DINSDAG 25 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Onder de gemeente Bunnik was Maan dagmiddag de 21-jarige W. v. V. uit Utrecht met eenige kameraden aan het zwemmen. W., die niet goed zwemmen kon, dacht aan geen gevaar, daar het water daar ter plaatse ondiep is. De bedding van den Kromme Rijn heeft hier echter vele ver raderlijk diepe kuilen en in een dezer ga ten is de man op een gegeven oogenblik weggezakt. Ofschoon onmiddellijk reddingspogingen in het werk werden gesteld, mocht het niet gelukken hem nog levend op het droge te brengen. W. was gehuwd en laat een vrouw en een kindje achter. Te Helenaveen is een Duitsche jongen die met nog twee vrienden op zwerftocht door Nederland was, bij het zwemmen in een van de daar stroomende kanaaltjes ver dronken. Bij het zwemmen in de Maas, ter hoogte van het Kralingsche Veer te Rot terdam is gisteravond de 13-jarige jongen T. Blom uit Capelle a. d. IJsel verdron ken. Langen tijd is door de rivierpolitie gedregd, doch het lijk is nog niet gevon den. MOTORRIJDER BOTST TEGEN IJZEREN HEK. Bij het uitwijken voor een auto kwam de motorrijder de L. uit Eindhoven, tegen een ijzeren hek terecht. De man werd een eind weggeslingerden is in ernstigen toestand naar het zieenhuis te Helmond vervoerd. Men vreest voor zijn leven. ARBEIDERS VAN EEN LADDER GEVALLEN. Toen de arbeiders de G. en L. in de Stroohulzenfabriek aan een hulsmachine aan het werk waren, schoot plotseling de ladder van de machine weg, waardoor bei den op den granieten vloer terecht kwa men. Zij liepen ernstige verwondingen op aan armen en beenen en klaagden over inwendige pijnen. ONWEER BOVEN ASSEN. Bliksem in een villa geslagen. Tijdens een kort onweer is de bliksem in den schoorsteen geslagen van een villa in de Emmastraat te Assen, bewoond door de familie P. B. Het rieten dak vatte vlam en weldra was het huis een brandende fakkel. De brandweer tastte het vuur met drie stralen op de waterleiding aan. In verband met het rieten dak was het blus- schingswerk moeilijk. Het mocht de brandweer evenwel geluk ken de benedenverdieping te behouden. Huis en inboedel waren verzekerd. BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK TE ADAM. Het was gisteravond omstreeks half ne gen, dat plotseling een dikke rookwalm, weldra gevorgd door groote vlammen zich baanbrak door het dak van het dubbele perceel Waterlooplein 16 te Amsterdam. Van alle kanten kwam publiek toeloopen in deze dicht bevolkte buurt. Spoedig daar op baanden zich de brandweerwagens, luid loeiend een weg door de menigte. De brand woedde in alle hevigheid op den zolder van he vier verdiepingen hooge huis. De beide beneden verdiep ingn links en rchts worden bewoond door gezinnen, die met hun kinderen ijlings de vlucht hadden genomen. Daar boven over de volle breedte van het gebouw zijn op de derde verdieping de meubelmakerswerkplaatsen en op de vierde verdieping de meubelopslagplaatsen, van den heer Klenach. Op deze vierde verdie ping vierden de vlammen hoogtij, voorna melijk in het rechtsche gedeelte, dat, even als het liniksche gedeelte door een afzon derlijken kap is gedekt. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MARTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 46) Twee uur lang wachtte Anthony Trent tusschen de schoorsteenen, in den motre gen. Hij durfde niet rooken en na een tijd je had hij niet gekund ook, omdat hij door weekt was. En toch viel de tijd hem niet lang. Welke schaduw zou hij over enkele seconden zien? Toen de regen ophield kwam de maan achter de wolken te voorschijn en merkte Trent, dat haar zilberen licht juist op hem viel. En op het oogenblik, dat hij zijn verstijf de beenen optrok, om zich ergens te gaan verschuilen, zag hij de schaduw op het gordijn. Eerst leek die vaag. onbestemd en dreigend. Toen werden de omtrekken scher per en zag hij, dat het een ongewoon lan ge man was, in een los kleedingstuk ge wikkeld. Trent dacht aan de brocaat ka merjapon, die Garland op Lakenham Gran de gedragen had en waarop hij de losse Datronen had afgevuurd. Trent zorgde er voor, dat zijn verbeelding liet met hem op de loop ging. Elke for- iche man in een kamerjapon of badman- iel zou de schaduw werpen, als hij op het *ordijn zag. Hij had een kleine tooneel- cijker meegebracht, stelde die in en wacht te op het oogenblik waarop hij als het De brandweer drong niet alleen het ge bouw met een paar stralen binnen, maar koos zie hook stelling op de beide belen dende pereeelen, links een School, rechts een dergelijk perceel, als waarin de brand woedde. Ook vanaf den hoogopgeschoven meehanischen ladder werd het vuur be streden. De zolder met inhoud werd een prooi der vlammen. De werkplaatsen op de derde verdieping'konden behouden blijven, behalve een klein gedeelte, waar door het vuur de zoldering was doorgebrand. De brandweer had een motorspuit op open wa ter geplaatst aan den Zwanenburgwal. Deze motorspuit diende als aanjager voor den motorspuit, die zes stralen voedde, waar mee het vuur werd bedwongen. De oorzaak van den brand kon niet wor den nagespeurd. Een z.g. Rotterdamsche steiger van een schilder die nog aan den dakgoot van het perceel hing, deed menig een het vermoeden uitspreken, dat schilders met branders zouden zijn bezig geweest. Men mag echter geen verband leggen tusschen de aanwezigheid van dezen stei ger en het uitbreken van den brand. De po litie heeft de zaak in onderzoek. DE HEILIGSCHENNENDE DIEFSTAL TE E Y GELSHOVEN. Een duiker op zoek naar het Allerheiligste. Zondag heeft in een ontroerende Sacra mentsprocessie Eygelshoven getracht, goed te maken, wat schennershanden tegenover den eindeloos goeden Bewoner van het re- traiten-kapelletje hebben misdaan. Het Werd een onuitgesproken afspraak van deze mijndorpbewoners, dat de Omdracht eerherstel moest zijn voor den smaad der heiligschennis. Na de plechtige H. Mis in de dorpskerk stelden, aldus de „Msbd." honderden zich op, rond de parochie-kerk met ontplooide vaandels. De burgemeester, mr. Boyens, met de ambtsketen omhangen, volgde met het dagelijksch bestuur der gemeente offi cieel achter 't Allerheiligste. Daarop slo ten de mannen en vrouwen uit allen rang en stand zich aan. De mannen, die plegen te hakken in de diepste mijnkrochten, maar evengoed de ingenieurs, die de ontzaglijke bedrijven leiden. De kinderen en de krom- geploeterde arbeiders. De kloosterzusters en de jonge meisjes en de verrimpelde vrouwtjes, die al Wees-gegroetjes preve len vóór de processie begint. Bezoek Mgr. Lemmens. Des middags bracht Z. H. Exc. Mgr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, een bezoek aan het dorp waar de heiligschen nis geschiedde. Z. H. Exc. was vergezeld van twee paters, en eenige oogenblikken bleven de Bisschop en de priesters in een stil gebed voor het raam, waarlangs het Allerheiligste werd ontvoerd. Mgr. wend de zich daarop tot de geloovigen en spoor de hen aan vooral te blijven bidden, dat het Allerheiligste zal worden teruggevon den en dat er klaarheid zal komen in deze zaak. Na allen zijn bisschoppelijken zegen te hebben gegeven, vertrok Z. H. Exc. van den Rimburgerweg. Duiker zoekt. Men veronderstelde, dat in den bruin koolvijver aan den Rimburgerweg de brandkast met het Allerheiligste is neer geworpen. Maandagmorgen heeft diuiker A. Pols en zijn helper Sperling een onder zoek ingesteld in den 12 M. diepe, volge- loopen schacht van de bruinkoolontgin- ning. Voorloopig echter heeft deze poging geen resultaat opgeleverd. Het onderzoek in de schacht zal echter worden voortgezet. DE FRAUDE TE WORMERVEER. Nog geen nadere aanwijzingen over den gevluchten bankier. Tot nog toe is men er niet in geslaagd nadere aanwijzingen omtrent de verblijf plaats van den voortvluchtigen bankier uit j Wormerveer te krijgen. Alleen weet men, i dat hij in het Oosten des lands moet ver- j blijven, doch waar is niet precies bekend. lot hem gunstig was Garland zou aan schouwen of iemand anders. Hij was er lang niet zeker van, dat hij de kans zou krijgen. Als de geheimzinnige bewoner het gordijn optrok en het venster opende alvorens het licht uit te draaien, dan kon niets hem redden voor de 'spie dende oogen aan de overzijde. Onder ge wone omstandigheden zouden de men- schen eerst het raam opschuiven en dan op weg naar de slaapkamer het gas uit draaien. Maar datzelfde gold niet voor Charles Garland. Als hij wist, dat hij in gevaar verkeerde, zou hij zich niet zoo blootstel len. Trent had niet lang tijd om er over te denken. Hij zag het licht ineens uitgaan, toen schoof met een klap het gordijn om hoog en werd het tuimelraam geopend. De man keerde niet dadelijk naar zijn slaap kamer terug, maar leunde tegen het ven ster en keek naar buiten. Zich den spieden den blik pijnlijk bewust, bleef Trent on beweeglijk zitten. Het was best mogelijk, dat Garland naar het bleeke gezicht van den achtervolger staarde. Nog was hij niet zeker, of het Garland wel was. Zelfs met zijn kijker zag hij enkel een geweldige, donkere gedaante en er waren in Londen ongetwijfeld dozijnen reusachtige mannen en daaronder ongetijfeld meerdere, die het leven van een kluizenaar leidden. Hij had nog geen enkel bewijs en vroeg zich ang stig af, of het maanlicht ook zou weer spiegelen in de glazen van den kijker en durfde geen vin- verroeren. Als Garland hem gezien had, liep hij kans plotseling door een kogel gedood te worden! Een pistool met geluiddemper zou in de ver laten straat geen echo's wekken en Trent kon op het dak blijven liggen tot hij onher- Achteraf bezien, aldus het „Vad", was het tactischer geweest, na hetgeen reeds kort na Pinksteren bekend was, den voort vluchtige geen kans meer te geven om te ontsnappen, vooral niet na Vrijdag 14 Juni, toen de fraude feitelijk al bij de politie bekend was en men het noödig vond den bankier verder te bewaken, wat Zater dag en Zondag trouw is geschied. Dat hij Maandag 17 Juni toch naar de Beurs te Amsterdam kon gaan kwam doordat dit zijn gewoonte was en men werkelijk ver trouwde, dat er geld zou worden gehaald en dat effecten zouden worden meege bracht. Eert toen de betrokkene Maandag avond niet terugkeerde, werden er verde re maatregelen genomen en het openbre ken der safe's toonde voldoende aan, hoe de zaak er bij stond. Gemeld kan nog worden, dat het den commissaris van politie te Wormerveer is gelukt groote bedragen aan geldswaardige papieren en verdere bescheiden op te spo ren en mee naar Wormermeer te brengen. Zaterdag zijn deze gedeponeerd ter griffie te Haarlem. Beslag werd verder nog ge legd op effecten, die evenwel niet zoo maar konden worden teruggenomen, maar die nu niet verder kunnen verhandeld worden. Verschillende safehouders kregen van de politie bericht, dat hun stukken waren op gespoord en nu weer in goede handen wa ren. In zake de teruggave kon natuurlijk nog geen datum worden genoemd. De vluchteling zou zich te Ostende bevinden. Naar de Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt, bevat „Het Laatste Nieuws" een bericht, waarin o.m. wordt meegedeeld: „Een Nederlander, met name L. Schaap, die, als kassier, de firma S. Schaap en Zo nen te Wormerveer, voor een som van 300.000 gulden bestal, zou zich te Osten de bevinden. Hij had de gewoonte Za terdags per vliegtuig in Het Zoute te lan den en Ostende te bezoeken. Hij ging er door als een rijk man. De Ostendsche politie houdt een oog in het zeil." POGING TOT AANSLAG OP BURGEMEESTER. Bijl onder kleeren verborgen. De brigadier der rij'ksveldwacht, A. Bergs- ma te Wieringen, heeft Zondagavond den 55-jarigen ongehuwden J. B., van Friesche afkomst, gearresteerd, juist toen deze met een onder zijn kleeren verborgen bijl aan de woning van den burgemeester aanbel de om, zooals hij tegenover anderen had uitgelaten, „den burgemeester af te ma ken", aldus de „Telegraaf'. Reeds vroeger op den avond was B., die zich in een café te Westerland aan drank te buiten was gegaan, op verzoek van den kastelein door den inmiddels gewaarschuw- den brigadier verwijderd en naar zijn ark in den Wieringermoërpolder gebracht, waar de man onder de wol werd gestopt. Aanvankelijk dacht men, dat de man hier zijn roes zou uitslapen, doch kort daarna werd de brigadier gewaarschuwd, dat de man op weg was naar den burgemeester met minder vreedzame bedoelingen, daar hij een bijl bij zich droeg. Volgens zijn uit latingen zou zijn steun te laag zijn. Per auto is de brigadier naar de woning van den burgemeester gegaan. De man had toen juist aangebeld en de brigadier kon hem juist bijtijds in den nek grijpen en de onder zijn kleeren verborgen bijl in beslag nemen. B. werd in arrest gesteld. OUDE MOORD OPGEHELDERD? 28 jaar geleden te Rotterdam gepleegd. Acht en twintig jaar geleden is op den, toen nog lang niet volgebouwden, Linker Maasoever te Rotterdam een moord ge pleegd in de buurt van een stoomgemaal, dat zich aan de Pretorialaan bevond. Een bootwerker, een zekere van Dijk, werd ver moord gevonden en uit het onderzoek bleek dat, toen men het lijk vond, de man al een vier en twintig uur dood moest zijn. Deze moord is nooit opgehelderd geworden. Onlangs is aan den Linker Maasoever kenbaar geworden was. Niemand kende zijn adres behalve de hoofinspecteur van de verzekeringsmaatschappij. Het duurde wel tien minuten, voor de vreemde zich van het venster verwijder de. Trent kon niet zien, waar hij bleef in de donkere kamer. Als hij op een stoel zat, een eindje van het raam, kon hij de tegenoverliggende daken in de gaten hou den, zonder de kans te loopen om zelf ge zien te worden. Trent liet een uur voorbijgaan, toen bracht de loop van de maan deze in een stand, dat hij zich in de schaduw kon te rugtrekken. De afdaling viel niet mee, want zijn handen waren stijf geworden en de regen had de steenen glibberig gemaakt. Hij kwam een beetje te zwaar op het dak van de badkamer neer, maar schijnbaar hoorde niemand het. Het moeilijke oogen blik kwam, toen hij de kamer der pension houdster passeeren moest. De voordeur was met drie kettingen gesloten en het openen ging met eenig gerucht gepaard: Dat was voldoende om de slaapster te wekken. Een stem riep: „Wie is daar". Als antwooi'd trok Trent de voordeur achter zich dicht en liep zoo vlug als hij durfde weg. Den volgenden morgen sprak Trent, in de gedaante van den vroolijken Anthony, een tijdje met den loopjongen van den uit gever en klom toen naar het atelier van den reclame-teekenaar. Hij wist, dat die 't eerst volgende half uur nog niet komen zou. Heel zachtjes klom hij naar de bo venste verdieping. Door de brievenbus kon hij niets zien en de deur bleek op slot. Da ar was hij op voorbereid. Het bijna ge- ruischloos probeeren van twee loopers, die bijna eiken deur in Londen konden ope nen, bleek vruchteloos. Hij merkte, dat er UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 26 Juni. Huizen, 1875 m. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.pl. 11.15 Pianorecital. 12.15 Ensemble v. d. Horst. 1.45 Zang en gram.pL 2.30 Gram.pl. 3.00 Chr. Lectuur. 3.50 Grampl. 3.45 Zenderwisseling. 4.00 Orgelspel. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en lezing. 7.30 Landbouwpraatje. 8.00 Vaz Dias en Kon. Dordrechtsche Fanfarekorps. 9.00 Causerie. 9.30 Sopraan, viool en orgel. 10.00 Vaz Dias. 10.3012.00 Gram.pl. Hilversum, 301 m. VARA-uitzending. 8.00 Grmn.pl. 10.00 Morgenwijding en VPRO. 10.15 Voor de Arb. i. d. Continubedr. 12.00 „De Zonnekloppers" en gram.pl. I.001.45 „De Flierefluiters". 2.00 Voor de vrouw en „Orvitropia". 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „Dubbel X". 6.00 'Sportuitzending en strijkorkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Rep. v. d. Land- en tuinbouwten toonstelling te Hoogezand-Sappemeer. 7.20 Zang. 7.30 Astronomische lezing. 7.50 „Bij den verkeersdokter". 8.00 Herh. S. O. S.-berichten, Vaz Dias, VARA-Varia, gram.pL 8.45 Declamatie. 9.00 VARA-orkest. 10.00 Gram.pl. en orgelspel. II.0012.00 Orgel en gram.pl. Droitwich, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning en zijn orkest. I.50 Orgelconcert. 3.35 Het New Georgian Trio. 4.35 Orkest. 5.35 BBC-dansorkest. 7.25 Bach-concert. 7.50 Fred. Hartley's Novelty Kwintet. 8.50 Milhaud-concert m.m.v. solisten, koor en orkest. 10.20 „Review of revues", revue-pro gramma. II.2012.20 Maurice Winnick en zijn Band. Keulen, 456 m. 6.35 Uit Berlijn: Concert. 11.10 Zang, viool* en piano. 12.20 Bonnsch Kamerorkest. 4.20 Pianorecital. de eigenaar van een café overleden. In de buurt ging toen het hardnekkige gerucht, dat deze caféhouder op zijn sterfbed be kend zou hébben, dat hij den moord ge pleegd had. Een en ander kwam ook de politie ter oore. De misdaad was inmiddels verjaard. Niettemin heeft de politie naar de geruchten over de bekentenis een onder zoek ingesteld, welk onderzoek echter geen positieve resultaten heeft gehad. „N. R. Crt." ARRESTANT ONTVLUCHT EN WEER GEPAKT. Een arrestant, die van Breda naar Alk maar vervoerd werd, is er gistermiddag om kwart voor zessen bij het Weesper- poortstation in geslaagd uit den trein te springen, meldt het „Hbld." Even voordat de trein het W. P. binnen reed slaagde de arrestant, die niet geboeid was, er in de coupédeur te openen en vóór de hem begeleidende rijksveldwachter den man kon grijpen, was hij uit den lang- twee sloten op de deur waren, een op de schen dit en de bovenzijde van de deur. Hij stak het vochtig gemaakte lemmet van een pennemes onder de deur door en toen hij het terugtrok kleefde er zaagsel aan het metaal. De geheimzinnige bewoner had blijkbaar het tweede slot aangebracht en het zaagsel niet opgeveegd. Hij kon zich den vorstelijken Garland ook niet met blik en veger voorstellen. Scherp luisterend, vernam hij binnen langzame en zware schreden. Hij vermoed de, dat aankloppen heden al even weinig resultaat zou hebben als op andere dagen. Hij had nog geen plan kunnen bedenkèn om binnen te komen zonder dat de bewo ner het merkte. Hij kon de deur intrappen op een avond, als de andere bewoners van het huis weg waren, maar ongemerkt zou het zeker niet gaan en zóó licht sloeg hij zijn tegenstander niet aan. Het ging er om, Garland aan de deur te krijgen zon der dat hij er op verdacht was. Trent nam nu al als vaststaan aan, dat Garland de on geziene bewoner was. Alles pleitte er voor. Het was bijna zeker, dat de man zijn wo ning nooit verliet. Trent had poeder ge strooid op het donkere portaal voor de deur, en dat lag nog net zoo en toonde enkel zijn eigen voetsporen. Niemand was die bruine deur in of uitgegaan. De man moest een geweldige voorraad levensmid delen hebben ingeslagen voor dien langen winterslaap, want hij was een flink eter. Trent bedacht verschillende plannen en verwierp ze weer. De gasmeter was in de kelder van het gebouw ,dus een ambtenaar van het gas had boven niets te zoeken. Met de waterleiding was het evenzoo. De kwes tie van de afval, die koken en eten nu een maal geeft, moest wel een lastig probleem zijn, de andere huurders woonden niet in 5.20 Uit Frankfort: Gevar. concert. 7.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkest. 9.05 „Soldaten-Kameraden", gevar. pro gramma. 10.5012.20 Omroeporkest, Weragdans- orkest en solisten. Radio-Paris, 1648 m. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Uitzending uit de Comédie Fran- caise. R o me421 m. 8.10 Radiotooneel. 9.50 Symphonieconcert. Brussel 322 en 484 m. 322 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Zang en piano. 7.05 Vervólg Omroeporkest. 8.20 Symphonieconcert. 8.35 Hoorspel. 8.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 5.50 en 6.50 Gram.pL 8.20 Koorconcert. 9.35 Salonorkest. 10.30—11.15 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 m. 8.35 Rijksuitzending: Van deutschen Hel den auf allen Meeren. 9.05 Zang. 10.20 Berichten. 10.50 PianorecitaL II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansorkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. Pl.m. 8.409.20 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 12.05 Londen Reg. 12.20 Brussel (VI.) 13.30 Brussel (Fr.). 14.20 Deutschls. 15.20 Droitwich. 16.20 Deutschl.s. 17.20 Keulen. Pl.m. 18.35 Brussel (VI.) 19.50 Parijs Radio. 20.20 Brussel (Rr.) 21.05 Leipzig. 22.20 Paris Poste Parisien. 22.50 Keulen 4e Programma 8.05 Parijs Radio. 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 20.50 Droitwich. 21.50 Londen Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). zaamrijdenden wagon gesprongen. De vluchteling rende de rails over en sprong over het hek tusschen het stationsempla cement en de Miguelstraat. De veldwachter slaagde er in den man niet uit het oog te verliezen en zag hoe de ontsnapte gevan gene een garage in de Miguelstraat bin nensloop. Weldra had de veldwachter hem daar bereikt, zoodat de vrijheid wel van zeer korten duur was geweest. De vluchte ling kreeg nu de boeien aan en werd naar het W. P. teruggebracht, waar hij te 6.15 weer in den trein zat om verder naar Alk maar te worden getransporteerd. Tijdens de overbrenging van den vluch teling van de Miguelstraat naar het station, liep een groote menschenmenigte te hoop, die haar sympathie voor den vluchteling vrij duidelijk demonstreerde. Een agent moest zijn sabel trekken om het publiek van meer daadwerkelijke interventie terug te houden, want het feit, dat de veldwach ter zijn arrestant niet al te zachtzinnig be jegende. had de gemoederen eenigszins op gewonden. het gebouw en hadden daarmee dias geen moeilijkheden. Misschien gooide Garland nu en dan zijn rommel op de binnenplaats jes van de buren, maar als hij dat vaak deed, zou dat Ook tot een onderzoek lijden, vooral waar er maar twee plaatsjes bin nen zijn bereik waren. Het dak kon men alleen van buitenaf bereiken. Tegen een zoo sluw man als Garland bereikte men op de gewone manier niets. Trent was er ze ker van, dat hij op alles voorbereid was. Wadham was teruggekomen van de reis, die hij vlak na de bruiloft gemaakt had, ert nam een hoogmoedig air aan „Beste kerel, je hebt gedaan wat je kon maar wat heb je ten slotte bewezen, behalve dat Garland in de Adelphijbuurt is geweest, 's morgens pantoffels draagt en ham-pasteien eet? Je hebt ongetwijfeld het hol van een raren snuiter gevonden, maar niets bewijst, dat het Garland is." „Ik heb een nieuw plan bedacht", zei Trent, „dat me heel geschikt lijkt." „Geweldig", meende Wadham. „Dat is het zeker. Ik zal het je zeggen als je morgen om negen uur bij me komt, op mijn kamer in Adelphi. Wees op alles voorbereid want alles kan gebeuren". Trent keek hem zoo onderzoekend aan, dat hij er niets van begreep. „Je hebt maat 42", zei Trent; „vijf voet tien lang, maat acht schoenen en nummer zeven hoed. Heb ik geen gelijk?" „Ja, dat klopt ongeveer". Wadham begreep er niets van en vroeg zich op weg naar huis af, of Trent ook een glaasje te veel zou hebben gedronken. „Een veranderlijke man, die Trent", peins de hij, „soms somber en cynisch en een andere keer, zooals vanavond, vol grap pen. Maar een zeer, zeer betrouwbaar man."

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9