.badjassen, YROOMeDREESMAMM DINSDAG 25 JUNI 1935 DE LEÏDSCHE COURANï TWEEDE BLAD. PAG* 8 RIJPWETERING. Anonieme brieven. Tegen mej. A. v. T. alhier is proces-verbaal opgemaakt we gens het schrijven van anonieme brieven, waarvan de inhoud zulke beleedigende woorden en grove leugens bevatte aan het adres van eenige vooraanstaande personen in deze gemeente, dat een dezer zich ver plicht heeft gezien een klacht bij de justitie in te dienen. Tegen haar is dan ook proces verbaal opgemaakt. Waar den laatsten tijd meerdere anonieme brieven zijn ingeko men, mogen het voor de verbaliseerde en voor een ieder een waarschuwing zijn om zoo maar niet lukraak iets neer te schrijven, waarvan de anonymus zelf de draagwijdte niet kan overzien. SASSENHEEVI. Gemeenteraad. De Burgemeester de zer gemeente roept de leden van den Raad op tot bijwoning eener Raadsvergadering op Woensdag 26 Juni, des avonds om 19.30 uur, ter behandeling van de volgende agen da: Adressen Nat. Commissie tegen het alco holisme en van den Bond van Nederl. Brou werijen betreffende het maximum aantal voor verloven A. Voorloopige vaststelling balans en Rekening en baten en lasten der Bedrijven. Armenonderstand. Wijziging be grooting 1934. Bespreking steun kleine kweekers. Concert. Bij gunstig weer zal Vrijdag avond as. te 8.15 uur de harmonie „St. Ambrosius" haar eerste buitenconcert ge ven in de muziektent. Het programma be vat een achttal nummers, waaronder de voor het eerstvolgende WARMOND. Bond van Kleine Kweekers. Bovenge noemde bond hield gisteren een algemee- ne vergadering in Hotel „de Zon". De voor zitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen en ver trouwden, dat de te voeren besprekingen in de beste verstandhouding zouden plaats vinden. Vervolgens werden door den se cretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onder dankzegging zon der op- of aanmerkingen werden vastge steld. De voorzitter deelt mede, dat thans moet worden besloten of men vóór of te gen de saneering is, waarbij hij mededeelt, dat de Bond van Bloembollen-cultuur voor saneering is en den Bond van Kleine Kweekers tegen saneering. De heer Weyers zegt, dat in deze regeering geen vertrou wen meer gesteld kan warden. De roebe lasting, aldus spreker, wordt ten volle af gehouden, terwijl wat betreft het surplus maar 60 pet. wordt uitbetaald. Dit is niet rechtvaardig, aldus spreker, want er mag dan ook niet meer dan 60 pet van de roe- belasting worden ingehouden. Verschillen de leden konden zich volkomen met de zienswijze van den heer Weyers vereeni gen. Allen waren het er over eens, dat zij op deze wijze niet meer in staat zouden zijn him bedrijf in stand te houden. Hier na werd overgegaan tot stemming, waar bij bleek, dat er een even groot aantal vóór als tegen saneering waren, waarna beslo ten werd op de algemeene vergadering van den Bond met betrekking tot dit onder werp blanco te stemmen. De voorzitter deelt mede, dat er nog ver schillende leden zijn, die op 2en Pinkster dag hagalschade hebben geleden. Op zijn voorstel wordt een commissie benoemd, be staande uit de heeren C. J. Stijnman, J. de Vroomen, L. van Noort en C. van Rijn, die de geleden schade zal opnemen. Nog deelt de voorzitter mede, dat eenige leden bedankt hebben toen de kwitantie werd aangeboden. Hij maakt de leden er opmerkzaam op, dat bedanken slechts schriftelijk kan geschieden. Alsnog was binnengekomen een schrijven van de Beurs-Commissie, waarbij werd medege deeld, dat de Beurs op Donderdag 27 Juni as. geopend wordt. Leden die op dien da tum hun beurskaart wenschen te ontvan gen kunnen deze bekomen bij den penning meester tegen betaling van de laatste 1 contributie. Bij de gebruikelijke rondvraag beklaagd de heer Papót er zich over, dat het verslag in de couranten zoo ingekort was. Er wa ren verschillende leden, die gaarne het verslag in zijn geheel hadden gelezen. De secretaris wordt opgedragen te dezer zake eenige inlichtingen te doen inwinnen. Na nog eenige zaken van huishoudelijke aard te hebben behandeld wordt de zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten, nadat de voorzitter er nog eens krachtig op aange drongen had trouw de vergaderingen te be zoeken, daar het toch een belang voor een ieder is. ZILK. Goede verbetering. Vanwege de Pro vincie worden de Beeklaan en Wassenaar- scheweg van een nieuw wegdek voorzien, hetgeen vooral voor den Wassenaarscheweg een goede verbetering is. S trooper ij. Wegens visschen zonder voorzien te zijn van een vischacte is tegen J. W. en Th. H. proces-verbaal opgemaakt, terwijl de vischtuigen in beslag zijn ge nomen. Vaccinatie. Op Vrijdag 28 Juni ek. des middags 12 uur zal in de RK. school van het H. Hart van Jezus alhier, gelegen heid gegeven worden tot kostelooze vac cinatie. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeluk voorkomen. Door de oplet tendheid van den machinist van den trein, welke even vier uur in den namiddag uit Leiden alhier aankomt, werd gisteren een groot ongeluk voorkomen. Even buiten het station, liepen bij het naderen van den trein, enkele kinderen zonder geleide plot seling de spoorbaan over, de machinist remde onmiddellijk en maakte door het ge ven van signalen de kleinen op het ge vaar waarin zij verkeerden, op merkzaam, zoodat zij zich nog tijdig uit de voeten kon den maken. Inbraak. In den afgeloopen nacht heb ben ongenoode gasten, door het indrukken eener ruit zich toegang verschaft tot het rijwielmagazijn van den heer Boeyenga aan den Steekterweg. Een rijwielband en wat olie wordlt vermist. Scheepsbouw. Heden is door D. en Joh. Boot N.V„ Scheepsbouwwerf „De In dustrie" alhier de kiel gelegd van een nieuw te bouwen vischtrawler voor den heer B. Vlaming te Texel. In de trawler zal geplaatst worden een „Industrie" 4-tact compressorlooze Diesel motor 3-cil. 120—130 P.K. BODEGRAVEN. Radio Missiedag. De speldjesdag ten bate van den K.R.O. bedraagt voor onze parochie 33. De Katholiekendag. Het bestuur van den R. K. Volksbond maa'kt belanghebben den er op attent dat tot Vrijdagavond uiter lijk men zich op kan geven tot deelname aan de Diocesane Katholiekendag te 's-Gra- venhage. Kosten 1.05. BOSKOOP. Plotseling overleden. Maandagmorgen werd de 19-jarige Zeilstra, terwijl hij aan het werk was op de kweekerij van den heer So et alhier, plotseling onwel en zakte in elkaar. Aanvankelijk dacht men dat hij door de warmte was bevangen, doch de inmid dels ontboden geneesheer kon slechts den dood constateer en. DE EERSTE ZOMERZONDAG PER AUTOBUS. Wij hadden voor heden laten boeken en trokken het groote lot: Prachtig we der. Weilanden, boomen en struiken zijn door de langdurige regens nog mooi groen en er over heen de goudglanzende zo merzon; 't is in één woord: een stukje pa radijs. Langs de bollendorpen naar Haar lem, al die villa's in hoogconjunctuur-tijd ge bouwd, nu in een lijst van groen en bloe men, 't was eenog. Op Zondagmorgen, over- ad naar en van de kerken, alle menschen in hom Zondagse he zomertooi, een pracht- stoffeering voor de wegen. Langs de buitenwegen van Haarlem wachtte ons een onbekend schouwspel. Om van Amsterdam naar Zandvoort te komen, moet men door en langs eenige Haarlem- sche bruggen en wegen. En heden was er Dames en Heren baacostuums, prima kwaliteit roacco, div. ma ten en uni kleu ren, zeer Pa voordelig J7 Dames badcos- tuum, zuiver wol getailleerd, fan tasie gebreid, uni kleuren,<360 div. maten «5 Dames badeos- tuums, ruiver wol. met laag "'tgesned-. ""gesneden ruf. In diverse ren fe'eU' 425 Dames badcos. tuums m. knoop- garnering, wol, div. uni kleuren. alle maten, 495 leer nieuw I Wollen jumpers, korte „ouwen, «■onde hals, leuke streepdess.ns, m diverse kleuren, ^25 zeer nieuw Strandpantalons, kort model, leuke matting stol, div. maten, kleur bleu. estra voor- -145 delig 1 75< 1. Badmutsen, kapmodel, div. uni kleuren, prima rub- 4QC ber. als reclameprijs 2. Badmutsen (duikhelm) uni met lantasie dessins, OCc prima kwaliteit, slechts 3. Badmutsen, kapmodel, crepe rubber m. aardige nop- CO' dessins, in alle kleuren Kinder badeós- tuums, zuiver wol, zeer mooie kwal, diverse »»i kleure 10-12 Dames badcos- tuums, prima wol. leuk sportief model, uni kleu- ren, div. <575 maten O Dames badcos- tuums, zuiver wol, mod. rug, •n div. uni kleu ren, alle maten, extra aan- -| 25 bieding Plastrons, vest model, m. aardige hnooMarnenng. Slrandhoeden, i„ diverse vtrnsekïeuren,zuiver O90 modellen, kleuren en ma- wolZ ten, «er voordelige prijzen, (verkoop hoeden Strandpantalons, wijd a,de|ing) 59, 39. .aay model, met leuke knoop- IV garnering en ceintuur^ 12 /z - diverse kleuren, C9U H (als tekening) -*=- m Plastrons met koord over de rug. het allernieuwste, diverse kleu ren, zuiver wol, extra *JOU goedkoopZwemgordels, zware Heren badcos- tuums, wol, met opengewerkte ru9i in zwart en a rine, J90 div. maten Strandpanxaions, - piipen, ceintuur en zak, f|jnlce maat, sterk diverse k I e u r s n-.tvoer,ngi buiten- zuiver wol, reclame 290 oon VOOr- aQc *Q. I# delig. 39, Badjassen, prima bad- Badjassen, extra zware. Kinder badjassen, van stof, leuke strepen en kwaliteit uni badstof. 'êuke gekleurde bad- kleuren, met uni kraag met uni gekleurde s,0,< aMf. r - maat 60 centi- Q7l/o en manchetten, _9Q revers, kraag _9Q mcier V/ c div. maten A en manchetten, 3 (kleine stiiaina o. maat) maat 60 centi- QT1/? meter c (kleine stijging p. maat) een ware uittocht van Amsterdammers, een file fietsers zonder einde. Steeds maar kwamen er, weer honderden, ja duizenden, heele volksstammen, met proviand en ten tenmateriaal. Eigengemaakte fietsen met kistjes waarin 3 tot 5 kinderen, voor, ach ter en tusschen de fietsen, al maar kinderen - mm, ri De propagandaclub „Dr. Schaepman" te Leiden is volop in actie. Gedu rende de laatste dagen voor de gemeenteraadsverkiezing trekt boven staande wagen door de stad. Voor hedenavond roept „Dr. Schaepman" alle Katholieken op naar den Burcht: groote meeting (opgeluisterd met muziek). en alles haastten zich naar „Zandvoort aan de Zee". Men verzekerde ons, dat dit reeds vanaf 6 uur zoo voort duurde, steeds maar meer. Een ware volksverhui zing! In Amsterdam zelf was f buitengewoon stil en wij konden op ons gemak de reuzen- reclame bekijken voor de as. verkiezingen; op al de bruggen over Singel, Heeren- en Keizersgracht, broederlijk naast elkaar, aan plakborden aan beide zijden der leuningen vastgemaakt. Op het Paleis voor Volks vlijt-terrein, een dusdanig verzorgde schil dering of ze er voor jaren moest slaan. Weisz, Romme, Miranda, allen hadden hier een plaats, maar al de reclame was fijn afgewerkt. Op het Rembrandtpleïn, aan de zonzijde, naast Rembrandttheater, waren de terras sen der groote café's thans vol met bijna alleen Israëlieten. Koffie met slagroom en ijs was daar de drank en men kon 't den lui aanzien: ze waren er op dien Zondag morgen „te huis". Eigenaardig, dat aan de overzijde, waar ook een tiental inrichtin gen de deuren en terrassen wijd hadden openstaan, bijna geen menseh zat en dat nog wel in den schaduw. Na onze koffie weder verder, het Gooi tegemoet. Nu door Amsterdam-Oost langs de nieuwbouw, waar hoofdzakelijk de S.D. AJP. haar adepten heeft. Daar op alle hui zen de naam Miranda, nu en dan een aan sporing „Stemt communisten". Eindelijk de Amstelstroom, op dezen Zondagmorgen! De clubhuizen, vol met drukdoende roeiers en zeilers! De dames hadden van Eva de kleedkunst afgekeken; ze dragen niet een vijgenblad, maar toch zoo weinig mogelijk bedekking. Vooral de honderden kano vaarders waren voor t grootste deel in zwemkostuum of wat daarvoor moet door gaan. 1 Is alles op t kantje af, en, zoolang de lui nu en dan zich in 't water laten val len om wat af te koelen, gaat dat misschien nog. Maar wat moet er van die menseh en terecht komen, als ze zich zoo vrij buiten het water bewegen, 't Is treurig! Er zullen er zóó veel op de zee der hartstochten ver loren gaan! Op onze tocht langs Watergraafsmeer, hadden wij weder veel gezelschap van fiet sers, die zich spoedden naar Muiderberg aan zee en de verschillende baden met strand aan de plassen hier en daar. Wij giimgen verder, door Naarden, Bussum en daar konden wij reeds van de schoone bos- schen genieten. In één woord: prachtig; de zon door al die bladeren, al die nuancen van groen en licht en hier en daar de bon te en bruine bladeren. In Hilversum even een 'blik geworpen op het stadhuis van. Dudok, dat nu in een wa ren krans van bloemen en planten staat en daardoor op dat ruime plein in zijn licht gele kleur zeer mooi uitkomt. En nu gaan wij ons eenige uren vermeien in de Gooi- sche en Zeister bosschen. Een rustig genot op dezen eenigen zomerdag. Daar weinig bezoekers of eigenlijk wel tamelijk veel, maar door de groote uitgestrektheid van bosch en hei valt dat zoo niet op. Later nog even een blik geworpen op het z.g. Belgi sche monument, vliegkamp Soesterberg en dan met een 40 kilometer-gangetje rustig langs onzen ouden Rijn naar Leiden. 't Was in één woord een buitengewoon rustige mooie dag geweest, die de lange regenperiode heeft afgesloten. Dus nu een tijdje dergelijk mooi weder, dan kan men weder eens zien, wat buitengewoon mooie punten ons Nederland kan aanbieden. Men kan hier rustig en niet duur genieten, wat men anders in 't buitenland moeizaam en prijzig moet gaan zoeken. J. L.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8