DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LE1DSCHE COURANT Y1ERÜE BLAD. PAG. 16 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad hield gisteravond te 8.30 uur een spoedeischende vergadering. Voorzitter Mr. D. F. Font, Burgemeester; aanwezig alle raadsleden; voorstemmer de heer de Wreede. Als eenig punt der agenda stond vermeld: Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een Kasgeldleening. De voorzitter zegt, dat de Bank voor Ned. Gemeenten thans een debet-rente vraagt van 6,75. We hebben daar 70.000 crediet. We hebben behoefte aan kasgeld o.m., om dat de van het Rijk tegoed hebbende gel den zeer langzaam binnenkomen; ook met de belastingen gaat het niet bijster vlug. De Bankiersfirma Heldring-Pierson te Den Haag biedt ons aan tegen 4.75%. Morgen wordt de rente bij de Bank voor Ned. Ge meenten met 1% verlaagd, maar dan zijn we met de nieuwe leening toch nog 1% voordeeliger uit. Of de rente van kasgelden lager zal worden weten we niet, doch ver moedelijk niet. Nu de situatie zoo staat, vragen B. en W. den Raad machtiging om tot deze transactie over te gaan. Na eenige discussie werd het voorstel aangenomen met 131 stem. Tegen de heer De Wreede. Hierna sluiting. LISSE. Rectificatie. Het bericht in de krant van Dinsdag, waarin werd vermeld, dat een vrachtauto van de firma Molkenboer en Waasdorp te water was gereden, is in zooverre onjuist, dat deze auto niet toe behoorde aan deze firma, doch aan de firma Post en Vlootman. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier, ligt ter inzage een verzoek met bij lagen van de N.V. Lissesche Kistenfabriek, alhier, om vergunning, ingevolge de Hin derwet, tot het plaatsen van een cirkelzaag met 7 yz P.K. electro-motor, een kramma- chine en een 10 P.K. electro-motor ter aan drijving van een bestaande vandiktebank, in het perceel plaatselijk gemerkt Gracht- weg no. 30, kadastraal bekend in sectie D. no. 3121. Bezwaren hiertegen kunnen war den ingebracht Woensdag 10 Juni as., des voortmiddags om 11.30 uur. Ter gemeente-secretarie, alhier, ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's-Gravenhage, om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten van een benzine-installatie op het perceel plaatse lijk gemerkt Wagenstraat 14, kadastraal be kend in sectie D. no. 2950. Bezwaren hierte gen kunnen worden ingebracht Woensdag 10 Juli ades voormiddags te 11 uur. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer G. Las- caris, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een winkelhuis met bovenwo ning op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie D. nos. 3543 en 955, gelegen hoek KanaalstraatWagenstraat. NOORD WIJKERHOUT. INSCHAKELING WERKLOOZEN IN BLOEMBOLLENBEDRIJF. De regeling tóch ingevoerd! Het gemeentebestuur van Noordwijker- hout heeft besloten de regeling van den Mi nister van Soc. Zaken inzake het opnemen van arbeiders in de bloembollenbedrijven door het geven van bijslagen, toe te pas sen. Voor het personeel aangesteld na 30 Juni as. zal 1/3 gedeelte van het contractloon als bijdrage aan de werkgevers worden uitgekeerd. Hoewel het gemeentebestuur de regeling allerminst kan toejuichen, wordt deze toch ingevoerd, gezien het feit, dat naburige gemeenten hiertoe eveneens hebben beslo ten. Vergadering Tuindersvéreeniging. In café de Zwaan vergaderde de Tumdersver- eeniging „de Eendracht5'. De opkomst was talrijk. De voorzitter de heer L. P. Heems kerk, opende de vergadering en verzocht den secretaris de notulen voor te lezen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna was aan de orde verslag van het seizoen 1934. De heer van der Weijden gaf een zeer uitvoerig ver slag van de geveilde producten, van de hoeveelheden en prijzen ook in vergelij king met het jaar 1933. Ook gaf van der Weijden een verantwoording van de in komsten en uitgaven waaruit bleek, dat het jaar 1934 gunstig afsteekt bij vorige jaren. De vereeniging heeft in alle opzich ten ruim aan haar verplichtingen kunnen voldoen wat betreft rente, betalingen en af lossingen van geldleeningen. Verder kwam aan de orde verslag van de commissarissen. De heer H. C. Grarmeman sprak mede na mens het College van commissarissen en zeide, dat zij de boeken en alle bescheiden zorgvuldig hadden nagezien en alles in vol komen orde hadden bevonden. Spreker bracht een woord van dank aan het ge- heele bestuur voor hun veelomvattende werkzaamheden in het bijzonder bracht hij den penningmeester dank voor het goede financieele beheer. Spreker zeide bij on dervinding te weten, dat het soms veel moeite en zorgen geeft om van de koopers de gelden binnen te krijgen. De voorzitter dankte de heer van der Weijden voor zijn uitvoerig verslag. Hierna werden eenige circulaires voorgelezen van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale in ver band met het verplicht veilen van alle tuin bouwproducten en vroege aardappelen en hert veilen voor het buitenland met beta lingsvoorwaarden van de clearing. Na de gehouden rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Concert As. Zaterdag te 8 uur zal de muziekvereeniging „Harpe Davids" een concert geven in de muziektent op het Julianaplein. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Woensdag 26 Juni jJ. kwam de raad de zer gemeente te 8 uur 's avonds in openba re vergadering bijeen. Voorzitter de Bur gemeester. Aanwezig alle leden. Als voor stemmer wordt bij loting aangewezen Weth. de Witt. De heer Admiraal wenscht den voorzit ter geluk met zijn herbenoeming tot Bur gemeester. De voorzitter dankt den heer Admiraal voor zijn namens den raad ge sproken woorden. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat dit slechts een tusschenvergadering is om enkele noodzakelijke punten af te doen. Enkele punten, die de raad waarschijnlijk op de agenda verwacht had, zijn om deze reden daarop niet geplaatst. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van de inschrijvingen voor het exploiteeren van de consumptietent op het strand. Na eenige bespreking wordt besloten de gun ning aan Burgemeester en Wethouders over te laten. Vervolgens komt aan de orde het punt of voor de parkeerterreinen aan en bij den Zuid-Boulevard ook parkeergeld zal moe ten worden betaald. In de vorige raadsver gadering was daartoe reeds besloten met 7 tegen 6 stemmen, doch de heer Braun ver klaarde na de stemming, dat hij zich ver gist had, waardoor de stemmenverhouding juist andersom zou worden. Na eenige dis cussie hoe nu zal warden geahndeld, wordt besloten opnieuw over dit voorstel te stem men. Bij deze nieuwe stemming wordt het voorstel van de meerderheid van het col lege van Burgemeester en Wethouders orn ook aan den Zuid-Boulevard parkeergeld te heffen met 8 tegen 6 stemmen aangeno- Enkele schoolgeldenontheffingen worden verleend. Vastgesteld wordt een wijziging van de begrooting ter afsluiting van den dienst 1934. Bij de rondvraag vestigt de heer van der Niet weer de aandacht op de voetpaden in het zeeheldenkwartier. Met al dat g©re pareer wordt de toestand eer slechter dan beter. Spreker geeft in overweging de zaak nu maar eens goed aan te pakken.de teer laag weg te breken en tegels te leggen. De bestaande toestand geeft de bewoners een geweldig ongerief. Wethouder Alkemade geeft toe, dat het een beroerde boel is. Er is reeds veel aan gedaan en op het oogenblik is men weer aan het repareeren. De voetpaden zijn ech ter niet op alle plaatsen even slecht. De voetpaden in de Piet Heinstraat vanaf ed- Julianaweg tot de Egbert de Grootstraat zijn goed. Volgens begrooting zal het ver vangen van de teervoetpaden in tegel trot toirs minstens 10.500.kosten. De heer Van der Meer stelt voor deze zaak bij de nieuwe begrooting te bezien en geeft in overweging dan ook de mogelijk heid te bezien van het leggen van één groo- te tegel in het voetpad voor de wandelaars. Volgens de meening van Weth. de Witt en den heer van der Niet is men daarmede niet gebaat. Volgens de meening van den heer Liefferink gaat het niet aan thans den raad voor een besluit te stellen om zoo maar een bedrag van 10.000 te voteeren voor secondaire straten, terwijl er nog zoo veel andere dingen te doen zijn, die min stens even hard noodig zijn. Na nog eeni ge discussie wordt op voorstel van den heer Krau besloten het verzoek naar de com missie voor openbare werken te verwijzen, die zal bezien welke oplossing te vinden is. Hierna gaat de raad over in besloten zit ting. NIEUWVEEN. Reddingsbrigade. Er zou iets voor we zen de vergaderingen van de Nieuwv. Reddingsbrigade in het water te houden. Dan is men verzekerd van een behoorlijke belangstelling. Het z.g. Geheelonthouders gebouwtje met zijn drukkende temperatuur was wel erg ongeschikt voor het binnen loodsen van wateratten. Het kleint aanwezige koppeltje werkte de bescheiden agenda vlot af. Ofschoon vol doende deelname nog niet vaststaat, werd besloten ook dit jaar wederom het zwem mend redden aan te leeren. De heer Van Wijk, lid der Boskoopsche afdeeling, heeft zich bereid verklaard de cursus te leiden. De lesavonden zijn Woensdag en Zaterdag van 78 uur 's avonds (n.t.) 3 Juli vangt de cursus aan. De contributie blijft gesteld op drie kwartjes. Vooral op de deelnemers (sters) der E. H. B. O.-cursus wordt gere kend. Gedurende het lesuur der brigadele den is het zwembad voor de anderen geslo ten. Dr. Nout, die de vergadering als altijd prettig leidde, onderstreepte extra het groo- te nut voor „De Verbetering", als zij over een corps geoefende brigadeleden beschik ken kan. Aan het officieel orgaan van het Roode en van het Oranje Kruis ontleende spr., dat in het tijdvak van 28-328-4 81 personen te water raakten, waarvan er 37 verdronke.n en 44 gered werden. Zwemmen wordt dus welhaast een eisch en wil men met meer kans van slagen een drenkeling te hulp schieten, dan make men scholing als lid der plaatselijke reddingsbrigade. OEGSTGEEST. Collecte. De alhier gehouden collecte voor .Zonnestraal" heeft opgebracht 153.03. Aan allen, die daartoe hebben mee gewerkt, betuigt het comité hartelijk dank. STOMPWIJK. Dubbele Raad. Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de comm. uit de ingezetenen, de z.g. dubbele raad der gemeente Stompwijk in vergade ring bijeen ter vaststelling der notulen. Af wezig de heer Strampraat. De voorzitter opent de vergadering en vraagt, of de heeren aanmerkingen hebben op de notulen. De heer Wiegel zegt geen aanmerkingen te hebben op de notulen, daar deze zeer zuiver zijn gesteld. Hij wil echter de ge houden stemming bespreken; volgens hem hadden op de vergadering 3 stemmingen moeten gehouden worden, wat hij nader uiteenzet. De voorzitter zegt,'dat dit aan de stem verhouding niets zou hebben afgedaan, wat hij nader uiteenzet. De heer Wiegel meent, dat Ged. Staten z.i. dan een beter overzicht zouden gekre gen hebben. De heeren Schrader en Van Wijk voe ren eveneens nog even het woord, waarop de voorzitter nader antwoordt en eenige toelichting geeft, waarna de notulen z. h. s. onveranderd worden vastgesteld. Hierna sluiting. „St. Cecilia". De R.-K. Harmoniekapel „St. Cecilia" houdt as. Zaterdag 29 Juni een straatcollecte ten bate van de kas. Zij werden genoodzaakt dit te doen, daar de instandhouding van zulk een vereeniging zeer veel kost. Vertrouwd wordt, dat deze collecte goed zal bedacht worden; eerlijk gezegd, genieten we toch allen van de Harmonie. De eerste route zal zijn vanaf Schaken- bosch; de tweede Zaterdag wordt de col lecte gehouden te Leidschendam. VEUR. Dubbele raad. Onder voorzitterschap van den burgemeester W. Keijzer kwam de comm. uit de ingezetenen, de z.g. tlubbele Raad in vergadering bijeen ter vaststelling van de notulen der gehouden vergadering. Afwezig waren de heer Mol, van Bohee- men en v. d. Dool. De voorzitter opent de vergadering en vraagt, of er heeren zijn, die op- of aan merkingen hebben op de notulen. Geen der heeren blijkt op- of aanmer kingen te hebben, waarna de notulen zJi.s. onveranderd worden goedgekeurd. Hierna volgt sluiting. WOUBRUGGE Gemeenteraad De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagavond te 7.30 uur (n. tijd). Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2 Reclame hondenbelasting. 3. Wijziging ver ordening veldwachters 4. TJitloting obliga- tieleening ad 40.000. 5. Öenoeming leden schattingscommissie voor de belastingen.' 6. Wijziging begrooting dienst 1934. 7. Ver zoek IJ. Verkade om overdracht op zijn naam van een plaatsje ingevolge de Land- arbeiderswet. 8. Voorstel tot het beschik baar stellen van de loonen bij de uitvoe ring van den weg in den Vierambachts- polder. 9. Voorstel tot vaststelling van de huur voor het vereenigingslokaal en brandspuithuis te Hoogmade. 10. Rond vraag. WASSENAAR Bekneld. Bij het opbergen van de boot der Wassenaarschfe Reddingsbrigade ge raakte de voorzitter, de heer v. B., met zijn duim zoodanig bekneld, dat hij een zeer ernstige verwonding bekwam. Nadat door dr. X. eerste hulp was verleend, is hij ter verdere behandeling naar het acad. zieken huis te Leiden overgebracht, WARiWOND „St, Matthias". Zaterdagavond 29 Juni geeft de afd. Harmonie van St. Matthias haar tweede zomerconcert. Onder de mooie stukken van 't programma komen voor o.a. „Carnaval Norvégien" als verplicht num mer en de „Egmonour" als eigen gekozen nummer voor het a.s. concours te Zoeter- woude op 28 Juli voor de hoogste afd. n.l. eerafdeeling B. De laatste nummers van 't programma zullen verder voor een vroo- lijk einde zorgen! Het volgend zomerconcert valt in de Kaagweek: Zaterdag 20 Juli De afd. zang gaat 17 Juli naar concours te Naaldwijk. ZOETERMEER Personalia. Dezer dagen Arnhem voor het examen waterbouwkun dig opzichter (P.B.N.A.) onze plaatsge noot, de heer B. Albers, opzichter Prov. Waterstaat. Veteranen spelen voor de veteranen. Op Dinsdag 2 Juli, des avonds 7.30 uur, wordt op het terrein van D.S.O. achter café Veelenturf een voetbalwedstrijd gespeeld. De entree's komen ten bate van het comité voor autotocht van ouden van dagen en afd. Zoetermeer van het „Groene Kruis". Een Zoetermeersch en Delftsch vetera nen-elftal zullen elkaar bekampen. Bekroning. Op de gehouden districts- premiekeuringen vanwege de Regelings- Commissie voor de Paardenfokkerij in Z.- Holland, kwamen voor premiën in aan merking voor afdeeling fokpaard de heer J. Janse en voor afdeeling tuigpaard de heer J. W. Groenewegen. Ondertrouwd: M. C. van der Goes 26 j., wonende te Zoetermeer en E. M. M. Meekel, 25 j., wonende te Aalsmeer L. Viergever 26 j., wonende te Zoetermeer en W. G. Mulder 25 j., wonende te Gouda J. van Velde 28 j., wonende te Bleiswijk en S. Bregman 22 j., wonende te Zoeter meer A. P. Westerman 29 j., wonende te Zoetermeer en M. J. Groenewegen 27 j., wonende te Zoetermeer. O v e r 1 e d en: te Voorburg, Jan van den Berg, 33 j., wonende te Zoetermeer. GEMEENTERAAD VAN NIEUWKOOP Gisterenavond heeft onze vroedschap on der een tropische temperatuur gedurende 4 uren zich nog weer eens gewijd aan de belangen van de gemeenschap. Installatie nieuw lid. Onder het elftal was een oud-nieuw ge zicht. De heer C. Breedijk bedamcte 3 ja ren geleden en viel nu weder in voor zijn opvolger A. Oskam. De geloofsbrief werd in orde bevonden, de eeden werden afgelegd en de plechtig heid sloot met een hartelijk speechje van den Burgemeester. Bij het pad van Valken et moeten we het zonder nachtbrander doen. In de vorige vergadering was hiernaar gevraagd, de stroomkosten zijn echter 20.per jaar, men kan via de Hoogt steeds rondrijden aldus werd gemeeuu dat de behoefte niet stond in verhouding tot de kosten G. van den Helder te Noorden is in dit voorjaar geverbaliseerd wegens 't bouwen zonder vergunning van een winkellokaal en het plaatsen daarvan buiten de rooiujn. Op een aanschrijving tot verwijdering had hij nu gevraagd om het te mogen laten staan, waar hij bij den raad geen succes mede bereikte. We waren al zoo knus gezeten achter het groen-gele laken of daar klonk het: we gaan over tot geheime zitting; de pers wordt verzocht zich te verwijderenWe gingen en 't duurde bijna 2 uren alvorens we weer mochten komen. Een 3-tal punten waren blijkbaar besproken, welke nu zon der discussie passeerden. Burgemeester gaat een woning bouwen. Aan den Burgemeester werd afgestaan een gemeentelijk terrein, gelegen naast C. van den Bosch, om daarop voor zich een woning te stichten. Benoemingen. De jaarwedde voor een nieuw te benoe men doodgraver-klokluider-schoonhouder van urinoir en zinkputten werd vastgesteld op 325.en benoemd werd met algemee- ne stemmen de zoon van den vorigen func tionaris: H. van der Neut. De jaarwedde voor een nieuw te be noemen schoonmaakster van de dorpsschool werd bepaald op 200.en benoemd werd mej. P. van Soest. Aan den heer P. de Graaf werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim en in zijn plaats benoemd de heer G. D. van Noort. Goedgevonden wordt om verschillende perceeltjes grond ondershands te verhuren. De verordening op de heffing van opcen ten op de gemeentefondsbelasting wordt op nieuw vastgesteld en in de verordening re gelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank wordt een wijziging aangebracht. De Woerdensche Autobusdienst. Uitvoerige bespreking lokte uit een ver zoek van den ondernemer van den Woer- denschen Autobusdienst om een subsidie van 500.waarvoor Burgemeester en Wethouders voorstelden 100.voor 1935 toe te staan. De heer Breedijk meent, dat de gemeen tenaren in hoofdzaak zijn aangewezen op Amsterdam en Leiden en het verkeer op Woerden van luttele beteekenis is. De heer Splinter zou vooral in het belang van Noor den meer voor den dienst gevoelen als deze op de trein Nieuwkoop reed. De voorzitter verdedigde op meerdere gronden het voor stel doch kon slechts 3 st. winnen voor het voorstel, nl. van de wethouders en van den heer Mourits, waardoor het kelderde. De bijzondere scholen kregen him afre kening toegewezen over 1932. Bij de rondvraag bespreekt de heer Ver haar een verkiezingspamflet over de speel plaats van de R. K. Meisjesschool, de heer Zwart uitgekeerd loon aan tewerkgestelden op het ontginningsbedrijf, waaromtrent de opzichter inlichtingen verschaft, de heer Breedijk de beplanting aan de Stationslaan. Dezelfde heer vraagt inlichtingen over het verkoopen van apparaten door ambtenaren van het electrisch bedrijf en houdt daarna een breed betoog over het tewerk stellen van werkloozen bij de boeren. Spreker zou willen, dat iedere veehouder het recht zou krijgen een werklooze aan te stellen tegen een toeslag van de Gemeente van bijv. 5 per week. De voorzitter trekt terstond in twijfel of dit de goedkeuring van den Minister zal krijgen, de heer Baas noemt het een middel erger dan de kwaal, waardoor het laatste kleine beetje vrije bedrijf ook nog te loor zal gaan, terwijl de heer Stam dit onder schrijft, want de smeden e. a. hebben dan evenveel recht, en vond daarbij gelegenheid te wijzen op het vele, wat de gemeente reeds doet om werk te verschaffen. De heer Baas verwondert het in dit ver band, dat Burgemeester en Wethouders be sloten hebben den weg machinaal te teren. Gelukkig was nog geen opdracht verleend, dus zou alsnog overwogen worden de uit voering met behulp van werkloozen te doen. Hieffna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. VRACHTWAGEN OP STILSTAANDE AUTO GEBOTST. Drie gewonden. Gisteravond heeft ter hoogte van de dak- pannenfabriek van de fa. v. Leeuwen een auto-botsing plaats gehad, waarbij meer dere personen werden gewond. De auto bestuurder v. W. uit Zwammerdam, die de auto even had verlaten, had zijn wagen aan den kant van den Rijksstraatweg neerge zet. Onderwijl naderde uit de richting Utrecht een bestelauto, waarin een vijftal personen waren gezeten. Deze laatste auto nu botste in volle vaart op den stilstaan- den wagen, die op de handrem stond, doch door de hevige schok plm. 20 Meter werd vooruitgeschoven. Daarna reed de bestel auto gedeeltelijk het langs den weg staan de pannen werk in. De bestuurder, zekere T. uit den Haag, werd ernstig aan zijn neus verwond. Een dame, die naast hem had plaats genomen, bekwam zeer ernstige hoofdwonden. Van de drie achter in de auto zittende personen bleef er een ongedeerd, terwijl de twee overigen in- en uitwendige verwondingen opliepen. Dr. Hildernisse was vrij spoedig na het ongeluk ter plaatse. Ook dr. Vlaanderen uit Koudekerk verleende den gewonden as sistentie. De juffrouw werd per ziekenauto naar den Haag overgebracht terwijl de overige gewonden per andere auto daarheen werden vervoerd. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. De beide auto's werden door de garage-houders Boot en Boeyingen weggesleept. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Aanrijdingen. Langs den Westkanaal- weg werd de auto van bode v. d. W. uit Hoogmade door een passeerende luxe auto aangereden, waarvan de bestuurder door reed. Nummer en letter zijn echter bekend, zoodat betalen het eind van het liedje zal zijn. Ook in de Prins Hendrikstraat had een botsing plaats tusschen een luxe- en een vrachtauto. Beide auto's, de een kwam uit Eindhoven, de andere uit Benschap, wer den zwaar beschadigd. Kanovaarder, die niet zwemmen kon Terwijl de heer B. in de Raadhuisstraat gisteravond met een kano op den Rijn voer sloeg plotseling het ranke vaartuig om. B., die niet kon zwemmen, verdween weldra in de diepte. De heer V. sprong onmiddel lijk te water en slaagde erin de drenke ling te grijpen. Met behulp van een roei boot, werd hij toen op het droge gebracht, waarin men er in slaagde de drenkeling Voor de ouden van dagen. De op brengst van den gisteren gehouden bloempjesdag ten doel hebbende het be zorgen eener prettige dag voor de ouden van dagen dezer gemeente, bedraagt ruim 246.—. WOERDEN Ziekenhuisverpleging. Gisterenavond vergaderde de vereeniging „Fonds voor Ziekenhuisverpleging Woerden en Omstre ken". De voorzitter sprak waardeerende woorden ten opzichte van het overleden bestuurslid, den heer Zuidam, die hij prees om zijn bescheiden maar groote werk zaamheid. Hierna voorlezing der uitge breide notulen. De voorz. deelde mede, dat voortaan voor operatiekosten 75 pet. zal worden uitgekeerd ongeacht alles. Tevens kon spr. tot zijn verheugenis erop wijzen, dat een batig saldo van 267 aanwezig was. Het uitgebreide jaarverslag van den se cretaris over 1934 is als volgt beknopt weergegeven. Het aantal leden op 1 Jan. '34 bedroeg 3117 en 1707 kinderen. Bedankt hebben 94 leden en 69 kinderen; vertrokken 86 leden en 35 kinderen, overleden 25 leden. Toe getreden zijn 166 1. en 133 k., zoodat het totaal ledental op 31 Dec. j.l. bedroeg 3078 1. en 1680 k., een teruggang dus van 39 1. en 27 k. In 't afgeloopen jaar werden 162 patiënten voor rekening van het fonds ver pleegd met 2783 verpleegdagen en wel 57 patiënten voor operatie en 96 voor genees kundige behandeling. Van deze 153 patiën ten werden er verpleegd in: het algemeen ziekenhuis 51, St. Franciscusstichting 47, stads- en academisch ziekenhuis Utrecht: 40. Van deze 153 p. waren er 9 met 30 of meer verpleegdagen (5 met 42 d.), 43 met 21 t.m. 30, 62 met 11 t.m. 20 en 39 met 10 of minder verpleegdagen. Met de financiën gaat het goed. De ex ploitatierekening over '34 sluit met een ba tig saldo van pl.m. 250. Die ziekenhuisver pleging vroeg van de kas 6400. Aan ope ratiekosten werd aan 45 leden ruim 1900 uitbetaald. Verblijdend is het, dat nu al 5 jaar het maximum van de tegemoetkoming in de operatiekosten is uitgekeerd en dat voor dit doel een reserve gevormd is van een kleine 1600! Met dit bedrag heeft het fonds een stevige financieele basis van plm. 5300. De penningmeester mocht eveneens met zijn verslag de goedkeuring der vergade ring wegdragen. We vermelden hiervan, dat het totaal der ontvangsten bedroeg 12353.81, waartegenover de uitgaven ston den met een bedrag van 9659.55. Na de dank aan dezen functionaris, werd het rapport van de controle-commissie voorgelezen, waarin deze commissie haar volle tevredenheid over de boekhouding uitsprak. Bij punt 7 werden de aftredende bestuursleden, de heeren M. J. C. v. d. Poel en K. E. Roseb.oom met algemeene stem men herkozen, terwijl in de vacature-Zui- dam, gekozen werd de heer J. Klein. Goedgekeurd werd de penningmeester en secretaris resp. een vergoeding te geven van ƒ200 en ƒ50. Bij de rondvraag merkte een der leden op of gevallen van besmettelijke ziekten niet uitgesloten moeten worden van uit- keering. De voorz. antwoordde dit in het bestuur te bespreken. Nadat de heer v. Beek nog geuit had het salaris van den bode te laag te vinden, werd deze vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 16