WOENSDAG 19 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 OUDE GRANATEN GEVONDEN In een bouwland te Maastricht Op een bouwland in het Wolderveld te Maastricht werden een dezer dagen twee gr an ten gevonden, welke aldaar in den grond verstopt waren. De brigade-commandant der Kon. Mare chaussee, die werd gewaarschuwd, nam aanstonds zijn veiligheidsmaatregelen en waarschuwde de artillerie-inrichtingen te Hembrug. Een deskundige heeft de ge vaarlijke voorwerpen doen ontploffen in de onmiddellijk nabijheid der vindplaats. De kracht bleek nog zoo groot dat een ge weldig gat in den bodem geslagen werd. Hoe de granaten daar in den grond ge komen zijn, zal zeer zeker liggen aan het feit, dat iemand ze daar heeft verstopt die tuk was op de hulzen, doch geen raad wist met den zeer ontplofbaren inhoud. Des niettemin liggen deze projectielen pl.ml5 jaar aldaar in den grond en waren een voortdurend gevaar voor de landbouwers, die het land beploegden, wijl ze ook nog niet zoo diep in den grond verborgen wa ren. Gelukkig lagen zij dieper dan de ploegvoren zijn, wijl anders zeker een der ploegtanden deze projectielen zou geraakt hebben, met wellicht het allertreurigst ge volg. TOT UITBREIDING VAN HET OLYMPISCH STADION BESLOTEN Naar wij vernemen werd in de gisteren gehouden bestuursvergadering van de N.V Maatschappij „Het Nederlandsch Sport park" besloten, behoudens goedkeuring der algemeen vergadering van aandeel houders, het Stadion tot 60.000 zitplaatsen uit te breiden. SPORT Zondag 30 Juni speelt het elftal van de RK_F. op uitnoodiging van den landskam pioen een wedstrijd in Volendam. Uit den aard der zaak zal Koning de linksbuitenplaats bezetten in het elftal van zijn vereeniging, die nu al een jaar onge slagen is. In het federatie-team wordt hij vervangen door de Hosson van H.M.S. Ove rigens is de voorhoede dezelfde als in Heem stede. In de middenlinie is Somers als rechts half vervangen door dr. Haanappel van Leonidas. Ook deze linie is verder dezelfde gebleven. Ook in de achterhoede is een ver andering aangebracht. Lint wordt hier ver vangen door Leo van Bree van Kolping, die thans beschikbaar is, nu de kampioenscom petitie is afgeloopen. De federatie-ploeg zal dus als volgt sa mengesteld zijn: Doel: Pot (V.VA). Achter: Van Bree (Kolping) en Gigen- gaok (Geel Wit). Midden: Haanappel (Leonidas), Pik (V.D.Z.) en Keijzer (Wilskracht). Voor: Hol (Valkenburg), v. d. Sande (Leonidas), Beerenschot (Lachapelle), Gey- bels (Weert) en de Hosson (H.M.S.). DIOC. HAAKL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-competitie. De uitslagen van 16 Juni luiden: A f d. A: KR VaNVCa terrein afgekeurd; A f <L C: WLbKR Vb 1—1. A f d. D: Adolf Kolping a—VCHa. VCH en Vanderbanik (n.o.g.). Afd. E: Beslissing: SJObTeylingen c 12, onder protest van SJC. Boete; VCH ƒ5.ongercehtigd speler N. Wïttemen (wedstrijd van 30 Mei). Het programma voor Zaterdag 22 Juni luidt: Afd. D: Nic. Boys aAdolf Kolping a, 730 uur, Th. v. Leyden. Het programma voor Zondag 23 Juni is: A f d. A: KRVa—NVCa, 1230 uur, G. Blij- leven. Afd. C: KR VbSMCa, 430 nor, P. v. Gijlswïjfc. Afd. D: Adolf Kolping aVCHa, 12.30 uur, Nic. Vanderbank. Wanneer deze wedstrijden gespeeld kun nen worden, is eindelijk de Junioren-com petitie ten einde. Demi-finale Leidsche Courant beker (Kleine). KRV IISJC UI, 230 uur, Joh. Meyer. H. Hoogevorst, Coanpetitieleid er. Op het R. K. Sportpark „Haagweg" wordt, zooals reeds eerder gemeld, heden avond de eerste wedstrijd gespeeld om het kampioenschap van Leiden onder de R. K. Voetbalvereenigingen. De eerste ontmoeting gaat tusschen R.WD. en Kolping Boys. Wanneer R.WD. volledig opkomt is een zege der Rood Witten zoo goed als zeker. Het kan echter een spannende strijd wor den, want de Kolping Boys zullen zich niet zonder meer gewonnen geven. Wij kunnen een bezoek dan ook wel aanbevelen. De wedstrijd vangt te half apht aan. H.H. SCHEIDSRECHTERS. De Scheidsrechter s-comim issie District Leiden deelt hierbij mede, dat ook de Ju nioren-scheidsrechters op de bijeenkomst van morgenavond 3.30 uur in café rest. „Royal" te Leiden verwacht worden. De commissie hoopt op een groot aantal ar biters. OM DEN K.N.V.B.-BEKER Gisteravond is te iEndhoven tusschen P. S.V. en Helmond de demi-finale gespeeld om den K.N.V.B.-beker. De match eindigde met een 21-over winning voor Helmond. De stand met rust was 00. De finale zal nu gaan tusschen Helmond en Feyenoord. WATERPOLO D.JJC. I—L.Z.C. I -0. Gisteravond werd te Sloten deze com petitiewedstrijd voor de le klasse B ge speeld. D.J.K. zoowel als L.Z.C. kwam vol ledig uiit. In de le helft zijn de partijen nogal aan elkaar gewaagd, met L.Z.C. iets in de meer derheid, 'hetgeen niet in doelpunten kan worden uitgedrukt, daar Mousset, de D.J.K.- keeper, zijn doel naar behooren schoon houdt. Terwijl Elzinga goed opgezwommen is, en voor het doel een prachtige kans heeft om te scoren, fluit scheidsrechter Teeseling, die matig leidde, voor rust. Ruststand 00. Na de pauze zien we 't zelfde spel, tot dat Scheffer met een verrassend boogschot zijn club de leiding geeft. Kort daarna be oordeelt Ydens een zacht schot van Scheffer verkeerd en de stand is 20 voor D.J.K. Ondanks felle aanvallen der L.Z.C. slaagt zij er niet in het doel te vinden, waar Mous set op zijn post is. Jammer, dat Elzinga, die enkele malen keurig opgezwommen was, den bal niet toegespeeld kreeg. Al met al een wedstrijd welke zeker niet verloren had behoeven te worden en we verwachten dat L.Z.C. bij den return-wed strijd op a.s. Dinsdag 25 Juni (20.45) re vanche zal nemen. DE ZIJL—HAARLEM 0—5. De derde competitiewedstrijd, welke de Zijl gisteravond speelde, bracht den Lei- denaars de tweede nederlaag en we mogen niet verhelen, dat een nederlaag verdiend was, al zijn de cijfers wel eenigszins ge flatteerd. De eerste aanvallen zijn voor Haarlem, doch deze leveren geen resultaat. De Zijl krijgt enkele vrije worpen, maar zij wor den onvoldoende benut. Uit een vrije worp schiet een der Haarlemmers in, doch Ra- meau stopt het leer. De volgende Haar lem-aanval heeft beter resultaat, want de rechtsbuiten schiet onhoudbaar in (01). Als even later Kramp een mooie kans heeft, wordt hij vastgehouden, doch de scheidsrechter geeft een vrijen worp in- plaats van een oh. wel verdiende straf- worp. Hieruit wordt ten slotte over het doel geplaatst. De Zijl komt dan meer in den aanval, doch de spelers spelen te on productief en weten zich tegen de snelle Haarlemmers onvoldoende vrij te zwem men. 'n Enkele Haarlem-aanval levert opnieuw succes, doch Rameau ging hier niet geheel vrij uit (02). Na de hervatting zet de Zijl dadelijk een goeden aanval op, doch Lut schiet naast. Uit een nieuwen aanval der Haarlemmers wordt eerst voor doel langs geschoten, doch daarna verdwijnt de bal via Rameau in het doel (0—3). Kramp heeft een niet gemakkelijke kans en de bal gaat voor doen langs. De links voor van Haarlem vangt een van het doel terugspringende bal op en schiet onhoud baar in (04). v. Egmond kreeg dan een prachtkans, als hij vrij komt te liggen, ter wijl hij ook aan Kramp kon overgeven, doch in zijn zenuwachtigheid liet hij de kans ongebruikt voorbijgaan. Er volgde weer een aanval der gasten en deze had den opnieuw succes (05). Hierna komt het einde. GOUWE I—POELMEER I 1—6. Deze wedstrijd voor de derde klasse com petitie v. d. K.N.Z.B. gespeeld eindigde in een flinke overwinning van Poelmeer. Poelmeer speelde, niettegenstaande de lage temperatuur van het water, een snelle overrompelende partij. Het eerste doelpunt komt van Gouwe, maar kort daarna is het door opawemmen uit de achterhoede en tactisch samenspel spoedig 31 voor Poel meer. De doelpunten werden gemaakt door C. Witte en Westen. Hierna gaat de rust in. Na de rust neemt de snelheid van de spelers door de koude wat af, maar het spel type blijft hetzelfde. En zoo weet Poelmeer door Westen en v. d. Mark den stand op te voeren tot 61, waarbij de uitslag de krachtverhouding goed weergaf. L.Z.C. m—R.ZD. H 0—2. Na de 110 nederlaag die een onvol ledig team Zondag in „De Regentes" tegen Zian IV geleden had kwam L.Z.C. in een gewijzigde opstelling ,die beter voldeed als volgt uit: doel: F. Edel'hart; achter: H .M. v. Weer en, W. Verberg, H. Overdevest; voor: J. F. Meeneraan, N. J. A. Overdevest, Th. Stallinga. Het begin is voor L.Z.C., maar de eerste aanvallen leveren geen resultaat op. Dan komt er een R.Z.C.-overwioht, waarbij de Rotterdammers van een misverstand in de Leidsche achterhoede een dankbaar ge bruik maken. Als R.Z.C. op de middenlijn een vrije worp te nemen krijgt, wordt de nemer van die worp die opzwemt, geheel overbodig door den L.Z.C.-midachter 'aan gevallen. Even overspelen naar den mid- voor stelt dezen in de gelegenheid den voor sprong te vergrooten. Na de rust wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Bij eenige vrije worpen door L.Z.C., dicht bij het Rótterdamsche doel genomen, blijkt, dat de spelers nog veel te weinig op elkaar ingespeeld zijn. Eén doelpunt had daaruit zeker kunnen ont staan. Edelhart weet zijn doel voor verdere doorboringen te vrijwaren, zoodat met den stand 02 het einde aanbreekt. De inschrijvingen. Voor de Lustrumwedstrijden van de Stu denten Roeivereeniging Njord, ter gelegen heid van het 72ste Lustrum der Leidsche Hoogeschool te houden op 27 en 28 Juni a.s. op het Oegstgeesterkanaal nabij het Warmonder-hek hebben de volgende ploe gen ingeschreven: Jonge Skiff: Poseidon. Hoop, Njord. Overnaadsohe skiff: Die Leythe, Hoop, Njord. Oude skiff: Maas, Hoop, Willem in, Tri ton. Jonge Twee: Argo, Laga, Spaarne, Wil lem IH. Oude Twee: Njord. Twee zonder stuurman: Njord. Overnaadsche Vier: Die Leythe, Nereus, Laga, Aegir, Njord. Jonge Vier A: Laga, Njord, Argo. Jonge Vier B: Argo, Aegir, Triton. Lichte Vier: Argo, Njord, Nautilus. Oude Vier: Hoop, Njord. Vier zonder stuurman: Njord. Jonge Acht A: Nereus, Willem ni, Laga. Jonge Acht B: Maas, Triton, Njord. Oude Acht: Nereus, Laga, Triton, Njord. Veteranen Acht: Njord, Eindhoven. Stijlroeien dames skiff juniores: Willem III, Spaarne. Stijlroeien dames skiff senioren: Maas, Hoop. Stijlroeien dames Overnaadsche Vier: Spaarne, Vliet. Stijlroeien dames Oude Vier: Spaarne. Dames vier: Hunze. Dames acht: Nereus, Hoop, Vliet. In de nummers, waarvoor zich tot dus ver slechts één ploeg heeft aangemeld, be staat gelegenheid alsnog in te schrijven tot en met Maandag 24 Juni ZEILEN DE KIELER ZEIL WEEK De derde dag De internationale zeilwedstrijden wer den gisteren bijgewoond door de lucht- vaart-attaché's van Engeland, Frankrijk, Italië, Tsjecho-Slowakije en Finland, die de gasten waren van den commandant van het marinestation der Oostzee, vice- admiraal Albrecht. Tegen den avond ar riveerden per vliegtuig te Kiel voor een bezoek aan de wedstrijden de Rijksminis ter van Oorlog, generaal Von Blomberg en de opperbevelhebber der Oorlogsmarine, admiraal Raeder, alsmede de Rijkssport leider von Tschammer und Osten. In de internatinoale Starklasse werd de Duits cher W. von Hütschler met de „Pimm" winnaar van de race om den wis- selprijs van den Duitschen Zeilbond, met een groote voorsprong van 11 minuten op zijn landgenoot Alfers met de „Bremen". Het vorige jaar werd deze prijs gewonnen door de Zweedsche boot „Sunshine". In de 8-Meterklasse werd de „Germa- nia" van dr. Krupp von Bohlen und Hal- bach eerste in den tijd van 2 uur 59 min. 12 sec. In de beide voorgaande races was de „Germania" als tweede geëindigd. CRICKET DE TESTMATCH ENGELAND— ZUID-AFRIKA Het resultaat een draw Doordat de regen het spelen onmogelijk maakte, is de testmatch EngelandZuid- Afrika te Nottingham, geëindigd in een draw. WIELRENNEN „NIEUW SWIFT". Gisteravond werd door bovengenoem de vereeniging haar wekelijksehe recordrit gereden over 20 K.M. met keerpunt. Trots een hevigen wind en regen waren nog 14 renners aan den start verschenen. Er werden nog verschillende goede tijden gemaakt, zooals Ohr. de Roode 32 min. 43 sec., D. Sinteur 36.36, terwijl J. Ribot zelfs den snelsten tijd van Lodewijks, n.l. 35.3, wist te evenaren. De verschillende tijden waren: Chr. de Roode 32.43, J. Schuller 33.48, W. Schefife- laar 34.23, C. Verburg 34.30, A. de Roode 3531, J. Ribot 35.34, J. Sinteur 36.36, A. Lodewijks 36.44, van Deventer 37.01, J. Geertsma 37.33, J. Geenjaar Jr. 38.44, J. Brosius 38.44, W. Rijsbergen 41.13. Donderdagavond a.s. zullen A en B ge zamenlijk 80 K.M. rijden in competitie-ver band, terwijl de C klasse 30 K.M. zal rijden. De start vindt plaats om kwart voor zeven precies aan de Zijl. L. R. EN T. V. „SWIFT". Morgenavond zal de wedstrijd van j.l. Zondag, die door het slechte weer was af gelast, worden verreden. „Excelsior'* en „de Rijnstreek" komen di rect naar de startplaats aan de Oude We tering. De Swiftleden vertrekken 6.15 uur vanaf het. clublokaal bij den heer v. Meizen naar den start. DE RONDE VAN OSSENDRECHT. Gisteren is te Ossendrecht de „Ronde van Ossendreeht" verreden, waaraan deelgeno men werd door profs, onafhankelijken, ama teurs en nieuwelingen. Deze ronde is uit geschreven door de ingezetenen van Ossen dreoht, terwijl het gemeentebestuur dezer gemeente haar volle medewerking verleen de. De ronde werd verreden volgens de reglementen van de Nederlandsche Wiel- ren Unie. Allereerst werd een wedstrijd voor ama teurs en nieuwelingen verreden over een afstand van 60 K.M. Deze startten des mor gens om tien uur. Bij de amateurs kwam als eerste aan: P .Schipper uit Rotterdam, die den afstand aflegde in den tijd van 1 uur 38 minuten. Tweede werd A. Heeren uit Bosschenhoofd; 3. L. Strobe uit Hulst; 4. A. Hellermons uit Blijswijk; 5. W. Klijnen uit Nijmegen. Van de nieuwelingen werd A. Werp uit Bergen op Zoom eerste in den tijd van 1 uur 45 minu.; Tweede: E. Dijkstra uit Rot terdam; 3. C. v. Gent uit Merxem; 4. L. van het Hof uit Klaaswaal; 5. P. Schot uit Ber gen op Zoom. Te ongeveer twee uur verschenen de profs en onafhankelijken aan den start. Deze hadden een traject te verrijden van 120 K.M. Als eerst kwam aan A. Billiet uit Laarne (België) in den tijd van 2 uur 56 min.; 2. Dictus uit Kalmphout (België); 3. F. v. Hasselt uit Schooten (België); 4. M. de Hooge uit Zele (België); 5. Middel kamp uit Kieldrecht. Deze laatste passeer de als eerste Nederlander de eindstreep. Volgens het voorschrift van de N.W.U. werd de wedstrijd voor amateurs en nieu welingen alleen door Nederlanders verre den. STADION-WIELERBAAN Een internationaal programma De tweede door het Stadion georgani seerde wielerwedstrijd belooft bijzonder interessant te worden. Het hoofdnummer van Donderdagavond bestaat uit een in ternationalen wedstrijd achter groote mo toren (2 x 40 K.M.), waarvoor drie der beste buitenlandsche stayers hebben inge- shcreven, n.l. Severgnini (kampioen van Italië), (achter Pasquier Sr.), de Duit- scher Krewer (achter Deliège) en Manera (Italië). Deze zullen zich meten met de vier bes te Nederlandsche stayers, n.l. Van der Wulp (achter Kaser), Leddy (achter Ceur- remans), Blekemolen (achter v. d. Bosch) en Domhof (achter Wiersma). Een zeer aantrekkelijk nummer is de omniumwedstrijd van het koppel Pijnen burgWals tegen het koppel Piet en Jan van Kempen. Deze omnium bestaat uit een wedstrijd over tien ronden met vijf klassementen, een inhaalrace en een tijd- race. Arie van Vliet zal zich in een sprint match meten met Chaillot, den amateur kampioen van Frankrijk. Merkens, de Duitsche kampioen, die oorsprqnkelijk had ingeschreven, is ver hinderd. Bovendien bevat het programma een koppel wedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken, waarbij de ploegen uit drie rijders zullen bestaan en een wedstrijd voor de B-stayers Buis, Alkema, Korf, v. d. Valk, Maasing en Wildschut, waarvan de winnaar zal starten in den tweede rit der A-stayers. De wedstrijden beginnen om acht uur. LAND- EN TUINBOUW CONTROLE OP CONSUMPTIEMELK. In de Bristolzaal van Coomans heeflt gisteren de uitreiking plaats gehad van diploma's en premies aan een aantal melkveehouders, leveranciers van con- suimptiemelk, die bij de bedrijfsinspectie, waartoe de Crisiszudvelcentrale in het af geloopen seizoen het initiatief had geno men, reeds onmiddellijk, wijl de toe te passen maatregelen voor een goede con- sumptie-mel'kwinning door hen al genomen waren, in de eerste klasse der premierege ling waren geplaatst. De voorzitter, de heer Geudeker sprak een openingswoord. Spr. zeide, dat het een reden tot verheugenis was, dat van de cri sisomstandigheden gebruik gemaakt kon worden, om de reputatie van het melkge- •bied in het Westen der lands op te voeren. Het is verheugend, dat aan de helft der 8000 bij deze bedrijfsinspectie gecontroleer de melkveehouders een cheque is kunnen worden toegezonden en dat van deze 4000 leiders van die bedrijven er nog 160 kon den worden afgeroomd, aan wie een diplo ma kon worden uitgereikt. Dr. Boekei als vertegenwoordiger van het regeeringsbureau begon met een uiteen zetting te geven van het karakter van het consumptie-wielkgébied in den driehoek AmsterdamUtrechtRotterdam. Alleen in de directe omgeving van de groote steden is een uitgesproken consumptiemelkersbe- drijf te vinden. Voor het overige is het melkveehoudersbedrijf seizoerubedrijf. Door verschillende omstandigheden liet het melk veehoudersbedrijf nog veel te wenschen over; gelukkig is er een geleidelijke ver betering te oonstateeren, die door de laat st maatregelen nog in belangrijke mate is toegenomen. In die verbetering hebben de controlestations en de keuringsdiensten een belangrijk aandeel gehad. Spr. ging dan na welke maatregelen de Nederlandsche crisiszuivelcentrale heeft ge nomen om de consumptiemelkwinning te verbeteren. De nieuwste maatregelen zijn gebaseerd op de Landbo uwcrisiswet '33, die in de plaats is gekomen van de opgeheven crisis zuivelwet. De belangrijkste maatregel is wel de opneming in het regeeringscon- tract van een classificieering der melk met evenredige betaling naar de kwaliteit. De leiders der controlebureaus spreken. Dr. Kramer, namens het station Den Haag sprekende, deelde mede dat van de 2700 door zijn bureau bezochte stallen meer dan de helft in aanmerking kwaim voor een premie. En'zijn 1415 premies toegekend tot een bedrag van 17.300; 70 bedrijven kwa men in de eerste van de 5 prem1 e groepen. Spr. bracht hulde aan de groep veehouders, op wier bedrijf de maatregelen in het be lang van him bedrijf, reeds vóór het ingrij pen van de crissizuiveic enitr ale genomen waren. Aan hen wordt dan ook een diploma uitgereikt. De heer Padmos betoogt, dat de crisis zuivelcentrale de bedoeling heeft gehad de kwartjes enz. aan kwaliteitskorting binnen gekomen, te besteden aan verbetering van de melkhygiëne. Het kwaliteitspotje is al dus een opvoedingsfonds voor de boeren geworden. Op 2778 bedrijven hebben de controleurs van sprekers bureau geïnspecteerd op stal, vee, melkgereedschap en melk. Bij de stal- inspectie werd op temperatuur, licht, zin delijkheid, reinheil van het vee, enz. ge ïnspecteerd en het resultaat werd dn cijferts vastgelegd. Bij elk volgend bezoek kon ver betering worden waargenomen. Van de 2778 gecontroleerde bedrijven van sprekers bureau vielen er 979 buiten de premie; in de eerste klasse vielen 86 bedrijven. Uit gekeerd werd in het district van sprekers bureau 19.877.50. De menschen uit de eerste klasse kwali ficeert spr. als goede consumptiemelkers, al hebben ze niet altijd eerste klas melk ge leverd. Spr. verwacht evenwel, dat zij in het vervolg altijd in de eerste klas zullen kunnen worden ingedeeld. Hij voegde er nog aan toe, dat het bedrag der toegeken de premies ook afhankelijk is geweest van de grootte van het bedrijf. Het varieert van 12.50 tot 50. Spr. dankte de Crisiszuivel centrale voor het feit, dat ze deze bedrijfs inspectie heeft mogelijk gemaakt. De heer A. U. Vaandrager bracht uit de vergadering hulde aan de initiatiefnemers tot deze gestie, die het mogelijk maakt het werk van de Crisiszuivelcentrale iets milder te beoordieelen. De voorzitter deelde nog mee, dat uit de crisisfondsen ruim 60.000 voor deze aan gelegenheid is geput. De heer Harddjzer uitte den wensch, dat de boeren hun eigen goudgele boter nog eens op hun eigen boterham zullen mogen smeren. De negeering neme daartoe maat regelen. Uit de vergadering werden verder nog enikele opmerkingen gemaakt, o.a. over de aanwijzing van consumptiemelkleveran- ciers in de toekomst, over de personen der tegenwoordiige toezichthouders qp de boe ren enz., over te veel administratieve be moeienis. De heer Sieuiwense van de Zuivelcentraie noemde dezen dag een feestdag in zijn ambtelijk leven. De verrichte arbeid» is geen kleinigheid geweest. Spr. huldigde de di recteuren van de melkcontrólestations, hun personeel en de 'boeren, aan wie een diplo ma kon worden uitgereikt. Vervolgens werden de diploma's en ohèques uitgereikt. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 73. Zoo wilden ze de tent uitrijden, maar nu kwam de heele menigte in opstand. Het publiek begon heel hard te gillen en de baas, die een mooi zwart jasje aan had, riep: „Pakt de dieven, pakt de dieven!!" De menschen begonnen te gooien met stokken en steenen en er zat voor Piet en Drein niets anders op dan gauw de vlucht te nemen. 74. Op het politiebureau moesten ze een verklaring afleg gen, waarom ze dien olifant hadden willen stelen. De commissaris van politie, die als teeken van waardigheid een vlag in zijn hand droeg, begreep spoedig dat Piet en Drein zich vergist hadden en hij vertelde bun dat het een olifant was geweest en geen zeemonster.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10