5PORT 5PEL Bwoeqsel DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN MAANDAG 17 JUNI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. o De tweede dag der' roeiwedstrijden van Hollandia werd een aaneenschakeling van uitstekende resultaten met als telkens te- rugkeerend hoogtepunt het neerhalen van oude records. Niet minder dan zeven baan records moesten er aan gelooven en het mag dus geen wonder heeten, dat er rond 's Molenaarsbrug een opgewekte en en thousiaste stemming heerschte, welke nog verhoogd werd door het uitstekende weer, waardoor de roeiwedstrijden werden be gunstigd. Het eerste record van dezen middag werd gevestigd door P. de R-ddei van Het Spaarne in 7 min. 55 3/5 sec. Het oude record der Jonge Skiff A stond met 7 min. 55 4/5 sec. op naam van Pieters van De Hoop, in 1931 gevestigd. W. L. de Walle van Njord bleef in dit nummer tweede. Reeds het volgend nummer, dat der Oude Vier bracht eveneens een nieuw rec(?rd, want in den strijd tegen de Hoop slaagde Njord er in het in 1932 door Ne- reus gevestigde record van 7 min. 10 sec. te brengen op 7 min. 3 sec. De ploeg, die dit fraaie resultaat be haalde bestond uit H. Flu (boeg), J. Kolk man, M. W. C. de Jonge, H. J. du Pon (slag) en L. D. J. Reeser (stuurm.). Laga-roeier overboord en een nieuw record der Jonge Acht B. Een sensationeele race volgde hierna in het nummer Jonge Acht B. De strijd ging hier tusschen Njord, Laga en Triton. Drie forsche ploegen, die veel strijd beloofden en hiervoor ook gezorgd hebben, althans Triton en Njord zeker. Laga was steeds iets achter gebleven, totdat op ongeveer 900 M. een -spurt hen gelijk brengt met Njord, terwijl Triton met een halve leng te de leiding heeft. Plotseling vangt de derde boeg van Laga een fLinken snoek en voor hij zich hersteld heeft is hij door zijn riem uit de boot gelicht en tot overmaat van ramp krijgt hij nog van een riem der overige roeiers een klap op het hoofd, waardoor hij bloedend verwond werd. Door de kamprechters boot werd hij mee genomen naar de finish. Intusschen bleef de strijd tusschen Triton en Njord voort duren, terwijl Laga met zeven roeiers op de derde plaats bleef, doch goed bleef vol gen. Toen 1500 M. was afgelegd, had Tri ton nog steeds de leiding. Njord spurt dan formidabel en de Utrechtenaren kunnen dit tempo niet volhouden. De Leidenaars loopen steeds meer en meer in, komen ten slotte gelijk en in geweldig tempo gaat het naar de finish. De laatste meters moe ten nog afgelegd worden en wie zal win nen is nog niet te voorzien. Geen wonder, dat de spanning ten top stijgt en een or kaan van enthousiasme, niet in het minst uit den Leidschen aanhang barst los, als Njord met een halven meter verschil win naar wordt in een tijd van 6 min. 30 1/5 sec., daarmee haar eigen record van 1932 met 5 4/5 sec. verbeterend; 2. Triton, 3. Laga (1*4 lengte). De winnende ploeg mag hier wel wor den vastgelegd: H. F. Heijsing (boeg), J. Faber, B. v. d. Stok. A. J. Zonnevyle, A. A. F. Asjes, W. T. Hipkema, K. J. Harde man, E. W. de Jonge (slag) en H. Möller (stuurm.). De damesnummers, welke hierna ver- roeid werden, hadden het volgend resul taat: Stijlroeien dames Vier (Jun.): Ie heat: 1. Dordt; 2e heat: 1. Amstel. Beslissing: 1. Dordt, 2. Amstel. Idem Skiff (Jun.): 1. Willem m, 2. Het Spaarne. Snelroeien Dames Acht: 1. Nereus, 2. De Hoop. Idem Dames Vier: 1. Laak, 2. Hunze. Dames Skiff: Maas (row over). Dames dubbelskiff: Maas (row over). Nog vier nieuwe records. De zes nog volgende eindstrijden lever den nu nog niet minder dan vier nieuwe baanrecords op. Het begon al met de Lichte Vier, waarbij de strijd ging tusschen Njord, Argo en Nautilus, welke laatste buiten mededinging meeroeide. Njord start het snelst, maar Nautilus houdt goed bij, terwijl Argo dadelijk iets achter is. Langen tijd strijden Njord en Nautilus om de leiding, waarin de Leid- sche studenten tenslotte slagen. ZJ be houden fraai de leiding en wel slaat Nau tilus een geweldigen eindspurt, waardoor deze ploeg op Njord inloopt, doch de Lei denaars geven zich allerminst gewonnen en winnen met een lengte voorsprong in 7 min. 47 4/5 sec., 2. Nautilus, 3. Argo. De Njordploeg verbeterde hierdoor het baanrecord, dat sinds 1932 op haar naam stond met 8 min. 2 sec. De winnende ploeg bestond uit: L. D. Cleyndert (boeg), L. D. G. Krol, J. Varke- visser, Th. J. Damsté (slag) en J. M. Ree kers (stuurm.). Het volgend nummer, n.l. de O v e r- naa'dsche Vier, waarin de Laak Vrij- Zeven nieuwe baanrecords op den tweeden dag van het roeifeest. - De zeilwedstrijden troffen 't niet te best. Verschillende schepen liepen averij op. dag een nieuw record gevestigd had, le verde Zaterdag hetzelfde resultaat. De strijd ging hier tusschen Die Leythe, Triton en Laak. Na den start volgt een vrijwel gelijk opgaande strijd. De Laak komt dan iets voor, de twee andere ploe gen liggen gelijk. Bij de 2e pikettenrij heeft Die Leythe de tweede plaats overoverd. Op de helft der baan slaat De Laak een geweldigen spurt en komt een lengte voor, terwijl Die Leythe iets afzakt ten opzichte van Triton. Als de boeg van Triton een snoek vangt, loopt Die Leythe weer uit, maar De Laak komt steeds meer naar vo ren, er komt licht tusschen de booten en De Laak won opnieuw op fraaie wijze in 7 min. 32 1/5 sec., 2. Die Leythe, 3. Triton. (Oude record 7.40, tijd van Vrijdag 7 min. 38 3/5 sec.). Oude Skiff: 1. Willem m in 7 min. 51 sec., 2. Maas. In de Jonge Acht A werd het een titanenstrijd tusschen Amstel, Nereus en Laga, waarin Nereus won in 6 min. 33 1/5 sec., 2. Amstel, 3. Laga. Het hoofdnummer, de Oude Acht, bracht eveneens een nieuw record. Een massale belangstelling bestond er voor dezen kamp, die inderdaad onder hoogspanning is verloopen. Njord neemt dadelijk de leiding, Triton ligt op de twee de plaats, Laga op de derde plaats. Op 400 M. spurt Triton en vergroot haar voor sprong. De andere ploegen zetten dan weer op en er ontstaat een schitterende boord- aan-boord-race. waarvan het resultaat niet te voorzien is. Na een goeden spurt van de krachtige Triton-ploeg komt zij eindelijk los. Njord en Laga kunnen het moordda dig tempo der Utrechtenaren niet volhou den en deze vergrooten in den eindspurt nog hun voorsprong tot anderhalve lengte. Inderdaad een schitterende race. Triton maakte een tijd van 6 min. 27 sec., hetgeen 4 sec. was beneden het bestaande record, dat sinds 1926 met 6 min. 31 sec. stond op naam van Laga. Tenslotte werd nog verroeid het nummer Oude Skiff tusschen Njord (de Walle) en de Hoop (J. Zeegers Jr.) en ook dit bracht een nieuw record. De Walle is iets vlugger weg, maar spoe dig liggen beide, booten gelijk. De Njord- man moet bijsturen, maar komt toch weer voor. Op 1500 M. loopt Zeegers in en pas seert hij de Walle, om tenslotte met 3 lengten te winnen in den recordtijd van 8 min. 15 sec. Het oude record stond met 8 min. 46 3/5 sec. sinds 1931 op naam van De Laak. De prijswinnaars. De resultaten der heerennummers on gerekend de acht nieuwe records vindt men bijeengebracht in onderstaand staatje van de prijswinnaars. Triton won het hoofdnummer en in to taal 2 eerste, 2 tweede en 1 derde prijs. Njord: 3 eerste, 5 tweede en 1 derde prijs. Nereus: 2 eerste en 1 derde prijs. Spaarne: 2 eerste prijzen. Willem ni: 2 eerste prijzen. Amstel: 1 eerste, 2 tweede prijzen. Laga: 1 eerste, 1 tweede en 3 derde prij zen. De Hoop: 1 eerste en 1 tweede prijs. De Laak: 1 eerste prijs. Argo: 2 tweede prijzen. Die Leythe: 1 tweede prijs. Maas: 1 tweede prijs. DE ZEILWEDSTRIJDEN. De stevige bries bezorgt velen averij. WARNERS WINT IN U-KLASSE, WAAR NA DE MAST VAN ZIJN SCHIP BREEKT. Er schijnt aan de Hollandia-wedstrijden toch wel een groote traditie vast te kle ven, want het is al meerdere malen voor gekomen, dat na mooie roeidagen een ruwe, stormachtige zeildag volgde en de zen keer werd daarop geen uitzondering gemaakt. De dag begon al bijzonder slecht, want van den vroegen morgen tot den middag regende het, goot het somtijds zelf en toen de lucht rond het middaguur op klaarde, moesten de zeilers him schepen nog in allerijl in gereedheid brengen om voor het startsein gereed te zijn. Intus schen stak de wind meer en meer op, fel joegen de golven over de Braassemermeer, de zeilen bolderden op en het was aan al les te zien, dat deze dag niet zonder averij voorbij zou gaan. Voordat het startschot viel voor de 45 M.2 Kruiserklasse had de Walta van C. A. Vermaat reeds een mankement doordat de fokkeschoot was losgeslagen. Wijl het on geval niet tijdig genoeg hersteld kon wor den, nam Vermaat niet aan den wedstrijd deel. Van het startschip woei de gele vlag ten teeken, dat de gele baan werd gezeild, d.w.z. van de lijn van afvaart moesten de schepen naar den boei aan de Leidsche Vaart, vandaar naar. dien te Roelof arends veen, vervolgens naar het Paddegat, ten slotte naar de Jachthaven Groenewold en terug naar de beginlijn, om de tweede ronde op dezelfde wijze te beginnen. Viel er in de 45 M.2 Kruiserklasse dus een deelnemer af, zijn plaats werd geluk kig aangevuld door de deelname van den heer Warners met de Boekanier. Deze en Fenenga met de Benati startten schitte rend, terwijl Sieverts met zijn Coppelstock ver achter kwam. De oude zeilrot Fenenga slaagde erin op fraaie wijze de leiding te nemen, want toen wij de fiere schepen op het rak PaddegatJachthaven ontmoetten, had hij een flinken voorsprong op de ove rige schepen. In de tweede ronde evenwel ongeveer op dezelfde plaats was de jonge Warners erin geslaagd den achterstand ge heel in te loopen doordat Fenenga te veel water binnenkreeg. Kort voor de finish brak van de Boekanier de voorstag, zoodat het er bedenkelijk voor de boot uit ging zien. Gelukkig slaagde Warners er toch in als eerste de finish te passeeren, doch nau welijks had het signaal van aankomst ge klonken of de mast van het schip knapte af en het dreef hulpeloos op de plassen. De uitslag werd: 1. Boekanier, stuurm. A. Warners, 2. Benati II, stuurm. B. Fe nenga, 3. Coppelstock, stuurm. J. H. C. Sieverts. In de Handicapklasse D startte alleen de Narmada van H. H. Tieleman, zoodat dit schip onbedreigd eerste werd Een fraaien start liet de Regenboogklasse zien. Jesse, Müller, Brand, Willem van der Meij, Cor van Staveren, kortom verschil lende zeilers passeerden met miniem ver schil onmiddellijk na het vallen van het startschot de lijn van afvaart en met den wind aan stuurboord in de zeilen vloden de schepen naar de Leidsche Vaart. Willem van der Meij wist zich het eerste uit de opeenhooping van schepen vrij te maken, om allengs zijn voorsprong te vergrooten en het leek er veel op, of hij onbedreigd winnaar zou worden. Hij had echter op nieuw in' Cor van Staveren, die aanvan kelijk een meer bescheiden plaats had in genomen, weer een geduchten concurrent en in de tweede ronde zat hij hem reeds dicht op de hielen. Zoo bleef de situatie onverminderd voortduren, totdat vlak voor de finish Cor van Staveren erin slaagde van der Meij te passeeren. De uitslag werd tenslotte:. 1. Hollandia, stuurm. Cor van Staveren, 2. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, 3. De Swan, stuurm. H. Zuiderbaan, 4. Kikker, stuurm. J. E. Priester. Verschillende Regenbogen liepen wegens averij ontijdig binnen. Ditzelfde was trouwens ook in andere klassen het geval. De Pampus- en B.M.- klasse hadden een zwaren dobber tegen de vlagerige rukwinden en het was niet te verwonderen, dat sommigen reeds spoedig na den start terugkeerden. Meer was zulks echter nog het geval met de 12 Voetsjol- lenklasse. In de A-klasse was er slechts één, welke den geheelen wedstrijd vol bracht. Inmiddels was de baan voor de kleinere schepen tot op één ronde afge kort. De uitslagen hiervan luiden: Pampusklasse: 1. Ruiter, stuurm. R. Reitsma, 2. Zweiland, stuurm. T. van Hooff Jr., 3. Bries, stuurm. M. Monde, 4. Fuut n, stuurm. W. van Hattem, 5. Norremeer, stuurm. J. C. P. Hofkes. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Flits, stuurm. L. J. F. Broer. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Ba'njaart, stuurvr. mevr. H. M. de Meijere, 2. Dread nought, stuurvr. mej. v. d. Kwast, 3. Bruin- viach, stuurm. D. N. Dietz, 4. Rana, stuurm. R. Zadoks. B.M.-klasse: 1. Hilda II, stuurm. C. van Schelven, 2. Wig, stuurm. W. G. M. v d Valk. 12 M.2-klassc: 1. AU Weather, stuurm. Jac. Stap, 2. Hiphaan, stuurm. W. R. Fer- werda, 3. Peuleschil, stuurm. Th. F. Geb- hard. NEDERLAND—BELGIE 10—2. De honkbalwedstrijd tusschen de negen tallen van Nederland en België, die gister middag op het RCH-terrein te Haarlem ge speeld werd, is door Nederland met 102 gewonnen. Hoewel het spel der Belgen iets onder de verwachtingen bleef, was de ont moeting vooral door het zeer goede spel der onzen het aanzien ten volle waard. Nationale wedstrijden van A.S.C. De Bataven leggen beslag op den Kap, v. Dael-beker Jan Zeegers wint den Schenkelloop De Nationale Atletiekwedstrijden, wel ke gisteren door de R. K. Sportvereeniging A. S. C. te Zoeterwoude waren georgani seerd, dreigden 'aanvankelijk te mislukken. Het slechte weer schijnt zoo langzamerhand hand aan hand te gaan met de wedstrijden van A. S. C. Gelukkig echter klaarde het weer tegen het middaguur op en tijdens de wedstrij den was het een enkele flinke bui uitge zonderd, goed weer, al was het terrein door de vele regens zeer zwaar geworden. In dit verband moeten dan ook de ge maakte tijden beschouwd worden. De belangstelling was, gezien de weers omstandigheden, niet slecht te noemen. Er was vrij veel publiek en de deelname liet niets te wenschen over. Deelnemende vereenigingen waren: Wils kracht (Alphen), St. Lode wijk en Spartaan (Rotterdam), Teylingen (Sassenheim), VIC en Jong Leven (Amsterdam), Holland (Haarlem), Bataven (Leiden), DWS (Bus- sum), DEM (Beverwijk), Sparta (Lisse), SMC (Warmond) en ASC (Zoeterwoude). Meer dan honderd deelnemers waren voor de wedstrijden ingeschreven, hetgeen zeker als een verblijdend teeken van de groeien de belangsteUing in de athletieksport be schouwd mag worden. De voornaamste nummers waren onge twijfeld wel de de Schenkelloop en die, waarin de bekende athleet Jan Zeegers uit Amsterdam nog meer uitkwam. Het be hoefde natuurlijk geen verwondering te wekken, dat deze looper als eerste aan kwam in den SchenkeUoop. Waar aan dit nummer echter geen persoonlijke, doch een vereenigingsprijs is verbonden, reikte de belangstelling verder dan naar den eerstaankomende alleen. En hier bleken de Bataven een woordje mee te spreken. De beste prestatie leverde de Bataaf L. van der Klugt, die als tweede de eindstreep pas seerde. Met v. Leeuwen en v. Dam resp. op de 7e en 9e plaats legden de Bataven be slag op den fraaien beker. De loopnummers leverden overigens merkwaardige prestaties, want behalve in het nummer 3000 m., waarin Zeegers op gemakkelijke wijze won, toonden zich de nieuwelingen betere loopers dan de cracks. Men vergelijke hiervoor de tijden. De overige nummers leverden vrij be hoorlijke resultaten op. Piet Huibers haal de in het verspringen 6.09 meter en klopte aldus op dit nummer twee goede Holland- athleten. Het polsstokhoogspringen viel eenigerma- te tegen, doch het hoogspringen was weer niet slecht. Alles bijeen een heel goed sportmiddag. Na afloop volgde de uitreiking der prij zen door den voorzitter van A. S. C. De uitslagen luiden als volgt: Schenikelloop plm. 1560 Meter: 1. J. Zee gers VIC (Amsterdam) in 4 min. 43.8 sec. 2. L. van der Klugt, Bataven (Leiden), 3. J. Oosterveer, Holland (Haarlem), 4. H. Coblenz, Holland, 5. R. Loogman, Wils kracht (ALphen), 6. N. van Bakelen, Jong Leven (Amsterdam), 7. A. van Leeuwen, Bataven, 8. -J. Rijkelijkhuizen A.S.C. (Zoe terwoude), 9. P. van Dam, Bataven. Ais prijs voor dezen Schen'kelloop gold. de Kapelaan van Dael-nvisselbeker, welke gewonnen wordt door de vereeniging, welke het eerst met drie loopers de finish is ge passeerd. Winnaar werd dus De Bataven (Leiden) met de loopers L. van der Klugt, A. van Leeuwen en P. van Dam. 60 M. Junioren A: 1. H. Janmaat, Wils kracht in 8.4 sec.; 2. Th. Homan, Teylingen (Sassenheim). 80 M. Junioren B: 1. Le R/utte, Bataven, in 10.6 sec.; 2. J. Bakker, Holland, 10.8 sec.; 3. J. Speet, Bataven 11.5 sec. 100 M. cracks: 1. P. Wouda, Holland, in 12.8 sec.; 2. J. Mathot Holland, in 13 sec. 100 M. nieuwelingen: 1. L, Rengenhart, Spartaan (Rotterdam), in 12.6 sec.; 2. K. Middendorp, Holland, in 12.8 sec.; 3. L. van Teylingen, Bataven, in 13 sec. 400 M. cracks: 1. J. Oosterveer, Holland, in 67.4 sec. 400 M. nieuwelingen: 1. M. F. van Stijn, S.M.C. (Warmond) 65 sec.; 2. L. van Tey lingen, Bataven. 3000 M. cracks en nieuwelingen: 1. J. Zee gers, VIC, in 10 min. 13,4 sec.; 2. W. P. Loog man, Wilskracht (ver achter); 3. H. Co blenz, Holland. Olympische estafette (800-400-200-100 M 1. D.WB. (Bussum) in 4 min. 28.4 sec.; 2. Bataven (Leiden); 3. Holland (Haanlem). Verspringen cracks: 1. P. Huibers, Bata ven, 6.09 M.; 2. J. Mathot, Holland, 6.06 M.; 3. A. Rombouts, Holland, 5.77 M. Verspringen nieuwelingen: 1. L. Rengen hart, Spartaan, 5.76 M.: 2. E. Wensing, St. Lodewijk (Rotterdam), 5.66 M.; 3. P. Wou da, Holland, 5.99 M. Polsstokfhoogspringen cracks: 1. F. Bak ker, Holland, 2.75 M. ld. nieuwelingen: 1. A. Rombouts, Hol land, 2.76 M.; 2. Th. Terhorst, Teylingen, 2.45 M. Speerwerpen cracks: 1. J. Brugman, VDC, 37.50 M. Speerwerpen nieuwelingen: 1. E. de Graaf DWS, 37.03 M.; 2. Th. Terhorst, Teylingen, 36.40 M.; 3. K. Middeldorp, Holland, 33.17 M. Verspringen Jun. A.: 1. H. Deeriks, SMC 4.50 M.; 2. Th. Homan, Teylingen, 4.43 M.; 3. J. Janmaat, Wilskracht, 4.38 M. Verspringen Jun. B.: E. W. Le Rirtte, Ba taven, 5.10 M.; 2. J. Kallenlberg, Bataven, 4.73 M.; 3. J. Speet, Bataven, 4.70 M. Kagelstooten cracks: 1. C. van Duin, DEM (Berverwijk), 11.98 M.; 2. A. Büusika, Bataven, 10,56 M.; 3. L, Mathot, Holland, 10 M. KogéLstooten nieuwelingen: 1. E. de Graaf DWS, 9.40 M.; 2. B. Corel 3ataven, 9.29 M.; 3. F. Bakker, Holland, 9.21 M. Hoogspringen cracks: 1. A. Rombouts, Holland, 1.585 M.; 2. F. Bakker, Holland, 1.535 M. Hoogspringen nieuwelingen: 1. J. Krijnen, DWS, 1.535 M.; 2. M. van Stijn, S1MÖC, 1.485 M. De wedstrijden om den „Prinses Juliana-Beker" Twee nieuwe Ned. records. Op de Sintelbaan te Amsterdam, werden gisterenmiddag de groote nationale athle- tiekwedstrijden gehouden voor dames om den „Prinses Juliana-beker". De organisa tie hiervan was in handen van de A. D. A. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de wedstrijden uitgesteld zouden moeten wor den, doch daar het weer tegen den middag eenigszins opklaarde, besloot de wedstrijd leiding het aanvangsuur der wedstrijden uit te stellen. De belangstelling viel ondanks het on gunstige onweer toch nog mee. De sportieve prestaties waren niet slecht te noemen en er moesten zelfs twee Neder- landsche records aan gelooven. Reeds bij het eerste nummer, nl. de 80 meter horden, werd een record ten val ge bracht. Het was hier mej. Doorgeest van A. D. A., die het oude record van mej. Ter Horst met 0.1 sec. verbeterde en het bracht op 12.1 sec. Het tweede record, dat er aan moest ge looven was de relay-race. Het record da hier op naam stond van de A. V. A. met min. 8.4 sec., werd door de ploeg van ADA bestaande uit de dames De Vries (200 m.), Doorgeest (150 m.). Braak (100 m.) en v. cL Berg (50 m.) gebracht op 1 min. 6.5 sec., een goede verbetering dus. Met zeer groot pun ten verschil kwam de „Prinses Juliana-beker" in het bezit van A. D. A. De resultaten waren als volgt: 80 m. horden: 1. Doorgeest (ADA) 12.1 sec. (Nieuw Ned. record); 2. Knijff (UDA) 14.4 sec.; 3. Dieben (Brunhilde L.) 14.5 sec. Discuswerpen: 1. Mej. Niessink (A.V. Am- sct erdam) 32.62 m.; 2. Mej. Palm (UDA) 32.55 m.; 3. mej. C. Pels (ADA) 32.02 m. Finale 100 m.: 1. Mej. de Vries (ADA) 12.9 sec.; 2. Mej. Aalten (TOV) 13.1 sec.; 35. Mej. Koster (UDA) 13.5 sec.; 4. Mej. R. Briejer (Brunhilde). 200 m. hardloopen: 1. Mej. Ter Braake (ADA) 28.7 sec.; 2. Mej. Kellenaers (Brun hilde L.) 29.6 sec., 3. Mej. Dieperinck (ADA). Kogelstooten: 1. mej. A. Doorgeest (A.D. A.) 10.09 M. 2. mej. Munnikes (A. D. A.) 9.83 M. 3. mej. Niessink (A.VA) 9.60 M. Reclay-race (200—150—100—50 M.): 1. A. D. A. in 1 min. 6.5 sec. (Nieuw Nederl. record). 2. V. D. A. in 1 min. 8.9 sec. 3. A. V. A. in 1 min. 9.7 sec., 4. Brunhilde (L.) 5. Nieuw Brunhilde (L.). 6. Athelta (Zeist). Speerwerpen: 1. v. d Berg (ADA) 32.50 M. 2. Diebein (Brunhilde) 32.01 M. 3. Götte (ADA) 31.53 M. Hoogspringen met aanloop: 1. Measmann (AVA). 2. Knijff (UDA). 3. De Graaff (A DA) en 4. Pels (ADA) allen 1.45 M. 5. R. Dieben (Brunhilde, L.) 1.40 M. 4 maal 100 M. estafette: 1. ADA (Amster dam) 53.2 sec. 2. UDA (Utrecht) 54.8 sec. 3. AVA (Amsterdam) 53.3 sec. 4. Brunhil de (Leiden). 5. Athleta (Zeist). 6. Nieuw Brunhilde (Leiden). Verspringen met aanloop:. 1 R. Briejer (Brunhilde) 5.36 M. 2. A. Doorgeest (ADA) 5.18 M. 3. L. Messmann (AVA) 5 M. 4. A. de Bruin (N. Brunhilde) 4.82 M. Totaaluitslag „Prinses Juliana-beker": 1. ADA 77 p. 2. Athl. Ver. Amsterdam 42 p. 3. UDA (Utrecht) 39 1/2 p. 4. Brunhilde (Leiden) 30 1/2 p. 5. TOV (Zeist) 8 p. 6. Nieuw Brunhilde (Leiden) 6 p. 7. Athleta (Zeist) 5 punten. NIEUW ESTAFETTEWERELDRECORD? Te Los Angeles in in het Olympisch Sta dion een nieuw wereldrecord gevestigd op de 440 yards estafette. De ploeg van de Zuid-Oalifornische Universiteit bestaande uit Thomson, Cassin, Fitch en Mac Carthy liep de 440 yards in 3 min. 12.4 sec., d. w. .z in een nieuwen wereldrecordtijd. Het oude wereldrecord stond op naam van de Stant- ford University met een tijd van 3 min. 12.6 sec., gevestigd in 1931.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6