DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN SASSEN HEIM BINNENLAND NATIONAAL HULDEBLIJK VOOR DE BEMANNING VAN HR. MS. K. XVIII. HEEL NEDERLAND DOET MEE OOK DE „STILLE BEWONDERAARS" Als over enkele weken de vermaarde wereldreis van Hr. Ms. K XVIII, in dienst van de wetenschap ten einde is, dan is aan de geschiedenis van ons volk weer een schoone bladzijde toegevoegd. De wakkere bemanning die deze bijzondere reis vol bracht, deed haar plicht en bewees met de- plichtsvervulling ons land en ons volk be langrijke diensten. Wet het Nederland- sche volk dit op juiste wijze te waardee- ren? Ongetwijfeld wel! De ervaring leerde ook dat de overgroote meerderheid van ons volk „stille" bewonderaars zijn. „Wij Neder landers komen niet gauw uit de plooi" is er wel eens beweerd. Dat ook het tégendeel waar kan zijn, zal de daadwerkelijke belangstelling voor de K XV11L bewijzen. Nog enkele dagen en de K XVIII begint aan de laatste trip naar Soerabaja. Alle ,stille" bewonderaars moeten dus spoedig uit de plooi komen. Toont uw daadwerkelijke belangstelling. Werkt mee aan de samenstelling van een nationaal huldeblijk dat van het geheele Nederland- sche volk afkomstig moet zijn. Zendt daarom vandaag nog uw bijdrage naar het Comité „Onze Marine" gironum mer 42883 Den Helder (Postbus 6) onder vermelding: „Voor Nationaal Huldeblijk k xvm". MR. SLINGENBERG MINISTER? Als opvolger van den heer Marchant Het „Volk" verneemt, dat het in het stel lige voornemen van den minister-presi dent ligt, het V.D.-lid van de Eerste Ka mer, mr, Slingenberg, ter benoeming als minister aan de Kroon voor te dragen. De heer Slingenberg zal worden belast met de portefeuille van Onderwijs. De be noeming is evenwel niet te verwachten vóór de onderwijsparagrafen van het be- zuinigingsontwerp in de Tweede Kamer zullen zijn behandeld. De verdediging van dit deel van het onderwijsbeleid der regee ring zal nog geschieden door den minister von Onderwijs ad interim prof. Slotemaker de Bruine. Na de benoeming van den heer Slingen berg zal prof. Slotemaker de Bruine weer geheel voor zijn werkzaamheden op het de partement van Sociale Zaken beschikbaar komen. OOK VOOR DE MILITAIRE PENSIOENEN GEEN CUMULATIE. Ingediend zijn zes ontwerpen van wet tot wijziging van de militaire pensioenwet ten. De wijzigingen houden in hoofdzaak verband met het ook hier tegengaan van cumulatie, opheffing van den Militairen Pensioenraad en het verlies van pensioen aanspraken bij niet eervol ontslag uit den dienst. MEJ. F. A. M. PEETERS t Een halve eeuw het katholieke onderwijs bevorderd Gistermiddag is in de Maria-stichting te Haarlem, haar geboortestad, in den ouder dom van 87 jaren overleden, mej. F. A. M. Peeters, een bekende persoonlijkheid bij de oprichting en de ontwikkeling van het katholieke onderwijs in de hoofdstad. De thans overledene is de oprichtster ge weest van de katholieke school, de Peeters- school, welke enkele maanden geleden het 50-jarig bestaan vierde. De viering van dit feest heeft de hoogbejaarde dame toen wegens ziekte niet persoonlijk kunnen meemaken. Begonnen in de oude stad in 1885 met enkele leerlingen op het Bagijnhof, moest wegens den regelmatigen groei van het aantal leerlingen, enkele malen naar een ruimere onderwij sgelegenheid worden uit gezien. Een woning op de Keizersgracht werd na 7 jaren betrokken, vervolgens ging haar school over naar de Vondelbuurt en met de verhuizing van de beter gesitueer de burgers waartoe haar school altijd beperkt bleef naar het nieuwe Zuid is enkele jaren geleden een moderne school aan de Reynier Vinkeleskade gebouwd, waar thans meer dan 200 leerlingen onder wijs ontvangen. In 1906 ging de particuliere stichting van mej. Peeters over in een school vereeni- ging. In hetzelfde jaar werd de opricht ster ernstig ziek en moest zij de leiding van de school aan anderen overdragen. Enkele jaren woonde zij daarna in Bus- sum, maar in 1912 nam zij haar intrek in huize „Duinrust" te Overveen, om hier van de welverdiende rust te genieten. Opnieuw kwam zij echter weer in het openbare leven. In 1917 werd zij presiden te van den Haarlemschen R.K. Vrouwen bond, welke functie zij tot 1929 heeft ver vuld. Buiten den R.K. Vrouwenbond ver vulde mej. Peeters nog enkele andere functies, welke zij in hetzelfde jaar neer legde. Haar verdiensten werden erkend door hare benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, terwijl Z. H. de Paus haar het eerekruis Pro Ecclesia et Pontifice ver leende. De R.K. Vrouwenbond huldigde haar door haar tot eere-presidente te be noemen. "Uitvaart en begrafenis vinden Zatermor- gen in Bloem endaal plaats. „Msbd." CURSUS OVER HET APOSTOLAAT VAN DE MOEDER Men schrijft ons: Op de twee eerste stralende dagen, waar van we hopen, dat ze nog lang mogen aan houden, is Zaterdag l.L het week-end over 'het „Apostolaat van de Moeder" dat in het Centrale Graalhuis voor Katholieke Actie te Den Haag gehouden werd, volkomen ge slaagd. Er waren 64 deelneemsters uit alle kanten van het Bisdom bijeengekomen. De cursussen werden deels in huis, deels in den tuin van het Centrale Graalhuis ge houden. De stemming onder de aanwezigen was uitstekend en de speechen waren zoo belangwekkend, dat menig jongeman, die Zondagavond zijn verloofde al vroeg meen de te kunnen afhalen nog een poosje ge duld moest oefenen. De directeur van het vrouwelijk jeugd werk, de zeereerw. heer A. M. A. Vol- laerts hield de openingsspeech met een in leiding over het natuurlijke en bovenna tuurlijke moederschap. Spreker wees spe ciaal op het zich-oefenen-in den wil van God te doen in alles. Spreker sprak o.a. over hetgeen in de practijk nog al eens voorkomt en wat in de Encycliek Casti Connubiï genoemd wordt „de inspringende taak der vrouw". Zaterdagavond na het souper sprak mej. M. Meert ens, Vrouwe van Nazareth, over „De taak van de moeder in het Rijk van Christus". Zij behandelde hoe de opvoe ding van het kind begint bij de opvoeding van de moeder. Hoe noodig het is, dat de meisjes van nu zoo vroeg mogelijk begin nen met de zelf-opvoeding. „Den tijd van heden kunnen wij niet in een slag veran deren, maar de toekomst hebben we in onze handen", dat was wel het hoofdmotief van deze speech. Na enkele belangrijke uit eenzettingen gaf spreekster practische voorbeelden hoe de jonge vrouwen later veel voor man en kinderen kunnen zijn. Alhoewel de avond meer lokte om buiten te blijven zitten of een wandeling naar zee te maken, moest toch gedacht worden aan den komenden dag, die, wilde men er veel aan hebben, uitgeslapen menschen eischte. Zondagsmorgens na gezamenlijke H. Mis en ontbijt sprak mevrouw N. van Glabeek, voorzitster van den Diocesanen R.K. Vrou wenbond in het Aartsbisdom Utrecht, over „Hoe maakt een meisje zich gereed voor het huwelijk". In haar inleiding zei me vrouw van Glabbeek, dat reeds een Pries ter en een Vrouwe van Nazareth gespro ken hadden, maar dat zij nu als moeder het woord tot de cursisten zou richten. Een moeder is haar kinderen dicht nabij, als zij met haar jongens of meisjes van hart tot hart spreekt. Zoo'n tijdstip is het ook als het meisje roeping voelt voor het huwelijk. Moeder zal dan met haar bespreken hoe zij zich daarop voorbereiden moet. Als eer ste dient men zich af te vragen: met welk doel schiep God de vrouw. De middelen om later een goede moeder te zijn, zijn: zelf studie, versterving en gebed. Behandeld werden enkele typen van vrouwen en o.a ook hoe geen enkele vrouw afschrik voor het lijden moet hebben. Dit zijn maar en kele trekjes uit haar waarlijk grootsche, diepdoordachte en doorleefde speech. Me vrouw van Glabeek sloot met twee gebe den, een van een jonge vrouw die eigen lijk den Scheper voorschrijft op welke voorwaarden ze wel wil trouwen en het tweede gebed dat heel teer en toch sterk God vroeg om haar een taak te geven als moeder en en mogen lijken op Jesus' moe der, Maria De koffie in den tuin geserveerd gaf ge legenheid om met elkaar van gedachte te wisselen.. Het diner smaakte ondanks de warmte, die trouwens in de koele kamers van het Centrale Graalhuis niet zoo ge voeld werd, uitstekend. Daarna was er vrijen tijd voor een kleine wandeling. Meerdere cursisten hadden vragen gesteld en deze werden, gemoedelijk zittend op het grasveld onder de boomen, beantwoord. Daar men toch eenmaal buiten zat, besloot men de verdere speechen ook in den tuin te houden. De stoelen en kussens vormden een gezellig zitje onder de kleurige tuin parasols. Mej. van Zeist was verhinderd te komen en in haar plaats kwam mej. M. van der Kallen, Vrouwe van Nazareth. Zij deed de toehoorsters begrijpen, dat de verlovings tijd een tijd is, waarop de grondslagen voor het huwelijk gelegd worden. Er werd af en toe hartelijk gelachen om de dwaze din gen, die voor een vrouw in het huwelijk toch zoo vaak oorzaak kunnen zijn, dat dit laatste niet is, zooals zij 't gehoopt had. Spr wees op het „je onbegrepen voelen", op een zekere tragische houding, in plaats van het vroolijke hart, dat zich over veel din gen heenzet, over een overdreven vroom heid. Ze raadde de cursisten aan, vooral open en eerlijk met den biechtvader te spreken en de versterving te beoefenen om hierbij nog niet eens de bovennatuurlijke kant naar voren te halen, maar heel ge woon om tot een flink en gelukkig mensch uit te groeien. Het was een dag, waarop geestelijk ge werkt moest worden; dat lukte ook heel goed, want de onderwerpen waren zoo af wisselend en ieder spreker of spreekster wist het gehoor zoo te boeien dat men aan het einde de opmerkingen van spyt over den afloop van den cursus niet kon onder drukken. De laatste maar zeker niet minst inte ressante en fijne speech werd gehouden door den weleerw. heer S. Linthorst over „Man en vrouw". Deze spreker wist twee volle uren zijn gehoor zoo te boeien, dat alleen het late uur en de cursisten, die vertrekken moesten, er een einde aan heb ben gemaakt. Spreker zette o.a. uiteen „het wezen van man en vrouw". Steeds ging spreker weer terug tot de Drie Goddelijke Personen, om het wezen van de vrouw kenbaar te maken. Daarna behandelde hij de „verhouding van het meisje en den jon geman" en daarna het huwelijk zelf. We gens de uitgestrektheid van het onderwerp Woensdagavond kwam de gemeenteraad van Sassenheim in voltallige zitting bijeen. De burgemeester hersteld. Terstond na de opening vraagt wethou der Warn aar het woord en merkt op, dat er nog steeds geen gelegenheid was om uiting te geven aan de blijdschap dat bur gemeester Gouverneur weer geheel her steld zijn werkzaamheden weer heeft kun nen hervatten. Spr. spreekt de wensch uit, dat de voorz., ondanks de groote moeilijk heden, zijn werklust mag blijven behou den. Spr. wenscht hem God's zegen over dit alles toe. De voorzitter dankt voor deze woorden en is zeer erkentelijk voor de vele blijken van meeleving, welke hij gedurende zijn ongesteldheid mocht ondervinden. Spr. uit tevens de wensch, dat wethou der Warn aar, hoewel deze vele functies moest neerleggen wegens gezondheidsrede nen, hü de functie van Raadslid en wet houder nog langen tijd met dezelfde toe wijding mag vervullen. Na deze toespraken gaat men over tot behandeling van de agenda. De heer van Breda maakt aanmerking op de notulen. Hij heeft volgens deze no tulen woorden in zijn mond genomen, die hij zich niet herinnerd ooit gezegd te heb ben. De heer Vogelaar adviseert de notulen door den secretaris te laten maken en acht het niet bevorderlijk, om verschillende re denen, dat vreemden zulks doen. Ingekomen is een request van de Chr H. B. S. om toeslag voor het tekort. Over dit verzoek wordt evenals in vorige jaren gunstig beschikt. Een lange en een korte weg. Een Kon. Besluit is ingekomen waarin vermeld staat dat een inwoner der ge meente zijn kinderen te Lisse op school kan laten gaan, onder het genot van ver goeding van reiskosten door de gemeente Sassenheim. Als redenen staan vermeld de weg naar Lisse, welke te smal is voor de veiligheid der schoolgaande kinderen. De andere weg naar Lisse (Oude Heerenweg) is langer dan 5 K.M. De heer van Breda is verbaasd over het besluit. Zijn er geen andere stukken bij? De voorz. merkt op, dat door Gedepu teerde Staten eveneens was voorgesteld af wijzend te beschikken. Conversie van geldleeningen. De voorz. deelt mede, dat door B. en W. stappen zijn gedaan oip tot verlaging te komen van de rentevoet der loopende leeningen. Als antwoord op de verschillende ver zoeken dienaangaande deelde de Amster- damsche Maatschappij v. Levensverzeke ring mede, dat zij geneigd was de rente voet van 5 pet. op 4 3/8 te brengen. Dit geeft een voordeel van 734. Andere geldschieters deelden mede, dat voorloo- pig hieraan nog geen gevolg kon worden gegeven doch verzochten in October a.s. op deze zaak terug te komen. De levensverzekering-mij Victoria wil bij een eventueele nieuwe actie het per centage van 4 3/4 op 4 1/2 pet. brengen. De heer van Zonneveld maakt enkele opmerkingen hierover en brengt het plot selinge verandering van disconto der Ne- derlandsche Bank in herinnering, wat de zaak zoo onvast doet worden. Weth. Warn aar: Deze kwestie is door Ged. Staten voorgesteld om tot verbete ring onzerzijds te komen. Een jaarlijksche besparing van ruim 700 moeten wij aan nemen. Verschillende industrieën blijken op te leven en waarschijnlijk zullen daar door de diverse percentages weer worden verhoogd. Voorts moeten Gedep. Sta ten dit alles goedkeuren en kunnen dezen ons dienaangaande later niets verwijten. De heer Dannijs: Ik heb van mp leven zulk een voordeelige avond niet meege maakt om zoo maar 700 te verdienen. La ten we B. en W. machtiging geven, dat ze het misschien nog voordeeliger voor elkaar brengen. Het voorstel-Dannijs wordt aangenomen. Punt 2 vermeldt: Adressen Nat. Com missie tegen het alcoholisme en van den Bond van Nederl. Brouwerijen betreffende het maximum-aantal voor verloren A. Besloten wordt de vergunningen voor het schenken van een „goed potje bier" niet te verminderen. De van Zonneveld verzoekt er reke ning mede te houden, dat geen verloven worden gegeven aan 3e en 4e klas zaken doch alleen aan behoorlijke inrichtingen. Punt 3 wordt aangehouden tot de vol gende vergadering op voorstel van den heer Vogelaar. Punt 5 wordt eveneens aangehouden. Punt 4 Armenonderstand ontlokt eenige discussie. B. en W. stellen voor de toeslag op ver- lossingskosten bij geboorte van het 4e kind in een gezin te brengen van 7.50 op ƒ5 en de te korte ijd kon dit laatste gedeelte niet heelemaal worden afgemaakt. Uit de ervaringen van dezen cursus blijkt weer, hoe men hiermee buitengewoon tege moet komt aan een behoefte van het meis je in den tegenwoqrdigen tijd. Na het slot- souper bij het uiteengaan van degenen, die aan dezen cursus hebben deelgenomen, bleek uit de vele hartelijke betuigingen van dank, hoe dit cursus-week-end weer veel heeft kunnen doen, om de jonge men schen een steun te zijn in hun leven. Het meisje, de moeder van de toekomst heeft een groote taak: er aan mee te werken, om God weer in alle menschenharten te doen zegevieren. Dat streven was allen cursis ten Zondagavond weer klaar en vurig be wust geworden. ai de geneesheeren hiervan kennis te ge ven, zoodat dezen hun totaal prijs dien overeenkomstig kunnen verlagen. Tevens willen B. en W. de loongrens, van hen die voor deze toeslag in aanmer king wenschen te komen verlagen van ƒ1200 tot ƒ1100. De heer Schrama bestrijdt dit voor stel en acht handhaving van de oude re geling noodzakelijk. De voorz.: Deze regeling van B. en W. bedoelt een spoorslag te zijn voor de doc toren om de prijs van 15 te brengen op ƒ10— De heer Schrama uit ernstige beden kingen tegen de uitslag van deze goede be doeling. Weth. Warnaar acht deze korting voor de geneesheeren, de tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, zeer matig, en voor de dag van vandaag buitengewoon billijk. De heer Vogelaar stelt voor deze zaak nog eens te bestudeeren. Besloten wordt deze zaak nog eens in besloten zitting te behandelen. Het plaatsen van werkloozen in het bloembollenbedrijf. De voorzittër doet thans mededeeling van de ontvangst der circulaire van het Departement van Sociale Zaken, welke aan verschillende gemeentebesturen in den lande is gericht en inhoudt een toeslag te geven op het arbeidsloon, door een bedrijf aan een werknemers uit te keeren, welke hij in zijn bedrijf voor een zekere periode aanneemt. Op voorstel van de gemeente Voorhout is hierover eeri conferentie gehouden tus- schen de gemeenten Hillegom, Lisse, Sas senheim, Voorhout, Warmond, Noordwijk en Noord wij kerhout. Dinsdag j.l. heeft deze conferentie, onder voorzitterschap van den burgemeester van Sassenheim plaats gehad. Niet op den juisten tijd. Deze vergadering heeft de algemeene wenschelijkheid van deze steun besproken en kwam tot de conclusie, dat deze rege ling niet op de juiste tijd is gekomen. We moeten daarom vragen om opschorting van deze regeling. Met de meest mogelijke spoed moet audiëntie worden aangevraagd om tot een andere regeling te komen. Hoewel het een oogenblikkelijk-voordeel aan de gemeente zal geven zal deze rege ling het tegendeel van heil voor ons tenge volge hebben bij den voortduur. De firma's met het meest sociaal gevoel (deze hebben vast personeel) hebben het minst profijt van deze regeling. Daar deze regeling dus op groote moei lijkheden zal stuiten heeft men zoo spoe dig mogelijk een audiëntie aangevraagd. De commisie welke uit deze vergadering is voortgekomen heeft besloten voorloo- pig geen uitvoering te doen van deze cir culaire. De heer van Zonneveld spreekt zijn te leurstelling uit over de uitspraak dezer commissie en bespreekt de noodlijdendheid der bedrijven. Deze circulaire bracht voor velen een uitkomst. Verschillende men schen zullen een stuk land laten tweeste ken omdat het zoo noodig is en deze toe slag de helpende hand biedt. Nu blijft dit alles achterwege, omdat men geen gevolg geeft aan de circulaire. Katwijk doet het wel en is volop begon nen. De Sassenheimsche firma's nemen dus ook Katwijksch personeel. Het is van het grootste belang dat onze menschen aan het werk komen. Maatschap pelijk zoowel als moreel. De menschen wil len zelf ook aan de gang. Zoo gauw als de regeering" met voorstel len komt zijn er bezwaren. We moeten echter naar het voordeel zien. We moeten daarom snel handelen. Een commissie zal wel zorgen, dat misbruik wordt voorko- men. De heer Speelman wijst er op, dat deze circulaire is geboren uit een 2 a 3 jarige ervaring welke men heeft opgedaan. We moeten daarom niet te veel bergen zien. Het heeft goed gewerkt. Tevens zal er door de werkgevers meer werk worden gezocht. De heer Van Zonneveld merkt op, dat in Bovenkarspel en Andijk reeds 200 per sonen met deze regeling zijn te werk ge steld. Deze streek, welke toch al goedkoo- per kan produceeren, zal ons zoodoende nog meer kunnen beconcurreeren. De voorzitter deelt mede, dat de com missie gisteren eenparig is besloten geen aanvang te maken en leest het adres voor hetwelk aan den Minister is gericht. Waarom Katwijk er buiten gehouden. De heer van Breda constateert, dat Kat wijk niet is opgenomen in deze conferen tie en acht dit een groote leemte. De voorzitter: Katwijk en Rijnsburg heb ben een andere aard van bedrijf en hoo- ren er niet in thuis. Op Voorhout's voor stel is Katwijk er buitengehouden. De heer Vogelaar kan onmogelijk begrij pen waarom Katwijk er buiten gehouden is. Katwijk en Noordwijk gaan intusschen hun gang en onze menschen worden uitge sloten. De voorz. acht het uit solidariteitsgevoel niet mogelijk tot uitvoering over te gaan, gezien de beslising van gisteren in de con ferentie. Het heeft volgens spr. nu geen zin anders te handelen. In Lisse is men gezwicht. Na telephonische informatie aan Lisse blijkt, dat men ook daar tot uitvoering is overgegaan. Men is daar gezwicht voor de dreiging van de werkgevers, welke in hield Katwijkers in dienst te zullen nemen. Ook te Sassenheim wordt de regeling toegepast. Besloten wordt ook hier de regeling zoo als in meergenoemde min, circulaire neer gelegd te Sassenheim toe te passen. Als plaatselijke commissie worden aan gewezen de heeren H. van Zoneveld (van gemeentebestuur), S. Verdegaal (van ge meentebestuur) en M. C. Duyn (werkne mersorganisatie) Bij de rondvraag komen nog enkele on dergeschikte dingen ter sprake, waarop de voorzitter deze vergadering sluit. Hierna besloten zitting. NED. OOST-INDIE VERLENGING DIENSTPLICHT IN INDIE? Om werkloosheid te beperken Uit Batavia wordt geseind: Het Depar tement van Oorlog heeft aan de regeering voorgesteld over te gaan tot verlenging van den militairen dienstplicht voor den duur van een jaar voor eenige honderden miliciens. De bedoeling van deze verlenging is om hierdoor de werkloosheid te verminderen. De eventueele aanneming van dit voorstel zal uiteraard van invloed zijn op de wer ving van beroepsmilitairen. Naar Aneta verneemt, is hoewel de regeering dit voorstel van het departement van Oorlog nog niet heeft aangenomen tegen het denkbeeld zelf bij de voorbehandeling van de werkloosheidsnota's in afdeelingen door den Volksraad bij voorbaat reeds verzet gerezen. KERKNIEUWS PASTOOR A H. BUHRS Dindagmorgen heeft de hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, Deken van Noordwijk aan den zeereerw. heer pastoor A. A. Buhrs te Vogelenzang uit voorzorg de H.H. Sacra menten der Stervenden toegediend. Pastoor Buhrs was reeds eenige dagen ongesteld. Dinsdagmorgen kon hij nog wel de H. Communie uitreiken, doch niet meer de H. Mis opdragen. „Tijd" STADSNIEUWS GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Bestuurslid Bouw van Werkmanswoningen. B. en W. deelen den Raad mede, de Ir. A. M. Touw ontslag heeft genomen als lid van het Bestuur van de Vereeniging tot Be vordering van den Bouiw van Werkmans woningen te Leiden. Ter voorziening in de daardoor thans ont stane vacature bevelen B. en W. aan lo. Ir. P. Hoogernboom, Zoeterwoudsche- singel en 2o. Mr. C. J. Goudsmit, Regentesselaan 33, Oegstgeest. Commissaris Leidsche Duinwater maatschappij. Op 20 Februari 1935 was de heer M. H. de Reede aan beurt van aftreding als Com missaris van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, zoodat de vergadering van aandeelhouders in deze vacature zal heb ben te voorzien. Ingevolge de Statuten der N.V. zijn aftredenden herkiesbaar, terwijl de benoeming voor den tijd van 3 jaren plaats heeft. De aanwijzing van een candidaat voor deze commissarisplaats geschiedt, overeen komstig de bij Raadsbesluit van 29 Mei 1933 nader vastgestelde Regeling inzake de uitoefening van de rechten der gemeente als aandeelhoudster, door den Raad. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging over te gaan tot aanwijzing van een candidaat, op wien de stemmen in de aandeelhoudersvergaderingzullen worden uitgebracht voor de benoeming van een commissaris der N.V. Leidsche Duin/water Maatschappij. Overplaatsing onderwijzeressen. Als gevolg van het aan Mejuffrouw J. F. L. Schnabel wegens het aangaan van een huwelijk verleend eervol ontslag, is een va cature van onderwijzeres ontstaan aan de opleidingsschool voor U. L. O. aan de Drift straat. Met den Inspecteur van het Lager On derwijs zijn B. en W. van meening, dat in die vacature door overplaatsing dient te worden voorzien. In verband hiermede geven B. en W. den Raad in overweging de onderwijzeres J. Hendriks van de o. 1. school aan de Medu sastraat B over te plaatsen naar de oplei dingsschool voor U. L. O. aan de Drift straat en de onderwijzeres H. Slothouwer van de opleidingsschool voor Gymnasium en H. B. S. aan de Boommarkt naar de o. 1. school aan de Medusasttaat B. Ontslag onderwijzer. B. en W. stellen voor, den heer H. Meij- link op diens verzoek eervol ontslag te ver- leenen uit zijne betrekking van onderwij zer aan de Jongensschool voor u.l.o.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14