beter laat dan nooit. Het zomerseibzoen, het seizoen van voornamelijk vroege aardappelen en bos- peen dat in dezen tijd de hoofdproducten zijn, is thans daar en de veiling zal Maan dag beginnen met inplaats van 3 maal, 5 keer per week veiling te houden. De prij zen dezer producten waren de laatste da gen bevredigend. Men zie voor een en an der een aankondiging in de advertentieru briek van dit blad. NOOTDORP. Radio Missie-dag. De meisjes welke zich verdienstelijk maakten met het ver- koopen van speldjes j.l. Zondag .bij gele genheid der Radio-missie-dag, kwamen ter afrekening bijeen. De opbrengst was in totaal 49.50, waar tegen het vorig jaar ruim 56.Uit dit bedrag blijkt toch, dat de jongedames geen moeite hebben gespaard om de speldjes „aan den man" te brengen. Een dank woord aan hen, is dan ook op de goede plaats. Op hol. Toen de landbouwer N. M. zijn gerepareerde hooischudmachine bij den smid afhaalde, sloeg het hiervoor ge spannen paard aan den Veenweg op hol. Paard en machine kwamen beiden in het langs den weg gelegen water terecht. De heer M. kwam er wonder boven wonder goed af. De machine werd geheel vernield. Diensturen telefoon. Met ingang van 1 Juli a.s. is voor aangeslotenen aan het telefoonnet de gelegenheid tot het telefo- neeren belangrijk uitgebreid; de dienst uren zijn dan gesteld van 8 tot 13 uur en van 14 tot 20 uur. Groentendistributie. In verband met de geringe afname van groenten is de groentendistributie met ingang van heden tot nadere aankondiging stopgezet. NOORD WUKERHOUT. Personalia. Aan het Gesticht „De Voorzienigheid" zijn geslaagd als oostu- mière: Johanna de Groot, Pietje Ram ij n, Marde Vrijburg. Voor Lingerie-naaien: Marie van Diecmen, Jo Algra, Aagje Broekhof, Annie Soethof, Marie van der Slot, Corrie van de Burg, Sjaan Warmerdam, Trien Vink, Bep Imer- zeel. Aide van der Slot, Marie Slobbe, leer lingen van „de Voorzienigheid". OUDEWETERING. Postdienst. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de openstelling van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor, wat den telfoandiienst betreft uitgebreid met het uur 20 tot 21 uur. WARMOND. Boottocht over de Kagermeeren. CONGRES DER VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Daartoe uitgenoodigd door het gemeen tebestuur, hebben gisteren de leden der Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten, een bezoek gebracht aan deze gemeen te. Met een twintigtal touringcars en vele particuliere auto's kwamen de congressis ten om ongeveer drie uur in deze gemeen te aan. Aan de bekende jachthaven 't Fort lag een groote pleizierjacht gemeerd, doch alvorens door de respectievelijke burge meesters en wethouders hierop werd plaats genomen, sprak de burgemeester dezer ge meente een woord van hartelijk welkom. Spreker sprak er zijn vreugde over uit, dat de vereeniging het aanbod van het gemeen tebestuur had aanvaard en twijfelde niet of de heeren zouden volop genieten van de werkelijk zoo schoone en fraaie plassen. Voor hen die het water en de rust bemin nen is Warmond een ideaal plaatsje en in dezen zenuwsloopenden tijd is het een wel kome en gezonde afwisseling. De voorzitter der vereeniging, mr. Droog lever Fortuyn, dankte den burgemeester voor zijn vriendelijke woorden en het ge meentebestuur voor de gastvrije en gulle ontvangst. Dit alles wordt door vereeniging en de leden, aldus spreker, op hoogen prijs gesteld. Hierna nam het watertochtje een aanvang en wij twijfelen niet of allen zul len genoten hebben van de schoonheid van Warmondsmeren, de groene weiden, on derbroken door landelijke boerderijtjes en de wijzende wieken van verre molens. Na afloop van dezen zeer geslaagden tocht werd den genoodigden een thee aangebo den in de bekende Boerderij „Meerrust", waarna de congressisten, zeer voldaan, weer naar him resp. heimats terugkeerden. Postdienst Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de openstelling van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor, wat den post- en telegraafdienst betreft ingekrom pen en vastgesteld ais volgt: 9 u.12 u. 30, 13 u. 3015 u. en 1819 u. Geboren: Maria Geertrudis, d. van P. A. Hoogervorst-den Haan Hendrikt Gijs- barta, d. van J. Broeke-v. Dommelen. Overleden: A. Edel 64 j. Gevestigd: C. H. van Beek van Al kemade H. Morgenrood van Leiderdorp G. den Blanken van Woubrugge A. Vis van Leimuiden. Vertrokken: C. Meerlo naar Alphen a. d. Rijn. RIJNSBURG. Postdienst. Met ingang van 1 Juh a.s. wordt de openstelling van het hiulppost- telegraaf- en telefoonkantoor, wat den post- en telegraafdienst betreft ingekrom pen en vastgesteld als volgt: 8 u.3012.30, 14 u.16 u. 30 en 18 u.19 u. 30. Bloemenhandel. De aanvoer aan dé veilingen is bijzonder groot, ook als is het niet meer zoo warm als enkele dagen gele den. Het sortiment is groot, men heeft vol op keus. Gladiolussen, Pioenen, Convili's Lathyrus, Engelsche Irissen, Lelies. De prijzen waren niet bevredigend. Betaald werd b.v. voor Convili's 3055 ct., Gla diolussen 1.202.80, Lathyrus 1015 ct. Delphiniums ƒ0.701.20, Irissen 4080 ct„ Korenbloemen 1215 ct., Pioenen 1.50 2.40, Scabiosa 2030 ct., Margrieten 10 25 ct., Rozen 1525 ct., Anemonen 1015 ct„ Bruidsanjers 36 ct., Leeuwenbekken 30—60 ct. SASSENHEIM. Werkloozen in de bedrfijven. Naar we vernemen zal as. Maandag een aanvang gemaakt worden met het te werk stellen van werkloozen met 1/3 rijkssteun. Geboren: Pieer Jobanmes, z. van P. Burgmeijer en G. van Bakkum. Marti- nus Cornelis, z. van B. Bax en C. M. van der Eist Aartime Hendrika Maria, d. van A. Vogelaar en C. Mulder Reinieres Matheus, z. van G. B. Hendriksen en J. M. Vink Petrus Hendrikus, z. van P. Kniest en A. A. H. Giesbergen Cornelis, z. van A. Roodenburg en C. Zandlbergen Fran- cina Wilhelmina, d. van J. van Waarden- burg en W. de Zeeuw Theodora, d. van P .C. Re wijk en M. Does Willy Petro- nella, d. van J. Havenaar en J. Bouiman. Getrouwd: T. Verbree 25 j. en J. Ver beek 24 j. G e v e s t i g d: J. C. J. van der Kroft van WassenaarC. A. Meeuwenoord van Noord wij kerhoort P. G. J. van Zeldt en gezin van A comb (York). Vertrokken: A. Kerkhofs naar Hil- legom F. Swagers en gezin naar Ame- rongen. VOORHOUT. Intronisatie. Op den eersten feestdag bijzonder toegewijd aan het H. Hart van Jezus na de inwijding van de nieuwe RX. Jongensschool alhier, wend gisterenmorgen de plechtige intronisatie verricht van het H. Hart. Personalia. Evenals voor het schrifte lijk gedeelte, is ook voor het mondeling examen, door de Vereeniging van Gemeen tebelangen benoemd tot examinator voor het diploma van bekwaamheid in de ge meente-administratie, het z.g. Secretaris- diploma, de heer W. van Elk, Secretaris- Ontvanger dezer gemeente. Veiling. Onder vrij matige belangstel ling werd wederom de wekelijksche veiling in café „Boerhaave" gehouden. Totaal wa- ren aangevoerd: 70 konijnen, die voor niet I ai te hooge prijzen werden verhandeld. Dit- I maal konden ze niet meer dan 0.12 tot 0.80 per stuk opbrengen. De kippen liepen van 0.30 tot 0.60 per stuk, terwijl de duiven voor 2 tot 8 cent per stuk werden verkocht. De handel was deze keek wat traag. Don derdag a^. om half negen wederom veiling. TER AAR. Mïddenstandsvereeniging. In het café Verhoef hield de R.-K. Mïddenstandsver eeniging haar ledenvergadering onder lei ding van den heer J. Valentijn. De op komst der leden was niet groot. Na opening en voorlezing der notulen wordt mededee- lingen gedaan over het in een vorige bij eenkomst reeds besproken voorstel, n.l. Crediet-beperking. Om tot een dergelijk goed functioneerende regeling te komen, verwacht het bestuur het meeste resultaat, indien de verschillende groepen met elkaar in overleg treden. Met de afwerking en verfraaiing van het Hanze-Altaar in de „St. Bavo" zal meer spoed betracht wor den; de Graal onder leiding van mej. P. Akerboom is zoo welwillend te gaan ijve ren voor dit doel. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven binnengekomen van de R.-K. Bouw vakarbeiders, verzoekende, bij uitvoering van werken zooveel mogelijk werklieden uit eigen plaats de voorkeur te geven. Uit de bondscirculaire werd nog eens bena drukt, dat een lid niet mag zijn aangeslo ten bij een fascistische organisatie. Door den heer Stijnman werd een zeer uitge breid jaarverslag uitgebracht van de laatst gehouden alg. verg., waarvoor hij een wel- gemeend applaus in ontvangst had te ne men. Wanneer enkele huishoudelijke zaken aan de orde zijn geweest, wordt verder be sloten de volgende heeren voor te dragen lid uit te maken van de commissie van by- stand: A. v. d. Acker, H. v. d. Kroon, C. Mank, A. Bontje en H. Volgering. Hoe nuttig zoo'n commissie is,vernamen wij uit een heel aardig overzicht van een soort gelijke vereeniging te Amsterdam, welke haar eerste lustrum vierde. Mogelijk zou onze commissie bij eventueele gevallen, al daar d'r licht eens kunnen gaan opsteken. WASSENAAR. Geboren: Cornelis Petrus, z. v. G. A. Knynenfburg en P. C. A. v. Felzen. Jo- han Willem, z. v. C. W. Bachofer en J. N. Bezuijen. Petrus Engelmundus Cornelis, z. v. A. T. Brama en M. A. Brekelimans. Petronella, d. v. D. Buit en L. de Moei Cornelis Taeke, z. v. T. Cnossen en T. Wai- ma. Ondertrouwd: E. M. Albers en P. J. M. Schomaekers. H. L. M. v. Sohaik en M. D. Mattieson. P. J. Krebs en J. H. M. M. Krebs. A. Stekrmetz en J. M. de Greef. Gehuwd: G. G. Meijer en J. H. M. Kos ter. Overleden: Johanna Cornelia Hospes, oud 77 j., Wed. C. Wassenaar. Cornelis v. d. Neut, oud 69 j^ echtgen. v. L. Bree- vaart. Gevestigd: E. H. Aalders, uit Den Haag, Buurtweg 151. A. Bakker, uit Rot terdam, Gr. Hoef ijzer laan 11. A. P. M. Bleijs, uit Den Haag, Rijksstraatweg 376. L. Brodesser, uit Maastricht, Eikenlaan 5. W. L. A. du Celliée, uit Essen, L. Kerkdam 105. W. Dijkman, uit Ferwer- deradeel, Gr. Hoefijzerlaan 2. H. A. Farinaux, uit Rotterdam, Berkheistraat 40. P. Fleur, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelt- straat 177. J. Gasau, uit Amsterdam, Berkheistraat 40. K. A. van Herk en vr., uit Nice, L. Kerkdaim 16. M. J. Hoek, uit Den Haag, Rijksstraatweg 777. J. den Hollander, uit Malang, Ammonslaan 30. J. W. Hupkes en gez., uit Den Haag, Laan van Koot 43. D. J. Kemme, uit Vught, Waalsdorperlaan 4. S. A. F. I. Schnei der gèb. Kirchner, uit Bottrop, Park Oud Wassenaar 1. N. Kromhout, uit Bloemen- daal, v. d. Oudermeulen'laan 1. M. H. C. Krone, uit Dinslaken, Gr. Hoefijzerlaan 53. A. Kvarda(ova), uit Den Haag, Gr. Hae- se/broekscheweg 12. J. A. Laugs, uit Ohé en Laak, Wilhelminalaan 2. S. Moulijn, uit Den Haag, Schouwweg 81-28. M. Navratil, uit Amsterdam, Berkenlaan 3. C. A. H. J. Nottebolm, uit Den Haag, Eiken laan 35. D. V. Nijland, uit Brussel, Jagerslaan 4. A. M. van Oyen, uit Den Haag, Schouwweg 38. E. E. Pawlik, Wed. van G. Berger, uit Weenen, Berkheistraat 40. A. I. W. Plato, uit Baarn, van .Cal- carlaan 27. M. J. C. Pont, uit Leiden, Rijksstraatweg 419. P. von Pritzelwitz van der Horst, uit Den Haag, Bloemcamp- laan 10. E. Raum, uit Bottrou, Backers- haegenlaan 30. A. C. J. Ravels, uit Den Haag, Pr. Fred, laan 4. K. Sanderse, uit Westkapelle, de Lus 24. M. W. Schoop, uit St. Augustin, Teylingerhorstlaan 19. P. Schaap en gez., uit Katwijk, Rijksstraat weg 516. C. M. Stegen, uit Den Haag, KI. Hoefijzerlaan 3. S. J. v. d. Veek, uit Haarlemmermeer, Oud Wassen, weg 14. Vertrtrokken: J. M. v. Ginkel, naar Noord wijk. Wed. A. Muntinga, naar Den Haag. E. Dortmann naar Den Haag. L. Provo Kluit, naar Ee, gem. Oost- dongeradeel (Fr.). M. C. Beuimers, naar Naarden. L. Kadé, naar Voorschoten. L. Spier, naar Amsterdam. C. H. van Haastrecht, naar Voorschoten. H. G. van der Poel, naar Oegstgeest. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen.-' Aanwezig 10 leden, afwezig de heer Kuy- ken wegens ziekte en de heeren Kraan en Mr. Spreij met kennisgeving. Voorzitter burgemeester A. J. v. Gerre- ▼ink. Secretaris R. Reitsma. Onder de ingekomen stukken waren missiven van Ged. Staten van goedgekeur de raadsbesluiten. De notulen werden goedgekeurd. Op verzoek van de provinciale griffie wordt eenige wijziging gebracht in de be bouwingsvoorschriften. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verkeersverordening. Goedgekeurd. De salarissen der veldwachters. Voorstel tot vaststelling van een veror dening regelende de eischen van benoem baarheid van de gemeen te-veld wachters. De verordening zooals die is vastge steld bij raadsbesluit van 29 November 1933 kon de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken niet verkrij gen, omdat de daarin opgenomen salaris sen van 18002300.voor den chef- veldwachter en 1550.002050.voor de veldwachters, mede in verband met het door Z. Exc. vastgestelde algemeen norm- salaris, te hoog werden geacht. Hoewel B. en W. het betreuren, dat bo vengenoemd raadsbesluit niet werd goed gekeurd, stellen zij voor, mede in verband met de over deze aangelegenheid gevoer de correspondentie en gehouden bespre kingen ten Departemente, aan de door den Minister kenbaar gemaakte bezwaren te gemoet te komen en de salarissen als volgt vast te stellen: 16502100 voor den chef- veldwachter; 14501900 voor den veld wachter die den chef-veldwachter bij diens afwezigheid vervangt (de brigadier) en 14001850 voor de veldwachters. Tot leden van de schattingscommissie voor de directe belastingen worden herbe noemd de heeren C. Bakker, G. J. Lubbe, J. den Ouden en C. Vianen. Voorstel inzake steunverleening B. Het aantal werkloozen waarnaar de vergoe ding wordt berekend, bedraagt volgens opgave van het Ministerie van Sociale Za ken, voor de gemeente Oegstgeest: 63. In totaal zal voor de steunverleening B in 1935 6.30.mogen worden besteed, in welk bedrag het N. C. C. een bijdrage ver leent van 497.70 en de gemeente f 132.30. Voorstel tot wijziging van het percen tage voor de heffing van de verlichtings belasting en vaststelling kohier 1935. B. en W. stellen voor het kohier vast te stellen tot een totaal bedrag van 663.82. Goedgekeurd. Voorstel tot het verleenen van subsidie in het tekort der schoolrekening van de R.K. H.B.S. te Leiden over 1932. B. en W. stellen voor op het verzoek van het genoemde bestuur gunstig te be schikken en aangezien het tekort op de schoolrekening, bij een gemiddeld aantal leerlingen van 137 y» over 1932 bedroeg ƒ11928.54 of per leerling 86.75 en uit deze gemeente 12 2/3 jaar-leerlingen de school bezochten aan het bestuur der school over genoemd jaar een subsidie te verleenen tot een bedrag van 12 2/3 X 86.75 990.83. Opgemerkt zij, dat over 1931 de kosten per leerling f 78.93 bedroegen en toen in totaal een bedrag ad 973.47 aan subsidie is uitbetaald. Goedgekeurd met de stemmen van dr. Simon Thomas en den heer Kruizinga te gen. Voorstel inzake maxima voor het aantal vergunningen en verloven A ingevolge de drankwet. B. en W. stellen voor van de mogelijk heid tot verkrijging van een verlaagd maximum thans gebruik te maken. Het aantal verloven A in Oegstgeest bedraagt thans 8. Volgens artikel 74, 5e lid der Drankwet mag het verlaagd maximum in de eerste 10 jaren na 1 April 1932, d.i. de datum waarop de nieuwe Drankwet in werking getreden is, niet lager gesteld worden dan het aantal verloven krachtens welke per 1 Mei 1931, alcoholhoudende drank andere dan sterke drank verkocht werd; dit aantal bedroeg 7. B. en W. stellen voor aan H. M. de Ko ningin het verlaagd aantal nader te bepalen op tien. De mogelijkheid om nog een paar verloven A te verleenen, blijft dan be staan. B. en W. maken van deze gelegenheid tevens gebruik voor te stellen te willen bevorderen, dat het maximum aantal ver gunningen tot verkoop van sterke drank in het klein, welk aantal thans zes be draagt met één wordt verhoogd. Ook dat moet aan H. M. de Koningin worden ver zocht. De vergunning komt dan ten goede aan den heer L. van der Putten. De heer Paardekooper zou het aantal vergunningen willen zien gebracht op 8. De heer Kruizinga zou niet willen uit breiden. De heer Kortmann zou de heer Oly ook nog vergunning willen zien toegekend. In gelijken geest spreekt ook de heer v. Bre da. In geheime vergadering zal e.a. nader worden besproken. Voorstel tot wijziging van de vergun ning verleend aan C. Koordes en G. W. Proper tot aanleg van wegen aan de Wijt- tenbachweg. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. inzake bouw ar beiderswoningen door „Buitenlust". In een zeer breedvoerig praeadvies betoogt de meerderheid van het college van B. en W. de wenschelijkheid van arbeiderswoning bouw. De kosten daarvan bedragen vol gens raming voor de gemeente: a. kosten aanleg weg ten westen van het plantsoen voor de helft 95 X 60.55, 2876.12 b. de aanlegkosten van het plantsoen 800 M2. 1990.c. ondergrond a 1.per M2. 800.—; totaal 5666.12 Aan bijdrage ontvangt de gemeente 5800 M2. X 0.50, 2900.—. Blijft voor de 'gemeente 2766.12 Hierbij is nog geen rekening gehouden met het betalen van de halve wegkosten van het gedeelte van de Celebesstraat, waar huizen worden gebouwd. Deze straat is indertijd èn door de N.V. Bouwgrond- exploitatiemaatschappij Eigen woning" en door de gemeente aangelegd. De meerderheid van 't college stelt voor mede te werken tot de door de woning- bouwvereeniging „Buitenlust" in het be lang der volkshuisvesting gevraagde bouw van 37 arbeiderswoningen door aan die vereeniging voor dat doel uit de gemeen tekas een voorschot te verleenen van ten hoogste 126500.—. Aan de woningbouwvereniging „Bui tenlust" wordt in het belang der volks huisvesting ondershands verkocht een strook grond, groot 161 M2., voor den prijs van 1200. De heer v. Breda kan zich met de voor stellen der meerderheid goed vereenigen. De heer den Ouden vraagt, of de grond bij onteigening mogelijk niet duurder zal wor den. De heer Paardekooper heeft bezwaar tegen de huurprijs van 3.90.Uit Oegst geest zijn voorts slechts 19 gegadigden. Het is niet noodig anderen elders vandaan te halen. Spr. zou liever goedkooper wonin gen zien. De heer Kruizinga wijst er op, dat goed kooper woningen gemakkelijker door een bouwvereeniging kunnen worden gebouwd dan door particulieren, omdat de laatste met winst moeten werken. Spreker is voor het voorstel. De heer Paardekooper wenscht zijn stem aan 't voorstel niet te geven. Spr. zou even willen wachten; mogelijk dat het particu lier initiatief, dat hangende is, wordt ver wezenlijkt. Spr. stelt dit voor. De heer Uitenboogaard sluit zich hierbij aan. De heer Kortmann zou een enquête wil len instellen naar behoefte. Voorts wijst spr. er op dat „Buitenlust" toch heel goed werk heeft gedaan. De heer Bakker spreekt ongeveer in gelijke geest als de laatste heeren. Spr. is huiverig van onteigeningen, vindt verder de grondprijzen te hoog. Weth. van Egmond verdedigt het voor stel der meerderheid van B. en W. De voorzitter, die de minderheid in het colege uitmaakt, hield een uitveorig be toog, waarin hij er op wees, dat, nu het particulier initiatief plannen heeft voor woningbouw, hieraan geen belemmering in den weg dient te worden gelegd. De heer Paardekooper stelt voor in de volgende vergadering dit punt weer aan de orde te stellen. Over dit voorstel staakten de stemmen en daarover zal dus in de volgende verga-, dering wederom worden gestemd. Comptabiliteitsbesluiten werden na eenige besprekingen genomen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna men overging in comité-gene raal. Hoe kom je aan dat blauw oog? Boksmatch. Boks jü dan? Ikke? Voor geen geld. M'n vrouw bokst. (Hummel) HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 89. Piet Prikkel en Drein Drentel mochten nu in de keu ken grasduinen zooveel als ze maar wilden. Maar ze staken hun hoofd nu zóó diep in de kannon en potten, dat ze op het laatst hun hoofd er niet meer uit konden krijgen. Zóó .werden ze naar buiten gejaagd. 90. Piet en Drein hadden er niets van gemerkt, dat de baas van te voren op de potten leelijke gezichten had geschilderd, 't Was dan ook geen wonder dat de koksjon gens, die buiten speelden, geweldig schrokken toen ze die twee verschrikkelijke gedaanten op zich zagen afkomen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11