WOENSDAG 19 JUNI 1935 EERSTE BLAD - PAG. 3 HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM TE LEIDEN. Wij mogen nog eens op verschillende wij zen herinneren aan het Eurcharistisch Zie- kentriduum te Leiden, dat op 10, 11 en 12 Juli a.s. wederom zal worden gehouden in de parochiekerk van O. L. Vrouwe Hemel vaart en St. Joseph. Wij herinneren daaraan om velen nog eens op te wekken dit schoone apostolaat, dat zoovele lijdenden gelukkig maakt, toch vooral te steunen en te gedenken. Als men de ontschatbare gaven kan beseffen, welke voor zoovele zieken van deze dagen het schoone en daadwerkelijke gevolg zijn, zouden zij, vooral die zich verheugen in gezondheid, niet aarzelen hun gaven mild te schenken. Om het doel van dit triduum te berei ken moet de verzorging goed en de kerk schoon zijn Wij herinneren daaraan ook om de deel neemsters en deelnemers er op te wijzen, dat morgen de gelegenheid tot aanmelding sluit. Tot en met morgen kunnen zieken, dit aan dit ziekentriduum willen deelne men, zich nog opgeven bij den pastoor hun ner parochie, bij de Wijkzuster of bij den secretaris, den heer Th. van Ovost, Haven 36, Leiden. Bij de aangifte moet een doktersverkla ring en een verklaring van den Pastoor der parochie worden overgelegd. OPHEFFING VAN HET KON. MILITAIR INVALIDENHUIS. Voorstel tot overbrenging der invaliden naar Bronbeek. Het hoofdbestuur van het Fonds ter aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden heeft, naar wij vernemen, aan de algemeene ver gadering, welke op 10 Juli a.s. te Amster dam zal worden gehouden, voorgesteld, te besluiten, het Koninklijk Militair Invali denhuis te Leiden op te heffen en het hoofd bestuur te machtigen, alle daartoe noodige of gewenschte en daaruit voortvloeiende maatregelen te nemen en na ontruiming het gebouw en het Commandantshuis te verkoopen, c.q. te verhuren. Slechte bezetting. In zijn toelichting tot dit voorstel merkt het hoofdbestuur op, dat de slechte bezet ting van het Invalidenhuis te Leiden reeds lang zijn aandacht heeft getrokken. Van 95 verpleegden in 1919 is het cijfer voort durend teruggeloopen tot 38 thans.. Was het Invalidenhuis oorspronkelijk alleen voor deelgerechtigden van het Fonds be stemd, toen dezen langzamerhand deze hulp van het Fonds niet meer bleken te waardeeren, zijn de voorwaarden van op neming voortdurend verruimd. Thans is het voldoende, dat een candidaat-verpleeg- de militair pensioen geniet om te worden opgenomen. Ook de eisch van werkelijke invaliditeit is sinds lang vervallen. De slechte bezetting van het Invaliden huis maakt, dat de verpleegkosten per hoofd hoog zijn. De algemeene onkosten drukken immers zwaarder, naar mate het aantal verpleegden afneemt. Ofschoon er in latere jaren lofwaardig is bezuinigd, blij ven de onkosten hoog. Een vrijwillige sala risvermindering, hoe zeer ook gewaardeerd heeft hierin slechts weinig verbetering ge bracht. Daar grootere toeloop tot het Invaliden huis niet te verwachten is, heeft het hoofd bestuur geconcludeerd, dat het in stand houden van een Invalidenhuis op militai ren grondslag niet meer een eisch des tijds is. Niet dan na rijp beraad heeft het hoofd bestuur toen besloten, aan de algemeene vergadering voor te stellen, het Invaliden huis, dat- sinds 1817 zijn taak steeds met eere heeft vervuld, op te heffen. Naar Bronbeek. Bij de overwegingen van het hoofdbe stuur heeft echter steeds op den voorgrond gestaan, dat de invaliden van de opheffing geen nadeel moeten ondervinden. Alvo rens dus het plan verder uit te werken, heeft het hoofdbestuur, overtuigd, dat de beste weg daartoe zou zijn, voor de invali den recht van opneming in een gesticht van gelijken aard te verkrijgen, verbinding met het departement van Koloniën gezocht om te onderzoeken, of het mogelijk zou zijn, de invaliden naar Bronbeek over te brengen. Reeds bij de eerste bespreking mocht het hoofdbestuur de welwillendste sympathie ondervinden. Evenals te Leiden bleek ook te Bronbeek plaats te over. Verschillende moeilijkheden moesten echter uit den weg worden geruimd. De moeilijkheden zijn overwonnen mede dank zij de zeer gewaardeerde medewerking, door H.M. de Koningin verleend, zoodat bij Kon. besluit van 2 Mei jl. het reglement van Bronbeek zoodanig is gewijzigd, dat Bronbeek voor de tegenwoordige verpleeg den van het Invalidenhuis in den ruimsten zin is opengesteld. Nu dus voor de invaliden afdoende ge zorgd zal worden, is het hoofdbestuur van oordeel, dat niets meer aan de opheffing van het Invalidenhuis in den weg staat. De te verkrijgen belangrijke besparing zal den deelgerechtigden ten goede komen; voorstellen daartoe zullen de algemeene vergadering zoo spoedig mogelijk bereiken, zoodra de financieele gevolgen van de op heffing zijn te overzien. DE N. Z. H. T. M Driemaandelijksche personeelsconferentie. Gistermiddag had de driemaandelijksche conferentie met de drie erkende vakver- eenigingen plaats in het hoofdkantoor der Maatschappij aan de Leidschevaart te Haarlem. De directie ving aan met de verheugen de mededeeling, dat de wiskundige balans van het Pensioenfonds, opgemaakt per 31 December 1934, voor het eerst een voor- deelig saldo aanwijst en dat mitsdien thans komt te vervallen dc garantieplicht, die de Maatschappij indertijd op zich heeft geno men. Na ampele bespreking van deze aan gelegenheid en van de vraag, of het al of niet verantwoord is te achten, om in te willigen het verzoek van een der vakver - eenigingen om thans ook aan het Water- landpersoneel het 100 pet. in stede van het 80 pet. pensioen, toe te kennen, werd over eengekomen den garantieplicht op te hef fen en het 100 pet. pensioen vast te stel len. De directie zal thans de noodige maat regelen daartoe treffen. In de vorige conferentie was overeenge komen, om een toeslag te verleenen bij het waarnemen van hoogere bezoldigde functie, indien en zoodra deze waarneming 3 dagen of meer per kalenderweek had ge duurd. Thans moest alsnog worden vast gesteld, wat in dit opzicht onder „dag" is te verstaan. De directeur was bereid in overeenstem ming met een gelijksoortig voorschrift een waarneming van 4 uren of meer als „dag" in vorenbedoelden zin aan te merken. In verband met de plaats gehad hebben de loonsverlaging was de directie bereid de looninhoudingen, die worden toegepast bij te laat in dienst komen, mede eeniger- mate te verlagen, terwijl overwogen zal worden om de vergoeding voor het ver strekken van lederen werkpakken aan de electrische lasschers eveneens te verlagen in verband met de vermindering van den kostprijs daarvan. In de regeling, welke indertijd in over leg met de vakorganisaties werd vastge steld ter zake van de volgorde van oproe pen van het hulppersoneel, werd eenige wijziging gebracht en wel ten opzichte van diegenen der betrokkenen, die sedert 1932 gehuwd zijn. Ten slotte werden nog verscheidene an dere onderwerpen, o.m. de exploitatie be treffende, besproken. „St Raphael". Gisterenavond had in het Bondsgebouw een vergadering plaats van de afdeeling Leiden en Omstreken van „St. Raphael". Te ruim 8 uur opende de voorz. de verga dering met den christelijken groet en een woord van welkom aan den eerw. G. A. en alle aanwezige leden. De voorzitter be treurde de slechte opkomst. Gezien het le dental kan het aantal vergaderingbezoekers zeker verdriedubbeld worden. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onder dankzegging onver anderd .goedgekeurd. De ingekomen stukken werden door den secr. voorgelezen en in behandeling geno men. Goedgekeurd werd o.m. een voorstel van het Hoofdbestuur om 25.gulden uit de bondskas beschikbaar te stellen voor het te onthullen monument van wijlen de beide eerste bondsadviseurs mgr. Mutsaers en Pastoor Donders. De bedoeling van het H. B. was een ronde grafkapel te bouwen aan het einde van de Pastoor Donderslaan op het Mgr. Mutsaersoord (Herstellings oord voor Spoor- en Tramwegpersoneel) te Venlo. De kapel, waarin de beide eerste bondsadviseurs onder de schutse van een groote Raphaël-figuur hunne laatste rust plaats zullen vinden; zal omgeven worden door een passende parkaanleg, waardoor een fraai geheel wordt verkregen. De to tale kosten bedragen pl.m. 8000. Daarna had de installatie plaats van een nieuw lid. Vervolgens werd verslag uitge bracht door het bestuurslid den heer Kerk hof, van de organisatie vertegenwoordigers en de Directie der N. Z. H. welke gister middag plaats vond. Ook werd besloten dit jaar op retraite te gaan en wel van 7 tot 10 October a.s. in het Retraitenhuis St. Clemens te Bergen (N.-H.). Een woord van opwekking om daaraan deel te nemen, op kosten van het fonds, werd door den voorzitter gespro ken. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering te ruim 10 uur met gebed gesloten. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats examen Indisch recht, de heer B. Bangert, Leiden; candidaats examen wis- en natuurkunde, letter L mej. A. W. J. E. Waltheer, Den Haag, en de heer A. Bot, Vlaardingen; id. letter F, mej. E. Neytzell de Wilde, Den Haag en mej. B. Bentheim, Rotterdam; candidaats examen klassieke letteren de heer P. Kool, Overschie; economisch doctoraal examen indologie, de heer P. de Vries, Den Haag; candidaats examen geschiedenis, de heer A. E. Cohen, Rotterdam; cand'daats examen Romaansche taal, mej. A. M. la Brand, Den Haag, de heer B. van der Laan, Den Haag; doctoraal examen klassieke letteren, de heer J. W. Fuchs, Den Haag; doctoraal examen Nederlandsche lette ren, de heer J. Overduin, Zeist (cum laude); candidaats examen theologie, de heeren M. Foeken, Haarlem en H. A. Brongers, L e id en; candidaats examen rechten, de heeren D. du Cloux, Den Haag; W. Th. C, van Doorn, Den Haag; Tj. G. Gunning, Den Haag en mej. A. van Drooge, Den Haag; doctoraal examen Romaansche taal, me vrouw J. C. E. Tocse, Leiden. SPORT ZEILEN DE KIELER WOCHE, De derde dag. Op Dinsdag, den derden dag, van de Kie- ler Woche, stond er een vrij zwakke wind. Deze draaide van Zuid-Zuidoost naar Zuid west met zeer wisselvallige vlagen. Onze landgenoot Dudok van Heel was hier o.a. het slachtoffer van en gedurende een vrij groot gedeelte van de race in de 6 Meter klasse lag hij op de vierde plaats, doch op het einde speelde de gedraaide wind hem pairten en eindigde hij als veertiende. Win naar werd wederom de Noor H. A. Hartner met de „White Lady", in den tijd van 2 uur 22 min. 15 sec. Een zelfde geval deed zich voor in de race voor de 12-voets jollen klasse. Het „Borreltje", bestuurd door H. Coops (Loos- dreclvt) leidde vrijwel gedurende den ge- heelen wedstrijd, doch op de laatste baan had hij niet met den veranderden wind re kening gehouden, waardoor de Duitsche jol „Plum" van de Hamburger Segel Club nog eerste werd met den tijd van 1 uur 27 min. 26 sec. Het „Borreltje" werd tweede in 1 uur 50 min. 45 sec. A. Schoenmaker werd met de „Unkie" vierde. In de Star-klasse was d^ Duitscher W. van Hütschler wederom de beste en dit maal werd hij winnaar in 2 uur 48 min. 5 sec. De Loosdrechtenaar P. J. Bosch van Drakestein werd met de „Draak H" zeven de in drie uur 15 min. 19 sec., terwijl B. Maas (Loosdrecht) met de „Bern" met ge ring verschil achtste werd. Gelukkig was de „Loosdrecht", gezeild door Leegstra, weer aan de start verschenen, die naar be kend, Zondag averij had gekregen aan de mast. De „Loosdrecht" werd achttiende, terwijl de „Goetzee" van ir. Loeff als ne gentiende eindigde. Gisteravond werd nog protest aangetee- kend door de Hollanders in verband met een aanvaring, die in deze klasse had plaats gevonden. Dit protest werd toege wezen, waardoor Bosch van Drakestein en Maas, die oorspronkelijk resp. achtste en negende waren geplaats, een plaats opscho ven. TELEGRAMMEN JEUGDIGE FANTASTEN PLEGEN EEN MOORD. NEW YORK, 19 Juni (V.D.). De politie te Jamaica in den staat Long Island heeft twee jongens van dertien en een jongen van elf jaar aangehouden, die re van be schuldigd worden een zwerver te hébben doodgeschoten. Het bleek dat de jongens, naar het voorbeeld van films, die zij ge zien en gangsterverhalen, die zij gelezen hadden, van roof wilde gaam leven. Zij had den daarbij natuurlijk revolvers noodig en het geluk was hun gunstig toen zij kans zegen een revolver te stelen uit de jas van een verkeersagent, die de jas bij een sta tionsgebouw had opgehangen. Zij hadden eerst met den revolver een vrouw aange houden, doch deze had hen uitgelachen en hun de revolver uit de hand geslagen. Toen hadden zij geschoten op den slapenden zwerver, die in het hoofd werd getroffen en kort nadat hij gevonden was overleed. Na hun aanhouding poseerden de jon gens druk pratend en lachend voor de foto grafen, blijkbaar onbewust van de beteeke- nis van hun daad. DE MUITERIJ IN EEN STRAFMIJN. NEW YORK, 19 Juni. De muiterij van de 400 in de mijnen van het staatstuchthuis van Kansas in Lansing werkende gestraf ten, welke Dinsdagochtend kort na het begin van het werk uitbrak, neemt steeds ernstiger vormen aan. De tuchthuisbeamb ten, die de muiters met traangasbommen teruggedrongen, hebben besloten de ge vangenen uit te hongeren. Zwaar bewapen de wachters zijn in de mijn gegaan en heb ben de liftkooien tegen eventueele aanval len in staat van verdediging gebracht. De muiters hebben daarop in den laten namid dag de op 250 meter diepte gelegen muil ezelstal in brand gestoken. De ^bewakers hebben, toen zij den brand bemerkten, van de gebaricadeerde liftkooien uit van de vuurwapens gebruik gemaakt. Het staat nog niet vast of bij de gevechten onder den grond personen gedood of gewond zijn. ONTVOERD AMERIKAANSCH PRIESTER IN VRIJHEID. SJANGHAI, 19 Juni. (V.D.). De Ameri- kaansche priester Harold Bush, die tegen het einde van April te Kwantoeng door Chineesche bandieten was ontvoerd, kon door Chineesche regeeringstroepen worden bevrijd en is thans behouden te Swatau aangekomen. MEISJE PER AUTO DWARS DOOR AFRIKA. KAAPSTAD, 19 Juni. (V.D.) Precies vier maanden na haar vertrek uit Londen is de 24-jarige Engelsche Phil Paddon uit Teigmouth in Devon met haar 9 P.K. tour- auto te Kaapstad aangekomen. Ze heeft een traject van 12.000 mijl dwars door Afrika, door oerwoud en woestijnen, afge legd en is thans voornemens per auto naar Engeland terug te keeren. Zij heeft het tra ject gevolgd, dat is vastgesteld voor den automobielwedstrijd LondenKaapstad, die het volgend jaar zal worden gehouden. URUGUAY VIERT DEN VREDE IN DEN GRAN CHACO. MONTEVIDEO, 19 Juni. (V.D.). Met groote geestdrift Jieeft de bevolking van Montevideo gisteren de totstandkoming van den wapenstilstand in den Gran Chaco gevierd. De regeering van Uruguay had een officieelen feestdag afgekondigd en het hoogtepunt was de aankomst uit Buenos Aires de ministers van buitenlandsche zaken van Bolivia en Paraguay. Beiden woonden den plechtigen dienst bij in de kathedraal, die plaats vond in aanwezig heid van den president der republiek Dr. Ayala en van de ministers, de leden van het parlement en van het diplomatieke corps. LAATSTE BERICHTEN NIEUW BUREAU R. K. HUISVESTINGS COMITÉ. Hedenmorgen heeft mgr. A. F. Diepen Bisschop van den Bosch, het nieuwe bureau van het Ned. R. K. Huisvestings Comité te Den Bosch ingezegend. Na de plechtigheid sprak Z. H. Exc. bestuur en genoodigden toe, daarbij herinnerend hoe onder zijn voorzitterschap na het uitbreken van den wereldoorlog de werkzaamheden van het comité op een zolderkamer begonnen en hoe aan Belgische vluchtelingen, aan kinderen uit Centraal Europa, bij rampen in het va derland en door kinderuitzending hulp werd geboden. Vervolgens sprak de voorzitter van het Comité Mgr. Hendrickx, vicaris-generaal van bisdom, een dankwoord. Gelukwenschen werden nog uitgesproken door den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant mr. dr. A. v. Rijckevorsel, den burgemeester mr. F. v. Lanschot, en mr. Donker Curtius uit naam van het Ned. Roode Kruis. De koningin H.M. de koningin is voornemens, mor gen- (Donderdag) avond, per auto van het Loo naar Den Haag te vertrekken, mede in verband met het bezoek aan Rotter dam op Zaterdag e.k. H.M. gaat dien dag per auto naar Rot terdam en vertrekt des namiddags, na af loop van het bezoek, per trein rechtstreeks van station Rotterdam-Maas weder naar het Loo. Tijdens het verblijf te 'sGravenhage zal de koningin op het Huis ten Bosch ver toeven. Prinses Juliana naar Den Haag om te stemmen H.K.H. prinses Juliana, die op het Loo vertoefde is "naar Den Haag teruggekeerd, speciaal in verband met de uitoefening van haar stemrecht. De prinses heeft heden haar stem voor de verkiezingen van den Gemeenteraad uitgebracht in het stemlo kaal aan de Nieuwe Schoolstraat. Het Huis ten Bosch Hei paleis Huis ten Bosch is van Donder dag 21 Juni af tot nadere aankondiging voor de bezichtiging gesloten. GROOTE BRAND TE ROTTERDAM In electrische zakkenstopperij Hedenmorgen omstreeks zeven uur is brand uitgebroken in de electrische zak kenstopperij van de firma W. Smaal, ge vestigd in een grooten houten loods, die geheel is ingebouwd door panden van de Dijkstraat, Lage Oostzeedijk en door het voormalig kantoorgebouw van het electri- citeitsbedrijf. In de loods bevonden zich groote par tijen zakken en een aantal machines. De brand werd ontdekt' door een bewoonster van een aangrenzend pand, die rook zag. Er was toen niemand in de loods aanwezig. Zij begaf zich naar de woning van den heer Smaal, welke schuin over de zaak is gelegen. Toen deze ter plaatse verscheen, stond de loods reeds in lichter laaie. Inmiddels was de brandweer gewaar schuwd. Onmiddellijk werden eenige mo torspuiten gerequireerd. Aan behoud van de loods viel niet meer te denken. Ook de aangrenzende woningen liepen groot ge vaar. Het blusschingswerk was uiterst moeilijk, omdat men bijna niet bij de inge bouwde loods kon komen. Via het terrein van de vroegere gasfabriek bereikte men den acherkant van de loods. Door de om liggende huizen kon men het vuur aan den anderen kant bestrijden, zoodat de brand was ingsloten. De bewoners van de hui zen, die gebaar liepen, verlieten hun "wo ningen. Pand 195 aan den Lagen Oostzeedijk werd even aangetast. Moet moeite slaagde men erin het vuur hier te stuiten. Boven dien werd aangetast pand 137 in de Dijk straat, n.l. in twee étages boven den in gang naar de zakkenstopperij. Op de eer ste étage woont de familie Ringelstein, op de tweede étage de familie Layendijk. Van de tweede étage is het plafond wegge brand en de achterkamer gedeeltelijk uit gebrand Van de eerste verdieping brandde het plafonds eveneens weg en de achter kamer geheel. De loods van de firma Smaal is totaal platgebrand. Verzekering dekt de schade. Ook de be woners van de aangetaste panden zijn ver zekerd, behalve de familie Ringelstein. TWEE DUIZEND GULDEN GESTOLEN. Bij de weduwe M. wonende in de Dorps straat te Ossendrecht, is Maandagavond een bedrag groot 2000.gestolen. De we duwe had het geld in haar bed verborgen. Personen, die bij de weduwe tijdelijk onder dak genoten, hebben kans gezien het geld, toen de vrouw zich in een andere kamer bevond, te ontvreemden. Eerst Dinsdag middag te omstreeks zes uur werd de dief stal ontdekt. De weduwe heeft toen onmid dellijk aangifte bij de politie gedaan. Door de politie is in verband hiermede zekere P. uit België aangehouden. Naar T., uit Esschen (België), die medeplichtig aan den diefstal is, wordt nog gezocht. P. heeft reeds bekend de diefstal mede te hebben gepleegd. Van het geld is slechts ongeveer 2 a 300 gulden teruggevonden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren:' Johanes Jacolbus, z. v. M. Overdijk en E. v. Steenbergen. Anton Martinus, z. v. J. v. Katwijk en J. H. v. d. Steen. Elisabeth Johanna Jacoba, d. v. W. Hendriks en J. Overdijk. Ondertrouwd: B. D. Jager jm 25 j. en J. H .M. Wories jd. 21 j. Overleden: H. J. Parlevliet z. 21 j. J. J. F. Hendriks-Schimmel vr. 39 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 19 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 330 vette kalveren 3844, 3236 en 2430 cent per kg. levend gewicht, 45 nuchtere kal veren f 36.50 per stuk, 244 varkens we gende van 90—110 kg 4142 cent, zware 3940 cent, vette 37—38 cent per kg. slacht gewicht. Overzicht: Vette kalveren, aanvoer iets ruimer dan vorige week, zeer gedrukte handel, dalende prijzen, nuchtere kalveren stille aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Varkens redelijke aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag. WOERDEN, 19 Juni. Kaas. Aanvoer 549 partijen. Ie kwaliteit f 1517, met rijks- merk 2e kwal. f 1214, zware f 19. Handel traag. DEN HAAG, 18 Juni. Haagsche Veiling. Aardbeien: bak I 1724 cent, bak II 12 15 cent, natuur I 1623 cent, idem II 814 cent per pond, Hollandsche kersen I 1825 cent en II 1215 cent per pond. Asperges: Wit ex. 3538 cent, wit I 30—34 cent, idem II 2024 cent, blauw 1822 cent per kg. lederen morgen veiling half vijf. VEUR, 18 Juni. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 36282 stuks. Prijzen: 35831 kippeneieren f 2.252.80, 432 eendeneieren f 1.80—2.10, 19 ganzeneieren f 67 per 100 stuks; 703 kippen f 0.10—1.00 14 eenden 3035 cent, 116 konijnen f 0.20 1.20, 53 duiven 1015 cent. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.10—1.50, 2e soort f 0.70—1.00, 3e soort 70 cent, gele komqommers le soort f 3.10—4.00, 2e soort f 2—2.80, 3e soort f 1— 1.50, stek 2030 cent, kropsla le soort f 1 1.10, stoofsla f 23, bloemkool f 2.504.60, 2e soort f 1.50, peen f 5.308.50, tomaten (mid.) f 3.60—4.90, gr. ronden f 45.60, 2e soort f 3.10—3.90, 3e soort f 2.00—2.40, rijp f 45, andijvie f 1.404.60, andijvie per kg. 67 cent, spinazie per 4 kg. 3748 cent, postelein f 6.507.90, rabarber f 23, radijs f 12, snijboonen 4144 cent, sper- cieboonen 44-46 cent, prei f 1.202.00, sel derie f 0.701.00, peulen 1418 cent, tuin- boonen 1216 cena, doperwten 1820 cent druiven 3940 cent, aardbeien 2021 ct. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 18 Juni. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 2.30 2.90, eendeneieren f 2.002.20 per 100 stuks, boter 6570 en kaas 1016 cent per pond, kippen 6070 cent en konijnen f 0.20 1.20 per stuk. VOORSCHOTEN, 18 Juni. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 2.703.10 en een deneieren f 2.202.60 per 100 stuks, hanen 1540 cent, kippen 2050 cent, konijnen f 0.151.15 en duiven 918 cent per stuk. ROELOF ARENDSVEEN, 18 Juni. Groen tenveiling. Bloemkool 56 cent per stuk, sla f 1.001.20 per 100 krop, aardbeien 22 37 cent per kg., snijboonen f 1.501.90, idem stek f 1.001.30, princesseboonen f 2.903.00 per 10 pond, peulen f 0.351.20 doperwten 7085 cent, capucijners f 1.40 1.55, tuinboonen 90 cent per 20 pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Londen 7.26i/2 Berlijn 59.321/Ö New York1.475/16 Parijs 9.731/g Brussel 24 921/2 Zwitserland 48.15 Milaan 12.16 Madrid 20.25 Oslo36.521/, Kopenhagen32.45 Stockholm 37.50 Weenen Praag6.17 Boedapest BEURSOVERZICHT. De stemming op de Amsterdamsche fondsenmarkt onderging weinig verande ring. De koersafbrokkeling bleef aanhou den, zij 't ook in veel trager tempo. De han del was uiterst stil. De stemming voor den gulden was wederom vast en vooral ten opzichte van den dollar kon. ons betaalmid del zich verbeteren. Unilevers daalden be neden pari; Philips daalden eenige procen ten; Aku's nauwelijks prijshoudend. Van de Petroleum-waarden boden Kon. Olie weer stand, al lag de noteering per saldo toch nog een fractie lager. Amerik. soorten wei nig veranderd. A'dam Rulbbers verloren wederom 1% .Tabakken ongeanimeerd. Sui kerwaarden nauwelijks prijshoudend. Ame rikanen hadden een kalm verloop met on gewijzigde koersen. De vaste stemming voor Duitsche obligaties hield aan. Young- leening met verklaring liep bijna 2% op. De Ned. Staatsfondsen verdeeld. De 4% obligaties Nederland en Indië slechts wei nig veranderd. Daarentegen waren de 2 1/2 N.W.S. en de 3% obligaties gedrukt.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3