DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1 - VOETBAL DISTRICTS-WEDSTRIJDEN LEIDEN—ROTTERDAM. Op a. s. Zondag te Lisse. Nog enkele dagen resten ons en wij staan voor het feit, dat het Leidsche elftal zich moet verdedigen tegen de sterke Rotter dammers. Het is ongeveer 7 jaar geleden, dat beide elftallen elkaar ontmoetten en wij herin neren ons nog, dat op hetzelfde Lisse-ter- rein (toentertijd aan de Esselaan), een fai re strijd werd gestreden met den uitslag 33, onder ruim 2000 toeschouwers. Dat was, toen het District Leiden nog een A. Goddijn, W. en A. Buschman, Adr. v. d. Berg onder haar leden telde. De thans gekozenen waren toentertijd heele goede Junioren, die steeds zich verdienstelijk hebben gemaakt voor hun vereenigingen. Op de vraag, of wij nu minderwaardige spelers tellen, moeten wij eerlijk zeggen: neen. Het spelpeil is geenszins gedaald, en vooral niet tegenwoordig, waar men zoo veel aan training doet. Wel was het spel vroeger robuster en buitengewoon snel, doch geenszins technisch. Daarmee staan wij tegenwoordig hooger en wanneer nu onze jongens a.s. Zondag dat snelle spel van vroeger ook nog in toepassing brengen, dan geven wij de verzekering, dat wij nog eens een wedstrijd te zien krijgen, welke wij in geen jaren hebben gezien van ons Districtselftal. Enkelen onzer leden van het elftal vertelden, dat zij werkelijk er mee ingenomen waren om tegen de Rot terdammers uit te komen, en zij gaven Rot terdam niet veel kans, althans zouden zij het niet best hebben. Deze goede geest on der onze spelers, doet voor ons het beste hopen! En nu een onderhoud met onze vereeni- gingen, gelegen in ons District. Kunnen wij, op uw aller medewerking rekenen? Om met al onze leden (1350) en bestuurders fietstochten te organiseeren om op te trek ken naar het Sportpark te Lisse, om onze jongens aan te moedigen. Wanneer dan een 1200 honderd trouwe supporters mederei- zen, dan zijn wij er van verzekerd dat de propaganda voor het L. District de vereeni- g in gen ten goede zal komen. Zoo menigmaal hoorde men zeggen: het Leidsche District komt achteraan, welnu dan sportvrienden, thans aan u de eer om nu eens naar voren te komen. Ook onze junioren, die op het groene tapijt verschij nen, moeten wij onze belangstelling niet onthouden. Immers, dat is weer onze toe komst, welke later de taak van de oudgjen overnemen. Het spreekt van zelf, dat geen- vereeni- ging voor as. Zondag een vriendschappe- lijken wedstrijd speelt. Dit zouden wij, en velen met ons hun hoogst kwalijk nemen. Wij hebben tenslotte reeds 3 weken gele den al geweten, dat 30 Juni voor het Leid sche District was, en men is verplicht om het algemeen belang te steunen. Dit alge meen belang is U zelf, want, hoe beter de moreele en finantieele toestand van een bond is hoe meer kan men doen voor de ver eenigingen Daar zijn zoo vele dingen, welke gefi nancierd moeten worden! Daarom as. Zon dag, allen eensgezind, naar het sportpark te Lisse. In het nummer van Zaterdag as. komen wij nog op deze terug met de op stelling van beide Districten! H. HOOGERVORST, Secretaris. KORFBAL NEDERLAND SC HE KORFBALBOND. Bestuursverkiezing. Bij enkele candidaatstelling zijn tot lid van het Bestuur van den N. K. B. herko zen de aftredende leden S. A. Wilson, Mr. H. Boekei en H. F. Galjaard, terwijl in de vacature Heyboer de heer J. van Driel bij j enkele candidaatstelling gekozen is. De heer Heyboer stelde zich niet meer herkiesbaar. Voor het hondsjaar 19351936 is het Be- stuur van de Nederlandsche Korfbalbond thans als volgt samengesteld: S. A. Wilson, Bloemendaal (voorzitter); Mr. H. Boekei, Amsterdam; W. F. Lette- I boer, Almelo; H. F. Galjaard, Meppel; Ir. J. P. Mazure, 's Gravenhage; I. V-orst, Am sterdam; J. van Driel, Rotterdam. SCHERMEN DE EUROPEESCHE SCHERM- KAMPIOENSCHAPPEN. De Nederlanders geelimineerd. Onze landgenooten F. A. Mosman Am sterdam, F. P. van Wieringen Rotterdam, Mr. W. B. Dullemond Amsterdam en A. J. C. Boutmy, Den Haag, werden in de voor wedstrijden op degen individueel te Lau sanne allen geelimineerd. AUTOMOBILISME AUTORENBAAN BIJ ARNHEM. Onderhandelingen afgebroken. Na het bekend worden van het besluit der K. N. A. C. om de concessie aan de ge meente Heerlen verleend, in te trekken, heeft de combinatie die zich ten doel ge steld heeft om een auto-racebaan te Arn hem te bouwen, de onderhandelingen met den eigenaar van het landgoed Johanna- hoeve heropend over den aankoop van dit terrein waarvoor 700.000 gevraagd werd. Deze onderhandelingen zijn tthans, aldus het „Hbld" afgebroken omdat de partijen niet tot overeenstemming konden komen over den koopprijs. Het verschil bedroeg 100,000. De combinatie heeft zich reeds met andere grondeigenaren in verbinding gesteld. WIELRENNEN NIEUW SWIFT. Gisteravond hield deze wielrenvereeni- ging een feestavond, in de achterzaal van café „de Uiver",, op de Steenstraat, welke zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Om circa half negen opende de voorzit ter met een woord van welkom deze avond. Hij zette uiteen wat in nog geen half jaar tijd door de jonge vereeniging was bereikt. Vervolgens werd onder toezicht van een ambtenaar der politie overgegaan tot de trekking der honderd prijzen van het sport fonds voor werklooze renners, waarvan de lijsten ter inzage moeten liggen bij het se cretariaat: Haarl.straat 185. Na deze loting werd prijzen uitgereikt van de maand-competitie recordrijden over 20 km. Eerste prijs A kl.: Chr. de Roode, een paar race-schoenen, 2e prijs J. Schüller een lauwertak; 13e prijs B: W. Scheffelaar een shirt. 2e prijs B.: J. Geenjaar, een me daille. C-klasse: A. Lodewijks en J. Ribot ieder een lauwertak. In de pauze speelde de muziek bestaande uit de heeren Teske en Riethoven eenige nummers welke zeer in den smaak vielen. De muziek werkte geheel belangeloos voor dezen avond. Na afloop der pauze kondigde de voor zitter aan, dat na het opgeven van nog enkele donateurs, de vereeniging thans bestond uit: 53 renners, 34 donateurs en 13 lid-begunstigers, zoodat in nog geen half jaar tijd 100 personen in clubverband bij elkaar gebracht zijn. Om dit feit te her- denkenn zouden festiviteiten worden ge organiseerd. De prijzen van het race-rijwiel werden aan de navolgende renners uitgereikt: 1. C. Verburg, frame; 2. Chr. de Roode, tube band en zadel; 3. T. de Roode, tube-band welke hij weder aan de vereeniging terug schonk; 4. J. de Haas, le B klasser, 2 hou ten wielen; 5. J. Geertsgma, kettingblad met pendalen; 6. K. de Haas, ketting; 7. J. Sinteur, stuur; 8. R. de Roode, medaille; terwijl R. Riethoven Jr., W. Scheffelaar, W. Rijsbergen en J. Brosius een extra pre mie ontvingen: Als slot van deze prijsuitreiking werd de Louis Dobbelman wisselbeker aan den win naar C. Verburg met een toepasselijk woord door den voorzitter uitgereikt, ter wijl A. Lodewijks den wisselbeker der C.- klasse ontving. Onder muziek en zang bleven allen tot circa twaalf uur bijeen en kan Nieuw- Swift op een uiterst geslaagden avond te rugzien. L. R. T. V. „SWIFT". Aansluitend op den officieelen uitslag van de gehouden clubkampioenschappen op den weg te Hoogerheide, vermelden wij, dat voor „Swift" moesten deelnemen J. Riethoven; W. Severijnen, R. van Aart, A. v. Amsterdam, A. van Egmond en J. Ver schoor; als reserve stond Chr. Vink. Voor het vertrek uit Leiden liet Ver schoor verstek gaan, zoodat Chr. Vink moest invallen. Als verzorgers waren meegegaan de hee ren v. Meizen en C. Gros. De onderlinge verrichtingen der „Swift"- leden is enorm geweest, hetwelk al reeds is te begrijpen dat van de 45 deelnemende vereenigingen zij de 5e plaats wisten te behalen. Toen zij van start gingen had J. Rietho ven zich even verwijderd, zoodat er bij het startschot 5 Swiftrenners vertrokken, kort daarna vertrok J. Riethoven. Het circuit was 18 km. hetwelk 8 maal gereden moest worden. In de eerste ronde viel A. van Egmond af door pech, terwijl J. Riethoven zich alreeds bij de club-groep had gevoerd. De tweede Swift-afvaller was Chr. Vink. Dat gebeurde toen er bijna 100 km. wa ren gereden. Terwijl de 4 overige renners onvermoeid doorzetten op het einddoel. Hierbij waren allen bezield het tot een goed eindresultaat te brengen en was de onder linge regeling van overnemen en hulp bui tengewoon. Als eindresultaat is dan ook geworden: le Sparta in 4.21.04; 2. Feijenoord 4.25.41; 3. Kampioen Haarlem 4.27.41; 4. Excelsior Gouda 4.32.42; 5. Swift 4.34.14. De uitslagen der nieuwelingen wedstrij den zijn door de geweldige drukte door ons niet genoteerd kunnen worden. ATHLETIEK LEIDSCHE ATHLETIEK COMMISSIE. De uitslag van de comp. Brunhilde II Nieuw Brunhilde H is 29.520.5. De tweede ontmoeting van de eerste en tweede ploegen is op Maandag 8 Juli. Voor de Leidsche Kampioenschappen op 5 en 6 Juli is veel belangstelling. Het programma voor 5 Juli, aanvang 7 gen Junioren; Kogelstooten dames; kogel uur, luidt als volgt: 60 m. meisjes; versprin- Jun.; 400 m. series; Discus Heeren; 1500 m. verspringen meisjes; 100 m. dames; ver springen heeren; Hoogspringen dames, finale 60 m. meisjes, finale 400 meter. Zaterdag 6 Juli: 800 m.; 3000 m.; 100 m. series; Hoogspr. Heeren; Speerw. Heeren; Estafette 4 x 100 m.; Kogel Heeren; 80 m. Jun.; 100 m. Heeren finale; 4 x 80 m. Jun.; Olympische estafette; Hoogspringen meis jes; Balwerpesn meisjes; 4 x 60 m. est. meis jes; 200 m. dames; verspringen Dames; Speerw. dames; Discuswerpen Dames; 4 x 100 m. estafette dames. Vele prijzen zijn voor deze dagen be schikbaar gesteld. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Johs. v. Veen van Hazerswoude kampioen. Gisterenavond werden de laatste partijen in dezen wedstrijd gespeeld. Van der Nat won van Brunt. De laatste maakte zoo'n dikke fout, dat hij de partij onmiddellijk kon opgeven. De afgebroken partij BruntSegaar, die voor Segaar gewonnen stond, werd inmid dels door Brunt opgegeven, zoodat de nog in gang zijnde partij SegaarVan Veen de beslissingmoest brengen. De spanning bleef er dus tot het laatste in, want won Segaar dan was deze kampioen, won Van Veen, dan behaalde deze het kampioenschap en werd de partij remise, dan konden Van der Nat, Van'Veen en Segaar opnieuw begin nen, daar ze dan elk 3.5 punt zouden heb ben. Segaar was een pion achtergebleven, doch zijn stand was beter. Van Veen speel de nu op afruil, daar hij dan een verwij derde vrij-pion hield. Dit gelukte hem en Segaar kwam een tempo te kort, waardoor hij de partij verloor. Van Veen behaalde hiermede dus het kampioenschap. Van Veen is nog pas 22 jaar oud en speelt aan het le bord der schaakclub Hazerswoude. Hij speelt een solied, constant spel en is onge veer van de kracht van Van der Nat en Segaar, die beiden goede kans op het kam pioenschap hadden, maar het geluk zat hen niet mee. Het is nu de eerste maal, dat iemand buiten het Leidsch Schaakgenootschap het kampioenschap behaalt. De eindstand is de volgende: le prijs kampioen Johs. v. Veen 4 pun ten, 2e prijs W. H. v. d. Nat 3.5 punt, voorts behaalde H. M. Segaar 3 punten, I. Sam- halden 2.5 punt, H. Staats en C. Brunt, elk 1 punt. Twee der oud-kampioenen, Mr. De Blé- court en Mr. Goudsmit, waren reeds bij de voorwedstrijden afgevallen. Ditmaal was het tournooi niet zoo sterk bezet als vorige jaren. Een drietal der sterkste spelers van L. S. G. nl. Mr. J. G. van Eijbergen, W. Demmendal en de oud-kampioen G. Bos scha hadden ditmaal niet ingeschreven. Ten slotte nog een woord van waardee ring voor den heer W. H. v. d. Nat, die dfe wedstrijden op onberispelijke wijze heeft geleid. DE OLYMPISCHE DAG. De athletiekwedstrijden. De heer Burger, leider van de athletiek op den Olympischen Dag en voorzitter van de Teco der K. N. A. U., deelt ons over de athletiekwedstrijden van a.s. Zondag het volgende mede: Nu na de Zondag 1.1. in Haarlem gehou den wedstrijden de laatste correcties zijn aangebracht in de samenstelling der athle- tieknummers voor den Olympischen Dag, kunnen daarover de volgende bijzonderhe den vermeld worden: Op de 100 meter voor heeren ontmoeten elkaar al onze beste cracks. In de eerste plaats volgt een revanche tusschen onzen wereldrecordhouder Berger en Osendorp. Laatstgenoemde, die in uitstekende condi tie is, wist zijn tegenstander op de eind streep te kloppen. Berger traint echter zeer serieus en gaat geleidelijk vooruit en als hij Zondag as. weer den sintelbaan onder zijn spikes voelt, is het, nu ook het war mere weer zijn vorm ten goede komt, niet uitgesloten, dat hij zijn revanche krijgt. Het blijft echter niet meer dan een kans en er zal zeker hardnekkig om eiken' c.m. ge vochten worden. Achter deze beiden zal een niet minder hardnekkigen strijd tus schen van Beveren en de Jongh worden uitgevochten, waarbij ook Eijkema niet kansloos is op een goede plaats. Boersma en Geul bezetten de overige plaatsen en zij zijn zeker tot verrassingen in staat. De toeschouwers van het vorig jaar zul len zich den sensationeelen strijd op de 800 meter herinneren tusschen Bouman en Dop, waarbij beiden bijna tegelijk als het ware over de eindstreep vielen. Wij zullen daarvan ditmaal een herhaling zien, doch een van beter kwaliteit. Dop is weer van de partij, doch mag op het oogenblik niet in staat worden geacht Bouman ernstig te bedreigen, omdat deze sterk vooruit is gegaan, wat niet wegneemt, dat hij reeds tweemaal geslagen is door den nieuwen ster van Haarlem, Taeckema. Zondag jl. wist Bouman revanche te nemen en tus schen die beiden zal men een copie zien van den sensationeelen strijd tusschen Ber ger en Osendorp op de 100 meter. Er is echter nog een derde man, die een rol speelt. De Ruyter van de Vole wijekers bewees Maandag plotseling zijn goeden vorm door in een avondwedstrijd de 800 LAND- EN TUINBOUW DE UITVOER VAN GROENTE EN AARDAPPELEN. Mett behulp van overbrenging van voor de clearing beschikbare mid delen van het derde naar het twee de kwartaal, kan men den uitvoer naar Duitse hl and zoo veel mogelijk op gang houden. Nu tengevolge van het warme weer de aanvoer ter veiling van groenten snel toe neemt komt het voor de tuinders zeer gele gen, dat er middelen gevonden zijn om den uitvoer, in het bizonder naar Duitschland, zoo veel mogelijk op gang te houden. Het is mogelijk gebleken van de, voor den uit voer naar Duitschland op de clearing be schikbare middelen voor het derde kwar taal, dat het 1 Juli begint ,een gedeelte naar het tweede kwartaal over te brengen. De rekening voor het derde kwartaal is, moet men weten, omdat in dit kwartaal de maan den van de grootste productie vallen, hoo ger opgezet dan die voor hêt thans loopen- de kwartaal. Dientengevolge kon er, zonder dat men voor moeilijkheden of onbillijkhe den jegens de in het derde kwartaal aan voerende tuinders behoefde te vreezen, een zeker percentage van afgenomen worden, dat aan den uitvoer in het thans nog loo- pende kwartaal is ten goede gebracht. Een en ander heeft ten gevolge gehad, dat met ingang van gisteren en tot 30 de zer het percentage van de ter veiling aan gevoerde komkommers, die voor uitvoer naar Duitschland mogen worden geveild, van 50 op 80 is verhoogd en voor de toma ten, ten aanzien van welke een oogenblik, met het oog op de clearing een uitvoerver bod heeft gedreigd, het bedoelde percentage op 50 gehandhaafd is kunnen worden, ter wijl de prijs iets verbeterd is. De maxi mumprijs, die tot dusver 15 per 100 kg. was, is n.l. met ingang van heden tot 18 verhoogd kunnen worden. De laatste houdt mede verband met tamelijk flinke vraag uit Engeland. Voor uitvoer komen alleen de soorten a en c in aanmerking. Soort b (de grovere exemplaren) gaan nog vrij goed weg naar Zwitserland en België, soort d (de kleintjes) wordt hier te lande zelf voor soep gebruikt of wel in fabrieken tot puree verwerkt. Voor wat de vroege aardappelen uit Noord-Holland betreft, is onze regee ring er in geslaagd het betalingscontingent voor de maanden Juni en Juli met 50 pro cent verhoogd te krijgen. Hierdoor kan er deze maand een groote hoeveelheid vroege aardappelen over de Duitsche grens. Voor Juli is het Zollkontingent (de hoeveelheid, die tegen het verlaagde invoerrecht van 1.50 mk. mag worden ingevoerd) 323 wa gons. Wat daarboven uitgaat, valt onder het invoerrecht van 6 Rm. en wordt dan voor de Duitsche markt te duur. Het is niet te verwachten, dat het Zollkontingent zoo gauw zal verhoogd worden, omdat Duitschland iets dergelijks dan ook tegen over Italië en België zou moeten doen. Al leen bizondere groote vraag zou tot teelt- verhooging kunnen leiden. meter in 1 min. 59.8 sec. te loopen. Hij zal zich dus ongetwijfeld mengen on den strljd tusschen Bouman en Taeckema en daarmee ertoe bijdragen, dat wij Zondag den mooi- sten strijd zullen aanschouwen, die ooit op een van onze wedstrijden op dezen afstand is geleverd. Ook onze 400 meter crack Klasema start op dit nummer met onze andere beste 800 meter loopers. Op de 110 meter horden kan de over winning moeilijk aan Kaan ontgaan, die Mesman Schultz, Jansz en Van Leeuwen als voornaamste tegenstanders krijgt. Al onze beste sprinters met nog vele andere zien wij tenslotte terug in sterk bezette estafette nummers. Wat de 100 meter voor dames betreft, hier krijgt mej. de Vries van A. D. A. ge legenheid te toonen of zij inderdaad ster ker is dan mej. Dalmolen, die in Den Haag van haar won. Thans is ook mej. Martin uit Deventer van de partij en niet te ver geten Aalten, die eigenlijk de snelste moest zijn, doch nog niet haar vroegeren vorm heeft getoond. Als dit a.s. Zondag wel het geval is, kan men een spannenden strijd tusschen haar en mej. de Vries verwachten. Ook voor de dames volgt nog een estafet tenummer van zes ploegen, waarop al onze beste vrouwelijke athleten uitkomen. Bloemkool. De bloemkool heeft zeer veel van de warmte van het oogenblik te lijden en is dientengevolge nauwelijks vervoerbaar. Dit is een verschijnsel van iederen zomer. De slecht houdbare kool brengt uit deh aard der zaak weinig op en gaat voor het mee- rendeel tegen den minimum-prijs naar de inleggerijen. „N-R.Crt." DE NOOD IN DEN TUINBOUW. Een voorschot-uitkeering gevraagd. De Kring van Veilingvereeniigingen in het gebied Rotterdam, Benkei, Pijnacker, Loosduinen, Veur enz. heeft aan den mi nister van Economische Zaken een adres gezonden, waarin verzocht wordt een voor schot-uitkeering op de steungelden 1935 te willen verleenen, teneinde dadelijk in te grijpen in de noodtoestand, welke voor vele tuinders is ontstaan. Tal van verplichtingen, die zijn "aan gegaan, kunnen rul. niet worden nageko men, zelfs midden in het seizoen, arbeiders moeten worden ontslagen, omdat men geen geld heeft om hen te betalen, terwijl er werk in overvloed is. De aandacht wordt gevestigd op het feit, dat in deze provincie ongeveer zeven mil- lioen broeiramen liggen voor cultuur. On geveer 1000 ramen met komkommers be- teeld bieden voor een man werk zoodat meer dan iin eenige tak vain landbouw of industrie deze bedrijven handenarbeid ge ven. Per 1000 ramen kam men per week in gewone gevallen van 1000 tot 1600 kom kommers oogsten die in gewone jaren in Juni nog 6 a 7 per 100 stuks opbrachten. Door de handelsbelemmeringen- zijn deze prijzen nu teruggeloopen tot 1 a ƒ2 per 100 stuiks. Dit beteekent dat in het gunstig ste geval nog slechts het loon wordt be- veild tijdens -het oogstseizoen, maar dat alle andere kosten niet worden gedekt. De stooktomaten, die in het vorig jaar nog van 25 tot 30 cent per kg. opbrachten, brengen onder deze omstandigheden slechts 10 cent per kg. op, hetgeen beteekent, dat daaruit niet eens meer de kolen kunnen worden betaald. Aan de negen aangesloten veilingen werd nu reeds voor 1.500.000 minder geveild dan het vorig jaar, zoodat ernstig wordt aangedrongen om hulp te verleenen. RECHTZAKEN DE MOORD OP DEN SCHIEDAMSCHEN COMMISSARIS. Straf met drie jaar verzwaard. Het Haagsch Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den gewezen hoofdagent van politie C. C. v. d. K., uit Schiedam, thans gedetineerd, die door de Rotterdamsche rechtbank wegens dood slag, gepleegd op den Commissaris van po litie te Schiedam op 1 December 1934, is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Door den advocaat-generaal was in hoo ger beroep een gevangenisstraf van twin tig jaar geëischt. Het Hof heeft v. d. K. veroordeeld tot vijftien jaar gevangenis straf. HAAGSCH GERECHTSHOF. De timmerman D. A. S. en de bloemis tenknecht J. Th. S. uit Sassenheim, zijn door den politierechter ter zake van diefstal in vereeniging veroordeeld ieder tot twee maanden gevangenisstraf. Ver dachten, die zeer onder den indruk van het gebeurde waren zeiden veel berouw te hebben en verzochten voorwaardelijk te worden gestraft. De president wees hun op het brutale van hun handelwijze. Zij had den nl. op het land van den patroon van eerstgenoemde een groote partij aardap pelen gerooid, (totaal 8 zakken) en deze per vlet naar een gereedstaande auto ver voerd, waarna zij deze aardappelen te Leiden voor een bedrag van f 21.heb ben verkocht. De advocaahgeneraal zeide, dat het ge pleegde misdrijf van te ernstigen aard was, om in de aan verdachten opgelegde straf verandering te brengen. Het Hof heeft in den namiddag het vonnis ten aanzien van elk der verdachten bevestigd. FAILLISSEMENTEN Opgeheven G. Heemskerk, Noord wij k a. Zee. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 87. Maar de bootjesverhuurder had niets anders en dus waren Piet Prikkel en Drein Drentel wel genoodzaakt om daarmee genoegen te nemen. Maar wat te voorzien was, gebeurde,, want al een half uur later liepen Piet Prikkel en Drein Drentel kletsnat op de wal; het bootje was omge slagen. 88. Ze waren bijna opgedroogd, toen ze hun eethuis be reikten. De baas was erg boos, maar Piet en Drein deden zóó eerbiedig tegen hem dat hij het Piet maar vergaf, dat hij in de keuken uit de pot had gesnoept. „Kom maar bin nen, zei de baas, een oude inwoner van Nagasaki, je zult het goed bij me hebben!"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11