RJ.D.I - Kolpings Boys I -<1> R.K. Sportpark „HAAGWEG" DINSDAG 18 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 19 Juni. Huizen 1875 M. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmonium en sopraan. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gram.pl. 2.30 Causerie. 3.003.45 Zang. 4.00 Orgelconcert en gram.pL 5.00 Kinderuur. 6.00 Gram.pL 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Vaz Dias en Arnhemsche Orkest- vereen iging. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. (Om 9.50 Vaz Dias). 10.30—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum 301 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Orgelspel. Gram.pl. 9.30 Onze keuken. 10.15 Voor Anb. in de continubedr. 12.00 Grampl. 12.30 Schalmei en strijkorkest. I.15—1.45 Dubbel X. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 „Faust", opera van Gounod, (gr.pl.). 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Gram.pL 7.45 Causerie. 8.03 Vaz Dias. VARA-Varia. 8.10 Zang, saxofoon, piano en viool. 9.00 Onze Radiokrant, VARA-Maandre- vue m.m.v. orkest en solisten. 9.45 Orgelspel. 10.15 De Notenkrakers. II.00—12.00 Gram.pL Droitwich, 1500 M 10.3510.50 Morgenwijding. 12.05 Orgelspel. 12.50 Ch. Manning's orkest I.50 Orgelconcert. 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.35 BBC-dansorkest. 7.25 Bach-concert. 8.05 Koor- en orkestconcert 10.20 BBC-theater-orkest m.m.v; Rich. Tauber. II.2012.20 Het Casani Club orkest. „Radio-Paris". 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Radio-tooneel. Hierna: Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.205.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.20 Omroeporkest. 9.35 Weensche muziek. 10.45 Moderne orkestmuziek. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 11.05 Zang en piano. 12.20 Orkestconcert m.m.v. solisten. 4.20 Viool-recital. 5.20 Concert m.m.v. orkest, schrammel- -kwartet en solisten. 7.20 Zang. 9.05 Ver zoekprogramma mm.v. solisten, schrammel-ensemble, koor en orkest. 10.5912.20 Populair concert en dans muziek. Rome, 421 M. 9.10 Radio-tooneel. Hierna tot 11.20 dansmuziek. B r u s e L 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 J. Schytviers' orkest. 5.20 Gram.pL 5.50 Kamermuziek. 6.30 Gram.pL 6.35 Zang en piano. 7.05 en 7.35 Gram.pL 3.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Populair concert. 484 M.: 12.20 Gram.pL 12.50 Salon-orkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Cello-recital. 5.50 Gram.pL 6.50 Salon-orkest. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.15 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Marine H. J. 9.05 Militaire muziek. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijr te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 10.00 DeutschLs. 10.20 Keulen. 12.05 Droitwich. 12.50 Keulen. 14.20 Deutschls. 15.20 Kalundborg. 15.50 Diversen. 16.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Parijs Radio. 20.20 Londen Reg. 21.25 Paris P. P. 22.50 Keulen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.30 Gram.muz. G. R. D. 10.35 Landen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. Pl.m. 19.25 Droitwich. 21.35 Londen Reg. 22.20 Droitwich. KERKNIEUWS PASTOOR M. M. VAN WILLIGE t Te Bleiswijk is in den ouderdom van 53 ijaair overleden de zeereerw. heer M. M. v. Willige, pastoor van de parochie van O. L. Vr. Visitatie aldaar. De zeereerw. heer M. M. v. Willige werd 22 Mei 1862 geboren en 15 Augustus 1909 priester gewijd. Achtereenvolgens werd zijneerw. benoemd tot kapelaan te Noord- scharwoude, Bergen (N.H.), Roelofarends- veen, Amsterdam (H. Nacolaas en Barbara) in welke laatste parochie hij ruim 10 jaar op 26 Augustus 1916 werd hij daar be noemd is werkzaam geweest. Daar voor al heeft hij zijn kraohten gewijd aan het jeugdwerk. De oudste af deeling van het jongenspatronaat (z.g. napatronaat), zette hij om in een Sint Josephsgezelle.nvereeni- ging. Voor den raad van bestuur dezer nieuw te stichten vereeniging wist hij de geschikte mensohen in en buiten de pa rochie te vinden. Aangekocht werden ook cmet behulp van het kerkbestuur twee per- oeelen aan de Hugo de Grootkade, waar van de benedenverdieping werd uitgebro ken en ingericht tot een keurig gezellen- huis. Aan geldelijke zorg ontbrak het niet. Vooral bevorderde kapelaan van Willige de onderlinge saamhoorigheid zijner ge zellen en hun godsdienstzin, wat o.a. bleek .uit de groote deelname aan de jaarlijksche Gazellenretraite, waar de meeste zijner ge zellen aanwezig waren. Zoo legde hij den grondslag van den lateren verderen bloei van de Sint Josephsgezellenafdeeling van de parochie „De Liefde". Een hartkwaal kwam een einde maken aan zijn werkzaamheid in Amsterdam. Na een langen tijd rust in enkele rectoraten, in Den Haag, Vlissingen, wederom Den Haag en ten slotte in Wassenaar (St. Ja— cobsstichitang) waren langzamerhand de krachten zoo teruggekeerd, dat na medisch advies een pastoraat kon worden aange vraagd. In den loop van 1931 kwam de pa rochie Bleiswijk vacant en werd deze aan rector van Willige toegewezen. Aanvankelijk ging 't goed, maar lang zamerhand vertoonden zich de verschijnse len van de oude kwaal. En hoe gloed van wil ook, pastoor van Willige moest hulp bij zijn werk hebben. Zoo kreeg zijneerw. ten slotte een kapelaan toegewezen. De krachten werden echter geleidelijk aan ge sloopt. En na veel geduldig gedragen lijden kwam het einde. Ln pastoor van Willige is een blij- en rus tig werkend priester heengegaan, die door zijn gebed en lijden veel voor zijn parochie van O. L. Heer heeft gekregen. De plechtige metten worden hedenavond (Dinsdag), om half acht gebeden. Na de lauden, welke Woensdagmorgen half tien aanvangen, heeft de uitvaart en begrafenis plaats. „Meb." SPORT VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. H.H. Scheidsrechters. Alle heeren scheidsrechters worden na mens de Commissie District Leiden, uitge- noodigd ter vergadering te komen a.s. Don derdagavond 8.30 uur in café Rest. „Royal", Douzastraat te Leiden. Deze vergadering stelt zich ten doel voor het organiseeren van een scheidsrechters- elftal en verdere belangrijke besprekingen. Aller opkomst dringend gewenscht. Namens de Commissie, C. M. v. d. GEER, Voorzitter. JOH. MEIJER, Secretaris. CRICKET TESTMATCH ENGELAND—ZUID - AFRIKA. De tweede dag. Zaterdag werd de testmatch tusschen Engeland en Zuid-Afrika te Nottingham gesloten met een totaal van 384 runs voor 7 wickets. Zuid Afrika ging heden aan het batten en sloeg tot aan de lunch 98 runs bijeen voor 1. Hiervan scoorde Siedle 47, Mitchell 25, Rowan 20, terwijl 6 extra's werden geno teerd. Het Zuid Afrikaansche team ging na de lunch voort met batten. Het elftal werd echter reeds voor 220 runs aan den kant gezet, waarna het onmiddellijk weer in het veld werd gezonden. Aan het einde van dezen dag had Zuid Afrika in de tweede innings 17 runs gescoord. De cijfers voor Zuid Afrika luidden: Eerste innings: Siedle b. Verity 59, Mit chell b. Nichols 25, Rowan b. Robins c. Ames 20, Nourse b. Verity c. Hammond 4, Wade b. Verity c. Nichols 18, Cameron b. Nichols 52, Viljoen b. Nichols 13, Vincent b. Nichols 0, Tomlinsori b. Nichols 9, Crisp b. Nichols c. Robins 4, Langton n. o. 0, extra 16, totaaf 220. Tweede innings: Siedle b. Nichols c. Verity 2, Mitchell not out 8, Rowan not out 6, extra 1, Totaal voor 1 wicket 17. WATERPOLO JEUGDWEDSTRIJD FRANKRIJK- NEDERLAND. Het Ned. Jeugd-zevental. De Waterpolo-oommissie van den K. N. Z. B. heeft in haar gisterenavond gehouden vergadering het Nederlandsch Jeugd-ze vental samengesteld, dat op Zondag 30 Juni a^s. te Parijs tegen het Fransche zal spelen. Het ziet er als volgt uit: Doel: H. Paerl (Y). Achter: G. Regter (RZC), J. van Heteren (HZ en PC) en C. G. van Aelst (HZ en PC). Vóór: F. W. v. d. Bosch (Y), K. Franken (Zwemlust, Utrecht) en H. van Bommel (Het Y). MOTORSPORT BRITSCHE TOURIST-TROPHY. Doodclijk motorongeluk. Op het eiland Man zijn gisteren de Brit- sche motorraces aangevangen om de Tourist Trophy. Het traject was 60.7 km. lang en bood talrijke bochten. Deze afstand moest 7 maal worden gereden, in totaal dus 424.9 J km., voor de machines der klasse 350 cm. I De Junior-Trophy werd gewonnen door I den Engelschman Guthrie met Norton in j den tijd van 3 uur 20 min. 16 sec. met het schitterende uur-gemiddelde van 127.3 km. Guthrie won ook het vorig jaar in de 350 ccm-klasse. WOENSDAGAVOND 7</2 UUR (om het kampioenschap van Leiden) Entrée: 10 cent. sssi De tweede plaats werd bezet door Rusk, eveneens met Norton, wiens tijd 3 uur 21 min. 22 sec. bedroeg. Als derde kwam aan de Engelsman White ook met Norton, wiens tijd 3 uur 22 min. 42 sec. bedroeg. De tra ditie van Engelsche overwinningen in de T. T. van Man is dus ook heden weer voort gezet. Helaas viel vandaag een slachtoffer te betreuren. De Londensche motorrijder Mac Donals kwam tijdens deze race zoo ongelukkig te vallen, dat hij aan de gevol gen van de bekomen verwondingen is overleden. WANDELSPORT R. K. S. V. „DE BATAVEN". Heeren tippelaars worden erop attent ge maakt, dat dispensatie is gekregen voor de jaarlijksche marsch, welke de Leidsche Politie Sportvereeniging organiseert. Allen begrijpen natuurlijk, dat van deze dispensatie gebruik moet gemaakt worden, zoowel uit sportief als propagandistisch oogpunt. Deze marsch wordt gehouden op Zater dagmiddag 13 Juli a.s. dus iedere R. K. Tippelaar, die in de gelegenheid is, loopt deze marsch mede. Voor deze marsch is op a.s. Donderdag avond om 8.15 uur een trainingsmarsch. Het bestuur vertrouwt, dat alle Bataven-tippe laars aanwezig zullen zijn. Bij deze trainingsmarsch kunnen ook R. K. individueele tippelaars zich aanslui ten. Aan de L. P. S. VP marsch kunnen uit sluitend personen boven de 17 jaar mede- loopen. ZEILEN DE KIELER WOCHE. Het was Zondag, bij de opening van de Kieler Woehe, buiig weer, waardoor het den zeilers vaak niet gemakkelijk werd ge maakt. De windsterkte was 4 a 5, zoodat de wedstrijden toch een vlot verloop kon den hebben. De Nederlandsche deelnemers vonden, vooral in de Duitschers, ernstige concurrentie, die in de meeste nummers de sterksten bleken te zijn. Alleen in de jolklasse wisten de Nederlandsche deelne mers zich direct achter den winnaar te plaatsen. In de 6 M.-kl'asse werd de overwinning behaaild door het Noorsche jacht „White Lady", met een tijd van 1 uur 34 min. 57 sec. Onze landgenoot Dudok van Heel weid zesde geklasseerd. In de internationale starklasse werd de Duitscher Hutschler één, in den tijd van 2 uur 7 min. 35 sec. Van de vier Nederland sche deelnemers werden slechts twee ge plaatst, aangezien Bosch van Drakenstein moest opgegeven wegens pech met zijn „Draak", terwijl ook Leefstra den strijd moest opgeven wegens mastbreuk van zijn jol „Loosdrecht". Zoo zeilden alleen Maas en Loeff de race uit, waarbij Maas zich op de achtste en Loeff zich op de tiende plaats klasseerde. In de jolklasse brachten de Nederlanders het er beter af. Weliswaar won hier de Duitscher Richter in den tijd van 1 uur 24 min. 5 sec., doch Schoenmakers kwam als tweede aan op een afstand van ongeveer 100 M., zeer dicht gevolgd door H. Coops, die derde werd. Voor de Olympia-jolklasse was de deel neming zoo groot, dat de deelnemers in drie .groepen gesplitst moesten worden. In elke groep werden de Duitschers winnaar. Hol landers namen aan dit nummer niet deel. Winnaar in de eerste groep werd Boeh^er, in de tweede groep Mello en in de derde groep Krogmann. POSTDUIVEN „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Pnt. St. Maxence (Frankrijk) afstand pl.m. 340 km. Inconcours 107 duiven. De vogels werden in vrijheid gesteld te 7 uur voorm. met Zuidelijke wind. De eer ste duif bereikte het hok te 10 uur 59 min. en 4 sec., en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1423.6 meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 11 uur 19 min. met 36 sec. en had gevlogen met een gemid delde snelheid van 1311 meter per minuut. De uitslag was: 1, 2, 10, 16, 20 en 22 C. Versteeg Jr., 3, 6, 7 en 12 L. J. Raaphorst; 4 W. C. van Beekum; 5, 11 en 19 R. van Troost; 8, 9, 13, 15 en 17 J. P. Brederode; 14 W. Florusse; 18. J. L. de Groot; 21 K. I. Waasdorp. Alleen de tram mag zonder richting aan te geven en met een altijd geldend voorrangsrecht rijden. Voor auto mobilisten en wielrijders zijn de regelB van weg en veiligheid gegeven en tfjjgfak het is hun eigen belang om geeD „trammetje te spelen". FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING WYNDHAM MAHTYN. Naar het Engelsch van (Nadruk verboden). 40) „Ik geloof niet, dat ik u begrijp", her nam Georgina Wadham. „Ik weet zelfs zeker, dat u dat niet doet", gaf hij ten antwoord. „Een ding weet ik zeker, merkte, hij op, „dat kapitein Hammiond niet rustig zal blijven toekijken, terwijl u in gevaar ver keert." Het huwelijk wordt pas over drie weken gesloten, denk daar aan. Hij beweert, dat hij geen last meer van zijn zenuwen heeft. Heb ik meer verstand van mannen dan u, als ik met zekerheid durf te beweren, dat geen enkele bruidegom in de oogen van het meisje, waarmee hij gaat trouwen, nutte loos wenscht te lijken?" „Ik zal wel bezigheid voor hem vin den", sprak hij. „Hebt u zelf wel wat te doen?" „Ja, ik ga vanmiddag op stap." Juffrouw Wadham had gezien, dat hij het heele huis doorzocht had. Hij was zeer methodisch te werk gegaan en toch had hij niets ontdekt. Garland was heel voorzichtig geweest. Zij moest zich tevreden stellen met zijn belofte, dat hij aan den lunch, als haar broer ook aanwezig was, de zaak zou bespreken. „Hier heb ik een boek", begon Trent aan de lunch, „door Walter Peter geschreven. En Garland heeft er een bladwijzer in ge legd, opdat Lora vooral de verhandeling over Leonardo da Vinei zou lezen." Hij keek het meisje aan. „Is het niet zoo?" Zij knikte. „Die bladwijzer is uit de catalogus van een boekhandel in zeldzame en tweede- handsch boeken gescheurd. Dien boekhan delaar wil ik zien op te sporen en hem vra gen, of hij mijn oom kent." „Nogal lastig", gromde Wadham. „Misschien. Heb je ooit van Moses Browne gehoord, die in 1759 leefde?" „Zeker", antwoordde Wadham. „Is de 1759-editie kostbaar?" „Waarschijnlijk wel. Maar dat moet je een boekenman vragen. Waarom?" „Omdat de man, die Garland die catalo gus zond, dat exemplaar te koop aanbiedt. Ik zal een advertentie zetten en Hammond er op af sturen. Die aanwijzing is even goed als die ik volg." Hij had er aan toe kunnen voegen: „en minder gevaarlijk". „Prachtig", riep Hammond. Hij keek Trent dankbaar aan. „Wat ga iij doen?" „Ik ga den kruier opsporen." „Kruier?" vroeg Wadham. „Wat bedoel je?" „Wel, het is duidelijk, dat Garland de Theems niet in een volgeladen boot kon afdrijven zonder de aandacht te trekken. Dat deed hij niet, daar ben ik zeker van, anders zouden we het wel gehoord hebben. Hij is of geland bij een schuilplaats aan de rivier, die hij al lang geleden had uitge kozen, en heeft zijn koffers in de buurt opgeborgen, óf hij heeft ze naar een onbe kende bestemming laten brengen Ik ga met de boot de rivier op en neer varen om naar de plek te zoeken, die Wadham zou uitkiezen als hij Piergan's lievelings-Ve- lasquez gestolen had." .Jk voor mij vind Moses Brown een be tere aanwijzing", meende Wadham. „Meneer Trent blijkbaar niet", zei zijn zuster. „Meneer Trent is niet gemakkelijk te doorgronden." „Ik hoop ten minste van niet", sprak Trent naar waarheid. Georgina Wadham besloot bij zichzelf, dat de vriend van haar broer een eigen aardig karakter had; daar hij voor zijn vrienden tot groote edelmoedigheid in staat was, maar geen prettige man om tot vij and te hebben. Over het geheel genomen bad zij het bij het rechte eind. Na de lunch gaf Trent Hammond zijn in structies. Hij toonde hem de advertentie. „Deze verschijnt morgen in alle groote dagbladen en later in de tijdschriften van den boek handel. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze speciale boekhandelaar het wel onder de oogen krijgen. Dan zal hij er op schrij ven. De brieven worden aan het bureau van de krant gestuurd, waar jij ze moet af halen. Jouw taak is, uit te vinden, of die man Garland kent, en zoo ja, wanneer hij hem het laatst heeft gezien en waar hij op het oogenblik verblijf houdt. Geleerden als Garland zijn over het algemeen op min of meer intiemen voet met ontwikkelde boek handelaren en gelukkig voor ons vergeet niemand Garland ooit, als hij eens met hem heeft gesproken. Je moet b.v. op deze ma nier beginnen: „Bent u de boekhandelaar, waar mijn oom altijd over spreekt als een hoogstaand persoon?" Dan is hij direct een en al aandacht, want iedereen vindt zichzelf een hoogstaand mensch. Als hij spint, strijk hem dan zachtjes in de goede richting en beschrijf oom Charles." „Misschien herinnert hij zich Garland, maar weet zijn adres niet", opperde Ham mond. „Dat is mogelijk; maar Lora heeft me verteld, dat haar ex-oom al tijden naar een boek over tempera-schilderen zoekt en een passie heeft voor oude-boekenwinkels. Dien dag, dat je hem in Kingston tegen het lijf liep, was hij eveneens op weg naar zijn boekwinkel. Van elke honderd aanwij zingen deugen er negen en negentig niet, maar je moet ze allemaal probeeren. Als 50 procent van de aanwijzingen succes had, dan zouden er weinig ongestrafte misda den zijn, geloof me." Bij zijn eerste tocht op de rivier leerde Trent al waar de sluizen van Vader Theems gelegen zijn Hij had de stroom tot dusverre slechts vanaf de Londensche brug gen gadegeslagen, en het daarom voor mogelijk gehouden, dat Garland met zijn bagage naar Londen en de zee was geva ren. Hij merkte nu, dat de sluis in Ted- dington aan den eenen kant en die in Mo- lesey aan den anderen kant dit onmogelijk maakten. Deze ontdekking vergemakkelijk te zijn taak zeer Het beperkte Garland's manoeuvres en Trent's onderzoekings tocht. Hij schudde zijn hoofd bij Georgina Wadham's verondex-stelling, dat Garland misschien stroomopwaarts was gegaan in de hoop een geschikte landingsplaats te vinden tusschen de Kingston-werven. „Dat denk ik niet. Hij had een zestien- voets-boot. Met de bagage, die hij bij zich had, en zijn eigen gewicht van ruim twee honderd pond bovendien, zou het een ge vaarlijk werkje zijn geweest onder King- stone Bridge door te varen Hij zal heel wat werk hebben gehad om geen water te scheppen. Hij liet zich met het getij in een bepaalde richting drijven, ais mijn tocht van vanmiddag succes heeft. Ik heb wel een idee. Morgen weet ik er meer van." Terwijl kapitein Hammond ongeduldig van het eene krantenbureau naar het an dere liep om de antwoorden op de adver tentie te verzamelen onderwierp Trent de rivier tusschen Kingston Bridge en de sluis Teddington aan een nauwkeurig on derzoek. Hij zocht naar een plek, waar een angtig man met een boordevol vaartuig, gevuld met dingen van onschatbare waar de, veilig en onopvallend zou kunnen lan den. Er Waren vele plekjes waar Trent's boot vanzelf heendreef, maar de meeste hadden in het oog vallende nkdeelen. Eindelijk ontdekte hij in het leege huis met de gebroken ramen een landingsplaats zonder schaduwzijden. Het lag op den Surreyoever, ongeveer een kilometer van het bootenhuis van Woodlawn, de rivier af. Vanaf de rivier kon Trent zien, dat de verwilderde rivier niet heèlemaal tot aan het water liep. Om dien te bereiken moest men over een goed onderhouden grasveld. Het huis, dat de sporen van verval droeg, lag als een stuk woestijn te midden van een oase. 's Nachts kon men gemakkelijk genoeg ongezien over het grasveld dit huis berei ken. Overdag zou zoo'n overtreding op vallen. Trent ontdekte bij het voorbijvaren een plek, waar Garland uitstekend aangelegd en zijn kostbaarheden ontscheept kon heb ben. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9