VRIJDAG 21 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. n BUITENLAND VOLKENBOND. DE VERKORTING VAN DEN ARBEIDS TIJD. Algemeene beginsel-conventie aangenomen De internationale arbeidscon ferentie te Genève heeft gisteravond met 81 tegen 33 stemmen de door de commissie van zes en veertig voor de verkorting van den ar beidstijd voorgestelde algemeene beginsel conventie aangenomen, aldus meldt de Ge- nee fsohe oorrespondent van de „Msb.". Deze conventie heeft één artikel, dat thans definitief als volgt luidt: Iedere staat, die lid is van de Internatio nale Arbeidsorganisatie en die deze con ventie ratificeert, verklaart zich daardoor ten gunste van: a. het beginsel van de veertig-urige ar beidsweek, op zoodanige wijze toegepast, dat de levensstandaard van de arbeiders niet daardoor verlaagd wordt; b. het taeffen of aanmoedigen van die maatregelen, die geschikt zijn om dit doel te bereiken, en verbindt zich dit beginsel toe te passen op de verschillende catego rieën van arbeiders overeenkomstig de de tailvoorschriften der verschillende conven ties, die door dien staat geratificeerd zullen zijn. Bij de aan de stemming voorafgaande dis cussies verklaarde prof. Aalberse, dat de Nederlandsche regeeringsgedelegeerden te gen de conventie zouden stemmen. Evenals de Zwitsersche oud-minister Schulte wees prof. Aalberse erop, dat de internationale arbeidsconferentie een zeer gevaarlijk precedent zou begaan, in dien zij een conventie zou aannemen, die geenerlei preciese juridische voorschriften bevat. Prof. Aalberse merkte op, dat de conventie naar den inhoud niets anders dan een aanbeveling is. Indien d<e internationale arbeidsconferentie echter aan aanbevelin gen den vorm van een conventie zou ge ven, zou zy een slechten weg inslaan, die voor de toekomst de meest zonderlinge ge volgen zou kunnen hebben. Tot de tegenstemmers behoorden met de meeste werkgevers de regeeringsgedele geerden van Nederland, Zwitserland en Britsch-Lndië. De Engelsche regeeringsge delegeerden onthielden zich van stemming. DUITSCHLAND. SACRAMENTSDAG TE MÜNCHEN. Holde-betooging aan Kard Faulhaber De Sacramentsdag is gisteren, zooals alle jaren, in geheel Beieren gevierd In som mige plaatsen werden in verband met het slechte weer de gebruikelijke processies afgelast, doch te München was dit niet het gevaL Ondanks den aanhoudend vallenden regen liepen in de processie te München een record aantal geloovigen mee. Nu de katholieke jeugdorganisaties inDuitsah- land verboden zijn, is dit feest een dag van religieuse solidariteit. Het is de eenige ge legenheid waarbij het den rocwnsch-katho- lieken is toegestaan om in optocht door de straten te trekken. In den stoet hepen duizenden schoolkin deren mee, waarbij vele in het wit geklee- de meisjes; verder tal van oorlogsvetera nen, de borst gesierd met medailles. De processie, welke haar uitgangspunt had bij de kathedraal van Onze Lieve Vrouwe, was bijna 1 K.M. lang en duur de meer dan vier uur. Voor het eerst in de geschiedenis van Beieren is de Sacramentsdag, een der groot ste kerkelijke feesten in Zuid-Duitschland gevierd zonder deelneming van ook maar een enkel lid van de regeering. Na afloop van de plechtigheid verzamel den zich verscheidene duizenden burgers voor het paleis van kardinaal Faulhaber, die zich even later onder de donderende toejuichingen van de reusachtige menigte op het ba loon vertoonde. De menigte werd evenwel bijna onmid dellijk verspreid door afdeehngen S. A. en S. S. ENGELAND. EDEN WEER OP REIS. Eerst naar Parijs en dan naar Rome. De Britsche „Volkenbondsminister" Eden is gistermiddag uit Londen naar Parijs ver trokken. De onderwerpen, waarover de gedachten- wisseling met zijn Fransche collega's zal loopen, kruinen in de volgende punten wor den samengevat: 1. Een toelichting van de omstandighe den, waaronder het Britsoh-Duitsche vloot- accoord tot stand is gekomen en het weg nemen van de bezorgdheid, welke in dit verband te Parijs is gerezen. 2. Het inleiden van vlootonderhandelin- gen tusschen Groot-Brittannië en Frank rijk. 3. Bespoediging van het sluiten van een West-Europeesch luchtpaet. 4. Het Donaupact. 5. Het Ooet-Locamopact. 6. De Duiitsch-Litausche tegenstelling. Na beëindiging van zijn Parijsche be sprekingen zal Eden zich onmiddellijk naar Rome begeven, ten einde ook met Musso lini van gedachten te wisselen over de ont wikkeling der politieke situatie. Berlijns vlootprogram. De voornaamste plaats bij de onderhan delingen neemt thans het Duitsche vloot- bouwprogram hi. Naar men hoopt, zullen de beraadslagingen Zaterdag a.s. beëindigd worden. Naar Reuter meent te weten, is het directe doel der onderhandelingen, de situa tie op te helderen ten opzichte van de oor logsschepen, welke Duitschland in de ko mende zeven jaar op stapel zal zetten. Naar de „Daily Telegraph" verneemt is Duitschland voornemens onmiddellijk de eerste schepen van het vlootbouwprogram- ma op stapel te zetten. Deze zullen in den kortst mogelijkcn tijd worden afgebouwd. Alle pantserschepen en kruisers zullen worden uitgerust met vliegtuigen. Torpedo- vliegtuigen en escadrilles bommenwerpers zullen in bepaalde zones van de Noord- en Oostzee worden gestationneerd om er pa trouillediensten te verrichten. Naar voorts vernomen wordt zou Duitschland voornemens zijn de sterkte van het vlootpersoneel te brengen op 15.000 manen zich het recht voorbehouden dit aantal te vermeerderen ingeval er gevaar dreigt Fransche pers sceptisch gestemd. Ondanks de sympathie, welke de Fran sche bladen voor den Erugelschen staatsman Eden koesteren, zijn zij toch van meening, dat zijn bezoek aan Parijs geen kalmee renden invloed zal uitoefenen op de alge meen heerschende ontevredenheid, ont staan door het EngelsohDuitsche vloot- accoord, waarbij volgens de bladen geen re kening is gehouden met de behoeften der Fransche marine. De pens acht een bezoek van Fransche experts aan Londen op het oogenblik weinig geschikt en eischt, dat Frankrijk zijn algeheele vrijheid van han delen zal hernemen, nu het voor een vol dongen feit is geplaatst want zoo schrijft de „Petit Parisien", Frankrijk heeft thans meer dan ooit vrijheid van handelen noo- dig". Het valt te betwijfelen of de ophelderin gen, welke Eden zal geven, in staat zullen zijn den pijnlijken indruk welke door het tot stand komen van de bi-laterale overeen komst is gewekt uit te wisschen. Dit zal zeker nog wel eenigen tijd vorderen. Ook von Ribbenjtrop naar Parijs? De diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph" meent te weten, dat von Ribbentrop over twee of drie weken naar Parijs hoopt te gaan om de Fransch-Duit- sohe vloot-betrekkingen te bespreken. AFRIKA. EEN NOODKREET VAN ABESSYNIE Om neutrale waarnemers gevraagd De Abessynische regeering heeft den Volkenbondsraad in een nota voorgesteld in verband met de voortgezette militaire toebereidselen van Italië direct een aan tal neutrale waarnemers te benoemen, die zich naar Abessynië zouden moeten bege ven om een onderzoek in te stellen in het grensgebied van Italiaansch Somaliland en de overige gebieden. De taak van deze waarnemers zou zijn, den werkelij ken toestand in het grensge bied na te gaan en alle vermeende en wer kelijke incidenten te onderzoeken en den Raad hierover verslag uit te brengen. De Abessynische regeering is bereid de kosten hiervan te dragen en den leden der com missie alle mogelijke hulp en bijstand te verleenen. In de nota wordt er op gewezen, dat de situatie steeds dreigender afmetingen aan neemt en dat er onmiddellijk gevaar be staat van een schending der Abessynische onafhankelij kheid. AMERIKA. BELASTINGBOODSCHAP VAN ROOSEVELT President Roosevelt heeft zich met een speciale belastingboodschap tot het Con gres gewend. Hierin verzoekt de president het Con gres toe te stemmen in een algemeene ver hooging der belastingen, meer in het bij zonder van de belastingen op de zeer hoo- ge inkomens van natuurlijke personen, van de successierechten op zeer groote er fenissen, de belasting op schenkingen aan natuurlijke personen en de belasting op de inkomsten van naamlooze vennoot schappen. WET INZAKE ARBEIDSCONFLICTEN Het Huis van afgevaardigden heeft Woensdagavond de Wagner-wet inzake ar beidsconflicten aangenomen. Deze wet verzekert den arbeidersorgani saties het recht van collectief onderhande len, dat door de beslissing van het Op perste Gerechtshof inzake N.R.A. was ver vallen. De wet was reeds door den senaat goed gekeurd en zal thans met enkele kleine wijzigingen naar het Witte Huis worden gezonden voor de onderteekening door pre sident Roosevelt. In republikeinsche kringen, waar men zich tegen de wet heeft verzet, wordt be weerd, dat ook deze wet in strijd met de grondwet is. De meeste democraten en sommige repu blikeinen prijzen ten zeerste de voorstellen van Roosevelt, doch een minderheid is van meening, dat door het uitvoeren van deze voorstellen het herstel van het eco nomisch leven zal worden vertraagd. Vele leden van het Congres zijn van meening, dat Roosevelt een onvervalscht ,.sharewealth"-programma heeft overgeno men en senator Huey Long den wind uit de zeilen neemt. Zonder hoofdelijke stemming heeft het Huis van Afgevaardigden de Wagner-ar beidswet aangenomen, welke reeds door den senaat was aangenomen. De labour-leider Green noemde deze wet het „Magna Charta van den arbeid in de Vereenigde Staten". De wet verbiedt, dat vakvereenigingen worden overheerscht door de maatschap pijen en schept een permanenten raad voor nationale arbeids-overeenkomsten. MEXICO. MEXICO'S NIEUWE KABINET IS CONSERVATIEVER Mildere houding tegenover de Katholieken verwacht Het nieuwe Mexicaansche kabinet, waar in slechts vier leden van de vorige regee ring zitting hebben, heeft volgens een be richt uit New-York aan de „Times" een grooten conservatieven inslag. De vervanging van Canabal als minister van Landbouw door Cedillo en van Tel- lez als minister van Onderwijs door Vas- quez Vela heeft op de Katholieken een zeer goeden indruk gemaakt. Bedde minis ters staan bekend als tolerant, in tegen stelling met hun voorgangers, die steeds vijandig stonden tegenover de kerk en el- ken vorm van godsdienstonderwijs in de scholen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN FORMOSA DOOR TYPHOON GETEISTERD. 65 schepen worden vermist. Naar uit Tainan op Formosa wordt be richt, heeft een hevige typhoon daar ern stige schade aangericht. De vissohersvloot, welke op 18 Juli was uitgeloopen is nog niet teruggekeerd. Meer dan 65 schepen worden vermist. Bovendien is nabij Tsihokka een schip met 20 scho lieren omgeslagen. Alle opvarenden zijn verdronken. Schepen van de Japansche kustwacht zijn uitgevaren, om naar de vermiste vis- schers te zoeken. ONTZETTENDE HITTE AAN DEN NIJL. De stad ASsoean aan den Nijl en de om geving is een week lang door een ontzet tende hittegolf geteisterd. In de stad zelf werd een temperatuur van 130 graden Fahrenheit geregistreerd. Tail van personen zijn aan zonnesteek bezweken. SMOKKELAARSDRAMA. Uit Bolzano wordt gemeld, dat tengevol ge van het smelten van sneeuw op de ber gen en in de dalen van Venosta twee lijken zijn blootgekomem, afkomstig van smokke laars, die in den afgeloopèn winter door een lawine werden overvallen, toen zij trachtten smokkelgoederen van Zwitserland naar Italië over de grens te brengen. DE K XVIH BEREIKT AUSTRALIË. De K XVIII is gisteren 17 uur plaatselijke tijd in Fremam/tle (Australië) aangekomen. Rechterlijk ambtenaar, die tevens bandiet was. In het plaatsje Queroi, nabij Saragossa, heeft een rechterlijk ambtenaar in samen werking met verschillende bandieten een overval gepleegd op twee inwoners van deze streek, die van een bedrag van 3.500 peseta's werden beroofd. Toen de beide slachtoffers voor het on derzoek voor den rechter en den rechter lijken ambtenaar moesten verschijnen, her kenden zij in dezen laatste direct een der roevers. Onmiddellijk is daarop een aan klacht tegen hem ingediend. BINNENLAND EEN MILITAIRE ORGANISATIE IN DE N. S. B. Vragen van het Tweede Kamerlid A. v. d. Heide. Het Tweede Kamerlid A. v. d. Heide (S.D.A.P.) heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het de regeer in g bekend, of het juist is, dat de nationaal-socialistische beweging besloten heeft, een nieuwe organisatie op te richten of te doen oprichten, die naar de schijn buiten dezé beweging zou staan, om bü een eventueel verbod van de weer- afdeelingen de plaats van deze te kunnen innemen? Zoo ja, is het haar bekend, welke doel stelling deze nieuwe organisatie heeft; draagt ze een militair of een semi-militair karakter, zooals kan worden afgeleid uit de militaire titulatuur van stormtroepen, brigades, commandanten en kader; uit het feit, dat bij aanmelding tot het lidmaat schap van deze stormtroepen, waarvoor de aanbeveling van een hoogeren functiona ris van de N.SB. een noodzakelijke voor waarde is, opgave moet worden verstrekt van allerlei bijzonderheden, b.v. welk ge wicht het adspirant-lid heeft, welke me thoden van zelfverdediging hij zich eigen heeft gemaakt en op welke tijden van den dag of nacht hij beschikbaar kan zijn? Is de minister niet van oordeel, dat, als deze organisatie inderdaad een militair of semi-militair karakter mocht dragen of slechts naar de schijn dit karakter niet mocht hebben, aan deze volstrekt onne- derlandsche methode van doen voor goed een einde moet worden gemaakt? PRINSES JULIANA'S BEZOEK AAN SCHIPHOL. Welgeslaagde demonstratie met het ambulance-vliegtuig. Vier vlaggen voor het restaurant der K. L. M. op Schiphol die der gemeente, de oranjevlag, de driekleur en het dundoek der K. L. M. in de zoele bries wapperend onder een grauwe, van waterdamp verza digde lucht, gaven gistermiddag, met de gedeeltelijk bevlagde toestellen der lucht vaartmaatschappij, die op het platform waren opgesteld, aan de luchthaven het feestelijk cachet, dat paste bij de aanwe zigheid van H. K. H. Prinses Juliana, die naar reeds is gemeld na de uitreiking aan Zuster Westerhof van de Florence Nightingale Medaille, als voorzitster van het Roode Kruis een demonstratie heeft bijgewoond met de tot ambulance-vliegtuig ingerichte „Zwaluw" van de K. L. M. Het terrein der luchthaven en ook de omgeving daarbuiten was voor een groot deel afgezet; er was echter, als gevolg van het slechte weer, weinig belangsteling van de zijde van het publiek. Bij de uitreiking van de medaille door de Prinses aan Zuster Westerhof was nog aan wezig dr. H. C. J. M. van Dijk, internist van het St, Franciscus-gasthuis te Rot terdam, die in de oorlogsjaren chef is ge weest van Zuster Westerhof in het Fran sche hospital te Monastir. Van hem verna men we, dat deze dappere vrouw in die voor haar zoo zware jaren aanvallen van malaria en vlektyphus heeft doorstaan en ook eenmaal gevangen is gezet! De demonstratie met de „Zwaluw" ge schiedde aangezien men daartoe door den gestadigen regenval verplicht was in den grooten Fokker-loods. Het was hier, dat de heer K. M. Slotboom, chef van den Geneeskundigen Dienst der K. L. M., de Prinses over allerlei wetenswaardigheden over het toestel inlichtte. In de cabine van het 3-motorige vlieg tuig, die van de cockpit, waar het navigee- rende personeel zich bevindt, is afgeslo ten door een deur, bevindt zich het vee- rende apparaat, waarop de brancard steunt. De veering van dit toestel is zoo danig, dat schokken uit drie verschillende richtingen worden opgevangen, waarbij dan het bovenste deel van het onderstel door middel van wielen over een bepaalden af stand ten opzichte van het onderste deel voor- en achterwaarts kan bewegen. Op het toestel kan elke willekeurige brancard er met klemmen op bevestigd worden. Boven het hoofd van den patiënt kan een verstelbare spiegel worden aange bracht, zoodat hij naar buiten kan zien, in sommige gevallen een welkome afleiding, afhankelijk van den toestand van den pa tiënt. Bovendien bevinden zich daar een paar handgrepen, lussen zooals in de tram, waaraan de patiënt zich kan optrekken om te gaan verliggen. In een hoek van de ca bine is verder de kast aangebracht, die alles bevat wat voor de verpleging en ge neeskundige behandeling gedurende de reis noodig mocht zijn. De heer Slotboom deed nog uitkomen, dat in een half uur ieder vliegtuig van de K. L. M. in een ambulance-toestel kan wor den gemetamorphoseerd. De Prinses nam, in het vliegtuig staande, met veel belangstelling van de haar ver strekte inlichtingen kennis, ook werd haar aandacht gevestigd op een ambulance vliegtuig, dat bestuurd door den eersten luitenant-vlieger W. van Gemeren, met aan boord de chef van den militairen vlieg- dienst te Soesterberg, de officier van ge zondheid J. E. Brouwer, naar Schiphol was gekomen om de demonstratie op te luiste ren. Teneinde het geheel zoo wezenlijk moge lijk te doen zijn, kwam een ambulance- auto van het Roode Kruis aanrijden, waar uit een „patiënt" op een brancard, onder toezicht van Zuster Westerhof, op wier uniform de nieuwe medaille, naast ver scheidene andere, haar in den loop der ja ren door de regeeringen van verschillen de landen toegekend, was vastgespeld, in de „Zwaluw" werd overgebracht. Eenige Zusters stapten mede in, waarna het toe stel naar buiten werd gereden. Onder het daverend lawaai van zijn motoren koos de machine het luchtruim en cirkelde eenigen tijd rond. Onderwijl bezichtigde de Prin ses onder deskundig geleide de in den loods staande Fokker-Douglas „Sperwer" en de 4-motorige F. 22 „Kwikstaart". De landing van de „Zwaluw" bracht het einde van de demonstratie. Uitgeleide gedaan door het hoofdbestuur van het Roode Kruis, alsmede door offi cials van de K. L. M. en havenmeester Del- laert, aanvaardde de Prinses per auto de terugreis. WIJZIGING DRANKWET. Berekening vergunningsrecht. In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft de minister van Binnenlandsche Zaken onder de aandacht gebracht de wij ziging, die gebracht is in art. 23 der Drank wet. Deze wijziging heeft tot gevolg, dat voortaan voor de berekening van het ver gunningsrecht moet worden aangenomen de jaarlijks te schatten huurwaarde, die de localiteit in verband met den omzet van sterken drank in het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden te bezitten. Indien in de verordening der gemeente, regelende de heffing van ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein, een redactie is ge bezigd, aansluitende aan de bewoordingen van art. 23 der Drankwet, zal deze in over eenstemming moeten worden gebracht met de gewijzigde wettelijke redactie. „Hbld." BOTERNOTEERING 42 CENT. De Leeuwarder boternoteering bedroeg gisteren 42 cent. ONDERZOEK NAAR DE GEDRAGINGEN VAN DEN HAAGSCHEN HOOFDCOMMISSARIS. Vragen van het Tweede Kamerlid de Visser Het Tweede Kamerlid, de heer de Visser (C.P.) heeft aan den minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat reeds voordat de gewe zen hoofdcommissaris van politie te 's-Gra- venhage, F. van 't Sant, den dienst met eervol ontslag en met recht op pensioen verliet, tegen dezen hoogen ambtenaar ernstige vermodens van onrechtmatige handelingen waren gerezen en dat het ver leende ontslag met die vermoedens ver band hield? Is het juist, dat ingevolge die vermoe dens in plaats van ingrijpen der justitie een „eereraad" is benoemd om bepaalde gedra gingen van dezen gewezen hoofdcommis saris van politie te onderzoeken en heeft de regeering aan de benoeming van dien raad medegewerkt en direct of indirect den gang van dat onderzoek gevolgd of doen volgen? Wordt ook vanwege de justitie in deze zaak een zelfstandig onderzoek ingesteld en kan de regeering verzekeren dat in dien eventueele oneerlijke handelingen hebben plaats gehad tegenover den gewe zen hoofdcommissaris van politie op de zelfde wijze is en wordt opgetreden als tegenover andere personen die zich aan strafbare handelingen te buiten gaan? Was er voor deze aangelegenheid geen reden tot toepassing van preventieve hechtenis, zooals dat bij andere delicten herhaaldelijk plaats heeft? Weet de regeer ing dat omtrent dit geval zeer verontrustende geruchten worden ver breid en acht zij het niet wenschelijk, dat ten spoedigste de volle waarheid omtrent deze zaak wordt bekend gemaakt, door vol ledige inlichtingen aan de Kamer te ver strekken? HET VERPLICHT VEILEN VAN FRUIT Ontevredenheid bij belanghebbenden Op 18 April van het vorige jaar werd bij de Crisis-Tuinbouwbeschikking 1934 1 B door de regeering het veilen van fruit ver plicht gesteld. Naar aanleiding van uit de kringen van kweekers en handelaren in gekomen bezwaren, werd deze beschikking op 5 Juni van het vorige jaar in dier voe ge gewijzigd, dat o.m. zoogenaamd „admi nistratief veilen" mogelijk gemaakt werd. Voor deze gelegenheid werd gebruik ge maakt om ervoor te zorgen, dat vooral de groote steden van voldoende versch fruit werden voorzien. Dit kon geschieden, door dat de fruittelers zoo via het administra tief veilen hun producten rechtstreeks naar de commissionnairs en handelaars in de steden konden verzenden, waardoor werd voorkomen, dat b.v zacht fruit, door het inderdaad over de veiling laten gaan en het daardoor te lang onderweg blijven, belangrijk in kwaliteit enz. zou vermin deren. Door soepele toepassing van de regeling in het vorige fruitseizoen, konden zoowel de kweekers als de handelaren en veiiings- b est uren tevreden worden gsteld. Naar wij vernemen, wordt thans bij den aanvang van het nieuwe fruitseizoen veel stenger de hand gehouden aan de bepaling van het verplicht veilen van fruit. Hier door is in de kringen van belanghebben den ernstige ontstemming ontstaan. Door de bepalingen van de Crisis-Tuinbouwbe- schikking zijn de fruittelers aan bepaalde veilingen gebonden, waardoor zij hun pro ducten niet steeds kunnen brengen op die plaatsen, waar de meeste vraag is. Boven dien worden de commissionnairs in fruit, die vooral voor een goede verzorging van de groote steden moeten zorgen, erinstig in hun bedrijf belemmerd, zoo niet geheel en al uitgeschakeld, daar bij de huidige regee- ringsopvatting van administratief veilen voor hen eigenlijk geen plaats meer is. In verband met de in al deze kringen bestaande ontstemming is dan ook reeds een Vereeniging van Fruitkweekers en -Handelaren opgericht, welke vereeniging in verschillende gemeenten reeds afdeelin- gen heeft gesticht. In de in verscheidene plaatsen in verband hiermede gehouden vergaderingen werd er met nadruk op gewezen, dat de fruitkweel^ers gelukkig nog niet in de omstandigheid verkeeren, dat zij steun noodig hebben. Zij begrijpen, dat in verband met onze handelspolitiek, controle van regeeringswege noodig is, wel ke controle zij echter ook gaarne willen aanvaarden. Verplicht veilen is echter hiervoor niet noodzakelijk en belemmert in ernstige mate den handel, Vooral bij fruit, waar van de prijzen spoedig dalen, wanneer de kwaliteit vermindert, is het noodzakelijk, dat het vrije verkeer niet wordt belem merd. Tenslotte vernemen wij, dat belangheb bende handelaren te Amsterdam zich de zer dagen tot het departement van Econo mische Zaken in Den Haag hebben ge wend, met het dringend verzoek, met den meesten spoed maatregelen te willen ne men, waardoor het mogelijk is onder de bestaande wettelijke regeling door een soepele toepassing van het „administratief veilen" den handel in versch fruit onbe lemmerd te doen geschieden. DE VERKIEZINGEN TE 'S-GRAVENHAGE. Door een onjuiste telling van het bureau van de samenwerkende kranten te 's-Gra- venhage is in een deel van onze vorige op laag de samenstelling van den nieuwen raad niet geheel juist gemeld. De nieuwe raad ziet er als volt uit: 4 lib., 1 v.-d., 16 s.d., 4 a.-e», 4 c.-h., 9 r.-k., 1 herv. ger., 2 comm., 4 nationaal herstel. De liberalen verliezen dus drie zetels en de S. D. A. P. wint er twee.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6