DUBBELE RAAD VAN VEUR STADS NIEUWS WOENSDAG 19 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Lnst. te De Bilt. Hoogste barometerst.:-769.3 te Rocheford. Laagste barometerst.: 753.0 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 20 Juni: TT?*; j Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuidelijken wind, af nemende bewolking, weinig of geen regen, warmer overdag. De, depressie, die gisteren over de Brit- sche Eilanden lag, trok snel Oostwaarts en bracht onweer met zware regen in West- Duitschland, terwijl zij in ons land in den nacht krachtige wind met weinig regen bracht. De hooge drukking breidt zich snel achter deze depressie uit en trekt tevens Noord-Oostwaarts, in het Westen begint de depressie, die op den Oceaan diep bleek, zich over Ierland uit te brenden, maar op IJsland daalt de barometer sneller. Noord- Oost Scandinavië heeft nog regen van een overschot van de vorige depressie. Zuid- Scandinavië en Duitschland hebben regen van de depressie op de Oostzee, in Oost- Duitschland is het nog warm. Frankrijk heeft grootendeels betrokken lucht, alleen in het Zuiden schijnt de zon en is het warm Op de Britsche Eilanden was veel mist in den ochtend, in Ierland valt lichte regen. Bij het passeeren van het hoogedrukgebied is hier te lande tijdelijke opklaring en stij ging van temperatuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 14.7 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 17 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 20 Juni v.m. 5.47 uur en nam. 6.12 uur. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. TOLLENWEE. Bij Warmond bevindt zich sinds men- schenheugenis een tol, die bij het steeds toenemende verkeer allengs meer geld heeft opgebracht. Tegenwoordig, zoo be weert men, ƒ20.000 per jaar. Iedere auto mobilist voertuigbestuurder of wielrij der moet op de gebruikelijke wijze offeren. Op zekeren dag passeerden twee wielrijders van wie de eene doorreed zonder te beta len en de andere beweerde geen geld bij zich te hebben. Laatstbedoelde werd niet doorgelaten alvorens zijn metgezel zou heb ben betaald. Eindelijk keerde de ander te rug en toen ontstond, doordat ook thans geen betaling volgde, oen handgemeen tus- schen vader en de gebrs. L., de tolgaarders- zoons, eener- en de twee •wielrijders an derzijds, waarbij dezen een aantal klappen incasseerden en daarna bij de politie een klacht tegen de tolgaarders indiende, ter zake mishandeling. Vader L. en twee van zijn zes zonen (die als 't een héél drukke dag is allemaal bij de tol assisteeren) hadden zich deswege voor de Haagsche Rechtbank te verant woorden, die hen tot drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf veroordeelde. Zij kwamen in hooger beroep en heden diende derhalve deze zaak voor het Ge rechtshof. Zelfs een voorwaardelijke ver oordeeling was h.i. in casu onverdiend, om dat de wielrijder, die er door was geglipt, wél geld bij zich had, doch betaling wei gerde en onhebbelijk optrad. De president maakte de appellanten er op attent, dat vooral tegenwoordig de tol len niet meer in de sympathie van de weg gebruikers staan en dat het daarom zaak is, de noodige lankmoedigheid in acht te nemen. Verdachten beweerden, de lankmoedig heid zelve te zijn, doch niet te kunnen dul den, dat zij worden bestolen. Zoo noodig, dan wordt politiehulp telefonisch ingeroe pen, doch het duurt soms drie kwartier eer deze aanwezig is. President: Dat geeft u nog geen recht om hardhandig op te treden. U kunt dan het hek gesloten houden tot de politie er is. Verd. L. Jr.: Wegens het drukke verkeer is dat ondoenlijk. Het komt meermalen voor, dat een luxe-auto, stoppend voor de tol, door een druk van den bestuurder op het gaspedaal er plotseling vandoor kan gaan, zoodra de tolboom is geopend en zonder betaling door kan rijden. Op ons gedrag, aldus verdachte, valt Verklaart zich met 8-3 stemmen tégen samenvoeging Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam gisteren de Commissie uit de ingezetenen, z.g. dubbele Raad van Veur in openbare vergadering bijeen. Se cretaris de heer H. J. van Delft, aanwezig waren alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Aan de orde komt allereerst de installa tie van het lid Flinterman C.-H. Door een commissie, bestaande uit de heeren Oele en Blokland worden de geloofsbrieven onder zocht, waarna bij monde van den heer Oele de commissie verklaart geen aanmer kingen te hebben, zoodat tot toelating be sloten wordt. De heer Flinterman legt de vereischte eed af, waarna de voorzitter hem feliciteert. De notulen worden, na een opmerking van den heer Blokland inzake de toezen ding van het prae-advies, goedgekeurd. Een betoog contra. Ter tafel komt de behandeling grensrege ling VeurStompwijkNootdorp. De heer Mol (R.K.) brengt namens de katholieke leden en de heer C. v. d. Doel (V.B.) een breedvoerig en duidelijk rapport uit, waaruit wij enkele dingen aanstipten. De rapporteur vraagt, welke motieven Ged. Staten mogen gehad hebben om opnieuw met dit voorstel te komen. Ged. Staten hadden moeten aantoonen, dat samenvoe ging een eisch van algemeen belang is. Aan de hand van diverse voorbeelden en de uit spraak van economisten toont spreker dui delijk aan, dat samenvoeging niet altijd juist is en doorgevoerd moet worden. Uit bezuinigingsoogpunt behoeft geen samen voeging plaats te hebben, daar dit in de meeste gevallen geen bezuiniging brengt, wat door spreker wordt aangetoond. Ieder geval als het onderhavige dient zeer zeker apart bekeken te worden. Komende tot de samenvoeging van Veur en Stompwijk, brengt spreker allereerst hulde aan de beide wethouders voor het keurige prae-advies, waarmede de heeren zich volkomen kunnen vereenigen, doch spreker wil hier bij opmerken, dat hij het niet juist vindt, dat het rapport of het ant woord van den voorzitter eerst gekomen is na het rapport van de heeren Wethouders. De voorzitter interrumpeert hier spreker en merkt op, dat hier geen critiek behoort te worden uitgeoefend op den voorzitter. De stukken, waar het hierover gaat zijn gericht aan den Raad en zijn uit beleefd heid en voor de gemakkelijkheid aan de Commissie ter inzage gegeven, doch hier over kan hier niet gesproken worden. De heer Mol merkt op, dat dit geenszins zijn bedoeling was en hü van meening is hiermede niets verkeerd te hebben gedaan, doch wanneer de voorzitter hem hierom trent het spreken verbiedt, zal en kaïn hij hierop niet verder ingaan, daar macht hier boven recht gaat. De voorzitter zegt, dat men over het ge bruik van zijn macht niet veel te klagen heeft, doch dat hij voor een goed beleid niet kan toestaan hierover te spreken. De heer Mol merkt nog op, dat samen voeging van Veur en Stompwijk niet in het belang is van Veur en hij vergelijkt deze samenvoeging met een huwelijk, waarbij van den kant van Veur geen liefde te verwachten is, zoodat het een gedwon gen huwelijk worden zou, wat nimmer goed kan gaan en waaruit onaangename verwik kelingen en moeilijkheden zullen voort spruiten. Namens bovengenoemde heeren wil hij Ged. Staten met klem adviseéren hun voorstel in te trekken en een samen voeging ten sterkste ontraden. Een betoog pro. De heer Oele (S.D.A.P.) wil niet uitwij den over het juist of niet juist zijn. Het doet hem genoegen, dat ook de S.D.A.P. zitting heeft gekregen in de Commissie. Hij wil in het kort, het algemeen belang in het oog houdende, zijn meening naar voren brengen. Spreker kan begrijpen, dat men gehecht is aan eigen zelfstandigheid, doch men moet de kwestie van den breeden kant bekijken. Hij wijst er op, dat de overgroote meerderheid der beide Gemeenten Katho liek is, hij wijst op de R.K. school, waarop een bijna even groot aantal kinderen van beide gemeenten ter school gaan; op het Patronaatsgebouw, dat als centraal orgaan voor beide Gemeenten geldt. Wij hebben een gezamenlijk lichtbedrijf, waterleiding enz. Over den financieelen toestand zou veel te zeggen zijm, dooh hij wil dit niet doen. Bei de Gemeenten staam er niet zoo rooskleurig voor beiden hebben zi. dezelfde zorgen, terwijl in beide gemeenten de belasting is opgevoerd tot aan het plafond. Hij vraagt zich af, of Veur zonder meerdere schulden zelfstandig kan zijn en dan moet hij daar op antwoorden, dat hij meent van niet, wat hij nader uiteenzet. Hij is van meening, dat centralisatie voor beide gemeenten goed zou zijn. Als beide samenwerken, zal meer bereikt kunnen worden en hij denkt dan aan een grondbedrijf, een eigen haven, de opruiming van krotwoningen, een bad- en zweminrichting, enz. Ofschoon Veur zich beter leent voor bebouwing en uitbreiding, maakt men er zoo maar geen villadorp van zonder geld en daarom lijkt de zelfstandig heid van Veur zi. een fiotie. Men moet elkaar begrijpen, elkaar tegemoet komen; wij moeten samen sterk zijn. Hij hoopt, dat zijn stem iets zal mogen bijdragen tot de totstandkoming van de samenvoeging van Veur en Stompwijk. De heer Slingerland (A.-R.) is het eens met veel, wat de vorige sprekers gezegd hebbena Veur, aldus spreker, heeft zich aangeboden aan Voorburg, opdat als,Voor burg zou geannexeerd worden bij Den Haag, ook Veur bij Den Haag zou komen, zi. is dus de meening omtrent de zelfstan digheid wel iets veranderd. Hij kan niet begrijpen, dat de mentaliteit aan de over zijde van de Vliet veel verschilt. Hij kan niet anders zien dan eenheid en wijst op de kerken, scholen, enz. De buurtschap Stompwijk is iets anders, is een plattelands gemeente, doch dit vindt hij geen overwe gende moeilijkheid. Beide gemeenten staan op den rand om noodlijdend te worden; veel verschillen zij elkaar niet. Hij is van meening, dat Veur voorzichtig moet zijn met de uitbreiding en moderniseering, en het moeilijkheden oplevert als Veur zelf standig blijft. Zi. zullen wij als groote Ge meente eerder onze zelfstandigheid kunnen behouden dan ais een kleine Gemeente, daar wij als groote gemeente niet zoo gauw bij den Haag zullen worden geannexeerd. Hij is tegen afstand van een gedeelte van Stompwijk aan Nootdorp, hetgeen hij na der uiteenzet. De heer v. d. Dool, die eveneens het woord had gevraagd, ziet naar aanleiding van het incident-Mol, van het woord af. Daar niemand meer het woord verlangt, brengt de voorzitter het voorstel van den heer Mol, welk voorstel tegen samenvoe ging is, in stemming. Het voorstel wordt met 83 stemmen aangenomen. Tegen sa menvoeging stemden de heeren Th. J. Blok land, C. van Boheemen, D. v. d. Berg, H. J. Mol, Jac. J. van Veen, A. Langeveld en W. G. Blonk Wzn., allen R.K., en J. v. d. Dool V.-B.; voor samenvoeging stemden de heeren M. Oele, S.D.A.P., A. G. Slingerland A.R. en H. Flinterman C.H. WILT U IETS WETEN? niets aan te merken, maar wij worden wel eens gedwongen onwillige voorbijgangers vast te grijpen. Verschillende getuigen, op verzoek van den verdediger gehoord, bevestigden deze laatste lezing van het geval. Met het hard handig optreden zouden de aanklagende wielrijders zijn begonnen. De procureur-generaal zeide in zijn re quisitoir, dat herhaaldelijk klachten over de behandeling door deze tolgaarders van de weggebruikers zijn binnengekomen. Spr. merkt op, dat door een toevallige omstandigheid de hoofdgetuigen, de beide wielrijders, heden niet konden verschijnen. Een hunner vertoeft in Indië, de ander had eveneens een geldige reden om afwe zig te zijn. Spr. achtte het ten laste gelegde wel be wezen en beriep zich daartoe o.m. op de processen verbaal van de verhooren der hoofdgetuigen voor de Rechtbank. Op grond van een en ander requireerde spr. bevestiging van de vonnissen (waarin ten aanzien van één der verdachten een boete van 100.werd opgelegd). De verdediger, mr. Van der Hoeven, meende, dat men de hier bedoelde brug mag beschouwen als eigendom, dat door den eigenaar-tolgaarder mag worden ver dedigd. Verd. hebben niets anders gedaan, dan hun recht gehandhaafd. Spr. acht het totaal buitengesloten, dat deze verdachten tot mishandeling zouden zijn overgegaan. Daarentegen staat vast, dat een van beide jeugdige wielrijders den vader-tolgaar- der en klap in 't gelaat heeft gegeven, toen deze hem belemmerde de tol zonder be talen te passeeren. Verd. hebben uit nood weer gehandeld en hen treft geenerlei schuld. Pleiter concludeert tot vrijspraak. Uitspraak op 26 Juni a.s. Vraag: Ik had gaarne naam en adres van den pedel van het Leidsche Studenten corps. Antwoord: Sedert het overlijden van pedel Vilders is deze functie onvervuld. Vermoedelijk zal er in September a.s. in deze vacature voorzien worden. Voor e.v. inlichtingen kunt u zich wenden tot het bu reau van het L.S.C., Breestraat 41. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge rechtskundige inlichtin gen aan ons bureau. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseerïngsvereeni- ging, zitting gebouw St. Vincen- tius-Vereeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32. Vrijdag, St. Christoffel, Café „De Har monie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Visch markt 4, tel. 552 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. Bevestigd werden de vonnissen van de Haagsche Rechtbank, waarbij de caféhou ders C. J. K. en C. v. R. te K a t w ij k a a n Zee werden veroordeeld ieder tot ƒ200 subs, drie maanden hechtenis wegens het opzettelijk aan het publiek gelegenheid ge ven tot hazardspel. Op welke lijst? De a.s. Gemeenteraadsver kiezingen In de maand Juni worden in alle ge meenten van dit gewest de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Hieronder volgen de data, waarop in de verschillende gemeenten de verkiezing wordt gehouden, met daarnaast het nummer van de lijst der R. K. Staatspartij in ieder dier ge meenten: 20 Juni: ZOETERWOUDE lijst no. 2 21 Juni: WOERDEN lijst no. 3 25 Juni: VOORSCHOTEN lijst no. 1 26 Juni: LEIDEN lijst no. 1 BOSKOOP lijst no. 2 KATWIJK lijst no. 5 HILLEGOM lijst no. 8 DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING Buurtvergadering in „Royal" In café-restaurant „Royal" werd gister avond de vierde van de serie buurtverga- deringen gehouden ter voorbereiding van de gemeenteraadsverkiezingen. De bijeenkomst stond bij ontstentenis van den voorzitter, onder leiding van den heer H. Lombert, die de aanwezigen wel kom heette, maar bijzonder de heeren mr. A. Tepe en H. L. J. Tobé, die als sprekers zouden optreden. Het eerst was het woord aan den heer Tobé, die aanving met de beteekenis te schetsen van de taak van de R.K. Staats partij, meer speciaal het bouwen van een nieuwe maatschappij. Spr. wees er op, dat wij staan in een strijdperiode tusschen groote wereldbeschouwingen. Het steeds ernstiger wordende egoisme heeft zoodanige vormen aangenomen, dat de strijd hiertegen aan te binden in hooge mate noodzakelijk moet worden genoemd, hetgeen spr. in den breede uiteenzet. Hoo- gere motieven zullen het economische le ven moeten gaan beheerschen. Alleen door rechtvaardigheid en naastenliefde zal een harmonische samenwerking tusschen de verschillende standen mogelijk worden. Spr. bepleit de noodzakelijkheid van or dening in het economisch en maatschappe lijk leven. Geen ordening van bovenaf," doch ordening voortgesproten uit de vrije maatschappij. Daarmede zal de betreurens waardige klassenstrijd op de beste wijze worden bestreden. Dit wil geenszins zeggen, dat in de nu afgesloten periode niet veel goeds op ve lerlei terrein zou zijn verkregen. Vervol gens behandelt spr. als uiting van de ko mende ordening de wet op verbindingver klaring en andere voorgenomen maatrege len ter bescherming van den middenstand. Maar ook in den Leidschen Raad heeft o.a. de heer Wilmer bij de gemeentebegroo- ting nadrukkelijk gewezen op de eisch van ordening en samenwerking tusschen ge meentebestuur en bevolking. Juist de Ka tholieken hebben alleen een vast omlijnd, plan, voorgelicht door niemand minder dan onzen H. Vader den Paus. In een geestdrif tige peroratie besluit spr. met een opwek king om te stemmen op 26 Juni op de Ka tholieke Staatspartij. De rede van den heer Tobé werd met veel applaus begroet. Vervolgens was het woord aan mr. Tepe, die zichzelven in navolging van Pater Pesch de vraag had gesteld of op een spreekbeurt als deze. spreken nuttiger moest worden genoemd dan zwijgen. Om dat spr. inderdaad van oordeel was, dat hier spreken nuttig moest worden ge- I noemd, had hij gaarne de uitnoodiging van j „Dr. Schaepman" aanvaard. Vooreerst moesten wij ons de vraag stel- i len, wat wij hebben te doen om het alge- meen welzijn te bevorderen, in het licht van onze eindbestemming. In dit licht be zien, is de samenwerking tusschen par tijen, die zich op het juiste christelijke standpunt stellen, van onschatbare waarde. Ook in de gemeentepolitiek is de samen werking, 'vooral in Leiden, van groote ideëele beteekenis gebleken, hetgeen spr. aan de hand van de feiten nader toelicht. Zoowel om de democratische gedachte als om de samenstelling van ons program is er volgens spr. geen enkele reden voor welken katholiek ook, om niet op de R.K. Staat- partij te stemmen. Vervolgens is er zoowel de kerkel. over heid als het gezond verstand, die ons zeg gen, dat er niéts noodlottigers kan worden genoemd dan het verbreken van de zoo noodzakelijke eenheid. Zoowel op sociaal als op charitatief terrein is meerdere ma len, doeltreffende centralisatie onmogelijk geworden, tengevolge van het egocentrisch optreden van sommige groepen. Met de meeste ernst waarschuwt spr. tegen het verbreken van deze noodzakelij ke eenheid ook op politiek terrein. Zeer begrijpelijk is het, dat in verschil lende kringen ontstemming heerscht over de bestaande ongelukkige toestanden. Maar verkeerd is het, die toestanden te willen wijten aan het optreden van regeeringen en gemeentebesturen, omdat men dan over het hoofd ziet, dat in de wereld-crisis slechts internationaal verbetering zal kun nen worden gebracht. Spr. vraagt of er reden is, ten eerste, om ontevreden te zijn over het gemeentebe leid onder 'n rechtsch gemeentebestuur. Op de eerste plaats wijst spr. erop, dat Leiden niet behoort tot de meest ongunstige ge meenten, al heeft ook onze gemeente nood gedwongen in velerlei opzicht moeten be zuinigen. Tot nog toe is in Leiden het strikt noodzakelijke niet aangetast behoeven te worden en is de autonomie bewaard kun nen blijven. Men zal dankbaar moeten erkennen, dat in Leiden het rechtsche beheer op de meest juiste wijze gevoerd is geworden. Zeer te betreuren zou het daarom zijn in dien de rechtsche meerderheid verloren zou gaan. Vooreerst omdat in materieel op zicht zeker geen verbetering zal kunnen worden verkregen. Maar erger is, omdat dan de ideëele be langen ernstig gevaar dreigen te loopen, Spr. wijst op het vraagstuk van de Zon dagsheiliging, op het bijzonder onderwijs, de salarisregeling met den kindertoeslag, de schoolgeldregeling, en de gunstige be palingen hieromtrent voor de gezinnen. Hoe kunnen wij die rechtsche meerder heid verliezen? Alleen indien de Katholieken niet stem men op de R.K. Staatspartij. Spr. vreest niet, dat er Katholieken zul len zijn, die op de Socialisten of b.v. op Nationaal Herstel zullen stemmen. Gezien de ervaring vreest spr. wel, dat er zullen zyn die op de K.D.P. stemmen. Noemenswaardig verschil tusschen de programma's bestaat er niet, terwijl, af gezien hiervan, het stemmen op de K.D.P. geen enkel ander resultaat zal hebben, dan dat de R.K. Staatspartij wordt verzwakt en de rechtsche meerderheid verloren zal gaan. Om dit te voorkomen doet spr. een ernstig beroep op allen om te stemmen op de Kath. Staatspartij. Aan het debat, dat hierop volgde, werd deelgenomen door de heeren Krom, Hen- sing, Schroder en Ober, die eenige vragen stelden, welke door de inleiders werden be antwoord. KATHOLIEK LEIDEN. De Diocesane Katholiekendag. Na besprekingen, welke het bestuur met den secretaris van den Katholiekendag te Den Haag heeft gehouden, kunnen tot en met Donderdagavond 20 dezer nog plaats bewijzen verkocht worden. Dus na 20 Juni niet meer. De prijzen der plaatsen zijn: Overdekte tribune 75 cents, zitplaatsen 40 cents en staanplaatsen 20 cents. Haast U, alvorens het te laat is. Ongeveer 200 personen gaven zich reeds op. Zoodra de secretaris de plaatsbewijzen heeft ontvangen, zullen ze aan U worden toegezonden. Een ieder kan, zoo hij per trein wenscht te reizen, aan het station alhier, op vertoon van deelnemerskaart, een spoorkaartje tegen verlaagd tarief koopen. Hiervoor bevindt zich aan de deelnemers kaart een souche, hetwelk aan het station wordt ingenomen. De reiskosten bedragen retour Leiden Den Haag 0.40. De heen en trugreis kunnen geschieden met treinen naar keuze, echter op 30 Juni, zoodat de deelnemers een groote bewegings vrijheid hebben. De Katholieke Leesbibliotheek. Maar nu zal zij er dan toch komen, op voorwaarde dat alle, maar dan ook alle Katholieken van Leiden, haar naar vermogen moreel en financieel steunen. Want ook dit laatste is noodig, gezien de aankoop van boeken, de huur van een huis etc. etc. En nu zegge men niet: ik lees geen boeken en zal misschien nooit van de bibliotheek gebruik maken: het geldt hier een zaak van algemeen belang en nog wel van het edelste gehalte, een waarlijk apostolisch werk. En die andere opwerping, die ik U al hoor maken gaat niet op: zeker de tijden zijn slecht, maar daardoor heeft Uw aalmoes juist dubbele verdiensten. (P. Climacus Bayer O.F.M. in onze Leidsche Courant). Stort Uw gave. Zij is welkom!! Giro no. 169496, Mevr. Kluytmans, Oran jelaan 16, Oegstgeest, met vermelding „Bij drage R. K. Leesbibliotheek". Wenscht gij op andere manier te steunen? zendt dan bericht aan den secretaris, den heer Buel, Witte Singel 100. Doe 'het heden, en.spontaan, opdat wij met het a.s. winterseizoen een Katho lieke Leesbibliotheek kunnen openen. W. J. Kriek, Voorz. bibliotheek-commissie. Recollectie oud-retraitanten De oud-retraitanten worden uitgenoodigd tot bijwoning van den recollectie-avond in de Hartebrugskerk op morgenavond te 8 uur. Akte-examen L. O. Aan de Chr. Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen alhier, zijn ge slaagd de dames W. J. Beringer, Rijswijk, J. Burger, Voorburg, J. E. C. Dam, Zwam- merdam, A. A. van Gerrevink, Oegstgeest en C. W. de Gooijer, Den Haag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2