VRIJDAG 28 JUNI 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. STRUBBELINGEN IN DANZIG. Volgens particuliere berichten uit Dan zig is aldaar de hoofdcommissaris Fobess gearresteerd. Senator Huth, die belast was met de lei ding der economische zaken, is afgetre den. FRANKRIJK. EDEN BIJ LAVAL TERUG. Geen resultaten. De Engelsche reisminister Eden heeft gisteren na zijn aankomst te Parijs van uit Rome eenige korte besprekingen ge had met den Franschen ministerpresident Laval. Naar verklaard wordt is men niet ge komen tot verwezenlijking van het pro gramma van Stresa, hoewel men aan bei de zijden geenszins pessimistisch is. De Engelsche regeering aldus zegt men aarzelt om af te zien van de po litiek van het gebruik maken van gun stige gelegenheden, zooals bij de tot stand koming van het DuitschEngelsche ac- coord, terwijl de Fransche regeering de gelijktijdige oplossing van alle problemen wenscht. Zij is er niet op tegen, dat men in de eerste plaats over het luchtpact on derhandelt, maar daarbij moet het ver band tusschen het systeem van de rege ling der bewapening te lande het Oost pact en het Donaupact gehandhaafd blij ven. In zekere Engelsche kringen zou men van meening zijn, dat de onontbeerlijke toenadering tusschen de Fransche en de Engelsche methode binnen een week zou kunnen worden bereikt. Minister Eden, is gisteravond per vlieg tuig naar Engeland teruggekeerd. HET CONGRES VAN DE INTERN. KAMER VAN KOOPHANDEL. Verklaring van den voorzitter, Fentener van Vlissingen. De voorzitter van de internationale Ka mer van Koophandel te Parijs, de heer Fentener van Vlissingen, heeft gistermid dag tegenover een vertegenwoordiger van Havas de volgende verklaring afgelegd: „Ik dementeer de geruchten, die mel ding maken van hevige meeningsverschil- len onder invloedrijke congres-delegaties Ik moet met nadruk vaststellen, dat deze meeningsverschillen veel minder belang rijk zijn dan dit bij den eersten indruk leek. Een overeenstemming op alle ge zichtpunten is mogelijk, daar zij geen be trekking hadden op eenigerlei principieele problemen, doch uitsluitend op de manier, die tot een zoo snel mogelijke stabilisatie zou kunnen leiden van de valuta's. Alle delegaties zonder uitzondering hebben er kend, dat zonder deze stabilisatie der va luta's een verbetering in den wereldhandel zou kunnen intreden. HET FRANSCHE VOLK IN OORLOGSTIJD. Voorstel om beroep te kunnen doen op alle mannen ouder dan 18 jaar. Gisteren is bij het Fransche parlement het wetsontwerp ingediend in zake de or ganisatie van het Fransche .volk in tijd van oorlog. Het ontwerp beoogt, het Fransche volk in staat te stellen, ingeval van een gewapend conflict al zijn hulpbronnen in den korst mogelijken tijd ten behoeve van de verdediging van het vaderland te bezi gen. In het eerste artikel van dit ontwerp is het principe neergelegd der organisatie van het volk in tijd van oorlog. Artikel 2 bepaalt, dat een beroep kan worden gedaan op alle Franschen van het mannelijk geslacht, die ouder zijn dan 18 jaar en niet voor den dienst bij het leger te velde zijn gemobiliseerd. Wat de eigendommen der burgerij be treft, geeft het ontwerp een middenweg aan tusschen requisitie en volstrekte vrij heid van beschikking. Artikel 3 regelt de aanpassing der open bare macht aan de buitengewone omstan digheden van den oorlog. Voorts heeft heden de minister van Fi nanciën, Régnier, voor de financieele Ka mercommissie een uiteenzetting gegeven met betrekking tot de suppletoire credie- ten, die ten behoeve van leger, marine en luchtmacht zijn aangevraagd. De commis sie nam daarop met 14 tegen 7 stemmen het rapport aan, waarbij de aanvaarding der voorstellen wordt bepleit. Vervolgens werd met 9 tegen 8 stemmen en 2 onthoudingen een voorstel aangeno men, krachtens hetwelk de vervaardiging van wapens en de handel in wapens van 1 Januari 1936 af uitsluitend bij den staat zullen berusten. Ten slotte diende een der commissiele den nog een voorstel in, om de winsten op staatsorders boven de 5 pet. in de schat kist te doen vloeien. Over dit voorstel is nog niet gestemd. TSJECHO-SLOWAKIJE. ENGELAND. ORANGISTISCHE WOELINGEN TE BELFAST. Een al te sobere berichtgeving. De Londensche oorrespondent van de „Msb." schrijft: Omtrent den toestand te Belfast bevat de „Universe" uitvoerige mededeelingen. Ge weren en Revolvers worden thans geregeld door protestantsohe benden gebruikt bij hun aanvallen op katholieke wijken te Bel fast. Maandag (17 Juni), te middernacht, vaar digde sir Dawson Bates, de minister van binnenlandsche zaken, eén order uit waar bij optochten in welk deel van Belfast ook verboden werden. Deze maatregel volgde op een ontvangst door den minister van een deputatie, welke de Noord-Iersche labour partij en de vak- vereenigingen vertegenwoordigde. Deze deputatie had erop aangedrongen, dat de minister met meer kracht de wet zou toe passen tot bescherming van arbeiders die naar verklaard werd in hun wonin gen en op hun werk geintimideerd werden. De minister zeide dat hij den toestand ernstig in overweging genomen had. Het bovenstaande verklaart het bericht van de „Sunday Express", volgens hetwelk orangistische betoogers beloofd zouden heb ben „hun fatsoen te houden". Maar het is in strijd met het feit, dat de orangisten, 5000 in getal, een soort kerkparade hielden. Er was immers een verbod tot het houden van optochten uitgevaardigd. De „Universe" somt een lange reeks van orangistische wandaden op. Vrijdag 14 Juni, vuurden orangisten op politie, welke een poging van het grauw wilde verijdelen om de katholieke wijk binnen te dringen. Een man werd gewond; een groot aantal vens ters werden verbrijzeld. Den volgenden avond werd van dezelfde (Great George's street) uit' gevuurd op de aangrenzende Lancaster street, welke tot de katholieke wijk behoort. Een politie- sergeant werd gewond. De politie drong verscheidene huizen binnen, doch deed geen arrestaties. Zondagmorgen werden geweren en revol vers gebruikt bij een aanval op het katho lieke deel der New Dock street. Het was bij deze gelegenheid, dat het 15-jarige meisje, dat van de St. Joseph's kerk huiswaarts keerde, gewond werd en dat velen het niet waagden naar deze kerk te gaan, uit vrees voor het gevaar aangevallen te worden. Gedurende de rest van den dag patrouil leerden politie-pantserauto's het district. Sir Dawson Bates, de minister van binnen landsche zaken, vergezeld van politie ambtenaren, inspecteerde de buurt van Yorkstreet, welke de katholieke wijk met de rest der stad verbindt. In deze wijk kwam het Maandag, even vóór middernacht, opnieuw tot een uit barsting. Een man liep een schot in de maagstreek op en moest in het ziekenhuis een operatie ondergaan. Deuren en muren in deze buurt zijn door kogels doorboord. Geschoten werd ook op de dienstdoende politie, en vele agenten ontkwamen ter nauwernood. Dit voegt het blad er aan toe zijn de jongste incidenten in een reeks aanval len op katholieken. Het geeft vervolgens nog een opsomming j van de wandaden, sinds de jubilé-week be- dreven. j De Londensche dagbladpers heeft, voor zoover wij hebben kunnen nagaan, haar i lezers buitengewoon slecht ingelicht om- j trent hetgeen er in Ulster omgaat. Terwijl :- wijl wij ieder oogenblik berichten lezen omtrent anti-katholieke en anti-christelijke schandalen in Duitschland, worden wij na- j genoeg onkundig gelaten omtrent hetgeen in Noord-Ierland, dus op Britsch gebied I voorvalt. RUSLAND. ANTI-JAPANSCHE VERORDENINGEN DER SOVJETS. Naar uit Chabarowsk wordt gemeld, hebben de sovjet-Russische autoriteiten van Wladiiwostock eenigen Japanners, die daar reeds geruimen tijd vertoeven, de verblijf- permissie ontnomen en hem uitgewezen. Het protest van den Japanschen consul j ter plaatse werd niet beantwoord. Op aanwijzing van de Russische marine- leiding is aan Japansche schepen verboden, sovjet-Russische havens in het Verre Oos- ten binnen te loopen. AMERIKA. REGEERING WENSCHT GEEN PROCESSEN WEGENS GOUDCLAUSULE. President Roosevelt heeft een boodschap doen toekomen aan het Congres, waarin hij aandringt op aanneming van een wet, die de regeering beschermt tegen verdere pro cessen op grond van de goudclausule, zoo als die is opgenomen in de vóór de deva luatie uitgegeven schuldbrieven. In deze boodschap verklaard Roosevelt verder, dat hij niet zal terugkeeren tot den vroegeren gouden dollar en spreekt hij de verwachting uit, dat de verlangde wet dit standpunt zal sanctionneeren. HET KATHOLIEKENCONGRES TE PRAAG. Kardinaal Verdier, de aartsbisschop van Parijs, die den Paus vertegenwoordigt op het internationale Katholiekencongres te Praag, heeft gistermorgen een bezoek ge bracht aan den president der republiek, Masarijk, wien hij een groet van Paus Pius overbracht. In den namiddag is de Weensche aarts bisschop kardinaal Innitzer te Praag aan gekomen. Gisteravond is het congres plech tig geopend. BUITENLANDSGHE BERICHTEN BLIKSEM SLAAT IN ALCOHOL RESERVOIRS. Gedurende een hevig onweer is giste ren de bliksem geslagen in eenige reser voirs te Dantzig, die 200.000 liter alcohol bevatten. Een hevige ontploffing had plaats waarna een moeilijk te blusschen brand ontstonda De schade is zeer aanzienlijk. AARDSCHOKKEN IN MIDDEN-EUROPA In Wurtemberg zag men eenige kerktorens bewegen. Gisteravond is in geheel Baden een aard schok gevoeld, die zóó krachtig was, dat tal van huizen op hun fundamenten ston den te trillen. Ook op straat voelden de voorbijgangers duidelijk den grond onder zich schudden. De instrumenten van den geodetischen dienst te Karlsruhe werden door den schok onklaar gemaakt. Bijzonder krachtig werd de schok in het Murr-dal gevoeld, en wel speciaal te Ro- tenfels. Uit Freiburg wordt gemeld, dat aldaar om 18 uur 21 twee vry heftige schokken zijn geregistreerd. Dit was ook te Off en- burg het geval. Hoewel vooral te Hagen en in het ge bied van het meer van Constanz de bewe ging van den bodem groot was, (de schok ken duurden hier in totaal 2 seconden) staat nog niet definitief vast, of inderdaad de haard der aardbeving in dit gebied was gelegen, zooals dit bij een destijds waarge nomen schok het geval was. Volgens een bericht uit Singen zijn daar zelfs vijf of zes schokken gevoeld, die in totaal 5 seconden duurden. De beving was niet golfvormig, doch voltrok zich met schokken. In verscheiden woningen spron gen de deuren open en verschoven de meubels van hun plaats. Bij Stuttgart werden de schokken spe ciaal in het heuvelgebied gevoeld. Te Ba lingen in de Zwabische Alpen was de schok zóó krachtig, dat de menschen uit hun woningen vluchtten. Te Heidenheim en Steinheim, waar kasten, deuren en ra men opensprongen, kon men duidelijk de torens der kerken zien bewegen. Te Bibe- rach in Opper-Zwaben stortten verscheiden schoorsteenen in. Ook in verschillende deelen van Zwit serland, vooral in Bazel, Zuerich, Bern, Oost-Zwitserland en het centrum is giste ren te 18.20 een aardschok waargenomen, die ongeveer vier seconden duurde. Te Zuerich, Bazel en St. Gallen kon de schok in de huizen duidelijk worden gevoeld. Berichten over materieele schade zijn niet binnengekomen. In verschillende deelen van Oostenrijk zijn gisteren eveneens vrij sterke aard schokken waargenomen, die echter, voor- zoover thans bekend is, geen schade heb ben aangericht. In de Zuidelijke Alpen was reeds eenige dagen geleden een schok gevoeld. PAARDEN VEROORZAKEN TREINONTSPORING. Gisterochtend is bij het aanleggen van een spoorweg nabij het plaatsje Mooskosel (Zweden) een ernstig ongeval gebeurd, dat zes menschenlevens heeft geëischt. Toen een trein met materieel en een vollen wagon met werklieden naar het werk ging, sprongen plotseling twee paar den op de rails. Zij werden overreden doch tevens ontspoorde de trein, met het gevolg dat zes van de werklieden in den perso- nenwagon gedood en vijftien ernstig ge wond werden. VEERTIG PERSONEN DOOR DE HITTE ONWEL GEWORDEN. De hittegolf, die thans boven Midden- Europa hangt, heeft in Boedapest een tem peratuurstijging tengevolge gehad, die ook voor Hongaarsche omstandigheden nauwe lijks te verdragen schijnt. Gistermiddag werd een warmte opgenomen van 37 gra den Celsius. Veertig personen werden in de middaguren door de warmte bevangen en moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Het waterverbruik is zoo geste gen, dat de waterleiding bij verder aan houden van de hitte nauwelijks aan de behoefte zal kunnen voldoen. LUCHTVAART EEN VLIEGTUIG ZONDER INZITTENDEN. Het draadloos bestuurde Britsche vlieg tuig, het eerste van zijn soort in de wereld, waarmede Zaterdag a.s. te Hendon voor de Royal Air Force een demonstratie zal worden gehouden, heeft gisteren boven het vliegveld te Franbourough blijk gegeven van zijn capaciteiten. De robot, welke bekend staat onder den naam „Bijenkoningin", bleek nauwkeurig te luisteren naar alle commando's, die door een officier, belast met de navigatie van het toestel op den grond, een uur lang draadloos gegeven werden. De „Bijenko ningin" is het resultaat van tien jaar expe rimenteeren BIJNA EEN MAAND IN DE LUCHT. Uit Meridian (Miss.) wordt gemeld: De gebroeders Fred en Al Keys, die reeds bijna een maand onafgebroken met hun vliegtuig in de lucht hebben vertoefd, zul len, indien zij tot hedenavond in de lucht blijven, het wereldduurrecord voor vlieg tuigen hebben verbeterd. Het oude record is in 1930 gevestigd door de gebroeders John en Kenneth Hunner, die 553 uur, 41 minuten en 30 seconden on afgebroken boven Chicago hebben gevlo gen. Een vlucht van 647 uur en 29 minuten, uitgevoerd boven St. Louis door Dale en Jaskson in 1930, is door de National Aero nautical Association niet erkend, daar de instrumenten niet van te voren in orde wa ren gebracht. De gebroeders Keys zijn nog volkomen fit, alhoewel Al'eenige dagen zeer geplaagd werd door kiespijn. Gaat het eiland Texel verdwijnen? Zuiderzeefonds in de Eerste Kamer De Kamer behandelde gisteren de be grootingen van het Zuiderzeefonds en die van het Verkeersfonds af. Met de eerste was reeds Wosnsdag een begin gemaakt door den heer v. d. Hoeven (C-H.). Na mens de liberalen f zeide de heer v. d. Berg, dat zij een sluitend budget eischten voor men tot verdere inpolderingen zou overgaan. Dezelfde beperking stelt de Min de heer van Lith de Jeude, maar voegde er nog aan toe, n.l. dat de kosten berekening van ongeveer 2500 gulden per H.A. betrouwbaar moest zijn. Het laatste wordt momenteel onderzocht, en als dit on derzoek gunstig is, kan de Regeering ver dere plannen maken t.a.v. de inpolderin gen van de N. O. polder. De Wieringermeerpolder had speciaal de aandacht van den heer v. Citters (A.-R.) en in het bijzonder de stichting „Joodsche arbeid", die daar is gevestigd. Spr. vroeg zich af of deze vestiging wel van tijdelijke aard zou blijken te kijn. Ver schillende teekenen wezen er volgens spr. op, dat dit niet het geval zou zijn. Zoo gaat men er een steenen gebouw neerzet ten en verschillende tewerkgestelden wer ken nu reeds bij boeren in den omtrek. De Minister wees er op, dat bedoeld gebouw zóó werd gebouwd, dat het zonder veel moeite in een boerderij zou kunnen wor den veranderd en dat reeds dit jaar 30 leer lingen naar Palstina en 10 naar Zuid-Afri- kan gaan. Een moeilijk vraagstuk is nog het wegslib- ben van het eiland Texel. De heer v. Lan- schot (R.-K. S. P.) vroeg hoe dit eigen lijk was en wat er aan gedaan zou wor den. De Minister deelde mede, dat de toe stand inderdaad ernstig was; vorige jaren slibde er jaarlijks 10 meter kust weg, welk getal dit jaar tot 30 is opgeloopen. Men had reeds allerlei plannen beraamd, die echter allen te kostbaar waren. Nu zal men trachten door middel van dijken Texel's verdwijning te verhinderen. Het ontwerp werd z. h. st. aangenomen. Niet veel moeilijkheden leverde de be grooting van het Verkeersfonds, daar deze kwestie in de vorige zitting uitvoerig ge noeg is behandeld. Minister van Lidth de Jeude zeide op de verzoeken van enkele sprekers tot het toe zicht op het veilig verkeer door reorgani satie zoo mogelijk te zullen verbeteren. Het voornaamste punt inzake de veiligheid is en blijft echter, dat de gebruikers van de weg zelf zooveel mogelijk het maken van verkeersfouten ook onbewuste vermijden en daaraan ontbreekt veelal wel wat (verleden jaar, aldus de Minister, vie len er 800 dooden en 12000 gewonden ten gevolge van verkeers-ongevallen). Ook dit ontwerp werd z.h.s. aanvaard. Heden waren er nog twee kleine ontwerpen. Uitslagen Gemeenteraadsverkiezingen HAARLEMMERMEER. In totaal uitgebracht 11807 geldige stem men; van onwaarde 515 stemmen. Uitgebracht werden op lijst 1. (S. D. A. P.) 1885; lijst 2 (Chr. Dem. Unie) 684; lijst 3 gecomb. lijst van de anti-rev. en de Chr. Hist. Partij) 4226; lijst 4 (Vrijheidsbond) 1610; ljjst 5 (R.-K. Volkspartij) 301; lijst 6 (R.-K. Staatspartij) 2468; lijst 7 (St. Ger. Partij) 103 en lijst 8 (Communistische par tij) 530 stemmen. S. D. A. P.: P. J. Joore (aftr.); J. Troost (aftr.); en G. Gerritse. Chr. Dem. Unie: J. Meijer. A.-R.: P. Ouwerkerk (aftr.); S. van Wijk (aftr.); F. H. Bos (aftr.); J. Biemond (aftr.); L. G. Faas (aftr.). j Chr.-Hist.: H. Kistemaker (aftr.); J. W. j Bras (aftr.) en H. v. d. Ban. R.-K. Staatspartij: H. Koning (aftr.); P. j W. Blom (aftr.); J. G. Randsdorp (aftr.); Th. Otte en J. v. d. Helder. Comm. Partij: J. van Delden. De heeren J, Griekspoor en C. van der Welle (S. D. A. P.), J. C. Gehrels (A.-R.) en S. Beljaars en C. Jansen (R.-K.) zullen geen deel meer uitmaken van den nieuwen Raad. Nieuwgekozen werden: G. Gerritse (S. D. A. P.); J. Meijer (C.D.U.); H. v. d. Ban (Vrijheidsbond); Th. Otte en J. v. d. Hel der (R.-K.) en J. van Delden (Comm. Partij). ZOETERMEER. Aantal kiezers 2100. Uitgebracht 1950 stemmen, van onwaarde 27 stemmen, totaal geldige stemmen 1923. Aantal kiezers stemdiictriot I (voormalige gemeente Zeg- waart) 1336. Aantal kiezers stemdistrict II (voormalige gemeente Zoetermeer) 764; reap, van onwaarde 23 en 4 stemmen. Kies- deel er 174 9/11. Uitgebracht op lijst I R.K.S.P. 623 stem men (I 314) (II 309). Uitgebracht op lijst II V.B. 195 stemmen (I 136) (II 59). Uitgebracht op lijst ni C.-H. 212 stem men (I 144) (II 68). Uitgebracht op lijst TV S.G.P. 241 stem men (I 161) (II 80). Uitgebracht op lijst V H.G.S. 229 stem men (I 137) (II 92). Uitgebracht op lijst VI A.R. 262 stemmen (I 182) (II 80). Uitgebracht op lijst VII S.D.A.P. 161 stemmen (1 132) (II 29). Gekozen zijn de heeren: van de R.K.S.P. A. J. M. van Well, J. W. Groenewegen, P. J. Smits en vermoedelijk no .5 van de lijst J. A. Duijnisveld. D, heeft 79. Lijstkies- deeler 78 7/8. Allen zijn aftredende leden. Van de V.B.: J. D. P. van Duijvenbode (aftr.). Van de C.-H.: G. van Straalen (aftr.). Van de S.G-P-: J. M. van der Tas. Van de H.G.S.J. Lamens (aftr.). Van de A.-R.: A. G. Scheerlofts en G. P. Roos A.-R.: A. G. Scheer (aftr.) en G. P. Roos (aftr.). Van de S.D.A.P.: L. Glas. In den nieuwen Raad komen niet terug de heeren G. L. de Groot (R.K.) wegens be danken, N. Gareman (R.K.), Adr. Zegwaart (S.G.P.), J. Hoogendam (A.R.), M. Bos Jac.z. (H.G.S.). De uitgebrachte stemmen op de lijst van de R.K. Staatspartij waren als volgt ver deeld: A. J. M. van Well 419 (228), J. W. Groenewegen 20 (3), P. J. Smits 48 (31), A. G. de Groot 8 (4), J. A. Duinisveld 79 (37), A. J. Vollebregt 1 (1), A. C. Ammer- laan 0 (0), C. J. van de Werf 7 (5), H. Reeuwijk 0 (0), N. Gareman 41 (5). Vrijheidsbond: J. D. J. van Duyvenibode 162 (115), Chr. G. Noordam 20 (14), mej. N. C. H. Bos 8 (3), P. H. Groenheyde 4 (3), E. Huysman Sh. 0 (0), G. van Staalduinen 0 (0), J. W.Palte 1 (1), S. Meinscma 0 (0)., Christelijk Historische Unie: G. van Straalen 141 (107), J. N. van Reeuwijk 70 (36), P, Baxmeier 1 (1), F. Breugen 0 (0), H. B. Groenheyde 0 (0), A. van Beek 0 (0). Staatskundig Gereformeerde Partij: J. M. van der Tas 173 (137), H. Blonk 48 (19), J. C. van Dorp 14 (1), A. Bos Mz. 0 (0), A. Zegwaard 1 (1), D. Huurman 0 (0), B. Vis 1 (0), L. Lingbeek 3 (3), C. Weening Sr. 1 (0). Hervormd Gereformeerde Staatspartij J. La/mens Pz. 216 (135), M. Bos Jac.z. 11 (1), W. A. van Reeuwijk 1 (1), H. van Puf- felen Az. 1 (0), P. Havelaar 1 (0). Anti-Revolutionaire Partij: A. G. Scheer 210 (136), G. P. Roos 14 (10), A. van der Spek Sr. 27 (25), J .Hoogendam 1 (7), J. M. Bom 3 (3), J. van Doornen 1 (1), P. Ver meer 0 (0), J. Brinkers 0 (0), A. Kalisvaart 0 (0). Sociaal-Democratische Arbeiders Partij L. Glas 156 (127), KI. Dekkers 5 (5), J. Os kam 0 (0), W. Gorissen 0 (0). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn het aantal stemmen uitgebracht in stemdistrict I (voormalig Zegwaart). De Raad der nieuwgevormde gemeente Zoetermeer wordt gevormd door 11 leden. De Raad der voormalige gemeenten Zoe termeer en Zegwaart bestanden uit 7 leden. De Raden der voormalige gemeenten Zoe termeer en Zegwaart bestonden uit 7 leden, newegen, G. L. de Groot, N. Gareman en J, A. Duinisveld (vertegenwoordigende de R.K S.P.); A. G. Scheer en J. Hoogeveen (AR.) en M. Bos Jac-z. (H.G.S.). De Raad der voormalige Gemeente Zeg waart bestond uit de heeren: A. J. M. van Well en P. J. Smits (R.K.); J. D. P. van Duyvenbode (V.B.); G. van Straalen (C.H.); A. Zegwaart (S.G.P.)G. P. Roos Sr. (A.R.) en J. Lamens Pz. (H.G.S.). Als wethouders hadden zitting voor de voormalige gemeente Zoetermeer de hee ren J. W. Groenewegen (R.K.) en A. G. Scheer (A.R.); voor de voormalige gemeen te Zegwaart de heeren A. J. M. van Well (R.K.) en J. A. P. van Duyvenbode (V.B.). Bij de eerste verdeeling werden toegewe zen aan de R.K.S.P. 3 zetels, V.J3., C.H.U., S. G.P., H.G.S. en A.R. ieder 1 zetel. Nog te verdeelen 3 zetels. Door het grootste over schot werden de 3 resteerende zetels toe gewezen aan de S.D.A.P., R.K.S.P. en A.R. Zaterdag 29 Juni as. houdt het hoofd stembureau zitting tot vaststelling van den officieelen uitslag. De R.K.S.P.,heeft het aantal zetels gekre gen, waarop gerekend was. BINNENLAND JHR. W. E. BOSCH VAN OUD- AMELISWEERD. t Een bekend Nederlander van groote verdiensten overleden. Heden is te Bern in den ouderdom van 71 jaar overleden Jhr. W. E. Bosch van Oud- Amelisweerd uit Utrecht. Jhr. Willem Eugène Bosch van Oud- Amelisweerd werd op 17 Januari 1864 te Utrecht geboren. Hij volgde in zjjn geboor teplaats het lager en het gymnasiaal onder wijs, studeerde vervolgens aan het Semi narie ïlageveld en legde zich daarna toe op de studie voor het notariaat. In 1884 werd hij te Utrecht candidaat-notaris en in 189U in dezelfde stad notaris. Hy werd gekozen tot lid der Provinciale Staten in zijn provincie en in 1906 tot lid van Gedeputeerde Staten van dat gewest. Voorts was Jhr. Bosch lid en secretaris van het hoofdbestuur der Sint Radboud- Stichting, vice-voorzatter van het college van commissarissen der Nationale Bank- vereeniging. De erkenning van zijn vele verdiensten in bovengenoemde en andere functies bleek uit talrijke hooge onderscheidingen, welke hem werden verleend. Hij was comman deur in de orde van den H. Gregorius den Groote, Commandeur in de Piusorde, Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau, Ridder Nederlandsche Leeuw en drager van het Marianer Kruis. De plechtige uitvaartdienst en de begra fenis hebben Maandag in Utrecht plaats. „Msbd." VROEGE AARDAPPELEN Door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale is de sorteering en minimumprijsbepaling sorteering en minimumprijs voor Eerste lingen, Schotsche muizen, Paarsputten, Kralen, Schoolmeesters: groote 3655 mM. Bonken boven 55 mM„ Drielingen van 28 38 mM„ Kriel benedne 28 mM. Prijs resp. ƒ5.50, ƒ4.50, ƒ3.50, ƒ1.50 per 100 K G. Voor Wilde Duke, Ninetyfold, Duke of York de sorteering als voor de eerste groep; prijzen resp. 4.50, 3.50 en 2.50 per 100 K.G. Kriel mag hiervan niet geveild wor den. De heffing zal f 0.80 voor alle soor ten bedragen per 100 K.G.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9