UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK STOOMVAARTBERICHTEN DINSDAG 18 JUNI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG, 7 D. V„ W. v. d. L. en P. J. T„ allen te Alkemade, hebben gedrieën naast el kaar geheel links op den weg geloopen, zoodat een wielrijdster, die udt tegenover gestelde richting kwam, door het onhebbe lijk optreden van deze jongens ten val kwam Eisch voor elk 7.50 suib. 3 dagen. Uit spraak voor ieder 5 sub. 2 dagen. Overtreding tarwewet. J. Z., meelhandelaar te Leiden, was ten laste gelegd een hoeveelheid tarwemeel en tarwebloem verhandeld te hebben zon der deze hoeveelheden behoorlijk te heb ben verantwoord in zijn registers. Na een gehouden controle was geconstateerd, dat verdachte 1176 K.G. te kort kwam, dus dat deze hoeveelheid niet was ingeschreven. Verdachte zegt, dat zijn knecht zich dit meel wederrechtelijk heeft toegeëigend, dat hij voor het niet ingeschreven hebben niet verantwoordelijk is. De knecht is in middels om deze reden ontslagen. Ook uit het proces-verbaal bleek, dat verdachte'e boeken steeds in orde zijn bevonden en dat verdachte als een betrouwbaar persoon be kend staat. Al deze omstandigheden in aan merking nemende, eischte f de ambtenaar schuldig verklaring van verdachte, evenwel zonder oplegging van straf, waarmee de kantonrechter zich kon vereenigen. Vrijgesproken werd voorts nog G. de B. te Alkemade, wien ten laste was ge legd dat hij zijn koeien had laten ontsnap pen van het door hem gehuurde land, zoo dat deze koebeesten de worteltjes en sla van de buren hadden opgegeten. Daar kwam vast te staan, dat verdachte niet ver antwoordelijk was voor het sluiten van het hek, maar het polderbestuur dit had moeten doen, werd hij van het hem ten laste geleg de vrijgesproken. Aangehouden werd verder de zaak tegen M. N., J. P. N., W. v. L. en P. H. teZoe- terwoude, die hadden gevisoht in water van de Gelderwousche Plas. Hier moeten nog allerlei papieren, tee- kennigen en documenten bijeen gebracht worden om het eigendomsrecht van deze plas te bepalen. Daar dit over een periode van 60 jaar gaat, is het eind nog lang niet in zicht. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank vernietigde op form eel e gronden het vonnis van den Leidschen Kantonrechter, waarbij de Leidsche chauffeur J. G. L. wegens overtreding der motor- en rij wiel wet werd veroordeeld \pt 20.subs. 10 <L, en legde dezelfde straf op. Bevestigd werd het vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij de chauffeur W. Th. G. te Voorburg wegens het veroorzaken van een aanrijding werd veroordeeld tot 25 subs. 10 d. hechtenis. Vrijgesproken werd de koopman J. van M. te Katwijk aan Zee, die door den Leidschen kantonrechter wegens het doen voorttrekken te Leiden van een bakfiets door een kreupelen hond was veroordeeld tot 10.boete subs. 5 d. hechtenis. LEIDSCHE ND AM. Voetbalontmoeting. Woensdagavond as. te 8 uur komen de K. J. M. V. voetbal enthousiasten van de respectievelijke K. J. M. V. vereenigingen Leidschendam en Was senaar tegen elkaar op het Blauw Zwart- terrein te Wassenaar. Supporters, wij re kenen op U allen. Vertrek Damlaan 36 te pLm. 7 uur. LISSE. Gemeenteraad. Door het Centraal Stembureau in deze gemeente zijn tot le den van den Raad der gemeente Lisse be noemd verklaart: L. Boot, A. Th. van Kes- teren, J. Kingma, F. R. J. Knetsch, L. On derwater, J. Pijnacker; P. Romijn, A. H. Schrama, J. P. Segers, A. Tibboel, G. Tromp, H. van der Vlugt Mzn. en P. War merdam. In tegenstelling met de officieuse cijfers is het totaal aantal geldige stemmen 3615, zoodat de kiesdeeler bedraagt 278 1/13, ter wijl 3/4 hiervan is 208 29/52. De totaalcij fers der lijsten zijn lijst 1 1051 (C.-H. en A.-R.); lijst 2. 265 (S.DA.P.); lijst 3. 342 (St. Ger. P.); lijst 4. 198 (K. D. P.) en lijst 5. 1768 (R.-K. Staatspartij). K. R. O.-Missie-uitzending. Burg. en weth. dezer gemeente hebben vergunning verleend aan het plaatselijk bestuur om op 23 Juni een bloempjesdag te organiseeren ten bate van de K. R. O. Missie-uitzen ding. Collecte. De zeereerw. pater Fridoli- nus Huissen O.F.M. hield Zondag in de kerk van de Parochie St. Agatha onder al le H. Missen een liefdadigheidsprediicatie voor de armen van deze parochie. De hier na gehouden sohaalcollecte bracht de mooie som van ƒ414 op! Uitgaande van den R.-K. Bond voor Kinder-uitzending werd Zondag jl een speldjesverkoop gehouden voor het zwak ke kind. Het slechte weer was de meisjes nu juist niet bevorderlijk voor een goeden uitslag. In beide parochies bedroeg de opbrengst dan ook slechts 90. Voor het zelfde doel zou des namiddags op het ter rein „Spekkelaan" een voetbalmatch van veteranen worden gehouden, doch door het wegblijven der uitgenoodigde vereeniging viel dit mooie plan in duigen. Wat te be jammeren is. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan den heer M Rij- kenberg, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een schuurtje op het per- veel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D No. 590. NOORD WIJKERHOCT. Klein-kweekers De afdeeling Zuid- Holland van den Zuid-Hollandschen Bond van Klein-kweekers vergadert 19 Juni a.s. in café Gouwenberg om 8 uur 's avonds. Op de agenda komt als voornaamste punt voor: stemming over de vraag ,,'t al of niet blijven bestaan der saneeringsmaatre- gelen". Vier prijzen. Op een te Leiden gehou den tentoonstelling van een slagersvak cursus behaalde slager Driebergen, alhier, een eereprijs, een le prijs en 2 tweede pre zen. Een groot succes. In beslag genomen. By slager B., al hier is voor de zooveelste maal een hoe veelheid vet in beslag genomen, dat on- gebanderolleerd was. Vaccinatie. Op Donderdag 27 Juni as. des middags te 12 uur zal in de Ned. Herv. school op het dorp en op Vrijdag 28 Juni as. in de school in de Zilk gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie. Aanmelding hiervoor moet geschieden vóór of op Maandag 24 Juni as. tot 12.30 uur ter secretarie. VEUR. Raadsvacature. In verband met het bedanken van den heer W. B. Blonk als lid van den raad van Veur is een vacature ontstaan, zoodat tot September as. alsnog een plaatsvervanger zal moeten worden benoemd. Opvolger op de R.-K. lijst is de heer A. C. Kins, doch waar deze niet meer te Veur woonachtig is, zal diens opvolger in aanmerking komen; dit is de heer H. Houthuizen. WARMOND. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester, hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Nadat de voorzitter met gebed had ge opend, werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat sinds de vorige vergadering de navol gende stukken waren binnengekomen: Be richt van den heer J. van Winkel, dat hij zijn benoeming aanneemt als lid der oom missie tot Wering van Schoolverzuim. Me- dedeeling van H.H. Gedeputeerde Staten houdende goedkeuring van aanvaarding van den grond liggende voor de R.K. kerk. Mededeeling van H.H. Gedeputeerde Sta ten, dat de verordening regelende het kam peeren, zoomede de verordening houdende tot het zich vertoornen in ongeoorloofde kleeding is goedgekeurd. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In verband met een belangrijke restitu tie die moet plaats vinden met betrekking tot de aan de Gemeente uitgekeerde hoofd som pensomeele belasting inzake den dienst 1934, moet de begrooting van dit jaar wor den gewijzigd. Het .hieromtrent door B. en W. ingediende comptabiliteitsbesluit werd goedgekeurd. Eveneens werden enkele door B. en W. ingediende wijzigingen met be trekking tot den dienst 1935 goedgekeurd. Besloten werd een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering tegen onge vallen van den buitengewonen veldwachter alhier. Aan de orde kwam hierna de herbenoe ming van den Gemeente-architect. De heer A. P. J. Bakkers te Oegstgeest werd met algemeene stemmen als zoodanig herbe noemd en zulks wederom voor 1 jaar. Te vens werd besloten de woning van ge noemde heer Bakkers voor rekening van de Gemeente telefonisch te doen aansluiten. Besloten werd met de N.V. Nederlandsche Basalt Maatschappij te Zaandam, welke maatschappij belast is met den aanleg van den nieuwen Rijksweg een overeenkomst aan te gaan met betrekking tot het door deze Maatschappij aan de gemeente ver schuldigde lig- en havengeld. Besloten werd het lig- en havengeld te bepalen op ƒ0.05 per ton, waartegenover door de Maatschap pij weükloozen uit deze gemeente op het ■werk te werk zullen worden gesteld met een minimum van 160 man weken geduren de 1935. Hierbij zijn dan niet inbegrepen de te werk gestelde lossers uit deze ge meente. Aldus vwordt besloten. Bij de gebruikelijke rondvraag wees de heer Weyers er op, dat met het lossen aan de haven van materialen voor den aanleg van de nieuwe Rijksstraatweg 70 a 80 uur per week gewerkt wordt. Spreker zou gaar ne zien, dat minder uren gemaakt werden, doch meer personen te werk gesteld wer den. De voorzitter zegt, dat technisch dit niet mogelijk is, omdat niet meer dan zes menschen tegelijk te werk gesteld kunnen worden. Hij zal echter nog eens nagaan of er in deze nog wat te bereiken is. Ook wijst de heer Weyers op de grootè rommel die aan de haven is opgeslagen waardoor het aanleggen zeer belemmerd wordt. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer van Sahie zou gaarne maatrege len genomen zien met betrekking tot het half gezonken woonschip in de Leede nabij het Zwaluwnest. De voorzitter zegt, dat deze aangelegenheid in bewerking is. Den eigenaar zal worden aangeschreven de noodige verbeteringen aan te brengen. Hierna werd de bijeenkomst gesloten en overgegaan in geheime zitting. WASSENAAR. .Onderscheiding. Bij Koninklijk besluit is 'benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau C. J. A. Begeer te Wasse naar, directeur-generaal der N.V. Konink lijke Nederlandsche Edeimetaalbedrijven van Kempen, Begeer en Vos te 's-Graven- hage. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan den vooravond der verkiezingen. Maandagavond vergaderde de afd. Alphen aan den Rijn van de R.-K. Staatspartij in de St. Josephzaal. Na eenige mededeelin- genij van den 'voorzitter gaf deze het woord aan den leider van de R.-K. Raads fractie, den heer Boeren, tot het houden van een causerie over practische gemeente politiek. Het herhaalde applaus der verga dering was aan spreker een zeker bewijs, dat deze causerie zeer in den smaak der aanwezigen viel. Na de pauze gaf de heer Boeren nog een duidelijke uiteenzetting over de verdeeling der zetels en over de verschillende geval len, die bij de huidige verdeeling zich kunnen voordoen. Door een aanschouwe lijke voorstelling op een schoolbord maak te hij den aanwezigen wel zeer duidelijk wat de waarde van ééne stem kan betee- kenen. De voorzitter bracht den heer Boeren dank voor zijai aangename causerie en uit eenzetting en onderstreepte nogmaals het gesprokene, door de aanwezigen op het hart te drukken morgen allen te stemmen op No. 1 van. lijst 1. Daarna volgde slui ting met den chr. groet. Na deze vergade ring kwamen de propagandisten nog even bijeen tot het in ontvangst nemen van de strooibiljetten, die aan den vooravond der verkiezing huis aan huis worden ver spreid. Scheepsbouw. Heden is door den heer B. Vlaming te Texel aan D. en Joh. Boot N.V., Scheepsbouwwerg „De Industrie" te Alphen aan den Rijn, de bouw opgedragen van een vischtrawler, lang 21.50 M., breed 5.75 M., diep 2.64 M., welke voorzien zal worden van een 3 cil. verticale 4-tact com- pressorlooze „Industrie" Dieselmotor 1201 130 PJC. welke door dezelfde N.V. gele verd zal worden. Nog meer trouwringen gevonden! Mej. V. iin de Raadhuisstraat, wier trouwring 5 jaar geleden was zoek geraakt, is dezer da gen bij het schoonmaken een er sloot, weer in het bezit van haar kleinood gekomen. Bliksem ingeslagen. Tijdens het hevig omveer, dat zich gisterenmorgen boven on ze gemeente ontlastte, is aan Gouwsluis de bliksem geslagen in de seinw achters - wo ning. Brand werd niet veroorzaakt. De liahtleiding werd evenwel stukgeslagen. De aanwezige seinwaohter bekwam geen let sel. De bui, die vergezeld ging van een zware hagelslag, zette sommige straten ge heel blank. De rioleeringen konden het overvloedige water niet verzwelgen,* waar door oa. in de Torenstraat in enkele wo ningen het water naar binnen drong. Met een „schok" wakker. Zondagmor gen is in wijk Hoorn een vrachtauto tegen een langs den Rijksstraatweg staande ar beiderswoning gereden. De muur benevens de vensters werden aanzienlijk beschadigd. De bestuurder, die waarschijnlijk in slaap was gevallen, is doorgereden. Botsing. Ten gevolge van het plotse ling stoppen door den bestuurder eener vrachtauto, reed op den Steekterweg een achteraan komende luxe wagen op de stil staande aiuto, terwijl een daarop volgende auto hetzelfde lot deelde. Een der inzitten den werd door glasscherven verwond en door dr. Hildemisse verbonden. De beide luxe wagens werden beschadigd. KOUDEKERK. Begrafenis S. Gelderblom. Zaterdag middag werd op de Alg. Begraafplaats al hier het stoffelijk overschot ter ruste gelegd van den heer S. Gelderblom, vanaf 1 Oct. 1918 „Vader" van het „Tehuis voor Ouden van dagen". Onder de velen rondom de groeve merkten we o.m. op de Burgemees ter, de beide plaatselijke predikanten, dr. Valanderen en de Regenten van het „Te huis" met hun echtgemooten. WOERDEN. Personalia. Tot ambtenaar bij de Zui vel-Crisis-Centrale te Gouda is benoemd de heer J. Tanis, alhier. Het dreigt ook hier. Deze week is de propaganda voor de verkiezingen van as. Vrijdag, voor de Kath. lijst in volle wer king gegaan. Woensdag is er een groote vergadering in het Patronaat, waar wet houder Bekker udt Utrecht zal spreken over Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der gemeente Veur op Maandag 17 Juni in openbare ver gadering bijeen. Secretaris de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden. Er is een vacature. Een woord van waardeering. Na opening met gebed, deelt de voorzit ter mede, dat bericht is ingekomen van den heer W. B. Blonk, dat hij bedankt als lid van den Raad der gemeente Veur. Waar de heer Blonk plm. 20 jaar raadslid is geweest, acht de voorzitter het plicht hem hartelijk dank te brengen voor den ijver en het vele werk in het belang der gemeente verricht. Slechts zelden is de heesr Blonk een vergadering afwezig geweest; hij is steeds een ijverig lid geweest. De reden, waarom hij ontslag nam, is den voorzitter niet bekend, doch niettemin, aldus de voorzitter, kan de heer Blonk met zeer veel genoegen op de afgelegde loopbaan terug zien en hij spreekt de hoop uit, dat het hem verder steeds goed moge gaan. De notulen worden onveranderd goed gekeurd. Het voorstel tot vaststelling der verorde ning op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gementefondsbelasting (75 opcenten) wordt z.h.s. goedgekeurd. Ter tafel komt het voorstel ter zake kas geldvoorzieningen. De heer Zuijdwijk vraagt, of dit de lee ning betreft, welke in April j.l. is afgeslo ten, omdat de rente zoo hoog is opgeloo- pen; verder vraagt hy inlichtingen inzake de provisie. De voorzitter antwoordt bevestigend en zet een en ander nader uiteen, waarna het voorstel z-h.s. wordt aangenomen. De wijziging gemeente-begrooting dienst 1934 en 1935 wordt z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde komt het voorstel naar aan leiding van ingekomen verzoekschriften bot verlaging: a. van het maximum-aantal drankvergunningen en b. van het maximum aantal verloven A. De heer Borst vraagt, wanneer door een natuurlijke reden, b.v. sterfgeval of ander zins, een vergunning mocht vervallen, het aantal dan zoo te laten, daar z.i. het maxi mum-aantal dan nog groot genoeg is. De voorzitter zegt toe, dit in gedachten te zullen houden, waarna de voorstellen z.hs. worden aangenomen. Benoeming gemeente secretaris. GEMEENTERAAD VAN VEUR sie is bezig een zoo voordeelig mogelijk contract af te sluiten en de wacht is nu op antwoord hieromtrent In behandeling komt een vraag van den heer Raaphorst inzake bijdrage avondhan delsschool met Voorburg. De voorzitter deelt mede, dat van Voorburg geen ver mindering der bijdragen voor het bezoek der leerlingen aan de school te Voorburg is te verwachten. De heer Zuijdwijk vindt het dToevig, dat daardoor de kinderen, welke overdag hard moeten werken en die des avonds nog iets willen leeren, dit niet kunnen doen; hij zet zyn standpunt nader uiteen. De heer Raaphorst meent het voorstel hieromtrent nog eens te moeten herzien en wil het raadsbesluit intrekken om alsnog de kinderen naar deze school te kunnen zenden. Er worden hierover enkele besprekingen gevoerd, waarna de voorzitter toezegt deze zaak in B. en W. te zullen bespreken en alsnog zullen trachten van Ged. Staten toe stemming te krijgen, waarmede de heer en accoord gaan. Op een vraag van den heer Raaphorst inzake bijdrage kosten ziekefonds, zegt de voorzitter, dat de heeren doktoren hierom trent een conferentie hebben aangevraagd en B. en W. daarna den Raad een rapport zullen voorleggen. Na een vraag van den heer Zuijdwijk omtrent de politie en de middelen, waar over deze beschikt tot opsporing van de daders in verband met de diverse inbra ken, waarop de voorzitter antwoordt deze zaak nader te zullen bekijken, volgt slui ting. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. BENNEKOM (uitr.) vertr. 15 Juni van Callao. CERES arr. 16 Juni van Piraeus te Cala- mata. CHRYNSSEN arr. 16 Juni van Amster dam te Hamburg. VENEZUELA (uitr.) arr. 15 Juni te Cristobal. VULCANUS arr. 17 Juni van Oran te Barcelona. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Volgt benoeming waarnemend gemeen te-secretaris. Alvorens tot de benoeming over te gaan, wenscht de heer Borst een korte bespreking hieromtrent in geheime vergadering, waartoe besloten wordt. Na heropening der openbare vergadering wordt tot stemming overgegaan en wordt met 91 st. benoemd tot waarnemend ge meente-secretaris de heer P. v. d. Ven. Naar aanleiding van een verzoek van den Raad betreffende gasverlichting Smids laan, deelt de voorzitter mede, dat B. en W. deze zaak met het bedrijf hebben be sproken en dat gasverlichting niet duurder zal zijn dan electrische verlichting, wat door weth. de Koning nader wordt toege licht. De heer Schrader vraagt, of men mee gaat met den geest des tijds, als men gas verlichting neemt. Omtrent een en ander ontspinnen zich nog enkele besprekingen, waarna de voorzitter toezegt een en ander te onderzoeken. Op een vraag van den heer Raaphorst in zake electriciteitsvoorziening, zegt de voorzitter nog niét nader te kunnen ant woorden. De heer Raaphorst zegt gehoord te heb ben in een openbare vergadering, dat de prijs met 4 of 5 cent zal worden verlaagd, zoodat hieromtrent z.i. toch wel iets be kend zal zijn. De voorzitter zegt, dat alles naar evenre digheid omlaag gaat; men wacht op ant woord van Delft. De heer Koerts merkt op, dat het hier een huurcontract geldt, dat vele moeilijk heden met zich brengt en studie vraagt en bovendien is men niet alleen. De Commis- Eenheidsfront. De vergadering vangt aan om half negen. Er wordt een massale op komst verwacht. Het is noodig, want het gebeurde te Eamnes dreigt ook hier. Aanrijding. Een fietser, H. B. alhier, werd gisterenmiddag door een luxe auto aangereden, die van richting veranderde, maar dit niet aangaf, het rijwiel werd ge heel vernield en B. kwam onder de auto, maar werd wonderlijk slechts licht ver wond. SWARTENHOUDT vertr. 14 Juni van Batavia naar Mauritus. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND POELAU ROEBIAH vertr. 15 Juni van Batavia naar Amsterdam. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. LOCHKATRINE, Rotterdam naar Van couver, arr. 13 Juni te New Westminster. HOLLAND-WEST-AFRIKA-LUN. REGGESTROOM vertr. 17 Juni van Am sterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE vertr. 17 Juni van Rotterdam naar New-Orleans. SIBAJAK (uitr.) vertr. 17 Juni nam. 1 uur van Lissabon. BALOERAN (uitr.) arr. 17 Juni te Be- la wan. INDRAPOERA (thuisr.) vertr. 16 Juni van Sabang. KOTA GEDE (uitr.) pass. 16 Juni te Perim. KOTA RADJA (thuisr.) pass. 16 Juni Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, Liverpool-Batavia pass. 16 Juni Perim. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandBr. Indië Lijn). GAROET (uitr.) vertr. 15 Juni van Bom bay. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 71. En ja, hoor, daar zat een heel groot beest naar de mUziek te luisteren die uit een radiotoestel kwam. Het was een doodgewone olifant, maar Drein en Piet, die geen olifant kenden, dachten onmiddellijk: „Dat is het zeemon ster van Nagasaki"! 72. Ze lieten er geen gras over groeien en sprongen met een boven op het monster tot groote verbazing van de om standers. Ze waren vast besloten den olifant mee te nemen. Ze hadden immers aan den directeur van den dierentuin beloofd het zeemonster mee te brengen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7