VRIJDAG 21 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. ld KATWUK. Geboren: Hubrecht z. v. A. v. d. Ma- rel en A. v. d. Plas. Cornells z. v. C. Varkevisser en A. v. Duy venbode. Cor nelia d. v. P. Oudshoorn en E. Nieuwenhui- zen. Arie z. v. J. Plokker en N. v. d. Plas. Carolina Maria d. v. A. Varkevis ser en A. van Beelen. Maria Jos in a d. v. H. v. Rijn en A. Dubbelaar. Dingena d. v. Th. M. v. Schie en D. Compeer. Age- da d. v. P. v. d. Plas en D. v. Duyn. Ondertrouwd: P. Parlevliet en G. Bloot. J. v. Duyn en A. Kuyt. Getrouwd: T. v. Velzen en J. v. d. Kwaak. Overleden: A. v. d. Spek 3 j. z. v. P. v. d. Spek en C. Schaap. D. A. Schuite maker 5 weken d. v. D. Schuitemaker en A. de MoL LISSE. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Ned. Herv. School, alhier, is be noemd de heer D. Wijbenga, te Alphen aan den Rijn. Uitstapje. Woensdag j.l. organiseerde de R. K. Coöp. „Onderling Belang" alhier voor de dames van leden en verbruikers dezer instelling een excursie naar de pro ductiebedrijven der Coöp. Grotohandels- vereeniging „De Handelskamer" te Jut faas. De dames konden deze reis tegen een matige vergoeding meemaken, wat tot ge volg had dat niet minder dan 220 dames aan deze excursie deelnamen. Des morgens te 9 uur werd de tocht, begunstigd door mooi weer, een unicum in de laatste we ken, met 8 autobussen van den onderne mer Heemskerk uit Noord wijk aanvaard, natuurlijk onder 't zingen van: ,,'k Heb mijn wagen volgeladen, vol met oude w. Vele mannen wuifden de dames na en keerden dan huiswaarts om de huishoude lijke bezigheden te vervullen. Onderweg ging 't er natuurlijk vroolijk naar toe, wat ons niet verwondert, want eenige ont spanning voor de arbeidersvrouwen, waar van vele mannen soms maanden werkloos zijn, in dezen gedrukten tijd kan niet an ders dan nuttig voor de zenuwen zijn! Daar werd dan ook menig liedje, waaron der soms van heel ouden datum, alsmede uit onzen meer modernen tijd, gezongen. Te ongeveer half 12 arriveerde de file aan het café-restaurant „De Houweel" te Utrecht, waar onder de vroolijke tonen van een accordeon (want ook onze beken de en goed geschoolde accordeonist C. v. d. Meer alhier, maakte de tocht ter op luistering mee), werd daar de koffie ge bruikt. Na een korte verpoozing, werd de reis voortgezet en belandde men spoedig te Jutfaas, het eindoel. Hier werd het tal rijke gezelschap hartelijk door de directie begroet. Deze bood hen in de fraaie lunch room een koffiemaaltijd aan welke als vanzelf alle eer genoot, (t Ging natuur lijk nu juist niet stilzwijgend!) Des na middags te 1 uur werd begonnen met het bezichtigen der fabrieken o.a. de zeepfa- briek, chocolaterie en biskwiefabriek, jam en limonadefabriek, maalderijen, vetsmel- terij, chemische fabriek enz. enz. Hierna werd de dames vanwege de directie een glaasje limonade en eenige versnaperingen aangeboden. Hierbij sprak de directie nog een propagandistisch woord. Tot slot sprak de boekhouder onzer coöperatie, de heer A. H. Schrama nog enkele woorden waar bij hij de directie dankte voor het gulle onthaal. Te ongeveer half vier werd weer ingestapt en verliet men in de beste stem ming Jutfaas. In Bussum stapte men als eerste pleisterplaats uit en bezocht men „De Gooische Boer", een café-restaurant met speeltuin. Daar is een draaimolen, waarmee blijkbaar de ouderen zich nog graag vermaakten terwijl de meer jonge ren op de maat van de accordeon een walsje draaiden. Na zich hier eenigen tijd te hebben geamuseerd, begaf de stoet zich via Amsterdam weer naar Lisse waar men te ruim 9 uur arriveerde opgewacht door manlief, welke een „zware" dag achter den rug had! Allen waren ten zeerste vol daan over hetgeen zij hadden gezien. Geboren: Hendrika d. van J. Vledder en N. de Kooker. Leonardus Anthonie Cornelis zoon van H. A. J. Koot en C. J. E. Kapiteijn. Cornelia Johanna d. van A. de Lange en M. Salman. Daniël Jan z. van M. Veldhuyzen van Zanten en D. J. Vree- ken. Jacobus Petrus z: van P. van der Zwet en C. A. van Gerven. Elisabeth d. van C. J. van der Tang en A. E. Krieger. Antje Maria en Berthus Cornelis doch ter en zoon van C. van de Wetering en E. Roubos. Overleden J. H. Kerkvliet 11 d. Johannes Jelierse 72 j. wedn. van P. Goe- demans. Getrouwd: Th. C. Warmerdam te Noordwijkerhout met C. A. C. Damen. J. de Wagt te Hillegom met J. van der Laan te Lisse. G e v e s t i g d: W. P. van Dijk uit Noord wijkerhout. A. van Waveren uit 's-Gra- venhage. M. Timmer en gezin uit Haar lemmermeer. H. van Rooijen uit Haar lem. C. N. van Haastricht uit Zoeter- woude. Vertrokken: T. van Turenhout naar Naarden. A. Langelaan naar Hillegom. B. Eisenga naar 's Gravenhage. J. J. van der Zwet naar Nieuwkoop. J. P. van der Slot naar Warmond. H. Groe- newegen naar Schiedam. C. A. C. Da- men naar Noordwijkerhout. NOORD WIJK, Eerste Hulp Brigade. Vrijdag 14 Juni werd door dr. Visser in 't Hof van Holland examen afgenomen over het eerste gedeel te van de cursus E.H.B.O. volgens de voor schriften van de Kon. Nat. Bond voor Red dingswezen en E.H.B.O. Het Oranje Kruis. Van de cursisten slaagden de dames: C. Alkemade, G. Alkemade, A. Engelsman, H. Koele wijn-Burger, J .Trompert, G. v. Veen, M. Vink, G. v. Went en M. v. d. Weijden en de heeren: G. v. d. Berg, A. Leijden, J. de Ruyter, J. v. Schie, C. Slats en J. Zonne veld. Bloembollen-cultuur. Gisteravond vergaderde B. B. C. in Hotel Royal, waar bij de opkomst zeer goed was. De voorz., de heer J. C. v. d. Meer, sprak bij de ope ning zijn vreugde uit over de opkomst op deze zeer belangryke vergadering. Met genoegen kon spr. terugzien op de goede successen voor de afd. behaald op de groo- te Vollegrondstentoonstelling te Haarlem. Voor de beplanting met vroege tulpen was een groote gouden medaille, voor de hya- cinthen een gouden medaille, terwijl ook nog de verg. zilv. medaille van de ge meente Haarlem werd toegekend. In het kort besprak hij nog, de nog steeds ongun stige vooruitzichten in het vak, eensdeels door de valuta, anderdeels door de buiten- landsche clearing en deviezen. Spr. ver wacht echter, dat onze regeering al het mogelijke zal doen, om onze bollenexport te bevorderen. Hoe donker de vooruitzich ten ook zijn, hoopt spr. toch, dat deze spoe dig beter zullen worden in het belang van het vak. De notulen werden hierna onder dank voor de keurige redactie, ongewijzigd vastgesteld. Tot afgevaardigden naar de Algem. Ver gadering werden gekozen de heeren C. Hoogeveen en C. Hoek, secundi J. H. Lind- hout en Jac. de Groot Pzn. De behande ling van de Beschrijvingsbrief voor de 177e Algem. Verg. op 24 Juni a.s. kwam alsnu aan de orde, punt 1 tot 3 passeerden zonder besprekingen, punt 4 verzoek van de afd. Hillegom c.s. om in Juni een ver gadering te houden ter bespreking van de saneringsmaatregelen, vorderde meer tijd. Meerderen brachten hun meening over de al of niet voortzetting of wijziging der sa neringsmaatregelen naar voren, waarbij de meeningen nog al uiteen liepen. Ook in het H. B. loopen de meeningen uiteen, waarom het H. B. allereerst de volgende vraag aan de vergadering wilde stellen: Wenscht de algemeene vergade ring heden (24 Juni) hare meening uit te spreken over de wenschelijkheid van het al dan niet voortzetten der saneerings- maatregelen na afloop van het plantjaar 1934'35? Na stemming werd met 22 tegen 11 stemmen besloten, deze besprekingen te houden in de tweede helft van Sep tember. De motie Hillegom over het on derwerp, waarvoor deze algemeene verga dering is aangevraagd werd met 21 tegen 12 stemmen verworpen. Het amendement Limmen op bovengenoemde motie werd met 31 tegen 1 stem eveneens verworpen. Nadat men nog van gedachten had gewis seld over de thans gepubliceerde sane ringsmaatregelen 1935, waarbij men het in het geheel niet eens is over de gestelde inkrimping, werd de bijeenkomst gesloten. Het bollen pellen. Door Burgemeester en Wethouders is een dringend beroep ge daan op de bloembollenkweekers in de ge meente om, evenals in het vorige jaar bij vele bloembollenkweekers is geschied, de bloembollen niet door vrou wen, doch door werkoloze mannen te laten pellen. Het door de bloemisten uit te keeren loon behoeft dan niet grooter te zijn dan wanneer dit werk door vrouwen werd verricht. De werkloozen blijven gewoon in den steun opgenomen, met dien verstande, dat twee derde van het met pellen verdiende loon op het steunbedrag in mindering wordt ge bracht. Voor den werklooze wordt hierdoor bereikt, dat hij bezigheid heeft en daaren boven, dat zijn inkomen over de weken, dat het pellen plaats vindt, met een derde van het verdiende loon wordt verhoogd. De ar beiders kunnen door de bloemisten zelf op de arbeidsbeurs worden uitgezocht. De werkgevers bij wie deze methode het vori ge jaar werd toegepast, zijn daarover zeer tevreden geweest. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad komt heden avond te 7 uur in spoedeischende vergade ring by'een. 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot verhuring van een perceeltje gronds langs den Koninginne weg aan H. van Bever te Dordrecht. 3. Voorstel van B. en W. om afwijzend te be schikken op het verzoek van het bestuur der R.-K. Bijzondere Lagere School ,,'t H. Hart van Jezus" te Zilk alhier om gelden beschikbaar te stellen noodig voor den bouw van een tweede R.-K. School voor gewoon lager onderwijs aan de Beeklaan. 4. Voorstel van B. en W. tot overdracht: a. aan het bestuur der Ned. Herv. School met den Bijbel van het schoolgebouw met speelplaats, gelegen aan de Havenstraat; b. aan het bestuur van de R.-K. Bijzondere school ,,'t H. Hart van Jezus" van het schoolgebouw met speelplaats, gelegen aan den Zilkerbinnenweg. Bond van Z.H. Kleinkweekers. In ho tel Gouwerxberg vergaderde de afdeeling Noordwijkerhout van den Z.-H. Bond van Kleinkweekers. Het voornaamste punt van de agenda was stemming over al dan niet handhaven der saneeringsmaatregelen. De vergadering welke druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter, den heer M. C. J. Braun. Hij heette allen aanwezigen hartelijk welkom en vroeg hen zich uit te spreken vóór of tegen de saneering.. Ver schillende leden verkregen hierna het woord en spraken zich uit tegen de sanee ringsmaatregelen. Zij legden er den nadruk op dat de saneering voor de groote kwee kers goed werkt maar voor de kleine fu nest. De heer G. Oostdam Jacz. die niet als lid, doch als belangstellende aanwezig was, verkreeg ook het woord. Deze wierp 6 vragen op gesteld door de anti-sanee- ringsijmenschena Deze vragen luidden o.a.: Heeft de saneering ons voordeel gebracht? Het antwoord luidde: neen. Zullen be tere resultaten bereikt worden zonder sa neering? Spreker zegt, dat de kleinkwee- ker niet de dupe zal worden wanneer de saneering opgeheven zal worden en komt tot de conclusie, dat vrije handel zeer in het belang van de kleine kweekers is. Hierna komt de bondsvoorzitter, die mede in de vergadering aanwezig was aan het woord. De heer v. d. Nouland zette een mooi betoog op vóór de handhaving van de saneeringsmaatregelen. Hij zeide het eens te zyn met den heer Oostdam, dat verdere uitbreiding van de saneering fu nest zou zijn, maar waarschuwt in den breede tegen propaganda voor anti-sanee ring. Spreker zeide het niet met den heer Oostdam eens te zijn, dat de afname van bollen in het buitenland door de sanee ring is achteruitgegaan, integendeel 1934 heeft ƒ3.000.000 meer export gehad, wel een bewijs, dat hetgeen de heer Oostdam heeft gezegd niet juist is. Dat men in het buitenland meer teelt is niet de schuld van de saneering doch de hooge tarieven. Loslaten van de saneering wil niet zeggen, dat het buitenland meer zal afnemen want Engeland gaat dan zeker contingenteeren zooals Amerika in 1927 heeft gedaan. Spre ker waarschuwt de kleinkweekers zich uit te spreken tegen saneering. De heer v. d. Nouland bespreekt in den breede wat het zou beteekenen als zich door loslating van de saneering de cultu res zouden gaan verplaatsen naar Fries land en Zeel. De kweekers hier zouden daar van meer schade ondervinden dan van uit breiding in het buitenland. Engeland en Amerika kunnen niet lang planten, want met het gewas kunnen ze niet tegen ons op. Hierna gaf de voorzitter een uiteenzetting over de befaamde Roebelasting. Bespro ken werd het vóór en tegen en wat het rechtvaardigst is, per bol vond men beter dan per Roe. De regeering heeft toegezegd, dat de belasting in dien zin opgelegd wordt, dat het voor de kweekers het ge makkelijkst te betalen is. De voorzitter liet ten slotte nog uitko men, dat devaluatie voor de kweekers niet van belang is. Aan het einde van de ver gadering werd vervolgens met groote meerderheid van stemmen besloten de uit spraak vóór of tegen de saneering te ver dagen tot het najaar. Hierna sluiting. De gestolen auto. De auto van den heer N. Mens, welke te 's-Gravenhage werd gestolen is door de politie te Rotterdam in beslag genomen. Buslichting. Noordwijkerhout heeft er een buslichting bij gekregen. Voortaan worden poststukken vóór half acht des avonds gepost, gelicht en om 8 uur ver der verzonden. SASSENHEEVf. Verkooping. In het Hotel „Het Bruine Paard" had ten overstaan van den notaris W. Wachter de verkoop bij afslag plaats van het perceel Bloembollenland groot 1.42.00 H.A. aan de Torenlaan te Voorhout, met de daarop staande veldgewassen. Het perceel, dat door den heer P. Westerhoven q.q. in hoogste bod gebracht was op 7500, werd niet gemijnd. Geboren: Marcus Johannes z. van M. J. van Breda en M. van Leeuwen. Jo hannes Jozef z. van J. C. P. Elstgeest en J. A. van der Ploeg. Getrouwd: A. J. Wassenaar 26 j. en J. M. A. van Vliet 23 j. Ingekomen.: A. C. Leeuwenburgh en gezin, van Alkemade. F. G. de Groot en gezin, van Heemstede. A. G. Bouw meester, van Bussum. T. Kuijper, van Almelo. C. H. van der Krogt, van Zoe- terwoude. K. Haas, van Hengelo. R. F. de Groot, van Enkhuizen. Y. B. de Groot, van Enkhuizen. J. Passchier, van Noordwijk. A. M. Noordermeer, van Leiden. G. M. van der Zwam, van Rijn- zaterwoude. J. Verberg, van Bemmel. J. W. Hooge boom geb. Poodt, van Leiden. Vertrokken: W. Ie Grand, naar Rot terdam. A. Schoo en gezin, naar Texel. C. M. Mosseveld, naar Voorhout. G. van Zuylen, naar Oegstgeest. P. C. J. van der Zwet, naar Lisse. A. A. van den Oetelaar, na.r Hillegom. J. M. A. van Vliet, naar Lisse. P. H. Weyers, naar Leiden. Z. en H. van Zonneveld, naar Bussum. WARMOND. RJK. Middenstandsvereeniging „De Hanze". De R.K. Middenstandsvereeni ging „De Hanze" hield gisteren een alge meene vergadering in Hotel „de Stad Ro me". Bij ontstentenis van den voorzitter opende de vice-voorzitter, de heer S. G. van Stijn, op gebruikelijke wijze de bijeen komst. De notulen werden onder dank zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd. Door den heer C. van Stijn Jr. werd op keurige wijze een uitgebreid verslag van de te Rotterdam gehouden Centr. Raads vergadering uitgebracht, wat beloond werd met een dankwoord van den voorzitter en applaus der vergadering. Hierna hield Kapelaan van Drunen een rede betreffende doel en strekking van de kernvorming in de Katholieke Midden stand. Spreker begon met te wijzen naar het thema, dat op den as. Katholiekendag in den Haag zal worden besproken: „Crisis en Godsvertrouwen", dat ons wil toonen de jeugd bouwende 'n nieuwe betere maat schappij. In heel het wereld organisme is verwarring, ontreddering zelfs. Naar de mistoestand wijst iedere vinger, maar ver geten wordt de vinger te leggen op de eigenlijke wonde: de mensoh is zelf ver dwaald. De ontreddering op elk terrein: economisch, cultureel en politiek wordt ge weten aan „toestanden", maar de mensch is zelf de schuld: de mensch ziet God niet meer, God de Heer en Meester van het Maatschappelijk leven, evengoed als van het individueele leven. De wereldramp is als een kwade ziekte, veroorzaakt door deze kiem: dat op alle maatschappelijk terrein de goddelijke wetten en de christelijke princiepen zoek zijn. Tegen de wereld- ziekte zal geen geneesmiddel baten, zoo heeft O. H. Vader den Paus geschreven in zijne wereldbrief: Als niet eerst de men- schen weer openlijk en oprecht terugkee- ren tot de leer van het Evangelie. Dollfuss nam de vingerwijzing van den Paus ter harte en sprak: „Nu gaat het er om, of de komende ordening der samenleving zal ge schieden naar de Christelijke beginselen". Maar, zoo zeide hij ook, door wetten en re gelingen en organiseeren alleen kunnen wij de maatschappij niet beter maken. Wij, menschen, moeten zelf betere mensahen worden en zelf terugkeeren tot de werke lijke beleving van de Katholieke beginse len. Hoe kan ook de samenleving gezond worden als niet eerst de individuen beter geworden zijn. De Paus zegt het ons: „Juist nu hebben wij Christusstrijders noo dig, die zich met alle kracht er aan geven, de menschheid te behoeden voor de mate- looze ellende waarin zij zou storten, wan neer met verachting van de Evangelische leer die toestand de overhand zou laten krijgen, waarin zoowel de natuurwet als de wet van God met voeten wordt getre den". Hoe zullen dan zulke mannen uit onze rijen oprijzen? Paus Pius XI ziet uit naar leeken, die apostelen zullen zijn. Leeken, die volko men vertrouwd ijn met en op de hoogte van de „opvattingen en strevingen van hun sociale groepsgenooten', en die de „Chris telijke opvattingen" brengen onder hun broeders. Kernen moeten gevormd van mannen met echten godsdienstzin, die niet alleen in de kerk hun beginselen belijden, maar die deze ook beleven in huisgezin, in handel en wandel, zóó, dat er geen te genstelling is tusschen hun leer en him le ven. En deze kernen moeten worden opge richt, zegt Rector Bots, geheel volgens de richtlijn van Quadragesimo Anno: „onder standgenooten", zooals de Paus het zegt: „De allereerste en naaste apostelen van de arbeiders zijn de arbeiders; de apostelen onder de industrie- en handelskringen moe ten ook zelf tot die kringen behooren". Dus kernen uit de eigen Standsorganisatie, zegt Rector Bots. De taak van de eigen stands organisaties is immers juist de doorvoering van onze beginselen in de samenleving. Deze beginselen zijn Gods wetten en Chris- tils' openbaring. Maar dan moeten wij eerst ons zelf hebben eigen gemaakt, wat wij naar buiten hebben te dragen. Ziehier dan het doel van de kernvorming: Innerlijke verdieping in geloofsleven, intens en breed de geest van Christus zichzelf eigen ma ken. Door zelfheiliging kan men pas ko men tot apostolaat van het goede voor beeld, want de grondslag, de ziel van alle apostolaat is het apostolaat van de eigen ziel. De diepste gedachte die ten grond slag ligt aan de Pauselijke richtlijnen is deze waarheid: dat wij, menschen, zijn van God en voor God. En wij Katholieken zelfs kinderen van God, door Christus opgeno men in Zijn Lichaam, de Kerk. Wij allen tesamen vormen het eene Lichaam, waar van Christus het Hoofd is. Zoo hebben wij allen in Christus levensgemeenschap, wel ke gemeenschap leeft van Christus' geest en leven. Wij dienen dus doordeesemd en doordrenkt te zijn van Christus' geest en leven, van Christus wil en gedachte. Hee- lemaal, omdat wij heelemaal één zijn van God en Christus. Zoo is Gods bedoeling en niet anders. Dit is de ordening: de mensch weer terug haar God en de Katholiek? Be wust van Christus leven in hem. Een dankbaar applaus bewees hoezeer de woorden van den spreker waren ingeslagen en het dankwoord van den voorzitter was zeker op zijn plaats. De heer Slager was inmiddèls ter verga dering gekomen en nam de leiding over en bracht ook namens zijn vrouw de vereeni- ginig en de vele leden dank voor hun feli citaties, gebracht bij zijn zilveren huwe lijksfeest. De voorzitter deelde mede, dat door den Haarlemschen Diocesanen Bond HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. een groote actie zal worden gevoerd om Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent bij zijn 40-jarig Priesterfeest het geheel afgebouw de altaar van de Hanze, toegewijd aan het H. Hart, te kunnen aanbieden. Daarvoor is een damescomité opgericht, waarbij het bestuur zoo gelukkig is geweest de mede werking te verkrijgen van de dames A. Walenkamp, D. Schrijvers en L. Slager. Deze actie zal door deze dames nader worden uitgewerkt en spreker hoopt, dat dan ook de Warmondsche Middenstand zal toonen mede te willen werken tot het wel slagen dezer actie. Nog deelt de voorzitter mede, dat het jaarlijksch uitstapje zal wor den gewijzigd en thans waarschijnlijk zal gaan naar Zeist, bezoek aan Dierenpark en bossohen, verder Amersfoort en z'n mooie omgeving, enz. In verband met deze me de deeling vraagt Kapelaan van Drunen het woord, en spreekt er zijn groote afkeuring over uiit, dat er leden zijn, die over die uit stapjes, welke spreker telkens met het meeste genoegen mee maakt en wart: voor hem altijd buitengewone prettige dagen zijn, durven spreekn als zou het daarbij niet altijd even gepast toegaan. Hij vindt dit niet alleen een grove leugen, maar groote laster en zou het op prijs stellen, dat der gelijke mensahen voortaan maar thuis ble ven. Hij hoopte, dat een groot aantal leden ddt jaar aan het Hanze-uitstapje zullen deelnemen en zich zullen beijveren om die dag zoo gezellig mogelijk te doen slagen. De voorzitter dankt de Kapelaan voor het gesprokene en ook hij betreurt het, dat er onder de leden enkele zijn, die met hun laster de vereeniging willen treffen. Het bestuur zal niet schromen, wanneer liet hem zal gelukken dergelijke lasteraars te achterhalen, deze onmiddellijk uit de ver eeniging te zetten. Een daverend applaus bewees de instemming van de vergade ring. Als lid voor de Gewestelijke federatie werd gekozen de heer G. G. van Elburg en als plaatsvervanger de heer L. Duynhoven. Door het bestuur werden aangewezen de heeren F. Slager en S. G. van Stijn resp. als lid en plaatsverv. lid. Na een geani meerde rondvraag werd deze goed ge slaagde vergadering door de voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. WASSENAAR. Geboren: Gerrit z. van H. Wielders en M. Dworak Hendrikus Wilhelmus z. van G. J. Wensveen en H. Weber 'Nicolaas Leonardus z. van B. Vrijburg en M. P. v. d. Meulen. O ndertro'u wd: P. J. Vente en H. M. Koster M. J. Volwater en W. M. v. Leeuwen J. Hardonk en A. M. de Wolf. Gehuwd: C. A. E. Faucheij en A. J. Westhoff C. Veloo en J. Belt H. Al- dershof en N. Dubbeld. Overleden: Taneke Segboer 82 j., wed. van P. L. Rassers Pieternella Eli sabeth v. d. Eist, 77 jr„ wed. van H. v. Dee Johan Joachim Malga 64 j„ echtg. van E. J. S. v. Schagen. Gevestigd: R. J. A. Wiet.hold van Havixbeck G. Smits van Soerabaya A. Bock van Weenen H. J. Konckzak van Bottrop E. Multhaup van Dort mund G. Griese van den Haag M. den Haring van Dordrecht J. C. de Keu lenaar en gezin van Rotterdam G. J. Sprangers van Breda M. C. v. d. Meij- den van Soest E. H., Aalders van Den Haag L. Breevaart en vr. van den Haag W. L. A. du Celliée Mulder en gezin van den Haag J. den Hollander van Ma- lang Chr. Krebbers van Rotterdam J. A. Laugs van Ohé en Laak J. ter Marsch van Palembang K. A. van Herk en vr. van Nice S. Moulijn ën vr. van den Haag M. Navratil van Amsterdam A. L. W. Plato van Baarn M. J. C. Pont van Leiden M. Spiel vogel van den Haag S. J. v. d. Veek van Haarlemmer meer G. J. Vos van New York E. Wellerdieck van den Haag. Vertrokken: L. van der Reest naar Bruinisse G. J. Rutgers en vr. naar Be verwijk J. G. Woldring naar den Haag E. van Rooijen naar 's-Gravendeel M. Nijkamp naar den Haag H. M. Do ring naar den Haag E. J. Rouketis de Lange naar den Haag B. A. M. van Rooijen naar Den Haag M. H. Verboog naar Middelburg W. F. H. Semmelink naar Eindhoven C. J. Rademaker naar Den Haag G. M. Hendriks naar den. Haag A. van Son naar Voorburg C. E. van Santen naar Stomp wijk M. J. Swart naar den Haag J. C. J. v. d. Kroft naar Sassenheim L. Klimesch naar den Haag L. T. Jansen naar den Haag A. J. Faucheij geb. Westhoff naar Voorburg B. Knoop en gezin naar Drie- bergen-Rijssenburg H. G. Knijnenburg naar den Haag P. M. Zoutendijk naar den Kaag E. S. Lichtenberg naar den Haag. 77. Nu, dat was een kleinigheid. Spoedig was er iemand i 78. De vuurtorenwachter lachtte Piet en Drein uit. „Wat gevonden, die hen met een bootje naar de vuurtoren I willen jullie met dat eene lijntje beginnen", zei hij. En hy bracht. En daar bleef Piet Prikkel waken met een lange gaf hun een heel stelletje hengels mee. „Ga nu maar zitten lijn in zijn hand hand, met het oog op het geval dat het j visschen, zei hij, dan vang je zeemonsters genoeg!" zeemonster ergens in de buurt mocht opduiken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10