iVROOHeDREESMAÜ ENORME ZOMER Het einde der kerkvervolging in Mexico? DINSDAG 25 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT i&RSTE BLAD - PAG. 3 en bovendien opruiming wegens a.s. verhuizing naar onze nieuwbouw. Wij brengen in deze dubbele opruiming, ook dubbele voordelen. Leest de „Practische Huisvrouw" Ziet de talrijke etalages'. VANAVOND NAAR DEN BURCHT. Om het kampioenschap van Leiden. De wedstrijd LeidenKolping Boys om het kampioenschap van Leiden is uitgesteld tot de volgende week Woensdag. Autotocht voor ouden van dagen. A.s. Donderdag des middags om 1 uur zullen ongeveer 50 auto's naar Kijkduin vertrekken met ouden van dagen. Het ver trek geschiedt vanaf de Burggravenl&an. Voor het examen paedagogiek M.O. is ge slaagd voor diploma B 1 mej. C. R. Kok, alhier. Uit Leiden vertrokken; W. Boonstra, Koliumerland, Westergeest B 67. G. v. d. Brink en Fam., Delft, Rot- terd. weg 9b. C. Brittijn, Amsterdam, Warmoesstr. 51. C .C. J. Broeken, Bloe- mendaal, Vogelenz. weg 32. A. J. Brom, Hilversum, Floralaan 1. A. J. M. Bruines, Heemstede, Zandv. allee 11. J. J. de la Court en Fam., Oegstgeest, Hofbroucker- laan 4. D. C. Doornik, Bodegraven, Bui tenkerk 26. W. Dijk, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 279. A. D. J. v. Echten, Amsterdam, Minervalaan 78 n. W. F. Eggink, Oegstgeest, L. de Colignylaan 20. M. M. Piket-v. Eijk en Fam., Utrecht Anjelierstraat 11. J. v. Gorkum, Hazers- woude, Donp C 164. L. Gudde, Amster dam, Pij nackerstraat 9. G. Hollelbeek, N.O.I. C. M. M. Keereweer, Groningen, Heerenweg 150. A. Kleinjan, Katwijk, Voorstraat 7. B. F. A. Kohschulte Brok- haus en fam., Heemstede, Zandvoorts-al- lee 11. A. M. de Lange, Oegstgeest, Wald. Pyrmontlaan 6. Lie Chien Ghiam, Mage- lang. J. Machurek, Den Haag, Welsen- bruchstraat 254. C. Megchelse, Voorscho ten, Leidscheweg 224. H. L. Nelck, Haar lem, Mt. Cornelisstraat 12zw. Th. H. v. Oost, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 54. J. J. Hendriksen-Oosterbaan, Tilburg, J. P. Coenstraat. M. E. Prins, Hillegam, Meerstraat 16. H. J. Ie Roux en Fam. Winburg, Theunissen Postbus 30. E. J. Schreuder, Werkendam, Hoogstraat 57. H. J. Sevenhuysen, Amerongen, Oveitoerg. M. Joziassen-v. Tongwen, Gouda, Const. Het conflict dat is uitgebroken tus- schen den tegenwoordigen president van Mexico en generaal Cardenas en den vroegeren dictator Calles is ge eindigd met de nederlaag van dezen tyran, die zelfs na zijn aftreden, als de man achter de schermen nog steeds grooten invloed heeft uitge oefend op de anti-katholieke hou ding der regeering. Cardenas heeft thans met Calles gebroken. De ka tholieken hebben reeds met tiendui zenden een betooging gehouden voor de regeering en den president toe gejuicht en geroepen: „Leve Carde nas". Hebben ze misschien te vroeg gejuicht? Zal er rru een nieuwe koers worden ingeslagen in Mexico? Zal er voor de Kerk een periode van godsdienstvrijheid aanbreken? In onderstaande bijdrage behandelt on ze Amerikaansche correspondent dit ingewikkeld vraagstuk dat de be langstelling verdient der Christen heid van de geheele wereld. NEW-YORK, Juni 1935. De familiekliek can Calles. Reeds maanden lang deden allerlei ge ruchten de ronde, dat president Cardenas de inmenging van Calles -niet langer wilde dulden. Nadat Calles in 1928, na een vier jarige regeeringsperiode moest aftreden, heeft zijn partij toch de kunst weten te verstaan om aan de macht te blijven. Toen Ortiz Rubio, de opvolger van Calles, aan spraak maakte op zijn rechten en bevoegd heden als president en zich de tyrannie van Calles niet wilde laten welgevallen, werd hij uit zijn ambt ontzet. Portes Gil en Rodriguez, die na Rubio werden gekozen, bleven onderdanig aan Calles zoolang zij het presidentschap hebben bekleed. La- zaro Cardenas zou nooit aan de macht ge komen zijn, indien Calles had kunnen ver moeden, dat de nieuwe president in staat zou zijn om zijn eigen wil door te zetten. Dan zou ook Cardenas van het tooneel ver dwenen zijn, want Calles was machtig. In het thans afgetreden ministerie waren ver schillende aanhangers van Calles en zijn zoon was zelfs minister van verkeerswe zen. Ondanks dat alles voelde Calles den grond onder zijn voeten wegzinken. Dit is dan ook de reden dat Calles reeds het ini tiatief genomen had om zoo spoedig moge lijk nieuwe presidentsverkiezingen te doen uitschrijven: er was reeds een com missie benoemd van „openbare veiligheid", die opdracht had om alle ambtenaren op wie de revolutionaire partij van Calles niet absoluut kon vertrouwen onschadelijk te maken. Voor alle .securiteit" werden de voornaamste posten door alleszins be- i trouwbare personen bezet. Hierboven zei- den we reeds, dat een zoon van Calles mi nister van verkeerswezen was, een andere zoon Rodolfo was gouverneur van den Staat Sonora; een derde Alfredo werd het bestuur van de provlnceie Tamaulipas toe vertrouwd. Arturo, de broer van Calles die vroeger consul-generaal in New-York was, vervulde de post van directeur-gene raal der Posterijen; een neef van Calles was minister van Landbauw. de schoonzoon van Calles Fernando Torreblanca was be- Huygensstraat 72. B. M. Vreeburg, Arn hem, Utreehtscheweg 146a. L. P. Wasse naar, Boskoop, Laag Boskoop 55. Wed, J. Kroon-v. d. Weerden en Fam., Amster dam, St. Willebrordusstraat 2huis. D. Westerweel, Doorn, Amersfoortscheweg 69. L. J. F. Wijsenbeek, Rotterdam, Mau- ritsweg 11. G. F. Zweerts, Baarn, Hol land House. C. J. Zwijger, Rijnsburg, Ra penburg. In Leiden gevestigd. H. A. Baak, dienstbode, Musschenibrstr. 19. I. J. K. BrinkmanBarlage, Sta tionsweg 3. W. Blankenstein, dienstbo de, Oranjegracht 123. F. Boon en fam., reiziger, v. d. Brandelerk. 8. M. v. Dam en fam., landarbeider, O. Havenstraat 5. W. A. v. Dorp, Rapenburg 78. P. M. v. Driel, timmerman, Oude Rijn 25. G. W. Eggink, verpleegster, Zoeterw. Singel 99. A. G. Eling, winkelbed., C. Hygensl. 35. M. Elzinga, R. en Schiekade 16. P. Forycki, dienstbode, Rijnsb.weg 141. D. A. Franke en Fam., pianomaker, Mus- schenbr.straat 9a. C. H. Glasbergen en fam., smid, Noorderstraat 10. C. A. M. Godthelp, serveerjuffr. L. Rijndijk 64. S. MeenerHaamke en fam„ Leeuwerikstr. 53. C. Helder en Fam., vertegenwoordi ger, Morschweg 55b. W. Hoogendoorn, typograaf, Os- en Paaxdenlaan 10. P, M. Huibers, dienstbode, de L. de Kanter straat 2. M. G. v. d. Jagt, dienstbode, Voorstraat 12. C. A. Th. Jansen, ver pleegster, Rijnsburger weg 10. A. M. v. d. Kallen, Meezenstr. 2. J. J. H. König, verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. Kop, Uiterstegracht 99. G. Leegwater, ver pleegster, Rijnsb.weg 29b. H. de Mair, tuinderkn. Hansenstr. 81. G. A. E. Man- tingh, verpleegster, Oegstgeesterlaan 20. Wed. J. H. HoefakkerMillikan, Mare- dijk 135. J. Moser, dienstbode, Stations weg 2. J. Olivier en fam-, kantoorbe diende, Coornhertstraat 36. B. v. Orame- ring, dienstbode, Roodborststraat 54. M. E. LeskerRöszner, da Costastraat 48. P. E. Serdijn, dienstbode, Langegr. 62. P. Teske en fam., kapper, Korevaar- straat 7a. D. J. Uittenbogerd, dienstbo de, Rijnsb.weg. 27. J. F. v. d. Veen, H. Rijndijk 74. J. C. Veltman, L. Rijndijk 90a. P. M. Verhoofstad, kapelaan, Hee rensingel 3. P. Verkade, dienstbode, Witte Singel 103. J. L. Versteeg en fam., directeur, Rijnsb.weg 28. D. J. Wis meier, chemiker, Morschweg 178a. noemd tot onderstaatssecretaris en zijn schoonbroer Aaron Saenz was secretaris op een der voornaamste departementen. Het is te begrijpen, dat tegen deze fa milie-regeering verzet moest komen, en langzamerhand is er dan ook een haat ge groeid tegen dit familie-monopolie. Enkele maanden geleden waren de eerste teeke nen yan verzet waar te nemen, toen enkele gouverneurs weigerden enkele beslissin gen uit te voeren van het Uitvoerend Co mité, waarvan Calles practisch heer en meester was gebleven. De waarde van een volks- stemming. Een treffende staaltje hoe Calles tyran- niseerde is wel het volgende: In den Staat Nuevo Ieon was de betrekking vacant van gouverneur. Generaal Zuazua, een veteraan uit de partij, stelde zich candidaat; zijn concurrent was Plutarquito, de zoon van Calles. Gener.aal Zuazua behaalde de meer derheid, maar Plutarquito Calles werd be noemd verklaard door den voorzitter van het stembureau. En deze motiveerde zijn besluit in een brief aan generaal Zuazua, waaruit wij citeer en: „Een volksstemming heeft dan alleen waarde, wanneer het de rechtmatige zaak van het nationale proletariaat behartigt en niet de persoonlijke belangen van een can didaat. Ik zelf en de partij waarvan ik de eer en het genoegen heb lid te zijn, wy veroordeelen ten allen tijde en op de meest krachtdadige wijze iedere verkiezing die te danken is aan den invloed van non nen en aan de stemmen van kosters, die het valsche etiket dragen van een volks stemming, want wij zijn van oordeel, dat de stemmen van vrije mannen van een be tere kwaliteit zijn." De inzet van den strijd. Toen deze gebeurtenissen van Nuevo Leon bekend werden, heeft dit blijkbaar moed gegeven aan allen die tot dan toe nog aarzelden. Calles voelde dat er onweer dreigde en trachtte de relatie met Cardenas nauwer aan te halen. Toen Calles terug in Mexico was liet hij het Uitvoerend Comité van zijn partij het initiatief nemen om een feestmaal aan te richten, waar zijn roem rijke daden en zijn groote verdiensten ge vierd zouden worden. Het Comité noodigde ook de President van de Republiek uit, maar Cardenas weigerde de uitnoodiging te aanvaarden. Toen Calles zag, dat zijn illusies in rook waren vergaan, trad hij onmiddellijk tegen Cardenas in het strijdperk. Zonder een rechtstreeksche aanval tegen hem te rich ten, hield Calles overal redeveoringen, waarin hij sprak over de anarchie die er heerschte, in het land en dat 'het dringend noodzakelijk was om de orde onmiddellijk te herstellen. Calles vergat echter te vermelden, dat juist deze wanorde veroorzaakt werd door de methode, die door de revolutionaire partij werden toegepast Want al deze godsdienstvervolgingen hebben in tal van staten onder deze of gene vorm een reactie in het leven geroepen, die nu niet bepaald geschikt was om eerbied af te dwingen voor de wet. In meer dan een staat hadden voortdu rend bloedige botsingen plaats tusschen roodhemden van Cardenas, geelhemden van Rodriguez en andere kleurige „hemden". Bovendien lieten ook de vakvereenigin- gen zich niet onbetuigd en er werd niet alleen gedreigd met staking, maar de on lusten onder de arbeiders en de stakingen werden bijna epidemisch: dat gaf aan Cal les wapens in de hand. Maar hier lag ook juist het gebied, waarop Calles zich had misgerekend. De leiders der vakbeweging wisten nog heel goed, dat Calles hen altijd was gepasseerd en alleen gehandeld had in het belang der Amerikaansche geldmag naten. Cardenas deed nu een handige politieke zet en wierp zich op als besliste verdediger van de arbeiders. Voeg daar nog bij de voortdurende werkzaamheid van het leger. Een der bevelvoerende officieren, generaal Padillo, commandant van de troepen in de staat San Luis de Potosi, verklaarde open lijk, dat hij aan de zijde van Cardenas stond. 'n Nieuwe dageraad voor de Katholieken? Wat de katholieken betreft, hun eenige hoop op godsdienstvrijheid zal dan alleen in vervulling kunnen gaan, wanneer Cal les verdwenen is. Maar er is nog iels anders. Er zijn tee kenen, die er op wijzen, dat Cardenas een einde zal maken aan de kerkvervolging om al zijn krachten te gaan concenteeren op de groote ellende, waarin de massa van het Mexicaansche volk verkeert, ondanks het feit, dat Mexico een rijk land is. Voeg daarbij nog, dat Cardenas zich zeer moedig en stonk getoond heeft, door zich te ont doen van twee ministers, die echte papen vreters waren, nJ. de minister van opvoe ding en onderwijs Garcia Tellez en de mi nister van landbouw Garrido Canabal, de commandant der Roodhemden. Zou er eindelijk een einde komen aan de kerkvervolging in Mexico? De kansen zijn in ieder geval gunstig! ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraalexamen Indisch recht de heer P. H. G. M. Rutges, Girmeken; Doctoraal examen geneeskunde mejuf frouw J. D. E. Polet, Eindhoven, de heer J. E. Willems, Den Haag; Candidaatsexamen rechten de heeren: P. A. Spnadaw, Den Haag, K. K. W. Swart, Wassenaar. LAATSTE BERICHTEN DE INWIJDING VAN DE ABDIJ VAN EGMOND. Velen hadden zich om 10 uur op den St. Adalbertusakker vereenigd, waar de Bis schop van Haarlem, Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent de H. Mis zou opdragen. Wij zagen o.a. jhr. Ch. Ruys de Beeren- brouck, dr. L. C. Kortenhorst, Jan Wieg man, resp. eere-voorzitter, voorz. en secre taris van het comité tot inzameling van gelden tot heropbouw van de Regale Abdij te Egmond. Voorts den abt van Ooster hout, Dom J. Punit de Parry, prof. v. d. Heijden uit Nijmegen, prof. J. Henneman uit Warmond, prof. dr. P. J. van Gils uit Roermond, mr. J. Bomans, lid van Ged. Staten van N.-H., de Tweede Kamerleden v d. Bilt en Steinmetz, het Eerste Kamer lid prof. dr. H. Steger, de oud-min. van On derwijs, mr. H. P. Marchant, prof. Barge, uit Leiden, de burgemeester van Alkmaar jhr. mr. F. H. van Kinschot, enz. Verder vele pastoors en burgemeesters uit den omtrek, benevens de heer G. Bon namens 'het bestuur ^an de Nederl. R.-K. Journalistenvereeniging. De Bisschop droeg een H. Mis op, waar na in een korte predicatie pastoor W. No- let herinnerde aan de generatie van Mon niken die Egmond had gekend. Totdat, toen na 'n Titanenstrijd de godsdienstige eenheid in ons kleine Holland was gebroken, ook een der monumenten dier eenheid de Abdij, werd verwoest. De put van St. Adalbert bleef over en toen de herinnering aan de zen Apostel van Kennemerland weer le vendig werd is er belangstelling gekomen voor de heropbouw van de Egmonder Ab dij, waar straks de monniken zich weer in dienst zullen stellen van de verheerlij king van God en door hun gebed ons te kort zullen aanvullen. Na de H. Mis vereenigden de aanwe zigen zich op het Abdijterrein, waar door Mgr. Aengenent met de liturgische plech- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. tigheden de klok werd gewijd. Jhr. Ruys de Beerenbrouck liet daarna het eerst de zilveren tonen van de klok hooren. Nadat de klok was ingewijd werd het gebouw inwendig door den Bisschop ingewijd. Hierna hield Mgr. Aengennt aan den in gang van het gebouw een toespraak. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisterenavond te circa 7 uur is in het Zuider Afwateringskanaal nabij de Pro- tstantsche kerk onder Raamsdonksdorp de 15-jarige M. L„ wonende in de Schans straat aldaar, bij het baden verdronken. Het slachtoffer was in het kanaal gaan baden met enkele jongens waaronder ook zijn broer. L., die zich te ver in het kanaal waagde, verdween plotseling in de diepte. De an dere jongens, die niet konden zwemmen, hebben nog getracht hem te redden, het geen echter niet gelukte. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. Men heeft nog meer dan een uur kunstmatige adem haling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Dankbetuiging van de Koningin. De Gewestelijke Landstorm commissie Zuid-Holland West, mocht vanwege H. M. de Koningin het volgende telegram ontvan gen: „Ingevolgen de bevelen van H. M. de Ko ningin, heb ik de eer den leden van het Bijzonder Vrijwillige Landstorm Korps (Zuid-Holland West) Hoogstderzelver op rechten dank over te brengen voor de ge uite gevoelens, vertolkt door het telegram, gezonden ter gelegenheid van de bijeen komst op H. M.'s landgoed „Raaphorst". De adjudant vtn dienst van H. M. de Koningin. H. J. PHAFF." TELEGRAMMEN BOSCHBRAND IN NOORD-CAROLINA. NEW YORK, 25 Juni. (VJD.) Uit Beau fort in Noord-Carolina wordt gemeld, dat bij een boschbrand in een moerasgebied, dat door veerenjagers voor reigers was ge reserveerd, om uitsterving dezre dieren te voorkomen, bijna 10.000 reigers zijn ver brand. Toen de brand uitbrak bevonden zich ongeveer 7500 vogels, die nog niet konden vliegen, in het gevaar loopende gebied, ter wijl vele honderden oude vogels bij het zoe ken naar hun jongen eveneens in de vlam men omkwamen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Juni. Groentenveiling. Per 1Q0 stuks: andijvie f 0.501.70, kroten f 1.30 2.50, komkommers f 1.005.80, bloemkool I f 1.705.00, bloemkool H f 1.501.90, pieterselie f 0.60—1.40, radijs f 1.101.30, kropsalade f 0.502.70, selderie 3090 cent uien 70 cent, wortelen f 1.506.40, rabar ber 4090 cent, perziken 312 cent, per 100 kg.: snij boon en f 1734, stamboonen f 23—37, tuinboonen f 57, doperwten f 616, peulen f 216, postelein f 36, spi nazie f 411, tomaten A f 48.60, B f 5.20 —11.40, C f 2.40—6.60, CC f 1.80—5.00, wor telen f 34, andijvie f 24 25 Juni. Vette Varkens. Totaal aan voer 204 stuks, waarvan 197 zwaar 3334 cent en 7 licht 31 cent per kg. levend ge wicht in centen. Handel matig, na afloop minder. BODEGRAVEN, 25 Juni. Kaas. Aan gevoerd 268 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 11.674 stuks, wegende 105.066 kg. Prijs met Rijksmerk le soort f 1517, 2e soort f 1214, zwaardere tot f 22. Handel matig. ROTTERDAM, 25 Juni. Vee. Totale aan voer 2883 stuks. 215 paarden, 10 veulens, 481 magere runderen, 760 vette runderen, 223 vette kalveren, 224 graskalveren, 839 nuchtere kalveren, 97 schapen en lamme ren, 34 bokken of geiten. Prijzen per kg. Vette koeien 48, 44 en 2834 cent, Vette ossen 44, 40 en 3236 cent, stieren 38, 35 en 2630 cent, vette kalveren 60, 50 en 3040 cent, schapen 35, 31 en 28 cent, lammeren 36, 32 en 28 cent, graskalveren 34, en 24 cent, vette kalveren 22 en 18 cent, slacht- paarden 38, 33 en 28 cent Prijzen per stuk: BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Christine Godeline d. v. D. M. v. Ewijk en C. A. v. d. Voet. Willem z. v. J. Rosdorf en M. Hartevelt. He lena d. v. C. Smit en H. Smit. Mar ja d. v. F. Hoeke en W. H. Mulder. Lode- wijk z. v. A. Kroesemeijer en J. Rietker ken. Elsje d. v. M. L. v. Rossum en C. de la Rie. Cornelis Leonardus z. v. J. Piket en A. de Winter. Johannes Caspa- rus z. v. J. C. de Wilde en P. M. A. Dijs- selbloem. Annie Jansje d. v. Vermeer en J. H. v. d. Bom. Hendrik z. v. W. le Maitre en A. H. Arnoldus. Adrianus Johannes z. v. J. L. Goddijn en J. A. de Groot Willem z. v. I. Vrij bloed en M. Vrijbloed. Geertruida Maria cL v. P. G. Verbruggen en J. Kreuger. Rudolf z. v. G. v. d. Laar en W. Scheffers. Laszlo Ferencz Ferdinand z. v. H. Weisz^en M. M. Kiraly. Sophia Elisabeth <L v. G. F. Uriot en W. J. Zomerveld. Alfred Gunther z. v. A. v. d. Valk en H. C. Hen- nenberg. Johanna d. v. M. v. Tol en N. Mar bus. Bertha d. v. J. v. Dorp en W. M. Weststeijn. Johannes z. v. P. v. d. Oever en M. H. Dool. Gijsbertus v. G. Batenburg en G. Spaargaren. Jacob Gottlieb z. v. J. Matheijsen en L. J. Fun- ker. Cornelis Petrus Hendrikus z. v. C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen. Arie z. v. A. Ravensbergen en J. v. Delft. Sietske d. v. H. Koning en N. Koopmans. Elisabeth Cornelia Maria d. v. G. F. M. Schimmel en A. M. Ernst. Gehuwd: G. F. Kolderman jm. en J. M. Sjardijn jd. J. Ouwerkerk wend. en A. H. Ranselaar jd. J. A. L. Rosdorff jm. en W. J. J. v. d. Bosch. L. v. Velsen jm. en C. W. v. d. Steen. Overleden: J. M. v. PolanenKien jet vr. 55 j. A, v. Dijk d. 3 j. schapen f 15118, lammeren f 1086, nuchtere slachtkalveren f 5.5054.50, nuchtere fokkalveren f 14107, slacht- paarden f 16012080, werkpaarden f 220 15080, hitten f 907060, stieren f 195—150—100, kalfkoeien f 190—140—90, melkkoeien f 18513585, vaarzen f 95 7560, pinken f 706050, graskalveren f 504030. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets korter, handel zeer kalm, vermoedelijk slechte afloop, prijzen hooger dan gisteren, prima koeien 53, prima ossen 46 cent. Stieren, aanvoer als vorige week, handel gedrukt, prijzen lager. Vette kalveren, aanvoer korter, handel flauw, prijzen als gisteren, beste kalveren 65. Schapen en lammeren, aanvoer zeer kort, handel weinig, prijzen als gisteren. Nuch tere slacht- en fokkalveren, aanvoer kor ter, handel zeer slecht, prijzen belangrijk lager. Paarden, aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen lager. Kalf- en melkkoeien, aanvoer kort, handel kalm, prijzen iets stij ver. Vaarzen en pinken, aanvoer korter, handel stil, prijzen onveranderd. Graskal veren, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen iets lager. PURMEREND, 25 Juni. Kaas. Verhan deld 18 partijen, wegende 57.000 kg. Handel stug. Hoogste prijs 11.50. 24 partijen klei ne boerenkaas f 12, volvette kaas f 13, Boter Aanvoer 2360 kg. Goeboter f 1.101.40, weiboter f 1.151.30 per kg. Vee. Runderen, totaal 389 stuks. 2iiï vette koeien 4857 cent per kg. handel stug 92 Geldekoeien f 80130 per stuk, handel matig; 65 melkkoeien f 11017 per stuk, 22 stieren 3242 cent per kg., 24 paarden f 60130 per stuk, 123 vette kalveren 30 45 cent per kg, 409 nuchtere kalveren: voor de slachterij f 39, voor de fokkerij f 813 per stuk, handel stug; 267 vette varkens, voor de slachterij 3035 cent per kg., han del matig; 57 magere varkens f 1424 per stuk en 308 biggen f 813 per stuk, handel stug; 373 schapen f 818 per stuk en 20 bokken f 29 per stuk handel matig; 497 lommeren f 37 per stuk, handel stug. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel)' Londen 7.26 Berlijn 59.221/2 New York1.465/$ Parijs 9.721/2 Brussel 24.79 Zwitserland 48.07 Milaan 12.16 Madrid 20.20 Oslo36.471/2 Kopenhagen32.42i/? Stockholm 37.421 Weenen Praag6.16 Boedapest Prol. 3 1/2 Kans, dat er betere dagen aanbreken. (Van een bijzonderen correspondent).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3