WOENSDAG 26 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. RAG. I» DE ZUIVERINGSACTIE TE O SS. Weer een vrouw gearresteerd. Door de gemeentepolitie van Qss is gis termiddag gearresteerd de ongeveer 30-ja rige vrouw Van R.-van der E., die er van verdacht wordt in 1934 een brandstichting te hébben gepleegd. Tijdens een streng verhoor, waaraan zij op het politiebureau onderworpen werd, 'bekende zij het haar ten laste gelegde. Zij zal ter beschikking van den Officier van Justitie te Den Bosch worden gesteld. De Marechaussée-Brigade van Oss zullen op het Loo voor H.M. de koningin defileeren. De manschappen der brigade Oss van de Koninklijke Marechaussée zullen Vrij dagmorgen a.s. onder leiding van Opper wachtmeester Mintjes, naar het Loo ver trekken om aldaar op het paleis door H.M. de koningin te worden ontvangen. De brigade zal door haar districtsnkapi- tein, den heer Bouvier, uit Nijmegen, aan HM. worden voorgesteld, waarna de ko ningin heit corps persoonlijk zal toespre ken. Vervolgens zal zij de brigade rnspectee- ren en na afloop daarvan zal het corps voor H.M. de koningin défileeren. Tevens zal naast de brigade uit Oss, aan het défilé deelnemen, opperwachtmeester van der Beek, van de brigade der Koninklijke Ma rechaussée, te Uden. ZWENDELAAR ACHTER SLOT. NJSJB.-GELDEN VERDWENEN? Een bedrag van ƒ1100 zou zoek zijn. Naar het „Volk" bericht, zouden de gel den van de afdeeling Amsterdam van de zg. Nationale Jeugdstorm, de jeugdorgani satie van de N.SB., die officieel onder lei ding van den heer Van Geelkerken staat, sedert eenigen tijd spoorloos verdwenen zijn. Men spreekt van een bedrag van 1100 De vreemdelingendienst te Amsterdam heeft gisteren in een ziekenhuis aldaar een buitenlander gearresteerd, die reeds sinds maanden door de Duitsche justitie en ook door de politie uit andere landen werd ge zocht als verdacht van verschillende mis drijven, waaraan hij zich gedurende de laatste jaren zou hebben schuldig ge maakt, meldt de „Tel." Het merkwaardigste van deze zaak is, dat de man reeds eerder in handen der Amsterdamsche politie was gevallen, doch toen op advies van een medicus in het be treffende ziekenhuis werd opgenomen. Hij verbleef hier onder een valschen naam, tot dat de politie tien dagen later te weten kwam, dat men te doen had met een vreemdeling, die reeds lang werd gezocht. Een dag of tien geleden werd in de v. Baerlestraat op aanwijzing van een apo theker uit deze straat, een buitenlander ge arresteerd, die den vorigen dag in deze apothekerszaak getracht had op een valsch doktersrecept een hoeveelheid morphine te koopen. Toen de apotheker bemerkte, dat het re cept valsch was, deed hij hiervan, toen de klant uit zijn winkel was vertrokken, direct aangifte bij de politie. De vreemde ling was zoo onhandig zich den volgenden dag weer in de v. Baerlestraat te vertoo- nen. Hier werd hij echter door denzelf den apotheker gezien en aan een agent aangewezen. De politieman arresteerde den buitenlander en bracht hem over naar het posthuis aan de v. Baerlestraat vanwaar hij later naar het politiebureau aan den Sin gel werd vervoerd. Evenals op het posthuis aan de v. Baer lestraat, deelde hij hier mede Frank te heeten en uit Honduras afkomstig te zijn. De verdachte maakte een zeer zieligen en ziekelijken indruk, zoodat men den vol genden dag besloot een medicus te raadple gen. Deze constateerde, dat de „Hondu- rees" een morphinist was. De dokter oor deelde het voorts noodzakelijk, dat de man in een ziekenhuis werd opgenomen, en zoo gebeurde het, dat de verdachte de grauwe cel in het politiebureau verwisselde voor een heldere ziekenzaal van een groot zie kenhuis te Amsterdam. Hier werd hij liefderijk opgenomen en zeer zorgzaam verpleegd. lederen dag kreeg de patiënt voor de genezing van zijn kwaal een dosis morphine, waaraan hij zoo zeer was verslaafd. lederen keer echter een kleinere hoeveelheid, om hem ten slotte op deze wijze te kunnen genezen. De berichten over de aanhouding van den man en zijn overbrenging naar bet ziekenhuis werden echter ook door de Berlijnsche politie gelezen. Daar werd reeds sinds langen tijd de apotheker Schi- rokauer gezocht, een man die zieh aan verschillende misdrijven zou hebben schul dig gemaakt. Van dezen Schirokauer wist men o.rm, dat hij Duitscber van geboorte was, zich aan verschillende oplichtingen had schuldig gemaakt en daarna naar Spanje was vertrokken. Hier zou hij zich tot Spanjaard hebben laten naturalisee- ren en vervolgens een fictieve maatschap pij hebben opgericht, waarvan hij de aan- deelen later verkocht. Vervolgens zou hij naar Nederland zijn gevlucht. Toen de Ber lijnsche politie de berichten over den te Amsterdam gearresteerde vreemdeling las, stelde zij zich direct met de Amster damsche politie in verbinding, ten einde nadere bijzonderheden over den „patiënt" te vernemen. Het signalement van dei zieken Frank kwam goed overeen met den gezochten Schirokauer, zoodat reeds direct het ver moeden rees dat de zich Frank noemende een valschen naam had opgegeven. De Amsterdamsche politie stelde een onder zoek in en aan de hand van vingerafdruk ken, die volkomen overeenstemden, kwam spoedig vast te staan dat de nog steeds in het ziekenhuis verpleegde patiënt nie mand anders dan Schirokauer was. Hij werd nog eens ter dege aan den tand ge voeld en bekende later niet Frank doch Schirokauer te heeten. Hierop werd de patiënt direct opnieuw gearresteerd en uit 't ziekenhuis naar het hoofdbureau van politie gebracht. Hier is hij ter beschikking van den Vreemdelin gendienst gesteld. Morgen zal hij voor den officier van justitie worden geleid, waar na zal worden beslist of hij zal worden uitgeleverd. Ook de gelden, die moesten dienen voor de uniformen voor de jeugdige leden van deze N.S.B.-organisatie, zijn volgens het blad zoek. De leiding van de N.SB. heeft een onderzoek ingesteld en een functiona ris is reeds geschorst. Ook bij het door de NB_B. opgerichte kantoor voor arbeidsbemiddeling was on langs de kas verdwenen. Ook hier heeft de leiding de zaak in den doofpot gestopt. GROOT AANTAL SCHAPEN GEDOOD TE OVERS CHIE. Slechts 20 dieren in een kudde van 148 stuks ongedeerd. Toen gistermorgen tegen een uur of ze ven de opzichter en eenige arbeiders, die het egaliseeringswerk uitvoeren op het terrein van den Bond voor Lichamelijke Oefening aan den Abraham van Stolkweg ter plaatse arriveerden, kwamen zij tot de ontdekking, dat in den loop van den nacht honden een ware slachting hadden aange richt onder de daar grazende schapen, toe- behoorend aan den heer W. Esbeukman te Overschie. Zooals ook op Waalhaven geschiedt, had de bond toegestaan, dat 148 schapen daar mochten grazen om het terrein gelijk te houden. Den vorigen nacht zijn een vijftal han den, waarvan er drie toebehooren aan den heer J. H. Brieër, wonend op het aangren zende sporttrein van R. F. C. en één aan den heer Blazer bij de schapen gekomen, hebben deze over het terrein nagejaagd, waarbij de dieren door prikkeldraad een goed heenkomen hebben gezocht. Nadat verscheidene dieren duchtig door beten toegetakeld waren, zijn zij terechtgekomen in een inham op het terrein, waar een aan tal in de verdrukking kwam, waar gister morgen niet minder dan 41 schapen le venloos gevonden werden, terwijl de ove rigen beten, gebroken pooten of andere kwetsuren bekomen hadden. Slechts 20 schapen zijn er onbeschadigd af gekomen en naar men ons verzekerde zijn ook zij geheel waardeloos geworden, omdat zij door de achtervolging blijvend in hun groei zullen worden belemmerd. Dit beteekent voor den heer Esbeuk man, die op Overschie een kleine boerderij drijft, welhaast een volkomen ruïne, daar hij het geld voor het aanschaffen van deze schapen onder de gunstige omstandigheid, dat het land gratis ter beschikking werd gesteld, geleend had. Naar hij vertelde, be draagt de schade ongeveer 900 en de kans op verhaal op de eigenaars van de honden is zeer gering. Omstreeks half twee schijnt een chauf feur van een passeerende auto op het ter rein hondengeblaf en schapengeblaat ge hoord te hebben, doch hoewel hij met zijn lampen nog gezocht heeft, was er niets te ontdekken. Het zal dus vermoedelijk om streeks dien tijd geweest zijn, dat de slach ting onder de schapen heeft plaats gehad. De cadavers zijn gistermiddag van het terrein weggehaald vier van de honden wa ren inmiddels reeds overgebracht naar de politiepost te Overschie, waar, nadat braakmiddelen waren ingegeven, geconsta teerd werd, dat drie van hen bloed braak ten. Deze drie zijn terstond afgemaakt. Ook de hond van den heer Esbeukman be vindt zich ter observatie in de politiepost en gisteravond zou nog een andere hond, die mede van deze jacht verdacht wordt daar worden onderzocht. Het onderzoek naar deze zaak duurt nog voort. «Vadj RECHTZAKEN DE MOORD TE HOOFDDORP. Verdachte pleegzoon opnieuw vrijgesproken. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft ar rest gewezen in de strafzaak tegen den 24-jarigen electro-technicus W. K. te Hoofddorp, die er van verdacht wordt, zijn pleegvader van Brussel, om het leven te hebben gebracht. Het misdrijf moet ge pleegd zijn in den nacht van 5 op 6 Sep tember j.l. K. is toen met zijn pleegvader alleen in huis geweest en is 's morgens in de vroegte vertrokken. Bij de behandeling van zijn zaak voor de rechtbank te Haarlem had de officier tien jaar gevangenisstraf wegens doodslag geëiscbt. De rechtbank, niet overtuigd van verdachte's schuld had hem vrijgespro ken. Ter zitting van het Hof had de procu reur-generaal vernietiging van het vonnis der rechtbank geëischt en veroordeeling van K. tot eveneens tien jaren gevangenis straf. De procureur-generaal was van oor deel, dat het bewijsmateriaal tegen ver dachte van dien aard was, dat aan zijn schuld niet kon worden getwijfeld. Het Hof heeft thans met bevestiging van het vonnis der Haarlemsche rechtbank K. eveneens vrijgesproken. Hert overwoog daarbij, dat de bijgebrachte bewijsmidde len niet uitsluiten, dat een ander het mis drijf heeft gepleegd, zoodat het Hof niet de overtuiging heeft gekregen, dat K. de schul dige is. K. hoorde het arrest aan, zonder dat een spier van zijn gezicht vertrok en ver liet vervolgens met een korte buiging voor het college de rechtzaaL UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Nieuwe aardappelen. Gisteren wer den de eerste nieuwe aardappelen aan de veiling aangevoerd. Ze gingen voor 6.40 per 100 K.G„ een prijs die bij de alge meen slechte gewassen niet lokt can met spoed het rooien voort te zetten. Hinder. Tengevolge van het erg war me weer zet de tramrail zoodanig uit dat zulks bij de trambrug hinder veroorzaakt. Dit is n.1. van dien aard, dat de rails te gen elkaar komen. Wordt in dien toestand de brug opengedraaid, dan kan, dat heeft de ondervinding al geleerd, de brug niet meer dicht en is het tramverkeer gestoord. Dientengevolge werd de brug in den na middag niet geopend tot hinder van de tuinders die naar de veiling met hun schuiten moesten. Ek zal in worden voor- LISSE H.K.W. Gisteravond hield de R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden zijn ledenvergadering. De voor zitter spoorde in zijn openingswoord aan, deze vergadering zoo kort mogelijk te ma ken, wegens de buitengewone warmte. Spr. feliciteerde collega J. de Koning met zijn benoeming tot voorzitter van den R.K Volksbond. Medegedeeld werd dat men, om opgenomen te worden in den Bestuurs raad, lid moet zijn van den R.K. Volks bond; dan geniet men dezelfde rechten als andere vak-afdeelingen. Het verslag van de gehouden Bondsver gadering te Amsterdam werd tot nader order uitgesteld, wegens de geringe op komst. Medegedeeld werd, dat de eerste gift, n.l. van 15 voor het vaandelfonds is afgedragen door onze eigen kas. Voorts zal op iedere vergadering een klein offer ge vraagd worden. Vervolgens werd be noemd tot vertegenwoordiger in het Comi té Herwonnen Levenskracht de heer van Rossum, die thans in de plaats zal treden van den heer de Koning. Laatstgenoemde zet het werk uiteen, wat een vertegen woordiger te doen heeft in bedoeld Comi té. Aan de orde is de verloting van eenige rook-artikelen, welke attractie herhaald zal worden, om de goede opkomst te bevorde ren. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt, waarna deze zeer geanimeerde vergadering met gebed werd gesloten. De schat der gezondheid. Het plaatse lijk comité voor Herw. Levenskracht houdt a.s. Zaterdagmiddag zijn jaarlijksche bloempjesverkoop. Daar nog zodvelen op de wachtlijst zijn geplaatst, is het van zeer groot belang dat allen zooveel mogelijk de damesverkoopsters terwille zijn en een bloempje koopen. Geld en nog eens geld is hier het middel om levens te redden en daarom doet het plaatselijk comité een be roep op den offerzin van degenen, die ge lukkig zijn in het bezit van een lichame lijke gezondheid. Wij verwachten dus een recordcijfer! Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper", hield gisteravond in een zeer drukkende atmosfeer een vergadering in de zaal van den heer J. Koot De voorz. herdacht in zijn openingswoord het over leden lid W. Mesman en schetste hem als een trouw en standvastig lid. Het ope ningsgebed werd voor zijn zielerust ge stort. Onder de ingekomen stukken was een circulaire van Sobriëtas, inzake de verspreiding van het propagandablad, waarvan door de afdeeling Lisse 1000 exemplaren zijn besteld. De heer Th. Sal man brengt vervolgens verslag uit van de j.l. gehouden algemeene vergadering van het Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem, waarvoor de voorz. hem dankte. Na rondvraag volgde sluiting. HJ3.G. De Coöperatieve Veilingver- eeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (GnA) te Lisse hield gisteren in haar ge bouw aan den Grachtweg een algemeene ledenvergadering. Te half aoht opent de voorzitter, de heer P. Warmerdam, de bijeenkomst en heet alle aanwezigen welkom. Spr. wees op de beteekenis van de beta ling per 15 Mei j-1. van 98%, welke zonder teekening en zonder dat een maand op een groot percentage behoefde te worden ge wacht, dif eet aan de Principalen werd over gemaakt. Hierna verzoekt hij den secretaris, den heer J. Kortekaas, de notulen voor te lezen, welke hieraan voldoet. De notulen worden zonder op- of aanmerkingen met algemeene stemmen goedgekeurd. Vervolgens brengt de heer R. W. Doek- sen het financieel verslag uit en geeft een overzicht van de exploitatie over het jaar 1934—1935. De voorzitter brengt rijn dank zoowel voor het verslag als vocht de besprekingen met de Bankrelaties. Hierna werd het veilirigpercentage over het afgeloopen seizoen vastgesteld zooals geheven is. Als commissie tot nazien der rekening werden benoemd de heeren: B. Berbee, P. Romeijn Pzn., en G. Zandbergen, terwijl voorgesteld werd om als plaatsver vanger te benoemen den heer K. Tanis. In verband met de voorgestelde bezoldi ging van de Bestuursleden leest de heer Doeksen het rapport der Commissie van onderzoek voor. De heer C. v. d. Laan deelt mede, in verband met zijn vraag in de vo rige vergadering, thans geheel aocoord te gaan met het voorstel der Directie. Beslo ten werd dan ook, zooals voorgesteld. Hierna was aan de orde verkiezing be stuurslid, aftredend S. Schoneveld, en ver- kiering Commissaris, aftredend L. Onder water. Beiden werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Medegedeeld werd, dat de eerste Veiling waarschijnlijk gehouden zal worden op 16 Juli 1935. De heer Schoneveld deelt mede, dat hij voor een zeer moeilijke keus gestaan heeft bij zijn candidaatstelling als bestuurslid; hij hoopt dan ook zijn beste krachten te wijden, zoowel aan de Vereeniging als aan de leden. Hij wijst op de plichten der leden tegenover de vereeniging in vertband met de huidige omstandigheden. Hoe groo- ter de Vereeniging, des te meer de plich ten en rechten. Hij dringt aan op de nood zakelijke medewerking en waarschuwt er voor, geen kwaad zaad te strooien. De voorzitter brengt den heer Schone veld harteiijk dank voor zijn gesproken woorden en wijst op eventueele propaganda gedurende het winterseizoen. Hierna slui ting. NOOTDORP Autotocht voor ouden van dagen. Ten raadhuize vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester het comité tot het houden van autotochten voor ouden van dagen, bestaande uit de heeren C. Ver loo, A. A. Tetteroo, L. A. Mooijman en C. L. van Leeuwen. Gelet op het groote genoe gen, waarmede de vorige tochten gehou den werden, is besloten ook dit jaar we der een tocht voor ouden van dagen te organiseeren. De tocht is uitgeschreven op Donderdag, 25 Juli a.s. Dezen keer zal wat dichter bij huis gebleven worden. Als doel van den tocht is het restaurant Plaswijck aan de Plassen te Hillegersberg uitverkoren. De heenrit zal geleid worden over Pijn- acker (Katwijksche buurt), Berkel en Bergschenhoek, terwijl de terugtocht loopt over Rotterdam, Delft en de stoet langs de Brasserskade in de gemeente terug zal ko men. Voor dit goede doel zullen een aantal jonge dames rondgaan; gaarne wekken wij u op een bijdrage voor dit doel af te staan. Autobezitters, ouden van dagen en inva liden gelieven zich bij een van de vier co mitéleden vóór 18 Juli a.s. op te geven. Zwemgelegenheid. Zwemliefhebbers worden er op gewezen, dat het verboden is in de putten, gegraven door de Amster damsche Ballast Maatschappij, te zwem men, zooals op aldaar geplaatste borden door die maatschappij is aangegeven. Zij, die wenschen te zwemmen in deze gemeente, kunnen dit doen in de zwemge legenheid, gelegen langs de electrische spoor op het terrein van den heer P. J. v. d. Sande; hiervoor is echter van den eige naar vergunning noodig NIEUWVEEN. Oprichting Wit-Gele Kruisafdeeling met wijkverpleging. De plannen voor een plaatselijke wijkverpleging zijn al van zeer oude datum. Menige poging is ondernomen door het Groene Kruis, al of niet in samen werking met Zevenhoven en Ter Aar, doch tot verwezenlijking kwam het niet. Toen is thans uitgaande van de parochie, voeling gezocht met het Wit-Gele Kruis van Lan- geraar. Het comité ter voorbereiding hield vergadering op vergadering en schreef voor Maandag jJ. wederom een vergadering uit, maar thans voor aEe gezinshoofden der ge meente. T Het kleine groepje aanwezigen werd door den comité-voorzitter verwelkomd, die apart noemde den zeereerw. heer Pastoor, burgemeester Geesink, Zuster A N. Hos- kam, enquêtrice van het W.-G. Kruis, en de heeren Robertz en Uyttewaal, resp. voor zitter en secretaris van afd. Langeraar. Zuster Hoskam sprak na den heer P. J. J. Stouten over werkwijze en doel van het „Wit-Gele", waarna de voorzitter statuten en huish. reglement van Langeraar liet hooren. Niet-katholieken kunnen ook lid worden, z.g. hospitant-lid, zij missen ech ter het stemrecht. De contributie per jaar bedraagt in klasse A 3.per gezin, kl. B/5 en kl. Cf 10. Zelfstandige leden be talen 1.50. De gezinskaart waarborgt wijk verpleging plus gebruik van materiaal aan man, vrouw, alle vrouwelijke gezinsleden (ook dienstbode) en alle mannelijke gezins leden. Zoodra de mann. leden 20 jaar zijn, moeten zij als zelfstandige leden worden ingeschreven, dus ad 1.50 contributie. Het vereenigingsgeld wordt maandelijks opge haald. De heer Robertz was zoo vriendelijk de gerezen vragen te beantwoorden tot alge meene bevrediging. Duidelijk werd gezegd, dat de wijkzuster slechts op advies van den dokter huisbezoek d-oet. Per fiets zal rij Nieuwveen bezoeken, voorzoover liggende binnen het Liemeer en het station. Verder af wonende zieken worden per auto be reikt, terwijl mede bij ongunstig weer dit vervoermiddel gebruikt wordt in Nieuw veen. Deze vervoerkosten drukken vanzelf uitsluitend op Nieuwveen. Daartoe zal een z.g. autofonds gevormd worden. Teneinde de contributie niet te verhoo- gen, zullen de baten hiervoor verkregen moeten worden uit vrijwillige bijdragen, subsidie, loterij enz. De zeereerw. heer Pastoor noemde het een groot voorrecht, dat Langeraar door haar toedoen de oprichting eener Nieuwv. afdeeling mogelijk maakt. Spr. bracht open lijk dank over aan de afgevaardigden. In de toekomst is het waarschijnlijk mogelijk een geheel zelfstandige afdeeling te stichten, wanneer van „St. Ursula" een wijkzuster betrokken kan worden. Zijneerw. beval het lidmaatschap warm aan. Nadat de heer Robertz nog uitdrukkelijk op het tijdelijke karakter der samenwerking met Langeraar gewezen had, wijl het voor de wijkzuster aldaar veel zwaarder wordt, werd, de Nieuwv. afdeeling van het W.G. Kruis een feit. De samenstelling van het bestuur werd verschoven naar een latere datum. Het comité van voorbereiding maakt het voorloopig bestuur uit. De statuten van Langeraar werden behoudens enkele pun tjes ook voor Nieuwveen aangenomen. Practisch wordt het dus zoo. De contributie van Nieuwveen wordt geheel afgedragen aan Langeraar. De wijkzuster uit L. neemt N. erbij. Leden kunnen verplegingsmate- riaal van L. betrekken en blijven ze lid van het Groene Kruis alhier, hetgeen de voor zitter dengenen aanraadde, die het beta len kunnen, dan hebben zij ook hier de be schikking over. Besloten werd de gemeentenaren door huisbezoek voor de nieuwe vereeniging te werven. De voorzitter sloot hierna met een dankwoord en de chr. groet, waarna het broeikas warme lokaal ten spoedgiste ver laten werd. ZOETERMEER De katholieke kiezers kennen hun plicht. Donderdag 27 Juni, morgen dus, van 's morgens 8 tot 's middags 5 uur moeten de stemgerechtigde kiezers en kiezeressen alhier hun stem uitbrengen ter verkiezing van leden voor den gemeenteraad. De ka tholieke kiezers en kiezeressen kennen hun plicht. Zij stemmen als één man en één vrouw op no. 1 van lijst 1. Bij de laatstge houden verkiezing voor de Prov. Staten heeft katholiek Zoetermeer laten zien, dat men weet hoe het hoort, no. 1 van de ka tholieke lijst werd gestemd. Men vergete vooral niet, één stem niet uitgebracht, één stem verknoeid, of één stem op een andere lijst dan lijst 1, dat dit spelen is in de kaart van andere partijen. Dus no. 1 van lijst 1. Radio-missiedag. De speldjes-verkoop voor de radio-missie-actie bracht alhier een bedrag op van 60. Hiervoor past een woord van dank eerstens aan den pastoor voor zijn bemoeienissen, ten tweede aan de dames, die zich bereid verklaarden hun medewerking te verleenen, en ten laatste aan de gevers en geefsters. Een opwek king om den KRO te steunen, is overbodig, ieder Katholiek is lid van zijn omroep organisatie. Vooral het mooie missiewerk moet de blijvende belangstelling houden van onze parochianen. De priesters in het verre Oosten en Westen verdienen ten volle uw steun. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 85. Dan moeten we maar een bootje zien te nemen, zei Piet Prikkel. „Goed", antwoordde Drein. Met z'n tweeën gingen ze nu naar een heel dikken bootjes verhuurder, die voor de deur van zijn huis op klanten zat te wachten. „Me neer, zei Piet, we zouden graag een bootje willen huren". 86. „Dat kan", zei de bootjesmeneer en hij bracht Piet en Drein naar een heel klein smal bootje, dat aan de kade lag. Bevend over zijn geheele lichaam stapte Piet er in om eens te probeeren, maar met een gil sprong hij weer op den oever. „Dat bootje wil ik niet, zei Piet, dat is me veel te licht!"

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10