DINSDAG 18 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. Fietsers tegen auto. Twee jongens gedood, een zwaar gewond. BUITENLAND DUITSCHLAHD. COMMUNISTEN-PROCES. Gisteravond heeft in de Hertenkamp te Bergen een ernstig ongeluk plaats gehad tengevolge waarvan de 13-jarige A. Plomp werd gedood en twee andere jongens L. Ziok en de 16-jarige Oudhof vrij ernstig werden gewond, terwijl een vierde jongen lichte verwondingen opliep. Te omstreeks acht uur was een viertal jongens, waarvan drie op een racefiets ge zeten waren, in de Hertenkamp aan het oefenen. Zij reden in gebukte houding en hebben dientengevolge vermoedelijk niet opgemerkt, dat een auto, welke in de rich ting van de Stationsstraat reed, naderde. De jongens reden in volle vaart tegen de auto, welke toebehoort aan Mr. Ledeboer, President van de Alkmaarsche Rechtbank. De botsing was zoo hevig, dat een van de portierramen van de auto versplinterd werd. Door het brekende glas bekwam de heer Ledeboer verwondingen aan het hoofd De jongens evenwel waren er nog slech ter afgekomen. De 13-jarige A. Klomp uit Bergen werd zoo ernstig gewond, dat hij direct na het ongeluk overleed. Twee an dere jongens, L. Ziek uit Bergen en Oud hof eveneens uit Bergen, moesten met ern stige verwondingen naar het ziekenhuis te Alkmaar worden vervoerd, terwijl een vier de jongen, die lichte verwondingen kreeg, na verbonden te zijn, naar huis kon worden vervoerd. De rijwielen van de jongens werden geheel vernield. Zij zijn door de politie, die van het gebeurde proces-ver- baal heeft opgemaakt, in beslag genomen. Nog een slachtoffer overleden. Omtrent het ernstig ongeluk, dat gisteren avond in de Hertenkamp te Bergen heeft plaats gehad en waarbij de 13-jarige A. Plomp werd gedood, vernemen wij nader, dat hedenmorgen ook de 15-jarige L. Ziek in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar aan de bekomen verwondingen is bezwe ken. De toestand van den 16-jarigen Oud hof is naar omstandigheden vrij goed. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks half acht is het 2-jarig dochtertje van de familie Diepstra ten te Verhoven bij Gilze in een onbe waakt oogeriblik in een teil met water ge vallen en verdronken. Gistermiddag te 1 uur is een der op varenden van het pleizierjacht „Rose Ma rie" op den Rijn na-bij ELst onder de ge meente Rhenen, overboord gevallen en ver dronken. Dreggen bleef zonder resultaat. Het slachtoffer is de 34-jarige ongehuwde ZWAAR ONWEER IN FRIESLAND. Boerderijen en watermolen afgebrand. Gistermorgen woedde boven de provincie Friesland een zwaar onweer, dat gepaard ging met hevige regen en hageslag, terwijl de bliksem op verschillende plaatsen in sloeg en vrij groote schade veroorzaakte, meldt de „Tel.". De modelboerderijbewoond door den heer Boersma, onder Joure werd door den bliksem getroffen. Spoedig had de schuur vlam gevat om geheel door het vuur te worden verteerd. Veel landbouwmateriaal ging hierbij verloren. Het woonhuis van de boerderij wist men te behouden. Kort daar op sloeg de bliksem in het huis van den heer van der Zyp, te Joure, doch hier werd geen brand veroorzaakt, hoewel toch nog eenige schade werd aangericht. Op enkele plaatsen sloeg verder de blik sem in het Lichtnet waardoor meerdere lam pen werden vernield, terwijl voorts eenige stuks vee in de weide werden gedood. Onder Nijland werd een groote water molen door het hemelvuur getroffen, waar na deze eveneens tot den grond toe afbrand de. Bij den aanhoudenden regenval stijgt het water zeer snel zoodat vele perceel en hooiland steeds meer plassen vertoon en. De molens draaien volle kracht, daar anders het hooi dreigt verloren te gaan. Te ongeveer elf uur is gistermorgen, ver moedelijk in den schoorsteen, brand ont staan in de boerderij, bewoond door G. van Aarsen, te Schoteruiterdijke. Door den ster ken wind werd het vuur zoo aangewakkerd, dat de boerderij spoedig totaal verbrand was. Van den inboedel kon slechts weinig worden gered. De brandspuit, welke uit Joure moest komen, kon niet tijdig op de plaats van den brand zijn. Een in de nabij heid staande boerderij kon worden behou den. Alles is verzekerd. HET OMHOOG VAREN VAN DE „PAULA JEAN". Het schip gelicht. Het Belgische sleepschip „Paula Jean", dat op de Middelplaat bij Terneuzen is om hoog gevaren en gebroken, is Zondag door de drijvende bok „Adelaar" gelicht en ge borgen. Onmiddellijk, nadat de bok hier in den afgeloopen nacht was gearriveerd, werd met de bergingspogingen een aanvang ge maakt. Daar het schip nogal hoog zat lever de een en ander groote moeilijkheden op. Het schip is de haven binnengebracht en op het slik aan den grond gezet. Het bin nengestroomde water en de lading zullen worden verwijderd, waarna het lek voor- loopig zal worden gedicht. Daarna zal het schip naar een scheepswerf vertrekken voor het ondergaan der noodige reparaties. 74 beklaagden staan terecht Voor den momenteel te Hamburg ver- toevenden derden strafsenaat van het Prui sische Kammergericht is gisteren de straf zaak begonnen tegen 74 communisten, wien voorbereiding tot hoogverraad, poging tot moord, zware landsvredebreuk, zwaar op roer en andere delicten ten laste zijn ge legd. Het proces is in drie deelen geplitst. De beklaagden zijn allen betrokken ge weest bij gebeurtenissen op 6 Maart 1933. Op den avond van dien dag had de N. S. D. A. P. van Altona naar aanleiding van een stembusoverwinning, den dag te voren behaald, een fakkeloptocht georganiseerd, die plotseling door een communistische groep, gewapend met vuurwapenen, werd overvallen. Hierbij vielen drie do oden uit de bur gerbevolking als slachtoffer. Bovendien werden 16 personen, waaronder S.A.-man nen en politiebeambten bij den overval gewond. ZWITSERLAND. DE POSITIE VAN DE GOUDLANDEN. Verklaring van Tannery. De vergadering van den raad van beheer der Bank voor Internationale Betalingen te Bazel, constateerde met voldoening, dat de strijd der goudbloklanden tegen de specu latie grootendeels met succes werd ge voerd. De gouverneur der Bank van Frank rijk, Tannery, gaf een nauwkeurig over zicht van de jongste monetaire ontwikke ling in Frankrijk. Tannery verklaarde, dat de regeering een aantal besluiten heeft vastgesteld, die binnenkort zullen worden gepubliceerd en die in de eerste plaats in staat zullen stel len definitief het begrootingsdeficit te doen verdwijnen en het staatscrediet te doen herstellen. Tannery besloot met den nadruk te leg gen op den vasten wil om de regelmatige werking van den gouden standaard te handhaven en verklaarde, dat hij energiek de pogingen van zijn regeering zal onder steunen. De gouverneur sprak den wensch uit, dat de Fransche poging de stabilisatie der valuta's zal vergemakkelijken en tot een herstel der normale internationale han delsbetrekkingen zal bijdragen. Uit internationale bankkringen in Bazel wordt gemeld, dat men daar met een zeker scepticisme tegenover het plan van minis ter Morgenthau voor het bijeenroepen van een internationale valuta-conferentie, daar Engeland weinig neiging toont om een sta bilisatie te overwegen vóór de Engelsche verkiezingen, dat is dus over zes maanden. Overigens wordt de meening gehooid, dat een overeenkomst tusschen de Ver. Sta ten, Engeland, Frankrijk en eventueel Ja pan voldoende zou zijn om een omvattende stabilisatie voor de voornaamste deviezen te bewerkstelligen. RUSLAND. 28 RUSSISCHE PARTIJLEDEN AFGEZET Getracht oppositioneele gToepen te vormen. De controle-commissie van de communis tische partij heeft na een onderzoek, dat twee maanden heeft geduurd, 28 vooraan staande partijleden afgezet. Deze zullen zich voor de rechtbank te verantwoorden heb ben, daar zij gepoogd hebben oppositioneele groepen te vormen. CHINA. HET CHINEESCH—JAPANSCHE CONFLICT. Lott van Tsjahar nog onzeker. Ondanks de geruststellende verklaringen van Chineesche zijde .volgens welke het incident van Tsjahar, op een formaliteit (de schriftelijke bevestiging van het accoord) na, reeds geheel bijgelegd zou zijn, wordt er door de Japansche autoriteiten met na druk op gewezen, dat nog geen enkel ac coord is verkregen met betrekking tot de algemeene relarüies tusschen Tsjahar en Mandsjoekwo. Wel is waar geven zij toe, dat generaal Soeng Tsji-joean, de gouverneur van Tsja har, zich bereed heeft verklaard, zijn ver ontschuldigingen aan te bieden wegens de arrestatie van vier Japansche officieren, doch zij achten het een bedenkelijk ver schijnsel, dat de generaal voornemens is, zijn gouverneurschap te blijven waarne- Voorts zouden de leiders van het Japan sche Kwantoeng-leger groot gewicht hech ten aan twee incidenten, die zich op 11 en 12 dezer hebben voorgedaan; op genoemde dagen zouden Chineesche troepenafdeelin gen uit Tsjahar de Westgrens van Jehol hebben overschreden en het vuur hebben geopend op onderdanen van Mandsjoekwo. Onder laatstgenoemden bevonden zich ook een lid der regeering van Mandsjoekwo en zijn secretaris, die zich van Jehol naar Tsjahar wilden begeven. In verband met een en ander zouden de leiders van het Kwantoeng-leger de ont ruiming van Tsjahar door de Chineesche troepen blijven eischen. AMERIKA. STAKINGSONLUSTEN IN NEBRASKA De tramstaking, die thans reeds twee maanden in Omaha duurt, heeft een ver ontrustend karakter aangenomen. De politie heeft zich genoodzaakt gezien op de menigte te schieten, ten gevolge waarvan een persoon werd gedood. Vijftig personen werden gewond, waarvan ver scheidene levensgevaarlijk. De gouverneur van den staat heeft in Omaha den staat van beleg afgekondigd. Alle af deelingen van de nationale garde van den staat Nebraska zijn gemobiliseerd om een einde te maken aan de ongeregeld heden. Het zeventiende regiment van het fede rale leger wordt in gereedheid gehouden te Fort Cook, op 13 km. van Omaha. Honder den politie-agenten hebben de plaatsen, waar de onlusten hebben gewoed, bezet en bewaken verschillende gebouwen en de huizen van de directeuren der tramweg maatschappij. Aan vrouwen en kinderen is het verbo den, op straat te komen, daar de autoritei ten willen voorkomen, dat de oproerige ele menten achter hen dekking zoeken. Alle rustverstoorders, die gearresteerd worden, zullen zich voor een krijgsgerecht hebben te verantwoorden. De nationale garde is voorzien van ge woon gas, zooals dat in den oorlog gebruikt is en niet van traangas. CALLES TREKT ZICH TERUG. De oud-president van Mexico, Calies, heeft ter toelichting van zijn jongste optre den jegens president Cardenas verklaard: „Het was slechts mijn bedoeling de actie der nationalistische revolutionnaire partij te oriënteer en in de richting, die ik in het belang van het land acht. Mijn woorden zijn zóó uitgelegd als koesterde ik het ver langen, mij in de openbare aangelegenhe den te mengen. Ik trek mij daarom terug en laat de verantwoordelijkheid van het gezag aan diegenen, aan wie zij rechtens toekomt". Waarschijnlijk vertrek Calies morgen per vliegtuig naar zijn landgoed. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. DOOR BENZINEDAMPEN OMGEKOMEN In den Oosthaven te Berlijn waren giste ren twee arbeiders bezig met het reinigen van verscheidene groote benzinetanks, die in den grond gebouwd zijn. Een hunner verloor in een der tanks het bewustzijn. De tweede snelde zijn kameraad te hulp, doch ook hij viel bewusteloos neer. Toen beiden eindelijk geborgen waren, waren de levensgeesten reeds geweken. DE REIZIGER, DIE SLIEP. Een der reizigers, welke de ramp van Welwyn meemaakte, heeft van den gewel digen, op een explosie gelijkenden slag, welke de botsing veroorzaakte, noch van de daarop volgende consternatie iets ge merkt. Het is een zekere Henry Robinson, van West-Hartlepool, een kapper in dienst der spoorwegen. Hij vertelde dat hij terugkeerde van een vermoeiende reis naar Schotland en sliep, toen het ongeluk plaats greep. Ik heb wel gerommel gehoord, zeide hij, maar in mijn slaap dacht ik, dat dit een gevolg was van rangeeren; ik nam er dan ook geen notitie van en sliep weer in. Toen ik 's ochtends wakker werd, bevond ik mij reeds op mijlen afstand van de plaats der ramp en bemerkte ik, dat ik in mijn tong gebeten had." Het treingedeeltee waarin de slapende passagier zich bevond, had geen schade van de botsing ondervonden en was, na af gehaakt te zijn, aan een anderen trein vast gekoppeld, waarmede de reis naar het Noorden werd voortgezet. EEN DUIT SC HE AANVAL OP HET BLAUWE LINT? Naar wij vernemen, zijn te Hamburg on- derhandelinge gevoerd tusschen den Nord- deutschen Lloyd en de werf Blom en Voss, ter vergrooting van de pushingpower van de „Bremen" of de „Europa". Een van deze schepen zou voorzien worden met een tur bine waardoor het 3000 PJC. meer kan ontwikkelen dan tot nu toe het geval was. In welk stadium de onderhandelingen ver- keeren, die klaarblijkelijk tot den grond slag hebben, het blauwe lint van den Oceaan, dat voor kort door de „Norman- dië" werd veroverd, weer in Duitsche han den te brengen, is nog niet bekend. MINDER MOORDEN TE NEW-TORK. Naar Reuter uit New-York meldt, is thans het jaarlijksch rapport van New- York's commissaris van politie, Lewis J. Valentina, gepubliceerd en blijkt daaruit dat 't aantal gevallen v. moord en doodslag in New-York verleden jaar 359 heeft be dragen, d.i. meer dan één per dag. Niettemin vormt dit cijfer nog een ver mindering ten opzichte van het vooraf gaande jaar, toen het aantal 431 bedroeg. Het totaal der belangrijke misdaden toont echter een stijging van 15.3 procent, voor namelijk door het grootere aantal inbra ken, dat gemiddeld acht per dag bedroeg. De politiemacht, bestaande uit 18.268 mannen en vrouwen, was de kleinste sinds vijf jaar, ofschoon de sterkte voor 1934 was vastgesteld op 19.331. Onvoldoende middelen zijn oorzaak van het tekort aan personeel. BINNENLAND RIJKSMIDDELEN Over Mei was de opbrengst 2.641.232 beneden de raming, doch bijna 2% ton boven de opbrengst over Mei 1934. De Rijksmiddelen hebben over de maand Mei opgebracht 30.537.934. Daarmede zyn zü 2.641.232 beneden de raming geble ven en slechts 240.650 boven de opbrengst van Mei 1934 uitgekomen. De opbrengst over de eerste vijf maan den van 1935 was f 150.528.475 of ƒ19.496.513 meer dan over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar, maar bleef 15.367.358 bene den de raming. De opbrengst van de inkomsten ten bate van het Verkeersfonds bedroeg de vorige maand f 2.244.064. AANKOOP VAN REISCHEQUES VOOR REIS EN VERBLIJF IN DUÏTSCHLAND. Een gedeelte van het verkochte bedrag in marken moet op de clearing worden gestort. In de Staatscourant van gisteravond is een Kon. besluit met daaraan toegevoegde ministerieele beschikking gepubliceerd, welke betrekking hebben op den verkoop van chèques, het afgeven van credietbrie- ven en het openen van accreditieven ter bestrijding van reis- en verblijfkosten in Duitschland. De strekking van dit Kon. besluit is, een deel van de betalingen, wel ke in Nederland woonachtige personen in verband met htm reis- en verblijfkosten in Duitschland verrichten, aan de Neder- landsch-Duitsche clearing ten goede te doen komen. Tot dit doel zullen de instel lingen (in Nederland gevestigde banken en reisbureau), welke zich bezig houden met den verkoop van reisohèques en hetgeen daarmede wordt gelijkgesteld, voortaan verplicht zijn en door den minister van oeconomische zaken vast te stellen gedeel te van het verkochte markenbedrag tegen den officieelen wisselkoers in guldens bij het Nederlandsch Clearinginstituut te 's-Gravenhage te storten. Deze regeling treedt met ingang van heden in werking. Ter controle op de in Nederland woon achtige reizigers dient ieders aankoop van reismarken door den verkooper in het reis- paspoort van den kooper te worden aan- geteekend, met vermelding van den naam der verkoopende instelling en datum van trekking, en het totaal verkochte bedrag. Als gevolg van bovenvermeld Kon. besluit zal het voortaan aan in Ned eer land woon achtige personen verboden zijn reisohèques e.d. buiten Nederland te koopen. Overtre dingen van dit verbod kunnen op grond van de wet op het internationaal betalings verkeer 1934 worden gestraft. Uit deze regeling zal wel een stijging van den koers van de reismarken voort spruiten, doch deze stijging zal binnen be perkte grenzen blijven. STEUN AAN WERKLOOZEN. Wijziging voor degenen, die tijdens werkloosheid zijn gehuwd. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken besloten de bepaling omtrent het verleenen van steun aan die genen, die tijdens werkloosheid zijn ge huwd te wijzigen. Tot dusverre werd de methode gevolgd, dat met betrekking tot de tijdens werk loosheid gehuwden een datum werd vast gesteld, waarvóór men gehuwd moest zijn om voor gehuwdensteun in aanmerking te komen. Deze datum werd na verloop van tijd verschoven, waardoor dan op een be paald oogenblik zij, die na bedoelden da tum gehuwd waren, gehuwdensteun ont vingen. Als datum waarvoor men gehuwd moest zijn, gold sinds de laatste wijziging 1 April 1934. De minister heeft thans bepaald, dat aan hen, die tijdens werkloosheid zijn gehuwd, geen gehuwden-uitkeering mag worden verstrekt dan nadat zij een jaar gehuwd zijn, of na hun huwelijk drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Gehandhaafd is de bepaling, welke reeds bestond, dat zij, die voor hun huwelijk kostgangerssteun ontvingen, dien kunnen behouden, zoolang zij ingevolge het voren staande nog niet voor gehuwdensteun in aanmerking komen. GRAAL-TENTOONSTELLING IN LONDEN. Samenwerking van Hollandsche en Duitsche meisjes. Een K.WP.-bericht meldt uit Londen: Op Woensdag 26 Juni zal de Aartsbis schop van Westminster Mgr. Hinsley in Londen een tentoonstelling openen, die een beeld bedoelt te geven van het werk, dat de Graal op cultureel en geestelijk gebied heeft tot stand gebracht. Op deze tentoon stelling die op artistieke wijze is ver zorgd, wordt ook een afzonderlijke stand ingenomen door de Graal uit Nederland, Duitschland en Schotland Tijdens deze tentoonstelling wordt ook een film ge draaid, die een aanschouwelijke voorstel ling geeft van het optreden naar buiten, waarmee de Graal zoo'n groot succes heeft ingeoogst. Bond van Notarisklerken in Nederland. De Bond van Notarisklerken in Neder land heeft Zaterdag zijn jaarlijksche ver gadering in restaurant Brinkman te Haar lem gehouden onder leiding van den bondsvoorzitter, érn: fl. Matthijs uit Lisse. Vrijdagavond had een feestelijke bijeen komst plaats gehad. De voorzitter werd op bijzonder harte lijke wijze gehuldigd in verband met het feit, dat hij 12 1/2 jaar lid van het hoofd bestuur was, tien jaar voorzitter en vijf jaar bestuurslid van het pensioenfonds. Deze huldiging geschiedde door het hoofd bestuur van den bond en door notaris van Wisselingh uit Amsterdam. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onvoorzichtig trambestuurder? W. B., wagenvoerder der N.ZK en woon achtig te Leiden, heeft te Oegsbgeest, als ■bestuurder van een tram, niet voorzichtig genoeg gereden en daardoor een. stoom wals, waarmede werkzaamheden verricht -werden aan den weg, naast de trambaan geleden, aangereden. In deze zaak werd een groot aantal getui gen a charge en a decharge gehoord. De verdachte en een aantal getuigen a decharge verklaarden, dat het absoluut niet te zien was geweest of de stoomwals vlak naast de rails reed of een eind er van af. Dit kwam volgens de getuigen hierdoor, dat het weg niveau lager lag dan de rails. Bovendien was het uitzicht belemmerd door een bovenleidingmast, benevens zand- en puinhoopen langs den weg, welke dienden voor wegveibetering. De ambtenaar van het OM. acht niette min het feit bewezen. Wanneer verdachte, die toch dagelijks verschillende malen hier langs reed, voorzichtiger had gereden, had hij tijdig kunnen stoppen. Bovendien had het de plicht van verdachte geweest, daar «hij 'volgens eigen zeggen niet wist of de baan geheel vrij was, zich hiervan eerst moeten overtuigen. Op deze twee gronden eischte spr. een boete van 40 sub. 20 da gen. De verdediger van verdachte, Mr. Was serman, pleit om verschillende redenen vrijspraak, daar niet is komen vast te staan, dat de schuld bij verdachte ligt. Uitspraak over 8 dagen. V erkeersovert redingen. L P., taxi-chauffeur te Leiden, heeft op het Rapenburg te Leiden getracht een stilstaande Eltax te passeeren, die rechts van den weg stond. Zulks ging niet, daar zich daar ter plaatse een lantaarnpaal be vond, zobdat een botsing het gevolg was geweest. Het bedrag der schade was 47.50, voor welk bedrag de Eltax zich civiele partij stelt. Deze schade wordt door verdachte be streden en veel te hoog gevonden, waar het hier alleen maar eenige deuken en schrammen betrof. Edsch 7.50 sub. 3 dagen imet toewijzing der civiele vordering. Uitspraak 10 sub. 4 dagen; de civiele vordering wordt ontzegd, daar het schade bedrag niet is komen vast te staan. J. F. H. K. te L e i d e n heeft als bestuur der van een vrachtauto links op den Hoe ren weg te Noordwijk gereden, zoodat ach ter hem rijdende auto's geen gelegenheid hadden te passeeren. Verdachte had volgens de getuigen, her haaldelijk als zij signaal gaven om te pas seeren, gauw naar links uitgehaald waar door het passeeren dus onmogelijk werd. Of was het soms plagerij? Eisch 10 sub. 4 dagen. Uitspraak con form. C. van B„ taxibestuuixier te Leiden, heeft op de Steenstraat te Leiden met een te groote snelheid gereden. Bovendien had hij de linkerzijde van den weg gehouden en was daardoor in aanrijding gekomen met een concurrent. Eisch 20 sub. 10 dagen. Uitspraak 15 sub. 5 dagen. A. de V., koopman te Lisse, heeft te Sassenheim met zijn bakfiets een stilstaan- den motor aangereden, die rechts van den weg stond. Dit was gekomen doordat ver dachte ergens anders naar zat te kijken en zijn aandacht dus niet op den voor hem ge legen weg had. Eisch 7.50 sub. 3 dagen. Uitspraak 6 suib. 2 dagen. A. J. W. teOegstgeest heeft met zijn groentenwagen te Oegstgeest onvoorzichtig tusschen een stilstaande auto en een dito bakfiets willen doorrijden met het gevolg dat de bakfiets werd aangereden en be schadigd. Na getuigenverhoor vroeg de ambtenaar een 'boete van 25 sub. 10 dagen. Uitspraak 16 sub. 5 dagen. F. H. F. M. v. Z., reiziger te 's-Graven hage, is als bestuurder van een auto op de Haarlemmerstraat te Leiden onvoor zichtig een tweetal auto's gepasseerd en was daardoor links op den weg gekomen, zoodat een wielrijder ijlings op de stoep moest springen om het veege lijf te bergen. Verdachte ontkende dien dag op de Haar lemmerstraat te zijn geweest, terwijl alleen die wielrijder zich het autonummer wist te herinneren. Bovendien had niemand den automobilist herkend. Eisch 25 subs. 10 dagen. Vonnis: We gens gebrek aan bewijs vrijspraak. Voqrts werd vrijgesproken A. C. D. te Voorschoten, wien ten laste was ge legd, dat hij bij het passeeren van een hand wagen de tram heeft aangereden en Licht beschadigd. Na getuigenverhoor luidde zoowel eisch als uitspraak, gezien het feit. dat verdachte voor een onverwachte zwenking van den handwagen uTt moest halen en dus zijn schuld met -s komen vast te staan, vrij spraak.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6