DONDERDAG 27 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 1 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR MET ZIJSPAN DOOR TWEE WINKELRUITEN. Motorrijder ernstig gewond. Gistermorgen in de vroegte is een jonge man, die op een motor met zijspan den Nieuwen weg te Valkenburg afkwam, door twee vitrines van hotel „BeHevue" gevlp- gen. De motorrijder werd ernstig gewond en is naar het ziekenhuis te Heerlen ver voerd. Zijn motor werd zwaar beschadigd. De verongelukte, die niet direct in levens gevaar verkeert, is ongehuwd en woonach tig in Heerlen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De 24-jarige monteur H. Wassink uit Nij- verdal, tijdelijk te Almelo werkzaam, is gistermiddag in het Almelósche kanaal ver dronken. W. had zich met eenige vrienden naar het z.g. ALmelosche strand begeven, hoe wel hij niet goed kon zwemmen, zich toch in het diepe water gewaagd. Hij zonk on middellijk in de diepte. Tevergeefs trachtten zijn vrienden, zelf ook geen goede zwemmers, hem te redden. Eerst met behulp van een touw gelukte het hem op het droge te brengen. Toen was het echter reeds te laat. Men slaagde er niet meer in de levensgeesten op te wek ken. MEISJE IN EEN SLOOT GERAAKT. Het 6-jarig dochtertje van de familie van W. te Wateringen is gisteren in een onbe waakt oogenblik in een sloot, nabij het ouderlijk huis geraakt, en verdronken. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Tengevolge van de warmte is de ruim 45-jarige landarbeider J. B. uit Vinkeveen, die Dinsdagmiddag in een hooiland langs de Zuwe werkzaam was, onwel geworden. Hoewel onmiddellijk medische hulp inge roepen werd, kon niet verhinderd worden, dat de man in den loop van Dinsdagavond is overleden. Bij het verrichten van werkzaamheden in het hooiland is gisteren de 50-jarige ar beider F. P. te Hellen door de warmte be vangen. De man, die kostwinner was van zijn moeder, is kort daarna aan de gevol gen overleden. De 76-jarige arbeider B. H. te Kiel- windeweer is gisteren bij het grasmaaier op de boerderij van den heer G. door de warmte bevangen en kort daarop overle den. FELLE BRAND TE GRAVE. Twee perceelen grootendeels uitgebrand. Door onbekende oorzaak is gisteren brand ontstaan in de bakkerij van den heer Van Galen in de Rogstraat te Grave. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en weldra sloegen de vlammen over naar het naastgelegen perceel, bewoond door den heer Van Haaren. De brandweer tast te het vuur met een motorspuit aan. Het gelukte, een belendend perceel te behouden, maar men kon niet voorkomen, dat de pan den van de beeren Van Galen en Van Haaren grootendeels uitbrandden. Een groot deel van de inboedels en de inventa ris gingen verloren. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering ge dekt. „Hbld." BLIKSEM INGESLAGEN. Brand in boerderijen. Bij het zware onweer van Woensdagnacht sloeg te ongeveer 2 uur de bliksem in de boerderij, bewoond door den landbouwer J. H. Koers en eigendom van de erven Baron van Hoevell tot Westerflier te Hoogekamp aan den Rijksstraatweg te Twello. De brandweer kon niets uitrichten zoo dat de geheele boerderij en de inboedel een prooi der vlammen werden. Eenig vee kwam voorts in de vlammen om. De schade wordt door verzekering gedekt. Dinsdagavond ontlastte zich boven Delf zijl een flinke onweersbuit, die vergezeld ging van een stroomenden regen en hevi- gen hagelslag. Op verschillende plaatsen sloeg de blik sem in, zonder echter ernstige schade te veroorzaken. De boerenbehuizing van den heer Dijk man gelegen tusschen Faxmsum en Meed- huizen aan het Afwateringskanaal, werd eveneens getroffen. Er ontstond brand, zoo dat de brandweer van Delfzijl werd geal armeerd. Daar de boerderij echter zeer moeilijk te bereiken is, duurde het eenigen tijd, eer de spuit, die onmiddellijk uitrukte, water kon geven. De schuur brandde ge heel af. Het woonhuis kon worden behou den. Tijdens het hevige onweder Dinsdag avond sloeg te half zes de bliksem in den schoorsteen van de boerderij van de Wed. Daatselaar te Hamers veld, waardoor een ernstige uitslaande brand ontstond. De brandweer was spoedig ter plaatse en be streed het vuur met alle macht. Het ach terhuis bleef gespaard, doch het woonhuis brandde geheel uit. Het vee kon in veilig heid worden gebracht. Burgemeester Beau fort was op het terrein van den brand aan wezig. De vlammen sloegen aanvankelijk zoo hoog op, dat de Amersfoortsche politie van verschillende zijden van de stad tele fonisch bericht ontving over een uitslaan- den brand. Niettegenstaande het nachtelijk uur waren vele belangstellenden, ook uit Amersfoort aanwezig. KALKSCHIP GEZONKEN OP DE MAAS. Onderweg lek gestocHten, Gistermiddag is in de Maas onder de ge meente Belfeld het schip genaamd „José", toebehoorende aan den heer J. Busgens te Smeermaas (België), geladen met 347 ton ongebluschte kalk, in het boven-toekddings- kanaal aan de stuw te Belfeld gezonken. Het schip was des morgens van Panheel naar Belfeld gevaren, doch onderweg is het door onbekende oorzaak lek gestooten, zoo dat het niet meer verder kon en zeker heidshalve aan den grond gezet werd. Ter wijl men hiermede bezig was, kantelde het schip eenigszins waardoor het nog meer water maakte en ten slotte geheel zonk. Toen het schip in zinkenden toestand verkeerde en er groote hoeveelheden wa ter in het ruim stroomden, stegen er me ters hooge rookwolken op; over een uitge strekte oppervlakte van de rivier was kalk- damp waar te nemen. „Tel." STRENG TOEZICHT OP GELD- S MOKKEL AARS. Een arrestatie in den drein. In den trein KeulenKleefNijmegen werd Dinsdag door de kommiezen op het station Kleef een vreemdeling aangehouden, die naar Nederland wilde reizen en ver dacht werd van deviezensmokkelarijOp hpm werd bevonden een paar duizend mark. Of de man nu al zeide in Kleef te willen uitstappen, dat hielp hem niets. Hij werd beschuldigd van deviezensmokkel en dus gearresteerd. Een Duitsche dame, die met den vreemdeling in dezelfde coupé gereisd had. had bemerkt, dat de man voor aankomst te Kleef iets in zijn schoenen ver stopte. Op deze aanwijzing der dame wer den ook de schoenen van den man on derzocht en tusschen de binnenzolen werd een groot geldbedrag gevonden. Eenzelfde ontdekking deed men in 's mans para- pluie, aldus de „Msb.". De arrestant werd onmiddellijk voor den hoofddouane ge voerd. SPORT ROEIEN DE WEDSTRIJDEN OM DEN TELEGRAAF-BEKER. Triton wint den eindstrijd. Voor den eindstrijd om den „Telegraaf- Beker" welke gisterenavond verroeid werd op het traject op den Amstel van Het Kalfje naar het Clubhuis van De Hoop bestond zeer groote belangstelling. Even als den vorigen avond bij den voorwed strijd was ook thans de regeling van het verkeer op den weg weer in goede han den van Inspecteur Gemmeke en werd er steeds voor zorggedragen dat de stoet van volgauto's ongehinderd het verloop van den wedstrijd kon volgen. In de stad was het op de beide bruggen ook zeer vol en kon men vooral bij de Amstelbrug weer het traditioneele gehol van menschen zien, die snel naar de andere zijde liepen om de finish waar te kunnen nemen. Evenals den vorigen avond was het ook thans weer windstil en stond er geen stroom. Na een prachtige race won Triton in den tijd van 15 min. 54.4 sec. Ook thans viel het bijzonder op, dat het sturen nog voor veel verbetering vatbaar is. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Beide ploegen hebben een goede start en de strijd gaat dan ook aanvankelijk gelijk op. Het aanvangstempo van Triton was 11, 30 en 38 slagen, terwijl dat van de Delf tenaren 11, 21 en 40 bedroeg. Wat we niet verwacht hadden geschiédde, nl. dat Laga goed bijhield. Nadat ongeveer 600 m. ge roeid waren ontstond er een lichte aanva ring op het terrein van Laga, welke echter niet van invloed was op het verdere ver loop van den strijd. Met een baantempo van 32 roeit Laga, dat als ploeg niet zulk een mooi geheel vormt als Triton, verder en verkrijgen de Delftenaren een voor sprong van ongeveer een halve lengte. Dan loopt Triton echter weer in en bij den bocht van den Ringspoordijk liggen de ploegen ongeveer gelijk. Laga blijft echter nog steeds uitloopen en bij Zorgvlied zijn de Delftenaren weer iets voor. Zoolang echter het rechtergedeelte nog niet bereikt is komt er weer verandering en bij de Zui- der Gasfabriek ligt.Laga weer iets voor. Nu komt de laatste bocht, die van den Om val, welke voor Laga het gunstigst is. Bij het clubhuis van Willem in ongeveer heb ben zij dan ook weer een voorsprong. Het wordt dus spannend. Nu gaat Triton ech ter uitloopen en bij de Berlage-brug zijn de Utrechtenaren een halve lengte voor, hetgeen geleidelijk meer wordt en bij het clubhuis van Nereus is het verschil onge veer 3/4 lengte. Laga geeft'zich echter niet gewonnen en probeert weer bij te komen, doch iedere poging wordt door Triton be antwoord en het technisch betere roeien van de Utrechtenaren bezorgt hen dan ook de overwinning. Triton loopt steeds meer uit en met ruim 11/4 lengte verschil winnen de Utrechtenaren in 15 min. 54.4 sec. WATERPOLO POELMEER n—ZIAN IV 5—0. Poelmeer II speelde gisterenavond voor de competitie van den Kring Den Haag voor den K. N. Z. B. tegen ZIAN VI. Met de rust stond Poelmeer reeds met 10 voor, doch daarna gelukte het hem nog 4 maal te scoren, zoodat het einde kwam met een 50 overwinning der Oegstgeesters. LAWNTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. Timmer sloeg Ritchie. In de tweede ronde van de Internationale kampioenschappen van Wimbledon sloeg Timmer den Engelschman Ritchie in 4 sets, zoodat hij zich voor de 3e ronde heeft ge klasseerd. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 28 Juni Huizen, 1875 m. Algemeen programma', verzorgd door den KRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert op gramofonplaten 1.00 KRO.-orkest. I.50 Bioscooporgel-soli. 2.10 De KRO.-boys. 3.00 Gramofoonpl. 3.40 Zang- en klavierrecital. 4.15 Gramofoonpl. 4.40 Zang- en klavierrecital. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 Het KRO.-orkest, afgewisseld door gramofoonpl. 7.15 „De wil tot vrede", waarna gramo foonpl. 8.00 Vaz Dias en de KRO.-boys, afgewis seld door gramofoonpl. 9.45 KRO. Symphonie-orkest. 10.30 Vaz Dias en gramofoonpl. 10.45 KRO. Symphonie-orkest. Hilversum, 301 m. 8.00 OrgelspeL 8.30 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO en Decla matie. 10.35 Gram.pl. II.00 Vervolg Declamatie. 11.20 en 1200 Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.00 Voordracht. 2.3.0 Gram.pl. 2.50 Zang 3.10 De AVRO-Decibels. 4.00 De Zonnekloppers. 5.00 Kinderuur. 5.30 Orvitropia en Declamatie. 7.00 Juridische causerie. 7.20 Viool, piano en orgel. 7.50 Vaz Dias en Herh. S.O.S.-berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Residentieorkest o.l.v. CarL Schu- richt (Uit het Kurhaus te Scheveningen). Om c.a. 9.15 Tweegesprek. 10.15 Vrijz. Gods. Persbureau en Vaz Dias. 10.30 Causerie. 11.00 Jazzmuziek (gr.pL). 11.3012.00 Gramofoonmuziek Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel. 12.10 Het Trocadero-Cinema-orkest, 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Het Grinke Trio. 3.35 Het Schotsche Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 BBC.-Dansorkest. 7.25 Bach-concert. 7.50 BBC.-Militair-orkest 8.30 „The Mystery of the seven café's", hoorspel. 9.20 Speeches aan het „National Allot ments Society Dinner". 10.35 BBC.-orkest, koor en solisten. II.3512.20 Harry Roy en zijn Band. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Concert mjn.v solisten, koor en or kest. Hierna Dansmuziek. Van de heden plaats gehad hebbende partijen was de zege van Menzl op Boro- tra in vijf sets sensationeel. De belangrijkste resultaten waren: Timmer sloeg Ritchie 75, 57, 62, 6—3. Austin, Engeland sloeg Haanes, Noorwe gen 62, 60, 62. Kukuljevic, Joego-Slavië, sloeg Lund Duitschland 64, 63, 64. Von Cramm, Duitschland sloeg Jones Engeland 62, 63, 61. Menzl, Tsjechoslowakije sloeg Borotra Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest. 3.205.20 Omroeporkest. 9.20 Piano-recital. 10.30 Operettemuziek. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 m. 12.20 Concert uit Frankfort m.m.v. or kest en solisten. 4.20 Koorconcert m.m.v. solisten. 520 Kamerorkest 7.20 Omroepkwintet. 8.35 Volksliederen m.m.v. solisten en koor. 9.50 Omroeporkest. 1.2012.20 Populair concert uit Stutt gart R o me421 m. 9.10 „Sogno ma.... forse no", spel van Pirandello. 9.40 Orkestconcert en zang. Brussel 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Salon-orkest 1.30—2.20 en 5.20 dito. 6.35 Omroeporkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 „The Fairy Queen" van Purcell. Hierna tot 11.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.40 Zang. 12.50 Omroeporkest 1.40 Zang. I.502.20 Gram.pL 5.20 Kamermuziek. 5.50 Cello-recital. 6.50 Piano-recital. 7.35 Gram.pl. 8.20 Voor oud-strijders. 9.40 Zang. 9.50 Hoorspel. 10.3011.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 „Das kalte Herz", van M. Lothar. 10.20 Berichten. 10.50 Piano-recitaL II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Populair concert uit Stutt gart Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. (Wijzigingen voorbehouden). 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl.sender. 10.20 Keulen. 12.05 Parijs, Radio. 14.20 DeutschLsender. 15.20 Parijs Radio. 16.20 Deutschl-sender. 17.20 Keulen. 10.50 Brussel Fr. 19.20 Diversen. 20.20 Droitwich. 21.50 Keulen. 22.30 Brussel Fr. Plm. 22.50 Leipzig. 4e Programma 8.058.50 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 13.35 London Reg. 15.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 20.20 Loc. uitz. Graip.muziek. 21.50 London Reg. Frankrijk 57, 64, 62, 26, 119. Palmieri, Italië sloeg Malfroy Nieuw Zee land 11—13, 6—1, 6—3, 6—2. Van Rijn, (V. S.) sloeg Smith, Noorwe gen 6_3, 6—0, 6—2. Olliff, Engeland sloeg von Metaxa, Oos tenrijk 63, 62, 57, 62. Boussus, Frankrijk sloeg Puncec Joego- Slavië 7—5, 6—8 6—2, 6—2. Perry, Engeland sloeg Hines, V. t. 61, 7—5, 6—3. Quist, Australië sloeg Ellmer, Zwitser land 6—3, 7—5 3—6 6—3. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 48) „Als jullie niet maakt dat je binnen der tig seconden hier vandaan bent", brulde hij, „dan schiet ik mijn revolver leeg door de deurpaneelen heen en daarna zal ik uit het raam roepen, dat ik door inbrekers word aangevallen." Hij begon te tellen. De muzikanten vlogen naar de trap. Anthony liet niet na, den spreker eenige beleedigingen en scheldwoorden naar het hoofd te werpen. Buitengekomen haastten ze zich naar hun kamer. Ze konden niet weten, of Gar land hen vanuit het raam nakeek. Trent zou hij zeker niet herkennen en Wadham zag er ook heel anders uit, Een te nauwe schoen deed hem bovendien hinken. „Zou hij geschoten hebben?" vroeg Trent, toen ze op zijn kamer zaten, met de deur op slot. „Beslist", zei Wadham. „De Aartsbisschop van Canterbury zou een moord doen bij dat lied." „Ben je er zeker van dat het Garland is?" „Absoluut. Het kwam me voor, dat hij aan het einde zijn stem probeerde te ver anderen." „Toen werd die stem ineens schor en hol, bedoel je zeker? Ja, dat is me ook opgevallen. Zijn stem was niet zoo klank vol als vroeger, maar heeft toch iets beve lends, zooals geen enkele andere stem heeft." „En zullen we de hulp van de politie in roepen of zijn deur intrappen?" Wadham was in een uitstekend humeur. Hij was be vrijd van de vrees om berispt te worden voor wat in de oogen der wet inderdaad 'n ernstige overtreding is het laten ont snappen van een misdadiger. Zullen we meteen teruggaan?" „Dat is niet raadzaam, nu hij nog woe dend is over onze serenade. Als hij die re volver in zijn zak heeft, en daar ben ik ze ker van, zouden we mooie kogelvangers vormen in die nauwe gang, waarna hij zou triomfeeren. Morgen zullen we probeeren hem te vangen. Kom me om negen uur weer afhalen, in je gewone plunje. Ik word weer Alfred Anthony, maak een praatje met den agent op den hoek en patrouilleer door Garlands wijk tot de loopjongen komt. Hem zal ik een tientje beloven, als hij een oogje in het zeil houdt. Die jon gen snapt, dat ik geen werkelijke verze keringsagent ben. Als hij den indruk krijgt dat ik een detective ben, zal hij me dol graag helpen." XIV. Het bittere einde. Zij konden geen ander plan verzinnen, om Garland te overmeesteren, dan de deur in te trappen. Aangezien hij geen enkele keer aan de deur was gekomen, hoewel Trent in de laatste week op alle tijden en manieren had geklopt, was het niet waar schijnlijk, dat hij nu ineens zijn voorzich tigheid zou laten varen. De bijzonderhe den van den aanval, wanneer zij eenmaal binnen waren, moesten zij aan het toeval overlaten. Het viel niet te ontkennen, dat de beide mannen een groot gevaar liepen. Vlug handelen was een eerste vereischte. Juist toen ze hun schouderspieren span den voor de bestorming zag Trent, dat de deur niet gesloten was. Ze stond drie of vier millimeter open. „Hij is weg", fluisterde Wadham. Trent zei niets, zijn teleurstelling was te groot. Al die lange nren wachten waren vergeefs geweest. De loopjongen had hem in den steek -gelaten. Garland moest den jongen twintig gulden gegeven of beloofd hebben, tegenover de door hem in het vooruitzicht gestelde tien. „We zullen het huis doorzoeken", fluis terde Trent terug. „Misschien heeft hij iets achtergelaten". In zijn hart leek het hem niet de moeite waard. .Garland liet niets aan het toeval over en al smaalde hij op de minderwaardigheid van zijn achtervol gers hij deed hun toch de eer aan, in alles de grootste omzichtigheid te betrach ten. Met een gebaar legde hij Wadham het zwijgen op. Het was ten slotte mogelijk, dat Garland er wel was. Het kon zijn, dat hij hun naderende voetstappen gehoord had toen hij op het punt stond om uit te gaan en dat hij nu achter de deur stond, gereed om die open te werpen en te schie ten. Trent kon niet langer wachten en duwde de deur open. De gang was leeg! Zelfs nu was Trent, nog niet overtuigd, dat zijn vijand er niet" was. Misschien was dit een vooraf beraamde" zet. Misschien verwachtte hij dat zeibirmen zouden gaan. Er kon slechts één persoon tegelijk door de smalle kamerdeur en.. Hij wist, al had Wad ham het hem niet gezegd, dat zijn vriend het onrustige gevoel had, dat de tegen woordigheid van Charles Garland altijd bij hem opwekte. Tot dusverre hadden ze nog geen geluid opgevangen. Hij stelde zich voor, hoe Garland in die stilte achter de deur aan het einde van de gang naar zijn revolver greep, glimlachend bij het besef, dat hij zijn achtervolgers nu in zijn macht had. En als hun afschuwelijke muziek den vorigen avond de aandacht niet had getrokken, waarom zouden dan twee snel le schoten de buurt opschrikken? „Houd je revolver gereed", zei Trent. Meteen hoorden ze een gerucht in de kamer, voor de deur waarvoor ze zoo ge spannen wachtten alsof iemand van zijn stoel opstond en dien achteruitschoof. Toen hoorden ze een geschuifel, een vreemd, sleepend geluid, en het kraken van meu- bels. Ineens sprak iemand. Het was niet Gar land's stem, maar de stem van een ouder en. zwakker man, naar de spraak te oor- deelen een beschaafd Engelschman. „Bent u daar, professor Wright?" Tot zijn groote ergernis was Trent's eer ste besef een gevoel van verlichting. Ze waren in Garland's woning, maar niet in zijn macht. Hun bijna roekeloos waagstuk zou niet op een drama uitloopen. Een on bekende, dien ze nog niet gezien hadden, wachtte ook op hem. „Kom mee, we gaan naar binnen", fluis terde Trent en opende de deur. Het was een als geestelijke gekleede oude heer, die hen door een dikke bril on zeker aanstaarde. Zijn gezicht was bleek, zijn wangen hol en de doorschijnende han den wezen op een pas doorstane lange en zware ziekte. Afgezien van zijn leelijken mond met slecht gevormde, gele tanden, was het geen onknappe oude man, en zijn gelaat verried een verlegenheid, die, bij hun zwijgende nadering, 'bijna tot angst overging. Trent begreep, dat hij schrok toen hij in eens twee zwijgende onbekenden tegen over zich zag, en glimlachte vriendelijk. De oude heer beantwoordde zijn groet. „Ik wacht op mijn vriend, professor Wright", deelde hij mede. „Wij ook", verzekerde Trent. „Vreemd", mompelde de ander. „Waarom?" vroeg Trent. „Ik meen, dat hij me vertelde, dat hij in Londen niemand kende. Hij zei, dat hij behalve mij geen andere bezoekers ont ving en ook niet verwachtte." „Hij weet niet, dat we in de stad zijn", legde Trent uit. „We komen hem verras sen. Dit is mijn vriend, Griffith Wadham". De oude heer boog beleefd. „Mijn naam is Hyde, dr. Hyde. Het ver heugt me, vrienden van mijn begaafde leer ling te ontmoeten. Excuseert u, dat ik blijf zitten. Zooals u ziet laat mijn gezond heidstoestand te wenschen over." „Het lijkt me dat u koorts hebt, eer waarde," zei Wadham bezorgd. „Resten van malaria tropica. Maar ik mag niet klagen, aangezien ik de kwaal opdeed bij het missiewerk. Maar die koorts verzwakt erg." Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10