VRIJDAG 21 JUNI 1935 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Duiker te IJmuiden omgekomen. In zelf gemaakt duikerspak. Gistermiddag te ongeveer vijf uur wa ren buiten de Noorderpier te IJmuiden vier mannen bezig met duiken bij een bot ter, welke eenige jaren geleden daar was gezonken en aan boord waarvan zich nog eenige voorwerpen van waarde bevonden. Een van hen, de 28-jarige Hamburger Hubert Albitz begaf zich in een eigen ge maakt duikerpak te water. Toen hij nog slechts eenige minuten onder water was, antwoordde hij niet meer op de hem gege ven signalen. De helpers haalden hem di rect op, waarbij bleek, dat de man geen teeken van leven meer gaf. Onmiddelijk werd de hulp van een dokter ingeroepen. Ofschoon deze een uur lang bezig is ge weest met het toepassen van kunstmatige ademhaling, slaagde hij er niet in de le vensgeesten op te wekken. Het lijk van den Duitscher, die gehuwd was en vader van eenige kinderen, werd naar het politiebureau overgebracht. Het materiaal werd in beslag genomen. DOODELIJKE AANRIJDING. Woensdagavond heeft op den Boschdijk nabij de Pastoor Arslaan te Eindhoven een doodelijke aanrijding plaats gehad. Van een vrachtauto van de zuurstoffabriek Franken Donders te Tilburg stak een plank te ver uit, waardoor een wielrijder, de 33-jarige fabrieksarbeider I. A. J. Vorsten- bosch uit Boxtel, geraakt werd. Met een zware hersenschudding werd het slachtoffer naar het Sint Joseph-zie- kenhuis te Roermond vervoerd, waar hij in den loop van gistermorgen aan de be komen verwondingen is bezweken. PANIEK IN EEN AUTOBUS. Gisterochtend wilde de bestuurder van een groote autobus van de Cito Mij. te Bre da, waarin zich ongeveer 40 passagiers uit Breda en Ginneken bevonden in de ge meente Erp op den gevaarlijken hoek bij de Kolkschebrug, met vrij groote snel heid de bocht nemen. Hij verloor de macht over zijn stuur, waardoor de auto slipte en van den, berm van den weg omgekeerd in een sloot gleed. Onder de hevig ver schrikte passagiers ontstond een paniek. Voorbijgangers snelden te hulp en slaag den er in de inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden, terwijl anderen tele fonisch geneeskundigen hulp inriepen. Een bejaarde vrouw uit Gineken was zoodanig bekneld geraakt, dat zij inwendige kneu zingen en een beenbreek heeft opgeloo- pen. De meeste andere passagiers hadden slechts huid- en schaafwonden bekomen. Na ter plaatse verbonden te zijn, konden zij met een andere bus naar hun woon plaats terugkeeren. De gehavende autobus is met een kraanwagen uit de sloot gelicht. „Vad." VRACHTAUTO TE WATER. Gistermiddag geraakte te Spijkerboor (gemeente Beemster) een vrachtauto van den heer IJ. Hekel te Purmerend, met als medepasagier de heer K. Groot, eveneens van Purmerend, door het uitwijken voor een fietser in het Noord-Hollandsch Ka naal. Ijlings toegeschoten voorbijgangers hebben met groote moeite beiden bewus teloos uit de auto gehaald. Door toepas sing van kunstmatige ademhaling gelukte het den chauffeur spoedig bij te brengen, doch met den heer Groot duurde dit gerui- men tijd. De inmiddels ontboden zieken auto bracht beide drenkelingen naar het gasthuis te Purmerend. De chauffeur kon spoedig huiswaarts keeren, doch de heer Groot werd ter observatie gehouden, daar het scheen, dat veel water in de longen was gekomen. Zijn toestand is nog zeer ernstig. DE FRAUDE TE WORMERVEER. Auto van den gevluchten bankier terecht. Naar het „Handelsblad" verneemt, is de auto van den voortvluchtigen bankier S. uit Wormerveer Donderdagmiddag gevon den. Deze bleek in een garage te Den Haag te staan nabij het hotel waar de bewuste persoon Maandag werd gezien. De eige naar der garage las het nummer van den auto en verwittigde de politie. In den auto werd aangetroffen de regenjas van den bankier. Deze is dus zonder jas, on danks het regenachtige weer, weggeaan. Waarheen is niet bekend. De vermoedens, dat hij het land niet had verlaten, blij ken dus juist te zijn. Donderdagmiddag heeft men zijn safe gecontroleerd. De inhoud, bestaande uit effecten, was verdwenen. Het totale be drag van het verdwenene is niet bekend. Verwacht wordt dat het nog boven de ƒ300.000 zal stijgen. DIEVENBENDE OP DE VELUWE. Vijftien personen, verdacht van 75 diefstallen, gearresteerd. Het is de marechaussee te Wezep, ge meente Oldebroek, na een lang en moei zaam onderzoek gelukt, een bende te ar resteeren, die gedurende vele jaren te Wezep, Oldebroek, Doornspijt en Harder wijk heeft geopereerd, meldt de „Msbd." De bende onder aanvoering van zekere W. v. d. M. te Oldebroek, heeft zich aan ongeveer 75 diefstallen van konijnen, kip pen, lijfgoed, hoeveelheden koper van pro jectielen uit de legerplaats Oldebroek af komstig, inbraken in onbewoonde villa's en vele andere misdrijven schuldig ge maakt. Dezer dagen vond men een spoor, dat leidde tot een huiszoeking bij zekeren de L. te Harderwijs, bij wien men groote voorraden koper aantrof en in beslag nam. Daarna kon men overgaan tot de arres tatie van J. W. te Oldebroek en van v. d. B. te Doornspijk, welke bij nader verhoor kend maakten. In totaal zijn daarop 15 personen gear resteerd. Ook maakte de bende zich schuldig aan diefstallen van koeien, o.a. van een 5-tal te Hoogland bij Amersfoort, vijf jaar ge leden gepleegd. De marechaussee te Wezep, zet het on derzoek met kracht voort. Het is zeker, dat men hier te doen heeft met een kleine formatie van het slechte gedeelte van Oss, doch doordat tijdig de bende is ontmas kerd, konden ernstiger vergrijpen worden voorkomen. DE OVERVAL TE BEUNINGEN. Vijf verdachten hebben bekend. Vijf verdachten van den laffen overval op de gebroeders Klaassen uit Beuningen, hebben bekend; de zesde blijft volhouden, dat hij er niets mee uitstaande heeft. Een der beide aangevallenen, F. K., ver keert nog immers in levensgevaar. De zes verdachten zullen dezer dagen naar Arnhem worden overgebracht en ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. GERAAMTE GEVONDEN. Aan den Kleibroekersweg te Castricum, waar een dubbel woonhuis wordt gebouwd, is bij het graven voor de fundeeringswer ken een zoo goed als gaaf geraamte gevon den. Het hoofd was geheel gaaf; ook het gebit was geheel compleet. Vermoedelijk is dit afkomstig van een gesneuvelde bij den slag bij Castricum in 1799. Eenige jaren ge leden werd ook een vrijwel gaaf geraam te Cpgedolven. cc KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN RECHTZAKEN RECHTBANK TE HAARLEM DE DOODSLAG TE N1EUW-VENNEP Tegen den dader twaalf jaar geëischt Op Goeden Vrij dad, des avonds te om streeks tien uur is, zooals bekend, te Nieuw-Vennep een afschuwelijke mis drijf gepleegd. De 19-jarige C. R. heeft aan den Huigsloterdijk aldaar, vlak voor de boerderij van zijn ouders, den 52-jarigen molenaar K. Duyser door verscheidene messteken van het leven beroofd en een portefeuille met geld van het slachtoffer weggenomen. De dader die te Lochem ge arresteerd was, legde een volledige be kentenis af; het geld was nog in zijn bezit. Gisterenmiddag stond de jongeman voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. Hem was ten laste gelegd, doodslag, gevolgd door diefstal. Eerste getuige was dr J. P. L. Hulst uit Leiden, die de sectie op het lijk van het slachtoffer had verricht. Hij verklaarde o.a. dat de verslagene door een lichame lijke afwijking niet in staat was bij een worsteling eenigen tegenstand van betee- kenis te bieden. De volgende deskundige, de psychiater dr. F. E. Posthumus Meyes, achtte den ver dachte toerekenbaar. De verklaring van verdachte, dat hij den heer D. had doodge stoken uit vrees, dat deze anders het be drog aan zijn vader zou vertellen, was vol gens den deskundige wel aannemelijk. Vervolgens werden nog vijf getuigen ge hoord, o.a. inspecteur Jelsma uit Hoofd dorp, die het onderzoek had geleid en den kassier van de Boerenleenbank te Abbe- nes, die op den dag van het misdrijf aan den heer D. een bedrag van 700 had be taald. Verdachte, die zeer onder den indruk was en telkens in snikken uitbarstte, verklaarde uit angst voor zijn vader den heer D te hebben doodgestoken. Tevoren had hij gehoopt, dat er een ongeluk zou gebeuren, toen hij met zijn slachtoffer in de auto naar Nieuw-Vennep terugreed, op dat het hem dan makkelijk zou zijn ge vallen, diens portefeuille weg te nemen. Op het oogenblik dat hij het misdrijf pleegde, had hij niet aan het geld gedacht. Hij wil de alleen beletten, dat de heer D. met zijn vader sprak. Hij was reeds weer in de auto gestapt, toen hem het geld te binnen schoot. Na de portefeuille uit de jas van den heer D. genomen te hebben is hij weg gereden. De officier van justitie, mr. W. M. Paar- dekooper Overman wilde aannemen, dat verdachte waarheid gesproken heeft, zoo dat er dus geen sprake kan zijn van moord of doodslag, gepleegd om den diefstal mo gelijk te maken. Spr. bracht hulde aan inspecteur Jelsma en zijn ondergeschikten, die ondanks de vele moeilijkheden bij het onderzoek er zoo spoedig in slaagden den dader te arresteeren. Aan het eind van zijn uitvoerig requisi toir eischte de officier twaalf jaar gevan genisstraf. De verdediger, mr. T. A. M. A. van Loe- ben Seis drong aan op een nieuw psychia trisch onderzoek naar de geestvermogens van verdachte en vroeg met het oog op diens jeugd een lichtere straf. De rechtbank zal op 4 Juli a.s. uitspraak doen. FINANCIëN EN ECONOMIE BANK VAN FRANKRIJK VERLAAGT DISCONTO. Verminderd van 6 pet. tot 5 pet. De Bank van Frankrijk heeft haar dis conto van 6 pet. tot 5 pet. verlaagd. Op 23 Mei verhoogde de Bank van Frankrijk haar disconto van 2}4 tot 3 pet., op 25 Mei van 3 pet. tot 4 pet. Onder invloed van den grooten druk waaraan de bank toen bloot stond, werd het disconto op 28 Mei van 4 pet. tot 6 pet. verhoogd. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 22 Juni. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 Lunchconcert. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Sporthalfuurtje. 3.00 Kinderuurtje. 4.30 KRO-orkest. 5.20 Cinema-orgel en gramofoon. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. Gram. 7.15 „Radio en Missie" door H. de Greeve Pr. Daarna gramofoon. 8.00 Vaz Dias en reportage uit de staats mijn „Hendrik". 9.00 De KRO-boys. 9.20 Voordracht door Gerard Meussin. 9.55 Merkwaardige belevenissen van Da niël de Vroome. 10.15 De KRO-boys (10.35 Vaz Dias). 11.00 Gramofoon. Hilversum, 301 M. 8.00 „Orvitropia" en Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 De Flierefluiters, Gram.pl. 2.00 Hoe de toonkunst groeide. 2.20 De Notenkrakers. 3.00 Filmpraatje. 3.15 Alt-viool en piano. 3.30 VAR A-Kinderkoor „De Krekeltjes", Gram.pl. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Zang en orgel. 7.15 Westfriesche uitzending. 8.00 Vaz Dias. VARA-Varia. Gram.pl. 8.30 De Bohemians en The Twinklink Three. (9.30 Voordracht). 10.00 Viool en piano. 10.15 De Flierefluiters. 11.0012.00 Gram.pl. en piamosoli Isja Rossican Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 BBC-Northern orkest. 1.20 Commodore Grand Orkestt. 2.20 BBC-Northenn-Ireland Orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Troise en zijn orkest. 5.35 Ambrose en zijn Band. 7.20 Orkest v. d. Royal Air Force. 8.05 Fred Hartley's Novelty Kwintet. 8.50 Variété-programma. 10.20 BBC-Orkest. Rad io- Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 8.20 Vocaal concert door kwartet en so liste. 9.05 „La Favorita", opera van Donizetti. M. m. v. solisten, koor en orkest. Hierna dansmuziek. UIT DE OMGEVING RIJNSBURG. Tuinbouw. De handel heeft zich voor wat hier gekocht omet worden, te bepalen tot slechts enkele producten, 't Is hier niet de streek voor de voorjaarsgroenten. Ra dijs ging steeds goed weg voor prijzen va- rieerend van f0.65 tot f 1.25 per 100 bos. Sla-uitjes brachten van f 0.20 tot f 0.30 op. Spinazie heeft weinig vraag. De kwaliteit is door het slechte weer niet erg best. De prijs ging van f 2.tot f 2.80 per 100 K.G. Prei bracht van f 0.80 tot f 1.50 per 100 bos op. Kroten brengen ongeveer niets meer op. De tijd voor dit product is voorbij. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het is al tegenspoed, wat de klok slaat. Na de Pinksterhagelbui stort regen na stortregen en na een enkele dag Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 Omroeporkest. 8.20 Kalman-concert. 9.20 Tsohaikowski-concert. 9.55 Zang (Gr.pl.). 10.05 Pianorecital. 10.50 Suppé-conoert. 11.2012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert en solisten. 4.20 Vroolijk programma m. m. v. solisten en orkest. 6.35 Concert. 7.3Q Kwartetconcert. 8.30 Concert m. m. v. orkest, koor, dans- orkest, en solisten. 11.0012.20 Dansmuziek. Rome, 421 M. 9.10 „La nave rossa", opera vain Se- pdlli. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20, 4.20, 4.50 en 5.20 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest m. m. v. soliste. 10.30 Graim.pl. II.2012.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. I.502.20 en 4.35 Gram.pL 5.20 Populair concert. 6.20 Gram.pl. 8.20 Het Don-Kozakken-Koor. 9.05 Symphonieconcert. 10.3012.20 Populair concert. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Es lebe der Reservemann gevar. militair programma. 10.20 en 11.05 Berichten. II.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden Derde programma 8.00 Keulen. 10.00 Deutsohil.sender. 10.20 Keulen. 15.20 Parijs R. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 18.50 Brussel VI. 19.20 Deutschlsender. 19.50 Keulen. 22.20 Rome. Vierde programma 8.05 Parijs R. 10.35 London Reg. 13.20 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 London Reg. 19.20 Droitwich. 21.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). mooi weer, alweer regen. Dat al is niet bevorderlijk voor den groei en voor 1 Juli zullen hier wel geen vroege aardappelen warden gerooid. Dit is het product waar de zomerveilingen altijd mee aanvingen, vroege aardappelen en hierbij wat bospeen. De gewassen der vroege aardappelen zijn slecht en de prijs zal zeer hoog moeten zijn om van een eenigszins loonende uitkomst te zullen kunnen spreken. Met sla is het den laatsten tijd in niet mindere mate mi sère. Toen de minimumprijs 1.per 100 was, draaide een groot kwantum door en nu 1.1. Woensdag die minimumprijs is ver laagd tot 0.50 per 100 moest er evengoed een gedeelte naar de belt. Het schijnt dus niet alleen de prijs te zijn doch ook de te groote aanvoer die oorzaak is dat een ge deelte onverkocht blijft. En een te groote aanvoer ontstaat al spoedig als de grenzen der naburige landen zeer onvoldoende kwanituims doorlaten. De toekomst ziet er duister uit. Alleen de hoop is het nog die doet leven. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MAHTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 43) Hammond kon zijn ooren haast niet ge- looven. Dat leek te mooi om waar te zijn. Hij had succes, terwijl Trent tot duverre gefaald had. „Schrijft u het adres er dan maar op", zei hij. De man stemde toe. Maar hij had wanhopig veel tijd noodig om een geschikte pen te zoeken. Hammond keek over zijn schouder en volgde met zijn blik de langzaam voortbewegende pen. De handelaar schreef, „Charles Garland Esq." en voegde er aan toe „Lakenham Grange by Christ church, Hants". „Dat. is het oude adres", riep Hammond, terwijl hij zijn teleurstelling onderdrukte. „Ik wilde zijn adres in de stad hebben." „Dat weet ik niet", weerde de ander af. „Ik vraag mijn klanten nooit, waar zij wo nen, als ze dat niet uit zichzelf mededee- len." „Ik moet het weten," drong Hammond aan. „Als u het te weten kunt komen, kunt u 5 pond extra voor het boek rekenen." De koopman begon steeds meer hekel aan Hammond te krijgen. „Ik ben geen de tective", klonk het met waardigheid. Me neer Garland is een groot geleerde en dat hij niets te maken wil hebben met zijn fa- piilieleden, die absoluut niet mest kostbare uitgaven kunnen omspringen, neem ik hem niet kwalijk." Uit zijn manier van doen bleek duidelijk, dat hij in de familietwist voor Garland partij trok. „Ik kan er u niet toe dwingen", snauwde Hammond, „hoewel ik niet begrijp, wat u daarop tegen kunt hebben." „Dat is mijn zaak", was het antwoord. „En dit is de mijne", Hammond greep hem de ohèque uit de hand. „Houdt dat verwenschte boek." De boekhandelaar begreep, dat hij zich zelf benadeelde. „Kom, kom, mijnheer", suste hij, zijn mond tot een glimlach dwin gende, zoo doet toch geen gentleman." „Maar zoo doe ik", antwoordde Ham mond. „Neem dat verdraaide boek terug." „Als het werkelijk van belang is, zal ik trachten u te helpen." Hammond liet zich niet gemakkelijk overhalen. „Nu goed dan", zei hij na een tijd. „Als u op uw eerewoord belooft, dat u me zult helpen, kunt u de chèque krijgen. Maar denk er aan, hij mag niet weten, dat ik naar hem gevraagd heb. Bij het krijgen van een geschenk is de verrassing de helft van het genoegen. Het cadeau moet onver wacht komen. Zijn humeur is nog slechter dan het uwe". De koopman nam de chèque, verzeker de zijn klant, dat hij hem zou helpen, en beloofde het adres zoo spoedig mogelijk naar het hotel te telefoneeren. Het boek liet Hammond in de veilige hoede van den man achter. Uit angst, dat er in zijn afwezigheid op gebeld zou worden, bleef Hammond drie dagen lang bijna voortdurend op zijn ka mer. Op den vierden dag wandelde hij des morgens naar Charing Cross Road. De winkelier was bijna vriendelijk. De chèque was gehonoreerd, deelde hij mede. „Na wat uw oom me over u verteld had, twijfelde ik er wel eenigszins aan." „Is hij hier weer geweest?" „Gisternamiddag." „En u hebt me niet opgebeld? Waarom niet?" „Ik wilde het op weg naar huis doen, maar toen vergat ik het; ik stond nu op het punt om het te doen." „Dan hebt u de vijf pond verspeeld", beet Hammond hem toe. „Wat zei hij van me?" „Hij vertelde, dat hij drie neven had, waarvan hij veel verdriet had ondervon den, Griffith, Anthony en Robert dat bent u. Volgens hem was Griffith een op gelost probleem en u was niet de moeite waard. Anthony, die amuseert hem op het oogenblik. Hij had zoo'n pleizier. Meestal lacht hij niet veel, maar nu had hij een pleizier, toen ik hem dat boek gaf." „Hebt u hem het boek gegeven?" riep Hammond. „Zeker, dat was toch voor hem bestemd?" „Verdorie, wat een uilskuiken bent u!" U had absoluut niet het recht hem dat te geven, en het voornaamste hebt u verge ten naar het adres te informeeren." „Dat staat in den brief", antwoordde de man norsch. Hij slofte naar een kast en gaf Hammond een pakje, dat de afmetin gen had van een klein boekdeel. „Hij zei, dat hij u voor de aardige attentie wilde bedanken", ging hij voort, „maar hij heeft het hier niet gekocht." „Hij is er voor naar de goedkoope win kel om den hoek gegaan. Hij zei, dat u het moest kunnen begrijpen." Hammond scheurde het pakje open, waar zijn volle naam en tegenwoordig adres op vermeld stonden. „Hoe wist hij mijn adres?" „U vindt het toch niet erg, dat uw oom dat weet?" De winkelier glimlachte kwaadaardig. „Ik heb het hem verteld. Het speet hem ere, dat ik niet wist, waar zijn neef Anthony op het oogenblik is." Er zat ook een brief in het pakje. Ham mond kreeg onder het lezen een kleur. „Beste neef" zoo luidde deze „dank je zeer voor de Izaak Walton. Je attentie heeft me bijzonder getroffen. Hoewel mijn klein geschenk in vergelijking met jouw groote uitgave bijna hoegenaamd niets kost, leek het me het geschikste cadeau toe. Je toegenegen oom." Het was een shilling-uitgave in papieren omslag, getiteld: „Hoe wordt ik detective". Als men het met aandacht bestudeerde, kon men twintig pond per week verdie nen en de geheele wereld in de aange naamste omstandigheden bereizen. De schrijver gerandeerde dengene, die een di ploma behaalden, een goede positie, maar hij behield wijselijk het recht voor, dat uit te deelen. Garland had een regel op de titelpagina onderstreept: „Hiervoor heeft men geen bijzonder verstand noodig." De winkelier in zeldzame boeken keek zijn klant eens aan. Hammond keek erg teleurgesteld voor iemand, die pas een brief en een geschenk heeft ontvangen van een oom, waarmee hij geruimen tijd niet op goeden voet is geweest. „Er staat geen adres in", gromde Ham mond, zijn woede bedwingend. „Heeft hij u niet meegedeeld, waar hij woont?" „Hij zei, dat dat erin stond." „De vijf pond bent u kwijl" Die zal ik nog wel verdienen", zei de win kelier begeerig. „Hij komt nog terug." „Geen sprake van", riep Hammond bit ter. „U vergist zich. Hij heeft een pakje la ten liggen." „Wat voor pakje?" „Er zit -koffie, wat boter en een pastei in." „Laat hij wel eens vaker hier wat ach ter?" „Nog niet eerder", gaf de winkelier ten antwoord. „Hij is erg gehaast weggegaan. We meenden beide, dat we u in een taxi langs zagen rijden en hij zei, dat hij wou trachten u in te halen om u voor het boek te bedanken." Hammond gaf geen antwoord. Het was niet moeilijk om zich de ware toedracht voor te stellen. Garland wist, dat hij ont dekt was. Misschien was er iemand, die op Hammond leek, langs gekomen, en Gar land had beseft, in welk gevaar hij ver keerde. Hij was haastig weggegaan en kwam niet terug. Hammond merkte ineens, dat de winkelier over pasteien stond te ba zelen. „Uw oom hield er erg veel van. Hij kocht ze in de buurt van het station. Hij komt wel weer terug." „De belooning voor zijn adres ligt al tijd klaar", besloot Hammond, „en u kunt het me aan mijn club laten weten. Maar ik dank niet, dat ik die tweede chèque voor u zal behoeven te schrijven." Hij dineerde dien avond in Woodlawn. Trent had dien dag voor 't laatst met Tom Micklewood rondgereden. Wadham was ook aanwezig. Het huwelijk zou twee dagen la ter plaats hebben en hij had een vage angst, dat Garland op bezoek zou komen om alles in de war te sturen, i (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9