DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 12 BUITENLAND BELGIE. DE OORZAKEN DER DEVALUATIE. Oud-mi nbller Sap beschuldigt den Boerenbond. De R.K. oud-minister van financiën en Leuvensch hoogleeraar. Sap, heeft voor de kamercommissie, die belast is met het on derzoek van de manoeuvres die de deva luatie hebben veroorzaakt, scherpe verkla ringen afgelegd, die de handelwijze en de onbevoegdheid van de leiders van den Bel gischen Boerenbond, in een schril daglicht plaatsen aldus de Brusselsche correspon dent van de ,Msb.". De heer Sap wist sedert lang, dat de toe stand van Boerenbond en Algemeene Bank- vereeniging benard was. dat men er de de valuatie verhoopte en dat men in 1934 er overtuigd van was, dat zij komen zou. Zoolang spreker aan het hoofd van finan ciën was, was elke devaluatie onmogelijk. De toestand van den Boerenbond was zoo danig, dat er gauw beroep zou worden ge daan op de tusschenkomst van den Staat, maar Sap zou niet toegelaten hebben, dat er op lichtzinnige wijze omgesprongen werd met het geld van de gemeenschap. In 1933 reeds wist hij, dat de verliezen van den Boerenbond 400 millioen te boven, gingen. Door zijn gesprekken met de Natio nale Bank vernam hij, dat in Augustus 1934 die verliezen op 600 millioen werden ge schat. In October 1934 beliepen zij 950 mil lioen Daar een beroep op de tusschenkomst van den staat te voorzien was, zette Sap den toestand uiteen aan den toenmaligen eerste minister. Op diens verzoek begaf Sap zich naar Kardinaal van Roey, om hem even eens op de hoogte te stellen. Deze ant woordde, dat ook andere personen zijn aan dacht hadden gevestigd op den toestand van den Boerenbond, maar dat de leiders van die inrichting die inlichtingen hadden gelogenstraft. De kardinaal ontbood, na zijn onderhoud met Sap, de leiders van den Boerenbond. Het was kort nadien, dat de heftige veld tocht tegen den toenmaligen minister van financiën begon. Indien Philips en Van de Vijvere, aldus besloot Sap zijn requisitoir, loyaal htm me dewerking aan de regeering hadden gege ven, dan had men geen devaluatie gekre gen. Zij zijn verantwoordelijk voor de at mosfeer van wantrouwen". Uit hetgeen oud-minister Sap nog mede deelde, blijkt, dat de Boerenbond, na het onderhoud van Sap met kardinaal van Roey in een Brusselsch eethuis een verga dering belegde van katholieke parlements leden, om hen aan te zetten den toenmali gen minister van financiën tegen te wer ken Tot zoover de verklaringen van oud-mi nister Sap, die niet zullen nalaten in geheel het land en vooral in het katholieke ge deelte daarvan, een pijnlijken indruk van het optreden van den B.B. te verwekken. DUITSCHLAND. ALGEMEENE ARBEIDSDIENSTPLICHT INGEVOERD. Naar het Duitsche Nieuwsbureau ver neemt, is in de zitting van gisteren van het Rijkskabinet de algemeene arbeidsdienst- plicht wettelijk vastgelegd. In aansluiting daarop heeft de Rijkskanse lier verordend, dat de diensttijd in den ar beidsdienst tot nader order een half jaar bedraagt De sterkte van den arbeidsdienst zal ge durende het dienstjaar van 1 October 1935 tot en met 30 September 1936, met inbegrip van het oorspronkelijke en het hulpperso neel, de 300.000 man niet overschrijden. Thans kunnen dus de in het jaar 1915 geborenen in twee lichtingen worden opge roepen. FRANKRIJK. LAVAL KONDIGT KRASSE MAATREGELEN AAN. Uitgaven aanpassen aan inkomsten. In een voor de hoofdredacteuren der Fransche provinciale pers gehouden rede, heeft de premieer meegedeeld, dat hij voor nemens is, binnenkort stoutmoedige maat regelen te nemen. De inspanning, welke ik van het Fran sche volk moet vragen, aldus Laval, zal een zeer krachtige zijn. Wij zullen laten zien, dat wij den moed bezitten, alles te doen, om het heil van het land te verzekeren. Het is noodig de uitgaven aan te passen aan de ontvangsten. In de eerste plaats dient Frankrijk zelf voor zijn eigen veiligheid te zorgen. Alles zal worden gedaan, opdat zoowel het bui tenland als Frankrijk wete, dat de regee ring vast besloten is, op de meest energie ke wijze op te treden. De politiek van contingenteeringen, de douaneslagboomen en de economische oor log kunnen niet eeuwig blijven duren. Maar al te vaak leidt trouwens de econo mische oorlog tot een gewapend conflict. Men zal derhalve een formule moeten vin den, die de belangen en wenschen der on derscheiden naties met elkaar in overeen stemming brengt. Wat de buitenlandse he politiek betreft, verklaarde Laval, dat het een gebruikelijk verschijnsel is, dat zoodra zich in Frankrijk een politieke crisis voordoet, het gezag te genover het buitenland afneemt. De premier verdedigde zich vervolgens tegen de verwijten, waaraan hij met be trekking tot het Fransch-Russische acooord heeft bloot gsetaan. Ik ben nooh Russophiel noch Anglophiel noch Itaiiphiel, doch Franschman, aldus Laval. Wat ik zou wil len is, dat alle regeeringen en naties met ons zouden samenwerken aan de organi- satei van den vrede. Wanneer een accoord met Berlijn moge lijk zou worden, zou ik niet aarzelen het te sluiten. Zulk een accoord mag echter geen bilaterale overeenkomst zijn, doch behoort een plurilaterale te wezen. ENGELAND. HET VLOOTACCOORD MET DUITSCHLAND. Critiek in het Hoogerhuis. In het Hoogerhuis is gisteren het Britsch Duitsche vlootaccoord ter sprake gekomen, waarbij door lord Lloyd critiek op het ka binet werd uitgeoefend, wegens de wijze waarop het tot stand is gekomen. De bepalingen van dit accoord, aldus spreker, zijn wel is waar voor Groot-Brit- tannië zeer bevredigend, doch Frankrijk en Italië zullen ongetwijfeld niet zeer te vreden zijn over onze handelwijze, die groote bezorgdheid bij hen moet hebben verwekt. Het is mogelijk, dat de politiek om met Duitschland samen te werken en de rest van Europa aan zijn lot over te laten, de juiste politiek zal blijken te zijn. Ik voor mij geef er evenwel de voorkeur aan, dat wij ons verstaan met de beproefde vrien den van het Britsche rijk. Een eenzijdige herziening der vredesverdragen mag men Duitschland niet toestaan. Wat de duikbooten betreft, heeft Enge land zoowel in theorie als practijk aan Duitschland pariteit verleend. Het Duit sche rijk kan volstaan met duikbooten met kleinen actieradius voor de Oostzee en het Kanaal, terwijl Engeland ten behoeve van het empire groote duikbooten noodig heeft. De hoop, dat het Britsch-Duitsche ac coord een bewapeningswedloop zal verhin deren, acht ik aldus besloot lord Lloyd niet gerechtvaardigd. Het zal integen deel overal tot grooter bewapening leiden. Frankrijk heeft reeds te kennen gegeven, dat het zijn vloot opnieuw en in snel tem po moet uitbreiden. ITALIË. EDEN HEEFT GEEN SUCCES. Abessynië is het struikelblok. De besprekingen tusschen Eden en Mus solini te Rome zijn gisteren beëindigd zon der dat voortgang is gemaakt met betrek king tot de oplossing van het geschil tus schen Italië en Abessynië. Mussolini heeft het Italiaansche stand punt met zijn gewone vasthoudendheid uiteengezet en Eden heeft niet minder dui delijk verklaard, hoe sterk de Britsche meening gekant is tegen het denkbeeld, dat vijandelijkheden noodig zouden zijn voor de tenuitvoerlegging van de Italiaan sche politiek. Ook kan Mussolini niet in twijfel zijn gebleven ten aanzien van het Britsche denkbeeld, (dat door Frankrijk wordt gedeeld), dat indien Italië een oor log met Abessynië zou beginnen, dit het slechtst mogelijke moreele effect in Euro pa zou hebben op een oogenblik, waarop het grootste verlangen bestaat naar de medewerking van Italië. Uit de verklaringen, die Eden des mid dags heeft afgelegd, kan echter worden af geleid, dat Mussolini dit standpunt niet deelt. Mussolini is van meening, dat Italië voort kan gaan zijn volledige medewerking te verleenen aan het organiseeren van de collectieve veiligheid in Europa,terwijl het tegelijkertijd een onafhankelijke militaire actie voert tegen een ander lid van den Volkenbond. Wat Mussolini wil. Op het oogenblik heeft het hoofd van de Italiaansche regeering een plan in het hoofd voor een régime, dat gelijkenis ver toont met dat, hetwelk door Frankrijk in Marokko wordt gehandhaafd. Hij is van meening, dat Abessynië geen staat is, die waarschijnlijk een goede buur zal zijn en dat men ook niet kan verwachten, dat Abessynië zijn verplichtingen krachtens het Volkenbondsverdrag zal nakomen. Italië streeft naar het aanstellen van Italiaansche ambtenaren in Addis Abeba, die in het beheer van dit land een groote rol zouden spelen. Een voorstel van dien aard gaat echter ver uit boven de rege ling, waaraan Eden steun mocht verlee nen. Derhalve kan op deze basis geen voortgang worden gemaakt. Dit feit is in Britsche kringen met groote teleurstelling vernomen, speciaal omdat de keizer van Abessynië nog gisteren tegenover de En- gelsche regeering uiting moet hebben ge geven aan zijn groote bereidwilligheid om te komen tot een volledige en edelmoedige regeling. Eden vandaag bij Laval. Wanneer Eden vandaag Laval zal ont moeten, zal hij hem niet alleen op de hoog te kunnen stellen van het resultaat van zijn besprekingen met Mussolini en an dere vertegenwoordigers van de Italiaan sche regeering, maar hem tevens een ant woord kunnen geven op zekere Fransche vragen, hem door Laval bij zijn eerste be zoek aan Parys gesteld, inzake het lucht- pact en andere Europeesche problemen. Het Britsche kabinet heeft gisteren ge confereerd over het ontwerpluchtpact en een antwoord gereed gemaakt op zekere voorstellen, ter zake gedaan door de Fran- I sche regeering gedurende het eerste be zoek van Eden aan Parijs. j BUITENLANDSCHE BERICHTEN DE HEILIGSCHENNENDE DIEFSTAL IN BELGIE Plechtig eerherstel in de H. Hartbasiliek te Koekelberg De Msbd.-correspondent te Brussel meldt: Het gerecht van Brussel, dat onmiddel lijk na het bekend worden van den. dief stal een onderzoek heeft ingesteld, zet op het oogenblik, dat wij dit seinen, dit nog voort. De koster van de basiliek had na melijk op de drie dagen, die aan den dief stal voorafgingen, ee,n er nogal vagebond achtig uitzienden man opgemerkt, die voor het openen der basiliek op de buitentrap zat en zoodra de kerk geopend werd, naar binnen ging, waar hij dan een tijdlang op een stoel scheen in te dutten, om te doen alsof hij sliep. Op den ochtend, dat de diefstal werd ge constateerd, heeft men den persoon niet meer teruggezien. De dief heeft zich voor het openbreken van het tabernakel bediend van timmermansgereedschap, dat door tim merlieden Zaterdagmiddag was achterge laten in een van demieuwe biechtstoelen, die men aan het bouwen is. Dat moet de dief hebben opgemerkt en hierin meent het gerecht de bevestiging te zien, dat de bedoelde persoon, die drie da gen achter elkaar de situatie is komen op nemen, de dief moet zijn. Men heeft ook geconstateerd, dat de dief het geheele tabernakel heeft willen mede- nemen, doch hij is hier niet in geslaagd, omdat het tabernakel te stevig was vast geschroefd. Morgen, den feestdag van het H. Hart, zal de Kardinaal-Aartsbisschop van Me- chelen in de basiliek van Koekelberg een plechtigheid van eerherstel presideeren. Een tweede plechtigheid van eerherstel zal Zondag in de open lucht plaats hebben, in tegenwoordigheid van een der wijbis schoppen van Mechelen. EUCHARISTISCH CONGRES TE EDINBURGH Deelnemers lastig gevallen Bij de opening van het Eucharistisch Congres te Edinburgh trachten eenige lie den, een anti-katholieke actie te ontplooien en de vergadering in de war te sturen. Zij wierpen met voorwerpen naar de congres-deelnemers en een katholieke gees telijke werd geslagen. De politie greep tenslotte in en joeg de betoogers uiteen. Verscheidenen werden achter slot en grendel gezet. AFKOELING TE PARUS Stormschade in Zuid-Frankrijk Te Mont de Mar san in Zuidwest-Frank rijk is gisternacht door een krachtigen wer velstorm aanzienlijke schade aangericht. Van verschillende huizen werden de da ken afgerukt, boomen werden ontworteld en de muren ingedrukt. De kelders van talrijke gebouwen liepen onder water. In de geheele omgeving is de oogst vernield. Te Parijs, waar het de laatste dagen drukkend warm weer geweest, heeft het gistermiddag gedurende een kwartier hef tig geregeld en gehageld, terwijl er een sterke wind stond. De temperatuur is aan merkelijk gedaald. INBREKER SCHIET AGENT NEER Te Salzburg heeft een inbreker, die op het punt stond door een agent te worden gearresteerd, dezen neergeschoten. Een militaire patrouille wist hem op te sporen en gevangen te nemen. Toen bleek dat de man, de 34-jarige chauffeur H. Robel uit Munchen, uit een Duitsch concentratie kamp ontvlucht was, waar hij was opge sloten wegens communistische activiteit. Hij was naar Oostenrijk ontkomen. VLEESCHVERGIFTIGING Korten tijd geleden waren te Bielefeld en Brackwede 20 personen ziek geworden na het gebruik van rauw gehakt. Inmiddels zijn 3 der patiënten overleden, terwijl bij eenige anderen de toestand zorgwekkend is geworden. TELEURSTELLINGEN VAN AMER3- KAANSCHE KOLONISTEN IN ALASKA. Uit Palmer in Alaska wordt gemeld, dat onder de overgroote meerderheid der Ame- rikaamsche kolonisten in de Matamiuska- vallei in Alaska groote ontevredenheid heerscht over de wijze waarop de regeering de kolonisatieplannen heeft uitgevoerd. Men schijnt onvoldoende rekening te heb ben gehouden met het feit, dat deze men- schen met vrouwen en kinderen uit de ge matigde streken van Wisconsin, Michigan en Minnesota naar een sub-arctisch gebied zijn getrokken. Er heerscht gebrek aan vol doende gereedschappen en voorraden en de met de uitvoering der plannen belaste auto riteiten zijn het herhaaldelijk onderling on eens, waaronder de zaak zelf te lijden heeft. De grootste ontevredenheid heerscht echter over het feit, dat .men niet gezorgd had voor voldoende behoorlijke woningen voor de kolonisten. Vóór ongeveer 2000 mannen, vrouwen en kinderen moesten woningen worden gebouwd. Er heerschte I groote ontstemming over het werk der z.g. voortrekkers, die boomstronken hadden I moeten rooien, wegen moeten aanleggen en I hutten hadden moeten bouwen. j VEROVERING VAN MONGOLIË DOOR DE .3ENZINEKOETS". Op haar zegetocht over de wereld begint de „banzinekoets" thans ook het paard in zijn oorspronkelijk vaderland, Mongolië, te verdringen. De vorstelijke nakomelingen van Dsjingi Khan galoppeeren niet meer op borstelige, stugge Mongolen - ponnies over hun wijde steppen. Zij snorren voortaan per auto door hun land. Dat gaat sneller en 't is moderner en bovendien zijn zij, eerlijk gezegd, meestal te zwaarlijvig, om het beroemde „hoogste-geluk-op-deze-aarde" op den paar denrug te kunnen smaken. Op zeer weinige uitzonderingen na bezit ten de Mongoolsche vorsten op het oogen blik allen een of meer auto's. Sommigen houden er zelfs een autopark van een half dozijn of meer wagens op na, waarbij dan nog een aantal vrachtauto's komt, die de langzame kameel meer en meer vervangen en met wol, huiden, opium en benzine en, niet te vergeten, soldaten over de eindelooze steppen en woestijnen knetteren. Meest maken de Mongoolsche heerschers gebruik van Amerikaansohe wagens, doch de merken en vooral de ouderdom loopen zeer sterk uiteen. Een van de zeldzaamste vehikels behoort aan een beetje excentrieken vorst, die over een kleiner gebeid regeert. Het is een Tu dor, uit het begin van deze eeuw, een ware ruïne op wielen. In tegenstelling tot zijn vorstelijke collega's rijdt vorst Ma altijd zelf. En het is een hoogst merkwaardig schouwspel, als zoo'n tocht begint. Daar de startbatterij al lang geleden het bijltje er bij neer heeft gelegd, moet de wagen eerst door de bont gekleede lijfwacht een heel stuk over de steppen vooruitgeduwd wor den, tot eindelijk de eerste vreeselijke ex plosies kraken en zijne hoogheid met tevre den glimlach vooruit knalt. Andere vorsten hebben veel betere wa gens en velen verheugen zich zelfs in het bezit van de laatste stroomlij n-modellen. Ook hooge lama's reizen in hun eigen, ge makkelijke limousine van klooster tot klooster. De snel toenemende populariteit, waarin de auto zich bij deze met hun paarden ver groeide ruitervolken verheugen mag, heeft tal van goede redenen. Op de eerste plaats Woensdagmiddag vergaderde de Gemeen teraad. Afwezig waren de heeren Ph. Jon- geneel en Th. Leliveld. Onder de ingekomen stukken bevonden zich meerdere goedgekeurde Raadsbeslui ten en het Rapport van het Centraal-Stem- bureau betreffende de Gemeenteraadsver kiezingen. Al deze stukken worden voor kennsgeving aangenomen. Afgewezen werden met op één na alge meene stemmen verzoeken om verlaging of ontheffing van den aanslag in de honden belasting door J. A. Jacofoi en P. Radema ker, niettegenstaande de eerste slechts 6 weken een hond in bezit had. De verorde ning laat geen ontheffing of verlaging op deze gronden toe. Aan de Lagere Landbouwschool te Woer den wordt een subsidie verleend voor 2 leerlingen tot een bedrag van 12.50. Verschillende af- en overschrijvingen op de begrooting '34 worden z.h.s. aanvaard. De loonen van het gemeente- personeel. Opnieuw komt daarna aan de orde het vraagstuk van de loonen van het Gemeente- personeel, speciaal de werklieden. Inder tijd is bij de begrooting besloten hen een nieuwe korting van 10% op te leggen, waar door het loon zou worden 22.5010% pensioenaftrek. Op aanraden van Ged. Sta ten is dit besluit ingetrokken omdat het georg. overleg niet was gehoord. Thans heeft overleg plaats gehad en nu komen B. en W. met een meerderheids- en minder- heidsvoorstel. De meerderheid, de Burge meester en weth. v. d. Poll stellen voor 5% te korten. De minderheid, weth. v. d. Marei, om 10% te korten. Eensgezind is men van meening dat de korting niet moest ingaan op 1 Jan. 1.1. maar 1 Juli. Dit laatste voorstel wordt z.h.s. aanvaard. Bij de bespreking wees de heer de Groot erop dat de loonen zeker niet hoog zijn en zeker niet meer dan 5% verlaagd mogen worden. De heer Lugtenburg pleitte voor afwijzing van alle korting, maar nam des noods met 5% genoegen. Weth. v. d. Marei verdedigde het minder- heidsvoorstel. De verhouding van loonen tot de productieprijzen staat nog steeds als 140 tegen 80 en zoo wordt de crisis nooit opgelost. De loonen moeten omlaag. Het gaat spr. dan ook minder om het bedrag dan om het principe. Weth. v. d. Poll bestrijdt deze opvatting. Arbeid mag geen koopwaar worden. Op de hoogere salarissen, waarover Ged. Staten de beslissing hebben wordt ook slechts 3% gekort. De productenprijzen moet naar de loonen toe, niet andersom. Weth. v. d. Marei wil arbeid niet tot koopwaar maken, maar de gemeentewerk lieden zijn gekomen uit den boerenarbei dersstand en daar is het hoogste loon 16. De heer de Groot merkt op, dat de boe ren niet meer kunnen geven, maar een re delijk bestaan geeft zoo'n loon niet. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. 5% wordt verworpen met 74 stem men. Alleen de heeren Lugtenburg, Beijen, de Groot en de wethouder stemmen voor. Het voorstel van de minderheid 10% wordt aangenomen met de stem van den heer Lugtenburg tegen. kan het grootste deel van Mongolië ondanks de volslagen afwezigheid van wegen, in bij na alle jaargetijden naar alle richtingen be reden worden. Een beetje practische „navi- gatie-kunde" en een voldoend aantal pas sagiers .om den wagen zoo nu en dan uit gaten en poelen te duwen, dat is alles, wat noodig is. Tenslotte zijn het de groote af standen, die de auto populair hebben doen worden. De „residenties" der Mongoolsche vorsten liggen vaak 150 tot 300 kilometer van elkander en voor een gezetten, meer bejaarden heer is het een veel te groote inspannen, de vele ceremondeele bezoeken in het zadel of op een kameelenrug af te leggen, vooral als daartoe wekenlange rei zen noodzakelijk zijn. „Msbd." LUCHTVAART RUSSISCHE STRATOSFEERTOCHT Ballon weer veilig geland Gisterochtend in alle vroegte is nabij Moskou de stratosfeerballon „U.S.S.R. n" opgestegen met een bemanning van drie personen, o.w. prof. Alexander Werigo. Omstreeks acht uur is de ballon in de buurt van Toéla vlot geland. Het is nog niet bekend, welke hoogte de „U.S.S.R. I" heeft bereikt. In September 1933 heeft Prokopjef met dezen zelfden ballon een hoogte bereikt van 19.000 meter. FINANCIëN EN ECONOMIE ONS DISCONTO VERLAAGD Met een vol procent over de geheele linie De directie van De Nederlandsche Bank heeft gisteren besloten met ingang van he den, 27 Juni, haar rentetarieven over de eeheele linie met een vol procent te ver ben, zoodat deze thans zullen bedragen: Wisseldisconto 4% (5%). Promessendisconto 4A (5A Beleening van effecten 4A (5A Beleening van goederen 414 (5 A Voorschotten in rekening courant 4A (5A Bouwrijp maken gemeentegrond. B. en W. stellen vervolgens voor over te gaan tot grondruil op het nieuwe bouwter rein. Een driehoekige strook grond van het gemeenteterrein wordt geruild voor een dito strook van den heer R., waardoor de terreinen vierkant worden en beter gel schikt voor het plan. Vervolgens wordt voorgesteld gezamenlijk met den heer R. vak straat aan te leggen, in het verlengde van de straat die de gemeente legt. Door dezen aanleg, dit op het terrein van den heer R. moet geschieden komen bestaande ge meentegronden tot bouwrijipheid. De kosten worden voor de gemeente begroot op 1000 Tenslotte stellen B. en W. voor dezen nieu wen weg, die Oude Markt en Oranjestraat zal verbinden te noemen Torenlaan en de beide straten om den vijver te noemen „Vijver". De heer Beijen juicht de plannen toe en prijst het werk dat reeds op-dit terrein is verricht. De voorstellen tot grondruil en straataanleg worden na ampele discussie aangenomen. De heer Vreeken maakt dan bezwaar tegen den naam Toren„laan", omdat het een straat wordt. De voorzitter licht echter toe dat de straat breed wordt 17 M., plus vooruinen en een beplanting in het mid den krijgt. Het wordt dus terecht een „laan". De naam „vijver" wil de heer Vree ken wijzigen in Vijverstraat, maar ook dit vindt geen bijval. De heer de Groot prijst het werk dat ge schied is. Het wordt de mooiste wijk van Bodegraven, De voorzitter licht nog toe dat het plan een mooie toekomst heeft. Er is terrein van allerlei soort, langs de Torenlaan, de Oran jestraat en de Beursstraat (gedeeltelijk par ticulier bezit) voor gesloten bouw en langs den vijver voor de meer luxe woningen. De namen worden z.h.s. aangenomen. Tenslotte vraagt de heer Lugtenburg naar het stadium waarin de onderhandelingen over het zwembad verkeeren. De voorzitter deelt mede dat gesproken is met de com missie, maar dat een der hoofdbezwaren is dat deze geen rechtspersoonlijkheid heeft. Maatregelen zijn in uitzicht gesteld, maar nog niet genomen. De zaak heeft de belang stelling van B. en W. omdat ze ook in dit college zelf aan de orde is gesteld. SAMENWERKING langs den weg, déar gaat het oml Niet alleen om de eigen auto of fiet* denken, maar ook reke ning houden met ande ren. Dan zal het ver keer vlotter worden. Dan wordt de verkeersveilig- jtfS. hed grooter. Helpt allen tomfy mee: meer samenwerking LANGS DEN WEG GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN I

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12