DINSDAG 18 JUNI 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht m den morgen van 18 Juni 1935, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.' 769.1 te La Coruna. Laagste barometerst.: 750.1 te Andanes. Verwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste lijke wind, -zwaar be wolkt tot betrokken, met kans op regen of onweer, later wel licht opklarend en iets warmer. In het Zuid-Westen bleef de barometer stijgen, en ook in Scandinavië is de diepe depressie naar 't Noorden afgetrokken en stijgt de barometer nog. In onze omgeving is de korte opklaring weer onderbroken door een secundaire van de depressie in het Westen, die snel naar het Oosten trekt en door een breeden rug van hooge drukking wordt gevolgd. De depressie op den Oceaan wordt veel dieper, maar ligt nu verder Westwaarts, en schijnt meer Noordwaarts te trekken. De secundaire brengt regen in een groote deel van Frankrijk, België, ons land, West-Duitschland en de Britsche Eilanden. In Oost-Duitschland is, na on weer, de lucht weer opgeklaard en is het nog vrij warm. Noorwegen heeft nog re gen bij Westen wind, in Zweden is het droog en vrij warm. Vermoedelijk zal de secundaire, die van de hoofddepressie afge sneden wordt, in de eerste 24 uur nog re gen in onze omgeving brengen, met kans op onweer; wellicht volgt daarna verbe tering. LUCHTTE MPERATU UK. 16 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ex Van Dinsdagnamiddag 9.54 uur tot Woensdagmorgen 4.07 uur. BOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 19 Juni vjn. 5.07 tot nam. 5.27 uur. Het weer, Duitschland en ons vreemdelingenverkeer. Onze vreemdelingen-industrie heeft het hard te verantwoorden. Eerst de malaise, die het reizen doet verminderen, dan de verschillende buitenlandsche maatregelen, die de komst van de buitenlanders naar on ze dreven een ernstige belemmering in den weg leggen, terwijl het draineeren van de eigen landgenooten naar het buitenland wordt bevorderd en ten slotte het grillige weer. dat het vorige jaar ons parten ge speeld heeft en dat ook nu weer roet in het eten schijnt te willen werpen. Datgene, wat men niet heeft, oefent aan trekking op den mensch uit. Velen van ons, die leven in een vlak land, verlangen naar de bergen en in het algemeen naar meer geaccidenteerd terrein; bergbewoners daar entegen zoeken onze weiden en ons frissche groen. Daarom zal de trek van vele Ne derlanders in de richting van het buiten land blijven bestaan, terwijl vreemdelingen ons land als een eldorado beschouwen, in alle gevallen een bepaalde categorie van vreemdelingen. Onze badplaatsen worden grootendeels door Duitschers bezocht en het is daarom een hoopvol teeken, dat de nieuwe DuitschNederlandsche overeen komst geleid heeft ook tot een vergrooting van het bedrag, dat Duitschers naar Holland mogen brengen, om hier te verteren. Wan neer het weer dus eenigszins medewerkt, zullen én Scheveningen én Noordwijk, de badplaatsen, die grootendeels de aandacht van onze Oostelijke buren trekken, een beter seizoen kunnen hebben dam men, enkele maanden geleden, voor mogelijk had gehouden. Scheveningen heeft zijn poorten op den 14den geopend. Het hoogseizoen heeft een aanvang genomen, zij het ook onder slecht strandweer. De regen is niet van de lucht en de wind maakt het zijn aan het strand vrijwel onmogelijk. Men tracht zoo goed mogelijk het „beste" te bieden, wat gege ven kan worden. Louis Davids is zijn vijfde jaar in het Kurhaus-cabaret begonnen en hij heeft de goede gedachte om telkens nieuwe Hollandsche debutanten naar voren te brengen, daarbij medewerkende om onze benarde kunstenaars wat lucht te ver schaffen en hun de gelegenheid te openen zich een bestaan te veroveren. Het Kur- haiB geeft weer zijn bekende concerten, die éen stijgende belangstelling trekken. Wanneer het weer medewerkt, zal over De vereeniging van Veur en Stompwijk Bezwaren tegen de samenvoeging AFWIJZENDE MEENING DER VEURSCHE WETHOUDERS Uit het breedvoerige rapport van de bei de wethouders der gemeente Veur betref fende samenvoeging der beide gemeenten, welk rapport een tiental bladzijden om vat, hebben wij de voornaamste dingen aangestipt. Al is het waar, dat elk geval van samen voeging van gemeenten op zichzelf moet worden beoordeeld, toch heeft zich een stelregel ontwikkeld, welke onweerspro ken een norm aangeeft, welke bij elk ge val een rol van overwegende beteekenis vervult. Deze regel is als volgt samen te vatten. De historische gegroeide plaatse lijke gemeenschappen mogen niet van haar eigen zelfstandig leven worden be roofd, zoolang de noodzakelijkheid daar van in het algemeen belang niet is bewe zen. Het belang van een der gemeenten mag nooit motief zijn voor samenvoeging. De wensch van het overgroote deel der ingezetenen eener gemeente om niet tot samenvoeging over te gaan zal slechts dan worden voorbijgegaan, indien het bewijs geleverd is, dat het algemeen belang sa- menvoeding desniettemin dwingend eischt. Dit bewijs moet worden geleverd door de instantie(s), welke samenvoeging in een concreet geval wenscht(en) te bevorderen. Aansluitend aan het laatst betoogde, zou den Ged. Staten het bewijs hebben moeten geven, dat samenvoeging van Veur en Stompwijk een eisch is van algemeen be lang, doch het zal nog wel niet zijn voor gekomen, dat een zoo gewichtige kwestie als samenvoeging door G. S. in zoo wei nige regelen wordt afgedaan, wat wordt uiteengezet. Ofschoon de gemeente Veur niet heeft te bewijzen, dat het algemeen belang haar opheffing eischt, dit moet, zooals gezegd door andere instanties, worden aangetoond, mogen te dezer plaatse diverse bezwaren enz. tegen de voorgestelde samenvoeging naar voren worden gebracht. Beide wet houders geven dan de diverse bezwaren aan, oun., dat de samenvoeging door de overgroote meerderheid der ingezetenen van Veur niet wordt gewenecht. Zij zeg gen, dat geen natuurlijker grens kan ge dacht worden dan de Vliet. Wat de demografische samenstelling van beide gemeenten aangaat, deze is geheel verschillend. Hier ligt een der grootste be zwaren tegen de voorgestelde samenvoe ging. Men zou daarvoor toch twee geheel ongelijksoortige gemeenten bij elkaar brengen; Stompwijk is een plattelandsge meente, Veur krijgt meer en meer het ka rakter van Voorburg, wat met cijfers wordt aangetoond. Ook economisch verschilt de samenstelling der bevolking. Terwijl in Veur vooral de tuinbouw wordt beoefend, is in Stompwijk veeteelt het hoofdmiddel van bestaan. Verder heeft Veur relatief genomen meer middenstandswoningen en villa-bouw dan Stompwijk, hetgeen even eens nader en met cijfers wordt aange toond. Veur heeft momenteel een uitste kend uitbreidingsplan, Stompwijk niet. Uit al deze cijfers en feiten volgt, lat er in Veur een verschuiving plaats heeft ge had en nog plaats vindt in de economi sche samenstelling der bevolking en dat Veur zich meer en meer naar het model van Voorburg gaat ontwikkelen. En nu wil men dit zich langzamerhand vormende villa-dorp gaan vastkoppelen aan een plattelandsgemeente. Gezien de tijdsomstandigheden en de me morie van het hooge college, zullen wij de plank wel niet mis slaan, indien wij aan- enkele weken de groote verschuiving be ginnen. De bewoners van de strandplaatsen trekken dan naar de bosschen en naar Zuid- Limburg. Degenep, die het grootste gedeelte van het jaar midden in de bosschen leven, gaan naar de zee. Oppervlakkig zou men zeggen, dat het hier slechts verplaatsing van koopkracht geldt. Want zij, die weg trekken, verteren in hun eigen woonplaats niet; de vacantie-gangers, welke de plaats van de vertrekkenden innemen, vullen die koopkracht aan. Toch is dit niet geheel en al waar. De stadgenooten verteren over het algemeen minder, dan de verlofgangers, verteren bovendien ook anders. In de va- cantie wordt niet zoo angstvallig op de uit gaven gezien, want men heeft immers voor dien tijd extra gespaard. Men wil genieten; men wil zich zoo goed mogelijk amuseeren. Er wordt in de vacantie-dagen dus meer uitgegeven en dat meerdere komt hoofd zakelijk ten goede aan de bedrijven, die het van het vreemdelingenverkeer moeten hebben. Deze betrekken de noodzakelijke levensbehoeften van de plaatselijke mid denstanders: de totale omzet bij dien mid denstand zal dus vermoedelijk iets stijgen, terwijl de surplus koopkracht ten goede van de vreemdelingen-industrie komt. Kapitaalvorming heeft daarbij over het algemeen niet plaats, vooral niet in tijden van extra lage prijzen, zooals nu het geval is. Vandaar, dat de reislust een extra-bate oplevert voor het Nederlandsche bedrijfs leven, tenminste, wanneer de buitenland sche reizen der Nederlanders opgeheven worden door een behoorlijk bezoek van het buitenland aan ons. Nu de Duitsche Regeering aan zijn land genooten heeft toegestaan om Mk. 500 per maand, buiten de reiskosten in Nederland te verteren, is de kans op Duitsch bezoek ongetwijfeld groot. Immers de laatste ja ren heeft men zich hiervan moeten spenen en nu de gelegenheid daartoe geopend is, zal men ongetwijfeld de geboden kans be nutten. Men weet immers niet, of het vol gende jaar dergelijke faciliteiten zullen worden toegestaan. nemen, dat efficiency en bezuiniging de voornaamste motieven van G. S. tot dit voorstel waren. Na weerlegging dezer motieven en na verder een breedvoerig betoog betreffen de lichtbedrijf, heit zoo verschillend karak ter der bevolking van beide gemeenten met een eigen dorps- en vereen igingsle- ven, waarmede samenvoeging in strijd zou zijn en afgezien van financieele overwe- gig, zeggen zij, dat zij met klem de samen voeging zouden willen ontraden, omdat: 1. niet is aangetoond, dat samenvoeging een eisch is van algemeen belang; 2. sa menvoeging niet wordt gewenscht door de overgroote meerderheid van de ingezete nen van Veur, terwijl ook een gedeelte van de ingezetenen van Stompwijk ernstig be zwaar maakt; 3a samenvoeging voor Veur alleen nadeelen doch geen voordeelen me debrengt; 4. samenvoeging van twee zulke ongelijksoortige gemeenten noodzakelijk tot moeilijkheden aanleiding moet geven en een blijvend onbevredigenden toestand zal scheppen, zoowel voor het huidige Veur als Stompwijk en 5. in het feit, dat Veur en Stompwijk op verschillend ge bied samenwerken, geen argument voor samenvoeging kan zijn gelegen, eer het tegendeel. EN DE VERDEDIGING DOOR DEN BURGEMEESTER Uit het betoog van den burgemeester van Veur (voorzitter) in antwoord op het rapport der beide wethouders, stipten wij enkele dingen aan, omdat het betoog te lang is om in zijn geheel weer te geven. De burgemeester antwoordt: het door de beide wethouders van Veur inzake grens regeling ingenomen standpunt, noopt mij mijn meening hieromtrent eveneens in een afzonderlijke nota kenbaar te maken. Ik mag het echter hierbij alleen niet laten, omdat naar mijn meening in de nota van de heeren wethouders verschilllende za ken zoo. scheef en eenzijdig worden be licht, dat ik mijn plicht als burgemeester der beide gemeenten grovelijk zou tekort schieten, wanneer ik onder deze omstan digheden zou zwijgen. Het lag voor het verschijnen der nota van de wethouders niet in mijn bedoeling over deze aangele genheid veel te zeggen, omdat al spoedig wordt gezegd, zij het ook geheel mis plaatst, dat een ambtenaar in gedingen als de onderwerpelijke, door persoonlijke be langen wordt geïnspireerd. Momenteel reken ik echter spreken tot een dure plicht, omdat de belangen der beide gemeenten, naar mijn beste overtuiging, door de voor genomen vereeniging alleen zullen wor den gediend. Voorop stel ik nadrukkelijk, wanneer ik in mijn beschouwingen en de daaruit voortvloeiende conclusie mogelijk ietwat scherp stel, hiermede allerminst be doel de beide wethouders, met wie ik al tijd op de meest aangename wijze mocht samenwerken, onaangenaam te zijn. Men zal mij moeten toegeven, dat ik het volste recht heb het belang der gemeenten te zien overeenkomstig mijn overtuiging. Zoo als ook in het thans aan den Raad over gelegd prae-advies tot uitdrukking komt, ben ik momenteel nog van oordeel, dat de motieven, welke in 1928 voor de vereeni ging golden, nu nog onverkort gelden. Vanzelfsprekend heb ik bij 't bepalen van mijn standpunt mij laten leiden door een vrijwel algemeenen stelregel, dat nimmer het belang van slechts één der gemeenten voor een samenvoeging den doorsslag mag geven. De voorz. verwijst vervolgens naar het prae-advies van B. en W. van 25 Februari 1928, waarin het algemeen belang in casu van de beide gemeenten op afdoende wijze wordt aangetoond en raadt aan te bestu- deeren de literatuur, welke op dit terrein overvloedig bestaat, waaruit te kust en te keur bewijsmatriaal kan worden verza meld, dat pleit voor samenvoeging. De voorzitter is het niet eens met de be wering, als zou het overgroote deel der in gezetenen van Veur samenvoeging niet wenschen, wat nader wordt uiteengezet. Dat door G. S. te oppervlakkig over het leven eener plaatselijke gemeenschap wordt beslist wordt weerlegd. Naar zijn over tuiging is het totaal verkeerd den schijn te wekken, als zou alleen de gemeente Stomp wijk met samenvoeging gebaat zijn en wordt te veel gespeculeerd op de mogelijk heid van toekomstige ontwikkeling van Veur, al geeft hij toe, dat de gemeente Veur zich beter leent voor bebouwing dan Stompwijk, nader wordt dit aangetoond De verschillende cijfers worden door den voorzitter onder de loupe genomen, ter wijl hij aandringt op de grootst mogelijk voorzichtigheid bij het bevorderen van de ontwikkeling van Veur. Dat het in Veur gezonder wonen zou zijn dan in Stompwijk, alsmede dat Veur door het verkeer zooveel gunstiger zou zijn ge legen, acht ik .aldus de voorzitter, zoo be neden redelijke grenzen, dat ik er niet verder op zal ingaan, ook omdat, al zou den ze juist zijn, hierin toch bezwaarlijk redelijk motief tegen de voorgenomen sa menvoeging kan worden ontleend. Dit geldt ook voor de bewering, dat Veur een uitstekend uitbreidingsplan heeft en Stompwijk niet, wat nader wordt uiteen gezet. Beantwoord wordt de bewering van de wethouders, dat er in Veur een ver schuiving plaats heeft in de economische samenstelling der bevolking enz.; het ka rakter der bevolking, enz. enz. De ge meenten vormen een eenheid. Op grond van een en ander komt de burgemeester ook thans tot de conclusie, in tegenstelling met de meerderheid in het college van B. en W„ dat het algemeen belang der gemeenten Stompwijk en Veur eisch, dat vereeniging dier beide gemeen ten zoo spoedig mogelijk een feit dient te zijn. Uitslagen Gemeenteraadsverkiezing NIEUWVEEN. I Uitgefwacht 745 stemmen, van onwaarde 34, totaal geldige stemmen 711. In totaal uitgebracht op Chr. Hist. Unie 97, R. K. Staatspartij 243, Gemeentebelang 166, Anti Rev. Party 182, SJD.A.P. 73 stem men. De kiesdeeler was 7117 is 101 4/7. Bij de eerste verdeeling werden toege wezen aan R. K. Staatspartij 2, Gemeente belang 1 en Anti Rev. 1 zetel. Van de 3 overschotzetels kreeg Chr. Hist. Unie 1 (overschot 97 stemmen), Anti Rev. 1 (80 3/7 st.) en R. K. Staatspartij 1 zetel (39 6/7 st.). De SJD.A.P. kwam voor geen zetel in aanmerking, wijl zij met ruim 3 st. beneden 3/4 van de kiesdeeler bleef. De zetelverdeeling is dus: Chr. Hist. Unie 1 (thans 1), R. K. Staatspartij 3 (3), Ge meentebelang 1 (Vrijih. bond 1), Anti Rev. Partij 2 (1) en SD.A.P. 0 (1). Gekozen eijn: D. T. Joha (C.H.), H. S. Ran, aftr. (R.K.), P. Spring in'tveld (R.K.), D. P. Akerboom (R.K.), W. Plomp, aftr. (GemJbel.), J. Vreeken (A.R.), Ohr. Jonker (A.R.). Er komen alzoo vijf nieuiwe gezich ten in den Raad. Die niet terugkeeren: W. J. Rijlaarsdam (C.H.), K. Hoagervorst en W. C. Bokke- stijn (beiden R.K.), P. G. Groeneweg (A.R.) en A. de Geus (S.D.A.P.). Bij de C.H. waren de stemmen rals volgt verdeeld: Joha 89, K. Koren 5, K .de Vries 2, J. Slingerland 1, Chr. v. d. Berg 0. Bij de R. K. Staatspartij: H. S. Ran 201, P. Sprindn't veld 8, D. P. Akerboom 19, G. v. d. Hoorn 8, C. A. Camipfens 2, L. J. de Boer 5. Bij Gemeentebelang: W. Plomp 96, A. v. Zoest 2, J. C. Bulk 4, P. van Ankeren 4, G. v. d. Breggen 2, M. Plomp geb. Koster 2, B. H. Nout 6. Bij de A.R. J. Vreeken 164. Chr. Jonker 12, J. M. Vossepoel 3, P. G. Groeneweg 2, J. Hoogendoorn 0, P. Rietveld 1. De S.DA.P. had als enkelen candidaat A. de Geus. De R. K. Staatspartij „betaalde" per zetel 81 st., A.R. 91 st., Chr. H. 97 st. en Gemeen tebelang 116 st. De eerste was dus het goed koopst uit. De Staatspartij handhaafde zich, maar dan ook op *t nippertje. Had de S.D.A.P. slechts 4 stemmen meer gehad, dan had de laatstgenoemde de laatste overschotzetel bezet. We mogen dus du'bbel in onze handen" wrijven. Bij de Statenverkiezingen kreeg de RK. S.P. 279 stemmen of 36 meer dan nu. De vrije lijst-Bokkestijn, die nog tijdig vernie tigd werd, weet er meer van. Het is bedroe vend zooals bij deze verkiezingen de ver deeldheid heerschte in het kath. arbeiders kamp. Wij staan ook standen vertegenwoor diging in het partijverband voor en waar de katholieken hier 3 zetels bezetten, kan dit heel goed. Laten de arbeiders dan ook zoo verstandig wezen om hun recht goed te gebruiken. Gemeentebelang, met vertegenwoordigers van diverse politieke pluimage, heeft on danks haar propaganda leelijk fiasco ge leden. Hét struikelblok was wel de S.D.A.P. lijst. In feite was het voor deze „partij" een ontgoocheling, dat de sociaal-democraten met een lijst uitkwamen, temeer waar eeni- ge van hun oud-aamhangers een candida- tuur hadden bij Gemeentebelang. Waar de SDA.P. haar 73 stemmen vandaan haalde, terwijl zij bij de Statenverkiezing slechts 59 stemmen kreeg, kan vermoed worden. Van de 893 stemgerechtigden volgens de kiezerslijst lieten eventjes 148 verstek gaan. De Joh.-stichting neemt er heel wat voor haar rekening. 279 katholieken gingen stem- hokwaarts, 5 waren door ziekte en 8 door verblijf elders niet in staat him stem uit te brengen. De plaatselijke afdeeling der Staatspartij had ditmaal een zware taak, doch ze heeft eer van haar werk gehad. Dank zij haar activiteit is de derde zetel behouden ge bleven. Met de autobus werden de oude bewoners langs de Amstel en uit Blokland afgehaald. Tegen vieren werden de kiezers, welke nog niet gestemd hadden, gepord. Ook reed nog een luxe wagen. Deze werk- ontplooiing wilden we even vastleggen en dan zwijgen we nog van de „onvoorziene narigheden" na de stemming voor de gros lijst. 19 Juni: HAZERSWOUDE lijst no. 1 ALPHEN a. d. RIJN lyst no. 1 WASSENAAR lijst no. 7 ZEVENHOVEN lijst no. 2 BODEGRAVEN lijst no. 9 ZWAMMERDAM lijst no. 3 KOUDEKERK lijst no. 1 NOOTDORP lijst no. 2 LEIDERDORP lijst no. 1 WOUBRUGGE lijst no. 1 20 Juni: ZOETERWOUDE lijst no. 2 21 Juni: WOERDEN lijst no. 3 25 Juni: VOORSCHOTEN lijst no. 1 26 Juni: LEIDEN lijst no. 1 BOSKOOP lijst no. 2 KATWIJK lijst no. 5 HILLEGOM lyst no. 8 AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Ledenvergadering „St. Raphael",. R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag. Politieke bijeenkomst, toeganke lijk voor alle Katholieken. Café Royal, Doez astraat. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, zitting gebouw St. Vincen- ti us-Vereeniging, Hoogl. Kerk- gracht 32. Vrijdag, St. Christoffel, Café „De Har monie", 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni as. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Visch markt 4, tel. 552 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest, tel. 274. SPORT ZEILEN DE ZEILWEEK TE KIEL. Een succes in de 12-voetsjollenklasse. Op Maandag den 2den dag van de Kie- ler Woche waren de weersomstandigheden vrij gunstig. In de morgenuren was de windsterkte 4 tot 5, terwijl des middags de wind afflauwde. De twaalf-voetsjollen en de Olympiajol- len hielden hun race op de binnenhaven, terwijl de internationale Star klasse, en de 6-meter-klasse op de buitenhaven voeren. In de 12-voetsjollenklasse heeft Neder land een succes kunnen boeken, want de Loosdrechtenaar A. Schoenmaker wist met de „Unkie" de tweede race te winnen in den tijd van 1 uur 18 min. 20 sec. Het „Borreltje" bestuurd door H. Coops (Loosdrecht) werd vijfde, in den tijd van 1 uur 27 min. 58 sec. In de Olympia-jollenklasse werden in den stand van de wedstrijden geen groote veranderingen geboekt. In de eerste groep wist Boehler wederom eerste te worden in 1 uur 47 min. 45 sec., In de tweede groep werd Mello eveneens weer eerste in 1 uur 43 min. 52 sec., terwijl in de derde groep Krogmann, die ook Zondag gewonnen had, ook ditmaal de eerste plaats bezette in den tijd van 1 uur 49 min. 15 sec. In de 6-meter-klasse wist H. A. Hartner (Noorwegen) met de „White Lady" de eer ste plaats te bezetten in den tyd van 1 uur 56 min. 56 sec. Onze landgenoot A. E. Dudok van Heel (Koninklijke) werd met de JPiet Hein" zevende met een tijd van 2 uur 3 min. 11 sec. In de Starklasse behaalde de Duitscher W. von Hütschler wederom een overwin ning met een tijd van 2 uur 15 min 59 sec. De beste prestatie van de Nederlanders werd behaald door B. Maas (Loosdrecht) met de „Ben" die als achtste aankwam in den tijd van 2 uur 20 r.iin. P. J. Bosch van Drakestein werd met de „Draak H" 12de in 2 uur 22 min. 14 sec. Ir. J. Loeff (Loos drecht) werd 19de geplaatst in den tijd van 2 uur 26 min. 3 sec. H. Leegstra kon met zijn „Loosdrecht" niet starten, omdat de mast nog niet in orde was. De „Loos drecht" had Zondag hieraan averij gekre- gen. ACADEMIEN1EUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak dierkunde de heeren J. Reuter, Den Haag; H. J. Kersten, Den Haag; candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter L de heer O B. H. Dezentjé, Den Haag en mej. G. P. C. Bloem, Oegst geest; idem letter J. de heer H. C. A. Swolfs, Heemstede; voorbereidend kerkelijk examen de hee ren P. A. H. de Boer, Woubrugge, H. Berkhof, Amsterdam en J. L Springer, Leiden; doctoraal examen geneeskunde, de heeren C. G. Njiokiktjien, Oegstgeest en H. J. M. ten Berge, Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK ZWAMMERDAM. Voor de derde maal in hetzelfde kantoor ingebroken. Te Zwammerdam is ingebroken in het kantoor van den Houthandel G. Hoogendijk Zoon. De ongenoode gasten hebben zich tot het gebouw toegang weten te verschaf fen door het forceeren van twee deuren. In het kantoor werd alles overhoop gehaald. Verschillende laden en kasten werden opengebroken. Hoewel tot dusver nog niet met zekerheid kon worden 'nagegaan, wat er vermist wordt, staat het wel vast, dat een bedrag van geld, alsmede een hoeveelheid post en plakzegels is ontvreemd. Dit is thans reeds de derde maal, dat in het kantoor der firma Hoogendijk wordt ingebroken. Op welke lijst? De a.s. Gemeenteraadsver kiezingen In de maand Juni worden in alle ge meenten van dit gewest de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Hieronder volgen de data, waarop in de verschillende gemeenten de verkiezing wordt gehouden, met daarnaast het nummer van de lijst der R. K. Staatsparty in ieder dier ge meenten: BOSKOOP. Voetbal. Het tweede elftal was bij W.S.E. te gast in de eerste ronde der serie- wedstrijden. Door 'n 40 zege op W.S.E. II wisten zij zich in de tweede ronde te plaatsen. (Rust 30). Deze overwinning was volkomen verdiend, daar zij zidh het beste aan de omstandigheden nJ. 'n hevige wind dwars over het veld, aanpasten. De tweede ronde gaat vermoedelijk tegen Undo II, die met 61 van Donk IV won. Zondag a.s. 'n interessante medaille wedstrijd tegen 'n elftal der St. Jos.-Gez. De Vice-Praeses der Gez.vereen, zal voor deze gelegenheid de aftrap doen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2