MAANDAG 24 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 BINNENLAND DE PRINSES. Gaat niet naar Neuwïed. Naar wij vernemen heeft de Prinses tot Haar leedwezen moeten afzien van Haar voornemen om de doopplechtigheid te Neuwied bij te wonen, aangezien de behan delende geneesheer naar aanleiding van de keelontsteking welke de Prinses gehad heeft, Haar groote vermoeienissen heeft moeten ontraden. RAADSBESLUIT DOOR KROON VERNIETIGD. Een „instructie" voor den gemeente secretaris. De tegenwoordige secretaris der Ge meente Ameide is tevens burgemeester dier gemeente en burgemeester van Tien hoven. Zoo men weet, komt nogal eens oneenig- heid voor tussohen den burgemeester en leden van den raad en het gemeentebe stuur. De raad der gemeente Ameide heeft nu een besluit genomen tot wijziging van de instructie voor den secretaris dier gemeen te. O.m. komen in deze gewijzigde instruc tie de volgende bepalingen voor, dat de secretaris alle werkdagen op de secretarie anwezig moet zijn. De Kroon heeft thans dit raadsbesluit vernietigd, o.a. op dezen grond, dat geen rekening is gehouden met de vrijheid van beweging, waarover de secretaris nood zakelijk moet kunnen beschikken ter rich- tige vervulling van de hem als burgemees ter bij de wet opgelegde verplichtingen, hetgeen moet worden geacht te zijn in strijd met het algemeen belang. ERGERNISSEN OP DE BRUSSELSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Adres van den Haarlemschen R.K. Middenstandsbond. Het hoofdbestuur van den ILK. Midden standsbond in het bisdom Haarlem heeft aan het bestuur der Brusselsehe Wereldten toonstelling een schrijven gezonden, waar in het betreurt, dat de groote beteekenis van deze tentoonstelling wordt overscha duwd door een attractiepark, dat schijnt te bestaan in de brutaalste demonstratie van zedenverwildering. Het hoofdbestuur is overtuigd, dat zeer vele katholieken in Nederland, die plan hadden de tentoonstelling te bezoeken, naar aanleiding van de reeds in de bladen ver schenen protesten geen uitvoering aan deze plannen zullen geven. Het verzoekt tenslot te, indien er prijs op wordt gesteld, dat ook katholieken de tentoonstelling bezoeken, het attractiepark zoo te wijzigen, dat het voor niemand meer een ergernis kan be- teekenen. DE BEZUINIGING OP ONDERWIJS. Regeering wil tegemoetkomen. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de Re geer mg, met behoud van de door haar voorgestane en verdedigde politiek, een te gemoetkomende houding aannemen tegen over de verschillende bezwaren, in het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven (Bezniirügingsontwerp) te berde gebracht, aldus meldt de „Standaard". Niet het minst geldt dit ten aanzien van het belangrijk hoofdstuk Onderwijs, waar tegen in het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven (Bezuinigingsontwerp) te berde gebracht, aldus meldt de „Standaard". Niet het minst geldt dit ten aanzien van het belangrijk hoofdstuk Onderwijs, waar tegen in het Voorloopig Verslag ernstige bezwaren tot uiting zijn gekomen, oa. ten aanzien van het instituut der kweekelin- gen, de concentratie van bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en de voorge stelde tijdelijke stopzetting van de kweek schoolopleiding. Waarschijnlijk mag worden geacht, dat de Minister van Onderwijs ad interim, prof. dr. Slotemaker de Bruine, die, naar den door ons gekregen indruk zoowel het Be- zuinigingsontwerp, wat betreft afd. 8 (Soc. Zaken) als de afd. 3 (Onderwijs) te verde digen zal hebben, en met hem dus de Re geering, hoewel handhavende de noodzake lijkheid van een belangrijke bezuiniging op het terrein van het onderwijs, met een dus danig gewijzigde regeling zal komen, dat een niet onbelangrijk deel der bezwaren wordt ondervangen. De openbare behandeling van het Bezui- nigingsontwerp in de Tweede Kamer is spoedig te verwachten. Hoewel het ant woord van de Regeering weldra verschijnt, is het mogelijk, dat tengevolge van nader overleg tusschen de commissie van voor bereiding en de Regeering de publicatie ervan nog eenige dagen wordt opgehouden. PERSONEELE BELASTING EN GROOTE GEZINNEN. De Ned. R.K. bond van groote gezinnen heeft een adres tot den ministerraad ge richt, waarin wordt verzocht om een ver lichting van den belastingdruk voor groote gezinnen in den vorm van een reductie per minderjarig kind ten laste, bedragende b.v. 10 pet. per kind en zulks op de hoofdsom van de personeele belasting voor wat aan gaat le, 2e en 3e grondslag van deze belas ting, een beginsel dat tegenwoordig in ver scheidene heffingen op het schoolgeld is De hierdoor ontstane vermindering van inkomsten ware te vinden in de heffing yan een. vrijgezellenbelasting. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND Vrijdom van omslag, verbonden aan wegen Ter Provinciale Griffie is ingekomen een aantal verzoeken van polderbesturen, e.d, om een einde te maken aan den vrij dom van omslag, verbonden aan wegen, omdat door den aanleg van de nieuwe Rijkssnelwegen enz., een niet onbelangrijk deel van het land der onderscheidene pol ders aan den omslagplicht wordt onttrok ken. Ged. Staten hebben deze verzoeken aan Provinciale Staten overgelegd en dee- len als hun meening mede, dat deze stuk ken voor Provinciale Staten geen grond opleveren, om thans, in tegenstelling tot een desbetreffend door hen in December 1933 genomen besluit, tot de gevraagde wij ziging van het algemeen polderreglement te besluiten. Voorts adviseeren Ged. Sta ten afwijzend ten aanzien van het treffen van bijzondere regelingen voor die pol ders, welke bij het pleiten voor wijziging van de algemeene regeling hebben verwe zen naar de moeilikheden, die uit deze al gemeene regeling voor de eigen instelling voortvloeien. Uitstel van betaling aan den polder Broekvelden In 1926 hebben Provinciale Staten met het Rijk en met het hoogheemraadschap van Rijnland, elk voor 1/3 deel, aan den polder Broekvelden en Vettenbroek een renteloos voorschot verleend tot een be drag van ruim 141.000 ter bestrijding van de kosten van herstel van de in 1925 door gebroken dijk en van de kosten van droog making vai den ingeloopen polder. Sedert de crisis in het landbouwbedrijf kunnen de zeer hooge bemalingsuitgaven enz. niet meer ten volle door den polderomslag worden opgebracht. Provinciale Staten hebben dan ook aan den polder uitstel verleend van betaling der halve aflossing, verschuldigd over 1931, en der geheele af lossingen over 1932 en 1933. Het vorige jaar heeft het polderbestuur algeheele vrijstelling van aflossing over 1934 ver zocht. Provincale Staten hebben toch ech ter besloten tot verleening van uitstel van slechts de helft der aflossing, over 1934 verschuldigd, wegens den eenigszins gun- stigeren toestand van het landbouwbedrijf en wegens een belangrijke daling van de polderlasten sinds 1931. Het is Ged. Sta ten evenwel gebleken, dat de omslagplich- tigen van den polder (meerendeels kleine hypotheekboeren) niet in staat zijn, den omslag te betalen, noodig ter dekking van de gewone uitgaven en van de halve af- losisng. Bij executie vain de eigendommen van deze nalatige omslagplichtigen door het polderbestuur bleek verkoop dezer eigendommen onmogelijk. Ged. Staten zijn nu gedwongen, aan Provinciale Staten voor te stellen, ook voor de tweede helft der aflossing over 1934 aan den polder uitsel van betaling te verleenen. Het rijk en het hoogheemraadschap can Rijnland zijn tot eenzelfde beslissing bekomen. Te vens stellen Ged. Staten voor, te voldoen aan een verzoek van het polderbestuur tot uitstel van betaling der geheele aflossing over 1935. Besproeiing van aardappelgewas In verband met de vele voor het optre den van de aardappelziekte gunstige da gen, welke door het Meteorologisch Insti tuut te De Bilt in de afgeloopen weken zijn geconstateerd en met de voor de ont wikkeling dezer ziekte gunstige weersom standigheden wordt door den plantenziek- tenkundigen dienst aan alle verbouwers van aardappelen aangeraden voor zoover dit nog niet is geschied met besproeeiing van het aardappelegewas een aanvang te maken. ONGEVALLENWET. Omslagheffing voor premie-stelsel. Naar de „Standaard" van bevoegde zijde verneemt, zal de vervanging van het pre miestelsel der Ongevallenwet door een om- slagheffing hoogstwaarschijnlijk 1 Juli a.s. ingaan. LICHAMELIJKE OPVOEDING VAN WERKLOOZEN. De minister is bereid cursussen financieel te steunen. Gelijk békend, is eenigen tijd geleden van den minister van sociale zaken een aanschrijving uitgegaan naar de gemeente besturen waarin erop wordt gewezen, dat voor cursussen die beoogen, de cultureele ontwikkeling van werkloozen te bevorde ren, en voor htm ontspanning, onder be paalde voorwaarden door de regeering gel den kunnen wordt beschikbaar gesteld. Naar wij van het rijkscollege voor de lichamelijke opvoeding van werkloozen vernemen, staat de minister ook welwillend tegenover cursussen enz. voor sport en lichamelijke oefening en ontwikkeling van de werkloozen. Voor gemeentelijke com missies voor de lichamelijke opvoeding en andere belangstellenden is de hiermede ge geven mogelijkheid van beteekenis. Mocht bij plaatselijke gymnastiek- of sportorgani saties een initiatief opkomen ter bevorde ring van de lichamelijke opvoeding werkloozen dan verdient het aanbeveling, dat men zich tot het gemeentebestuur wendt tot nadere informaties. DE KETTINGBRIEVEN RAZERNIJ. Een van de meest krankzinnige „wordt- gauw-rijk-manies", de kettingbrieven- schrijverij, waaraan heel Amerika heeft meegedaan, heeft, zooals wij reeds hebben gemeld, haar intrede ook gedaan in Neder land. Tal onzer lezers hebben de laatste dagen uitnoodigingen ontvangen, om deel te ne men aan een „eenvoudig plan", waarmede op een gemakkelijke en vlugge manier geld is te verdienen en dat een winst belooft op te leveren van 15.625 tegen 1, een zeer voordeelige belegging dus. In Amerika zijn duizenden en duizen den er in geloopen, omdat slechts heel weinigen het gebrek, of liever de fout, in het systeem ontdekten. Alleen de eerste briefschrijvers hebben een redelijke kans op een goede winst. De zaak zit zooals wij reeds in het kort hebben uiteengezet, aldus in elkaar: Iemand ontvangt een brief, welke zes na- l bevat met adres. Den ontvanger wordt verzocht aan vijf keimissen een af schrift van dien brief te sturen, waarin hij den bovensten naam van de zes gegadig den weglaat en zijn eigen naam met adres onderaan plaatst. Aan den gene, wiens naam is doorgeschrapt, moet hij ten slotte een dubbeltje zenden. Is de zaak goed aan het rollen, dan zal hij, als zijn naam boven aan is gekomen 1562.50 ontvangen van de 15.625 menschen, die zijn naam door schrappen en hem een dubbeltje sturen. Maar hoeveel deelnemers aan de schrij verij moeten er niet zijn, welke de zenders van de 16.625 dubbeltjes op hun beurt oogsten. De eerste kettingbriefschrijver houdt zich liever niet met de rekenkunde op, maar het antwoord is 305.156.350.... Deze 305 millioen zouden op hun beurt ongeveer zes billioen menschen moeten vinden, om de belooning voor him dubbel tjeszender ij in ontvangst te kunnen nemen en ongelukkig genoeg bedraagt de bevol king -van de heele wereld tweeduizend mil lioen Menschen, die op een vlugge en gemak kelijke manier rijk wenschen te worden, zouden even goed in hun tuintje naar een goudmijn of een zeerooversschat kunnen gaan zoeken. Hun kans op snellen rijkdom is dan minstens even groot. „Msbd." (Een inzender gelieve het bovenstaande te beschouwen als een antwoord op een door hem gestelde vraag). Prijzen van varkens De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat dé betaling van na 30 Juni aan haar te leveren varkens tot we deropzegging zal geschieden op basis van onderstaande prijzen. Prijs per K.G. geslacht gewicht in centen. Van 50 54 58 67 76 86 106 Kwaliteit Ben. tot t. t. t. t. t. t. 50 53 57 66 75 85 105 125 kg. kg.kg.kg.kg.kg.kg.kg. IA naar 46 49 51 49 47 46 45 IB nA kwa- 44 47 49 47 45 44 43 IC ITB IHA liteit 42 45 47 45 43 42 41 HC rriB max, 40 43 45 43 41 40 39 HIC 35 38 41 43 41 39 38 37 CC cent 36 39 41 39 37 36 35 Boven 125 kg. 41. Zeugen naar kwaliteit max. 36 cent. Ge sneden beeren naar kwaliteit max. 27 cent. Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d.i. het warm gewicht verminderd met 2 pet. Deze prijzen worden verlaagd met 2 cent per K.G., wanneer de varkens als nood- of spoedgeval zijn aangeboden: met 5 cent per kg., wanneer het spek der varkens na slachting zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting strepen, vlekken of onderhuidsche bloed- uitsortingen vertoont, waarvan de aanwe zigheid reeds bij afname door den kring- zaakvoerder is geconstateerd. Varkens welke voor risico van den le verancier zijn afgenomen, worden alleen dan tegen bovenstaande prijzen uitbetaald, wanneer deze zich na slachting in goede conditie bevinden. Is zulks niet het geval, dan worde de werkelijke waarde na slachting vergoed. Beeren of binnenbee- ren mogen niet geleverd worden. Blijkt een varken na slachting een binnenver- keer te zijn dan vindt betaling plaats op basis van 60 pet. der genoemde prijzen, tenzij zulks bij de levering reeds is vast gesteld in welk geval nimmer meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed Deze prijzen gelden niet voor varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uitgevoerd Hiervoor zal de prijs telkens bij afname worden medegedeeld. In verband hiermede zullen varkens, welke zwaarder zijn dan 150 kg. levend gewicht, in het vervolg niet meer aan de zaakvoerders ter levering kunnen worden opgegeven. Uit het bovenstaande blijkt, dat de prijs verlaging voor zachte- en beschadigde varkens is gebracht van 3 op 5 cent per kg. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat deze varkens zoowel voor de baconbereiding als voor het binnenlandsch gebruik van een minderwaardige kwali teit zijn Gelijk bekend is, wordt de zachtheid voornamelijk veroorzaakt door een on doelmatige wijze van mesten. Het is der halve van groot belang dat men zich van deskundige zijde hieromtrent laat voor lichten. Vooral geve men de varkens bo ven 60 kg. levend gewicht geen jong gras. het geval van ondermelk, rogge en gerst In het bijzonder wordt er op gewezen, dat een gunstigen invloed heeft op het hard heid van het spek. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Eerste Plechtige H. Mis. Onze plaats genoot, de weleerw. Father J. Hanrath zal op 14 Juli te Mill Hill de H. Priesterwij ding ontvangen en op 21 Juli zijn eerste Plechtige H. Mis opdragen in de parochie kerk van St. Martinus. Zeker zullen de Katholieken den a.s. Wijdeling in deze da gen in hun gebed willen gedenken. Personalia. Voor het examen acte l.a is geslaagd mej. M. Duys alhier. Brug over de Hillegommerbeek. De plannen voor de brug over de Hillegom merbeek, die voor de doortrekking van de Van den Endelaan noodig is en door Rijks waterstaat wordt gebouwd, zijn geheel ge reed, zoodat spoedige aanbesteding volgt. Het wordt een z.g. kokerbrug van beton; de doorvaart zal vanaf 15 Sept. gedurende 4 maanden gestremd zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert .Woensdagmorgen te 10 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Onder zoek gelofsbrieven nieuw benoemde leden van den Raad. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Behandeling verzoek J. Dompeling om vergoeding onderhoud rij wielen zijner leerplichtige kinderen. 5. Re clames hondenbelasting. 6. Uitlotingsaan- deel 4 pet. geldleening 1910, oorspronke lijk groot ƒ3.000. 7. Vaststelling kohier der straatbelasting over 1935. 8. Vaststelling comptabele besluiten. Speldjesdag. De jongedames, die zich bereidwillig belast hadden met den ver koop der speldjes voor de Missie-Radio, konden een opbrengst noteeren van 38.61. In aanmerking genomen, dat het verkoop terrein zich bepaalde tot het Kerkplein is zulks een mooi succes, waarvoor hen een woord van hulde toekomt. LISSE. DE KD.P. TELEURGESTELD. De gemeenteraad blijft overwegend Katholiek. Naar aanleiding van het onhebbelijk commentaar, door het weekblad der K.D.P. „Onze Vaan", vastgeknoopt aan den uitslag van de gemeenteraads-verkiezing in dez< gemeente, maakt onze correspondent ir Lisse ons er opmerkzaam op, dat het ge schrijf van „Onze Vaan" er totaal naast was. Er is geen sprake van, dat de Raad van Lisse „om" is, daink zij de afbraak door de K.D.P. De nieuwe Raad van Lisse be staat uit 13 leden, waarvan 7 Katholiek. In de oude Raad hadden 8 Katholieken zitting, doch dit aantal zetels stond niet in verhou ding tot het percentage, dat de Katholieken van de totale bevolking uitmaken. De acht ste zetel viel bij de vorige verkiezing aan de Kath. Staatspartij ten deel ten oorzake van de verdeeldheid onder de Protestant- sche partijen. Thans staan we weer op onze oude getalsterkte 76, sohrijft onze cor respondent, waardoor echte de Katholie ke meerderheid is gebleven, en, ondanks het peuterwerk der KD.P.'ers, blijven zal! Uit deze stand van zaken blijkt echter, dat de inlichtingendienst van „Onze Vaan" niet zeer betrouwbaar is. Men heeft aan die zijde te vroeg gejuicht; nu heeft men een teleurstelling méér te boeken. Enfin, 't is niet de eerste teleurstelling en 't zal ook wel niet de laatste zijn! Personalia. B. en W. dezer gemeente hebben tot tijdelijk hulpkeurmeester bij den Vleeschkeuringsdienst kring Lisse aangesteld den heer M. J. Urlings te Ule- straten. Radio-missiespeldje. De gisteren ge houden verkoop van vlaggetjes ten bate van den Radio-Missiedag bracht in de St. Agatha-parochie 80.op! Auto in een sloot. Zaterdagmiddag ge raakte op onverklaarbare wijze een be laden vrachtauto van de fa. Post en Vloot man uit Amsterdam, ter hoogte van „d'Ever" in de langs den weg liggende vaartsloot. De auto kwam als 't ware op haar kop te staan. Naar men ons mee deelt, kwam de chauffeur er goed af. Met den kraanwagen van de fa. Cammeyer en Co. werd de wagen weer op 't droge ge bracht! Bouwvergunningen. B. en W. dezer gemeente hebben aan den rijksgebouwen dienst vergunning verleend tot het uit- brieden van het garagegebouw bij het laboratorium voor bloembollenónderzoek, op het perceel kadastraal bekend gemeen te Lisse in sectie B no 1544 Aan den heer H. C. van Ginhoven is vergunning verleefid tot het bouwen van een narcissenloods op het perceel Kanaal straat no. 151. LEIMUIDEN. Personalia. De heeren A. v. Loon en P. H. Müller hebben hunne benoeming tot bestuurslid van de bouwvereeniging „Ge meentebelang" aangenomen. Polder. Tot bestuurslid van den Griet en Vriesekoopschen Polder is benoemd de heer Jan de Rijk Lzn. De heer de Rijk heeft zijn benoeming aangenomen. NOORDWIJK De burgemeester. Tot burgemeester dezer gemeen-je as herbenoemd de heer J, B. V. M. J. van de MorteL NOORD WIJKERHOUT. Sacramentsprocessie. Op de terreinen van het St. Bavogesticht heeft wederom de jaar lij ksche H. Sacramentsprocessie plaats gehad onder begunstiging van prach tig zomerweer. Vele dorpelingen en vreem delingen namen evenals de patiënten, die hiertoe in staat waren, er aan deel. Dit jaar zag men in den langen stoet de jongens van de K. J. C. uit de parochie van den H. Joseph te Haarlem. Wielrennen. Onze plaatsgenoot Jan Verschoor met zijn koppelgenoot de be kende wielrenner P. Wagtmans uit St. Willebrord wisten de overwinning te be halen op de gehouden Internationale avond-Zesdaagsche te Oudenbosch, welke gehouden werd van 14 tot en met 20 Juni. De overwinning werd behaald met 3 ron den voorsprong en 112 punten. Dat zij ge streden hebben bewijst wel het feit, dat zij reeds de eerste avond de leiding hadden ge nomen met 1 ronde voorsprong en deze ronde niet meer hebben afgestaan, ja zelfs de laatste avond zagen zij kans er nog 2 ronden bij te nemen. De overige koppels waren de alombekenden Gebrs. Valentijn uit St. Willebord, de gebroeders Reinlan- der (Duitschland), van Zimdert uit Etten, Hellemond uit Oudenbosch, van den Maagdenbergvan Tallenmeers (België), GeltenRazenberg (Hooge Zwaluwe), P. de Rooijvan Driesche (België), C. Hel- lemonsC. v. d. Heiden (Eindhoven). Voorwaar een mooi succes voor het kop pel VerschoorWagtmans. ZILK. K. R. O.-Missiespeldje. Op Zondag j.L gehouden speldjesverkoop voor de K. R. O. alhier heeft opgebracht 35.83. Voorwaar een mooi succes. SASSENHEIM. Radio-omroepspeldje. De gehouden collecte voor de radio-missiedag heeft al hier opgebracht een bedrag van 62.29 1/2. Een woord van hulde aan de ijverige col- lectrices! Personalia. Mej. R. Voorsluijs slaagde voor het practijk-examen van de Vereerri- ging van Clir. Bewaarschoolonderwijzeres sen. Een der motorrijders gedood Zaterdagavond omstreeks tien uur heeft in deze gemeente een ernstig motoronge val plaats gehad, waarbij één doode is te betreuren. Een viertal personen uit Rot terdam, gezeten op twee motorfietsen, kwamen via Gouwsluis langs de Aar met een flinke gang aangereden. Bijna de Aar- dam genaderd slipte het voorste rijwiel met het nemen van de bocht, vloog tegen, een granieten K.M.-paal aan, die, alhoe wel finaal afknapte, toch de motor stuitte in zijn vaart. De bestuurder maakte een reuze buiteling en kwam niet zacht op den weg terecht; de duo-rijder werd er eveneens afgeslingerd. Daar de tweede motorfiets kort achter de eerste reed, kon hij dit ongeval niet ontwijken, botste te gen de ander op en kwam eveneens ten val. Het moet een gekreun en gekraak geweest zijn van jewelste. Terstond werd geneeskundige en geestelijke hulp inge roepen. Binnen enkele oogenblikken ver schenen dr. Quartel en kapelaan Henning op de plek des onheils. Het bleek, dat de berijder van het eerste motorrijwiel, die intusschen was binnengedragen bij de V., het ergste er aan toe was. Inwendig, voor al in de maagstreek, moet hij zware ver wondingen hebben opgeloopen. Niets mocht meer baten en zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, is hij gistermorgen overleden. De drie andere personen, die ook aan verschillende lichaamsdeelen schrampen hadden bekomen, zijn, nadat het eerste verband was gelegd, naar hun woonplaats teruggekeerd. Het 36-jarige slachtoffer was gehuwd, doch laat geen kinderen achter. WASSENAAR. Aanrijdingen. Op den Rijksstraatweg nabij den Eiken laan werd Zaterdagmiddag de 67-jarige wielrijder D. uit Den Haag aangereden door een auto, bestuurd door H. uit Den Haag. D. bekwam tal van verwondingen o.a. een schedelbreuk. Hij is in zorgwekkenden toestand overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Op de Rijksstraatweg nabij den Raad huislaan raakten gisterenmiddag de gebrs. V. uit Den Haag met de sturen van hun rijwielen in elkaar, tengevolge waarvan zij kwamen te vallen. De 26-jarige A. V. be kwam een lichte hersenschudding en is per ziekenauto overgebracht naar het zieken huis aan den Zuidwal te Den Haag. B. V. bekwam schaafwonden aan den rechterarm en kon na verbonden te zijn op eigen gele genheid huiswaarts gaan. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. De 28-jarige wielrijdster mej. H. uit Leiden reed gisterenmiddag op den Groot- hasebroekschen weg nabij de Konijnenlaan tegen een boom, tengevolge waarvan zij haar rechterarm brak. Dr. P. uit Den Haag verleende de eerste hulp, waarna zij op diens advies per particuliere auto is over gebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12